malerij woningen en onderbouw flats onjuist voor bejaarden dienstencentrum in lie Wielewaalstraat Scholenplan Katwijk kost half miljoen Derde hervormde school in Katwijk-Hoornes Katwijk aangesloten op regionale mobilofoon INTERESSANT ALPHENS RAPPORT arnixschool (Katw.) wordt uitgebreid Aktie in Poelpolder Pliilatelica Lisse G. VONK kreeg silver Lucas Bols wil meer grond Nieuwe brug over de Hoofdvaart in Nieuw-Vennep Bundeling maatschappelij k werk in Noordwijkerhout EUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 SEPTEMBER IV ALPHEN De zorg voor de bejaarden, waarin dit voorjaar met de prichting van de stichting „Open bejaardenwerk" een nieuwe stimu- ans werd gegeven, heeft een goede werkbasis gekregen in het rapport Alphense bejaarden". Dit rapport, samengesteld door de gemeentelijke ociale dienst, werd op een persconferentie toegelicht door wethouder 'aats na een inleidend woord van burgemeester Gallas. De burgemeester bedankte wet- ouder Paats, drs. Th. J. Hübens van et Provinciale Opbouwwerk en de J. H. Spannenmaker. waar- emend directeur van de gemeente- jke sociale dienst, voor dit rap- ort, alsmede de vele medewerksters, ie de enquêtes onder de bejaarden ebben gehouden. Wethouder Paats lichtte het rapport toe. Het eerste doel van de stichting „Open bejaarden- werk" is een dienstencentrum in het bejaardencentrum, dat mo menteel wordt gebouwd aan de Wielewaalstraat Kwartelstraat. Het rapport dient mede om de behoeften aan te tonen en cijfers Ij te verschaffen als basis voor het [j werk. Men hoopt midden volgend jaar te kunnen starten. Hel dienstencentrum zal apart de stichting worden geëxploi- De exploitatie van het be- •dencentrum valt onder „Rijn- Overigens is het niet de bedoeling it de dienstenverlening van de ij aarden te wachten tot het cen- gereed is. Men wil nu al een ital diensten beginnen, waar- ïder het bezoeken van de be jaar- in en eventuele uitbreiding van de :tie „tafeltjedekje". De stichting is verdeeld in secties, ie elk een bepaalde „dienst' voor rekening nemen en een eigen stuur hebben.'Elke sectie is met ree leden vertegenwoordigd in de fichting. Als voorlopig voorzitter igeert oud-gemeentesecretaris A. [eenhuyzen. erpleegin richtin g Door een goede organisatie van de ienstenverlening zal de behoefte an bejaardentehuizen verminderen, rat de opzet van de gemeentelijke plannen m Alphen-Noord enigszins Joorkruist. Er worden voor de huis- ting van de bejaarden trouwens nodige plannen beraamd. .ijnzate denkt hierbij aan het van de voetbalvereniging >hcnse Boys, dat volgend jaar be- :baar komt. Het Nut heeft bouw- in de omgeving van de •thai, terwijl de gemeente zelf bejaardenwoningen wil bouwen in >rd. De gemeente is bovendien in -eking met een particuliere on tneming voor de bouw van een •iceflat bij de Saffierstraat in KATWIJK Het bestuur van de reniging voor christelijk onderwijs i gereformeerde grondslag in Kat- ijk aan Zee heeft de gemeente ver- cht medewerking te verlenen voor uitbreiding van de Marnixschool n de Schimmelpenninckstraat met b lokalen. Het aantal leerlingen in de woon- ijk Hoornes is zodanig, dat reeds bbele klassen zijn gevormd voor t eerste en tweede leerjaar. Deze erlingen zyn. vooruitlopende op de Ibreiding, tijdelijk ondergebracht de twee