Pas vernieuwing bij grote problemen )pHaagse top' geen datum gesprek met Londen De ministerdie er niet was, het meest besproken Goedkopere crematoria voortaan noodzakelijk VS verboden t Frankrijk positiever over EEG Zoetmiddel in Vanse pater net ruilhart overleden CNV houdt zich aan SER-advies VUURWERK IN DE NACHT.... Neger hoofd van universiteit VS Prins Khalid verliest kort geding Kamerlid Kronenburg lid van CDU: Pachmann is ernstig ziek Binnen vijf jaar Europese integratie Samenwerking Chr. partijen Bevoordeelde wethouder katholieken? ZATERDAG 18 OKTOBER1969 PARIJS Pater Charles Boulogne eeft zeventien maanden kunnen le en met het hart van een ander. stierf hij plotseling in ziekenhuis Broussais in Parijs. De Franse pater was de langst le ende patiënt van een harttransplan- Hij bereikte de leeftijd van 58 Charles Boulogne was niet de hart- die het langst eeft geleefd. Dat was de Zuidafri- aanse tandarts Blaiberg, die 17 au- jstus overleed, anderhalf jaar nadat van prof. Barnard een ander hart reeg. Sinds de traasplantatie op pater oulogne onder leiding van de chirug r. Du bost was uitgevoerd, deden ich tweemaal afstotingsverschijn- elen voor. De laatste maanden aarde de gezondeheidstoestand an de pater geen zorgen. Hij maakte elfs reizen en ging in juli nog naar en congres in Madrid over orgaan- ransplantatie. Een lid van de medische staf van Dubost zei gisteravond, na het iverlijden van de geestelijke, dat de- e de hele dag in uitstekende conditie iad verkeerd, en dat niets op een risis duidde. Dr. Dubost was niet toen zijn patiënt overleed. is op het ogenblik in Mexico. Voorzitter Lanser: LUNTEREN Nu het gezonde fèrstand in de parlementaire discus- met betrekking tot het loon- en in 1970 heeft gezegevierd, voor de organisaties die aan de ütstandkoming van het akkoord in Ie SER hebben meegewerkt naar het lordeel van het CNV alle beletselen E"; de weg geruimd die de uitvoering arvan nog in de weg zouden kun- staan. 1 De heer J. Lanser, voorzitter van Mt CNV, zei gisteren op de algemene vergadering van de Nederlandse fcristelijke grafische bedrijfsbond jdat zijn verbond in elk geval aan dit advies zal houden. „Gezien de afloop van het begrotingsdebat in de Twee- ie Kamer meent he CNV aan de litvoering van het advies ook ver licht te zijn." I Iedereen is er volgens de heer .anser zo langzamerhand wel van loordrongen dat we niet gebaat zijn net grote loonsverhogingen wanneer iet overgrote deel daarvan door bij- a evengrote prijsstijgingen wordt pgeslokt. Hij tekende hier bij aan at c}e twee-en-een-half a drie pro ent positieverbetering er volgend aar beslist moet uitkomen. LUXEMBURG De Franse minister van buitenlandse zaken, j Maurice Schumann, heeft gisteren zijn collega's uit de andere i EEG-landen meegedeeld dat Frankrijk ingenomen is met het posi- j tieve advies van de Europese commissie over de kwestie van de Britse toetreding tot de EEG en dat ook Frankrijk spoedig onder handelingen wenst. Hij stelde echter tegelijk twee voorwaarden, die het onmoge lijk zullen maken dat binnen kort, bijvoorbeeld op de topcon ferentie van 17 en 18 november in Den Haag, reeds een datum voor het openen van onderhan delingen met de kandidaatleden zal kunnen worden vastgesteld. De zes regeringen zullen het aller eerst eens moeten zijn over de vol tooiing van de EEG vóór het einde van dit jaar (en in het bijzonder over de definitieve regeling van de finan ciering der gemeenschappelijke land bouwpolitiek) en vervolgens zullen zij eerst ook nog een gemeenschappe lijk standpunt inzake de verdere ont wikkeling van de Gemeenschap moe ten vaststellen als uitgangspunt voor de onderhandelingen met de kandi daten. Mislukking Schumann verklaarde na afloop van een lunch, die minister Luns als voorzitter van de Europese minister raad gisteren aan zijn collega's in Luxemburg aanbood, dat het een slechte methode zou zijn om te pro beren in Den Haag reeds