Ontsnapte Schutte moet hulp hebben gehad Studenten helpen strokartonarbeiders De moord aan de Ye&tadreef Geld stroomde binnen voor Aviodome CAROLINA YES 6 MAANDAG 6 OKTOBER 1969 POLITIEVERHAAL N. A M. WIJCHGEL Deze verhalen bleken naderhand vals te zijn. Maar het gevolg was, dat een deel van de politiemacht tijd verknoeide met het afzetten en uit kammen van het Vondelpark. In feite was dat al de tweede vertragings manoeuvre van Schutte. De eerste had zich al afgespeeld in het huis van bewaring, waar de veroordeelde zat opgesloten in af wachting van de behandeling van zijn zaak in hoger beroep. Hij had tegen elf uur, vermoedelijk met een breekijzer, zijn cel weten te openen, gewacht tot een der drie in het huis van bewaring aanwezige be wakers passeerde en hem onder be dreiging in zijn eigen cel opgesloten. Vervolgens had hij de andere twee bewakers, die zelf slechts met gum miknuppels bewapend waren, de cel ingedreven en deze afgesloten. Tot zes uur Was de directeur van het huis van bewaring, die naast het gebouw zijn woning heeft, niet tegen midder nacht op ronde gegaan, dan had het tot zes uur in de morgen geduurd voor er alarm was geslagen. In elk geval had Schutte na zijn ontsnap ping een uur voorsprong op de po litie. Ook het opsporingsverzoek, dat zelfs via de tv is uitgegaan, leverde geen enkele aanwijzing voor de ver blijfplaats van de misdadiger op. De kans is niet uitgesloten, dat Schutte naar het buitenland is ontsnapt. In terpol is bij de opsporing inger schakeld. De aanwezigheid van maar drie bewakers in het huis van bewaring is officieel erkend. Personeelsgebrek wordt als oorzaak genoemd. Hulp van buitenaf blijkt ten overvloede uit het ter beschikking hebben van een vuurwapen van Schutte. Klopte niet Er moet toch het een en-ander niet hebben geklopt in het huis van be waring, want als het goed is wor den alle gevangenen voor zij de cel ingaan, op het bezit van vuur- en andere wapenen duchtig gecontro leerd. De doodslag op „tante Betje" ge schiedde in 1956, toen Schutte met een handlanger, die later tot vijf jaar werd veroordeeld, de vrouw in een auto lokte, /Van het leven be roofde om er vervolgens met haar geld vandoor te gaan. Het lijk van de vrouw is nooit gevonden. Nieuwe stakine 1800 man in Groninsen O o Na de spectaculaire vlucht van de van moord verdachte I Gerard Schutte uit het Amsterdamse huis van bewaring I is het gehele politie-apparaat in staat van alarm ge- j bracht.' Hier een groot aantal politiewagens voor een I van de ingangen van het Vondelpark, waar de geens zins zachtaardige man zou zijn gesignaleerd. WINSCHOTEN/OUD E-PEKE- LA Ondanks de bezweringen van de vakbonden, zijn vanmor gen achttienhonderd Oostgro- ningse strokartonarbeiders van negen fabrieken opnieuw voor 24 uur in staking gegaan. De Groningse Studentenraad, de Unie van studenten in Nijmegen en de Eindhovense studenten maatschappij hebben aangekon digd de stakers met woord en daad te steunen. Tot de staking werd zaterdag in hotel Sasker in Oude-Kekela, dat tot stakingscentrum is uitgeroepen, be sloten. De zevenhonderd vergaderene strokartonarbeiders wezen de voor stellen van de directies van de hand. Die luidden: de arbeiders krijgen 21 september, toen ook 24 uur werd ge staakt, uitbetaald, maar dan moet er niet meer worden gestaakt. Stakingsleider F. Meis, Statenlid voor de communistische partij, zei zaterdag: De werknemers in de stro karton willen een opgelopen achter stand van jaren