NCRV GASTVROUWE VAN HET WACC-BESTUUR Commentaar RADIO VARA BEGON HAAR INDONESIËREEKS KRO's Zonnebloem gaat schaken Evangelie in de ether VPRO laat dichters op tv debuteren Van Harte voor hartpatiënt Fr. Stultiëns van VARA naar KRO 13 DINSDAG 7 OKTOBER 1969 i POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM KRO's ziekenpro- gramma De Zonnebloem gaat inha ken op de schaakcursus Teleac, door halverwege deze cursus, op 6 novem ber a.s., een partij radio-schaak op te zetten. Beginners en gevorderden kunnen meedoen. In de studio worden de eerste zet ten gedaan en dan is het aan de luisteraars, verder te gaan. Zij zullen een tegenzet moeten opgeven per briefkaart. De meeste stemmen gel den. In de studio wordt de luiste- raarszet beantwoord en het spel kan doorgaan. Wie aan het einde van de partij, die vele weken kan duren, de meeste keren de goede zet heeft hel pen aangeven, kan in de prijzen val len. Tenslotte mogep de prijswin naars ook aan een simultaan- wedstrijd meedoen. (Van onze radio- en tv-rcdactie) HILVERSUM Vijf jaar geleden was de 40-jarige NCRV in actie voor het inzamelen van geld voor de we reldorganisatie, waarin westerse ker ken vooral ontwikkelingsgebieden helpen met het omrichten van chris telijke radio- en tv- stations. Nu viert zij haar 45-jarig jubileum op bescheiden wijze, maar een van de verschijningsvormen daarvan is het ontvangen van het 47 leden tellende algemene bestuur van de WACC, de wereld- associatie voor christelijke communicatiemiddelen. Tot aan verleden jaar werkten twee organisaties, die in feite dezelf de belangen hadden, naast elkaar: die van de geestelijken die zich voor het evangelie in de ether inspanden, die van de omroepleiders, die zich met het praktische werk van de ex ploitatie van de stations ophielden. Op een gezamelijke vergadering in Oslo smolten in 1968 beide instellin gen samen en kozen de naam WACC. Hoeveel er te doen is voor de WACC toont wel de lijvige agenda, jwaaraan men gistermiddag begon, na- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Van eigen opvat tingen uit bezien heeft de VARA een reeks informatieprogramma's over de koloniale geschiedenis van Indonesië samengesteld, die men mag beschou wen als een verlengstuk van de tv-documentaires over de politiële acties in dat land, hoewel deze nu begonnen serie er eigenlijk aan voor» af had moeten gaan. Dat is verleden jaar niet gelukt, omdat o.a. de politici prof. Beel, prof. Romme en de heer Sassen niet bereid waren (aldus de VARA) zich over de kwesties van de Nederlands-Indische politiek, de achtergronden van de ac ties en de soevereiniteitsoverdracht te laten ondervragen. Hierdoor stag neerde de opbouw van de serie en de informatie over de politiële acties kwam er onverhoeds tussen. De al gemaakte interviews met prof. Schermerhorn, prof. Drees, prof. Verkuyl, mr. Jonkman, dr. Koets, ir. Cramer en mr. Stikker zijn toen aan gevuld met materiaal over het ge biedsdeel Nederlands Oost-Indië, welks historie (en met name de soci ale geschiedenis) onvoldoende bekend is. Voor 1945, zo leerde ons de eerste aflevering van de 5-delige tv-reeks gisteravond, heeft de Nederlandse bevolking noch het gezag zich werke lijk rekenschap gegeven van het feit dat in Ned. Oost-Indië miljoenen mensen onder erbarmelijke omstan digheden leefden en zich uit die be volking telkens bewegingen losmaak ten die pleitten voor een beter bestaan en zelfbestuur. Aangetoond werd, dat echter wel degelijk een minderheid in het Ne derlandse bestuursapparaat en een deel van het Nederlandse volk oog hadden voor de noden van de in heemse bevolking en dat vele Neder landers, zij het