tot afspra ken over een datum voor de onder handelingen met Groot-Britannië en de andere te komen. Juist zo'n pro cedure zou volgens hem regelrecht tot een mislukking kunnen leiden. Bij de andere delegaties had men de indruk dat de Franse minister in zijn uitlatingen wat positiever was geweest dan voorheen. Met name was opgevallen dat Frankrijk van een uitbreiding van de EEG nu niet meer een verzwakking schijnt te vre zen als men het eens zou kunnen zijn over een gelijktijdige verdieping van de integratie. Verzwakking De Nederlandse staatssecretaris De Koster meende dat een topconferen tie in Den Haag zonder positieve resultaten ook een verzwakking van de EEG tot gevolg zou kunnen heb ben. De Europese ministerraad heeft gisteren aan de Europese commissie machtiging gegeven met Israël, Egyp te, Libanon en Spanje te gaan onder handelen over speciale handelsak koorden. NEW YORK De Amerikaanse regering heeft een verbod uitgevaar- digd dat geldt voor alle produkten, die het kunstmatig zoetmiddel cycla- mate bevat. Vrijdagavond maakte Canada Dry Corporation, een van de grootste fabrikanten van limonades ter wereld, bekend dat zij „in het openbaar belang" besloten had al haar produkten die dit zoetmiddel bevatten, zowel in het binnen- als in het buitenland uit de verkoop te ne men. Een onderzoek van het ministerie van gezondheid zou hebben aange toond dat dieren, die grote doses cy- clamaten toegediend kregen, o.a. kan- I kerverschijnselen vertoonden. Maar I er is, aldus een tv-uitzending van NBC geen bewijs dat dit voor mensen ook geldt VARA biedt premier De Jong excuses aan HILVERSUM De VARA heeft excuses aangeboden aan premier De Jong voor het optreden van radi o-medewerker Jan Lenferink, die de minister-president vorige week thuis opbelde en hem om inlichtingen \Toeg uit de ministerraad van de vo rige dag. Een groep omroep journalisten pro testeerde bij de VARA tegen het ge drag van student Jan Lenferink, die optreedt in het jongerenprogramma „Dit is het beginvan de VA- RA-radio op zaterdagmiddag. De VARA heeft maatregelen be loofd om herhaling van het als kwa jongensachtig gekwalificeerd optre den te voorkomen. Mode voor de Oriënt: de toonaan gevende Berlijnse modeontwerper Werner Machnik is met mannequins en modellen naar Beiroet en Koeweit gevlogen om daar de Berlijnse mode te presenteren in het kader van de Dxiitse week, die daar wordt gehou den. Behalve zijn herfst- en winter- modellen, had hij ook deze 1001- naclittoiletten bij zich. Imlianenmoord De Braziliaanse regering staat toe t op grote schaal indianen worden gemoord. Onlangs kocht de Brazili- nse luchtmacht twaalf Canadese De villand Carabou-vliegtuigen voor Hvallen op de indianendorpen in het rwoud van de Amazone. Larg Persson, een Zweedse etno- ïaf, hoorde van majoor Geraldo aimraies. de Braziliaanse militaire 1 taché in Ottawa, dat de vliegtuigen larvoor gebruikt gaan worden. Als Jen werd opgegeven dat deze nsen "tóch niet beschaafd kunnen irden" en dat "zij een werktuig in van de communisten zouden len worden", let wordt hoog tijd dat wij pro sten laten horen. Iedereen die daar in op de een of andere wijze mee wil tlpen kan ondergetekende een kaart- sturen op het adres: Sanctus Au- istinus. Rapenburg 24. Leiden. De tie zal worden gevoerd in samen- erking met Amnesty International, iden F. Hoogenboom Futurologie (3) Altijd weer betitelen sommige ristenen revolutionaire wetenschap- lijke prestaties als een aantasting in Gods Woord. Zo ook de heer A. in Dommelen, die het o.a. voor on- gelijk houdt dat de mens eens zelf ven zal kunnen maken. Men is op dit gebied echter verder n over het algemeen wordt gedacht. d is men er bijv. onlangs in geslaagd synthetisch het aminozuur lysine, n belangrijke bouwsteen van het l' ifcn. te bereiden. Verder weigert de heer V"" Jom- 1 den te geloven dat he4 jgelijk v ordt om mensen "in te zen" en doende een vorm va- ^uwig leven