Voor advertenties telefoon 31441 Raad van Benthuizen trok voorbereidingsbesluit in Aantal winkels in overeenstemming met behoefte bevolking Paalslaande wethouder Paats ging de lucht in Uw nieuwe vlam heet: Dura-Bolian Rijnsburgse winkeliers: Weer drie mensen door kolendamp vergiftigd Men kijkt uit naë de krant. - Èikedag. NIEUWE LEIDSE COURANT 14 WOENSDAG 22 OKTOBE Initiatiefvoorstel Jos. van der Eijk BENTHUIZEN De ongerustheid bij een deel van de bevolking Ls weg genomen. De gemeenteraad trok gisteravond, op voorstel van het raadslid Jos. van der Eijk (Gemeentebelang), het van kracht zijnde Voorbereidings besluit (bestemmingsplan Dorpsstraat) in. De termijn van het Voorberei dingsbesluit zou 12 mei 1970 aflopen. Het algemeen gevoelde bezwaar dat aan dit besluit kleefde noopte zowel B. en W. als de raad, het raadslid R. Zonneveld stemde tegen, het op te heffen. Burgemeester I. J. P. Keijzer: „Eigendom is een groot en goed recht; we behoeven niet te ver te gaan". De burgemeester wees er hierbij wel op, dat ook zónder voorbereidings besluit een bestemmingsplan kan komen. De raad kwam tot deze maatregel omdat het nieuw aan te trekken Stedebouwkundig Bureau Zandvoort te Hendrik-Ido-Ambacht reeds had doen weten, dat vóór het aflopen van de termijn van het Voorbereidingsbesluit niet voor een bestemmingsplan Dorpsstraat kon worden gezorgd. Aanvragen tot bouwvergunning kunnen nu niet meer door de gemeente worden aangehouden. Volgende week dinsdag zal lr. J. F. Zandvoort, die als stedebouwkundige door B. en W. is benaderd om afge bakende stedebouwkundige opdrach ten uit te voeren, een bezoek aan Benthuizen brengen. Hierna zal de heer Zandvoort beslissen al dan niet op de voorstellen in te gaan. Het is bekend, dat de heer Zandvoort de vorige stedebouwkundige van Ben thuizen, de heer Benno Stegeman, hoog heeft staan. Het raadslid P. de Vrij (Prot. pro gressieve partij) zei het jammer te vinden dat deze stedebouwkundige het drievoudige zal vragen van de kosten van de heer Stegeman. „Waar moet dan heen". Het raadslid R. Zonneveld (PvdA) sprak over „de stedebouwkundige opdracht Dorps straat". Hij was van mening dat B. en W. ir. Zandvoort niet zomaar kunnen aantrekken. Hij wilde als raadslid intensiever bij deze gang van zaken betrokken zijn. Burgemeester Keijzer: „Er is geen andere keuze dan deze. Als we iets willen bereiken, dan zal er toch iets gedaan moeten worden. Vooral in verband met het streekplan Rijn en Gouwe, waarbij wèl over Benthuizen wordt gesproken zonder dat een ei gen stedebouwkundige aan de besprekingen kan deelnemen. De heer De Vrij kwam hierdoor terug op zijn eerdere uitlating en zei: „koste Wat het kost, nu doorgaan". Het raadslid Zonneveld bleef van mening, dat het benaderen van de heer Zandvoort meer is dan „oriënteren", zoals hem door het col lege was toegezegd. Jos Van der Eijk voegde hieraan toe: „als de heer Zandvoort straks ja zegt, heb je hem aan je zelf". Hierna kwam de heer Van der Eijk met het voor velen onverwach te initiatiefvoorstel om het voorbe reidingsbesluit Dorpsstraat op te heffen. Direct bleek de heer De Vrij ook voorstander. Wethouder A. van Noort (AR-CHU) het weten, dat de heer Zandvoort eventueel toch liever van een voorbereidingsbesluit als (iet plan '65 uitgaat bij het maken van een bestemmingsplan Dorps straat. Raadslid A. Voorwinden (SGP): „wanneer de gemeenschap er mee gediend is, ben ik voor intrek king van het voorbereidingsbesluit". Zes stemden voor en de heer R. Zon neveld tegen. Het Gelders-Noordbrabants Bouw fonds N.V. heeft de gemeente mee gedeeld, (wij schreven dit reeds. Red.) voor het eind van deze maand te willen weten of het Dura/Bohan- plan al dan niet doorgaat. Het in oktober betaalde bedrag van f 280.125, zijnde 15 pet van de totale aankoopsom, wil men anders terug betaald zien. Raadslid Zonneveld wilde van B. en W. weten of zij zich al beraden hadden over de wijze van terugbeta ling van deze gelden. „Waarom is dit geen punt van bespreking geweest binnen B. en W.?" P. de Vrij: „Wat denkt het college hieraan te doen? We mogen niet financieel klem lo pen. Desnoods moet het college drie dagen per week naar Den