in het kader van het kolonialisme, toch in positieve zin hebben bijgedragen tot de opbouw van de Indonesische samenleving. De stem van de meerderheid bleek echter luider te zijn en deze klonk ook door in de verklaring van een gouverneur-generaal die in 1936 nog beweerde, dat er zeiter nog 300 jaar Nederlands bewind in Indië nodig zou zijn. Het tweede en derde programma houden zich beziig met de verdere historische ontwikkelingen en het op komen van nationalistische bewegin gen, in Nederland wat al te gemak kelijk gedoodverfd als commu nistische acties, en deel 4 en 5 zijn gebaseerd op de inval van de Japan ners en de na-oorlogse periode. Aan het slot zijn de genoemde interviews te horen. De samenstellers Hans Jacobs en Jan Roelands hebben beschikking ge kregen over filmopnamen uit het Rijks Archief en uit het Japanse ar chief. Diverse opnamen zijn nog niet eerder vertoond. dat in de Hervormde kapel een plech tige openingsdienst was gehouden. Vele landen ter wereld, verschil lende huidskleuren ook zijn verenigd in het algemene bestuur dat gepresi deerd wordt door ds. Fr. Wilson uit New York en waarvan dr. J. Ozinga eerste vice- voorzitter is. Er wordt vergaderd van de vroege ochtend tot de late avond, zes dagen lang. Vooral de problemen van de opleiding van speciale krachten voor dit evangeliserende omroepwerk eist veel zorg en overleg, want het is de bedoeling, dat medewerkers uit de eigen landen de programma's artis tiek, wetenschappelijk en technisch verzorgen. Er moet goede research zijn voor de bouw van nieuwe zen ders en voor beter gebruik van de zendmogelijkheden zowel op het ge bied van radio als televisie, er moet gesproken worden over de verster king van de banden tussen de ker ken in oost en west en onderling, er moet ook worden onderzocht hoe kij kers en luisteraars het beste worden gediend en... over de nog altijd ge brekkige financiën. Vooral voor de predikanten die met dit werk zijn belast is Nederland een uitzonderlijk gelukkig land: ner gens anders ter wereld kent men twee grote confessionele omroepen plus nog enige kerkelijke zendge machtigden. Hier valt te leren! Maar uiteraard kan ook Nederland geen oplossing geven voor al de pro blemen die dit wereldomvattende werk meebrengt, De NCRV had gaarne de bestuur ders ook een prettige „Nederlandse dag" bezorgd, maar er is haast geen tijd voor. De enkele „vrije" uren die de lange vergadering oplevert, zullen worden besteed aan bezichtiging van de NCRV- radiostudio en de NOS- televisiestudio's. Voorts zal er nog Hilversum I 402 m.: AVRO 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Folkloristisch lied jesprogramma. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: discussieru briek. 19.30 Nieuws. 19.35 Van avond: Vrolijkheid, muziek, aiktuallteit en wetenswaardig heden. 22.00 Gonkl, satirisch programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojour naal. N.O.S.: 22.55 Zin-Tuig: kunstkroniek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m.: KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble met so listen. 19.40 Conciliepostbus. 19.49 Radiocatechese. 20.00 Ra diokamerorkest. 20.45 Uit geschakeld?: beschouwing over ouder worden en ouder dom (1). 21.00 Seml-klassieke kamermuziek (gr.) (stereo) 21.38 Babel, kunstkroniek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws, 22.38 Parlementsoverzicht. 22,45 De zingende kerk. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Ste reo: lichte grammofoonmu- zlek. 23,55-24.00 Nieuws. Nederland I: N.O.S.: 18.50 Kleur: DE Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. KRO: 19,07 De dwaze wereld van Tommy Cooper, TV-serle. 