bereiken. Dit is r doelbewust ogen sluiten Keiharde feiten, a et is reeds r jk om levenscellen durende o«- jerkte tijd in leven te t>uden. F /an wordt bijv. gebruik «naakt um bloed te conserveren bij «i temperatuur van -198 graden dsius. Tot slot wil Ik opmerken dat men !l vrije tijd niet over één kam mag 'eren met luiheid. De Grieken bij- ;eld hadden veel vrije tij'd (om it de slaven het werk deden) en ïen daardoor tot hoge artistieke Wetenschappelijke prestaties. Bommel A. Hermans (Van onze parlementsredactic) DEN HAAG Juist de minister, die wegens ziekte niet achter de regeringstafel in de Tweede Kamer zat, was deze week in Den Haag de meest besproken bewindsman. Niet alleen in de veel genoemde wandelgangen, die in het Kamergebouw een moeilijk doolhof vor men, dook de schim op van mr. Beernink, maar ook in de officiële discussies kwam hij geregeld ter sprake. En dat alles om een inter view. Donderdagavond om vijf minuten voor twaalf kwam de fraktieleider van de PvdA, drs. Den Uyl weer eens op de Kwestie terug. „Hoe zit dat nu met de linkse negatieve krach ten, die zo nodig bestreden moeten worden?", vroeg de socialist. Dat klopt toch niet met de visie, die de premier diezelfde dag in de mor genuren had ontwikkeld: de buiten parlementaire aktie is in beginsel niet in strijd met de parlementaire demo cratie. Voor de nieuwe visie (begrip voor de jonge generatie etc.) hadden de Kamerleden veel waardering ge toond. Premier De Jong, die al twee keer had verzekerd, dat het kabinet echt een goed overleg met de Tweede Ka mer wilde en dat die „hardere lijn" er niet was, werd het herhalen moe. Toen zei hij: „Niet elk interview is even geslaagd en niet elke uitlating is even goed." Die woorden konden gelijk ook op collega Luns slaan, die in een vraag gesprek voor de Voice of America had gezegd, dat Nederland onder Amerikaanse druk West Irian had moeten verraden, of woorden in deze geest. Dat was ook geen weergave geweest van het standpunt van het kabinet. EASTLANSING Door de benoe ming van dr. Clifton B. Wharton jr. hebben de Verenigde Staten voor het eerst een neger aan het hoofd van een universiteit. De 42-jarige Wharton is benoemd tot president van de universiteit van de staat Michigan. Hij was vi ce-president van de landbouwontwik- kelingsraad van New York en wordt beschouwd als een deskundige op het gebied van de ontwikkelingsproble matiek in Zuidoost-Azië. Whartons vader wes voorheen am bassadeur in Noorwegen en de eerste neger, die op zulk een hoge diploma tieke post werd benoemd. "TEN DERGELIJKE treffer in het debat spat er ineens uit Maar het is belangrijk (de premier hield interviews van medeministers op een afstand). Andere akties in het parlement zijn goed bestudeerd. De politiek, de economie en het sociale beleid zijn overwogen. Dan wordt de aanval gelanceerd. Zoals die van mr. Biesheuvel op de correctie van de invloed van de inflatie op de loon- en inkomstenbelasting. Door de in flatie gaat de progressie te zwaar drukken. Die correctie is een zeer rechtvaar dige zaak, zei de a.r. fraktieleider. Maar kan het niet 150 miljoen gul den minder, die verlaging? De KVP en CHU, zo was uit de betogen geble ken, zouden hiertegen geen bezwaar hebben. Maar de suggestie was wel een trap tegen het zere been van de WD, die al zo lang op deze verla ging wacht. En nu zou de ARP, welis waar in het belang van de economie, hieraan weer gaan knabbelen. In de doolhof kon men boze libera le opmerkingen horen over Biesheu vel. Alleen mr. Toxopeus deed niet mee. Hij drukte mr. Biesheuvel ont roerd de hand, omdat de a.r.