Veurseweg wordt gereconstrueerd Vrijdag markt in de Groenoordhal HULP IN DE HUISHOUDING Voor twee ton aan sieraden gestolen Milan moet aanvallen, zegt trainer Rocco Mishandelde vrouw ook geld afgeperst Nieuwveen heeft nieuwe gemeentesecretaris In Voorschoten vrijwel geen woningnood meer T ourorganisatoren: protest tegen UCI Post,/Duyndam: tweede plaats Martin Peters op de transferlijst? Hechtlassen oorzaak brugramp op Curacao Maassluis heeft oecumenische BLO-school Raad Capelle geeft publiek inspraak Excelsior maakte het TOP moeilijk KOFFIEJUFFROUW Ds. v. d. ENT-BRAAT Castellum bleef weer ongeslagen JH6UWE LEIDSE COURANT 7 DINSDAG 7 OKTOBER 196? In duel tegen Estudiantes (Van o sportredactie) MILAAN Wanneer AC Milan en Estudiantes de la Plata morgenavond de sappige grasmat van het San Siro- itadion betreden, betekent dit het be gin van de tiende finale om de wereld beker. De eerste winnaar van de be ker was het Indertijd gouden team van Real Madrid, dat o.a. de „blonde pijl" Alfredo Dl Stefano in de gelede ren had. Na Real in 1960 wonnen ach tereenvolgens Penerol, Santos (twee maal). Internationale (tweemaal), weer Penerol, Racing Buenos Aires en Estudiantes de la Plata. Estudiantes, dat dit jaar de beker verdedigt, bevindt zich al enige tijd in Italië ter voorbereiding op het duel tegen AC Milan, De Argentijnen speelden enkele oefenwedstrijden, waarin zij niet een al te grote vorm aan de dag hebben gelegd. Milanello De Italianen hebben zich traditiege- rouw teruggetrokken in het trainings- camp Milanello, veertig kilometer van Vfilaan. Trainer Nereo Rocco zei gis teren dat zijn team zal aanvallen: „Wanneer wij in de uitwedstrijd enige kans willen hebben, is het noodzake lijk dat we thuis winnen", zei hij. Voor de Milanese verdediger Karl- Heinz Schnelllnger zit er een schaduw kant aan deze finale. Op 22 oktober, de dag waarop AC Milan en Estudian tes elkaar voor de tweede maal ont moeten, speelt het Westduitse elftal tegen Schotland. Schnelllnger sal zijn land niet kunnen vertegenwoordigen, omdat trainer Rocco «jjn verdediger veel te hard nodig zal hebben. PARIJS De beslissing van de Internationale wielerfederatie om het aantal etappes en de lengte daarvan in de belangrijkste ronden te beper ken, heeft tot heftige reacties van de Tourdirectie geleid. Men is erin Parijs verbaasd over lat er over deze beslissing geen over leg is gepleegd met de belanghebben- len.' De organisatoren zijn vooral ge- lelgd over het feit dat de Tour de ïance in de toekomst niet meer dan iwintig etappes mag tellen. Naar hun nening worden zij door deze m'aatre- lelen teveel in hun mogelijkheden eperkt. Ook zou het bij de huidige :renge voorschriften van de politie liet te vermijden zijn dat sommige itappes meer dan 200 km tellen. De organisatoren steunen weliswaar de strijd van de UCI tegen de doping, maar zij zijn van mening dat de naatregelen, die thans zijn genomen n de praktijk onuitvoerbaar zijn. BERLIJN Voor liet begin van de ijfde nacht van de Berlijnse esdaagse bezette het Duitse koppel cliuIze-Oldenburg de eerste plaats iet 272 punten, voor Post-Duyndam, ie met 255 punten in dezelfde ronde igen. De stand na maandagmiddag was: Schulze/Oldenburg (Wdl) 272 pun- ïn, 2. Post/Duyndam (Ned) 255 pnt, lp een ronde: 3. Fritz en Louis Pfen- inger (Zwi) 167 pnt., 4. Bug- ahl/Kemper (Wdl) 134 pnt., Op twee onden: 5. Sercu/Verschueren (Bel) 95 pnt. De andere koppels hadden rie tot negentien ronden ach- irstand. LONDEN De 26-jarige Martin eters, die in de finale van het we- ildkampioenschap voetbal in 1966 »g in het Engelse elfta 1 tegen 'est-Duitsland speelde, wil zich door in club op de transferlijst laten aatsen. Peters kan zich niet verenigen met beslissing van zijn manager Ron reenwood, die hem zaterdag bij de et 31 gewonnen thuiswedstrijd igen Burnley voor het eerst sedert |f jaar op de reservebank zette, reenwood