19.32 Verslag op dinsdag. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Van avond ln Nieuwspoort. 2100 Kleur: Muzikale show. 21.45 Kleur: De Wrekers, TV-serle. N.O.S.: 22.35 Journaal. TELE AC: 22.40-23.10 Schaken voor beginners - les l (herh.) Nederland II: N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in formatief programma. AVRO: 19.30 Peyton place, TV-feullle- ton. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 2016 Reclame. AVRO: 20.20 Kleur: Strange Report: Hart- Geen keus voor de donor. TV-film. 21.10 AVRO's Sport- panorama. 21.55 AVRO's Tele- vlzler. N.O.S.: 22.45-22.50 Jour naal. België, kanalen Nederlands: 2 en 10: 18,55 Zandmannetje. 19,00 Tienerklanken. 19.25 Alle dag. 19,50 Keurig Frans. 19,52 Zoeklicht. 19,57 Mededelingen 20.00 Journaal. 20.25 Bonjour Trlstesse, toneelspel van Gisèle d'Assallly. 21.35 Vergeel niet te lezen. 22.10 Journaal. Hilversum 1. 402 m.: VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.28 Stereo: Lichte Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8,00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon- muziek. (8.30-8.35 Voor de hulsvrouw). 9.00 Stereo: Weens Symfonie Orkest en solist (gr). 0.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: plano. 12.08 Ween fil ls.54 Voor het platteland. 13.-- Nieuws, 13,11 Actualiteiten. 13.25 Stereo. LSc-hte grammo foonmuziek. 13.45 Gesproken Eortret. 14.00 Operette-conceri. 5.15 In de Toonzaal: modern muziekprogramma met toe lichting. 10.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Nederlandse chansons met orkestbegeleiding. 16.20 Muziek en brieven, muzikale lezing. 17.20 Stereo: Ensemble Benedetto Marcello. 17.55 Me dedelingen. Hilversum II. 298 m.: NCRV 7,00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte grammo foonmuziek met nieuws cn ac tualiteiten. TROS: 8.00 Nieuws 8.11 Luister uitén thuis: verzoekplatenprogramma voor de militairen. (8.30-8.32 Nieuws: 9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw.) .9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Iedereen die meent, te kunnen diohten, kan nu te recht bij de VPRO om zijn of haar debuut te maken. Voor 1 november moeten de inzendingen binnen zijn. al dan niet met instructies voor de uitvoering ervan. Op 18 december a.s, zal de VPRO het werk van tien in zenders voor de camera's presente ren. Dichters, wordt er bij gezegd, zijn vinders zondagsschrijvers, co pywriters en beroepsauteurs van teksten, gedichten, liedjes, songs, chansons, gebruiksteksten, enz. Zij mogen echter nog niet. eerder iets hebben gepubliceerd op dit terrein. De jury, die de tien gelukkigen uit kiest, wordt gevormd door Hella Haasse, Gerrit Borgers, Kees Fens, Huub Oosterhuis, Wim Noordhoek en Hans Keiler. De VPRO organiseert dit evene ment samen met de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. werken, muzikale lezing. 10.1 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Plek uur: wedstrl Idprr gramma. 11.45 Actualiteiten 11.55 Mededelingen. NCRV- 12.00 Van twaalf tot twee. (12.22 WIJ van het land: I2.2r Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.P Actualiteiten; 13.00 Raden maar.quiz; 13.15 Onderne- 15,00 In 't zilver: voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. Stereo: Voor de jeugd. 17.00 Twfen-Popradio. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Coun try en Western muziek. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen: NCRV: 9,00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale mu ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieuwe langspeelplaten met kritisch commentaar. N.O.S.: 11.00 Nieuws. 