VLEET Strandleven in beeld (1900) werd gebracht Overweldigend afscheid van de heer Gordijn Ds. Langeler verliet Geref. Valkenburg Visserijnieuws bij de J Publiek gedroeg zich bij filmopnamen van moeilijk oud-Katwijk Christ. Mavo in Sassenheim heeft nieuwe direkteur Berichtgeving Katwijk MAANDAG 6 OKTOBER 1969 NIEUWE LEIOSE COURANT (Van één onzer verslaggevers) KATWIJK De filmopname die oorspronkelijk 27 september zou g worden gemaakt van het strandleven Hanno 1900, maar in verband met de slechte weersomstandigheden werd afgelast, kon afgelopen zaterdag doorgaan. Hoewel het wat dampig was, was het weer toch ideaal. Filmer J. v.d. Plas, die zich met ie opnamen en vrijwel de gehele r organisatie belast, was druk in de weer. Helaas, sommige shots zullen waarschijnlijk toch nog weer moeten - worden overgenomen. Het is het publiek dat hiervan de torzaak is- Alles was prima in orde. De deel nemers en deelneemsters aan de op namen hadden alles gedaan om het e doen slagen. Zij waren in passende klederdracht gestoken en geen moeite was hen te veel. Mannen, vrouwen kinderen toonden zich enthousi- i tst .,Ik hoop dat ik bij volgende opna- (ïmen weer op ze kan rekenen. Maar «het publiek dat als toeschouwer naar 'liet strand was gekomen gedroeg zich verschrikkelijk. Er waren wel i duizenden op de been. Zij drongen ^zo op dat zij met vier politiemannen u niet tegen waren te houden. Men was eenvoudig niet tot rede te brengen. Voor een bepaalde shot moest ik de zee in, omdat er op het strand 'l geen gelegenheid voor was wegens die mensen die zich niet aan de opnamen stoorden. Er zullen denk ik e wel delen overgemaakt moeten worden, omdat er publiek op staat", i aldus de heer Van der Plas, die zich jiia afloop zeer teleurgesteld toonde. l„Ik was hels", zo bekende hij ons. Begrip Het één en ander is er de oorzaak van dat diverse scènes die nog ge filmd worden, elders zullen worden opgenomen. „Misschien gaan wij wel enaar Noordwijk of zo, maar in ieder geval blijven wij niet in Katwijk zélf. Wij moeten om goed te kunnen filmen het publiek zien kwijt te ra ken". Vrouwen in originele kleder dracht op weg naar de afslag. Foto Bram Kruyt Niettemin, de heer Van der Plas vond het allesbehalve rettig. Kost bare tijd is verloren gegaan en ma teriaal werd onbruikbaar. Het minder prettige gedrag van de toeschouwer is er nu de oorzaak van dat de heer Van der Plas elders zyn heil zal zoeken by het maken van shots voor de film over oud- Katwyk. GOUDEN HUWELIJK IN SASSENHEIM SASSENHEIM De bruidsdagen zijn ingegaan van de heer M. J. A. Post en mevrouw L. M. Post-v. d. Wiel, die op 22 oktober hun 50- jarig huwelijksfeest vieren. Sinds 1967 wonen zij in Huize Bernardus. De bruid is Sassenheimse van ge boorte; de bruidegom is afkomstig uit Maasland en kwam in 1914 naar Sassenheim, waar hij onderwijzer werd aan de St. Pancratius-jongens- school. Van '16 tot '37 was hij onderwij zer en van 1937 tot zijn pensionering in 1956 hoofd. Behalve als school hoofd heeft de bruidegom zich in Sassenheim verdienstelijk gemaakt als dirigent van het kerk- en jon genskoor „Pius X"en het dameskoor. Meermalen had hij de leiding van kerstoratoria. De heer Post heeft „Elckerlyc" helpen maken tot wat het nu is, een toneelgroep, die in het culturele leven van Sassenheim een voorname plaats inneemt. Ver der had hij jarenlang de leiding bij aubade's die op koninginnedag wer den gehouden en voerde hij de regie van de openluchtspelen op deze feestdagen. Het gouden paar is res pectievelijk 78 en 74 jaar oud en ge niet een redelijke gezondheid. Op zaterdag 22 oktober is er in „de Oude Post" van 5 tot 6 recep tie. Raadsagenda Hillegom HILLEGOM De raad komt donderdagavond om 8 uur bijeen voor de behandeling van de volgen de agendapunten: herziening