VISTRAM VLEE1 Kwestie rolkas in de raad van Noordwijkerhout Prijzen Rijnsburgse cors< gisteravond uitgereikt Bouwactiviteiten in Lisser Poelpolder Hondensportvereniging in Lisse opgericht Sassenheim behoudt het KSA-gebouw ƒ9.75 per mtr. i«>b,. STOFFENHUIS J. VAN RHIJN Katwijkse juf in Warmond getrouwd Mr. Bonnike installeerde reservepolitie Noord wijk Dr. Kohnstamm sprak in Rijnsburg DRACHTSTER CANTORY GEEFT CONCERT IN KATWIJK AAN ZEE SPECIALE AANBIEDING Visserij nieuws bij de NIEUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 29 OKTOBER NOORDWIJKERHOUT In de rondvraa* van de raadsvergadering van dinsdagavond bracht de heer P. C. Heemskerk de afbraak van de rolkas aan de Delfweg ter sprake. De heer J. Geerlings, bloemenkweker, verkreeg ver gunning om een rolkas te plaatsen en wel op een plaats voldoende ver van de as van de weg verwijderd, zoals bij verordening door de raad was be paald. Hij plaatste echter de kas op een andere, niet toegestane plek. Aan schrijvingen tot afbreken volgden, besprekingen werden gehouden en ten slotte werd de afbraak gelast, die na veel haken en ogen een feit werd. Dinsdagavond diende de zaak in de raad. De heer Heemskerk wilde het col lege een handeltje laten plegen; laten afbreken de ook zonder vergun ning, maar al jarenlang op een niet toegestane plaats getolereerde schuur en een porriehoop opruimen en toestaan, dat de rails voor de rol kas op de gewenste plek worden ge legd. De situatie betoogde de heer Heemskerk is ter plaats voor de kweker erg moeilijk. Er dreigt een stuk goede cultuurgrond onrendabel te worden en een forse schade is het gevolg. Het gaat hier niet om een bebouwing, maar slechts om een rolkas, die maximum 6 8 weken op die plaats blijft staan en daarna ver der van de as van de weg wordt ge bracht. H(j vroeg burg. en weth. een zoda nige wijziging van de bouwverorde ning. dat het plaatsen van rolkassen mogelijk werd. Burgemeester Bosma antwoordde, dat het gemeentebestuur niet anders heeft gedaan dan een verordening van de raad toepassen en dat burg. en weth. niet van plan zijn met een voorstel tot wijziging van die bepa ling bij de raad te komen. Een poging van de heer Heems kerk om op dit punt met een voorstel te komen, dan wel een motie in te dienen werd door de voorzitter af gehamerd als in strjjd met het regle ment van orde. Geen rijksregeling inzake het toe kennen van een duurtetoeslag aan het gemeentepersoneelgeen een heidsuitkering van f 140, maar een compromisvoorstel van l#/o-uitkering met een minimum van f 125 en een maximum van f 200. Dit advies van het plaatselijk georganiseerd overleg werd door de raad opgevolgd. Vóór de behandeling van de agen da heeft burgemeester Bosma een tweetal nieuwe raadsleden beëdigd en welkom geheten. De heer C. W. van Duin heeft zit ting voor de KVP en de heer J. Jonkheer voor de VVD. Bouwplannen Er ontspon zich tussen de voorzitter en de heer Ten Braak een discussie over „het blijven liggen op het raad huis van de bouwplannen". De heer Ten Braak beriep zich op een uitspraak van wethouder Hoger- vorst, die verklaarde, dat de stukken niet op het raadhuis, maar in „Den Haag" zolang hadden gelegen. Voorzitter Bosma wees er op, dat het niet kunnen beschikken over de nodige grond een wijziging van het bouwplan Victor IV tot gevolg had, en ombouwen kost tijd. Een heuglijke dag voo r de ge hele Noordwijkerhoutse gemeenschap noemde de heer G. J. Maarsevecn deze dinsdag, nu het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van een