maak uw postgiro-saldo rentegevend: NEDERLANDS BAPTISME BESTAAT 125 JAAR Bisschoppen-synode wil meer inspraak hebben Onderbetaald en overwerkt Catechisatieboekje in strijd met belijdenis? Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze... Puzzelhoek Geen collectieve berechting van VU-bezetters Priester-protest van Nederlanders op bisschoppen open een renterekening bij de RPS! Humanae Vitae moet worden .voorkomt Methodistendominees klagen Maandblad Raad van Kerken met filmnummer Vlucht zonder navigator Aantal kleuters per leidster bleef ongewijzigd Spionnenechtpaar vrijdag naar huis Jack Kerouaj (47) overled BER0EPÏNGSWI WOENSDAG 22 OKTOBER 1; Maleachi heeft namens God de priesters van Israël ervan beschuldigd, dat zij God verachten. Onmiddellijk antwoorden zij wat verbolgen: „Waarmee verachten wij uw naam?" De profeet zit niet om een antwoord verlegen. Hij beschuldigt maar niet in het wilde weg. Maleachi zegt: „Gij brengt min derwaardige offerspijze op mijn altaar." Even later zegt de profeet waaruit die minderwaardige offers bestaan: „een blind diereen kreupel of ziek dier". Sarcas tisch gaat hij verder: „Bied dat eens uw landvoogd aan; zal hij welgevallen aan u hebben of u goedgunstig zijn?" Het altaar van Jeruzalem bestaat niet meer. Maar er is nog wel een altaar. Paulus schrijft in Romeinen 10: „dat gij uw lichamen stelt tot een levend, heilig en Gode welgevallig offer". Wat geven wij van onszelf aan God? Wat hebben wij voor God over? Hoeveel tijd hebt u voor uw geloof over? Tel het eens allemaal op. Hoeveel tijd in de kerk, hoeveel tijd voor bijbellezen, hoe veel tijd voor getuigen, hoeveel tijd voor werkelijke christelijke dienst aan uw naaste vanuit uw geloof? En vergelijk dat aantal uren of zijn het minuten? eens met de tijd die u voor uzelf besteedt, gewoon om uit te gaan, om te lezen, om naar I de televisie te kijken. Doe hetzelfde eens met uw geld, met uw persoonlijke talenten. Is het genoeg, of zegt God ook van u, dat uw offer minder waardig is, omdat u het beste voor uzelf houdt We lezen vandaag: 2 Petrus 1111. 9 Stadskanaal eerste gemeente 9 Viering september 1970 STADSKANAAL In 1845 werd bij Stadskanaal de eerste Nederlandse baptistengemeen te gesticht. Volgend jaar is dat 125 jaar geleden. De commissie der Unie van Baptisten gemeenten heeft in principe besloten, om in verband daar mee een grote ontmoetingsdag te beleggen, begin september ergens in de buurt van Zwolle. Dit besluit hangt ook daarmee sa men, dat de toogdag die vorig jaar september als begin van de Actie Handelingen 69 in een grote tent op een camping te Epe gehouden werd, dusdanig in de smaak viel, dat de wens geuit werd naar meer van der gelijke landelijke baptisten-reünies. Overigens kwam het baptisme in 1845 niet voor het eerst in ons land. De allereerste baptistengemeente ter wereld werd in 1609 in Amsterdam Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Hoe komt het dat de AO- W-trekkers steeds met een kluitje in het riet worden gestuurd? In 1969 zouden wij. één procent ineens uitgekeerd krijgen. Onlangs las ik dat de alleenstaande 45 ontvangt en de gehuwde ƒ60, maar je ont vangt niets. Nu is het weer ƒ5 per maand, maar wij hebben meer aan een uitkering ineens van 45, daar kan je wat kolen of olie, enz. aan besteden. Ik had als weduwnaar met geen ander inkomen dan AOW en 13 bijstand het alreeds besteed bij het spaarpotje van de behanger en witter en nu kom je weer met lege handen thuis. Antwoord: Ter geruststelling: u ontvangt in oktober als ongehuwde bejaarde een verhoogde uitkering van ƒ314,50 en verder, omdat deze verhoging 1 augustus inging, tweemaal de verhoging van dat maandbedrag, namelijk over augustus en september, dus 11.. Tenslotte nog de door u bedoelde uitkering ineens