verklaarde deze maatre- ;1 te hebben genomen, omdat Peters t vorm is. Gisteren zei Greenwood „Wij wü- n Peters graag bij West Ham hou- ;n". Petërs reageerde echter: „Ik am niet terug op mijn besluit. Ik ib besloten om naar een andere lib te gaan". Wanneer Peters inderdaad van ub zou veranderen, is het aarschijnlijk dat met zijn transfer ;n record bedrag voor de Engelse aetbalwereld gemoeid zou zijn. Men ihat dat zijn transferwaarde in de Hurt van de 200.000 pond sterling ngeveer 1.720.000) ligt. I Het goedkoopste toegangsbiljet voor de wedstrijd van morgenavond is nog altijd negen gulden. De duurste plaat sen kosten 55, Overzicht van de wedstrijden die tot nu toe voor de wereldbeker zijn gespeeld: 1960: Real Madrid—Penarol Montevideo 5—1 0—0; 1961: Penarol MontevideoBenfica 50 01 21; 1962 FC SantosBenfica 52 32; 1962: FC Santos—Benfica 5—2 3—2; 1963: FC Santos—AC Milan 4^2 2I 10; 1964: InternazionaleIdepen- diente 20 01 10; 1965: Internazio nale—Independiente 30 0—0; 1966: Penarol MontevideoReal Madrid 20 20; 1967: Racing Buenos Aires —Celtic Glasgow 2—1 0—1 1—0; 1968: Estudiantes de la Plata—Manchester United 01 11. UTRECHT Hechtlassen op de buitenzijden van 30 centimeter ronde stalen trekstaven zijn er de oorzaak van geweest, dat op 6 november 1967 de in aanbouw zijnde brug over de St. Annabaai op Curacao instortte. Alle gebroken staven vertoonden een brosse breuk, die ongeveer op dezelfde plaats, 50 centimeter in het betonblok dat aan de landzijde als anker diende, was opgetreden. Het gebruikte staal was van goede kwali teit. Rijkswaterstaat gebruikt tonnen van datzelfde staal om onder andere bruggen te bouwen in Nederland. Dit heeft gisteren prof. dr. A. J. Zuithof van het laboratorium voor toegepaste metaalkunde en gieterij- techniek van de TH in Delft ver klaard. Burgemeester kritiseert prot. schoolbestuur (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Burgemeester W. J. D. van Dijck van Maassluis heeft za terdag de officiële opening verricht van de Martin Luther Kingschool, een school voor buitengewoon lager on derwijs die door samenwerking van rooms-katholieke, protestantse en bui tenkerkelijke ouders van geestelijk ge handicapte kinderen is totstandgeko men. Het onderwijs geschiedt er op oecumenische basis. De burgemeester trok fel van leer tegen het plaatselijk protestants-chris telijk schoolbestuur, „dat zich voor de zoveelste keer afzijdig heeft gehou den". De oprichting van de school is tegengewerkt door wat de burgemees ter noemde „strijders voor het eigen belang" en „mensen met oogkleppen voor. die onze samenleving voor ton nen benadelen". Namens het protestants-christelijk bevolkingsdeel dat zich niet door dit schoolbestuur gesteund' weet, sprak de gereformeerde ds. E. J. Duursema. Hij zei dat zijn wijkkerkeraad met vrijwel algemene stemmen heeft besloten zijn wijkleden niet in de kou te laten staan. (Van onze correspondent) CAPELLE De commissievergade ringen voor de gemeentebegroting zul len voortaan in het openbaar worden gehouden. Het publiek kan schrifte lijk vragen stellen, die in de memorie van antwoord samen met de wagen van de raadsleden zullen worden be antwoord. Dit besloot de gemeenteraad van Capelle aan den IJssel gisteren op aan drang van de jeugdgemeenteraad. De fracties van ARP, CHU en KVP hadden zelfs mondelinge vraagstelling door het publiek voorgesteld, maar dat ging de anderen toch te ver. Zaterdag vergaderen a.r. gemeente- en provinciebestuurders VLAARDINGEN De Zuidhol landse vereniging van antirevolutio naire gemeente- en provinciebestuur ders houdt zaterdag haar jaarver gadering in het jeugdcentrum Trian gel in Vlaardingen (Fransenstraat 14). De aftredende bestuursleden zijn herkiesbaar maar in de vakature mr. R. M. van Reenen moet worden voor zien. De morgenvergadering begint om 10.15 uur. middagvergadering, die om 14 uur begint, spreekt drs. H. van