11.03 Muziek - lezen. (12,00 Nieuws) AVRO: 13.06 Nieuws, 13.03 Radiojour naal. 13.06 Platenprogrammo. (14.00 Nieuws) 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.0" Nieuws. 16.03 Licht platenpro- gramma, 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Pop en countrymuzlek. een ontmoeting zijn met de r.k. UN- DA om diverse zaken te bespreken. De NCRV heeft met haar ju bileum- gastvrijheid iets gedaan om de kostbare maar hoogst nodige we reldvergadering mogelijk te maken. Toch maakt zij er haar leden ook opmerkzaam op, hoe bijzonder belang rijk de evangelieverkondiging in de wereld ig en... hoeveel geld daarvoor nodig is. Vandaar vermelding van het gironummer: 600.000 ten name van Fonds Evangelieverkondiging Buitenland, te Hilversum. Voor de goede verstaander. (Van onze radio- cn tv-redactie) HILVERSUM De VARA-radio zal woensdagavond a.s. tussen 6.10 en 7.20 uur op Hilversum I een extra „Van Harte" uitzenden, zulks voor de Zuid-Afrikaanse vluchteling Joessoef Kajee, die uit Lusaka in Zambia di rect moest worden overgebracht naar Nederland om een grote hartoperatie te ondergaan. De heer Kajee is van morgen op Schiphol aangekomen en in het Amsterdamse Wilhelmina- gasthuis onmiddellijk geholpen. De reis, het bezoek van zijn vrouw en twee kinderen en het verblijf in Amsterdam als alles goed verloopt zal de heer Kajee toch ongeveer 4 maanden in het ziekenhuis moeten blijven vergt een som van 30.000. De vreemdelingenpolitie eist volgens de wet, dat Iemand zich daarvoor ga rant stelt. Deze garantie heeft het Diaconaal Bureau van de Geref. kerken in Ne derland verstrekt. Maar daarmee is het geld nog niet op tafel en dat wil Van Harte op de bekende manier morgenavond in een dik uur tijd bij een brengen. Er zat voor de heer Kajee niets anders op, dan de in Nederland gebo den gastvrijheid te aanvaarden: het dichtsbijzijnde ziekenhuis waar hij heen zou kunnen ligt in Zuidafrika en daar kan hij als vluchteling van Indiase afkomst niet meer binnenko men. De Nederlandse hulp wordt hoge lijk gewaardeerd en daarin kunt u delen, wanneer u morgenavond aan de oproep van Henk van Stipriaan en zijn trouw team gehoor geeft HILVERSUM De bekende VA- RA-verslaggever Frans Stultiëns gaat op 1 december over naar KRO's radi o-actualiteitenrubriek Echo, Zaterdagavond a.s. verschijnt Swiebertje weer op de beeldbuis. Hij krijgt als een echte zwerver weer de kriebel in'zijn benen, wil zijn huisje tijdelijk sluiten en de kippen uit logeren sturen bij malle Pietje, om er dan zelf vandoor te gaan. Maar er komen allerlei kinken in de kabel: hij raakt verzeild in de klopjacht van een vreemde veldwachter en in de regelrechte jacht van Bromsnor op een collega zwerver, Ouwe Teun. Alles en iedereen komen aan het avontvjir te pas, ook Saartje en de burgemeester zijn present. Op de foto: Swiebertje ontmoet zijn collega Ouwe Teun, een mooie figuur, gespeeld door Cock Henneman. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.07 uur Tommy Cooper. 7.32 uur Verslag op dinsdag, magazine. 8.20 uur Vanavond in Nieuwspoort. 9.00 uur Muzikale show. 9.45 uur aflevering „De wrekers". Ned. 2 AVRO 7.30 uur Peyton Place. 8.20 uur nieuwe Engelse detectiveserie Strange report. 9.10 uur Sportpanorama: Engels voetbal. 9.55 uur actualiteiten. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO 1 7.35 uur groot amusementsprogramma Vanavond, met strip, quiz en vervolghoorspel. 10.00 uur Gonk, satirische programma. 110.55 uur (NOS) cultureel programma Zin-tuig. Hilversum II KRO 8.00 uur Radio Kamerorkest speelt moderne werken. 8.45 uur „Uitgeschakeld?' beschouwingen over ouder worden. 9.30 uur Babel, kunstprogramma. 