Samen aan de kant van de praktijk beginnen WEEKAGENDA lestaurant Y. d. Heijden gaat dit jaar dicht In november 'Leidse' test voor 6000 zesdeklassers Residentie-Orkest speelde onder grootse directie COMMENTAAR ollegeruimte universiteit Volgend jaar ook test voor beroepsonderwijs Secties Culturele Raad ingesteld Burgerlijke stand van Leiden Eerste stap naar voortgezet onderwijs Prof. Berkhof voor werkgevers: erarming Collecte geestelijk gehandicapte kind Nieuwe 8 pet BNG-leiiing BROER ETS ZUS STALEN VLEES tEIDSf COURANT WOENSDAG 29 OKTOBER 196» gDEN Het café-restaurant Van der Heijden aan de straat gaat eind van dit jaar goed dicht. Dit heeft de direc- testaande uit de heren A. W. J. 1. J. G. van der Heijden, beslo- en daarmee is een einde geko- aan geruchten over een even- bedrijfssluiting, die al enkele iden de ronde deden. Alleen de I» van het restaurant blijft Van de 25 man personeel Ie bezetting) zijn er inmiddels leven afgevloeid. De overigl- Sen zijn inmiddels opgegeven het Arbeidsbureau, zaak. die 5 maart van dit jaar eel jaar bestond, is de dag Kerstmis. 24 december, voor laatst open. Over de sluiting de directie zelf. toen we ruim geleden ons bedrijf openden, nden we in het hartje van de lenstad een gelegenheid te ppen. waar men in een gedegen r kon genieten van een goed je koffie, een goede maaltijd, pties en andere feestelijkheden vieren of vergaderingen kon («en, ingzamerhand is er echter een itie ontstaan, waarin de Leidse lenstad een structurele wijzi- doormaakte. De verkeersdicht- nam steeds verder toe en daar- ontstond het parkeerprobleem, ons bedrijf en ook vele andere onoplosbare moeilijkheden Je. Hierdoor werd een van de rs, waarop ons bedrijf rustte, gezaagd. hter ook de steeds stijgende en in onze bedrijfstak, die al door stijgende produktiviteit kunnen worden opgevangen meer omzet) hebben tot ons uit bijgedragen, aldus de direc- We betreuren deze gang van en zeer en beseffen erg goed, dat van onze trouwe klanten een punt op de Breestraat zullen in. Anderzijds zullen we wel klanten blijven bedienen, die of elders hun festiviteiten en en van onze diensten gebruik maken, want de keuken gehandhaafd. GEEN ONRUST nder het personeel is geen on- ontstaan, toen het hoorde van sluiting van het bedrijf. Men er echt begrip voor en er is mineurstemming. Wat de be aming van het pand betreft. Per nuari 1970 heeft de rijksgebou- dienst iet pand van Van der den gehuurd in opdracht van niversiteit. aewel het bureau Pers en Voor- ting van de universiteit aanvan- jk van niets bleek te weten, kon later meedelen, dat de mede- iig over de huur juist was. Wat net het pand precies gaat gebeu- is nog niet bekend. Wel staat dat er collegeruimte van zal den gemaakt. .EIDEN Wethouder Sannes talleerde gisteravond in De La- ihal als voorzitter van de Cultu- t Raad - Leiden de secties Ac- nmodatie, Beeldende Kunst, Leidse itorie, Muz. Theater en Vormings- rk van deze raad. Als voorzitters i de secties fungeren leden van Culturele Raad. In de secties zijn e organisaties, instellingen, ver gingen en groeperingen vertegen- tordigd. LEIDEN Geboren: Menno E, z v F Misset en G A Har- berts; Marcel, z v J H Wagen voort en A Viser; Irene V, d v J Guijt en E Spruit; Brenda J S, d v H J A de Ruijter en N Hageman; Marcus M J, z v J Schuitemaker en A J M Westerman; Henderika K, d v P J van Rooijen en H G A Melis; Noëlle M, d v P C W de Gunst en M J C Tuijthoff; Andries, z v A Ouwe hand en M J Maat; Richard H J, z v T Boot en M J van Oosten; Tineke, d v P de Leeuw en J Schonewill. Gehuwd: L Noordzij en C F Nie- boer; D Hakkenberg en C M Ver weerd. Overleden: J M van Loon, 6 jaar, dochter; F Barneveld, 79 jaar, echtg. v W den Boer; A van Leeuwen, 16 jaar. dochter; J Kwestro, 70 jaar, man; I de Graaf, 81 jaar, man; L P C Hoogteijling, 29 jaar, echtg. v D N van Straaten; A Doot, 76 jaar, wed. v W Vens; J Brokaar, 75 jaar. man; P Klijn, 79 jaar, man; J Wetselaar, 86 jaar, man. LEIDEN Het tweede abonne mentsconcert door het Residentie Orkest heeft ons de overtuiging ge geven, dat dit voortreffelijke ensem ble waaraan we ook in Leiden zoveel te danken hebben, nog altijd tot gro te dingen in staat is en dat eventuele inzinkingen, zoals