Ruller (Amsterdam) over „De organi satie van het plaatselijk bestuur". Het Vlaardingse gemeentebestuur zal de bezoekers van de jaarvergadering verwelkomen. evraagd voor enkele dagen per week. -|Uevrouw J. Windhorst, Zuidsingel 6, Hazerswoude. Telefoon 01728418. Burgerlijke stand Lisse LISSE Geboren: Mark J. Joh. zv A. C. v. Duyvenbode en J. C. I. Spreeuw; Lilian dv J A Stoffelen en E L Schepers; Edwin zv L C M Klink en I M Oude Veldhuis; Anna CMdvJMAv Dyk en J C Warmerdam; Joh. D M dv J G A Hoes en P J M Turk; Sander H zv P J Beelen en M P C Schoone. Ondertrouwd: Leonardus J M v/d Reep (24 jr.) en Petronella A M On- derwaeter (21 jr.); Hendericus Pronk (63 jr.) en Hendrika Kortekaas (49 jr.); Cornelis T M Langeveld (24 jr.) en Catharina W M Lemmers (23 jr.); Catharinus J Hasselman (24 jr.) te Haarlem en Johanna de Rooij (23 jr.). Gehuwd: P R van der Meye en E J T van der Reep; C Rei jerk erk en K E J van Dreunen; J van 'tWout en R A Tolsma; C A J van der Zwet en C J M van Ruiten. Overleden: Abraham Schakenbos (53 jr.), Klaas de Vries (83 jr.), Cor nelis Steinmeier (17 jr.). ALPHEN Ondanks het feit, dat op een paar meter afstand een veiling-employé lag te slapen, heeft een inbreker kans gezien uit. een vitrine in Avifauna voor ruim 200.000 gulden aan gouden voorwerpen te stelen. De voor werpen, bestaande uit ringen, armbanden, colliers en horloges, waren bestemd voor een antiek veiling, die vandaag zou worden gehouden. In de^ benedenzaal van Avifauna was het zaterdag en zondag "kijkdag geweest voor de veiling van Van Moerkerken uit Hilversum. De goe deren waren boven opgeslagen en de meest kostbare sieraden lagen in een vitrine. De inbreker is in de nacht van zondag op maandag binnengeko men door verbreking van een raam. Gedtvongen tot ontuchtige handelingen Burgerlijke stand van TER AAR TER AAR Geboren: Ronald H A z v J H Baars en C M Hoogervorst; Richard L M z v J C Mank en P M Janssen; Gezina d v A v d Vegt en L Goedhart. Gehuwd: HAG Rietveld, 21 jr en A Broer, 19 jr; A J Zethof, 25 jr en S J M H Fransen, 21 jr. Overleden; W B de Vogel, 84 jr. HILLEGOM De Gezinsweek, de laatste jaren georganiseerd door de herv. gemeente, wordt dit jaar te Hillegom gehouden van 226 okto ber a.s. in samenwerking met de geref. en de rk kerk. I-Iet thema zal zijn „Gezagsbelëving in deze tijd". DELFT TOP heeft by het Delft- se Excelsior 3 geen gemakkelyke middag gehad. Vooral toen het na 20 minuten tegen een achterstand van 4-0 aankeek. Excelsior begon met een groot offensief, waartegen de TOP- verdediging geen verweer had, en scoorde tweemaal, 2-0. De Delftena ren hadden de smaak te pakken en de tweede aanval bracht TOP op een 4-0 achterstand. Maar TOP liet de moed niet zak ken en kreeg langzamerhand meer vat op het spel Rob Meyer bracht door een fraai afstandsschot de stand op 4-1. Even later kreeg Sijbrand Kamer, nadat bij zijn verdediger de rug had toegekeerd, een bal op maat die hij doeltreffend afrondde, 4-2. TOP bleef nu doorgaan, Henny en Wilma Kühn brachten door mooie doelpunten TOP naast Excelsior, 4-4. Excelsior kwam nu terug en strafte een slordigheidje in de TOP- verdediging beheerst af en bracht hierdoor de stand op 5-4. De tweede helft begon voor TOP niet hoopgevend, het werd 6-4 in het voordeel van Excelsior. Maar TOP bleef doorgaan en Rob Meyer strafte een fout. in de Delftse verdediging af. Even later benutte hij een toegeken de strafworp, en bracht de stand op 6-6. De laatste minuten kregen een spannend karakter. Beide ploegen probeerden het winnende doelpunt te maken. Ten slotte was het Henny Kühn die ervoor zorgde, door in de laatste minuten, met een afstandschot de stand op 6-7 in het voordeel van TOP te brengen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De ernstig mis handelde 71-jarige mevrouw T. T, Vrolyk-Dykhuizen, die een week zwaar gewond in haar hofjes woning in de