PAK-Leiden is er nog lang niet SWIFT IN RECORDTIJD WEER CLUBKAMPIOEN Studente gewond bij brand Herengracht Hearing in De Burcht Amsterdamse moordzaak De Haas opgelost Oegstgeest Aktief wil eenheid Statische elektriciteit oorsaak plastic brand Jongeren keurden vee Oude en nieuwe mode in feestend lyceum Tegenstand gering voor Karstens c.s. Ook Den Haag zit te springen om Rijks-financiën NIEUWE lEIDSE COURANT DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1969 LEIDEN Enkele leden van de plaatselinge afdeling van de PvdA gtaan nogal sceptisch tegenover de beslissing van het hoofdbestuur van de PSP om zich uit het samenwerkingsverband van het te vormen PAK terug te trekken. Een duidelijke uitspraak van de plaatselijke PSP- vertegenwoordigers werd gewenst, voordat over de mogelijkheden van het PAK verder kan worden gesproken. In die zin spraken de heren Van Aken, raadslid voor de PvdA in Leiden, en Dirks, voorzitter van de afdeling Leiden van de PvdA zich uit tijdens de gisteravond in De Burcht gehouden hearing, waar van gedachten werd gewisseld over de conceptovereenkomst en het programma. De heer Dirks ging ervan uit dat verder praten met de PSP overbo dig zou zijn, als de Leidse afdeling van die partij zich achter de houding van het hoofdbestuur stelt, temeer daar de betutteling heeft geleid tot een te geconditioneerd stramien, waarbinnen onderhandelingen vrij wel onmogelijk worden. Smeekbede Raadslid Van Aken sloot zich krachtig bij zijn geestverwant aan. Tegenover de kiezer zijn wij allen verplicht zo snel mogelijk met een prioriteitenlijst te komen, ook in verband met de veel gewraakte dui delijkheid, waaraan de partners hun inzichten kunnen toetsen. Dan pas, en als uiterste datum voor de opstel ling van een dergelijke lijst werd 31 december goenemd, kan met de PSP over een akkoord worden ge sproken. De discussies hierover werd afge rond met de opmerking van een PSP-raadslid dat de afdeling Leiden ilch nog niet behoeft te richten naar de landelijke PSP. Een compromis tussen de Leidse PAK-partners en het hoofdbestuur van de PSP be hoort nog steeds tot de mogelijkhe den. Eén der aanwezigen zond een smeekbede de zaal in; wij zijn toch allemaal geestverwanten en het mag niet de bedoeling zijn elkaar vlie gen af te vangen. De man vond het spijtig dat léndelijk één van de partners uit de boot is gevallen, maar achtte dat toch niet belemme rend voor de samenwerking in Lei den. Reactionair Een ander heet hangijzer was de positie van de wethouders van het toekomstig PAK. De PSP-er Walle was van mening dat de progressieve wethouders moeten aftreden als „zij worden misbruikt door de reactlo- nare regeringsleiders in Den Haag", aardoor de uitvoering van het pro- imma in gevaar wordt gebracht geheel onmogelijk wordt. Amptmeyer vulde zijn woorden aan met de mededeling dat het af treden pas van kracht zou moeten worden als de prioriteitenlijst, die vóór de verkiezingen moet zijn op gesteld, niet meer kan worden uit gevoerd door het gebrek aan finan ciële steun van de zijde van de rijks overheid. De D'66-er Van der Kaden kwam hiertegen in verweer omdat een wethouder pas kan aftreden als een motie van wantrouwen tegen hem is ingediend. Hij vond het on democratisch de stelling van de PSP over te nemen; het vertrouwen van de kiezer wordt eerder geschaad dan versterkt. De afdelingsvoorzitter van de KVP, de heer Hansen toonde zich zeer verheugd over de gang van zaken op de hearing; weliswaar niet in het openbaar zei hij dat „wij dan over dubbele wethouders kunnen be schikken". Zinloos De heer Walle had intussen over dit punt In de overeenkomst een motie ingediend, met zijn mening, gekoppeld aan die van zjjn partijge noot Amptmeyer. De heer Van Aken stelde zich fel op tegen deze mo tie; hjj