van het bestemmingsplan Centrum 2; goedkeuring van verkoop van bouw grond en water tussen de Colijnlaan en de Valoksloot voor f 42.500 aan de heer J. F. Bosman te Amsterdam, die het terrein wil bestemmen voor de bouiw van een bungalow; goed keuring aankoop en het pachtvrij opleveren van de nabii de Sportlaan gelegen grond van de Erven Bie- mond voor een bedrag van f 22.695; lening van f 735.000 van de BNG voor de aankoop van een noodkleu- tersdhooi aan de Julianastraat, als mede die van R. C. Armen fj de vernieuwing van de trottoirs van de Weeresteinstraat; krediet f 30.000 voor de aankoop van een elektroni sche administratiemachine; krediet van f 32.000 voor de reconstructie van het Wilhekninaplein, alsmede een bedrag van f33.810 voor het aanbrengen van verlichting van de Brouwer laan. Boeiende expositie in Katwijkse school KATWIJK Dat de school niet enkel aan cultuurspreiding doet bin nen de beslotenheid van het klasse- lokaal (eigenlijk een contradictio in terminis^ maar ook probeert een wijdere krine van belangstellenden te bereiken bewees donderdag de W. v. Veenschool in Katwijk aan de Rijn. 's-Avonds gingen daar de deuren open voor een beperkte maar daar om niet minder boeiende tentoon stelling over leven en werk van Rembrandt. Het geheel stond in het kader van het Rembrandtjaar. Enkele affiches van de grote tentoonstelling in het Rijksmuseum in Amsterdam preik- ten naast een flinke hoeveelheid kleuren- en zwartwit-reprodukties van het werk van onze grootmeester. Een boekenstand met litteratuur (die overigens niet alleen tot Rem brandt beperkt bleef) gaf de moge lijkheid om te weten te komen wel ke werken men zich kon aanschaf fen om wat meer over Rembrandt te weten te komen. Een dia-serie met toelichting op de band en een film completeerden het bezoek aan deze waardevolle expositie. Ds, Van Roon bedankt voor Beverwijk KATWIJK AAN ZEE Ds. J. P. van Roon, hervormd predikant in Katwijk aan Zee, heeft bedankt voor een op hem uitgebracht beroep uit Beverwijk. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 7 oktober: Hoogwater 0,2913.02; laagwater 8.3520.52. K lim roos-vaders aan het werk KATWIJK De vaders werden goed aan het werk gezet, donderdag avond in „De Klimroos". Het naam bord van de kleuterschool moest be schilderd worden en bevestigd aan de school en er moest speelgoed ge repareerd worden. Natuurlijk gebeurde dit niet op de avond zelf, maar de hoofdleidster deed toch wel een dringend beroep op de vaders om eens paar uurtjes ter beschikking te stellen voor de school van hun kleuters- Een andere vader vertoonde op de ouderenavond van afgelopen donder dag een diaserie met opnamen van de kideroptocht van het afgelopen jaar. Zo worden ouders betrokken bij het leven op de kleuterschool. Dat worden ze ook op andere manieren. Een schoolkrantje dat regelmatig verschijnt vertelt over het wel en wee van de school. Een ander con tact is dat van het huisbezoek. KATWI.T K— De bijbellezing van ds. v. d. Bijl, die eerder werd aan gekondigd voor dinsdagavond, zal woensdagavond worden gehouden te beginnen om 7.45 uur in de kerk van de gereformeerde gemeente aan de Remi-sestraat. KATWIJK De biljartvereniging Katwijk houdt maandagavond in restaurant Cleyn Duin een leden vergadering. Eind oktober ongeveer zal met de competitie in de Leidse Biljartbond worden begonnen. Nieu we leden kunnen zich opgeven bij: C. v. Rooyen, rest. Cleyn Duyn, tel. 2618; H. Lefferts, te Brittenstraat 56, tel. 2659; D. Stavleu, Varkevisser- straat 226, tel. 3059. RAADSAGENDA LISSE LISSE De raad behandelt woensdag 8 oktober 's avonds om 8 uur de volgende voorstellen: aan passing pensioenen wethouders; wij ziging bouwverordening; voorschot ten vergoeding kleuteronderwijs over 1968 en 1969; nadere voorschot ten