Provinciale weg 1 vordert bij stukjes en beetjes WEEKAGENDA Hoogheemraadschap bang voor verzilting bij vergraven Voor hof polder Kokerplaatsing voor diaconaal verpleeghuis in Leiderdorp Vannen dateren al van voor de oorlog Motorfiets reed alleen door agen over btopruiming ANKERHORLOGE Verpleegster reed kanaal in Diefstal uit «kamers Van Egmond concerteerde op Venneper orgel Kettingbotsing op rijksweg 4 w IEIDSE COURANT MAANDAG 20 OKTOBER 1969 [ATWIJK De verbetering van de secundaire weg nr. 1 (Den Haag Wassenaar - Katwijk - Noordwijk - Noordwijkerhout - De Zilk rdhollandse grens), zoals deze provinciale weg officieel heet, begint Earner hand zichtbare vormen aan te nemen. De plannen voor de Instructie by de provinciale waterstaat dateren al van vóór de oorlog, ^stonden deels uit verbeteren van de bestaande weg, deels uit aan- van nieuwe gedeelten om woonkernen. De rijbreedte was geprojec- jd op 9 meter (drie rijstroken) die inmiddels zo berucht zijn geworden [ens de gevaren bij inhalen. [oorlog haalde echter een streep i de plannen. Na mei 1940 wer- de reeds uitgezette piketten, nieuwe breedte langs het •ld Valkenburg markeerden, van de bezetter verwijderd, ikken gebouwd, die er nog staan. Een klein gedeelte van :n kon tot uitvoering ko- de omlegging om Katwijk a/d Het stuk vanaf de noordzijde :t vliegveld tot de Molentuin- echter'nooit gereedgekomen, rijdt daar nog steeds over de le parallelweg. 4 banen verkeers-technisch gebied is sedert 1940 veel veranderd, enorm toegenomen wegverkeer t aanpassing. De weg is nu ont- en met twee rijbanen (A rij en) met ruime aansluitingen, poor meer ruimte nodig is. Zo len naast de reeds in 1941 en nde jaren gekochte grond, stro- errein worden bijgekocht. weggedeelte liggende in Noord- vanaf de aansluiting van de teweg tot bij de 's Gravendam- werd aan de gemeente Noord- overgedragen. Voor dit gedeelte en geheel nieuw tracé worden In Noordwijkerhout zijn rnteel vijf bestekken in uitvoe- zeven kunstwerken zijn in aan- vier bruggen en drie viaduk- Ismede 10 km aarden baan, een eiijke rijbaanverdubbeling en irallelweg. ig geen plan ir verder noordelijk, tegen de van Noord-Holland is men nog DEN Op de Oegstgeesterweg zondagmiddag een motorfiet- vond. Hij wilde een file auto's en. In de bocht raakte hij de rkant van een auto. De man tan zijn vervoermiddel, dat al- iverder reed en veertig meter tegen een tweede auto reed. auto's en de motor waren be- gd. De gewonde berijder, een ige Alphenaar werd met een er onderbeenfractuur en wonden t geizcht naar het Acad. Zie- tis gebracht. Using tussen scooter fiets in Leiderdorp DERDORP Op de kruising erlaan-Brittenburg kwam za- ochtend een scooter in botsing een wielrijdster. De bestuurder e scooter, afkomstig "uit Leider had geen zicht op de eveneens eiderdo.-p afkomstige wielrijd- oor een bij de splitsing gepar- e auto. Toen hij om de auto reed kwam hij op het linker- deelte met haar in botsing, man is overgebracht naar het misch Ziekenhuis met hoofd- een zware hersenschudding chaafwonden. De wielrijdster Heen schaafwonden op. 'DEN De „aktiegroep auto- ering sanering binnenstad" zich bezig met een campagne de krotten. Zij doet dit onder 'e door het rondsturen van zogenaamde ..krotbrief' aan hóllende overheidsinstanties Jde op deze manier informatie irzamelen en invloed uit te *n ten gunste van de krot- ming. een de „krotbrief" begeleidend ven stelt de aktiegroep de nde vragen- waarom is uws inziens deze :n Nederland nog altijd niet cri? Welke we?pn leiden uws ins- van nu af snel en afdoende inderdaad algemeen maat- Peliik woonwelzijn voor alle enoten? Wat kunt daaraan doen? Wat kunnen wij als bewoners •eroepskrachten in een snel vttende stad daaraan doen? bent u bereid om t.z.t. op dicing van ons. Dersoonlijk uw oo deze zaken in ons midden lichten? juist in Leiden het krotten- ïtti zeer schriinend is. stelt aadslid Amptmeijer de volgen- ragen. Hebt u deze brief ontvangen? Zo nee. wilt u in dat geval kt opnemen met het comité7 s Jan Steenstr. 