Peerke Verhaert (40) ter dood veroordeeld Fel debat van scholieren in de Tweede Kamer KANTTEKENING Verenigbaar Ieder is kandidaat slachtoffer' Vonnis wordt niet voltrokken Metaalindustrie: extra loonstijging bij hogere prijzen LUCHTARMADA NAAR BIAFRA KAMERLEDEN VERDRAAIEN FEITEN Schut gevoelig voor nationaal investeringsfonds Voetbal-Oscar voor Ajax Goecl begin De Robben Sittardia won MINISTER BAKKER „TREEDT AF" Vooral tekort aan geschoold personeel 9 ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1969 De Koningin in gesprek met een dappere jonge vrouwde 26- jarige verpleegster L. M. C. W. Verlinden. Deze moderne Flo rence Nightingale heeft zich onderscheiden door herhaaldelijk eigen leven in de waagschaal te stellen om gewonde militairen te verzorgen in Vietnam, vooral tijdens het hevige Tet-offensief van de Vietcong, verleden jaar. Vrijwillig verlengde de zuster haar dienstperiode tot tweemaal toe. In de Rolzaal op het Binnen hof reikte konigin Juliana giste ren aan zuster Verlinden, we gens haar betoon van naasten liefde en medemenselijkheid, de hoogste onderscheiding van het Roode Kruis uit: de Florence Nightingale-medaille. De bijeen komst werd door enkele minis ters en vele andere autoriteiten bijgewoond. Commentaar van de zuster in haar dankwoord: „Daar zit mijn vriendin die door familieomstan digheden eerder naar huis moest. Zij had deze onderscheiding ook verdiend. ANTWERPEN De 40-jarige Belg Peerke Verhaert is gisteren aan het slot van een proces van vier dagen voor het Hof van Assisen in Antwerpen ter dood veroordeeld. H\j werd schuldig verklaard aan vier moorden, waarvan een op een in Ant werpen wonende Nederlander. Peerke luisterde met gebogen hoofd toen het vonnis werd voorgele zen. Hij was schijnbaar onbewogen, maar tot achter in de muisstille zaal kon men zijn nagels krampachtig ho ren schrabben over de leuning van de beklaagdenbank. De doodstraf wordt overigens in België niet vol trokken, maar omgezet in levenslan ge gevangenisstraf. Toen Peerke gelegenheid kreeg om nog iets tot de jury te zeggen, sprak hij geen woorden van spijt Hij zei: ,.Ge moet u een trachten in te beel den wat het was om uit de gevange nis te komen (in 1967, red.) zonder werk". En zich tot de „werkgevers" richtend: „Als er een komt kloppen, die van achter die muren komt, stuur hem dan niet weg. Er zijn toch ook goeie bij, geef die hun kans". VERGISSINGEN Hij bedankte het hof voor de „menselijkheid", maar zei tot de openbare aanklager dat deze enkele vergissingen had gemaakt. „De feiten op zichzelf waren al zwaar genoeg", waren Peerke's laatste woorden. De jury van tien mannen en twee vrouwen kwam na urenlange be raadslagingen tot het oordeel dat Peerke Verhaert schuldig was aan het doodschieten van de Nederlander C. Bosman in november 1967 nadat deze hem en zijn vriend een lift had gegeven op de weg van Luik naar Bastogne en het doodschieten van een 58-jarige boer, diens 51-jarige vrouw en haar 60-jarige broer, in fe bruari 1968, tijdens een overval op een boerderij in Turnhout, alsmede brandstichting in de boerderij en diefstal. Voor de jury zich terugtrok had de openbare aanklager Peerke Verhaert een „onverbeterlijke misdadiger" ge noemd, die weer zou doden als hij vrij. kwam. „Iedereen in deze zaal is kandidaat-slachtoffer", riep hij uit. De verdedigers laakten de „onge zonde sensatie" rond deze zaak. Zij schetsten Peerke als een eenzame fi guur, verwaarloosd door zijn moeder en gescheiden van zijn vrouw, die hoewel de scheiding ten gunste van de man werd uitgesproken, de kinde ren kreeg toegewezen. De verdedigers wierpen 'de eigen lijke schuld op Peerke's kameraad Jef van Rulo, die zich vorig jaar tij dens het voorarrest aan de aardse rechter onttrok door zelfmoord te plegen. Zij legden er ook de nadruk op -dat Peerke komt „uit het Texas van België", waar