voor het bijz. lager onderwijs 1969. LISSE Het bestuur van de pluimvee- en konijnensportvereni ging „Lisse en Omstreken" wil het fokken van dieren bij de jeugd meer gaan aankweken door het oprichten van een afdeling van jeugddieren- fokkers. Daartoe wordt onder leiding van het bestuur voorafgaande aan de gewone ledenvergadering een „jeugdvergadering" gehouden op dinsdagavond van 7-8 uur in het clubhuis van de „Luchtklievers". LISSE De „Damclub Lisse" hield vrijdagavond een bordenwed strijd. De uitslagen zijn: S. Lemmers A H Balkenende 20; J van He- rickG van der Stelt 20; H van DreunenP van der Stelt 20; C VerkerkM Onos 02; L Schippers M v d Wetering 02. LISSE Vanavond 8 uur verga dert de Ren- en Tourvereniging de „Bollenstreek" in De Beurs", Ge dempte Haven. SASSENHEIM Burgemeester J. Baron van Knobelsdorff zal donder dag om 17 uur officieel een model drive-in woning openen aan de Ka- gerdreef 22. Dit in verband met de oplevering van de eerste woningen van de 128, met de bouw waarvan Eurowoningen N-V. in januari begon. SASSENHEIM Uitgaande van de Bijbelkdoskvereniging wordt don derdag 8 uur in de Gereformeerde kerk. een bijzondere zangavond ge houden. Medewerking verleent het chr. gemengd koor „Som nu met sangh" het meisjeskoor „de Lente klokjes" en de trompettist G. van Herwijnen. Algehele lleiding Kees Deenik. De plaatselijke predikanten, ds H. v. d. Berg en ds. A. West-ra zullen spreken. SASSENHEIM Woensdagmid dag om kwart over 2 wordt een bij eenkomst gehouden van de Pro testants Chr. Bejaardenkring in het' Jeugdhuis aan de Julianalaan. NOORDWIJK De donatie-baro meter van de Stichting WV Noord- wijk stijgt maar langzaam. Tot nog toe werd van de gewenste donatiesom van f 12.000 een bedrag van f 7270 ontvangen. De heer Van der Plas is, men zou haast kunnen zeggen dag en nacht in touw voor de film over oud-Kat wijk. De voorbereidingen nemen veel tijd in beslag. „Het publiek verwacht veel van die film en ik doe mijn uiterste best. Maar dan moet men ook meer begrip tonen en zich aan de regels houden". Op bepaalde momenten kon de heer Van der Plas niet met de ca mera draaien, omdat de toeschou wers in de weg stonden- „Zo kan het niet meer", verzucht hij. Romantiek Overigens was het niet helemaal onbegrijpelijk dat zoveel belangstel lenden uit Katwijk en omgeving naar het strand waren gekomen. Ten eerste was het goed weer en ten tweede was hetgeen geboden werd een ..sprookje om te zien". De kle derdrachten trokken veel aandacht. Er was een visafslag, er waren kin derspelen en er was het gewone strandleven van bezoekers die van de zee genieten. En dat alles teruggebracht naar 1900, toen de romantiek hoogtij vierde. Het publiek vond dit uiter aard bijzonder interesant en genoot. NOORDWIJK De schaakvereni ging „Daniël Noteboom" begon het seizoen in De Rank met een snel schaakwedstrijd. Uitslag: 1 J. Turk 4 p., 2 en 3 A. Passchier en W. Breu- kers 3»/2 p., 4 W. Turk 3 p., 5 J. Kop penaal 2 p., 6 J. de Bock 0 p. NOORDWIJK De bekende Noordwijkse artiest Arie Westgeest komt maandagavond, voor de TV in de magazine „Opmaat" van de VARA. Tussen half acht en acht uur treedt hij op met zijn vermaarde flessenmuziek. NOORDWIJK Het eerste team van de tafeltennisvereniging TOV speelde te Schiedam tegen TSF en leed een 73 nederlaag. Vandaag komen zij uit tegen Ons Vermaak uit Nijmegen. Het eerste team van de junioren maakte in de landelijke competitie een goede start door in Amstelveen met 73 van REA te winnen. Vandaag spelen zij tegen Vriendenschaar uit Gouda. SASSENHEIM Het afscheid van de heer Gordijn, directeur van de Dr De Visser-MAVO, zaterdag ochtend in „Ontmoeting" was een grootse manifestatie van waarde ring en dankbaarheid. En daar was dan ook alle redeit "oor, warf onder zijn leiding is deze