Falckstraat heeft 1 gelegen voordat zy door haar zoon werd gevonden, heeft de 36-jarige Dirk B. gedurende twee jaar onder bedreiging honderden guldens moeten geven. In de af gelopen twee jaaijjs de vrouw ook zes a zeven keer door B, gedwon gen ontuchtige handelingen te plegen. De recherche is, na het gruwelijke verhaal van de doodsbange vrouw aangehoord te hebben, onmiddellijk met een grootscheeps onderzoek be gonnen. Er zijn tientallen getuigen gehoord, voornamelijk buurtbewo ners en oud-buurtbewoners. Ook de echtgenote van verdachte, die goed met mevrouw Vrolijk kon opschie ten, is gehoord. Dirk B. blijft nog steeds alles ont kennen. Hij zegt nooit bij de oude vrouw binnen te zijn geweest, hoe wel vele getuigen hem vaak uit de woning hebben zien komen, soms met bloed aan de handen en bloed vlekken op zijn kleren. Verschillen de kledingstukken van hem zijn in beslag genomen en worden onder zocht door het gerechtelijk labora torium en de technische herken- nings- en opsporingsdienst. HANS .VAN l. B. toont geen enkel spoor van spijt of medeleven. Hij voelt zich nauw verwant met Hans van Z. en schermt graag met die naam. Mor gen zal hij bij de officier van justi tie worden voorgeleid. De afpersin gen van de vrouw begonnen met kleine bedragen. Eerst ging het om een tientje, maar bij latere bezoe ken eiste B. steeds meer geld. De vrouw, die alleen van een AOW- uitkering moet leven, had op het laatst geen geld meer om de gas- en lichtrekening te betalen. Toch durf de zij niets te zeggen, nóch van de afpersingen, nóch van de onzedelij ke handelingen die zij onder bedrei ging moest toestaan. B. oefent een ware terreur in zijn omgeving uit. Iedereen is bang van hem en niemand durft naar de po litie te gaan om aangifte te doen. Per maandag 13 oktober a.s. vra gen wij ten behoeve van onze direktiekeet in Ter Aai' een Werktijden van 83013.30 uur. DIREKTIEKEET HANAB N.V. Aardamseweg te Ter Aar 593ste Staatsloterij 7 oktober 1969 Derde klasse Prijzen van: 25,zijn gevallen op nummers eindigende op: 6 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 68 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 18 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 33 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 32 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 81 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 663 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 150 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 106" 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 0767 Een prijs van: 5.000,is gevallen op het nummer: 048264 5.000,is gevallen op het nummer 061270 5.000,is gevallen op het nummer: 040436s" 5.000,is gevallen op het nummer: 072756* 5.000,is gevallen op het nummer: 021545 De prijs van: 10.000,is gevallen op het nummer: 038215 25.000,is gevallen op het nummer: 042443 50.000,is gevallen op het nummer: 033952 100.000,is gevallen op het nummer: 084819 de extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie L op het nummer: 066548 en de troostprijs van 5.000,op nummer 066548 van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Ook nu nog niet, hoewel de politie de vaste overtuiging heeft dat meer vrouwen door B. zijn lastig gevallen en mishandeld. Van één geval is be kend dat een dertigjarige vrouw door verdachte werd benaderd. Zij verzette zich hevig en erger kon worden voorkomen omdat B. werd gestoord door binnenkomst van iemand. Deze vrouw woont niet meer in de buurt. BEWIJZEN Hoewel de man alles ontkent heeft de politie zoveel bewijzen tegen hem, dat men de zaak rond heeft. B. is al eens eerder veroordeeld voor mishandeling van een vrouw. De pleegvader van zijn vrouw stak hij eens met een mes in de buik. B. werd toen ook gearresteerd, maar de zaak moest wegens gebrek aan be wijs geseponeerd worden. Raad niet vóór cash and carry NIEUWVEEN Voordat