ton voor het maken van plannen en het aanwijzen van de plaats voor het overdekte zwembad op tafel kwam. Het Comité Overdekt Zwembad Noordwijkerhout waar van de heer Maarseveen de stuwen de leider is blijft energiek door gaan zijn aandeel in de totstandko ming van het zwembad te leveren. Ontslag De heer C. W. van Duin neemt deel in de commissie van beheer voor de gemeentelijke sportvelden in De Zilk; de heer G. J. Maarseveen gaat naar NOORDWIJK De bekende na tuurvorser J. P. Strijbos zal vrij dagavond 31 oktober om 8 uur in het jeugdcentrum „De Rank" zijn film „Op safari door Afrika" verto nen. Kaarten zijn te bekomen bij sigarenmagazijn C. Barnhoorn, Piet Heinstraat 48, tel. 2436, Vink's siga renmagazijn, Wilhelminastraat 63, tel. 2679 en verder 's avonds aan de zaal. ZOETERWOUDE Burgemeester .1. A. Detmcrs heeft gisteravond on der tromgeroffel van dc Rijntaraboers en knallend vuurwerk de geheel ge moderniseerde zelfbedieningswinkel van de fa. Van der Krogt heropend. De verbouwing heeft zeven weken geduurd. Dc totale verkoopruimte bedraagt nu ruim 150 m2. de sportcommissie en de heer J. Jonkheer naar de commissie voor ruimtelijke ordening. De heer J. F. Beekman verzocht hem te ontheffen van zyn lidmaat schap van de adviescommissie Alge mene Bijstandswet. De heer Beek man grondde zijn verzoek op het feit. dat burg. en weth. in meer gevallen niet zijn ingegaan op adviezen van de commissie en vooral op het feit, dat zij geen redenen vonden om ge volg te geven aan het unanieme ad vies van de commissie om een com missie behandeling bezwaarschriften A.B.W. in te stellen. De heer Beekman stelde, dat het onjuist is als een afgewezen aanvra ger zyn bezwaarschrift tegen die af wijzing door dezelfde instantie moet laten behandelen, die de afwijzing pleegde. De lange discussie bleef ook nu zonder direct resultaat. Het ver zoek om ontslag wordt nog eens be zien. Het gevaar dreigt dat de gehele adviescommissie aftreedt. NOORDWIJK NoordwUk heeft een nieuw korps reservepolitie. Het bestaat uit een gezelschap van onge veer 30 man, dat tot taak heeft na een gedegen opleiding, in tijd van nood het beroepskorps bij te staan. Het ligt in de bedoeling de sterkte tot circa 45 man op te voeren. Dat men er in Noordwjjk in is geslaagd een reservekorps van deze omvang te formeren, heeft in brede kring de aandacht getrokken. Gisteravond heeft burgemeester mr. Bonnike het reservekorps ge- Overheidspersoneel in Rijnsburg had kontaktavoiui RIJNSBURGWij zijn dankbaar voor het feit dat de afdeling Rijns burg 10 jaar bestaat. Zij heeft blijk gegeven bestaansrecht te hebben. De ,,C' in N.C.B.O. staat niet zo maar in deze naam. Het is het uitgangspunt voor een christelijk-sociaal beleid. Wij verheugen ons in de groei van onze afdeling die juist het 100ste lid heeft ingeschreven"; dat zei voorzit ter D. F. Doorenbos op de kontakt- avond, die gisteravond in de hal van het raadhuis werd gehouden. Bondssecretaris W. Wieringa ging in een toespraak in op het verschil met 10 jaar geleden. De vraag of de ze afdeling wel levenskracht bezat leek toen gewettigd. Bewezen is dat een klein begin grote resultaten kan opleveren. Honderdste lid Een bijzonder compliment kreeg de heer C- Borsboom. „Deze motor heeft constant op volle toeren gedraaid". Onthuld werd dat toen 10 jaar gele den de N.C.B.O- bij de gemeente Rijnsburg de werkclassificatie aan de orde stelde, het gemeentebestuur niet bepaald enthousiast was. „Wij kunnen dit best onder elkaar behan delen en voelen niet veel