vrijwel iedereen een geweer heeft. ISigeriaanse minister: I LONDEN De Nigeriaanse minis- I ter van voorlichting, Enahoro, wil een internationale luchtarmada van twintig of dertig vliegtuigen vormen om hulpgoederen over te brengen naar de honger lijdende bevolking van Biafra. Hij verklaarde gisteren op een persconferentie in Londen dat hij het plan al besproken had met hulporganisaties en andere belang hebbende partijen. Op deze wijze wil hij de bezwaren van de Biafraanse leider Ojoekwoe tegen dagvluchten van het Rode Kruis wegnemen. Op het vliegveld van Oeli ln Biafra is vrijdagavond een vrachtvliegtuig met voedsel en medicijnen bij slecht weer neergestort. De vijf beman ningsleden vier Amerikanen en een Brit kwamen om et leven. Dit is meegedeeld door de kerkelijke hulporganisatie Joint Church Aid. Grote aandacht voor de spreker: leerlingen van het lyceum Zand vliet in Den Haag arrangeerden gisteravond een Kamervergade ring in een inspirerende omge ving: de zaal van de Tweede Kamer zelf. FtEZE WEEK is nog eens weer aan de orde gekomen het vraagstuk van de al dan niet verenigbaarheid van functies. Dat gebeurde naar aanleiding van het feit II dat KVP-fractievoorzitter Schmelzer een adviseurschap bekleedt voor de firma Verolme. Ook deze laatste heeft het overigens, zoals bekend, deze week althans niet aan publiciteit ontbroken. Mag Schmelzer adviseur zijn van Verolme? Op zichzelf een interessante vraag, die, aangezien er op dit punt geen nadere voorschriften bestaan, ter beantwoording is aan betrokkene zelf en aan zijn politieke vrienden. Wat hier óók in het geding kan zyn is de integriteit, de zuiverheid. Haar te handhaven wordt er in een tyd van integratie, van toenemende verwevenheid, niet gemak kelijker op. Niettemin is ze juist in zulk een situatie eens te meer geboden. Het wordt dan plicht goed te onderscheiden, en dan kan vervolgens dwingen tot scheiden. Ook wanneer dat wee doet. VOALS IK zei, bestaan er voor een geval als Schmel- zer/Verolme geen officiële voorschriften. Niet dat bepalingen die op onverenigbaarheid van functies be trekking hebben geheel in onze wetgeving ontbreken. Voor leden van de volksvertegenwoordiging vindt men er by voorbeeld een aantal opgesomd in onze Grond wet. Daar staat, dat een volksvertegenwoordiger niet tege- Iyk minister kan zyn (behoudens een korte periode na de verkiezing van een minister tot Kamerlid), evenmin lid van de Raad van State, deel uitmaken kan van de Hoge Raad of van de Rekenkamer, noch commissaris van de koningin z(jn. En wordt een „krijgsman" Kamer lid, dan komt hjj gedurende zjjn lidmaatschap op non- actief. Er kunnen hier onderscheidene, zij het deels samenval lende motieven worden aangevoerd, die ontleend kun nen worden hetzjj aan de aard van de volksvertegen woordiging, met inbegrip van haar onafhankelijkheid, hetzij aan de redelijkheid dat de vervulling van het (an dere) ambt op haar beurt niet door het lidmaatschap van het parlement mag worden gehinderd. yoOR GEMEENTERADEN en provinciale staten vindt men, wat de onverenigbaarheid van functies be treft, enige voorschriften in Gemeentewet en Provincia le wet. Een interessant discussiepunt is bij tijden onder meer geweest de toelaatbaarheid tot de gemeenteraad van onderwijzers aan openbare scholen. Elders nog vindt de belangstellende lezer voorschriften met betrekking bijvoorbeeld tot de onverenigbaarheid van het lidmaatschap van onze SER met andere werk zaamheden. In elk geval blijkt wel, dat het vraagstuk zelf van de al dan niet verenigbaarheid wettelijk niet afdoende is ge regeld. Ook hier geldt dat iets nog niet toelaatbaar is alleen omdat het niet wettelijk verboden is. Dan wordt het meer een kwestie van aanvoelen. De Engelsen heb ben daar een mooie uitdrukking voor: ze zeggen van iets „it is done" of ..it is not done" „zoiets doe je" of „doe je niet". De beantwoording wordt dan dus overgelaten aan de eigen politieke volwassenheid. I_TET IS alweer een moeilyk vraagstuk. Is het een juist en biliyk verlangen dat een volksvertegenwoordi ger zich geheel op zyn lidmaatschap van het parlement terugtrekt? Er wordt wel gezegd dat de bekleding van andere functies ervaring oplevert die ook voor de volksverte genwoordiging profyteiyk kan zyn. Terloops kan men dan de ondeugende vraag stellen, in hoeverre de volks vertegenwoordiging tot dusver heeft geprofiteerd van Schmelzers adviseurschap by Verolme. Daartegenover krygt de belangstellende burger soms de indruk, dat ook in Kamerdebatten vanuit bepaalde „posities" wordt gesproken. Maar laten we toegeven: het is ook moeilyk. Wat is, om iets te nemen, een begrip als „algemeen belang" dat het parlementslid geacht wordt vóór te. slaan? Is dat algemeen belang in onze ingewikkelde samenleving van vandaag niet dikwyls de optel- en aftreksom van aller lei belangen van misschien andere doch intussen niet te verwaarlozen orde? Des te noodzakelyker is het dat ook hier ieder „in zyn gemoed ten volle verzekerd". Dit zijn geen zaken die een wet uitputtend behoort te regelen. Maar tegeiyk zal men zich bewust moeten zyn dat wat hier in het geding is niet minder is dan het aanzien en de „geloofwaardigheid" van onze eigen vertegenwoordiging. TyAARBIJ de betrokkenen zullen willen bedenken, dat van bijzondere betekenis is een factor die wij alweer vagelyk plegen aan te duiden als „publieke opinie". Ook weer zo'n merkwaardig samenstel van on derling vaak gevarieerde elementen, die publieke opi nie, iets wat in enkelvoud misschien niet eens bestaat, maar wel in meervoud, en waarop men daarom des te meer bedacht mag wezen. Hoe vanuit die „publieke opinie" over een bepaalde aangelegenheid wordt geoordeeld, is moeilyk te zeggen. Misschien zou men daarvoor een volksuitspraak nodig hebben, en niet onwaarschynlyk levert ook die een verward beeld op. Maar in elk geval is onverschilligheid over „hoe iets overkomt" by ons burgers ontoelaat baar. Daarom: ook de politicus die menen mocht dat een be paalde, in het algemeen niet onbedenkelykc combinatie van functies nog wel „kan", zy wys en verstandig en betone ter wille van aanzien en voortbestaan ener ge zonde samenstelling toch liever terughoudendheid. Wie politicus wordt, doet een keuze-met-consequen ties. De beloning is méér dan van materiële aard; ze bestaat uit respect en vertrouwen. DIEMER CNV-voorzitter Lanserj (Van onze soc.-econ. redactie) 1 Congres ivoningraad ENSCHEDE Minister Schut van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening meent dat het voorstel tot oprichting van een nationaal investe ringsfonds „een nadere bestudering waard is". Hij reageerde vanmiddag in Enschede op het congres van de nati onale woningraad op een suggestie daartoe van de heer .W Kok, toe komstig secretaris van het NW. Dit fonds zou tijdens de hoogconjunctuur worden gevoed uit belastinggelden. Zonder enig voorbehoud stelde de minister zich achter het streven om te komen tot een centraal financie ringsinstituut voor woningbouwcor poraties. Hij wees er op dat de regering maatregelen in voorbereiding heeft om wettelijke belemmeringen, die de invoering van vermogensaanwasde- ling en dergelijke in de weg staan, op te ruimen. Hij zei dit in verband met het feit dat veel mensen in ons land nog een te laag inkomen hebben om op redelijke wijze in hun woonbe hoeften te voorzien. Om die reden is het noodzakelijk dat het systeem van doorstroming in sterke mate wordt toegepast. Hier voor staan een aantal overheidsmaat regelen op stapel, aldus <Je minister. PARIJS In de Franse hoofdstad heeft Ajax de beloning gekregen voor een groots voetbalseizoen. Als voorzitter van Ajax, de gemiddeld beste Europese ploeg en daardoor winnaar in het klassement