Behoefte aan 90 woningen Felle kritiek op gemeentebeleid Velen namen afscheid van opa Van Hoff en tante Ma Ook 180 woningen in De Grote Polder Het is de hoogste tijd Gecombineerde zangavond in Alphense Jeruzalemkerk SUCCESVOLLE BURGERAVOND IN AARLANDERVEEN Woningbouw KOFFIEJUFFROUW Zwembad BARKEEPER LIEP IN DE VAL Verbreding overweg Ommedijkseweg Zoeterwoude krijgt een historische vereniging Discomitservice Voorschoten in beroep bij gemeenteraad VVD-vergadering Haserswoude Verkeerssituatie op Papelaan NtflUWC LBOS€ COURANT DINSDAG 28 OKTOBER 1 Burgemeester Gallas, hangt het „vuile wasgoed" over de bestuurstafel. AARLANDERVEEN Gisteravond werd een burgeravond gehouden In samenwerking tussen het aktiecomité „Aarlanderveen lééft" en het gemeentebestuur. Het dorpshuis was tot de laatste plaats bezet, waar uit wel bleek dat de Aarlanderveners veel belangstelling hebben voor het wel en wee van hun dorp. De leiding berustte bü notaris Bergsma van het aktiecomité. Burgemeester mr. R. M. Gallas en de wethouders Paats, Goedhart en Deerenberg met enkele hoofden van diensten gaven antwoord op de vele vragen die de inwoners afvuurden. De heer Bergs ma noemde de doelstellingen van het comité, dat er in hoofdzaak naar streeft met alle mogelijke en geoorloofde middelen te trachten de leef baarheid van Aarlanderveen voor nu en in de toekomst te bevorderen. Het comité wil dit bereiken in samenwerking met de desbetreffende overheidsinstanties. De heer Bergsma gaf een overzicht van de werk zaamheden en de kontakten door het comité in de afgelopen acht a negen maanden verricht en tot stand gebracht. Daarbij werd een aantal levende problemen op tafel gebracht, waaruit bleek, dat vooral het ontbreken van bouwaktiviteiten in een jaar tijd is er geen enkele woning ge bouwd bij de Aarlanderveners zeer hoog zit. „Als dit niet veran dert". aldus de heer Bergsma, „dan is Aarlanderveen er binnen afzien bare tijd niet meer. Immers hierdoor moeten vele jonggehuwden het dorp verlaten, omdat zij elders wel een woning kunnen bemachtigen. En dat, terwijl iedere Nederlander toch het recht heeft te wonen waar hij dat verkiest binnen de door de overheid te stellen grenzen". Ook het kruispunt in het centrum van het dorp en de veiligheid op de wegen had de nodige aandacht. „Het is de hoogste tijd", zo zei de heer Bergsma, „dat Aarlanderveen de trom gaat roeren, vandaar ook het motto voor deze aktie „Aarlander veen roert de trom". Burgemeester Gallas wees er in de eerste plaats op, dat het gemeentebe stuur met groot genoegen aan de uitnodiging van het comité gehoor heeft willen geven. Hij bedankte voor de fijne muzikale ontvangst door het korps „DDS", dat met ma- jorctten en tamboerkorps voor een prettige inleiding zorgde. Vervolgens ging burgemeester Gal las in op de nota inzake de ruimte lijke ordening en het streekplan Rijn en Gouwe, waarin voor alle gemeen ten en ook voor Aarlanderveen bin- Internationale federatie isolatiebedrijven LEIDEN/BRUSSEL In Brussel is opgericht de „Fédération Europeën- ne des Syndicats d'Enterprises d'Iso- lation" (F.E.S.I.). Deze vereniging heeft tot doel het behartigen van de gemeenschappelijke belangen van de aangesloten organisaties en hun le den op onder meer technisch, eco nomisch, sociaal en fiskaal gebied. Bij de federatie zijn aangesloten organisaties van ondernemingen uit België, bondsrepubliek Duitsland, Engeland, Frankrijk. Oostenrijk, Zwitserland en Nederland, die zich bezighouden met thermische-, ge luiddempende- en brandwerende iso latie, zoals verbetering van akoestiek. Voor Nederland is de Nederlandse Vereniging van Ondernemers in het Thermisch Isolatiebedrijf „V.I.B.", waarvan het secretariaat gevestigd is aan de Breestraat 70 te Leiden, als lid van de federatie toegetreden. De voorzitter van de „V.I.B.", de heer H. Cleton te Rotterdam, zal zit ting hebben in de raad van bestuur van de federatie en mr. M. J. M. de Leeuw, secretaris