voor uw bemoeienis met de gang van zaken", zo was een opmerking. Nu is het eigenaardige dat vandaag de dag dit overlegsysteem gaat ver dwijnen- Een ander bezoldigingssys teem komt ervoor in de plaats. Mej. Tineke Glasbergen was het 100ste lid dat werd ingeschreven bij de bond van overheidspersoneel afd. Rijnsburg. Zij kreeg van de heer Wieringa een bloemetje. Na dit min of meer officiële ge deelte werd er gekiend om mooie prijzen. Medewerking verleende de heer A. Westgeest uit Noordwijk. installeerd. Korpschef, hoofdinspec teur J. F. Basten, hield eerst een toespraak. „Van het nieuwe reserve- korps stellen wij ons veel voor", al dus de heer Basten, „hoewel er nog veel zal moeten gebeuren". Men hoopt het korps in het voorjaar aan de burgerij te presenteren. Paraat Burgemeester Bonnike ging in.zijn installatierede in op de vraag bij welke situaties het reservekorps in actie kan komen. „Het inzetten van de reservepolitie bij evenementen is een omstreden zaak", aldus de bur gemeester. „maar uit een uitspraak van de ministers van binnenlandse zaken en justitie bleek, dat toch naar mogelijkheden wordt gezocht". Sfeer Burgemeester Bonnike vond het verheugend dat het beroep op de Noordwijkse bevolking zo'n succes was geworden. De commissaris der Koningin had Noordwijk daarvoor een compliment gemaakt. Na het uitreiken van de verband- akten droeg de burgemeester het korps over aan de instructeur, hoofd agent J. M. Huijbers, die behalve met de instructie ook met de wer ving is belast De Noordwijkse re servisten krijgen een eigen korps blad. De gedachten gaan ook uit naar de oprichting van een drum band. Nederland—Israël RIJNSBURG Het is ongetwijfeld een goede gedachte geweest van de afdeling RynsJburg van het genoot schap Nederland-Israël om een des kundige de reeds ruim dertig eeuwen durende strijd o mJerusa lem te laiten beïidhiten Dr. G. A. Kohnstamm, nog maar net terug uit Israël .sprak gisteravond in de kan tine van de Tuinbouwschool over deze strijd, maar gaf eerst een uit voerig overzidht van de vele ver- en heroveringen. Palestina gelegen tussen twee el kaar altijd bestrijdende wereld machten Egypte en Babel (Syrië), was. omdat het lag in de vruchtbare landstreek, de corridor, die voor beide machten van groot belang was. De grootste bloei beleefde het land tijdens het koningschap van David, maar na Salomo ging het steeds bergafwaarts. In de romeinse periode werd Jeruzalem door koning Herodes herbouwd, waarbij de tem pel werd gerestaureerd, die bij de eerste opstand in 70 totaal werd verwoest. Na de tweede grote op stand in het jaar 135 werd Jeruzalem voor de Joden verboden gebied. In de Arabische periode 638—868 was de tegenstelling Arabier-Jood niet groot. Eerst in de jaren 1000, toen o.m. de heilige grafkerk werd vernield, was er sprake van een Arabisdh probleem .waarmee de westerse wereld zich bemoeide. (Kruistochten). Uiteraard ging spreker aan de hand van dia's met grote stappen door de geschiedenis, tot aan het eind van de eerste wereldoorlog. Hij concludeerde, dat als men in eeuwen den'kt, men moet erkennen, dat Jeruzalem een onuitwisbaar stempel heeft gezet op het religieus- culturele leven van de Joden. De Arabieren hebben Jeruzalem nooit als hoofdstad en als religieus cen trum gehad. Onder de Arabische overheersing van Jeruzalem kan er niet gespro ken worden van een wil om deze stad centraal te stellen in de Ara bische wereld. De claim van de JOden op Jeruzalem is dan ook juist. LISSE De vereniging Theorie en Praktijk