van ƒ45. In totaal dus ƒ370,50 of voor deze maand al leen ƒ61.50 extra. Dat is meer dan u verwacht had. Vraag: Ik heb in mijn tuin een perkje rozenstruiken, hoogte 50 tot 60 cm, ongeveer 13 of 14 jaar oud. Er is er soms wel één gesneuveld, maar de rest is aardig uitgestoeid. Nu wilde ik ze wat uitdunnen, bij voorbeeld er enkele tussenuit halen en dan scheuren en opnieuw poten. De grond eerst diep omspitten en zwaar bemesten, is dit mogelijk en is het najaar daarvoor de geschikte tijd? Antwoord: Dit is een hachelijke onderneming. Van de grond diep om spitten in het vak is weinig of geen sprake. Door dit uitdunnen krijgt u tevens een zeer onregelmatige be planting. Daar komt nog bij dat de rozen op die leeftijd beter vervan gen kunnen worden. Wilt u ze torh uitdunnen, dan is het de vraag of ze gescheurd kun nen worden, daar ze geocculeerd werden en dus maar één stammetje hebben. Lukt het u. dan kan u doen zoals u zich voorgesteld hebt Beter achten wij het ze te rooien en door een perkje jonge rozen te vervan gen. U zal daarvan ongetwijfeld meer plezier hebben. Vraag: Iemand is 27 jaar bij een grote zaak in dienst geweest. Nadat het bedrijf gestaakt moest worden, is hem een flinke som geld uitge keerd als dank voor zijn prestaties. Hij is nu ingeschreven als werkzoe kende bij het gewestelijk arbeidsbu reau en hij heeft zich tot het ge meenschappelijk administratie kantoor gewend voor uitkering krachtens de werkloosheid. Het GAK schrijft echter dat hij tot een bepaalde datum geen uitkering kan ontvangen daar de werkgever het loon over dat tijdvak heeft doorbe taald. Antwoord: De betrokkene is niet vrijwillig werkloos en uit dien hoofde zou hij voor uitkering in aan merking kunnen komen. Maar de Werkloosheidswet bepaalt voorts: „Op de werkgever moet niet de ver plichting rusten het loon door te betalen: heeft men recht op volle dige doorbetaling van het loon dan heeft men geen aanspraak op uitke ringen". Nu de betaling geschied is als dank voor prestaties in achterlig gende jaren, kunt u de werkgever een schriftelijke verklaring vragen dat dit werkelijk het geval is ge weest en dat hij niet tot doorbeta ling verplicht is geweest. U kan het dan ter kennis brengen van het GAK en een voor beroep vatbare beslissing aanvragen. Hierna kan u in beroeD eaan HOOGEVEEN Is het catechisa tieboekje van de Gereformeerde Ker ken Vrijgemaakt in strijd met de ca techismus en dus met de belijdenis? Deze vraag is gisteren aan de orde geweest op de generale synode van de Gereformeerde Kerken Vrijge maakt te Hoogeveen. De aanleiding daarvoor was een revisieverzoek van de kerkeraad-Bos te Kampen. De synode van Amers foort 1967 had naar aanleiding van een bezwaarschrift tegen het catechi- satieboek uitgesproken dat dit tekort deed aan de waarheid van de Heilige Schrift en dat er inderdaad bezwaar te maken is tegen de daarin opgeno men verklaring als zou het eeuwige leven beginnen na de opstanding. Tegen deze uitspraak had de kerke raad-Bos appel aangetekend. De rap porterende commissie stelde aan de synode voor aan het revisieverzoek niet te voldoen en dus de uitspraak van Amersfoort-West te handhaven. Ontwikkeling Ds. D. Nieuwenhuis meende te con stateren dat er in Kampen een ont wikkeling was. Men gaat steeds ver der en dat wilde hij ook in de uit spraken opgenomen zien. De commis sie vond echter dat men zich moest beperken tot de zaak waarom het ging: het revisieverzoek betreffende het catechisatieboek. Zowel de rapporteur van de com missie, ds. J. Rijneveld als de voorzit ter ds. D. van Houdt vonden inder daad dat er meer aan de hand was en dat het duidelijk was wat er in Kampen werd geleerd, maar zij meenden toch dat men zich tot de zaak die aan de orde was moest be perken. Daarom wilden zij ook niet ingaan op de strijd die in de jaren na 1930 Hor.: 1. arbeid. 