van de „V.I.B.", als afgevaardigde in het algemeen be stuur. De statutaire zetel van de federatie Is Parijs, aldus een communique van de V.I.B. Leiden. KOUDEKERK Mevrouw M. Groen-Uittenbroek, oudste inwoner van Koudekerk aan de Rijn, is za terdag 89 jaar geworden. Zij geniet nog steeds een goede gezondheid. Wij vragen voor onze direktiekeet in Nieuwkoop een Werktijd van 8.30—13.30 uur. Aanmelden direktiekeet HANAB N.V. Industriepark te Nieuwkoop dende voorschriften zijn vastgelegd. Aarlanderveen mag, zo staat in de nota, geen grote uitbreidingen krij gen. Het mag geen forensenplaats worden en nog minder een industrie plaats. Aarlanderveen moet het agra rische karakter behouden. De bur gemeester zei, dat met heel veel moeite thans een plan in voorberei ding is voor de bouw van 45 nieuwe woningen aan en rond de Kerkvaart- seweg. „Bouw in de Nieuwkoopsc polder nabij de Hoge dijk wordt beslist niet toegestaan", aldus mr. Gallas. Aarlanderveen zal in dc eerste tien jaar, wil het inwonerpeil gehand haafd blijven, behoefte hebben aan negentig nieuwe woningen. Helaas hebben gedeputeerde Staten enkele plannen niet goed gekeurd. De burgemeester verzekerde met klem, dat het gemeentebestuur er alles aan gelegen is mee te werken de leefbaarheid te verbeteren. Daar bij sprak hij zijn grote waardering uit voor hetgeen door de inwoners steeds in goede harmonie tot stand wordt gebracht. Tot slot waar schuwde mr. Gallas, dat men zich in Aarlanderveen niet moet ver kijken op de problemen rond de woongemeenschap. Na de pauze werd een aantal vra gen behandeld, .oals het mouwen van goedkope bejaardenwoningen, verbe tering van het Zuid- en Noordeinde, verbetering van het kruispunt in het dorp, de mogelijkheid tot de bouw van een zwembad en in het algemeen de leefbaarheid voor de midden stand. Ook het plan voor sanering van het centrum werd uitvoerig ter sprake gebracht. Ten aanzien van de bouw van een zwembad wees het raadslid de heer H. van Leeuwen op Zwammerdam, wear de bewoners een ton op tafel brachten en nu een zwembad krijgen. Als Aarlanderveen dat ook doet, wil het gemeentebe stuur best medewerking voor de bouw van een eigen zwembad ver- In het midden opa Van Hoff en tante Ma, links ds. Brink en rechts de declamerende da mes A. Bol-Verburg en M. de Jong-Kok. lenen, aldus de heer Van Leeuwen. Het wegtrekken van inwoners naar elders werd genoemd. Een inwoon ster wees er op, dat in september 22 inwoners zijn vertrokken en er slechts twee zijn ingekomen. Een dame bracht een aantal door haar gewassen kledingstukken op tafel die bruine plekken vertoonden veroorzaakt door het mangaan in het leidingwater. Burgemeester Galles pakte lachend deze kledingstukken aan en deponeerde ze stuk voor stuk op de bestuurstafel. Verzekerd werd dat al de klachten de volle aandacht krijgen. DEN HAAG De 24-jarige bouw vakarbeider uit Warmond was in de val gelopen. Hij was een tijdje bar keeper geweest. De eigenaar van het café vermiste regelmatig geld en drank. De dader was echter niet te vinden. De politie voorzag enkele bankbiljetten van een bepaald soort poeder en legde ze op de gebruike lijke plaats. Toen de biljetten waren verdwenen werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld en op de vingers van verdachte werden de resten van ,het poeder aangetroffen. Hij kon dus niet meer ontkénnen- Hij ontkende echter wel de andere diefstallen. De officier, die nog niet zo zeker wist of de andere diefstallen ook door verdachte waren gepleegd, eiste drie weken gevangenisstraf. De Haagse politierechter besliste tot twee weken gevangenisstraf. LEIDEN Deze week zal de jaarlijkse collecte voor het geeste lijk gehandicapte kind worden ge houden. Er zijn tehuizen nodig om deze kinderen op te vangen als de ouders te oud zijn om voor hen te zorgen. Verder zijn ook dagverblijven nodig, waar voor passende arbeid wordt ge zorgd. Collectanten voor de op 1 novem ber te houden straatcollecte kunnen zich na half tien melden op het col lectebureau Jeugdhuis, Breestr. 