die van de vorige keer, van bijkomstige aard zijn. De nog vrij jonge dirigent Sergiu Co missionavan Roemeense afkomst, die een tijd te Haifa heeft gewerkt en thans te Cotenburg verplichtingen heeft, weet precies wat hij wil en wat meer is, hij slaagt er ook in zijn musici geheel voor zijn visie te win nen. Reeds de eerste maten van Stra- winsky's balletmuziek Jeu de cartes uit 1936 lieten aan Comissiona's per soonlijkheid en stijl geen; twijfel be staan. Zijn orkestklank is misschien wat zakelijk, maar helder, dynamisch en geladen- Voor Strawinsky kan men zich niets beters wensen. Elk ritmisch detail wordt met grote zorg uitgebuit, elk timbre komt tot zijn recht en aan de blazers wordt boven dien extra zorg besteed. De 22-jarige Koreaan Young Uck Kim speelt goed viool; op een enkele aarzeling na bij hoge tonen op de e-snaar beheerst hij de solopartij van Mendelssohns vioolconcert in e uitstekend. Toch boeide hij ons matig, misschien omdat zijn benadering van dit overbekende werk wat aan de uiterlijke kant bleef, maar ook om dat zijn toon ietwat geforceerd klinkt en zijn temposchommelingen een ge- LEIDEN In november gaan enige duizenden zesdeklasleerlingen van openbare, rooms-katholieke en protestants-christelijke scholen voor basisonderwijs in Leiden en wijde omgeving de eerste stap doen naar het voortgezet onderwijs. Evenals vorig jaar voor 3.364 zesdeklassers van 166 basisscholen uit 26 gemeenten het geval was, maken de kin deren nu in hun eigen schoollokaal een voor allen gelijk, schriftelijk schoolkennisonderzoek mee. Voor het eerst is dit jaar een intelligentie- onderzoek in de opgaven verwerkt. LEIDEN Prof. dr. H. Berkhof sprak gisteren in restaurant Van der Heijden voor protestantse en rooms-katholieke werkgevers over „Wegen en grenzen tussen de katholieke en protestantse sociale ethiek". Het betrof hier de eerste gecombineerde vergadering van de Kring Leiden en de Rijn landse Club en dit hield weer verband met de fusie per 1 januari a.s. van de r.-k. en protestantse werkgeversverbonden. De vergadering stond onder lei ding van voorzitter D. J. van Herwaarden, die meedeelde, dat de onder scheidene besturen voorlopig worden gehandhaafd. Hij en voorzitter H. I. J. Sclirandt zullen beurtelings de vergaderingen leiden. Wij leefden vroeger in twee ge scheiden werelden, aldus prof. Berk hof: die der mannenbroeders en die van het rijke roomse leven. Dit ma nifesteerde zich op allerlei gebied, ook geografisch als gevolg van het verschil tussen rooms-katholieke en protestantse staten. Het verschil is bijvoorbeeld ook merkbaar als men steden als Salzburg en Amsterdam vergelijkt en Leeuwarden en Maas tricht. Spelregels De spelregels in die twee werelden, zoals terzake van huwelijk en mo raal, waren echter hetzelfde en er zijn tal van raakvlakken tussen de E mededeling van de directie van restaurant Van der Heijden dat er tegen het eind van dit jaar de 'i aan geeft, duidt op een voorl- 'nde verzakelijking en verarming de Leidse binnenstad. Het pro- lijkt, al het gepraat over en ge tter aan plannen voor die bin- istad ten spjjt, onstuitbaar. Lei- is al ongezellig en het dreigt Is ongezelliger te woren. Er zijn r welgeteld twee terrasjes. Bin- ikort zal er dus nog maar één L vergaderruimte wordt ook steeds nder. De Jacobazaal van de rcht moet sluiten en straks kan n ook niet meer op Breestraat 85 tcht, waar toch bepaalde vereni- igen regelmatig gebruik van ®kten. is een duidelijke reductie van de ictie van de binnenstad merkbaar. wordt zakencentrum, zonder ter. En dan nóg mag men hopen dit zo blijft, want er komen *ds meer zakenmensen die erover 'gen dat hun winkels door de toe- Voor HORLOGES en KLOKKEN JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 181 nemende verkeersintensiteit en de ook al toenemende parkeermoeiljjk- heden hun aantrekkingskracht zien teruglopen. De automobilisten blij ken nu eenmaal niet bereid te zijn een eind te lopen. Zij laten zich door bepaalde gemeentelijke regelingen niet dwingen en zoeken andere doe len. Men kan bij het zien van deze ont wikkeling de vraag stellen of de ge meenteraad op de Parkeernota van B. en W. wel verstandig heeft gerea geerd. Wordt het niet de hoogste