4. jongensnaam, 7. bijwoord, 8. plaats, plek, 10. voorzet sel, 12. inwendig lichaamsdeel, 14. vuurspuwende berg, 16. verstand, 18. meisjesnaam, 20. lengtemaat (afk), 21. zwak, 23. schijn of voorkomen, 25. deel van een schip, 27. torenkraai (gew), 29. laagvlakte, 30. gast, 32. scheik. element (afk), 34. meisjes naam, 36. broedplaats v. vogels, 38. venster, 40. water in Limb., 42. fami lielid, 43. bijwoord, 45. doortocht- geld, 47. maal, 48. getimmerde be waarplaats. Vert.: 1. voomaamw., 2. zwemvo gel, 3. rund, 4. vreemde munt (afk), 5. rivier in Duitsland, 6! plaats in N.Brab., 7. vreemde munt, 9. ridder teken, 11. tweetal, 13^ onbep. voor- naamw.. 15, wat gesproken wordt, 17. meisjesnaam, 19. als 9 vert., 22. voedsel, 24. als 13 vert., 26. meisjes naam, 28. riviertje in Normandië, 29. buisvormig ingewand, 31. deel v. h. gebit. 33. koraalrif, 35. honingbij, 37. metaalhoudende delfstof, 39. vaar tuig, .41. eikenschors, 44. bijwoord, 46. jongensnaam.: OPLOSSING VORIGE PUZZEL: Hor.: 1. sperwer - km, 2. alleen - ooi, 3. naar - ego - sa, 4. dinar - erts, 5. A.D - dat - leep, 6. Adam - terra. 7. lever - noot, 8. ozon - eg - Ede, 9. nestel - rel. Vert.: 1. sandaal - on. 2. plaid - deze, 3. elan - Davos. 4. re - raam - ent. 5. Weert - tree, 6. Engelen - gl., 7. r.o. - ore - roer, 8. koster - ode, 9. Mia - spatel. in de Gereformeerde Kerken over dit punt is gevoerd. De kerkeraad-Bos had er op gewezen dat deze zaak een belangrijk aspect van die strijd is. Ook dat hoorde volgens de 'commis sie niet thuis in de besluiten. Maar de aandrang van de synode om uitvoerige uitspraken te doen en deze kwesties er wel in te betrekken was zo groot, dat de commissie be raad heeft gevraagd om eventueel deze aanmerkingen over te nemen. Vandaar dat de synode niet klaar is gekomen met deze zaak en vandaag een beslissing zal nemen. Vijf schedels van mensen gevonden NAARDEN Op de Naardense vesting zijn gisteren bij graafwerk zaamheden vijf mensenschedels ge vonden. Na een onderzoek van offi cier van justitie mr. J. J. Abspoel werd gezegd dat een misdrijf voor alsnog uitgesloten wordt geacht. De patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust zal een onderzoek laten instellen naar de ouderdom van de schedels. AMSTERDAM De Amster damse officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, heeft in een brief aan de bezetters van de VU geschreven dat het wetboek van strafrecht zich richt tot de individuele dader. De studen ten hadden gevraagd om een collec tieve berechting. „De individuele" dader wordt door de strafrechter ge vonnist, waarbij met name in het oordeel wordt betrokken ,de indivi duele gedraging en de individuele schuld. Deze vorm van recht spreken is inherent aan een rechtsstaat en ik waag het niet te veronderstellen dat u niet voor handhaving van de rechtsstaat bent", aldus mr. Hartsui ker. gesticht in het milieu van Engelse vluchtelingen. Hun predikant John Smyth liet zich onder invloed van de doopsgezinden herdopen. In 1615 sloot deze gemeente zich alsnog aan bij de Nederlandse doopsgezinden. Maar een deel van de leden was in 1612 naar Engeland te ruggekeerd en vormde daar het begin van het Engelse baptisme, dat zo'n grote invloed heeft gehad op het ontstaan van het hele wereldbap- tisme (thans meer dan dertig miljoen gedoopten), Langs een omweg kwam het bap tisme in ons land terug, toen in 1844 dr. J. E. Feisser werd afgezet als hervormd predikant te Gasselternij- veen. Feisser legde de nadruk op de noodzaak van persoonlijke en be wuste overgave aan God. Hij kwam in conflict met het provinciaal kerk bestuur van .Drenthe, toen hij het avondmaal niet meer wilde bedienen aan hen, die zich niet het eigendom van