mulo, nu mavo- school, geworden tot een onder wijsinstituut waarvan de faam tot in wijde omtrek bekend is. Van de examen-kandidaten slaagde gemid deld 98%, wat slechts zelden voor komt De voorzitter van het school bestuur, de heer Huyzer heette iedereen welkom. Hij wees er op dat de heer Gordijn zich als beschei- dan man liever zonder meer had teruggetrokken. Maar het bestuur dacht er anders over en er werd een feestcommissie samengesteld, onder voorzitterschap van de ere-voor- zitter. de heer Vogelaar. Als eerste in een rij van sprekers haalde de heer Vogelaar herinne ringen op. Hij beschreef een jaren lange samenwerking. Van vier- mansschool werd het een tienmans- school. Ook mevrouw Gordijn werd lof toegezwaaid. Meermalen viel zij in als er leerkrachten ziek waren. De heer Vogelaar bood een film projector met toebehoren aan. Mevrouw Krop declameerde een geestig, zelf gemaakt gedicht over het schoolleven. Volgende spreker was burge meester Van Knobelsdorff, die o.m. zei dat in het leven niet veel mo menten zijn om iemand na 20 jaar, waardering te tonen: „Hoewel het belangrijk is dat de school hoog scoorde bij de examens, het belang rijkste is dat niet". Belangrijker vond hij de sfeer en de benadering van de leerling. De heer Gordijn bracht niet alleen kennis bij, maar ook karaktervastheid. De heer Van Maldegem toonde zich dankbaar dat hij bijna 20 jaar als hoofd van de lagere school met de heer Gordijn mocht samenwer ken. De overstap van de leerlingen naar de mulo vond altijd in nauw overleg plaats. De nieuwe directeur, de heer B. van Veldhuizen, heette hij welkom in de kring der scholen. De heer R. Pit, leraar MAVO- school. zei dat de heer Gordijn op een geheel eigen manier leiding gaf en bood namens de leerkrachten een staande schemerlamp aan. MAVO-inspecteur Stortebeker prees de scheidende directeur en noemde hem een zeer bekwaam do cent. Oud-leerling S. Kroes hield ook een geestige speech. De waar dering van de leerlingen en oud leerlingen bracht hij tot uitdruk king in geschenken zoals een fau teuil. een radio en boekwerken. Christelijk Vervolgens stelde de heer Huy- zen de heer Veldhuizen voor, waar na de heer Segers uit Lisse namens het Convent van MAVO-scholen het woord voerde. Ds v. d. Berg sprak namens de plaatselijke kerken en zei dat door de toevoeging „christelijk" kerk en school alles met elkaar te maken hebben. Deze toevoeging kwam onder de heer Gordijn volkomen tot haar recht. De heer D. van Biezen sprak als bestuurslid van de Rotary terwijl de heer Veldhuizen liet weten als opvolger bjij te zijn aan zo'n goede school te mogen werken. De heer Gordijn zélf was ..be duusd' van de vele cadeaus. Tot slot werd op verzoek van de heer Vogelaar „Dankt, dankt nu allen God" gezongen. 's Middags by de receptie, waar voor veel belangstelling bestond, overheersten de jeugdigen. Leer lingen en oud-leerlingen kwamen uit Sassenheim en alle delen van het land. De onvolger van de heer Gordijn, de heer Veldhuizen begon bij het onderwijs te Ulrum (Gr.). Van daar ging hij naar Utrecht en Bilthoven en in i963 werd hij hoofd van de Chr. MULO te R'damPernis. De familie Veldhuizen woont tij delijk in Noordwijk, totdat dé wo ning te Sassenheim gereed is. IJMUIDEN De aanvoer in de IJ- muidense vishallen stond in de afgelo pen week in het teken van het slechte weer. Een groot aantal kleinere vaar tuigen is aan vissen vrijwel niet toe gekomen en dat heeft de handel best kunnen merken. Vooral in het mid dengedeelte viel er weinig te beleven. De plotselinge bries was ook voor de spanvissers een grote handicap. Op ongeveer 100 mijl van IJmuiden had den zij in het begin van de weck lekker haring gevangen. Toen de wind steeds krachtiger werd moesten zij het opgeven. Overigens namen nu ook de