19. Spoorwegaansluiting industriegebied? ZOETERWOUDE In het structuurplan voor de Leidse agglomeratie en het streekplan „Rijnstreek West" is het uitgangspunt steeds geweest, dat in Zoeterwoude tussen De Hoge Rijndijk en de spoorlijn LeidenUtrecht een industrieterrein moet worden aangelegd. Dit industrieterrein zal het groot ste samenhangend gebied met een dergelijke bestemming worden in die agglomeratie. Voor aanleg, beheer e.d. is een Industrieschap in het leven geroepen. Het gebied zal worden ontsloten door een noordelijke parallelweg langs de spoorlijn van de Hoge Rijn dijk via de toekomstige Burgemeester Smeetswee en ji de eerste fase als noodoplossing via de Oranjelaan. Drie bestemmingen voor spoorweg- doeleinden maken aanleg van een laad- en losgelegenheid en spoorweg- aansluiting mogelijk. Op een langer termijn lijkt dit waarschijnlijk. Hier voor wordt een ruimte gereserveerd van 50 x 75 m2. Een bescheiden uitbreidingsmarge voor de bestaande kern is in het plan opgenomen. Het betreft hier een ge bied, bestemd voor 140-180 eengezins woningen omsloten door de bestaan de bebouwing aan de Hoge Rijndijk, de Kopperwetering en de geprojec- Extra subsidie voor Vocaal Ensemble VOORSCHOTEN B. en W. stel len de raad voor een extra subsidie tot een maximum van f 1.000 te ver lenen aan het Voorschotens Christe lijk Vocaal Ensemble als bijdrage in het te houden jubileumconcert. De uitgaven van dit concert worden ge raamd op f 5.600, de inkomsten op f 2.700. zodat er een nadelig saldo overblijft van f 2-900. Het Vocaal Ensemble krijgt al een bijdrage van f 500, uit het fonds „Bijdragen verordening amateuris tische kunstbeoefening". B. en W. zijn van mening dat ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van dit koor een extra subsidie terecht is. Het totale subsidie voor 1970 zal voor deze vereniging dan bedragen f 1.500. teerde groenstrook van het industrie gebied. De vergroting van de woon buurt moet als een noodzakelijke aanvulling van de bestaande buurt worden gezien, alsook een afronding in een bescheiden realisatietempo. Tegen het ontwerp bestemmings plan is een vijftal bezwaarschriften ingekomen tw. van: Rijkswaterstaat, N.V. Ned. Spoorwegen, Gebr. A. en rW. de Graaf te Zoeterwoude, H. J. Roest te Hilversum en Technisch Bu reau voor Brandschadepreventie te Baarn. B. en W. stellen voor de be zwaarschriften van reklamanten 1 en 3 ongegrond te verklaren, enigermate tegemoet te komen aan de overigen en het bestemmingsplan vast te stel len. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeen teraad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt: verko pen van een strook grond aan het John F. Kennedyplantsoen; vast stellen van voorbereidingsbesluiten ex. art. 21 van de Wet op de Ruim telijke Ordening: aankopen van een perceel grond nabij de Treubstraat; financiële afwikkeling met de ge meente Valkenburg-ZH in verband met de grenswijziging per 1 juli 1966; het aangaan van een kasgeldlening en vaste lening voor het jaar 1970; toekenning van een extra subsidie aan het Voorschotens Vocaal En semble; benoeming van een ambte naar van de burgerlijke stand en de aanbieding van de begrotingen voor het dienstjaar 1970. ALPHEN Onder auspiciën van de afdeling Zuid-Holland van de Bond van Chr. Gereformeerde Zangverenigingen in Nederland, werd gisteren onder flinke belang stelling in de Chr. Gereformeerde Jeruzalemkerk. een gecombi neerde zangavond" gehouden. Na opening door voorzitter L. Lommer en het gezamenlijk zingen van psalm 141 1 en 2, begon het optreden van de vier deelnemende koren: „Soli Deo Gloria" (Zwijn- drecht), „Sonore" (Dordrecht), „Sursum Corda" (Sliedrecht) en „So li Deo Gloria" (Alphen). Hun uitvoeringen waren door sa menzang, resp. een meditatie van ds. G. de Vries, uit Rijnsburg. van el kaar gescheiden. „Soli Deo Gloria", uit Zwijndrecht