-frak- tieleider hem wegens zijn benoeming tot commissaris der Koningin in Gro ningen zeer hartelijk had toegespro ken. Zo omstreeks tien uur donderdag avond lag het front vast en wist ie dereen wat men aan elkaar had. Minis ter Witteveen, die de BTW-verhoging al had toegegeven, wist van geen wij ken en bleef zijn geestverwanten trouw. TAE zaak was bekeken. Dat was maar goed ook. Want na midder nacht pleegt de Kamer wat kribbig te worden en dan moeten zich geen verrassingen meer voordoen. Nu bleven de laatste uren van het debat vrijdagmorgen wat harrewar- rig met drs. Schmelzer en drs. Den Uyl als ontstekers van het vuurwerk. Onderwerp het politiek alternatief en het al of niet hebben van kiezers. Het werd weer remise. Maar maan dag wordt het strijdtoneel verplaatst naar het stille Dronten, naar de kie zers zelf. Met misschien weer een applaudisserend publiek. Maar geen Kamerleden, die worden geïrriteerd door de onverstoorbare nachtelijke uitlatingen van de premier en het ook niet meer weten als prof. Witte veen om één uur 's nachts een uitvoe rig Engels citaat begint voor te le zen... AMSTERDAM Prins Khalid Ibn Saoed. één der vijf zonen van de in februari in ballingschap overleden Koning Saoed van Saoedi Arabië, heeft zijn kort geding om opheffing te verkrijgen van het op het tegoed van vijf miljoen dollar bij de Alge mene Bank Nederland gelegde con servatoir beslag ten dele verloren. Dit beslag was door een groep van 71 van de 104 erfgenamen bij de j bank gelegd. De rechter betwijfelt of j de prins in weerwil van de ten- naamstelling van de rekening de beschikking over het tegoed op zijn rekening rechtens toekomt. Fokker gaat air bus ontwikkelen DEN HAAG Fokker zal in staat worden gesteld te participeren in de ontwikkeling van de luchtbus voor Europa. Het kabinet heeft dit in zijn wekelijkse vergadering gisteren besloten. Ondemocratisch om dit door te drijven (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Aan de ene kant besluiten drie confessionele partijen tot „samen-uit- samen-thuis", maar tegelijkertijd komt een an dere christelijke partij voor het voetlicht: de Christen-Democratische Unie, die reeds bij de vorige verkiezingen naar zetels in de Tweede Kamer dong. Hoewel deze partij in 1967 net niet voldoende stem men kreeg om in het parlement te komen, beschikt zij nu toch over een zetel. Mr. Hubert C. J. M. Kronen burg, die tot nu toe een onafhankelijke eenmansfractie vormde afgescheiden van de Boerenpartij heelt zich aangesloten bij de CDU en vertegenwoordigt deze partij nu in de Tweede Kamer. Wat is de CDU voor een partij? Mr. Kronenburg: „Een partij die wat betreft het verband tussen chris tendom en politiek de Thorbeckiaans-liberale opvat ting huldigt. Iedereen mag z'n eigen kerk hebben. We moeten het met elkaar eens zijn over de beginse len die uiteindelijk bepalend zijn voor de maatschappij beschouwing. De CDU is een partij voor alle ge lovigen." Tegenhanger Kan men zeggen dat de CDU een rechtse tegenhanger is van de confessionele drie? Inderdaad, antwoordt mr. Kro nenburg. „Overigens geloof ik niet dat De Achttien eruit komen. Hier gaat zich het gebrek aan contact tussen leiding en kiezers wreken." Leidt een versplintering van partijen niet tot een toenemen de onduidelijkheid bij de kie zers? De versplintering die zich thans voordoet zal zozeer de aandacht vragen dat zij uiteindelijk de poli tiek op een hoger niveau brengt. Kunt u het Kamerlidmaatschap combineren met de advocatuur? Het feit dat ik advocaat ben be lemmert mij zeker bij het uitoefe nen van mijn functie als Kamerlid. Als eenmansfractie heb je het ge weldig druk Aan de andere kant ben ik door mijn werkkring in de gele genheid contact te onderhouden met de maatschappij, net zoals meneer Koekoek, die kippen houdt. Ook als de CDU een grote partij wordt, hoop ik advocaat te blijven al was het slechts om duidelijk te maken dat de politiek één aspect is van de maatschappij. Wat zijn de hoofdpunten uit het programma van de CDU? Kenmerkend is de scheiding tus sen de totale levensbeschouwing en de politiek. De CDU is voorts een sociaal voelende partij, die overi gens sterke vereenvoudiging van het systeem voorstaat. We gaan ervan uit dat het accent niet mag liggen bij