Christus wisten. Enkele jaren tevoren, in 1834, was het baptisme in Duitsland doorge drongen, toen de Hamburger bijbel- colporteur Johann Oncken zich met enkele anderen in de Elbe door on derdompeling had laten dopen. ■fc Veenwater Feisser kwam met deze mensen in contact en op een stille zondagavond, 15 mei 1845, werden door de Deense jood Julius Köbner de eerste zeven Nederlanders door onderdompeling gedoopt in het modderige veenwater van een kanaal in de omgeving van Gasselternijveen. Diezelfde avond werd de gemeente gesticht, die nu nog altijd onder de naam Stadskanaal met ruim vierhon derd leden een van de grootste bap tistengemeenten is in ons land. Onder de eerste zeven leden was ook een Reilirug, wiens naam door zijn kleinzoon Koop en zijn achter kleinzoons Jannes en Romke, alle drie predikant, vandaag de dag een zeer bekende klank heeft in bap tistenkringen. Het baptisme kwam aanvankelijk in ons land maar moeizaam van de HOME ,,De bisschoppen moe ten weten, dat de mensen schreeu wen om oplossingen. De bisschop pen kunnen niet langer zoeken naar uniforme beslissingen." Dit hebben Nederlandse priesters, die de pries tervergadering hebben bezocht en nu nog in Rome zijn gebleven om de bisschoppensynode te volgen, in een verklaring gezegd, aldus de Volkskrant. Ze vervolgden: „Als zij (de bis schoppen) elkaar niet de vrijheid geven om in hun lokale kerken naar oplossingen te zoeken voor allerlei zaken die niet de geloofseenheid ra ken, dan zullen zij alle vertrouwen van hun gelovigen verliezen." De rapporten van de subcommis sies kunnen niet de goedkeuring wegdragen van de Nederlandse priesters. De grondslagen voor de verhouding pausbisschoppen wor den voor studie verwezen naar de internationale theologencommissie. Deze is benoemd door Rome. De priesters zouden liever zien, dat de bisschoppen zelf een commissie be noemden. Chrysanten! Zeeën ran kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Neem vaker een bloemetje mee! grond. Buiten de kring van zijn wei nige getrouwen trof Feisser slechts gesloten deuren. De kerkelijke we reld beschouwde hem als een gevaar lijke dwaas. Pas na zijn dood in 1865 kwamen er voor het eerst gemeenten bij, in Amsterdam en in Franeker. Unie In de jaren zeventig was er wat meer groei, zodat er in 1881 een tien tal gemeenten was, die samenwer king zochten en daarom zich in een unie verenigden. Aanvankelijk was de naam „Ge meenten van Gedoopte Christenen". Later, toen de relatie met de zuster- gemeenten in Engeland en Amerika sterker werd, nam men de daar ge bruikelijke naam over en ging men van baptisten spreken. Thans telt de unie 69 gemeenten met 9600 leden. Het zwaartepunt ligt nog steeds in de vier noordelijke pro vincies, waar 71 procent van alle Ne derlandse baptisten wonen. Dat kost niets - ook geen moeite. Zo kunt u 3J% rente trekken van girogeld dat u niet onmiddellijk nodig hebt. Toch kunt u er door middel van uw giro rekening altijd over beschikken. Schrijf de Postgiro om een renterekeningformulier. Ze liggen ook bij elk postkantoor. RIJKSPOSTSPAARBANK J m «J cV) óók rente voor postrekeninghouders (Van onze kerkredactie) VATICAANSTAD Alle negen subcommissies van de bis schoppen-synode hebben zich uitgesproken voor meer inspraak van de bisschoppen in het be stuur van de Rooms-Katholieke Kerk. Geeft de paus zijn goed keuring hieraan, dan is er een einde gekomen aan de eeuwen oude „absolute monarchie" der pausen, aldus een Vaticaans zegsman. Het voorstel van de bisschoppen houdt in dat de paus overleg met hen moet plegen voordat hij belangrijke beslissingen neemt inzake de katho lieke geloofsleer en de discipline en moraliteit van de kerk. De rapporten van de negen taal groepen worden thans aan de voltal lige vergadering voorgelegd