vroeg zich af waarom alle andere suggesties uit de zaal wei door de commissie werden overge nomen en deze motie in stemming moest worden gebracht. Bovendien vond hy de motie volkomen zinloos, omdat in de wet regelingen zyn ge troffen om te voorzien in de vaca ture van een wethouder. Ten slotte werd gestemd over het in stemming brengen van de motie- OEGSTGEEST De voetbalver eniging ASC heeft haar terrein als landingsplaats beschikbaar gesteld voor de ontvangst op 22 novem ber van Sinterklaas. Ter gelegenheid van deze aankomst zal de .jeugd van De Burcht een muzikale show ver zorgen, waarna een rytoer door de gemeente van Oegstgeest volgt, zo deelde gisteravond het bestuur van Oegstgeest Aktief mee tydens een druk bezochte vergadering in de so ciëteitszaal van het gemeentecen trum. Oegstgeest Aktief is van mening dat het van vitaal belang voor de middenstand is als eenheid naar buiten op te treden, zo deelde voor zitter Van Weerlee mee en daarom wil o.A. voor haar leden discus sieavonden houden. Met de gemeen telijke overheid zijn contacten ge legd om een reconstructie-rehabili tatiecommissie ten aanzien van de De Kempenaerstraat in te stellen, waarin zitting hebben de heren Van der Voet als voorzitter, Bak (klein bedrijf) en Portheine (middenstands bond). Het lidmaatschap van de Middenstandsbond zal worden ge continueerd. De heer Van Werlee gaf de voor zittershamer over aan de heer L. F- Trijselaar die het begin van het jaar zijn functie tijdelijk had neer gelegd. Walle. De uitslag van de stemming, 20 stemmen vóór, 12 tegen en 10 ont houdingen, achtte de voorzitter van de vergadering, de radicaal Van Eerd geen juiste basis om verdere stemming te eisen, gezien het grote aantal aanwezigen dat in het geheel geen stem had uitgebracht. Nevenfunctie Vóór de pauze hadden leden van diverse politieke patrijen suggesties gedaan aan de werkcommissie die ee definitief programma en een eens luidende overeenkomst moet samen stellen, die zullen worden voorge legd aan de ledenvergaderingen van de vier afzonderlijke partijen. De commissie bestaat uit mevr. Otten Scholten (PPR) en de heren Gransch en In 't Veld van de PvdA. Ampt meyer en Frans van de PSP en Looze en Oosterman, die beiden zit ting hebben in het bestuur van de afdeling Leiden van D'66. Enkele suggesties by het onder werp democratisering waren o.m. de verantwoordingsplicht van het col lege van B en W, gedaan door me vrouw Kerling (PvdA) en de heer Van der Kaden (D'66), de open baarmaking van de bezoldigde ne venfuncties van burgemeester en wethouders, eveneens van de heer Van der Kaden, en de medezeggen schap van de ambtenaren in hun diensten. van de heer Van Steen van de PSP. In het kader van de verantwoor dingsplicht van B en W werd de Al gemene Politieverordening genoemd. De heer Amptmeyer deelde de ver gadering mee dat een nieuwe ver ordening van gemeentewege in de maak is en dat iedere Leidse burger hiervan in kennis zal worden ge steld. Zijn laatste opmerking trok hij evenwel direct weer in twijfel; „ik weet niet eens of ik dat wel zeg gen mag". Ombudsman By het onderwerp „Gemeente in dienst van de burgery" werd voor gesteld om naast de afdeling Voor lichting een ombudsman aan te stel len. Deze man zou met meer be voegdheden effectiever kunnen op treden. Hü zou kunnen worden bij gestaan door een commissie uit de raad. In het kader van de bejaardenzorg deelde de werkcommissie mee dat met de particuliere instanties die voor het merendeel de dienstencen tra voor de bejaarden beheersen, re gelingen zullen worden getroffen om te komen tot 'n efficiënter opname- beleid. In verband met de voorgestelde koopavond, zegde de commissie toe te bezien of het mogelijk is meer aan dacht te besteden aan de „rampza lige consequenties voor de huidige, met