van het weekblad France Football, nam Jaap van Praag het symbool van de over winning bij een lunch in een restau rant aan de Champs Elysée in ont vangst. het was een replica van het beeld dat treffend voor een club als Ajax de triomf van de Grieken op de Per zen symboliseerde in de slag van Sa- matras. Het is een kleine kopie van het beeld dat bij de ingang van het Louvre staat. In de toespraken tijdens de lunch, waar veel prominenten uit de Franse voetbalwereld aanzaten, kwam uite raard naar voren dat Ajax het lands kampioenschap en de Europese Cup heeft gemist, maar de prestaties van Ajax namen een veel opvallender plaats in. Jacques Goddet zei dat Ajax in het stadion van Colambe een enorme pro paganda voor de voetbalsport in Frankrijk had gemaakt. (Van onze soc. econ. redactie) UTRECHT De bondsraad van de Christelijke metaalbedrijfsbond heeft zich gisteren uitgesproken voor een nieuwe opzet van de loononder- handelingen die binnenkort in de me taalindustrie zullen beginnen. Ten aanzien van het uitgangspunt houdt de bondsraad eraan vast, dat een werkelijke verbetering van het be steedbare inkomen in 1970 moet wor- den verwezenlijkt. De bondsraad sprak zich uit voor een systeem, waarbij een eenmaal overeengekomen reële loonstijging ook werkelijk reëel blijft. Dit kan volgens de bondsraad alleen wanneer wordt onderhandeld los van de ver wachte prijsstijgingen; Tijdens de contractperiode zullen daartoe de lo nen en salarissen nog automatisch moeeten worden verhoogd met hét percentage waarmee de prijzen om hoog gaan. Voor wat betreft de hoogte van de reële verbetering wil de bondsraad uitgaan van het veertiende halfjaar lijkse SER-rapport dat tot doel heeft te komen tot doorbreking van de in- flatiespiraal met behoud van een reë le verbetering van het besteedbare inkomen van de werknemers. BUSSUM De Hilversumse Rob ben, waterpolokampioen bij de heren, zijn het toernooi in de eerste ronde om de Europacup in het sport- fondsenbad in Bussum begonnen met I een 122 overwinning op Natation Genéve uit Zwitserland. De tussenstanden waren 41 21 50 en 10. De doelpunten voor De Robben werden gescoord door Wim Hermsen (5x), zijn broer Andre (4x), Rob Heemskerk (2x) en Harry Lam- mer (lx). Voor de Helveten scoorden Wenk j en Aranicki. Aan dit toernooi, waar- van de eerste drie ploegen zich plaatsen voor de volgende ronde, die over veertien dagen in Genua of Boe karest wordt gespeeld, nemen voorts deel de kampioenen van Italië (Pro Recco uit Genua). Zweden (SKK uit Stockholm) en België (CRNB uit Brussel). De Westduitse kampioen Rote Erde uit Hamm heeft afgeschre ven omdat men zo kort na de va kantie geen behoorlijke ploeg in het water kon brengen. LISSABON Landskampioen Sit tardia heeft de eerste wedstrijd voor de voorronde van het toernooi om de i Europese beker tegen SC Lissabon, in Portugal gespeeld, met 2416 ge- wonnén. De limburgers, die de enige tijd geleden bij een ongeval gewonde Guus Kantelberg en piet Kiviet in verrassend goed en verdienden de ze ge volkomen. De tweede wedstrijd wordt zater- I dag 4 oktober in de sporthal van I Sittard gespeeld. UTRECHT —Het CNV wijst de beschuldiging van de hand dat het georganiseerde bedrijfsleven pro beert de regering te dwingen, de BTW- verhoging niet te laten door gaan. Men voert daarbij aan, aldus het CNV, dat niet de SER, maar de regering behoort te regeren. Hun ad vies mag niet meer zijn dan een ad vies. Tegen deze voorstelling van zaken tekent het CNV ERNSTIG PROTEÉT AAN. DIT VAKVERBOND DOET DIT MET KLEM. OMDAT OOK Ka-; merleden zich aan deze verdraaiing van feiten zouden schuldig maken. In het SER-rapport hebben wij al-' leen. aldus voorzitter Lanser, gezegd:! „Wanneer de regering in 1970 be-.' achterwege laat, zijn wij bereid door; een voorzichtig loonbeleid mee te werken aan de inflatiebestrijding." NOS en