Haag Raadslid Jos van der Eijk zei het met de heren Zonneveld en De Vrij eens te zijn. De vaststelling van een verorde ning bijdrageregeling krotopruiming werd aangehouden. Eerst zal deze zaak in een commissievergadering aan de orde komen. Voor de reconstructie van de Prins Hendriklaan en omgeving trok de raad een krediet uit van f 44.000. Voor het aanleggen van een ge meenschappelijke speelplaats open baar kleuter- en basisonderwijs werd een krediet verleend van f 11.000. De raad besloot unaniem de voor bereiding van een bestemmingsplan „Bedrijfsterrein" aan te houden. Dit in verband met de hangende beslis sing van eerdergenoemd Stedebouw kundig Bureau. Ook de voorgeno men vernieuwingswerkzaamheden aan de Van Leeuwenhoekweg zijn in dit verband opgeschort. Nadat de raad een krediet had verleend om het voormalige stedebouwkundig bu reau van Benthuizen van de heer Benno Stegeman te betalen merkte de heer Van der Eijk op: „is het nu niet op z'n plaats dat Stegeman ge rehabiliteerd wordt?" Wethouder Van Noort liet duidelijk weten, dat RIJNSBURG Onder leiding van voorzitter G. v. Egmond hielden de winkeliers gisteravond in een zaal van de Immanuëlkerk hun najaars vergadering. De twee belangrijkste agendapunten waren de ongerustheid over het gemeentebeleid inzake de planning van nieuwe winkels en de bespreking van de Sint Nicolaasactie. De voorzitter kon niet minder dan 64 leden welkom heten. Het eerste agendapunt werd inge leid door de heer W. Zandbergen. Hij begon met de gemeentebestuurders te prijzen voor hun dynamische be leidsvoering. De keerzijde van de me daille is echter dat zij in hun en thousiasme om Rijnsburg te vergro ten en te verfraaien ook wel eens dingen doen die niet zo leuk zijn. Als voorbeeld noemde de spreker de bouw van de remiseflat. Om de prijs van de woningen te drukken werden in de onderbouw kantoren geprojec teerd. Toen deze als zodanig onver koopbaar bleken maakte men er maar winkels van. De kern van zijn kritiek was: B. en W. heeft er geen oog voor, dat over- bewinkeling uiting is van een ver keerd sociaal-ruimtelijk beleid. Wij zijn niet tegen sanering en uitbrei ding van het aantal winkels, maar Schaakclub Koudekerk KOUDEKERK De schaakclub Koudekerk heeft de tweede compe titiewedstrijd tegen Boskoop 2 met 73 gewonnen. De gedetailleerde uitslagen zijn: Ch. Kuipers (Koude kerk 1)H. Kooy (Boskoop 2) 10; A. Snellenberg—drs J. W. de Munsch 0—1; L. SpierenburgJ. van Of- wegen 0—1; H. StarreveldJ. Goud kade 10; L. van der WulpP. Smits 10: H. BoeleeP. Vuijk 10; H. van VlietC. van Veen 10; N. van DonselaarC. J. van Tol 10; G. van DorpG. Nieuwerf 01D. de BraverH. J. Peters 1—0. KOUDEKERK De leden van de visvereniging „Koudekerk-Ha- zerswoude-Rijndijk" visten in de Rijn nabij de Koudekerkse brug. De vangst was matig. De prijswin naars: I. A. van Vegten, 2 J. de Groot en 3 G. Groen. LEIDEN Gistermiddag om wart over vijf is op de Beatrixstraat een 14-jarige jongen aangereden, die on verhoeds de rijweg oprende. Hij is met een linker bovenbeenbreuk naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. het zal in overeenstemming moeten zijn met de koopkracht en het be hoefte-element van de bevolking. Onderzoek Spreker stelde voor het centraal instituut voor het midden- en klein bedrijf een onderzoek naar deze din gen te laten instellen. Het rapport dient aan de gemeenteraad ter hand te worden gesteld. De winkeliers on derstreepten het gesprokene met ap plaus. Besloten werd ten spoedigste opdracht te geven het onderzoek te laten instellen. Aan de gemeente zal worden gevraagd een deel van de kosten voor haar rekening te nemen. Na de pauze kwam de Sint-Nico- laasactie ter sprake. Het voorstel van het bestuur werd verworpen. Men stelde zich als één man achter een voorstel van de heer N. Bleichrodt. Na sluiting van de vergadering kwam men tot de ontdekking dat men de gratis verloting vergeten was. In recordtempo werden 39 prijzen verloot waarna iedereen met of zon der prijs voldaan naar huis ging. Eén gezondheidscentrum in Nieuwkoop NIEUWKOOP De besturen van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis hebben dit voorjaar overleg gevoerd over een