11.00 uur discussiemagazine Kontekst. 88 „Goed. Het zal wel niet zo heel lang meer duren voordat de rails vrij zijn. Ik zie dat ze hulp van een paar baanwach ters hebben gekregen." Hij liep naar de zwoegende mannen en wenkte de dokter apart die er bij stond te kijken. „Zoudt u nog even een praatje met de machinist willen maken, dokter? De man zegt dat hij in staat is zijn werk te hervatten, maar ik zou toch graag eerst uw mening daarover willen vernemen, kan dat?" verzocht hij. De dokter gaf een toestemmend knikje en begaf zich naar de machinist die juist in zijn kabine wilde stappen, maar zich omdraaide toen hij werd aangesproken. Hij beant woordde op rustige toon de door de dokter aan hem gestelde vragen en glimlachte zelfs even toen deze zijn pols voelde. „Het gaat wel weer dokter, is het niet? Het was natuurlijk wel eerst een hele schok, maar wat de inspecteur me vertel de heeft me enorm geholpen om er overheen te komen." „Dat lijkt mij ook zo en naar mijn mening is er geen bezwaar tegen dat u straks weer rijdt," oordeelde dokter Jongsma. „Bedankt dokter. Blij dat u dat zegt. Er wordt van ons verwacht dat we onder alle omstandigheden kalm blijven en dat moet natuurlijk ook als je machinist bent. Het spijt me dat ik zo overstuur raakte." „Dat is anders heel begrijpelijk. Ieder normaal mens zal wel even moeite met zijn zenuwen hebben als hem zoiets overkomt en ik bewonder de kalmte waarover u alweer beschikt," antwoordde de dokter vriendelijk. Hij wenste hem een behouden vaart en keerde naar de anderen terug. Daar was het, met behulp van allen, juist gelukt de achterkant van de vernielde auto in de greppel te laten zakken waar door de rails vrij waren gekomen. Op de plaats waar de Opel Record gestaan had was de grond vochtig van bloed. Verster keek nog even of het wrak niet kon kantelen en gaf toen de machinist een teken dat hij kon vertrekken. Voor de coupéramen verdrongen zich de reizigers terwijl de trein hen passeerde en met toenemende snelheid in de richting Venlo reed. Toen hij voorbij was zagen ze dat er een ziekenwagen en een politieauto bij de overweg stonden. Deze mensen waren al uitgestapt en Verster ging hen tegemoet. Hij zorgde ervoor dat er allereerst aandacht aan Boekels besteed werd. De dokter die met de twee ziekenbroeders was meegekomen groette dokter Jongsma amioaal en wisselde enkele woorden met hem, waarna ze gezamenlijk naar de plaats gingen waar Boekels lag en hielpen dat deze uiterst voorzichtig op de brancard werd gelegd en naar de ziekenauto gebracht werd. Hier nam de dokter haastig afscheid en vertrok met d patiënt Bij de aangekomen politie bevond zich een fotograaf en de nodige krachten om het stoffelijk overschot van Geurtsema uit de verbrijzelde Opel Record te halen. Het was een luguber karwei waarbij eerst diverse delen van de wagen weggezaagd moesten worden om het lichaam vrij te maken. Iedereen zuchtte van opluchting toen het achter de rug was en het verminkte lichaam op een meegebracht zeildoek was neergelegd. Verster overwon zijn afkeer en onderzocht de jaszakken van het gedeeltelijk vernielde pak van de dode. De handschoen die hij ervoor had aangetrok ken zat onder bloed toen hij er de gezochte revolver uit te voorschijn haalde. Hij toonde hem zijn collega die met de politieauto was meegekomen en vertelde hem een en ander over de moord. Deze nam op zich ervoor te zorgen dat Geurtsema's lijk zo snel mogelijk naar Utrecht zou worden gebracht. Daarop nam Verster afscheid van dokter Jongsma die hij hezl hartelijk voor zijn hulp bedankte. „Misschien wilt u even met ons meerijden tót de verkeersweg?" vroeg