ter goed keuring. Dit is slechts een formali teit. Belangrijker is, dat ze daarna naar de paus gaan, die er zijn fiat aan moet geven, willen ze worden uitgewerkt. (Van onze kerkredactie) LONDEN De predikanten van de Methodistenkerk in Enge land zijn onderbetaald, overwerkt en vaak aangewezen op het in komen van hun vrouw. Dat blijkt uit een enquête, waaraan drieduizend dominees hebben mee gewerkt Zeven en zeventig procent vond zijn inkomen te laag. Slechts twintig procent hield het voor toereikend. Het begintractement van een methodistendominee is 4750 gulden. Na dertig dienstjaren is hij tot 6900 gulden geklommen. Een jonge dominee meldde, dat hij al in geen vijf jaar een nieuw pak had kunnen kopen. Tachtig procent heeft een auto, meestal gefinancierd met geld van de kerk. Hoewel die vooral voor het ambtelijk werk gebruikt wordt, zijn de kosten van onderhoud meestal voor rekening van de dominee. Naar aanleiding van deze enquête is nu voorgesteld, het minimumtracte- ment op te trekken tot 8600 gulden. Bij de congregationalisten bedraagt het minimum 7250 gulden met vnj wonen, kindergeld en onkostenvergoeding. De Anglicaanse Kerk streeft naar een minimum van 10.350 gulden met vrij wonen. NAVO: Europees vredeskorps BRUSSEL Het NAVO-parle- ment is gisteren akkoord gegaan met een aanbeveling, waarin de raad van het bondgenootschap wordt gevraagd een vredesikorps van de Europese lid staten in het leven te roepen. De Nederlandse afgevaardigde drs. Th. E. Westerterp (soc.) had in eerste instantie gevraagd jonge mensen de keus te geven tussen militaire dienst en een periode van hulpdienst in ont wikkelingslanden. Dat haalde het niet, waarna hij een tweede aanbeve ling deed. ■yOOR ALLEN, die geïnteres- seerd zijn in het thema: Kerk en film biedt het septembernummer van het maandblad van de Raad van Ker ken in Nederland „Gemeenschap der Kerken", welkome lectuqr. Dit nummer is zo goed als geheel aan dit thema gewijd. De openingsplaat is gewijd aan Rex Ingram de negeracteur die als „The Lawd" in de religieuze film „Grazige Weiden" wereldberoemd is gewor den. Rex Ingram overleed op 19 sep tember op 73-jarige leeftijd. In een interview met John Taylor wordt nader ingegaan op het commu- nicatiewerk van de Wereldraad van Kerken. Drs. J. A. Hes schetst in een dui delijk artikel de ontwikkeling van „Kerk en film in een veranderende samenleving". Jan Lamme schrijft over het Film festijn 1969 te Laren (NH). Aandacht wordt gevraagd voor de catechese per tv, die het IKOR orga niseert. Voorts een bespreking van het boek van dr. A. Dronkers: De zwartrok op het witte doek, en de film Teorema van Pasolini. Adres administratie: Maliebaan 88. Utrecht. Bij een tegen de regering gerichte demonstratie in Guayaquil (Ecuador) is een twaalfjarige scholier dood geschoten. De betoging was een pro test tegen de sluiting van een uni versiteit. President Ibarra had hier toe opdracht gegeven omdat hem er tijdens een bezoek niet voldoende eer was bewezen door de studenten. Van de in totaal 300.000 Britse mijnwerkers hebben er nu reeds 125.000 het werk neergelegd. Toch heeft geen der subcommissies het primaatschap van de paus aange vallen of zijn recht, de uiteindelijke beslissing te nemen. Alle groepen hebben erop aangedrongen het colle- gialiteitsbeginsel direct in werking te laten trèden aangezien de tijd er rijp voor is. Contact Alle subcommissies hebben ook aan gedrongen op tweejaarlijkse en in dien mogelijk zelfs jaarlijkse bijeen komsten van de bisschoppen. Ook wordt regelmatiger en nauwer contact tus sen de nationale episcopaten en de paus en de curie bepleit. De meerderheid van de bisschoppen wenst, dat een kleine groep bisschoppen permanent in Rome blijft, om de nationale bisschop penconferenties te vertegenwoordi