nu op tafel zien. Er wordt een loonsverhoging van 25 tot 30 gulden per week gevraagd. Vakbonden In een rumoerig verlopen spoed- j vergadering in hotel Dijkinga in Oude- Pekela probeerden de algemene en de r.k. bond zondagmorgen de staking nog te voorkomen. De heer W. Lief aard, voorzitter van de Algemene bedrijfsgroepencentrale noemde actie voeren tegen de cao on wettig. Afgeschoven Hij had geen goed woord over voor het stakingscomité. „Dat comité heeft alle verantwoordelijkheid afgescho ven naar de arbeiders en het kan jul lie geen enkele compensatie voor loon derving geven". (In de stakingskas zit maar 2000 gulden, zei de heer Meis zaterdag). De heer Liefaard zei niet verboosd te zijn als een aan de gang zijnd on derzoek zou uitwijzen dat in de stro kartonindustrie binnenkort nog vier fabrieken moeten sluiten. „Door te staken werk je mee aan het vermoor den van de werkgelegenheid hier". Achter de bestuurstafel zat de dis trictsbestuurder J. van der Laan uit Wildervank. Hij zou zich vorige week zeer minachtend hebben uitgelaten over de bevolking van Oude Pekela en in het bijzonder over de arbeiders in de strokartonindustrie. De driehonderd aanwezigen eisten dat hij de vergadering zou verlaten en uit de vakbeweging zou worden gezet. Zover kwam het niet, maar de heer Liefaard zegde toe dat de zaak zou worden besproken. Door middel van steunlijsten en eventueel uurloonacties binnen de uni versiteit zal de stakingskas worden gesteund. Verder zullen de studenten solidariteitsbijcenkomsten organise ren en affiches en pamfletten ver spreiden. Overstromingen op Formosa: zes doden TAIPEH Formosa wordt al vijf dagen lang onafgebroken geteisterd door hevige regens die in het gehele land ernstige overstromingen hebben veroorzaakt. In Taipeh zijn al zes personen verdronken en 16 anderen worden vermist. Een zware aardver schuiving heeft 26 personen ingeslo ten. De politie gelooft dat er een redelijke kans op redding bestaat. Het openbare leven in Taipeh is totaal verlamd. Bijna de gehele stad staat onder water en in bepaalde wij ken ziet men slechts de daken van de huizen boven het water uitsteken. Meer dan 200.000 personen zijn dak loos geworden. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV 7.07 uur aflevering Scheepsjongens, daarna nieuw feuilleton „Alleen op weg". 9.30 uur studentenquiz Tweekamp, 8.20 uur Hier en Nu. 8.45 uur aflevering „Please sir", j 9.25 uur „Mijne Heren van de Gerechte", tv-spel. 110.40 uur meisjeskoren zingen. I Ned. 2 VARA 7.30 uur Opmaat, 8.20 uur Coronation Street. 8.45 uur Achter het Nieuws. 9.10 uur Indisch ABC: Het rijk overzee. 10.00 uur aflevering Ironside. VANAVOND TE^ HOREN Hilversum I NOS 8.05 tot 10.20 uur „Komt u maar": luisteraars spreken mee. 10.55 uur Jazz in actie. Hilversum II NCRV 8.30 uur uitvoering eerste symfonie van Beethoven. 9.30 uur Frank Sinatra zingt. 10.00 uur reportage vierde lustrum chr. schoolgemeen schap in Paron. i 10.40 uur Voorrang, artistiek voorkeurprogramma. 11.30 uur eigentijdse muziek. LISSABON Franco Nogueira, al vele jaren minister van buiten landse zaken van Portugal, heeft za terdag zijn ontslag ingediend. Pre mier Marcelo Caetano heeft het ontslag aanvaard. Hijzelf zal de open gevallen ministerspost gaan vervul len. Men neemt aan dat het ontslag van Nogueira het gevolg is van het feit dat hij zich voor dc komende verkiezingen kandidaat had gesteld op een lijst van de Union Nationale en zodoende meer politieke vrijheid zou hebben voor zijn verkiezingscam pagne. RADIO VANAVOND TEI.EVISIE VANAVOND HILVERSUM I 402 m AVRO 18.00. AVRO: 18.11 Ra diojournaal. 