hij. Het aanbod werd graag geaccepteerd. Daar aangekomen wisselden ze nog een handdruk, waarna de dokter uitstapte en zijn achtergelaten wagen weer opzocht. „Wil jij rijden. Hans?" vroeg Verster toen de dokter zich verwijderd had. „Ik heb er nu al zoveel kilometers opzitten dat ik er niets op tegen heb het stuur een poos aan jou over te laten." Verster schoof opzij en Timmermans nam zijn plaats in. „Wat een geluk dat hij dat ding bij zich gehouden heeft," zei hij met een blik naar het kastje waar Verster de revol ver in weggeborgen had. (Wordt vervolgd) Kareltje Knetter en de Bos-bubbel ■y::o: >0«CE!V Nederland I: NOT/NOS: 11.10-12.00 School-tv. AVRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. België; Nederlands progr. kan 2 en 10: 16.30 School-tv. 17.30 Jeugdprogramma. jLappie Loep en het geheim van de degenstok 4: „Dus meneer Boltje, vroeg Kareltje Knetter. „U bent een erkende boskabou ter?" „Natuurlijk! Dat staét er toch!" viel het dwergje hem bijna vinnig in de rede. „Ja maar, was is uw taak dan? Wat doen boskabouters eigen lijk precies?" wilde Karel tje weten. „Erkende bos kabouters lossen moeilijk heden op," legde Boltje plechtig en trots uit. „Als er in de bossen iets mis gaat of als er hulp nodig is, dan komen wij en in een wipje is de zaak weer voor j de bakker!" Toen keek hij I even ietwat droevig naar de loodgrijze lucht en hij zuchtte: „Jammer, dat er nog maar zo bar weinig erkende boskabouters over zijn. Er zijn nog wel boskabouters genoeg, hoor. Daar gaat het niet om. Maaf erkende boskabouters, begrijp je? Zodoende." „Wat zodoende?" vroeg Ka reltje nieuwsgierig. „Kerels met vakbekwaamheid. Déór is gebrek aan," vervolgde Boltje. „Die jongere kabouters, die broekies van beneden de 200 jaar, die zijn futloos. Die hebben geen zin meer in het zware erkenningsexa men; dat is er niet meer bij!" Het drong echter niet tot Kareltje door, dat Boltje bezig was de sociale moeilijkheden uit de doeken te doen, die er onder de boskabouters schenen voor te komen. Want wéér klonk die kreet om hulp dwr het roerloze kollenbos. En wég was Kareltje al. Met grote stappen rende hiJ er vandoor, dieper het bos in. Al maar dieper„Doe het niet!" gilde de kleine Ko Boltje toen, die opgewonden stond te springen. „Laat haar zit ten! Ze zit daar goed! Misschien heeft Simon er wat aan!" Maar Kareltje rende onverdroten door, totdat hij dwars door de dikke sneeuwjacht heen een bewegende, schimmige figuur zag, die de handen omhoog hief en klagend om hulp riep |444. Terwijl de vloer van de grol een weinig week door de klappen van Lappie en Jonas, zakte de zon aan de kimme en werd het schemerig. "We houden er mee óp. Morgen is er weer een dag en dan gaan we vcr- Jder..." Hij smeet zijn houweel in een hoek van de grot en liep naar buiten. "Kom Lappie. ik wil nog voor het donker aan boord van ons schip zijn". Lappie holde achter Jonas en samen liepen ze naar het strand. Maar hoe groot hun schrik toen ze geen schip ontdekten. "Wat is dat!" kreet Jonas, "we zijn verkeerd gelopen cn het begint al aar dig donker te worden....'' Lappie haalde de schouders op en keek om zich heen. 'Dit is toch wel de plaats waar we van morgen vandaan zijn gegaan, Jonas", zei hij, "dat kan ik zien aan de sporen in het zand". Lappie knielde en wees Jonas het spoor van de kiel. "Dan is de schipper weggeva ren en heeft hij ons op dit eiland, achter gelatenik wist het wel. dal die man. "Nou nou, Jonas, loop je nu niet een beetje hard van stapel...." begon Lappie, ftiaar Jonas viel hem in de rede. "Nee Lappie, ik voel het... we zijn bedrogen

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13