tijd dat het gemeentebestuur op doel treffende wijze gaat zorgen voor een afdoende uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen rond de binnenstad, opdat het centrum bereikbaar en levend blijft. De sluiting van Van der Heijden is opnieuw een teken aan de wand. Het wordt steeds duidelijker, dat Leiden er met een traditionele wijze van denken om deze problemen tot een oplossing te brengen niet komt. Het blijft dan achter de feiten aan lopen. Hier kan alleen nog een vooruit strevend beleid uitkomst brengen. De Parkeernota van het gemeente bestuur droeg daarvan de sporen. De gemeenteraad heeft dat toen niet voldoende gehonoreerd, met name niet op het punt van de parkeerga rages. Bollencorso 25 april BOLLENSTREEK Het bloe mencorso van de bollenstreek zal worden gehouden op 25 april. Het is het 23ste corso dat hier wordt georganiseerd. Tientallen praalwa gens zullen weer in de kleurrijke stoet meerijden. Naar aanleiding van dit corso zal ook weer een foto wedstrijd worden gehouden. gereformeerde leer der algemene ge nade en het rooms-katholieke na tuurrecht. De genoemde scheiding is ingrij pend veranderd door de ontwikke ling van de wetenschappen en spe ciaal van de natuurwetenschappen. Nooit hadden er in de geschiedenis binnen zo'n korte tijd als de laatste tientallen jaren zulke ingrijpende veranderingen plaats. De maatschap pij werd van statisch dynamisch. Eén van de gevolgen van de huidige tech nologische revolutie is bijvoorbeeld de drang naar samenwerking. Onze cultuur is nu gericht op welvaart en ontwikkeling. Zaken, die vroeger de mensen geen zorg waren, zyn dat nu wel men denke bijvoorbeeld aan de steeds verder gespecialiseerde zorg, die aan de opleiding van zwak- begaafden wordt besteed. T olerantie Er is ook een sterke tolerantie ont staan en daar hebben wij als christe nen weinig moeite mee. Maar hebben wij als christenen een eigen ethiek en een eigen inbreng in deze techno logische revolutie?, vroeg prof. Berk hof zich af. Hij constateerde, dat de christenen op sociaal en economisch terrein wel een eigen visie hebben. Wij behoeven niet te berusten in de wereld zoals die reilt en zeilt omdat Christus daar ook niet in berustte. VEEL PUNTEN BI] ZAALVOETBAL LEIDEN Gisteravond werd in dc Groenoordhal de tweede ronde in het zaalvoetbal-toernooi gespeeld. Er vielen deze avond bijzonder veel doelpunten. In de wedstrijd tussen de junioren van LFC en ASC maar liefst 21. Bij de senioren waren dc scores ook allemaal even hoog. Uitslagen van deze avond: senioren klasse I: ZLC—LFC 6-0. Senioren klasse II: Roodenburg 2 Koejaké 5-4; VNALugdunum 2 7-4; DurisolWernink 5-4; Koejaké UVS 2 7-1. Junioren: ZLCRoodenburg 2 8-0; ASCLFC 1-20; LugdunumRoo denburg 1 6-1Rijnsb. BoysSVOW 8-1; UVS—VNA 3-5. SASSENHEIM De verenigin gen van Sassenheim en Warmond houden zaterdag in het Trefpunt in Wairmond voor de Bollenstreek een postzegelbeurs. De zaal is van 10 tot 17 uur geopend. PROF. BERKHOF: revolutie llllllllllllll>"!!lllllll!""nlili||ti'"■IIIHIIIIIIIIIHIIIIIII Dit is het gemeenschappelijke van protestanten en rooms-katholieken maar zijn er ook verschillen? Prof. Berkhof dacht van wel. Er is nog steeds een tegenstelling merk baar tussen de wat somber aandoen de protestantse opvattingen en het blijde optimisme van de rooms-ka tholieken. De protestant zegt, dat de genade moet verzoenen en de rooms- katholick zegt, dat de genade het na tuurrecht vervolmaakt. Deze contro verse is echter niet absoluut. Eens zullen de sleutelwoorden verzoening en voltooiing in elkaar worden opge lost. Het zou goed zijn als we sa men aan de kant van de praktijk be ginnen, aldus prof. Berkhof. DEN HAAG De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten gaat over tot de uitgifte van een acht procent 7-jarige obligatielening 1969, groot f 150 min. Bij overtekening wordt het recht voorbehouden het bedrag der lening te verhogen tot het totaal ingeschreven bedrag of minder, evenwel tot geen hoger bedrag dan f 200 min. De koers van uitgifte zal op woensdag 5 november 1969 voor beurs worden bekendgemaakt en in de prijscourant van die dag worden gepubliceerd. De lening zal worden afgelost in twee gelijke termijnen, waarvan de eerste