zong, onder leiding van de heer L. Maaskant, een vijftal eenvoudige werken, o.m. „Zum Sanctus" van Schubert (de naam op het program ma was onjuist), „Beveel gerust uw wegen", merkwaardig genoeg op de wijs van „Wij geven het niet over" (Michael Haydn) en twee psalmbe werkingen uit de oude doos: psalm 121 (Lützel) en psalm 150 (Mac Phail). Dit koor heeft een duidelijk tekort aan herenstemmen, maar de dirigent weet er toch een goed geheel van te maken. Men zong keurig, zonder pretenties. „Sonore" uit Dordrecht, onder de heer G. Kusters streeft heel wat ho ger. Dit koor mag zich verheugen in een behoorlijk aantal tenoren, maar de bassen vormen ook hier slechts een klein groefje. Van „Sonore" hoorde ik twee be- ZOETERWOUDE D? geprojec teerde Burgemeester Smeetsweg zal in het noorden evenwijdig komen te lopen aan de Ommedijkseweg. In dit verband zal de bestaande overweg aan de Ommedijkseweg, (die een functie zal krijgen als ventweg) op de plaats waar de Burg. Smeetsweg de spoorlijn kruist, dienen te worden verbreed. De bestaande knipperlicht- installatie blijft gehandhaafd. De spoorwegovergang van de Burg. Smeetsweg zal van een z.g. AHOB- worden voorzien. De uitvoeringskos ten bedragen f 87.400. langrijke werken: „Pachelbers" va riatiereeks „Was Gott tut, dasz ist wohlgetan", waarin het koraal op al lerlei manieren wordt behandeld. Het koor gaf er een, niet in alle onderdelen puntgave, maar toch bij zonder verdienstelijke uitvoering van. Met name moet ik de zang van de cantus firmus- bewerkingen (met bewegelijke tegenstemmen) prijzen. Ook Handels Halleluja koor slaagde goed, al was het verloop soms wat stroef en de hoge sopra- nentonen iets geforceerd. „Sursum Corda" uit Sliedrecht zong, onder aanvoering van de heer W. Kok, o.a. de Ode van Herman de Wolff en „De Heilige Stad" van S. Adams. De Ode is goed geschreven en werd door het correct zingi grote koor met toewijding voerd. Ook de overbekende Heilige klonk naar wens. „Soli Deo Gloria"(Alphen) sloot rij. De heer S. de Kleuver dirigee de uitvoeringen van o.a. „Een v; burg was als een gewoon lied (me psalm 116 van Hans Boelee. Een burg was als een gewoon lied(mel coupletten) behandeld. Ook dit ko gaf er blijken van, gedisciplinee met goede aandacht en zorg, teku nen zingen. Vooral in Boelee's fris aansprekende psalm 116 gaf „S Deo Gloria" daarvan een duideli bewijs. Joh. van Wolfswinl ZOETERWOUDE Ook Zoeterwoude krijgt een historische vereniging Daar staat het enthousiasme, waarmee een aantal sterk in de historie va i de gemeente geïnteresseerde inwoners de eerste stappen heeft gezet, bor voor. Zij kwamen gisteravond in het gemeentehuis bijeen waar burgemea ter J. A. Detmers zelf de besprekingen leidde. Hij constateerde een verheugend toenemende belangstelling voor het verleden van de gemeente. Enkele jaren geleden heeft wijlen de heer C. P. J. Paardekooper reeds pogin gen ondernomen om -tot oprichting van een vereniging of genootschap te komen. Mede door zijn ziekte en overlijden is dit echter niet gebeurd. Het vuur, daJt hiermede was ont stoken is echter blijven smeulen. Her voornemen van de Oranje vereniging om bij de viering van 'het vijfde lustrum van de bevrijding, volgend jaar te komen tot een historische tentoonstelling, maaikrte de zaak opnieuw actueel. Er is reeds individueel op bescheiden wijze het een en ander gedaan, maar de tijd lijkt rijp om tot meer coördinatie te komen. Onder de aanwezigen werd een peiling gehouden naar welk onder deel van de historie de persoonlijke interesse uitgaat. Daarbij kwamen o.m naar voren kasteel Zwieten, de geschiedenis van de Herv. kerk en gemeente, oude boerderijen, molens, polders en waterhuishouding en ar chieffotografie. Ongetwijfeld zijn buiten de aan wezigen van gisteravond nog andere personen in de gemeente, die zich VOORSCHOTEN De directies van Edelaar N.V. en F. T. Discount Service N.V., gevestigd in Voorschoten, hebben een beroep ingesteld