de collectiviteit maar bij het in dividu. Bij de algemene bescho«wtngen sprak u over een „crisis in de democratie". Wat bedoelde u daarmee? Er is geen dialoog meer tussen volk en regering. Het parlement hoort de stem van de burger niet. De zich democratisch noemende partijen volstaan met het zoethou- den van de massa en de leiders wil len zichzelf voorzien van ambten en functies. Op welk deel van het Neder- lande kiezerspubliek mikt u? Ik reken op de steun van hen die behoren tot de „rechtervleugels" van de christelijke partijen. Het liefst zou ik willen dat mensen als Luns en Beernink zich losmaakten uit deze partijen. Ook zijn er jonge ren die net zo denken als wij. Waarom moet de maatschappij worden veranderd, vragen velen. Is de situatie in bijvoorbeeld de DDR (de Duitse Oostzone) zo gunstig? Of moeten we via de heer Kloos de armoede uit Joegoslavië binnenha len? Het is toch belachelijk om de huidige maatschappij-vorm in te ruilen voor niet meer dan „een vin ger in de pap". Als de linkse partijen zich gaan bundelen, bent u dan bereid met de SGP en het GPV samen te werken? Zo'n samenwerking sluit ik niet uit. De „kwaliteit" van deze partijen is zeer hoog. We hebben inzichten die duidelijk parallel lopen. Liever zou ik in de toekomst naar een fe deratie streven. Eerst nu Hebt u een verklaring voor het feit, dat u eerst nu bent overge gaan naar de CDU en niet bij de verkiezingen van 1967? Politiek is de kunst van het haal bare. Weet u wel dat het beginsel programma van de Boerenpartij èn van de CDU afkomstig is van mr. dr. A. Zeegers, een oud-antirevoluti onair? Een partij is soms een combi natie van programma en persoon. Ik kan me nu beter verenigen met het program van de CDU. De heer Kronenburg is van oor deel dat de politieke koers die hij vaart strookt met de gedachten van de kiezers van de SGP en met die van de aanhangers van Koekoek en Harmsen. Vernieuwing Over de maatschappijver nieuwing zegt hij: De kiezers willen dit helemaal niet. Bovendien hebben de partijen niet het recht deze vernieuwing door te drijven. Zij moeten zich neerleggen bij de wensen van de kiezers, want het is onmenselijk en ondemocrtisch te doen wat de bur gers niet willen. Verandering is pas nodig wanneer er grote maatschap pelijke problemen zijn, maar die kent Nederland thans niet. Ten slotte het kabinet-De Jong: Dit kabinet is bezig een rode putsch voor te bereiden. Cals is daarin niet geslaagd, maar deze re gering pakt het beter aan. In dit kabinet zitten mensen die de op dracht hebben het beleid in „rood" te verpakken, maar het moet lijken alsof men een behoudend kie zersvolk representeert. Trouwens, de gehele top van de politieke partijen werkt aan een putsch. Duitsland en Frankrijk hebben reeds een beslissing genomen om de ontwikkeling van dit project ter hand te nemen. Nederland is derhal ve het derde land dat deelneemt. De airbus is een tweemotorig straal vliegtuig dat ruimte kan bieden aan 200 tot 350 passagiers. NEW YORK Portugal heeft de Verenigde Naties gisteren een reke ning van meer dan 245 miljoen gul den gepresenteerd wegens han- delsverliezen als gevolg van de eco nomische sancties tegen Rhodesië. Premier Caetano heeft de voorzitter van de veiligheidsraad deze rekening gezonden wegens verliezen aan han del via de Portugese kolonie Mozam bique. WENEN Ludek Pachmann, de Tsjechoslowaakse schaakkampioen die zich liberaal en pro-Dubcek heeft uitgelaten, ligt ernstig ziek in het ge vangenishospitaal en moet intraven eus worden gevoed. Hij zou op ster ven liggen. Pachmann is spoedig na zijn arrestatie op 23 augustus met een hongerstaking begonnen en ligt nu bijna een maand in het hospitaal. Tegen Pachmann is een onderzoek gaande naar de vraag, in hoeverre hij betrokken is geweest bij de onge regeldheden van 21 augustus. Pachman was een populaire figuur onder de Tsjechoslowaakse jeugd. Hij heeft openlijk geprotesteerd tegen de geleidelijke