hield in Dé Nachtegaal de eerste bijeenkomst in dit seizoen. Voorzitter N. Zandbergen wees op enkele misstanden in het bloembol lenvak, zoals in het voorjaar de voor verkoop aan exporteurs. Spreker was ir. L. F. Gijsbers van het ministerie van landbouw, die vertelde over het plan Manshölt. Hij ging na wat dit plan in hoofdzaak inhoudt. LISSE De buurtvereniging ..Wilhelmina' houdt donderdag avond 8 uur een klaverjasavond in het voormalige PTT-gebouw aan de Heereweg (Soos Artemi.s) Voorzitter Van Delft van „Flora" (links) reikte gisteravond de prij zen uit aan de winnaars van het bloemencorso. Op de foto de eerste prijswinnaas. RIJNSBURG Volgens de heer C. Leeuwenburg, voorzitter van het corsocomité, was de belangstelling voor het corso dit jaar langs de weg minder dan voorheen. Daarentegen werden de kijkdagen in „Flora" druk- LISSE In september 1969 waren er 581 woningzoekenden in Lisse. Najaar 1968 waren dit er 617/ Een verschil van 36. Er wijzigt zich zeer weinig en een duidelijke verbetering is nauwelijks merkbaar. Wanneer Lisse het met de bebouwing van de Poelpolder van de jaarlijkse toewij zingen moet hebben, staat het er slecht voor, want het normale con tingent in de woningwetsector be draagt slechts 23 woningen per jaar. Als het plan van 70 bejaardenwo ningen in uitvoering kan worden ge nomen, zal er wat meer ruimte ko men. Wat de bouwcapaciteit betreft, LISSE Maandagavond is in het K.A.B.-gebouw de „Lissese Honden sport Vereniging" (L.H.V.) officieel opgericht. Tijdens dc vergadering gaven zich al meer dan 40 honden- eigenaren op. De heer J. Reyerkerk zette het doel uiteen. Besloten werd voorlopig de gehoorzaamheidsdressuur als grond slag te nemen, om later tot meer aktiviteiten te komen. Er werd een voorlopige begroting opgesteld voor de eerste noodzakelijke kosten. Een eerste bedrag van f 660 is noodzake lijk. Het bestuur wordt gevormd dóór de heren J. Reyerkerk, J. van Kam pen, J. Grimbergen, mevr. v. d. Klauw-v. d. Linden, de heer P. Rus man (Hillegom), de heer J. Mooije- king (De Zilk). Terrein-assistent is de heer W. Leemburg uit Nieuw- Vennep. KATWIJK Vrijdagavond zal de Drachtster Cantorij, onder leiding van Piet Hofma, in de Triumfator- kerk, werken van Clemens non Pa pa, Hans Leo Haszler, Heinrich Schütz, Dick Dijk en Hugo Distier zingen. Jacobus Clemens zestiende eeuw. Brugge. 's-Hertogenbosch) noemde De Oude Post verjongd SASSENHEIM Restaurant „De Oude Post" aan de Hoofdstraat, het in de hele bollenstreek bekende bedrijfdat vorig jaar zijn honderdjarig bestaan herdacht, heeft een algehele verjonging ondergaan. Er is een nieuw gedeelte bij gebouwd (circa 140 m2) waardoor keuken en restau rant aanzienlijk konden worden vergroot. De ingang is naar de zijkant van het gebouw verplaatst, waar men nu een royale hal heeft. In het restaurant is nu ruimte om circa tachtig gasten te ontvangen, terwijl het geheel bijzonder re presentatief mag worden genoemd. De achterzaal blijft gereserveerd voor bruiloften en partijen en biedt plaats voor honderd gasten. De heropening gaat enigszins feestelijk, waarbij de heer P. G. Postma vrijwel geheel Sassenheim heeft betrokken. Zaterdagmorgen maakt de drumband Adest Musica een rondgang door de gemeente, waarbij bij de bejaardencentra „De Bemardus" en „De Schutse" halt wordt gehouden om de bewoners een teestdrankje aan te bieden. Van 10 lot 12 uur is er een receptie. L Belangrijk nieuws voor Sassen heim is ook, dat de heer Postma de exploitatie van het KSA-gebouw, waar de