met de behandeling van de raadsagenda werd begonnen, werd de heer Eys in zijn functie van gemeentesecre taris beëdigd. Na de eedsaflegging dankte de heer Eys voor het in hem gestelde vertrouwen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een dankbetuiging van de heer Roovers voor de blijken van waar dering bij zijn afscheid. De raad blijkt geen voorstander te zijn van de vestigipg van een cash and canryzaak in Nieuwveen. Het merendeel van de raadsleden toonde zich bevreesd dat de huidi ge winkelstand hierdoor In het slop zal komen. Om tot een betere subsidierege ling te komen, werd een subsidie commissie ingesteld. Tevens zal een commissie worden samengesteld ten dienste van het bouw- en sa- neringsbeleid. Tot lid van de com missie woonruimtewet werden be- N. C. Lamboo nam afscheid VOORSCHOTEN Na twintig jaar zitting in de commissie van advies voor de woonruimtewet van 1947 (de woningcommissie) heeft de heer N. C. Lamboo gisteravond officieel afscheid genomen in verband met het be reiken van de 65-jarige leeftijd. Burgemeester L. de Kool sprak tijdens een bijzondere vergadering het scheidende lid toe. Hij prees hem als een door de omstandigheden levenswijs geworden man en bracht hem namens 'de gemeenteraad dank voor al het werk gedurende deze periode. De heer Lamboo, die ook 13 jaar lid van de gemeenteraad was (1949- 1962) heeft zich doen kennen als een bijzonder hulpvaardig man, steeds bereid de mens centraal te stellen. Een man met een eigen mening, maar gestuwd door zijn streven ieder gelukkig te kunnen maken. Tijdens zijn periode zag de wo ningcommissie de inschrijftermijn van 6 tot 3 jaar teruglopen. Hoewel er nog steeds kan worden gespro ken van een tekort aan woningen, is de toestand veel beter geworden. De burgemeester was blij, dat de heer Lamboo de grote doorstroming in het afgelopen jaar nog heeft mo gen meemaken. Enige honderden gezinnen zijn binnen de gemeente „verkast". Overbodig De heer Lamboo sprak in zijn dankwoord de wens uit, dat zijn op volger geen kans zou krijgen om ook 20 jaar „te zitten". Hij ver trouwde er op, dat de commissie spoedig overbodig zal worden. De heer Lamboo, vergezeld van zijn zuster, mejuffrouw A. Lamboo, kreeg twee boeken aangeboden, ter wijl mejuffrouw Lamboo, beter be kend als „zuster Anna de kraam verpleegster", in de bloemen werd gezet. Ook de voorzitter .van de woning commissie. de heer J. J. van den Hoven, zag de heer Lamboo als een man, die, hoewel steeds geconfron teerd met de nood van de mens, In het bejaardencentrum Dr. Vlaanderenlaan hoopt D.V. woehsdagavond 7.30 uur te spreken probeerde iedereen tevreden te stellen met inachtneming van alle voorschriften. Burgemeester Breen van Nieuw veen installeert de nieuwe ge meentesecretaris, de heer Eys (rechts) tijdens de raads vergadering. noemd de heren Bekking, Reijne- veld en Fransen. Speelplaats De raad ging akkoord met een subsidieregeling van vijf cent per kind voor het verstrekken van schoolmelk. Aan het bestuur van de chr.-nat. school zal medewerking worden verleend voor de aanschaf van leermiddelen. Het verzoek van het rk schoolbestuur voor het aan brengen van een brandtrap werd ever' -\s ingewilligd. Er werd ook gur beschikt op de aanleg van een plaats en de inrichting van een s voor jeugdige imbecielen van de Ursulaschool. Tevens wer den aan deze school de financiën ter beschikking gesteld voor de aanschaf van twee elektrische naai machines. Tijdens de rondvraag bleek dat de liet Vorsepoel zijn functie van gemeentebode om gezondheidsrede nen niet langer kan vervullen. Zijn opvolger is de heer J. van Leeu wen. De vergadering werd beslo ten voortgezet. EERSTE INBRAAK IN GROENOORDHAL LEIDEN Het afgelopen week einde zijn inbrekers door een open staand raam de Groenoordhal bin nengedrongen. Zij braken de sigaret tenautomaat open en namen 500 gul den aan kleingeld uit het geldbakje