18.30 Stereo: Etne Nacht In Venedlg: operette van Strauss. 19.30 Nieuws. R.V.U.: 19.35 Nieuwe we tenschappelijke gegevens In zake de aarde. N.O.S.: 20.05 Gesprekken over actuele zaken en lichte muziek. Bond zon der Naam: 22.20 Vier jaar bijstandswet, lezing. N.O.S.: 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.55 Stereo: Jazz ln ak- tle. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m NCRV 18.30 Nieuws. 18.41 Ac tualiteiten. 19.00 Llterama: over boeken, schrijvers en to neel. 19.15 Muziek en dienst. 19.45 Stereo: Metropole orkest en zangsollste. 20.10 Stereo: Licht vocaal ensemble. 20.25 op de man af, praatje. 20.30 Stereo: Ludwlg van Beetho ven. geboren ln 1770, klank beeld. 21.30 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 22.00 Re portage van de feestelijkheden t.g.v. het vierde lustrum van de christelijke schoolge meenschap te Paron (Frank rijk). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Voorrang: artistiek voorkeursprogramma. 23.30 Stereo: Nederlands Ko perkwintet. 23.55 24.00 Nieuws. NEDERLAND I NOS. 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. NCRV: 19.07 Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.16 Alleen op weg: famlllefeullleton. 19.30 Tweekamp, quiz tussen studen tenteams. STER: 19.56 Recla me. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Actualiteitenrubriek. 20.45 Please Sir, een luchtige TV-serle. 21.25 Kleur: Mijne Heren van de Gerechte, TV-spel (dl. 1). 22.40 Meisjeskoren zingen geeste lijke liederen. N.O.S..: 22.45 Journaal. TELEAC: 22.50—23.20 Statistiek les 2 (herh.) NEDERLAND II N.O.S. 18.50 Kleur: De fabel tjeskrant. STER: 18.56 Recla me. N.O.S.: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: Informatief pro gramma. VARA: 19.30 Opmaat: gevarieerd programma. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Recla me. VARA: 20.20 Coronation Street. TV-feullleton. 20.45 Achter het Nieuws. 21.10 In disch A.B.C.: serie program ma's over historie en samenle ving van Nederland Indië - Indonesië. Dl. I: Het Rijk Overzee. 22.00 Kleur: Ironside. TV-fllm. N.O.S.: 22.50 22.55 Journaal. BELGIE 2 EN 10 18.55 Zandmannetje: Wolletje en Bolletje. 19.00 Sporttrlbune. 19.20 Avonturen ln de Stille Zuidzee, jeugdfeullleton (10). 19.45 Hier spreekt men Neder lands. 19.50 Zoeklicht. :9.S5 Mededelingen en weerbericht. 20.00 Journaal. 20.25 Trekklnc van de hoogste loten van de Nationale Loterij (Rechtstreekse uitzending van uit het Sportpaleis te Gent), 20.35 Documentaire over sei zoenarbeid aan de kust. 21.20 Billy Budd. speelfilm van Pe ter Ustinov. 23.20 Journaal. GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOM ROEP VANAVOND Van 18 20 uur 1. Georg Friedrlch Handel 1. Utrechter Te Deum. 2. Concert voor or gel en orkest 1n Bes gr.t. op. 4 nr. 2 n. Joseph Haynn CScl- Uen Messe. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. en ochtendgymnas tiek 7.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.2 OStereo: Lichte grammofoonmuzlek. (8.30 - 8.33 De Groenteman). herhaling N. O. S. -programm. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. 11.00 Nieuws. R.V.U.: 11.02 Balletevenemen ten. AVRO: 11.32 Voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. N.O.S.: 13.30 Muziek en nieuws van onze zuiderbu ren. 14.00 Stereo: Klein Chan son. 14.30 Jazz uit het histo risch archief. AVRO: 15.00 Ne derlandse Compnlstenportret- ten (I). 