vervalt op 1 december 1975. Vervroegde aflossing is gedurende de gehele looptijd der lening uitgesloten. De lening is verdeeld in coupures van f 1000 en f 500. Datum van inschrij ving vrijdag 7 november 1969 en da tum van storting maandag 1 decem ber 1969. Ook aan deze lening zal een schuldregister worden verbonden. Opneming van deze lening in de beursnotering te Amsterdam en Rot terdam zal worden aangevraagd. Het prospectus zal maandag a.s. verschij nen. Toelating tot een school voor voort gezet onderwijs is aan twee wettelijke voorwaarden gebonden, n.l. een gun stig advies van het hoofd van de la gere school èn een gunstig uitgeval len onderzoek naar de vereiste ken nis en bekwaamheid. Mede om een zo zuiver mogelijke beoordeling van elke zesdeklasser te verkrijgen en om een zo goed moge lijk schooladvies aan de ouders te kunnen geven, is vorig jaar voor Lei den en wijde omgeving de zogenoem de BAAVO-commissie (BAsis- en Algemeen Voortgezet Onderwijs) in gesteld. In nauwe samenwerking met de afdeling schoolpsychologie van het Psychologisch Instituut van de uni versiteit (dr. P. van den Broek) is een wetenschappelijk verantwoord toetsingsysteem voor kennis en be kwaamheid samengesteld. Vorig jaar zijn hiermee 3364 leerlingen, voor wie toelating tot een mavo- (ulo), havo- (hbs) of vwo-school (lyceum/gymna sium) was verzocht, met veel succes beproefd. Drie ochtenden De ingenomenheid hiermee en de goede samenwerking tussen verte genwoordigers van basisonderwijs, voortgezet onderwijs, gemeentesecre tarie Leiden, on derwijs-inspectie en universiteit hebben er toe geleid dat het systeem reeds dit jaar aanzien lijk kon worden uitgebreid. Allereerst zullen in november alle zesdeklassers van de deelnemende scholen aan het eerste deel van dc toets meedoen, dus ook zü die niet „vanzelfsprekend" naar middelbaar of hoger algemeen voortgezet onder wijs (mavo en havo), dan wel naar het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs (vwo) zouden gaan. Dit be tekent al meteen een belangrijke uit breiding van het aantal deelnemen de leerlingen (ongeveer 6.000). Daarnaast zal deze schriftelijke toets, die drie schoolochtenden in beslag neemt, elementen bevatten waarmee op wetenschappelijke wijze de intelligentie van elke leerling kan worden bepaald. Dit betekent een tweede zuivere beoordeling van de leerling. De uitkomsten van het kennis- en bekwaamheidsonderzoek en van het intelligentie-onderzoek zullen om streeks de jaarwisseling aan de hoof den van de basisscholen worden toe- DEN HAAG Een man en een vrouw uit Katwijk aan Zee, die zich hadden schuldig gemaakt aan in braak en diefstal van vlees uit een fabriek in Wassenaar, moesten zich verantwoorden voor de Haagse recht bank. De officier van justitie eiste tegen de vrouw, die enkele keren was meegegaan, vijf weken gevangenis straf, waarvan vier weken voorwaar delijk en tegen haar broer zes weken waarvan vier weken voorwaardelijk De rechtbank veroordeelde de ver dachten elk tot vijf weken gevange nisstraf. waarvan vier weken voor waardelijk. en verbeurdverklaring van c' auto. Prof. mr. Diepenhorst spreekt in Leiden LEIDEN In de toneelzaal van sociëteit Minerva wordt vrijdag avond een gemeenschappelijke ver gadering gehouden van de Leidse ARP. CHU en KVP. Het is de tweeae gemeenschappelijke vergadering van de drie confessionele partijen. Het Tweede Kamerlid (AR) prof. mr. I. A. Diepenhorst zal spreken over het onderwerp „Houvast in de poli tiek". gezonden. Hun advies over de school keuze van de ouders voor hun kin deren zal dus mede gesteund worden door de resultaten van het eerste on derzoek. Het hoofd van de school kan de ouders desgewenst volledig in lichten over de bereikte toetsresulta- ten. Eerlijke kans Op deze manier krijgt elk kind in elke zesde klas van elke deelnemen de school de eerlijkste kans zonder teleurstellingen of moeilijkheden de voor hem meest geschikte richting uit te gaan, waardoor de kans op mislukkingen tot een minimum be perkt blijft. De kinderen, voor wie de ouders op grond van het schooladvies en de afgelegde proeven plaatsing verzoe ken op een mavo-, havo- of vwo- school, zullen omstreeks maart een tweede maal een schriftelijk werk stuk in