DDR Hartelijk dank voor het enthousi aste stukje over de NOS-documentaire tot beter begrip van de DDR. Daarin werd Oost-Duitsland vergeleken met - Israël. In Oost-Duitsland was ik twee jaar geleden en in Israël enkele weken geleden. Daarom was ik verbaasd, maar toch ook verheugd te horen over de enorme „team-geest", die er heerst in de Duitse Democratische Republiek: a. Iedereen spreekt er open en (ook nog) enthousiast. Wat kan er in twee jaar toch veel veranderen. Ik zie nog de angst op de gezichten van de twee 'oude dametjes in het armzalig winkel tje, toen ik met Westduits geld wilde 'betalen, bij gebrek aan Oostduitse va luta. „Das heisst K.Z. für uns". (K.Z. 'concentratiekamp) Ook verschillende andere Duitsers intwoordden heel omzichtig of knor- ig, toen ik informeerde naar de eco»- imische vooruitgang. Wat een ver- leugende ommekeer toch in de poli tieke gedachtensfeer daar en dat in ^slechts twee jaar. b. Iedereen is politiek bewust en inder morren. En wij in het westen iet ons gekanker over te lage lonen de BTW. En onze demonstraties 'gen Vietnam. Wat een paradijs daar. iedereen is daar tevreden. Alleen dat Zich politiek bewust zijn roept enige I angstige vragen bij me op. f c. Studenten vertellen ijverig over het vak van hun keuze. Men studeert natuurlijk ook politiek. En weer zon der morren. Niemand protesteert daar ©lijkbaar. Geen arbeider, geen stu dent. Trouwens ook in Hitiers tijd liet. Iedereen is zo heerlijk primitief mbevangen. Angst voor een concen- itiekamp (Sachsenhausen bv.) iat helemaal niet. e. Allen werken enthousiast aan de ipbouw van de DDR. Wat dom toch ran ons westerse mensen om te menen lat deSowjetunie al 25 jaar heeft "iplukt van de DDR ten bate van de 'wjet-economie, zoals men thans sjechosowakije plukt als een kip. Enkele weken geleden had ik in raël de geestelijke verfrissing te luisteren naar en te spreken met een mbevangen en enthousiaste jeugd. Dit deprimerende tegenstelling tot de ifsfeer, die ik aantrof in Oost- itsland. Vraag aan de NOS: Zou het moge lijk zijn een volgende maal reporters mr de DDR te sturen, die echt onbe- 'angen zjjn, maar niet wezenloos: die :ich niet laten rondleiden en bij de leus nemen door een soort Oostduitse ilntourist". Die weten dat de DDR lenszins democratisch is en dat nie- id. absoluut niemand daar openlijk >r zijn mening durft uit te komen? het mogelijk zijn er geen verkap- communisten of politieke imbecie- i heen te sturen? Gravenzande C. Michon (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Na een langdurig en vooral levendig debat heeft een bijzondere Tweede Kamer gister avond het wetsontwerp tot wijziging van de Wegenverkeerswet in grote lijnen verworpen. Minister J. A. Bakker van verkeer en waterstaat, die bereid was het wetsontwerp te verdedigen voor 150 leerlingen van het Christelijk Ly ceum Zandvliet in Den Haag werd door het indienen van verschillende moties gedwongen zijn portefeuille ter beschikking te stellen. De scholie ren hadden de zetels ingenomen van de Kamerleden. Het unieke initiatief was uitgegaan van ir. J. Bulens, docent van Zandvliet, die met zijn leerlingen maandenlang 'heeft gewerkt aan -de voorbereidingen van deze Kamerzit ting. De werkgroepen vatten hun taak volkomen serieus op. Elke wets wijziging werd grondig bekeken en zelfs werden in het natuurkunde- en scheikundelokaal van de school proe ven genomen. Na langdurige bespre kingen met de verschillende politieke groeperingen, die waren gevormd on der de scholieren, kon het voorlopig verslag worden samengesteld, dat ac curaat en boeiend geschreven was. BEZWAREN De meeste van de in totaal acht fracties met klinkende namen als Zandvliet 69. Bloed, Vat '69 en Pro gressief Rood Offensief, hadden ern stige bezwaren tegen artikel 26 in het voorstel tot wijziging van be doelde wet inzake de zo omstreden