vaklokalen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder- g 25 september: hoog vater 2.31 14.56 uur; laag water 10.57 en 11 uur. KATWIJK Het aantal wacht- isjes van de NZH zal in Katwijk irden uitgebreid. Bij een viertal Iteplaatscn. te weten Callaoweg. teuwenlaan en Hoorneslaan, zal een worden geplaatst. De ge- ïente Katwijk zal, als de raad het edkeurt, hiervoor een krediet van 5300 beschikbaar stellen. KATWIJK Het bestuur van de snluchtschool van de stichting tterdamsch Zeehospitium heeft Zocht gelden beschikbaar te stel- l voor de aanschaf van vijf leer- gensets voor de onder zijn beheer ande school voor buitengewoon er onderwijs aan de Drieplassen- I in Katwijk. Iet meubilair is nodig in verband t uitbreiding van het aantal leer- gen bij de aanvang van het cur- ijaar 19691970. Met de aanschaf een bedrag zijn gemoeid van on- veer f 450. KATWIJK Het bestuur van de leniging tot stichting en instand- uding van chr. scholen voor bui tgewoon lager onderwijs voor Kat ie e.o., heeft de gemeente ge- tagd gelden beschikbaar te stel- voor het ombouwen van de cen- le verwarmingsinstallatie in de nnebloemschool aan de Piet Hein- in. De verwarmingsinstallatie wordt stookt met olie; men wil nu over- an op aardgas. CATWT.TK Aan de gemeente- ad wordt voorgesteld een krediet n f 2300 beschikbaar te stellen voor breiding van het aantal graven de algemene begraafplaats aan de rklaan. KATWIJK Donderdagavond i half zeven zal in het verpleeg- iis „De Wilbert" een dienst wor- tl gehouden waarin ds. Makkenzè I voorgaan. Familieleden van de Woners van het tehuis zijn even- n« welkom. Noord. In deze flat zullen diverse diensten aan de bewoners worden geboden, zoals het verstrekken van warme maaltijden, lichte verpleging en mogelijkheid tot recreatie. Reeds lang bestonden er plannen voor de bouw van een verpleeg inrichting voor bejaarden, als onder deel van het ziekenhuis Rijnoord. Door de moeilijkheden, die er zijn geweest, is dit plan tijdelijk wat op de achtergrond geraakt, maar het huidige bestuur heeft te kennen ge geven deze plannen weer ter hand te zullen nemen, zodat op het terrein naast het ziekenhuis deze verpleeg inrichting zal verrijzen. Grote enquête Het „rapport Alphense bejaarden' is een vervolg op de oprichting stichting „Open bejaardenwerk". ,Deze stichting kwam in mei van dit jaar tot stand. Het onderzoek is uitgevoerd door een honderdtal vrijwillige huisbe zoekers, die tevoren door de socio loog drs. J. Hübens van het Provin ciaal Opbouworgaan waren ge ïnstrueerd. Zij werkten aan de hand van een lijst met 32 vragen over validiteit, socialecontacten, huis vesting en gewenste dienstverlening. Het totale aantal inwoners van 65 jaar en ouder was per 1 juli 1969 2773, van wie er 317 in tehuizen wonen. Opvallend is, dat in Alphen- Noord slechts 24 bejaarden wonen, nog geen 1 van het totaal. In ver gelijking met heel Nederland is het percentage bejaarden in Alphen vrij laag, nl. 7,8% tegen 10% in Neder land. Nooit bezoek Van de 2171 geënquêteerden zijn er 161 of 7.4%, die nooit bezoek ont vangen en 955 of 44% met weinig bezoek. Opvallend is ook het grote aantal bejaarden, dat nooit een sociëteit bezoekt: 81,2%, terwijl 75,9% geen andere ontspanning buitenshuis heeft. LISSE De afdeling Bollenstreek van „Philatelica" had gisteravond een vergadering