name kleine middenstand". Hoe wel de heer Amptmeyer vond dat de problematiek van de middenstand niet verschilt met die van Leiden zelf. Tevens .werd meer aandacht ge vraagd voor de positie van de al leenstaande woningzoekenden en het treffen van regelingen voor een ver betering van de welzijnszorg. De commissie zal nu aan het werk gaan om de binnengekomen voor stellen door te nemen en een defini tief programma op te stellen. Bedrijf was niet verzekerd LEIDEN De brand, die gisteren in een pakhuis in de Rijnstraat, op de hoek van de Hogewoerd, woedde, is waarschijnlijk veroorzaakt door statische elektriciteit. Het vuur is ontstaan op de bovenste verdieping maar doordat het gesmolten plastic via een hysschacht naar beneden stroomde, breidde het vuur zich ook uit naar de andere verdiepingen. Op het moment, dat de brand ont stond, was personeel van het plas- ticbedrijf Weco in het pakhuis aan wezig. Hier wordt namelijk ook plas tic verwerkt. Allen konden onge deerd het pand verlaten. Er was ongeveer negen ton schuim- plastic in het pakhuis opgeslagen ge zien het lichte gewicht van dit mate riaal een enorme hoeveelheid. Het bedrijf was niet tegen brand verze kerd door de brandgevaarlijkheid van het opgeslagen materiaal was dit een ondoenlijke zaak. De brandweer, die het vuur gis termiddag om half 1 meester was, moest tot 's avonds tien over acht het blussen voortzetten. De gemeen telijke Reinigingsdienst voerde intus sen het naar buiten geworpen ver brande materiaal af. De schade aan opgeslagen mate riaal en machines wordt op meer dan f 100.000 geraamd. Behalve het schuimplastic gingen by de brand negen naaimachines, drie snymachi- HAZERSWOUDE Begunstigd door mooi weer werden wedstryden in het beoordelen van vee gehouden op het terrein van veefokker A van Dorp. Groepsprijzen werden behaald in de afdeling Blaarkoppen A; 1 RK Middelb. Landbouwschool, Voorhout; 2 Chr. Middelb. Landbouwschool Hoofddorp; B: lagere landbouwscholen: 1 RK Lagere Landbouwschool, Zoeterwou- de; 2 Chr. Lager® Landbouwschool, Alphen aan den Rijn; 3 Lagere Land bouwschool te Leiden. Afdeling Zwartbonten: A. Middel bare Landbouwscholen: 1 R.K. Mid delbare Landbouwschool Hoorn; 2 Leerlingstelsel, Delft. B: Lagere Landbouwscholen: 1 Chr. Lagere Landbouwschool; 2 Leerling stelsel Delft. Individuele prijzen. Afdeling Blaar koppen: 1 G. Eikelenboom, MLS Hoofddorp, 2 N. Captein, MLS Voor hout; 3 T Los, MLS Hoofddorp. Afdeling Zwartbonten: 1 R. van Langen, MLS Hoorn; 2 Jan Verkleij, LLS Alphen aan den Rijn; 3 K. Duijn MLS, Alkmaar. HILLEGOM Onze oud-plaatsge- note mejuffrouw G. v. d. Akker, ver bonden aan het instituut De Horst te Driebergen, maakte een studiereis naar Amerika. Gisteravond vertelde zij van haar ervaringen (veelal tries te, vooral in de armoe-wijken van Chicago) voor de plaatselijke afde ling van de Christenvrouwenbond. De vergadering werd gehouden in Weltevreden. nes en een vlokkenmachine verlo ren. Het gebouw zelf, eigendom van de EMS, heeft de brand zo te zien vrü goed doorstaan. Het bestaat voornamelijk uit beton. LEIDEN De gymnastiekzaal van het Chr. Lyceum aan de Kager- straat was gisteravond afgeladen. De leerlingen hadden ter gelegenheid van het 50-jarip bestaan van de school een modeshow in elkaar ge zet, waarvoor een overstelpende belangstelling bestond. De show ging over de mode van 1910 tot heden. Dat hield in dat er zowel langgerok- te huismoeders met een „heuse zui geling" liepen als kortgerokte, lang benige meisjes van deze tijd. Op de foto een reeks badkostuums uit 1910. Ja, ja, zo zwom men in die tijd. Foto Van der Horst Veel liefhebbers Touwtrekhen om Zoetemelk DRONTEN Sinds zyn over winning in de Ronde van de Toe komst is Joop Zoetemelk het doelwit geworden van de leiders van