mee. Het was de opbrengst van 3 oktober. Oudheidkundige vondsten verwacht - bomen zullen echter verdwijnen VOORSCHOTEN Binnenkort begint een ingrypende reconstructie van de Veurseweg tussen het „Laantje van Wisse" in Voorschoten en „De Koppels" in Leidscliendam, het tussen de bebouwde kommen ge legen deel van deze secundaire provinciale weg nr. 16 dus. Onder meer zal bij de reconstructie de niet meer in gebruik zynde trambaan worden benut. In het kader van deze reconstruc tie wordt het verkeerstechnisch niet meer verantwoord geacht de beplan ting. merendeels bestaande uit bo men van besoheiden afmetingen, te handhaven. In overleg met Staats bosbeheer zal daarom worden ge tracht een verantwoorde vervangen de beplanting, hoofdzakelijk be staande uit struiken, aan te leggen. Verwacht wordt, dat het landschap pelijk aanzien daardoor niet wordt aangetast. Een vijftal bruggen zal worden verlaagd waardoor het lengteprofiel van de weg wordt verbeterd. De kli'pkerbestrating wordt vervangen door asfalt en aan weerszijden van de hoofdrijbaan komen fietspaden, alsmede een groot aantal parkeer vakken. In de reconstructie is ook het leg gen van een nieuwe riolering ten behoeve van de gemeente Leid- schendam opgenomen. Tijdens het werk wordt het ver- LEIDEN Vrydag wordt de eerste veemarkt in de Groenoordhal gehouden. Dat was voor directeur M. Weima aanleiding allen, die de Leidse veemarkt bezoeken en er vee aan- en afvoeren, een uitvoerig schryven toe te zenden, waarin de betrokkenen wegwijs worden ge maakt in de nieuwe omgeving. keer omgeleid of zal het van één rijbaan gebruik moeten maken. De mogelijkheid bestaat, dat tij dens de werkzaamheden oudheid kundige vondsten worden gedaan. Op ditzelfde traject zou namelijk één van de eerste wegen in West- Nederland hebben gelegen, waarvan men nu overblijfselen hoopt te vin den. In dit schrijven is te lezen dat in „witte verkeersjassen" geklede man nen voor de goede gang van zaken op het terrein zullen zorgen. Om te voorkomen, dat het aan- en afrijden een chaos wordt, zijn deze verkeers regelaars uitgerust met radio-appa- ratuur. De aanvoertarieven variëren van biggen tot runderen van f 0,75 tot f 4,- en het parkeertarief schom melt tussen f 0,50 en f 2,50 per keer of f 0,75 en f 3,75 per dag. Er is gebroken met het penningen systeem. Voortaan, moet voor elk dier een kaartje worden gekocht. De controleurs hiervoor zijn in het groen gekleed en dragen een rode orde band om de arm. LEIDEN Tegen het Amsterdam se U.S. 2 heeft Castellum in een bijna één uur durende wedstrijd de pun ten verdiend gewonnen. Hoewel de wedstrijd slechts drie sets telde kwa men de setzeges allemaal vry moei zaam tot stand. De Amsterdamse studenten zetten de Alphenaren in de eerste set op een 2-7 achterstand. De Castellum- aanval kon door slechte set-ups moeizaam tot scoren komen. U.S. permitteerde zich echter te veel foute serves, en de Amsterdamse aanval sloeg de bal herhaaldelijk buiten de lijnen, 9-9. Castellum profiteerde grif, en sleepte een benauwde 16-14 set overwinning uit het vuur. In de tweede set nam Castellum een 4-2 voorsprong, maar bij 7-7 was de wedstrijd weer helemaal open. De hoofdstedelingen hadden in spelver deler Robert Vonk hun grote uitblin ker. De verdediging van de Alphena ren, waarin vooral Lammert Hoeve een uitstekende wedstrijd speelde, kreeg meer vat op het spel. Bij 14-13 redde ook een time-out de Amster dammers niet en won Castellum met 15-13 ook de tweede set. Onder leiding van de wisselvallig fluitende scheidsrechter nam Cas tellum in de beslissende set een 6-4 voorsprong, om die niet meer af te geven. Ondanks het goede aanvals- spel van Arie de Bruin, kon. U.S. het ook deze keer niet redden. De Alphe naren, waarin Dik Passchier en Er- win Bergsma aanvallend de betere spelers waren, eisten met 15-10 de set op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7