bloedproef. In een motie, die Bloed indiende, werd de regering in overwe ging gegeven -de bloedproef te ver vangen door een geperfectioneerde ademanalvsator. Minister Bakker antwoordde dat op dit moment dergelijke apparatuur zijn betrouwbaarheid nog niet vol doende heeft bewezen. Toen verschil lende fractievoorzitters bleven inter rumperen met het verzoek de bloedproef wel te vervangen, gaf de minister de wens te kennen zi n por tefeuille ter beschikking te stellen wegens gebrek aan vertrèouwen in de kamer. De leerlingen van de lagere klas sen hadden de publieke tribunes be volkt. Midden in de zaal zat de re- daktie van de "schoolkrant, die vol gende week eenspeciaal parlements nummer van de persen moet laten rollen. Een motie van de partij Vat '69 werd uitgejouwd. De inhoud: de Tweede Kamer overwegende het drankmisbruik bij het openbaar ver keer, meent dat bij een alcoholpercen tage van 69 pet. de verdachte ge straft dient te worden' met leven slang. Subsidiair onthoofding en af tapping, en gaat over tot de orde van de dag. PAUZE Na de behandeling van het wetsont werp in eerste termijn verzocht mi nister Bakker toestemiing de zitting na een korte pauze voort te mogen zetten, omdat hij zich moest beraden over de vragen, -die gesteld waren. In zachte fauteuils van de chique koffie kamer zakten de scholieren onderuit voor het fractieberaad, Dë meeste partijen waren van me ning dat in voorkomende gevallen het alcoholgehalte in het bloed niet i te bepalen is. Bovendien zou men een ruimere marge willen (van 0,5 j tot 0,8 pet.) waardoor tevens de moge lijkheid van eenheid van optreden binnen Europa kansen krijgt. Minister Bakker vond het bevreem dend dat verschillende, geachte afge vaardigden. een motie indienden om dc Kamerleden voor e n na vergade ringen op.het gebruik van alcobol en aanverwante artikelen te controle ren. Na afloop van de zitting werden de moties en amendementen bij zitten en opstaan in stemming gebracht. De heer Lanser merkt voorts nogj op: „Natuurlijk heeft de regering het recht om bepaalde maatregelen toch te nemen. Maar dan hebben wij; evenveel recht o onze toezegging tej herzien. Regering en parlement die-, nen zich de moeilijkheid daarvan be wust te zijn. Dat hebben wij dui-rj delijk willen maken. Meer is er niet gebeurd. Van een, poging om mee te regeren is geen sprake. Wie het anders voorstele, ge bruikt ondeugdelijke argementen en, vertroebelt de discussie." TOKIO Het Japanse blad Yo- 1 mioeri Sjimboen meldt dat er aan-; wijzingen zijn dat China eerder deze, week zijn negende kernproef heeft? genomen. Het blad had dit vernomen, in Japanse regeringskringen waar, men verklaard had dat het bericht, over de kernproef uit de VS af-* komstig was. hetgeen enige verwarring teweeg bracht. Fractieleden, die anders moes ten opstaan, bleven zitten en ook an dersom. Minister Bakker en griffier Schepel kregen uit dank voor hun joviale me dewerking een fles sterke drank aan geboden. De minister werd tevens be noemd tot erevoorzitter van het 8choolparlemCnt van Zandvliet. Nederlandsche Bank: AMSTERDAM Het knel punt voor de produktie ligt vol gens de Nederlandsche Bank bij een tekort aan geschoold perso neel en niet zozeer bij de bezet ting van de produktiecapaciteit. De stijging van de nijverheidspro- duktie was in het begin van het jaar door bijzondere oorzaken geringer dan in alle kwartalen van 1968, maar in het tweede kwartaal weer in over eenstemming van het algemene beehi van krachtige expansie van het vori ge jaar, zo staat in het tweede kwar taalbericht van de bank. De voortzetting van de hoogcon junctuur is voor een belangrijk deel een gevolg van de steeds grotere uit voer. Ook stijgt de invoer, waaruit kan worden afgeleid dat de binnen landse bestedingen belangrijk zija toegenomen, J

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9