Gezondheidscen trum. Dit overleg moest echter toen minder geslaagd worden genoemd, omdat de perspectieven niet bijzon der kansrijk leken. Het Groene Kruis wilde zijn 60-jarig jubileum vieren met een inzameling van gel den als bijdrage van de leden voor de verbouwing van bet wjjkgebouw aan de Nieuwveenseweg. Er werd hiervoor een comité gevormd, dat echter achteraf tot de conclusie kwam, dat een gebouw voor de beide kruisverenigingen veel meer ge wenst zou zjjn. Het Groene-Kruiscomité heeft in tussen contact gezocht met het be stuur van het Wit-Gele Kruis en er werd een comité uit de beide verenigingen gevormd. Dit comité heeft de mogelijkheden onderzocht om te komen tot een gezondheids centrum. Het college van B en W wil alle medewerking verlenen. Intussen is men op de gedachte ge komen het centrum op te richten tegen de Hogedijk aan. Men heeft het oog laten val len op het terrein juist achter het repetitielokaal van Eensgezind aan de Achterweg. JOS VAN DER EIJK: initiatiefvoorstel hij nooit gezegd had dat de rekenin gen niet goed zijn'\Burgemeester Keijzer de stemming voelende, stel de voor snel enige „grote scheppen zand" over deze affaire te doen. Voor 1 cent per inwoner per jaar is Benthuizen toegetreden tot de sec tie Nederland van de Raad der Eu ropese Gemeenten. LEIDEN Gisteren hebben zich weer twee gevallen voorgedaan van kolendampvergiftiging. Om 10 minuten over 10 werd een weduwe uit de Kooilaan in bewusteloze toestand in de keuken aangetrof fen door de buren. Zij werd per E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Ook een echtpaar van het Pie terskerkhof was er slecht aan toe. Zij hebben ruim een dag in de ko lendamp gelegen. Omstreeks het middernachtelijk uur is de vergif tiging ontstaan, pas om half drie 's middags werd het echtpaar, dat gekleed op bed lag, ontdekt. Zij zijn in ernstige toestand naar het beademingscentrum van het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Po litiewagens hebben gisteren door de straten van Leiden gereden om de burgerij te waarschuwen tegen dit gevaar. BENTHUIZEN Het raadslid R. Zonneveld (pvda) stelde de wet houders in de gisteravond gehou den raadsvergadering de vraag of het juist is dat burgemeester Keij zer de bedrijfsuitoefening onmoge lijk maakt van het plaatselijke herenkappersbedrijf. Wethouder D. van Soest (Arb. bel.) zei, dat de bewoonster van het onbewoonbaar verklaarde pand zelf verzocht had in een bejaardenwoning te mogen. Hierop werd een rapport samen gesteld van het oude huisje aam de Dorpsstraat waarop onbewoonbaar- verklaring volgde. De eigenaar/ medebewoner van het pand, de kapper, wil het onbewoonbare pand echter niet verlaten. Burgemeester Keijzer heeft hem alleen op de consequenties gewezen. De wet houder liet duidelijk weten, dat het initiatief niet van de gemeente, doch van de bewoonster is uitge gaan. „Dat de bevolking er een an dere uitleg aan geeft kan ik niet helpen", aldus de wethouder. Negen kleuterscholen in Alphen, Alkemade en Hillegom ALPHEN Toen gistermiddag na het slaan van de eerste paal voor de aan de Briljantstraat te bouwen kleuterschool wethouder M. Paats in de aula van de aangrenzende Morgensterschool dc hoop uitsprak, dat alle nog volgende 599 palen even vlot zouden worden geslagen, keken vooral de vakmensen uit de bouwwereld elkaar wel even lachend aan. Immers, wat was er gebeurd? Toen de wethouder, keurig voorzien van helm en speciale jas, het mechanisme van de heimachine in werking wilde stellen, vatte hij het advies van de heibaas „het touw goed vast te houden" wat al te letterlijk op, waardoor wethouder Paats'tot grote hilariteit van de belangstellenden werd meegetrokken en een meter bo ven de grond kwam te hangen. Gelukkig liet hij het touw daar na direct los en kwam hij zonder zich te bezeren weer op de begane grond terug. „Ja, als ze tegen me zeggen, hou goed vast dan doe je dat toch!" was de reactie van de wethouder, die toch wel even was geschrokken. Na deze dus niet vlekkeloze start kwamen gemeentebestuur en geno digden in de aula vam de Morgen sterschool bijeen, waar burgemees ter Gallas er op wees, dat met deze eerste paal de bouw is begonnen