2. Den Haag) Zo ia. hebt u het comité al ge- *?rd. of gaat u dat doen? Bent eid uw antwoord te nubliceren larqe wat de viif hierboven ge- tfp vragen betreft? Gezien het belang van deze voor ook de Leidse bevolking. u het comité adhesie betuigen. lang niet zover. Hier zal de secundaire weg no. 1 aansluiting moeten vinden aan het Noordhollandse gedeelte van de weg, hetgeen voor rekening komt van de Prov. Waterstaat in Noord- Holland. Maar het punt van aanslui ting en de plaats waar de weg moet komen moeten nog worden vastge steld in een streekplan ,.Kennemer- land Zuid". Pas als dit streekplan het licht zal zien en is goedgekeurd kan begonnen worden de weg (op papier) te ont werpen en grond aan te kopen. De omlegging om Katwijk, gemaakt in 1941, heeft verleden jaar een gro te verbetering ondergaan, en is van af de zeeweg tot de grens van Noord- wijk aangepast. Het bouwrijp maken en de aanleg van het industriegebied t Heen maakte een viaduct nodig om dit gebied kruisingsvrij vanaf de woonwijk „de Hoornes" te kunnen bereiken. De breedte werd gebracht op vier rijstroken, de brug over het uitwateringskanaal werd verbreed van 14 tot ruim 28 meter, terwijl de doorvaartbreedte van 8.50 op 10.50 meter werd gebracht. Aansluitingen Ter hoogte van Hoornes werden aansluitingen gemaakt aan de weg, zowel voor het woongebied als voor het industriegebied. Ook aan de zuid zijde van de weg is een volledige aansluiting bij de Molentuinweg. Het ligt in de bedoeling in de toe komst de aftakking naar de Callao- weg, en de aansluiting van de Zee weg te laten vervallen. Het gedeelte dat enige maanden geleden gereed kwam zal binnen af zienbare tijd van een passende ver lichting worden voorzien. (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest en dijkgraaf en hoog heemraden van het Hoogheemraad schap Rijnland hebben by de Kroon een bezwaarschrift ingediend tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij aan J- H. Menten te Warmond een voorwaar delijke vergunning is verleend tot het tot water vergraven van een deel van de Voorhofpolder t.b.v. het win nen van zand. De gemeenteraad van Oegstgeest zegt, dat het gebied ligt in het uit breidingsplan in hoofdzaak 1960. Door de vergraving zal met het deel van de Klinkenbergerpolder onder Sassenheim een plas ontstaan ter grootte van 43 ha, waarvan 6.5 ha on diep water, 2.5 ha taluds en 15 ha diep water. Rondom de plas ligt dan 25 ha land, waar beplanting zal ko men en waar volgens de gemeente Oegstgeest meent, dat de mogelijk heid tot recreatie een wens van Ged. Staten zeer beperkt zal zijn. Bovendien meent de gemeente, dat door het verwachte zeer hoge zout gehalte de plas van Rijnlands boe zem zal worden afgesloten en dus voor schepen van buiten onbereik baar zal zijn. De gemeente is bereid om in onderling overleg te komen tot een nieuw ontgrondingsplan waar door een recreatief terrein ontstaat, dat voor de bevolking een goede ge legenheid tot ontspanning zal geven, wat nu niet het geval zal zijn. Steeds vuiler Djjkgraaf en hoogheemraden van Rijnland zegt dat door de voortgaan de industrialisatie en stads- en dorps uitbreiding de bronnen van vervui ling geleidelijk toenemen, zonder dat de nodige zuiveringsmaatregelen daarmee gelijke tred houden. Boven dien neemt de kwaliteit van het wa ter van de Oude IJssel, waarop Rijn land is aangewezen, gbleideljjk af. „Daarnaast neemt het risico toe, dat het in te laten