afbraak van het hervor mingsprogramma van de nieuwe par tijleiders van 1968. Congres in Leiden (Van onze parlementsredactie) LEIDEN Binnen vijf jaar dient een Europese integratie te zijn be reikt. In deze periode moet er een rechtstreeks gekozen Europees parle ment ontstaan zijn met bevoegdhe den op het gebied van de begro- tingsvaststelling en wetgeving. Dit zei de voorzitter van de Euro pese beweging in Nederland, de heer J. H. .C Molenaar, vanmorgen op het congres van de beweging in Leiden. De heer Molenaar stelde de Euro pese regeringen in gebreke ten aan zien van de geringe vorderingen die zijn geboekt. Hij vroeg zich af waar de visie is die past in een wereld voor schrille tegenstellingen, met honger en overvloed, maanlandingen en oorlog. Voorts wilde de heer Molenaar we ten wat er gebeurt met het plan-Mansholt, dat naar zijn mening een eenzaam stuk werkelijke visie op de toekomst van Europa is. „Als de Europese commissie vandaag waar wil maken wat zij morgen wil en moet zijn, namelijk een Europese re gering, dan moet zij niet met een zorgvuldig diplomatiek uitgewonnen program, met misschien wat haalbare puntjes blijven doorsukkelen", aldus de heer Molenaar, „maar met een keihard concreet programma komen". Groei sneller dan voorzien Exploitatie van kerkhoven wordt te kostbaar ROTTERDAM Het is noodzake lijk in de toekomst crematoria te bouwen, die met behoud van de gestelde eisen voordeliger zijn in op zet en exploitatie, meende algemeen voorzitter P. C. Boone van de Veren i- j ging voor Facultatieve Crematie in I de rede. waarmee hij vanmorgen in het Rijnhotel de algemene vergade ring opende. Bij de plannen voor de toekomst j moet rekening worden gehouden met een stijging van het percentate cre maties ten opzichte van begrafenis- sen van veertien procent per jaar. Een crematorium met een capaci- j teit van 2000 tot 2400 crematies per Mr. SCHOKTEN: EMMEN De drie christelijke partijen zullen gedurende de komende weken een op alle pun ten eensgezind standpunt ten aanzien van de in 1970 te volgen belastingpolitiek bereiken. Dit vertrouwen sprak gisteravond het CHU-Tweede-Kamerlid mr. W. Scholten uit op een vergadering van de partij in Emmen. De volksverte genwoordiger pleitte tevens voor meer zekerheid ten aanzien van de financiering van de gemeentelijke kapitaaluitgaven in dit jaar. Het ini- titatief van de voorinschrijfrekening werd door hem gewaardeerd. jaar is te bouwen voor 3.300.000 en kan zonder verlies worden geëxploi teerd. De heer Boone maakte deze opmer kingen in verband met de steeds stij gende bouwkosten. De bouw van het crematorium te Rotterdam, dat op 10 januari officieel wordt geopend, kost 4.500.000. Het crematorium Ocken- burgh in Den Haag kostte vier mil joen gulden Een groot voordeel van cremeren tegenover begraven zag de heer Boone in de hoge onderhoudskosten van een begraafplaats. Het verlies voor de overheid bij duizend begra fenissen per jaar is twee tot twee en een halve ton. Het gebrek aan finan ciële middelen zal dus. meende hij, de gemeentebesturen kunnen aanspo ren te streven naar het tot stand komen van crematoria. Overigens constateert de heer Boone dat alle prognoses over de ontwikkeling van de lijkverbranding tot nu toe hebben gefaald: de ont wikkeling gaat veel sneller dan men had durven aannemen. R. .S. Kïllian in Gorkum DEN HAAG Boerenleider H. Koekoek heeft de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning schriftelijk gevraagd een onder zoek te doen instellen naar eventueel gepleegde malversaties door de KVP-wethouder R S. Killian van Gorinchem. Het Tweede-Kamerlid wijst op een mededeling van de burgemeester van Gorinchem. mr. L. R. J. Ridder van RaoDard. waarin wordt gezegd dat de wethouder voor sociale zaken zich schuldig zou hebben gemaakt aan be voordeling van katholieken in zijn gemeente bij woonruimteverdeling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7