fabricksploegen, die een der gelijk jeugdige talent graag in hun formaties willen opnemen. Ook woensdag by het clubkam pioenschap in Oost-Flevoland, verdrongen de gegadigden zich rond de blozende Zuidhollander. Er werden afspraken gemaakt voor verdere informatieve be sprekingen. Oud-Tourwinnar Jan Janssen polste namens Jean Sta- blinski, ploegleider van Sonolor- Sauvage en nodigde Zoetemelk uit om vrydag in zijn riante bungalow in Putte een onder houd met de oud-wereldkampi oen te hebben. Het staat inmiddels vrijwel vast. dat de neo-prof Harrv Jan sen by Sonolor in dienst zal tre den, hetgeen de situatie voor Zoetemelk iets aantrekkelijker zou maken. „Want om helemaal alleen tussen allemaal Fransen in te zitten, is niets voor mij", zo zei Zoetemelk. Ook Ton Vissers maakte na mens Willem II-Gazelle zijn op wachting. Hij komt maandag aan de beurt, wanneer Zoetemelk naar Valkenswaard gaat om met de bazen van deze firma te on derhandelen. Om de situatie voor Zoetemelk nog ingewikkelder te maken, kwam ook clubgenoot Gerben Karstens met de sugges tie dat hy vrydag, wanneer Karstens over zyn eigen con tract met Peugeot's sterke man in Parys gaat praten, de naam Zoetemelk in het geding zal bren gen. Alleen Caballero is tot nu toe op de achtergrond gebleven. Ma nager Frans van der Enden is wel geïnteresseerd maar hy zei: „Ik heb gehoord wat de eisen van Zoetemelk en zijn raadgevers zyn en fancy-pryzen willen wy niet betalen". Koudekerk bij kunstlicht tegen L.F.C. KOUDEKERK Zaterdag spe len zich in Koudekerk twee leuke sportevenementen af. Om 12.15 uur start de wielerronde, waaraan de adspiranten, nieuwelingen en ama teurs van de volgende verenigingen deelnemen: Swift (Leiden), Avan- tie (Alphen) en Hoofddorp. 's Avonds om half acht zal het eerste elftal van Koudekerk uit komen tegen het eerste team van LFC. Deze wedstryd. die bij kunst licht wordt gespeeld, vindt plaats op het terrein van Koudekerk. DRONTEN De Swift-combi- natie uit Leiden heeft voor de vierde achtereenvolgende maal het clubkampioenschap van Nederland in decategorie professionals-ama teurs verroverd. De winnende ploeg bestond evenals het vorige jaar uit. de profs Gerben Karstens en Bart Zoet en de amateurs Joop Zoetemelk en Jan Zoons. Zij leg den het 81 km lange parcours in Oostelijk Flevoland ruim twee minuten sneller af dan Olympia Amsterdam dat ook in 1968 twee de was. De uitslag was categorie profes sionals-amateurs; 1. Swift-combina- tie (Leiden), Karstens, Zoet, Zoete melk, Zoons, 81 km in 1 uur, 42 minuten en 30.2 seconden, 2. Olym pia (Amsterdam), Peter Post, Cor Schuuring, Gert Bongers, Hans Jan sen, 1.44.47.8, 3. De Rotterdamse Leeuw (Rotterdam), Jan Janssen, Sjcf van der Burgh. Verweij, Van Straalen 1-44.59.3, 4. Kennemerland (Beverwijk) 1.46.07.9, 5. Buitenlust (Helmond) 1.46-25.7, 6. Maastricht 1.46.51.8. RUSTIG „Wij hebben rustg gereden", was de onthutsende mededeling van Gerben Karstens nadat zijn Leidse LEIDEN Vannacht even over twaalven brak een brand uit in het pand Herengracht 51. bewoond door een aantal meisjesstudenten. Binnen vier mi nuten was de brandweer aanwezig, die het vuur krachtig aanpakte. Op één na konden alle meisjes tijdig het brandende huis verlaten. Een studente liep ernstige brandwonden op: met een politieauto werd zij snel naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Binnen 25 minuten was de brand weer het vuur meester. Het was ont staan op de zolderverdieping, die vrijwel geheel uitbrandde. De schade wordt op f25.000 geraamd. De ver moedelijke oorzaak was lekkage van gas in het pas vernieuwde leiding net. De winnende ploeg van Stvifl. die met een nieuw record giste ren in Dronten imponeerde. Van links naar rechts: Jan Zoons. Bart Zoet, Gerben Karstens en Joop Zoetemelk. „Swift-combinatie" voor