water in het ge heel niet meer bruikbaar zal zijn. Door de voortdurende uitbouw van de havencomplexen rond de Nieuwe Waterweg dringt de tond zeewater steeds verder landinwaarts. Bij lage rivierafvoeren bereikt deze tond de monding van de Hollandse IJssel". Zoekt U een goed voor 30,— en 40,—. Of het allerbeste van 200,en 400,— Eterna, Certina, Prisma, Junghans. Ewe, Anker, Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. Een der meest kwetsbare onder delen van Rijnland is het chloridege halte in de bollenstreek. Vandaar, dat het Hoogheemraadschap in be ginsel zeer kritisch staat tegenover alle nieuwe werken, die een moge lijkheid van verdere verzilting van de oppervlakte wateren inhouden en met name tegenover zandwinnings projecten in de Bollenstreek. Het Hoogheemraadschap vraagt de Kroon het graven van de plassen te gen te gaan om het grote verziltings- risico te voorkomen. LEIDEN Een 33-jarige verpleeg ster uit Leiden is zaterdagmorgen het Rijn- en Schiekanaal (Kanaalweg) ingereden. Door de dikke mist zag zij niet dat de afsluitbomen dicht waren. Zij remde af, slipte en raakte het hek van de brug. De auto schoot het water in. Voordat de auto onder water verdween had de verpleegster zich in veiligheid weten te stellen. Zij liep geen letsel op. Academische examens LEIDEN. 17 oktober Kancl. ex. Semiti sche taal- en leterkunde: mej. H Aardoom (Rotterdam); kand ex. klassieke taal- en letterkunde: O B Wiersma (Wassenaar); doet. ex. klassieke taal- en letterkunde: de heer Ch R J M Janson (Apeldoorn); doet ex. N.W. sociologie: de heer K K Prah (Amsterdam). 160 bedden voor patiënten; 52 verpleeghulpen LEIDERDORP De uitnodiging van de Interkerkelijke Stichting tot verzorging en verpleging van langdurig lichamelijk zieken tot bijwoning van de eerste-steenlegging voor het verpleeghuis, dat gebouwd wordt aan de Persant Snoepweg te Leiderdorp, begon met de woorden „Het verheugt onsDe voorzitter, ir. J. A. M. de Leeuw, hield een ope ningsrede voor de genodigden, die zaterdagmorgen in de Scheppingskerk bijeen waren en zei toen het woordje „ons" van de uitnodiging eruit te willen lichten. Niet alleen het bestuur, maar ook de eerste medewerkers: door hecht team-work kon het werk van de grond komen. „Ons" wilde de voorzitter vergelijken met de leden van een symfonie-orkest; zij zijn op elkaar ingesteld. Om het waar te maken, kan geen groep instrumen ten worden gemist. Een uitvoering begint met een thema waarop wordt voortgebor duurd. Ir. De Leeuw nam de verschil lende instrumentengroepen onder de loep. De eerste violen: de initiatief nemers prof. dr. A. E. van Tongeren is 2e voorzitter, de heren ds. Visser en Kiers, beiden overleden; de flui- tistengroep uit Rotterdam en de dia kenen van de Geref. Kerk van Oegst geest; Gereformeerde en Hervormde diakenen zochten een grotere groep en vonden die in alle diaconieën in het verzorgingsgebied, dat omvat de classis Leiden, drie plaatsen in de Bollenstreek, de kustplaatsen, Noor den, Alphen, Boskoop. Het verpleeg huis wordt van alle diaconieën geza menlijk, ongeveer 60; ook de chr. geref. zijn erbij gekomen. De contrabassen zijn de bestuurs leden, die begeleiden en steunen. Zij bepalen het tempo dat soms van al legro moest worden teruggebracht naar adagio, want er waren vooral de eerste jaren vele moeilijke passa ges. Dc voorzitter zei, voor het bestuur bepaalde taken te zien. „De bouw is nu begonnen, en we hopen het tehuis medio 1971 in gebruik te kunnen ne men. We verwachten, dat het aantal patiënten een veelvoud zal zijn- van het aantal bedden (160) dat beschik baar is. Het opnamcbeleid zal niet eenvoudig zijn. maar zal met de dia- konieën besproken worden. Patiënten moeten verpleegd worden, dus