in de Witte Zwaan. Besloten werd in de Poelpolder een aktie te gaan voeren voor nieuwe leden. De voorzitter lichtte het win- tepprogramma toe, waarin ook ruil- dagen zijn opgenomen. De eerste zal worden gehouden op zaterdag 29 nov. van 10 tot 5 uur in de Witte Zwaan. Mevr. Van 'Hamme-Meijler hield een causerie óver de Franse Yvert- catalogus. In verband met het 15- jarig bestaan zal op 2 en 3 januari een tentoonstelling worden gehou den. LISSE Morgenavond om kwart voor acht wordt in de Mariënburcht aan de Oranjelaan een cursusavond voor kleuterleidsters gegeven over de godsdienstige opvoeding van de kleuter. Burgerlijke stand Sasseiiheim SASSENHEIM GEBOREN: Peter, z v W L A Kruijswijk en P E Tijsterman. Postwijkkade 8. ONDERTROUWD: H. G M Vrin- ger, Haarlem en J. Barendrecht, Berkenlaan 37. H: 30 okt. P H W Koomen, Lisse en A W Berbée, Park laan 24. H: 21 okt. Th Boter. Rusthofflaan 9 en J C Ziegelaar, Zandslootkade 13. H: 8 okt. GETROUWD: J Barnhoorn, 14 jan 20, Sporthoflaan 18. en A J Honders, 19 aug 24, Zandslootkade 41. Toek. adres: Sporthoflaan 18; te Hillegom: C G Noordermeer, 15 jan 43, Nar- cissenlaan 48, en H A M van Ton geren, 25 okt 47, te Hillegom. Toek. adres: Stationsweg 176, Hillegom. OVERLEDEN: A Warnaar. 68 jr, Wilhelminalaan 8: J Vonk, 3 jr. Hein Baderstraat 22. NOORDWIJK De Alg. Bond van Bejaarden, afd- Noordwijk is dit seizoen met een filmavond in het Lido-theater begonnen. In zijn openingswoord btroo|tp de voorzitter, de heer A. J. Zand- voort speciaal de wethouder van sociale zaken, de heer M. C. J. Se- delaar en de heer G. Vogelaar, lid van de gemeenteraad, die door hem vervaardigde films vertoonde. NOORDWIJK De Leidse Smal film Liga en de Noordwijkse Film club gaan vrijdag om kwart over acht gezamenlijk het nieuwe sei zoen openen in het Lidotheater te Noordwijk. Het bestuur van de L.S.L. is erin geslaagd de producer George R. Sluizer naar Noordwijk te laten ko men. Hij zal 35 mm en 16 mm films vertonen. NOORDWIJK Vrijdagavond opent „Blijf voor 't Land" het nieuwe seizoen met schietwedstrij den op haar banen, boven de r.k. mavo „St. Willibrord" aan de Van Panhuysstraat. De Alphense wethouder Paats, die het rapport over bejaarden aan de openbaarheid prijs gaf. HUM De wensen van de bejaarden om trent de huisvesting concentreren zich grotendeels tot het blijven in de huidige woning, nl. 65,7%; slechts 6,9% wenst huisvesting in een be jaardentehuis. De rest prefereert een bejaardenwoning al dan niet met dienstverlening. Kapp< er Uit de enquête voor de gewenste dienstverlening komt de kapper royaal als eerste te voorschijn, nl. 52,4%. Voetverzorging en badge legenheid waren ook veel gevraagd. Het" rapport stelt, dat in een dienstencentrum tenminste de vol gende activiteiten moeten kunnen plaatshebben: tijdsbesteding, zoals biljarten, lezen, beoefenen van een hobby en het zien van een film en dia's; het mogelijk maken van contacten, b.v. door middel van sociëteitswerk; maaltijdvoorziening: pedicure: bad en douchegelegenheid; spreekuur en/of behandeling door arts. wijk- verpleegste/maatsehappelijk werk ster en de mogelijkheid om de was te doen, het haar te laten verzorgen en bankzaken te regelen. Het dienstencentrum 'moet voor de bejaarden te voet bereikbaar zijn, waarbij men er vanuit mag gaan. dat 