van negen kleuterscholen, zeven in Alphen aan den Rijn, één in Alke made en één in Hillegom. In Alphen zullen er van deze zeven scholen drie in Noord worden ge bouwd, twee in de Hooftstraat, één in de Bloemstraat en één in Zwam- merdam. Voor Alphen aan den Rijn is daar aan bouwkosten een bedrag van f 2,5 miljoen mee gemoeid. De laatste van de negen scholen zal midden 1971 in gebruik worden ge nomen; de eerste, waarmee gisteren dus is gestart, volgend jaar juni. Wethouder Paats gaf een over zicht van de jarenlange voorberei dingen. „De eerste stappen hier voor dateren van tien jaar gele den", aldus wethouder Paats Hij vestigde er de aandacht op, dat de „aanvoer" van kleuters achter blijft bij de prognose waarvoor de wet houder als reden op gaf. dat de woningbouw in Noord iets achter blijft op het schema. Afscheid ds. Westerveld ALPHEN In verband met zijn vertrek naar Apeldoorn preekt ds. G. A. Westerveld zondag afscheid als predikant van de Gereformeerde kerk van Alphen. Morgen donderdag avond, van 8.15 tot 9.30 uur zal in de grote zaal van de Salvatorikerk ge legenheid geboden worden van ds. en mevrouw Westerveld afscheid te Academische examens LEIDEN Kand. ex Engelse taal- en letterkunde: de heer G M Kroon (Was senaar), mej. C W Roeleveld (Cherhire, Eng.). mej. M L van Leeuwe (Den Haag). P. Koren 40 jé bi j water en li' ALPHEN Zaterdag is het tig jaar geleden dat de heer I ren, ambtenaar bij de watei lichtbedrijven, bij de gemeen phen in dienst trad in hetzelfdi toorgebouw, waar hij nu nog lijks heengaat. Het kantoor is i uit de tijd geraakt, maar de ciering van de nieuwbouw steeds een probleem. De heer Koren telt echter no op mee. In het plaatselijk le\ hij steeds een actieve figuur ge we hoeven alleen maar te herin aan de Laura, rijwielvierd waarvan hij de onvermoeibare taris is. Vrijdagmiddag óm 3.3 heeft in het raadhuis een huli plaats in aanwezigheid van he gelijks bestuur van de gemeent personeel van de water- en lie drijven en een aantal afgevaard van andere gemeentelijke die Van 5 tot 6 uur is er voor iedi die dat wenst gelegenheid de Koren en zijn gezin te feliciter Christen vrouwen bij ALPHEN De afdeling Wes de Christenvrouwenbond ver^i in de Salvatorizaal. De bijeenk die goed bezocht was, werd door mevrouw M. J. van Muijer der Kemp. Er waren weer e nieuwe leden aanwezig en ook splitsing is er weer groei. Men het bestuur weer gecompleteer op acht leden gebracht. Ge! werden: mevrouw N. Basie-v Wilden, mevrouw G. L. v. d. Pool en mevrouw M. Hartin Heer; laatstgenoemde bij acclai omdat haar tegenkandidate ziel gezondheidsredenen niet beschik kon stellen. Als spreker was aanwezig de Sipke van der Land die, evena vorige maand in Noord sprak „Zwervend door kerkelijk Ni land". Hij wist er een luchtig oi werp van te maken, waar de d met genoegen naar geluisterd he Denkt zij nog wel eens aan haar oude vlam? Nooit meer. Haar nieuwe vlam heeft haar de oude helemaal doen vergeten. U zult dat begrij pen als u het volgende weet: Haar nieuwe vlam brengt behaaglijke warmte in haar hele huis. (Ook in de kamers zonder schoorsteen.) Haarnieuwe vlam is buiten gewoon zindelijk. Haar nieuwe vlam brengt warm water waar zij maar wil. In de keuken, in de douchecel, bij de wastafels. Haar nieuwe vlam geeft haarveel kook-plezier.Zij kan naar hartelust kokkerel len. En er is geen enkele pan waar hij bezwaar tegen maakt. Een ideale situatie, denkt u wellicht. En dat is het ook. Daarom zal het u misschien schokken dat zij zélf spreekt van een liefde "uit bereke ning". Maar ja, aardgas is nu eenmaal voordeliger. ^7 NESTOD MAPT IN Dat wordt liefde op het eerste gezicht mevrouw (en meneer, hobbykok) als U dit fraaie en van de nieuwste snufjes voorziene gasfornuis ziet. Wilt U er meer van weten? Alle inlich tingen worden U gaarne verstrekt door Uw dealer/installateur of het verkoopkantoor voor Nederland: nell stutterheim n.v. - hoofdkantoor den haag - postbus 1143 Bezoekt onze toonzalen Den Haag, Noordelnde 29 hoek Heulstraat (ook zaterdags geopend} tri een dagblad zit u du; goed met uw advertentie sVi'li'iy X 'ii-f-i-yj'j:'

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 14