de vierde maal in successie en ditmaal in re cord-tijd het clubkampioenschap van Nederland op de weg had ver. overd. Een unieke prestatie in dub bel opzicht want in die vier jaar vormden Gerben Karstens. Bart Zoet en Joop Zoetemelk de kern van het steeds winnende Leidse kwartet, waarin in de laatste twee jaren de middelmatige amateur Jan Zoons een ondergeschikte rol speelde. Dit jaar nog meer dan in 1968 toen Zoons door zijn inzinking werd heen- gepraat. „Nu hebbe wij alles met zijn drieën moeten doen", zei Karstens. Waarom het drietal Zoons by zich hield? „Louter en alleen om in geval van pech één van zijn wielen tc kun nen nemen- Want je mag in dit kam pioenschap geen resedvewiel uit de volgwagen aannemen en een band verwisselen kost twee minuten". Dat was de simpele reden waarom Zoetemelk. Karsstens en Zoet hun jeugdige metgezel tussen de wieltje» hielden en voortdurend moed in spraken. „Wij konden het best wat rustig aan doen toen wij na dertig kilometer hoorden, dat wij al veer tig seconden op het Amsterdamse Olympia met Peter Post Cor Schuu ring. Harry Jansen en Gert Bongers waren ingelopen. Zelfs waneer wij die winst niet hadden gehad zouden wij tegen het einde toch wel zijn gekomen", klonk het zelfverzekerd. Olympia. vorig jaar ook tweede achter Swift was de grote concur rent. Maar toen de Amsterdammers na 62 kilometer in toch al verloren positie bovendien Harry Jansen dpor kramp verloren, was de beslissing gevallen. Vooral Post bleef nog lang tegenstribbelen, maar ook hij moest tenslotte lijdzaam toezien hoe zijn trio door do „Leidse sleuteltjes" werd ingehaald. In de nieuwe recortijd van I uur 42 minuten en 30,2 seconden gaf het Leidse kwartet de dit jaar het gou den jubieum vierende Swift-combi natie na de zege van Zoetemelk in de ronde van de toekomst reden om straks eentra uitbundig feest te vie ren. Olympia werd by de rofs tweede voor De Rotterdamse Leeuw, bij wie Jan Janssen de boventoon voerde. Verrasend was daarna de schitteren de tijd van de amateurs van de IJs- selstreek, die onder aanvoering van Fedor den Hertog en de eveneens zeer sterk rijdende Dries van Wijhe nog sneller waren dan de profs van Olympia. De IJsselstrekers werden overi gens strk bedreigd door de titelver dedigers in deze categorie, de Hoo- geveense peddelaars. die halverwe ge nog iets sneller waren dan Den Hertog en zijn makkers, maar ten slotte met 12 seconden werd versla gen. DEN HAAG De begroting voor het jaar 1970 geeft voor Den Haag aan. dat er in het komende jaar voor f 250 min geïnvesteerd zal moeten worden aan nieuwe wer ken. Gezien echter de huidige finan ciële verhouding tussen Rijk en de grote gemeenten is Den Haag pes simistisch gestemd over de moge lijkheid om het grootse programma uit te voeren. Zoals gebruikelijk de laatste jaren is het begrotingstekort weer beperkt gebleven. In de begroting wordt een bedrag van f 19,8 min genoemd, maar na aftrek van enkele belang rijke bijdragen, voor onder meer het onderwijs en een vergoeding ter sanering van de gemeentelijke be lastingen, blijft er een „hard" te kort over van f 6.1 min. De verwachting is, dat er na het volgende jaar aanzienlijk hogere bedragen nodig zullen zijn voor de uitvoering van grote werken als het Haagse semi-metroplan en de sane ring. Als het Rijk niet bij zal sprin gen. dan ziet de financiële hemel er voor de volgende jaren zeer be wolkt uit, In het komende jaar worden on der meer in het vooruitzicht ge steld een algeheel structuurplan voor Den Haag. een tien- en een twintigjarenplan voor de bestrijding van de woningnood en een aantal voorzieningen waarbij de aanleg van een wielerbaan en bijbehorende sportvoorzieningen aan de Laan van Poot wel de meest in het oog lopende is. Recherche: daders behoren