moe ten hulpen worden aangetrokken. Het zusterhuis heeft 52 plaatsen; de opleiding duurt twee jaar. Het be stuur stelt zich voor in april 1970 al te beginnen; de opleiding wordt uit besteed in het Academisch Zieken huis in Leiden. Notaris W. F. Karstens noemde de voorzitter de contra-fagot; hij zorg de voor het aaneensmeden van de Stichting, de financieringsregelingen, grondaankoop en de garanties. Een aparte plaats in een orkest neemt de hobo in; hier de heer E. Kirchner, die de bouw begeleidt en het bureau Organisatie Bouwwezen uit Utrecht vertegenwoordigt. Hij noemde het een goed stuk grond. Het slagwerk achterin het or kest kan alles controleren en is de Raad van Toezicht. De partituur: de dienst aan de naaste, heel speciaal de zieke naaste. De dirigent is voor ons Hij die ook ons leven wil leiden. Derde fagottist is de tot genees heer-directeur benoemde Leiderdorp- se huisarts H. Bakema. Ley then rode Deze zei: „Ik ben nu nog huisarts maar houdt hiermee aan het eind van dit jaar op. Ik wil dit werk graag en heb een goede tijd van voorberei ding. We willen, in dit mooie, ver pleeghuis, want dat wordt het, wer ken volgens de moderne inzichten van verpleging van langdurig zieken, hen helpen zo ver te herstellen, dat ze terug kunnen naar hun eigen om geving. Daarom vraag ik vertrouwen in de opname" Als verrassing kon dokter Bakema de naam voor het verpleeghuis meedelen: „Leythen- rode". De heer Kirchner gaf een toelich ting bij de plannen. Het verpleeghuis krijgt de administratie op de begane grond, daarboven 5 verdiepingen, de hoofdvleugel. Twee zijvleugels: een behandelingsafdeling en polikliniek; de tweede wordt de keukenvleugel. Daarnaast komen er een recreatie zaal en een kapel. Er zullen 160 bed den zijn en in het zusterhuis kunnen 52 verpleeghulpen wonen. De stich- tingskosten bedragen 9 miljoen. De totale inhoud 28.000 m3. Voorberei ding en bouw verlopen geheel vol gens plan. Kosten per bed ruim f 55.000. Koker Het gezelschap ging wandelen naar het bouwterrein. Hier plaatste dokter C. Steketee (zie de foto) een loden koker met oorkonde in een muur. Geen eerste-steenlegging dus, daar de bouwer, vanwege de gunstige weers omstandigheden, eerst met de bouw van de kelders was begonnen. Terug in de Scheppingskerk bracht dokter Steketee een toast uit. Hij zei dat er reden tot grote dankbaarheid is, voor al ook om de oecumenische samen werking. LEIDEN Vorige week is twee keer geld gestolen uit paskamers van kledingbedrijven. Een Voor schotenaar paste een nieuw kos tuum. Terwijl hij buiten de paska mer stond werd uit zijn oude jasje een bedrag van 300 gulden gestolen. Ook een Leidenaar ervoer iets der gelijks toen 100 gulden uit zijn jasje werd gestolen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 21 oktober: hoog water 12.08 en laag water 7.44 en 20.09 uur. NIEUW-VENNEP De orgelavonden. die maandelijks worden ge houden in de Geref. kerk te Nieuw-Vennep mogen zich in een groeien de belangstelling verheugen. Zaterdagavond schatte ik het bezoek op een 500 belangstellenden waarmee de kerk vrijwel vol was. De naam van de solist, Piet van Egmond, schijnt de trekpleister te zijn geweest. En niet ten onrechte; het fraaie programma belichtte hier en daar zijn bijzondere kwaliteiten. Men staat er m.i. niet voldoende bij stil dat een orgelsolist zich steeds maar weer op een vreemd instru ment moet inwerken, in tegenstel ling tot b.v. vele andere instrumen talisten. Wanneer een bepaalde in terpretatie de bezwaren hiervan verraadt, is dit begrijpelijk en zeker met de eigenaardige orgelbouw van het ogenblik. Hinderlijke bijgeluiden in de aan spraak (het zg. spucken, zoals de Duitsers het uitdrukken) bedierven zaterdag zekere zachte