treilers een behoorlijke portie van de haring- produktie voor hun rekening. Enkele vaartuigen brachten vanuit de Ierse wateren heel wat mee. Sommige van deze schepen hadden ook wat makreel aan boord. Spanvissers en trieiers zorgden voor een haringaanvoer van 3500 grote en 3200 kleine kisten. De kopers konden best wat gebruiken zo dat alles via de normale kanalen uit de hallen verdween. De liefhebbers betaalden soms f54 voor een kist van vijftig kilo. Onder de f22 kon men niet terecht. De makreel produktie bereikte met een totaal van 1700 grote en 2500 kleine kisten een bevredigend niveau. Aan dit front waren de rokers de beste klanten. Voor de goede kwa liteit hadden zij vaak ruim vijftig gul den over. De mindere soort had het moeilijker maar ook in dit geval kwam de vismeelindustrie er niet aan te pas. Minder dan f 18 werd er niet betaald. Hoewel de vangsten van de grotere kotters, die in de omgeving van 55 NB bedrijvig waren, een aflo pende curve vertoonden, kreeg de handel in het begin van de week gro te hoeveelheden schelvis voorgescho teld. Later was er heel wat minder voorhanden. Dat was aan de prijzen best te merken. Van de braadschelvis, die weer duidelijk in de meerderheid was, verdwenen maandag grote hoe veelheden naar de vismeelindustrie. Vrijdag was dat er niet meer bij. Toen werd op de eerste afslag f65 betaald. De grotere soorten waren heel wat dunner gezaaid. Voor de gro te schelvis werd een fraai gemiddelde genoteerd van f75. De grootmiddel zat dikwijls tegen de zeventig gulden. De kleinmiddel vertoefde vaker tegen de zestig gulden dan bij de vijftig gul den. Uit alle hoeken en gaten werd een redelijke hoeveelheid wijting in de hallen gezet. Als het maar even kon ging de wijting in de premie kistjes. Hiervan losten de havenarbei ders er 3500. Aan grote kisten telde men er bijna 1000. Over het geheel genomen viel de belangstelling niet tegen. De dichte exemplaren slaagden er in de kattencentrale op een afstand te houden en dat was in weken niet gebeurd. De gestript wijting haand- haafde zich gemakkelijk. Donderdag liep het hoogste bod op tot f 33. De gul en kabeljauw waren schaars De handel moest het met ongeveer 1500 kisten stellen en dat was veel te weinig om aan de vraag te kunnen voldoen. De kustvaart kwam er door het slechte weer bijna niet aan te pas en dat gaf de produktie een gevoelige knauw. De eerste dagen ging het nog wel maar woensdag en donderdag was er bijzonder weinig te koop. De han del was bereid om heel ver te gaan. Voor een kist grote gul werd dikwijls honderd gulden neergeteld. Deze soort was de hele week onder de f 62 niet te koop. De kleine gul deed maandag f36 maar daarna schoot de koers bij de dag omhoog. Donderdag noteerde men op de eerste afslag een top van f 63. Voor de kattencentrale was er onder deze omstandigheden geen werk weg gelegd. De kabeljauw was zeer matig vertegenwoordigd. De exporteurs moesten om nog enigszins aan hun trekken te kunnen komen diep in de buidel tasten. Een kist grote van 125 kilo verdween soms voor f260 in an dere handen. Onder de f 166 werd niet gemijnd. De middelkabeljauw was met een weekkoers van f238 tot f166 ook goed aan de prijs. De 1500 stuks in stijve toestand aangevoerde kabel jauwen vormden een welkome aan vulling. Voor tien grote exemplaren betaalden de liefhebbers woensdag zonder blikken of blozen meer dan f 150. Enkele Noordschepen tekenden voor een aanvoer van ruim 2500 kisten koolvis. Ten opzichte van de voorafgaande week vertoonde de ge middelde notering een flinke stijging. Weliswaar kon ook nu niet worden vermeden dat van de kleine zwarte soort een deel naar de vismeelin dustrie moest worden afgevoerd maar het was heel wat minder dan de laatste weken gebruikelijk was. Bo vendien lag de top van f44 