laatste maanden moeilijk heden mee waren, in handen gaat nemen. Hiermee wordt het gebouw, dat reeds jarenlang een belangrijke functie in het sociale en culturele leven van Sassenheim inneemt, voor dc plaatselijke gemeenschap behou den. Met deze oplossing kan Sassen heim zich gelukkig prijzen, want kerkbestuur en verenigingsbesturen hebben het volste vertrouwen in de jonge energieke zakenman. Het café blijft gesloten, maar de heer Postma is van plan om dit na modernisering te bestemmen voor reserveringen, en eventueel ook als koffiekamer bij uitvoeringen e.d. zich, waarschijnlijk, „non Papa", ter onderscheiding van zijn stadge- noot^e dichter Jacobus Papa. Dit „Papa" heeft dan niets met paus Clemens te maken. Clemens heeft honderden uitstekende composities geschreven. Het nu uit te voeren „Sanctus" („Heilig") is daarvan een mooi voorbeeld. Een door Dek Dijk, bewust in klassieke stijl geschreven, motet op psalm 130, sluit hierbi j aan. Heinrich Schütz (1585 - 1672), de Duitse componist, schakel tussen oud en nieuw, die in de vernietigende 30-jarige oorlog baanbrekend werk verrichtte, is vertegenwoordigd met „Psalm 119: „Wohl denen die da wandlen" (gemaakt aan het eind van zijn leven) en het dubbelkoor „Lobe den Herren". Een bewerking door Dick Dijk van het oude volkslied „Der Mond ist aufgegangen" en „Vorsprueh" van Hugo Distier (die, onder Hitier, vrijwillig de dood in ging) besluiten het programma. Dick Dijk speelt op het orgel „Ein feste Burg" (het is juist hervor mingsdag), in de bewerking van Jo- hann Nicolaus Hanff (1630 - 1706, Sleeswijk), een koraalvoorspel „Nun komm' der Heiden Heiland", en Pre ludium en fuga, in G-groot, van Bach, en dat in F-groot, van Max Reger. JOH. VAN W. LISSE Donderdag wordt in het Gasthuis „Welkom" in de Bondstraat een interkerkelijke gespreksavond ge houden waarop drs. J. Ramond van de Vrije Universiteit te Amsterdam zal spreken over het onderwerp „Het gezag". De avond begint om 8 uur. LISSE Donderdag om kwart voor acht wordt in de zaal van Ma- riënburcht onder leiding van de heer M. van der Leeden uit Den Haag een cursusavond voor kleuterleidsters ge houden. Het inschrijfgeld werd definitief vastgesteld op f 15 en de contributie op f 1 per trainingsavond, die wordt gehouden in het Lisser Gem. Sport park. LISSE Er is een comité gevormd uit de heren A. P. van Berkel, A. J. A. Bruggeman, H. G. Hendrikse, L. W. Robertus, G. J. de Vos, Th. de Wolf en H. J. C. v. d. Kroft, dat zich zal bezighouden met de komst van Sint Nicolaas. Zaterdag 15 november zal Sint Ni colaas 's middags per boot in Lisse arriveren. Voor het eerst zal hij ook een bezoek brengen aan de Poelpol der. RIJNSBURG Vanavond om 8 uur houdt de heer Prinscl in de wo ning Katwijkerweg 15 een Bijbel lezing. In verschillende kleuren Winkelcentrum Remise Rijnsburg Badstraat 6 - Katwijk deze beperkt zich tot een voortzetting van de projecten van vorig jaar. Van de 552 etagewoningen zijn er nu 432 gereed en bewoond. Aan het Ruys- daelplein zijn momenteel 120 wonin gen in aanbouw. De bouw van 21 wo ningen in het patio-plan vordert langzaam. Verder is een begin gemaakt met de bouw van 4 series van 48 „Mean ders-woningen, een nieuw type van N.V. Eurowoningen, waarvan de eer ste 48 begin volgend jaar zullen wor den opgeleverd. Voor het noord-oos telijke gedeelte van de Poelpolder be staan plannen voor 80 woningwet woningen en 120 premiewoningen. Volksbelang zal hiervan 60 keuze woningen en 90 premiewoningen bou wen en Gezinsbelang de resterende 