tot Damjeugd AMSTERDAM De wurgmoord op de 59-jarige kantoorbediende David de Haas, wiens lyk op 2 augustus in zijn flat aan de Arent Janszoon Ernststraat in Amsterdam- Buitenveldert werd gevonden, is op gelost. Drie jongelui, de 21-jarige C. L. R„ de 17-jarige R. M. T. en de evenoude A. S. hebben bekend dat zij gezamenlijk de hand hebben ge had in de dood van de kantoorbe diende. Volgens de recherche komen de verdachten uit de sfeer yin de Damjeugd. Het staat nog niet vast welk aandeel elk in de moord had. Het slachtoffer werd in de namid dag van 2 augustus door familieleden dood in bed aangetroffen. Aanvanke lijk was niet duidelijk of er van mis drijf sprake was. maar toen in dc loop van zondag sectie werd verricht bleek dat De Haas was gewurgd. Onmiddellijk na deze ontdekking begonnen ca. 25 rechercheurs van de groep ernstige delicten met hun na speuringen waarby zij aanvankelijk zo goed als geen aanknopingspunten hadden. In de loop van het onderzoek, waarbij honderden familieleden, za ken- en persoonlijke relaties van de vermoorde werden gehoord, bleek echter dat De Haas contacten onder hield met Jongelui. Grote aantrek kingskracht oefende daarbij zijn auto. een dure Jaguar, uit. Het onderzoek dat zeer uitgebreid is geweest, heeft wel aan het licht ge bracht dat de criminaliteit onder de zogenaamde Damjeugd groot is zo vertelde gistermiddag de hoofdinspec- taur van de kinderpolitie, de heer J. Steeneveld, die het onderzoek leidde. Niet minder dan dertig andere mis drijven, inbraken, berovingen, dief stallen en dergelijke zijn aan het licht gekomen en hebben geleid tot zeven tien arrestaties, wat weer tot gevolg heeft gehad dat twaalf jongelui voor de officier van justitie zijn geleid en vervolgd zullen worden. Een van de geliefde vormen om aan geld te ko men is wat de jongelui noemen „pootje tikken" het chanteren van homo- sexuelen in het Vondelpark. Het heeft geruime tijd gevorderd en honderden verhoren geëist voor de rechercheurs van de sectie ernstige misdrijven, duideiyk werd dat zy de potentiële daders moesten zoeken in het milten van de Damslapers. Ten slotte vielen de drie gearresteerden uit de zeef, twee reeds in augustus, de derde een week geleden. Welk aandeel elk van hen in het ge beuren heeft gehad staat nog niet vast. De stroom leugens en halve waar heden is zo groot dat het nog niet dui delijk is geworden hoe of wat er zigh nu precies heeft afgespeeld in de nacht van 1 op 2 augustus, terwyi ook niet duidelijk is wat er precies gestolen i6. Het ging de jongelui om geld maar hoeveel zij gevonden hebben Is niet duidelijk geworden: wel dat het niet veel kan zijn geweest, hoogstens een paar honderd gulden. Bovendien trof men na het ontdekken van het mis drijf nog geld aan in de kamer van de vermoorde man. De Haas, 57 jaar oud en gepensio neerd. maar met een baantje als een soort klusjesman op een kantoor, was niet rijk maar had een redelijk goed inkomen, dat hem in staat stelde ge makkelijk relaties te maken in het milieu van deze losgeslagen jongeren. Hij zocht er ook zijn contacten, die er. naar de politie meent, meer op ge richt waren zijn duidelijke eenzaam heid te verdrijven, dan wel zijn homo- sexuele neigingen te bevredigen. De gearresteerden zijn geen van drieën homosexueel. Hoe diep de recherche heeft moeten graven om ten slotte succe6 te kunnen boeken blijkt wel uit het procesver baal dat 1200 getypte pagina's telt. De drie jonge lieden stonden allen bij de kinderpolitie geboekt. Zij zyn stuk voor stuk meerdere malen veroor deeld. Hun wordt voorlopig ten laste gei legd tezamen en in vereniging de heerf De Haas om het leven te hebben gei bracht na naar zijn woning te zyn gegaan met de opzet hem te berowe£

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7