16.00 Nieuws. 16.02 In leiding tot muziekbegrip. 16.21 Trompet en kerkorgel. 16.45 Kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum. 17.55 Medede lingen. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte grammo foonmuzlek met nieuws en ac tualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de vrouw. 9.35 Schoolradio. 10.00 Dood en sterven in de Bijbel, lezing. 10.15 Stereo: Italiaanse operafragmenten. 11.01 Nieuws. 11.02 Stereo: operette fragm. (gr.) 11.15 Voor de zieken. Plm. 11.55 Mededelin gen. KRO: 12.00 Gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar.,.). 14.00 Con ciliepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Muzikaal middag- magazi ne. (16.00 Nieuws.) 17.00 Over heidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Stereo: Me- tronole orkest. 18.19 Uitzen ding van de KVP. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalcn. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Licht platenprogramma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 licht platenprogramma. 16.00 nieuws. 16.03 - 18.00 Licht platenprogramma. (17.00 - 17.02 Nieuws). TELEVISIE MORGEN Nederland I. NOS/NOT: 10.45 - 12.00 School-tv. België: Nederlands progr. kan. 2 en 10: 14.05 - 15.50 en 17.55 School-tv. Loppie Loep en het- geheim van de degenstok 87 „De man in de wagen is verbrijzeld. Die is morsdoc en heeft uw hulp niet meer nodig dokter. Maar we zagen di er iemand uit de auto werd geslingerd. Misschien wilt mij helpen hem te vinden om te kijken hoe het met hei gesteld is?" „Natuurlijk," antwoordde dokter Jongsma. „Allemachti, wat 'n gruwelijk gezicht," liet hij erop volgen toen hij naa de Opel Record stond. „Ja, ellendig," stemde Verster toe. „Nee, hier kan ik inderdaad niets meer doen. Laten w maar naar de ander gaan kijken, misschien is die nog 1 helpen." „Een reiziger zegt dat hij het lichaam daar ergens zs neerkomen," zei een der agenten en wees naar een ple achter de struiken. „Bedankt, Van Leer. Willen jullie alvast proberen de au1 van de rails te verwijderen? en Hans wil jij bericht van hi gebeurde uitzenden?" verzocht Verster en volgde toen d dokter die zich al in de aangewezen richting verwijderd hai Ze sprongen over de greppel en drongen door het struikge was. Op het daarachter liggende land, geen tien meter va hen verwijderd lag het lichaam van Boekels. Ook zijn gezicl had verscheidene snijwonden en was besmeurd met bloe dat fel afstak tegen de dodelijke bleekheid van de vr gebleven gedeelten. Zijn rechterbeen lag in een vreem verwrongen houding half onder hem. Dokter Jongsma haasl te zich naar hem toe en knielde bij hem neer. „Hij leeft tenminste nog," zei hij even' later en keek o naar Verster die in gespannen afwachting naast hem stont Daarna begon hij hem voorzichtig te onderzoeken. Na ee poos richtte hij zich op en ging staan. „Hersenschudding, een gebroken been, een gekneusde pol en enige gekneusde ribben e dan die snijwonden nog deelde hij Verster mee. „Is er gevaar voor zijn leven, dokter?' „Hij is aardig toegetakeld, maar ik denk toch dat hij eei goede kans maakt het te halen. U zat achter die wagen aan, i het niet?" „Inderdaad, dokter. De man die door de trein gedood wen wordt van dubbele moord verdacht." „En deze?" vroeg dokter J'ongsma met een blik naar d man aan hun voeten. „Is een vriend van hem, maar heeft waarschijnlijk niet met de moord