20 en 30 woningen. De afbraak van krotwoningen in het saneringsplan Stationsweg vor dert goed. Als daar de laatste wonin gen zijn opgeruimd, kan men begin nen met de bouw van een nieuwe villawijk. Ook al is de woningnood nog groot in Lisse, het aantal ur gente gevallen is van 169 in oktober vorig jaar teruggelopen tot 101 in september van dit jaar. ker bezocht. Hü zei dit in zyn ningswoord tydens de gisterav gehouden prijsuitreiking. De heer Leeuwenburg zei ook mening te zyn dat de bloemenhan dank zy het corso in het afgeloi jaar was toegenomen. Een byzon dankwoord mocht het Rode Kruis ontvangst nemen voor de betoo hulp. Voor de prijsuitreiking eerst een film van het corso toond. Dë voorzitter van „Flora", de h P. van Delft, reikte de prijzen uit, eerst een korte toespraak te heb! gehouden. Hierin zei hij dat Rijnsburgse corso een belangt schakel vormt in de ketting van so's die ieder jaar worden gehouc „Minder gemakkelijk is het, het tig effect te bepalen", zo meende „Vast staat echter wel dat het nut heeft". De heer Van Delft ging in op mooie zomer, die voor de kwel echter het nadeel van zakkende p zen meebracht, wat funest kan Uitslagen: lste prijs: Coöp. Raiff. Bank Rij burg; Cursus bloemschikken; k kers uit Noordwijkerhout; Exjx vereniging; Buurtvereniging 't C trum, idem Kanaalstraat; de hi Th. de Mooy, C. Leeuwenburg, Mi land; en de veilingvereniging „Fit 2: de Gouden Lantaarn; Gebr. Be huis; Garage Jos Paauw; Buurtv eniging Sandtlaan; personeelven ging „Flora"; 3. Nigole Bar; de eniging voor de ambulante ham 4. J. Oudshoorn; Nic. den Ha Leeuwenburg en Koster; café 6 koek; uitzendbureau „Actief" laarskantoor Den Haan. Eervolle vermelding: assurai kantoor Diek Verhaar^ kaps Snatel; fa. Bouman en Tepperit; rage Noort. Beste binders van het corso: heer Koome en de heer Zuidgee WARMOND Mejuffrouw A. Bogaard (22), onderwijzeres aan de Caspard de Coligny-school te Katwijk aan Zee, trad gisteren in Warmond in liet huwelijk met de Leidse bouwkundig tekenaar B. van Schadewijk. Dat was voor onderwijzend personeel en kinderen van genoemde school aanleiding een erehaag te vormen toen het bruidspaar het raadhuis verliet. De Gereformeerde predikant ds. Te Winkel zegende het hivnwelijk in de Hervormde kerk in. Foto N. van der Horst. IJMUIDEN De loggers en kot ters met tong als belangrijkste doel wit konden nog steeds niet op een bevredigende wijze aan hun trekken komen. Aan goede wil ontbrak het de schippers en bemanningen niet maar al hun inspanningen leverden in het gunstigste geval trekken op van twintig kilo met daarbij een mand of zes andere vis. De schol had de overhand. Voor deze schepen was er niet veel anders te vangen. Ook ditmaal liet de tarbot op teleurstel lende wijze verstek gaan. Onder de Nederlandse kust was de buit voor de kleinere vaartuigen eveneens gering. Ook hier deden de bemanningen hun uiterste best om tot een lonende uitkomst te geraken maar voor de meeste schepen zat het er niet in. Een trek van tien manden hoops werd al als een succes van be tekenis beschouwd. Het betrof voor namelijk gul en over het algemeen fors uit de kluiten gewassen wijting. Heel wat keren kwam uit een poging nauwelijks de helft aan boord. De platvis was in deze omgeving in geen velden of wegen te bekennen. In de Noord onderging de situatie vrijwel- geen verandering. De Nederlandse treilers moesten het weer voorname lijk van de koolvis hebben en dan meer in het bijzonder van de kleine zwarte soort. Uit een trek van zestig manden konden