gen. In de Duitse taalgroep, waarin - kardinaal Alfrink zitting heeft, is aangedrongen op vermindering van overdreven uniformiteit. Bijzondere aandacht moet worden besteed aan de lokale kerken in de verschillende landen en groepen van landen. Be kend is, dat deze inbreng van nie mand anders dan kardinaal Alfrink afkomstig is. Suenens Kardinaal Suenens van België heeft in zijn subcommissie geen Computers doen het werk NEW YORK Een Fins straal vliegtuig is gisteren zonder navigator aan boord over de Atlantische Oce aan gevlogen. Het werk van de navi gator werd gedaan door een compu ter. Volgens Finnair was dit de eerste normale transatlantische vlucht zon der navigator. Het systeem werkte uitstekend. Het mechanische naviga tiesysteem bestaat uit twee compu ters plus een reserve-eenheid. DEN HAAG Het aantal kleu terscholen is in de jaren 1961-1967 met 25 procent toegenomen, het aan tal leerlingen met zeventien procent en het aantal leidsters met negentien procent. In de toeneming van het aantal leerlingen is een duidelijke vertraging te bespeuren. Het gemid delde aantal kleuters per school daal de van 90 tot 84, maar het aantal leerlingen per leidster bleef ongewij zigd op 34. Volgens het Centraal bureau voor de statistiek is het percentage onbe voegde leidsters teruggelopen van drie tot een. Ongeveer zeventig pro cent der gediplomeerden kreeg in het examenjaar 1967 direct een functie in de kleuterschool. LONDEN De Russische spionnen Peter en Helen Kroger, die door En geland worden ingeruild voor' de al vrijgelaten Britse lector Gerald Brooke, zullen vrijdagmorgen met een vliegtuig van de BEA uit Londen vertrekken met bestemming Warschau. Na acht jaar gescheiden gevan genschap werden Peter (58) en Helen Kroger (55) gisteren in de gevangenis van Brixton verenigd. Zij ontvingen leden van de Poolse ambassade die hun vertrek kwamen regelen. Het echtpaar werd in 1961 veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. meerderheid verkregen voor voorstel de pausverkiezing te ken. De meerderheid van de co sie heeft zich tegen discussie o\ onderwerp verklaard. Zij no de pauskeuze van minder belai de collegialiteit. Aanvaardt de paus de voor van de subcommissies, dan volgens „liberale" kerkleden meer voorkomen, dat de paus diepgaand overleg met zijn bis pen belangrijke besluiten neei^ als is gebeurd bij de afkondigi de encycliek Humanae Vitae. De negen subcommissies heb hun verslag melding gemaakt „verontrustende verdeeldheid j na de afkondiging van de en- onder de gelovigen was oir' Veel prelaten hebben in de af£/| dagen betoogd, dat een tfaTig verdeeldheid vaker zal vooijri als de paus de contacten met schoppen niet verbetert. ST. PETERSBURG (Florida) Amerikaanse schrijver Jack Ke* de grote voorganger van de „b( neration" is overleden aan eei senbloeding. Hij werd 47 jaai zijn tientallen boeken zijn o.a. I On the Road, The Dharma Bu The Subterraneans. NED. HERV. KERK g Beroepen te Rotterdam-Zuid gem. West-IJsselmonde): dr. Q Steenbeek te Nunspeet; te Rottig zuid (vac. M. C. Don): J. Metj Soest; te Makkinga, c.a.: mej. I. R. Glas, kand. te Velsen; te K. A. Abelsma te Wateringen; t< i melsdijk en te Scherpenzeel: J te Putten. F Bedankt voor Hoensbroek, c,51 G. H. Lensink, kand. te Amst voor Leeuwarden: B. C. Juke2 Marknesse (N.O.P.). GEREF. KERKEN a Beroepen te Ter Apel: D. D. boer te Lutjegast; te Heemstede,! H. J. Bavinck)J. W. Bats te Mar se (N.O.P.). GEREF. KERKEN (VRIJGE.^ Bedankt voor Leens: M. v. Dote Vlaardingen; voor Nagele-Urk: J j ting te Hattem (nadere beslissii CHRIST. GEREF. KERKEli» Beroepen te Murmerwoude: te Spijkenisse. Bedankt voor Vineland (Ont 1 Free Christ Ref. Church): J. Wei) te Haamstede-Kerkwerve.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2