tinten in de registratie. Om ons te bepalen tot een re sumé van het gehoorde zij ver meld, dat het openingswerk, Bachs g moll een zwakke interpretatie ten deel viel. Onduidelijke passagespel, terwijl de pedaalstemmen te vaag bleven. Het orgel imponeerde hier bepaald niet. Zo min als in het erop volgende F dur concert van Handel, hoewel Van Egmond er wel in slaagde het vriendelijke ka rakter van dit concert uit te beel den. Jammer, dat de stemmingsver houding tussen labiaalstemmen en tongwerken in de loop van de Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Irene Petro- nella ElLzabetlh, dr v W J J van Leeuwen en P E T Knappers; Aidriaan Ma rins, zn v A P M Verzuu en J H Lauffer; Elisabeth Maria, dr v J J Bakker en A F Veerman; Nicolaas Leendert, zn v L van Duijn en H M J Kouwen; Herman Kenneth Brian, zn v H R A Reumer- man en M E Farrell; Bianca Catöia- rina Maria Helena, dr v G Qsse- voont en A M D Krabbe; Marco, zn v M J Pronk en K W M Eilers; Pieter Thomas, zn v T J Hoog en Z G Nagtegaal: Johannes Adrianus, zn v J A den Horder en A A S de Groot. Gehuwd: G W de Bolster en J A Hogen'dorp. Overleden: H A Offringa, 62 jaar, echtgenote van A J Lelijveld: A Link. 86 jaar, man; J van den Hoek. 16 jaar, zoon; W den Engelsen, 66 jaar, man; C R Schijvens, 45 jaar, 'man; H J ten Brink. 31 jaar, man; A J Abrahamse, 30 jaar, vrouw; L Kruis, 75 jaar. wed van J Molen graaf; J W Heemskerk, 40 jaar. man; E C F Hoek. 9 dagen, dochter; J F G M Keerver, 59 jaar. echtgenote van G C Hillebrand. Qvprstophlichtpn op Lammenschansweg LEIDEN Tijdens een actie heb ben ouders van kinderen, die scho len bezoeken aan of in de buurt van de Lammenschansweg ruim 300 handtekeningen opgehaald. Doel van deze actie is de jeugd veiliger te laten oversteken over deze druk ke verkeersweg. De handtekeningen zijn inmiddels overhandigd aan mevr. wethouder Den Haan-Groen. Deze deelde mee, dat de Lammen schansweg met lichten zal worden beveiligd, terwijl ze tevens beloofde verlichte borden te laten plaatsen om de automobilisten te attenderen op de zebra's. Van de kant van het actiecomité is men nu bezig een „Moeder-Klaar- Oversten"-groep op te richten, die zal letten op een jeugdverkeersbri- gade. Deze brigade zal de jeugd helpen met oversteken. De Lam menschansweg zou daarmee de der de plaats in Leiden zijn. waar dit gebeurt. Inmiddels hebben zich al negen moeders opgegeven. avond verstoord werd, begrijpelijk in een vrij kleine kerk. Een derde Fantasie van Saint Saens is de romanticus Piet van Egmond op 't lijf geschreven even als de Toccata in d. kL van Reger. Een prachtige virtuoos stuk, door Piet van Egmond gewéldig mooi ge speeld. Hierop volgde de Passacaglia over Wie maar de Goede God laat zorgen van Corn, de Wolf. Een 18-tal va riaties, vaak zeer knap gevonden, op het basso ostinato vermelde mo tief, terwijl dit in de bovenstem men ook enkele malen gevarieerd wordt. Bijzonder is in de tiende variatie de majeur contrastwerking. Alleen al om de ryke harmonieën is Messiaen interessant. Van hem hoorden we Dieu parmi nous, uit de Nativité du Seigneur. Hier werd ik weer verrast door de bijzondere vindingrijkheid van Piet van Eg mond op het punt van registra tie. ook wanneer hy een beperkte dispositie tot zyn beschikking heeft. Al evenzeer verraste my dc opmer kelijke groei in Van Egmonds im provisatiekunst. Op het thema van de 138ste psalm gaf hij een boeiende verwikkeling. Zo wil ik het met qpzet noemen in vergelijking met de dramatische kunst. Ik vermoed zelfs, dat het voor velen boeiend is mede te zoe ken naar de ontknoping. Dit im proviseren is specifiek Piet van Egmond èn interessant. Henri Welbooren George Brown, oud-minister van buitenlandse zaken van Enge