de vissers zeker vijf tig manden koolvis zoeken. De rest bestond uit minimale hoeveelheden gul, schelvis, wijting en kabeljauw om van haring en makreel maar te zwygen. De grotere kotters in de buurt van 55 NB lieten zich weer niet onbetuigd. De vangsten waren wel iswaar wat minder dan in de vooraf gaande weken maar met gemiddelde trekken van 15 manden hoops mocht beslist niet worden gemopperd. De schelvis was in de meerderheid maar niet meer zo nadrukkelijk als de laat ste tijd het geval was. Ook aan wij ting en gul werden aantrekkelijke beetjes in de ruimen gedeponeerd. Hier bleef het voor sommige vaartui gen niet bij. Zij bemachtigden van tijd tot tijd ook wat kleine haai en kabeljauw. Van de combinaties die op haring uit zijn werd nog niet veel vernomen. De reis is echter nog jong. Met een beetje geluk zullen deze schepen aan het eind van deze en hel begin van de komende week voor een aanvaardbare produktie kunnen zor gen. In één klap kan het gebeuren. Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 17 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 3340 kisten vis. waarvan 370 kisten schelvis, 30 kisten wijting, 20 kisten gul en kabeljauw. 60 kisten kleine gul, 5 kisten koolvis, 420 kisten verse haring, 1620 kisten makreel, 430 kisten schol, 15 ki schar, 20 kisten tarbot, 5 kisten p tjes, 160 kisten diversen, 25 ki kleine haai, 125 stuks stijve ka jauw en 8000 kilo tong. Verder w er 900 kisten kleine schelvis, 4701 ne kisten wijting, 1800 kleine kil haring, 390 kleine kisten makree! 140 kleine kisten diversen. De schelvisproduktie bestond leen uit braad. Hiervoor was dej langstelling gering. Op de eerste slag werd niet meer betaald dan i op de laatste rondgang konden afwachters voor f 17 terecht. Voa gul kon een goede belangstelling v den genoteerd. De grote soort wa de eerste ronde onder de f 72 te koop. Hiervan moest later sle vijf gulden worden afgestaan, kleine gul hield de kattenceni met een notering van f 46 tot f 3 een behoorlijke afstand. De verse ring was duurder dan op de v gaande dag. Voor de betere kwal telden de kopers veertig gulden i De mindere soort was iets minde trek maar een koers van ruim mocht toch niet slecht worden noemd. De makreel moest zich een notering van f 32 tot f 11.50 een lager gemiddelde tevreden i len. De dichte wijting speelde i niet veel klaar. Een deel van de i voer werd spoedig op het minii gedrukt en dat betekende het nc werk voor de vismeelindustrie. Ii gunstigste geval werd f 1 6bet Dit was een flinke strop voor de 1 vissers die ladinkjes van goede 1 liteit aan de wal brachten. De i handhaafde zich gemakkelijk, grote en grootmiddel tekenden een gemiddelde van ruim vijftig den. De kleinmiddel en de sch zaten daar nog een paar gulden ven. Bij de tong kon de grote l een terugval onder de vijf gul grens niet voorkomen. Na een I van f 5.19 werd op de laatste r niet meer uitgegeven voor een dan f 4.99. De slips verloor met notering van f 3.54 tot f 3.36 ook wat terrein. Ook de tong 1 moest een koers van f 4.44 tot f 4.33 de terug inslaan. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJ dense markt onder meer de IJJI Protinus met 365 kisten en de 135 Cornelia Maria met 215 kiste 154 kleine kisten diversen. In Scheveningen. In Scheveningen werden as voerd 15 kisten schelvis, 40 k wijting, 80 kisten gul en kabel) 300 kisten haring. 1050 kleine k haring, 1200 kisten makreel, 80 i ne kisten makreel en 20 kisten versen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4