800 meter de maximale af stand is. Hoewel er in verschillende straten van de gemeente véél bejaarden wonen, is er niet direct een wijk aan te wijzen waar terstond een dienstencentrum zou kunnen be- ffinnpn met een mpximumcaoar^pit. behalve aan de Wielewaalstraat. Bin nen een straal van 800 meter van dit punt wonen 951 bejaarden. Verscheidene geënquêteerden vin den wonen in de onderbouw van een flatgebouw, zoals de Thorbecke- straat, Raafstraat en Merelstraat verre van ideaal. De voornaamste klachten waren: de grote concentra tie van kinderen in de hogere flat- lagen, waardoor bij slecht weer in de trappenhuizen en bij mooi weer voor de ramen kinderspeelplaatsen ontstaan. De geluidshinder zou voor al bij hogere leeftijdsgroepen de rust ernstig verstoren. T rappenlopen Trappenlopen vormt voor de meeste bejaarden een ernstig ob stakel. Een realisering van bejaar denwoningen in hoogbouw zou het voordeel hebben, dat een lift het trappenlopen overbodig maakt. Uit ervaringen in Nederland is gebleken, dat galerijbouw het nadeel heeft van een te grote openheid, waardoor bejaarden door koude en wind de woning vaak niet kunnen verlaten. Bejaarden woningen, zoals in het rapport bedoeld, zijn aanwezig in de Buitendorpstraat 115) en bij het bejaardencentrum Rijnzate (16), terwijl er 48 in aanbouw zijn. Op grond van de enquête zou er op korte termijn nog behoefte bestaan aan 324 woningen. Er is een groot tekort aan ver- pleegaccommodatie. Hierdoor wor den ziekenhuisbedden en plaatsen in de bejaardentehuizen te lang bezet. Een aantal bejaarden wordt thuis verpleegd met veel moeilijk heden en tekortkomingen. RIJNSBURG Maandag werden bij R.S.C. de eerste partijen gesjoeld die zullen uitmaken wie in'groep één of twee geplaatst zal worden. In groep A won Jac. Heemskerk van E. Klees en was de uitslag van de paartij A. BeekhuisD. v. d. Vijver 10. In groep B toonde H. Tijster man zich de meerdere van A. Vlet ter en won L. J. Goudriaan van G. Slingerland; in groep C won A. de Mooy van A. Ravensbergen en C. Hogewoning van P. v. Doesburg. Groep D: C. van Starkenburg Joh. Schoneveld 01 en A. Franken Albr. van Egmond 10; groep E: Jac. Noort verloor van M. Vletter. KATWIJK Om op het gemeen telijk sportpark Nieuw-Zuid over een betere parkeergelegenheid te beschikken stellen B. en W. voor het door afbraak van de voorma lige kantine vrijgekomen terrein gedeelte te voorzien van een tegel plateau en daarop een parkeer- strook aan te bi^ngen. Dan zullen circa tien auto's geparkeerd kun nen worden. Voorgesteld wordt een krediet van f 3.595 beschikbaar te stellen. Burgerlijke stand Leiderdorp LEIDERDORP Ondertrouwd: G M PArni en G M Kok. D J Rommen en L C M Bonneur. Getrouwd: A v Klaveren en G Glasbergen, P H Holthuis en C H M Buve, R Vlietstra en H W E Bakema F J Maria en A J H Fokkema. Programma Leidse Kunstkring LEIDEN De Leidse Kunstkring Voor Allen, die geen fusie aanging met Toonkunst en dus als zelfstandi ge vereniging blijft voortbestaan, heeft voor het komende seizoen een programma van vijf Kamerconcerten vastgesteld. Het Nederlands Kamerorkest treedt op 9 oktober op onder leiding van de Amerikaanse dirigent Adrian Sunshine met solistische medewer king van de Nederlandse pianist Wil lem Brons. Op 4 november geeft het duo Her man Krebbers (viool) en Danièle Dechenne (piano) een concert en op 13 januari 1970 treedt de pianist Alexander Uninsky op. De laatste twee concerten worden gegeven door de pianist Malcolm Frager (2 maart) en het Tatrai Kwartet (10 april). Ontspanning voor Leidse bejaarden LEIDEN Blijkens een briefje, dat wij gisteren van de Clulb 500 ontvingen, uitgaande van de „Stich ting ontspanning voor gehandicap ten", biedt deze club donderdagavond in Rijn en Vliet de bejaarden be langeloos een ontspanningsprogram ma aan, verzorgd door Willy Fran sen, accordeon, de goochelaar Arenso,- het Trio Los Amicos en de operette zangeres Anne Cherie. Dit gebeurt geheel belangeloos. Men kan zich als donateur van deze stichting opgeven bij de heer Mulikhuijse te De Bilt, Troelstra- weg 93, en instellingen en tehuizen, die een ontspanningsavond willen hebben, kunnen dit aanvragen bij mevrouw Vorstenbosch, Breitnerlaan 243, Den Haag. SASSENHEIM Als slot van de jaarlijkse uitgaansdag van perso neel en directie van N.V. C. Wester beek naar Den Helder werd de heer G. Vonk, cultuurschef, in de Oude Post gehuldigd omdat hij veertig jaar aan de onderneming is verbonden. Burugemeester J. Baron van Knobbelsdorff sprak de jubilaris toe. Hij zei dat in die veertig jaren veel gebeurd en veranderd is. Wat niet is veranderd, dat is het drukke bollenseizoen, reden waarom, het jubileum niet op 16 juli, de eigen lijke datum, kon worden gevierd. De burgemeester vertelde de heer Vonk, dat hem voor de manier waarop hij altijd zijn werk heeft verricht en voor zijn actieve deel neming aan het organisatiewerk van de chr vakbeweging de zilve ren eremedaille in de orde van Oranje Nassau was toegekend. De heer C. Westerbeek, directeur van het bedrijf, vertelde na de uit reiking van de medaille iets over de geschiedenis van het bloembol lenvak en over wat de heer Vonk daarvan meemaakte. Ook de heer Moerkens sprak nog namens het personeel. Hij overhan digde zijn jubilerende collega een rookstandaard. NIEUW-VENNEP Bij de on derhandelingen over de vestiging van Lucas Bols in Nieuw-Vennep werd tevens overeengekomen dat het bedrijf een perceel grond van ongeveer 2.5 ha van de door de ge meente Haarlemmermeer aan te ko pen percelen van het Weeshuis der Doopsgezinden in Haarlem in zijn be zit zou krijgen. Vorig jaar werd door de raad tot aankoop van bedoelde percelen besloten, zodat nu aan het verlangen van Bols kan worden te gemoet gekomen. De N.V. Bols heeft de grond nodig in verband met te verwachten uit breiding van de bedrijfsgebouwen. De verkoopprijs is bepaald op f 36,30 per m2. GRONDVERKOOP IN HAARLED1MERMEER HAARLEMMERMEER De ge meenteraad zal volgende week don derdag bijeenkomen. De agenda ver meldt ongeveer veertig voorstellen. In het kader van de vervanging van transformatorstations die uit verkeerstechnisch oogpunt dienen te verdwijnen, heeft het provinciaal elektriciteitsbedrijf van Noordhol land verzocht van de gemeente grond te kopen in Abbenes. om daar een nieuw station te bouwen. Het terreintje ligt aan de noord-oostzijde van de openbare school aan de Hoofdweg. B. en w. stellen de raad voor de grond voor f 1000 te verko pen. Ten behoeve van de uitbreiding van het bedrijf van de heer G. van Es Zn. gevestigd te Buitenkaag. stellen b. en w. de raad voor een strook grond te