bij de Voorschotense raad tegen het besluit van B. en W. van 5 september j». waarbij vrijstelling is geweigerd van het verbod met betrekking tot het vestigen van een cash carry-bedrijf in een tweetal voor agrarische doeleinden bestemde loodsen gelegen aan de Veurscweg nr. 214. Ook de heer M. N. de Kool heeft beroep aangetekend tegen het weigeren van een bouwvergunning voor het oprichten van een pluimveestal tussen twee lood sen op het terrein Veurseweg 214. B. en W. van Voorschoten hebben de beroepschriften in handen gegeven van de raadadviescommissie voor be roepszaken. HAZERSWOUDE „Hazerswoude is een van de slechtst bestuurde ge meenten die ik ken". Woorden, die gisteravond in het parochiehuis ,,'t Zwaantje" aan de Rijndijk wer- IIAZERSWOUDE Gister avond was er de receptie die de Geref. kerkeraad de scheidende koster en zijn dochter aanbood. In een sfeervol en gezellig inge richt lokaal werden opa Van Hoff en tante Ma ontvangen. Reeds vroeg in de avond stroomden de leden van de gemeente toe. Het was een komen en gaan en ds. A. Brink had grote moeite om de zaal tot stilte te manen, toen eerst enkele kleuters van de chr. kleu terschool hun versje kwamen op zeggen. Hierna werd het cadeau namens de gereformeerde kerke raad en de leden der kerk aange boden. De dames A. Bol-Verburg en M. de Jong-Kok vertolken keurig op rijm de dank der gemeente, waarbij uiteraard ook enkele voorvallen uit het verleden van het kosterschap waren verwerkt. Tante Ma ontving een gouden horloge en een envelop pe met inhoud, terwijl voor. opa Van Hoff de sigaren niet werden vergeten. Er waren afgevaardigden van verscheidene verenigingen op de receptie. Tot laat in de avond kwa men er velen, wat wel een bewijs is dat zij beiden een grote plaats in namen bij gereformeerd Hazers woude. Ds. A. Brink maakte tevens van de gelegenheid gebruik het nieuwe kosterspaar, de heer en mevr. Van der Bosch, aan de gemeente voor te stellen. In zijn korte toespraak tot hen zei ds Brink o.a. dat nu de arbeid voor hen begon, zij kunnen rekenen op grote welwillendheid van de gemeente. Ook zal u altijd een beroep kunnen doen op de scheidende kosteres. Het is voor de commissie van beheer moeilijk ge weest een opvolger te vinden. U was een van de laatste die solliciteerde. Hij hoopte, dat het kosterpaar met veel ambitie haar taak zal aanvan gen. den gesproken door de heer J. Dek ker, voorzitter van de plaatselijke VVD-afdeling, die een openbare bij eenkomst hield. De gemeenteraads verkiezingen vormden hét onderwerp van gesprek van deze bijeenkomst. De vraag werd aan de orde ge steld: moet de VVD alléén, of met anderen de verkiezingen tegemoet treden? Raadslid A. Berlemon zag twee mogelijkheden: als WD alleen de verkiezingen in- of samenwerken met een groepering la gemeentebelan gen. Hij meende, dat er eventueel coalitie-afspraken kunnen worden gemaakt. Vele zwakke punten zijn er in het gemeentebeleid," aldus de voorzitter J. Dekker. Hij meende ten slotte, dat een groepering, met de WD als kern, de verkiezingen moet aanvatten. En kele belangrijke programmapunten, die ten spoedigste een oplossing ver dienen, noemde hij: beveiliging van de kinderoversteekplaats in het dorp, verbetering van het schoolbeleid, hulp aan de in nood verkerende sportverenigingen. Gesteld werd, dat de Hazerswoud- se burgers door het gemeentebestuur met het ambtelijk apparaat dienen te worden gezien als werknemers. Dat er binnen afzienbare tijd voor leerplichtige kinderen in Hazers woude geen schoolruimte aanwezig zal zijn, vormde al eveneens een heet hangijzer (raadslid Berlemon: „Er is geen grond"). De heer Batelaan bracht het bezoek van een woningzoekende aan de woonruimte-adviescommissie in herinnering. „Toen hij vertelde een huis te zoeken, werd hij uitgelachen." De heer K. Dekker memoreerde, dat de lijst van woningzoekenden drie jaren terug 110 personen telde en nu meer dan 300. „In de raad is gesteld, dat Den