eigen klas moeten maken. De vergelijking hiervan met het novem- berresultaat zal voor elk kind een juiste keuze van het geschikste schooltype kunnen opleveren. In het schooljaar 1970-1971 zal zeer waarschijnlijk ook een tweede toets zijn ontwikkeld, die geschikt is voor de kinderen die naar het lager be roepsonderwijs zullen gaan. maniërde indruk maken. Het orkest begeleidde doorgaans heel exac en de vertolking oogstte een verdiend succes. De verrassing van de avond vorm de echter Dvoraks 8ste (vroeger éde) symfonie in g op. 88. Dit goed ge schreven, prachtig georkestreerde, gemakkelijk te bevatten opus bleek onder Commissiona uitgevoerd veel meer karakteristieke mo menten te bezitten dan wij ver moed hadden. De verklanking was bepaald niet romantisch, ook niet waar dit voor de hand had gelegen, in het tweede deel of in het wee moedige derde deel. Comissiona wil de ons blijkbaar duidelijk maken, dal de componist zich ook al in deze sym fonie bewust heeft losgemaakt van zijn zo vereerde voorbeeld Johannes Brahms en van de herfstige sfeer der Duitse romantiek. Ook hier bleek de onfeilbare greep van deze dirigent op zijn orkest en zijn duidelijke vooral ritmische visie. Reeds in het trio van deel in werd het volksfeest aangekondigd dat in de finale bijna demonische allure kreeg zonder ooit uit de hand te lo pen. Een fantastische uitvoering was dit, die dan ook stormachtig applaus uit lokte. Sergiu Comissiona moet vooral vaak het Residentie Orkest komen dirigeren, iedereen zal er wel bij varen! Dr. J. van der Veen Flinke boete voor rijden onder invloed DEN HAAG Een 26-jarige omdat verdachte niet in het bezit weliswaar een genoegelijke avond doorgebracht, maar volgens een vrouwelijke collega had hij beter niet in een auto kunnen gaan rijden, •omdat hij tevel had gedronken. Dat had de man edhter wel ge daan, met het gevolg dat hij honderd meter verder tegen de rand van het trottoir reed, de maoht over het stuur kwijt raakt én in zijn auto over de kop sloeg. De officier van justitie eiste 250 gulden boete en intrekking van het rijbewijs gedurende zes maanden met aftrek van de tijd, dat het al was ingetrokken. Voorts 50 gulden, omdat hij teveel had gedronken, was van een kentekenbewijs en 40 gulden boete voor een gladde band. De Haagse politierechter ver oordeelde overeenkomstig de eis. Dinsdag 28 oktober Gehoorzaal, 8 u.: Residentie-Orkest. Breestr. 85, 4.30 u.: Federatie kath. en prot.-chr. werkgevers, prof. dr. H. Berk hof over wegen en grenzen tussen de kath. en prot. sociale ethiek. Stadhuis, 7-8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Eml- grattecentralc. Steenschuur 6, 8 u.: Filmclub 16 K. en O., de Jonge Ned. speelfilm. School De Valk, Rijnsburgerslngel, 8 u.: Esporanto-verenlging Pacen. Jeugdgebouw Levendaal, 8 u.: open ver gadering hervormde gemeente ter voor bereiding van regionale samenkomst In zake algemene kerkvergadering. Woensdag 29 oktober Trouwkamer Stadhuis. 4-6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Donderdag 30 oktober Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering Con Amo re, Elias van Mendelssohn Bartholdy. Volkshuls, 2.15 u.: commissie voor Int. samenwerking, mevr. N. de Bock over. Joegoslavië. Microtheater, Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met „Droom der gevangenen" van Chr. Fry. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht 3, 2 u.: modeshow ei gengemaakte kleding, Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Lelden. Holiday Inn 8.15 u.: wintersport-mode show Wilms Floet. Louise de Collgny-scholengemeenschap, aula. 8 u.: openingsavond „Ende dispereert niet". Vrijdag 31 oktober Louise de Coligny-scholengemeenschap. 8 u.; openingsavond ..Ende dispereert niet". Marekerk, 8 u.: ds. De Jong. dienst t.g.v. kerkhervorming. Lutherse Kerk, 7.30 u.: ds. Happel. dienst t.g.v. kerkhervorming Zaterdag 1 november Microtheater, Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met „Droom der gevangenen" van Chr. Fry. OEGSTGEEST: Het WlUe Huls. 2 - 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Zondag 2 november Stadsgehoorzaal, 19.30 u.: ds. G Toorn vliet: ..Het ganzebord van ons leven". Apotheken Van 24 oktober tot 31 oktober heeft dienst apotheek Reyst, Steenstraat 35. telef. 