te maken. Hij kan ons echter de nodigi inlichtingen geven en ik hoop dat hij binnenkort daartoe ii staat is." „Die kans bestaat, hoewel ik het natuurlijk niet me zekerheid kan zeggen. Hoe eerder hij hier weggehaali wordt, hoe beter." Hij maakte aanstalten om weg te gaan. „Kunnen we hem hier zo achterlaten?' vroeg Verster. „Och ja, waarom niet? Niemand zal hem kwaad doen ei weglopen kan hij ook niet. Het beste is hem stil te latei liggen tot de brancard komt.' „Die zal al wel onderwe zijn, denk ik," zei Verster. Bij hun terugkomst vonden ze de machinist op de tred plank van zijn kabine zitten. Hij had een sigaret opgestoke en scheen aardig gekalmeerd. „Hoe gaat het ermee? De schrik al een beetje te bove gekomen?" vroeg Verster vriendelijk. De man stond vlug oi „Ja, dat wel meneer, maar het geeft je toch een beroer gevoel als je iemand hebt dood gereden. Ik geloof niet dat i dat ooit van mijn leven zal kunnen vergeten," antwoordd de machinist bedrukt. „U had er niet de minste schuld aan en misschien luel het u wel enigszins op als ik u zeg dat de man die gedoo werd een moordenaar was." „Een moordenaar.,?" herhaalde de machinist verbluft. „Ja, hij werd verdacht van een dubbele moord. „Was hij getrouwd en had hij kinderen, weet u da meneer?" „Hij was ongetrouwd en zijn ouders leven ook niet meej en naaste familie bezat hij evenmin," stelde Verster hei gerust. Het deed de man zichtbaar goed dit te vernemen. „U heeft gelijk, meneer. Het lijkt heel wat minde verschrikkelijk nu ik dit weet," zei hij dankbaar. „Voel je je kalm genoeg om de trein naar Venlo t rijden?" „Jawel, meneer, nu wel," antwoordde hij op overtuigendf besliste toon. (Wordt vervolgd) 43. Jaap Schraap schoot als een vuurpijl achter een stuk rots, toen hij de schipper het strand op zag komen. Bij het schip gekomen, legde de schipper zijn pet met de tien - voorzichtig op het dek en volgde toen zelf. Jaap Schraap loosde een zucht van verlichting en zette het toen op een lopen Ondertussen waren Lappie en Jonas bezig een gat te maken op de plaats waar. volgens Jonas, de schat moest liggen. Het was een grot, vlak bij de zcc. Lappie hakte met een hou weel op de harde grond en Jonas zocht de muur af naar een geheim teken. "Die zijn vast en zeker op deze muur aangebracht", mompelde hij, "tenminste, dat zou ik doen als ik een schat zou begravenwas zijn uitleg. Lappie werkte zwijgend door. "Dit loopt vast niet goed af, Jonas", dacht hij, "Op een vulkanisch eiland is het altijd gevaar lijk...." Toen Jonas geen tekens op de muur kon ontdekken, pakte hij het andere houweel en begon ijverig mee te hak ken Politie tweemaal op dwaalspoor Mogelijk al in het buitenland (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De als zeer gevaarlijke bekend staande mis dadiger Gerhard Schutte, de 45- jarige man die wegens doodslag en beroving van een 56-jarige caféhoudster, „tante Betje" van Schevenhoven uit de Halve maansteeg, tot elf jaar is veroor deeld, is nog steeds spoorloos. De z.g. moordbrigade van de hoofdstedelijke recherche, die ver geefs tientallen tips heeft nagetrok ken, is tot de conclusie gekomen dat de man, die in de nacht van vrij dag op zaterdag uitbrak uit het huis van bewaring aan het Kleine Gart- manplantsoen, een aantal handlan gers tot zijn beschikking heeft. Dat leidt men om te beginnen af uit een aantal anonieme telefoontjes dat op het hoofdbureau van de poli- (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL Het geld voor het Aviodome, het toekomstige luchtvaart museum op het nieuwe Schiphol, stroomde zaterdag binnen: één mil joen gulden van de Rijksluchtvaart dienst, een kwart miljoen van Fok ker, een half miljoen van de KLM. Dat was nog niet alles. De Luchtha ven Schiphol stelt zich garant voor eventuele tekorten op de exploitatie en een dame bood tenslotte namens vrienden en relaties van Fokker, KLM en de Luchthaven Schiphol een bedrag van ruim 566.000. Prins Bernhard nam de schenkin gen aan in zijn hoedanigheid van ere- voorzitter van het Stichtingsbe stuur van het Nationaal Luchtvaart museum. CPN vierde haar 50-jarig bestaan AMSTERDAM Enkele duizen den leden en aanhangers van de Communistische Partij van Neder land hebben zaterdag met een feeste lijke bijeenkomst, een demonstratie ve optocht en een openluchtvergade ring het 50-jarig bestaan van de par tij gevierd. In een stoet van ander half tot twee kilometer trok men on der het motto „Weg met de regering De Jong" naar het beursplein. De manifestatie begon met een feestelijke bijeenkomst in de nieuwe RAI met medewerking van artiesten als Therese Steinmetz, Rosita Bloom en anderen. tie al in de nacht van de ontsnapping werden ontvangen. Enkele vrouwen, die zichzelf niet bekend wilden maken, zeiden dat zij in het nabijgelegen Vondelpark wa ren bederigd door een kletsnatte man. In één geval zou de man ge probeerd hebben de brommer van een vrouw te bemachtigen. Onwaar I Het signalement van Gerard Schutte luidt: 1,75 meter lang, blauw-grijze ogen, tenger postuur, donkerblond dun ingeplant haar i met inhammen. Hij draagt een bril. i Bij zijn ontsnapping was hij ge kleed in een donkerbruin kostuum. I Inlichtingen kan men geven aan het Amsterdamse hoofdbureau van po litie of aan de politie van de eigen woonplaats. Karelfje Knetter en de Bos-bubbel 3: „Niet verder gaan, men senkind. Niet verder gaan!" zei het kleine manneke. „Ik zag je zojuist voorbij komen en ik dacht zo bij me eigen: „Boltje, dacht ik. Hou dat mensenkind tegen. In het kollenbos is het niet pluis. Vandaar, begrijp je? Zodoende." Maar Karel- tje had niet veel aandacht voor de betekenisvolle woorden van het kleine manneke. „Be... bent u misschien een kabouter?" vroeg hij met kloppend hartje. Toen hief het manneke van pure ontzet- Iting zijn beide handjes om hoog. „Een kabouter!" riep I hij uit. „Hij vraagt me of ik een kabouter ben! Natuurlijk ben ik een kabouter! Wat zou ik anders zijn. Ik voldoe toch zeker aan alle bekende voorwaarden? Ik ben klein, ik heb een j baard en een puntmuts, ik ben oud en ik woon in het bos! Ben ik dan kabou- i ter of ben ik een blikkie appelmoes?" „Ja, dan zult u wel een kabouter zijn," merkte Kareltje op. „Maar de zaak is, wel eh.. ik dacht dat er geen kabouters bestonden." „Wel-alle-bosbessen-nog-es-an-toe!" viel de kabouter gepikeerd uit. „Nou ziet dat mensenkind er voor de eerste keer van zijn leven één voor zijn neus en nou .schijnt-ie nog niet te geloven, dal we bestéan!" Hij frommelde toen een klein visitekaartje te voorschijn en reikte dat aan Kareltje over. „Ko Boltje, Erkend boskabouter", stond er op dat kaartje. Met ongeloof in zijn ogen bekeek Kareltje Knetter het beduimelde stukje karton en het drong nauwe lijks tot hem door dat het hoe langer hoe donkerder werd en dat het hoe langer hoe harder begon te sneeuwen IK HEZÏ»T OP HET /ÜéT/TOUr S£LS£»Z> EERSTMAAR RECHTS.EM ÖW

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6