Haag geen woningwetwonin gen wil. Dat is niet waar: de ge meente krijgt minder voor de grond en meer bij particuliere bouw daarop. Zo heeft men hier al twee keer toe gewezen contingenten woningwetwo ningen laten schieten. Mevrouw Van Suchtelen werd in het bestuur gekozen. Zij zal zich >be- lasten met het secretariaat. Tot nu toe werden deze werkzaamheden ver vuld door de heer J. Schupper. met de historie van de gemeen bezighouden. De gedachten 6 daarbij in het bijzonder uit na degenen, die geïnteresseerd zijn de geschiedenis van de jaren 1940- omdat men daaraan op de tentoo stelling rond 5 mei van het volgei jaar bijzondere aandacht wil scha ken. De contactadressen zijn voor b dorpsgedeelte mevr. A. Kortmam Keulen, Oud Raadwijk, telef. 219 voor de Hoge Rijndijk de heer H. d. Lans, Nassaustraat 61, telef. 4231 Men wil ook tot een voorlopige venfarisatie komen van alles er op historisch gebied in de g meenite aanwezig is. Zij die in hi bezit zijn van oude prenten, sohiWi rijen, ansichtkaarten, document ei enz., alsmede voorwerpen e.d. gi lieven zich met een van de bovei staande adressen in verbinding stellen. VOORSCHOTEN Naar aanlei ding van vragen door het raadslii mevrouw Stoker delen B. en W mee, dat gedurende de periode va 1 januari t.m. 9 oktober van jaar zes aanrijdingen hebben plas» gevonden op het kruispunt Papt laan-Oranjekade-Maduxoweg. wc bij een zwaargewonde was te b treuren en vier maal zware mat riële schade. Het vorig jaar tel dit kruispunt zes ongevallen. Nai de mening van b. en w. is dit krui punt niet gevaarlijker dan vele ar dere kruispunten in Voorschote en b. en w. zien weinig in et ..voorrangskruising" op deze plaat De verkeerssituatie op de Papi laan als geheel zal binnen afziei bare tijd grondig worden onde zocht. V erkeersvoorzienin ge in Nassauwijk VOORSCHOTEN G.S. hebbi hun goedkeuring onthouden aa: het raadsbesluit van 25 april inza de kosten van het treffen van ve keersvoorzieningen in de Nassai wijk; het raadsbesluit van 30 m betreffende subsidie in dé koste van restauratie van het monumei Veurseweg 215; het raadsbesluit vi 25 april inzake het verplaatsen va de opslagplaatsen van de bedrijve en diensten. 1 oorschoten gaai wrakken weren VOORSCHOTEN B. en W. dt len de raad mede, dat het verbode: is volgens artikel 40a van de Voor schotense Politieverordening binne de bebouwde kom niet rijklare auto' langer dan twee etmalen te late staan. Na aanschrijving van de eige naar van een niet rijklare auto volg een procesverbaal. De daarna op t leggen boete is dermate gering, d£ deze maatregel weinig effect sorteer: Om toch een mogelijkheid te krij gen niet rijklare automobielen vai de openbare weg te verwijderen i een plan in studie om binnen de b« bouwde kom geparkeerde defect auto's op een door de gemeente t stichten verzamelplaats voorlopig o| te slaan en deze auto's na een bc paalde tijdsduur, indien dc eigenat de auto zelf niet weg haalt na rf paratic, te verkopen aan een aut« sloper. B. en W. over liet K. Vliet-bruggetje VOORSCHOTEN Naar aanlé ding van een schrijven van het ac tiecomité „Noodverbinding Kort Vliet" delen B. en W. mee, dat he algemeen bekend was dat het beken de „boerenbruggetje" over de Korli Vliet als verbinding tussen Leidsé weg Noord en Leiden Zuid-Wes moest verdwijnen voor het nieuw kanaal. Op 12 maart 1968 zijn doö middel van een circulaire alle be woners en toekomstige bewoners vu Noord-Hofland door B. en W. va: Voorschoten ten overvloede op d< hoogte gesteld van het wegnemö van deze onofficiële oeververbinding WOUBRUGGE Voor de laatst maal is een inzameling gehoud® voor het Leidse Diaconessenhuis. D opbrengst bedroeg f 917. LEIDEN Een 18-jarig meifl is gistermorgen overreden toen i op de Vondellaan onverhoeds de ri weg opliep. Met een hersensdhui ding. een gebroken kuitbeen enige gebroken ribben is zij na« het Academisch Ziekenhui* f bracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4