20136 De Oegstgeester Apotheek is zondag gesloten van 8 tot 24 uur. FILMS CAMERA De vrouwenmoordenaar. 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9,15 uur, zo 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur Rebel In ketenen. LUXOR Het wonder van de liefde, deel 2. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. r.TDO Rattle of Britain, 14 Jaar, dag- 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15. uur. REX Hondo en de Apachen. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2 30. 4.45 7. en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 2330 uur: Ge heim Parijs, 18 Jaar. STUDIO Astérix en de helden, a.L. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON Als adelaars vielen ze aan, 18 Jaar. dag. 2 en 8 uur. zo 2, 5 en 8 uur NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA Z. 18 Jaar. dag. 230, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur: vr- en zat-avond 23.30 uur; Dagboek van een kamermeisje, 18 Jaar LIDO Battle of Britain. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 LÜXOR Het wonder van de liefde. 2. 18 jaar, dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.3Q. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Honderd geweren. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45. 7 en 9,15 uur, vr- en zat-avond 23.30 uur: Sexy In neon. 18 jaar. STUDIO Astérix en de helen, a.l dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 230. 4.45 7 én 9.15 uur. TRIANON Als de naakte wind der zee. 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Behandeling na ongevallen De poliklinische Dahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 üui tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door bet Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlemngs- en informatiedienst voor Lelden-Zuld-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch Ziekenhuis: voor patiënten ln klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30 11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 uur. dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15—16 uur. zondag, christelijke en nationale feestdagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—1630 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 15—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethztekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot s en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags li tot 12 en 2 tot 3. t Dlaconessenhuls. dagelijks eerste tl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede fcl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.13—3 en 8.30—7 15 uur. ALPHEN RIJ noord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag eeD halfuurtje voor vader van tot half 7. NOORD WIJK sole Milo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot hall 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van l tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdeilng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museuro De Lakenhal. Oude Sin- ge) op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot B uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Tentoons tellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: vaD mei tot en met oktober op zat en zon 2—6 uux Galerie Van der yiist. Botermarkt 3: gouaches van Hans' Hllsbergre. keramische plastieken van Anke Blankevoor (tot 21 november dinsd tot en met zat. van 9—6 uur) Soc Buut 110 Nieuwe Beestenmarkt 13: werk van Jan Kok. van 10 oktober tot en met 10 november Lakenhal: tentoonstelling .Geknipt voor u". Ned. fotografie de eerste 100 Jaar. 25-31 oktober van 1-5 uur. zond. 1-5 uur, I nov.-8 dec. 10.4 uur. zond. 1-4 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: schilderijen en grafiek van An Bleslot, keramiek van Elisabeth Gerst en emallle van Jan de Valk (van 20 okt. tot en met 12 nov., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u., dinsdagavond van 8 tot 10 u„ zond. na afspraak. Alarmnummer* Brandweer 3 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdlenst: 6 maal 2 (zat 10 u. voor middag toi zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3