land, beantwoordt hier in zijn functie van voorzitter van de Engelse Europese Beweging vra gen van verslaggevers tijdens de lunch van de Europese Beweging van Nederland in Leiden. Foto v. d. Horst LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag om tien voor half vier heeft zich op rijksweg 4 een kettingbotsing voorgedaan waarbij acht auto's waren betrokken. Een automobilist die in de richting Am sterdam reed werd plotseling zo onzeker door de mist dat hij stopte. Zes hem achterop komende auto's botsten tegen elkaar aan. Een te genligger schoot nog eens tegen de derde auto in de reeks. Drie auto's waren totaal vernield. Vier waren zwaar beschadigd en één licht beschadigd. Zes auto's moesten worden weggesleept. De verwondingen vielen nogal mee. Een Hagenaar had letsel aan zijn gezicht, een 19-jarige Amstei- vener had schaafwonden, twee in zittenden verwondden het gezicht, evenals een 25jarige Amsterdammer. Alleen de Hagenaar is naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. LEIDEN Zondag om tien over zes is een Leidse bromfietser aan gereden op de Hoge Rijndijk. De man reed op het fietspad, toen op eens een automobilist, die uit de richting Leiden rijksweg 4 wilde oprijden tegen hem aanbotste. De bromfietser had een gebroken onderbeen, zijn duopassagier schaafwonden aan handen en voor- hoofd. Maandag 20 oktober Schouwburg. 8 u: K. en O.. Hoofdstad-Operette met „Die Zirkusprin- zessin. Dinsdag 21 oktober Oude Singel 236. 8 u.: Leidse Chr. Besturenbond, H. Groeneveld over dc plaats van de werkende jongeren binnen de chr.-vakbeweglns. Stadhuis, 7-8 u.: zitting Bouwfonds. Breestr. 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Eml- gratlecentrale. Schouwburg. 8 u.: K. en O., Hoofdstad-Operette met „Die Zir- kus-Prinzessin". Pieterskerkstr. 1, 8 u.: Leidse Assuran tieclub. Rijksmuseum Oudheden. 8 u.: prof. J. W. Salomonson over Romeins aardewerk. Woensdag 22 oktober Stadhuis. 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Breestraat 19. 8 uur: chr. plattelands vrouwen, H. M. Karstcns-van Halsema over huwelijksgoederen en erfrecht Steenschuur 6. 8 uur: P06tzelgelverza- melaars. Donderdag 23 oktober Marekerk, 8 u.: zangavond Bijbelkiosk- vereniging. o.l.v. Kees Deenik. Gehoorzaal, 4 en 8 u.: mode-revue Peek en Cloppenburg. Volkshuis, 8 u.: 70-jarig bestaan. De Lakenhal. 8 u.: K. en O., heden daagse muziek. Musical Workshop, Warsava. Zaal Zuiderkerk. 8 uur: contactavond trie chr partijen in Leidse gemeente raad. Staal wijk, Herenstroat. 8 uur: Door Eendracht Verbonden. OEGSTGEEST - Aula Rijnlands Ly ceum, 8.15 u.: afd. K. en O., concert Mar. Flipse en TJitte Weber Foyer Gehoorzaal. 8 u.: K. en O., cause rie over Portugal. Vrijdag 24 oktober Boshuis (achter Hoflaan 74) 7-9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. Foyer Gehoorzaal. 8 u.: afd. Lelden N.C.Reis-v„ avond door Scandinavië. Burgerzaal stadhuis. 8 u.: Dag Ver Na ties. rar Th Cv an Boven over: „De Ver. Naties en de rechten van de mens" Zaterdag 25 oktober Groenoordhal. 8-10 u.: Show muziekver. De Burcht. Gehoorzaal. 8 u.: feestavond Swift. OEGSTGEEST - Het Witte Huis. 2-5.30 u„ schaaksoc. Palamedes Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. tel. 21060. Dc zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Brcest Smal- lcnburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mcnschheid De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. FILMS CAMERA - 16. 17 en 18 oktober. Wild in the streets 18 jaar; 19 en 20 oktober Liefdesspel ln Finland. 18 jaar; 21 en 22 okober: Made in USA 18 Jaar; dag 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-avond 23.30 uur: Aimez-vous les femme*. 18 Jaar. LIDO De laastte revolverheld. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 7.30. 4.45 7 en 9.15 uur LUXOR Gevangenen van de harts tocht. 18 Jaar; dag 230 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX Hot girls. 18 Jaar: dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9 15 'uur; vrij en zat-avond 23.30 uur: 7 STUDIO Astérix en de helden a.L, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur TRIANON Als adelaars vielen ze aan 18 jaar; dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische Oahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis Vrijdag 12 uut tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverieniogs- en Informatiedienst voor Lelden-Zuid-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83; voor hulpverle- Bezoekureo Ziekenhuizen Academisch ziekenhui» voui patiënten in klasse la ib en 2e dagelijks IU.3011.30, 14.JUlb en 19—20 uur. Voor patlériten in masse 3 maandag, dtnsd.-g 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.3016.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—162)0 eD 19—29 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In net belang van de patiënten kunnen niet meei aan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 2 tot half acht, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van nall 7 tot half 8. Annakluuek Leiden dagelijks van baif twee tot nail drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dageujk* van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeesi. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags li tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuis, dagelijks eerste ki. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 1 tot u,; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 820—7 15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nall 5 en dee avonds van 7 tol 8. Zaalpatlënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van hall 7 tot half 8 en zater dags van l tot hall 3. KATWIJK Zeehospitium, iongkuniek dagelijks van hall 3 tot hall 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Ung dagelijks van hall 3 tot hall t. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van I tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag '■■an half drie tot hall vljL Longkllnlek en tbceafdeiing kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall i tot half 4. Musea en Hortus Museum Voikengunae. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van I tol 5 uur. Steo Museum Oe Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van to tot 4 uur. ton- dag van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen .an 9 tot 12 en van 2 tot 8 ten l5assen la,erdaR* en zondags gesloten. Ten toon» te u ine en Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol- der>. Flora van eigen bodem dagelijks van 0—6 uur: van mei tot en met oktober' op zat- en zon 2—6 uur Galerie Van der vUst. Botermarkt 3: oronsplasUeken van Frank Lettene en aquarellen van Thijs Bult. Van 27 Sept tot 23 oktdtnsd t.e.m zat. 9 tot uur.' Soc Buut no Nieuwe Beestenmarkt 15: werk van Jan Kok. van 10 oktober tot en met 10 november Lakenhal; tentoonstelling .Geknipt voor u". Ned. fotografie de eerste 100 jaar. 25-31 oktober van 1-5 uur. zond. 1-5 uur, I nov -8 dec. 10.4 uur. zond. 1-4 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heull, Hof- taan 7: schilderijen en grafiek van An Biesiot. keramiek van Elisabeth Gerst en emalllc van JaD de Valk (van 20 okt. tot en met 12 nov„ maand, t.e.m. zat. van te tot 17 u.. dinsdagavond van 8 tot 10 u., zond. na afspraak. Alarm nummert Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maai 4. Doktersdtenst: 5 maal 2 (zat. 19 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3