ook veel hoger dan in de laatste tijd. De witte soortgenoot kende met een gemiddel de van f65 geen enkel pijn. De gro te zwarte koolvis schommelde tussen f 104 en f 80 en ook dit betekende een flinke verbetering. De grote witte De heer Gordijn tijdens zijn dankwoord. Rechts van hem de eervoorzitter de heer Vogelaar. koolvis ging steeds voor f234 van de hand. De loggers en kotters die op tong uitwaren kwamen bedrogen uit. Zij kregen gezamenlijk niet meer dan 50.000 kilo bij elkaar. Maandag was de handel nog niet zo „in". Toen zakte de notering voor de slips naar f3,90. De volgende dagen liep het heel wat be- ter. Donderdag moest op de eerste ronde f5,45 worden betaald. Ook voor de andere soorten nam de belangstel ling toe. Zo steeg het hoogste bod voor de poontjes van f 4,88 tot f 6,62. De kleinmiddel bleef met een weekkoers van f6,61 tot f4,92 nauwelijks achter. Deze vaartuigen zorgden ook voor 2500 kisten schoL De handel nam alles gretig af. De grootste vier soorten leun den dikwijls tegen de tachtig gulden aan. De tweetjes waren maandag met f27 nog laag geprijsd maar het herstel bleef ook voor hen niet uit Vrijdag moest op de eerste afslag f67 worden betaald. VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag meldden zich aan de IJ- muidense markt onder meer de VL 115. Vooraan met 5 kisten en 279 klei ne kisten diversen, de KW 167 Michiel met 140, de KW 178 Dirkje met 71, de KW 113 Wilma met 117, de KW 110 Rianne met 43, de KW 202 Waterman 2 met 119 kisten, 200 kleine kisten di versen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arendje met 69 kisten, 160 kleine kisten diversen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 127 Klaziena Marijke met 162, de KW 166 Vertrou wen met 100, de KW 206 Yvonne Yo« landa met 270 kisten en 102 stuks stij ve kabeljauw, de KW 200 Antje met 56, de KW 191 Deo Volente met 235, de KW 193 Vrouw Pruna met 210 kisten en 115 stuks stijve kabeljauw, de KW 145 Anna Lydia met 186, de KW 155 Fiducia met 139, de KW 189 Hans met 177, de KW 183 Aleida met 20 kisten, 320 kleine kisten diversen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 160 De Vrouw Alida met 42, de KW „Deo Volente met 41, de KW 212 Marlena met 115 kisten, 300 kleine kisten diversen en 160 stuks stijve kabeljauw, de KW 93 Jeannette met 66, de IJM 54 Swift met 155 kisten en 140 stuks stijve kabeljauw, de KW 187 Elly met 64 kisten, 140 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabel jauw, de KW 52 Sola Gratia met 125, de IJM 154 Protinus met 235, de KW 146 Cornelis van Beelen met 189 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 136 Urania met 170, de KW 91 Jan met 55 kisten en 120 kleine kisten diversen, de KW 173 Aquarius met 107, de KW 51 Ora et Labora met 215, de KW 172 Cornelis Schaap met 75. de KW 34 Rose Marie met 140, de KW 55 Jacob met 105, de KW 117 Mare Libe- rum met 85 kisten en 300 kleine kisten diversen, de KW 164 Helena met 123, de WR 7 Maryanne met 15, de WR 32 Marco met 108, de KW 165 Alida Jacoba met 115 kisten, 300 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Corda met 70 kisten en 290 kleine kisten diversen, de KW 215 Anna Henderika met 133, de KW 85 Rijnmond 4 met 320 kleine kisten, de KW 44 Rijnmond 3 met 1440, de KW 49 Antje met 15, de KW 43 Rijnmond 2 mot 890 kleine kisten, de KW 218 Carry Anita met 500, de KW 66 Rudi Robert met 550, de WR 61 Bastiaan met 167, de KW 180 Solea met 102 kisten en 291 kleine kisten diversen, de KW 30 Ermine met 126, de KW 103 Wim met 50 kisten en 197 kleine kisten diversen, de KW 33 Limanda met 155 kisten en 110 kleine kisten diversen, de KW 185 Valk met 60, de IJM 239 Nooitgedacht met 230, de KW 221 Arie Jacob met 41 kisten en 278 kleine kisten diversen, de IJM 46 De Hoop 4 met 125 kisten, 300 kleine kisten diversen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 3 Koraal bank met 110 kisten en 466 kleine kisten diversen, de KW 8 Deining met 220 kisten en 230 kleine kisten di versen, de IJM 18 Gelria met 125 kisten en 500 kleine kisten diversen, de KW 197 Willem Senior met 65, de KW 54 met 225 kisten en 310 kleine kisten diversen, de KW 63 Margriet Jozien met 79 kisten en 150 kleine kisten diversen, de KW 80 Dirk Ma ria met 197 en de KW 205 Dirkje met 140 kisten. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 27 kisten tarbot, 511 kisten tong, 1480 isten schol. 542 kisten schelvis, 5 kisten koolvis, 35 kisten makreel, 1245 kisten haring, 102 kisten wijting, 938 kisten gul, 129 kisten diversen, 1150 stuks stijve kabeljauw, 2048 klei ne kisten haring, 201 kleine kisten makreel, 1233 kleine kisten schelvis, 394 kleine kisten schelvis, 70 kleine kisten gul, 35 kleine kisten kleine schelvis, 13 kleine kisten pilchards en 2281 kleine kisten diversen. Voor dc NLC-berichtgeving over Katwijk bestaat de volgen de regeling: E. van Wensveen, Langeveld- straat 74 Katwijk aan Zee, tel. 2397, het gemeentedeel Katwijk aan den Rijn, gemeenteraad en andere gemeentelijke zaken; M. Langmuur, Baron van Was- senaerlaan 32 Katwijk aan den Rijn, telefoon 4802, politieke ver gaderingen en berichten in Kat wijk aan Zee; H. Tjebbes, Jac. van Heems kerklaan 2 Katwijk aan Zee, tel. 2114, zaken van algemene strek-- king in Katwijk aan Zee; W. Kuijt, Zeeweg 141 Katwijk, kerk, jeugd en onderwijs in Kat wijk aan Zee; Joh. van Wolfswinkel, Emma- plein 13 Katwijk aan Zee, tel. 3351, reportage, interview, mu ziekrecensies in beide delen van Katwijk. Fotograaf: D. Kruyt. Secretarissen van verenigingen, scholen, afdelingen politieke par tijen enz. verzoeken wij, onze correspondenten regelmatig van uitnodigingen te voorzien, opdat zij van al het nieuws op de hoogte blijven. Red. N.L.C VALKENBURG De Gerefor meerde Kerk van Valkenburg nam zondag afscheid van ds. A. Langeler, die op eigen verzoek met emeritaat i gaat. Ds. Langeler is 69 jaar en sinds 1 28 november 1954 predikant van de- ze gemeente; hij trad op 49-jarige leeftijd in het ambt en was eerst predikant van de gereformeerde 1 kerk in het Drenthse Pesse. Ds. en mevr. Langeler gaan zich vestigen te Badhoevedorp, waar hij pastoraal werk zal verrichten. Het afscheid had plaats ln de avond dienst. Ds. Langeler had voor zijn af- soheidsprediking gekozen de laatste vmag en antwoord van de Heidel- bergse Catecvhismus. „Hoe besluit gij uw gebed? Want Uw is het Ko ninkrijk en de kracht, en de heer lijkheid in der eeuwigheid". Haast 15 jaar ben ik met de ge meente Valkenburg opgetrokken. Ik heb hie zo vaste voet gekregen dat het me hard valt bij u weg te gaan. Ik hoop dat Gods heilige Naam in deze dienst geprezen worde. Dat ik zo lange tijd in uw midden mocht verkeren is het welbehagen Gods. De kerk moet weten wat het is: „Uw koninkrijk. Uw kracht en heerlijk heid zijn er tot in eeuwigheid. Lofzang Wat de kerk te doen heeft is een loflied te zingen op alle hoogten, maar ook in aile diepten. Het Onze Vader is een Koninklijk gebed dat gezongen mag worden als de kerk niet weet wat Gods wil is. Wanneer men bidt „vergeef ons onze schul den", dan is dat roepen uit de diep ste diepten. Ons biden zegt zo wei nig; zou it komen omdat het geen lofzang meer is?". Ds. Langeler bond de gemeente op het hart: Laat uw leven altijd een lofzang zijn. Namens de classis Leiden en de geref. kerk van Rijnsburg sprak ds. v. d. Linde een afschiedswoord. De nestor van de kerkeraad. de heer K. Binnekae richtte woorden van dank tot ds. en mevrouw Langeler. Vanavond bestaat voor de ge meenteleden gelegenheid afscheid te nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5