verkopen voor een bedrag van f 7.097.50. De heer L. Speelman heeft de ge meente Haarlemmermeer verzocht een perceel grond aan de Kerk straat te Nieuw-Vennep te kopen voor het vestigen van een timmer bedrijf. Aan de gemeenteraad wordt voor gesteld een perceel grond op de hoek Nachtschadestraat-Distelstraat te Nieuw-Vennep voor de prijs van f 40.976 te verkopen ten behoeve van de bouw van een bungalow. Noordwijkse kerken hebben gezamenlijk winterprogrammu NOORDWIJK Het Convent van Kerken te Noordwijk kwam onder leiding van voorzitter ds. D. Keuning bijeen, om het programma voor het komende winterseizoen te bespreken. De geestelijken van Noordwijk willen in de komende maanden be paalde onderwerpen in de sfeer van de Bijbel behandelen. Deze inleidin gen worden gehouden in een centraal gelegen gebouw in de gemeente. Ieder is daar welkom. De volgende onderwerpen komen aan de orde. Ds. C. Warner: Israël in zijn milieu; Kapelaan Warmer dam: Literaire aard van de Bijbel; Dr. J. G. B. Jansen: Genesis 1-5; Ds. D. Keuning: Profetisme in Israël; de heer De Leur: Een schets over de wording van de vier Evangeliën. LISSERBROEK Vrijdagavond acht uur wordt de jaarvergadering gehouden van de dorpsraad Lisser- broek in Contact. KATWIJK De ervaring leert dat het moeilijk is in een nieuwe woonwijk de noodzakelijke voor zieningen voor het onderwijs ge lijke tred te doen houden met de woningbouw. De uitvoering van de plannen voor de scholenbouw blijft dikwijls achter. In het afgelopen jaar hebben b. en w. besloten medewerking te ver lenen voor de bouw van kleuter en lagere scholen. Nu is een scholenplan ter visie gelegd van de in de naaste toekomst te bouwen scholen voor basis, en kleuteronderwijs en gymnastieklo kalen, als één projekt. Het overzicht is primair bedoeld om te komen tot een financierings plan. Verwacht wordt dat, indien het totaal te investeren bedrag voor de bouw en inrichting van de scho len op de begroting wordt gebracht, NIEUW-VENNEP In de ver schillende bestemmingsplannen voor Nieuw-Vennep is rekening ge houden met de aanleg van de zgn Dreef. Deze weg, die inmiddels ge deeltelijk is gerealiseerd, zal als rondweg een belangrijke funktie krijgen voor de afwikkeling van het verkeer tussen de vier kwadranten van deze woonkern. In de weg zijn twee bruggen over de Hoofdivaart geprojekteerd: één in de Noorderdreef en één in de Zui- derdreef. tussen de Kerkstraat en de Gelevinkstraat. B. en w. achten het gewenst op korte termijn tot de verwezehlij- king van laatstbedoelde brug te ko men. Dit ook omdat het verkeer t.z.t .zil moeten worden omgeleid in verband met de reconstructie van de Venneperweg en van het kruispunt Hoofd weg-Venneperweg. B. en w. stellen de raad voor een krediete van f 280.000,- be schikbaar te stellen. KATWIJK Aan de gemeente raad zal donderdagavond worden voorgesteld medewerking te verle nen voor het treffen van voorzie ningen aan de Oranjeschool aan de Secretaris Varkevisserstraat. Dit op verzoek van het bestuur van de Hervormde scholen Katwijk aan Zee. Het gaat ondermeer om voorzie ningen ter verbetering v. d. akoe stiek, de aanschaf van materiaal KATWIJK Als voorbereiding voor de oprichting van een lande lijk mobilofoonnet van de politie zal binnenkort in Zuid-Holland bij wijze van proef worden begonnen met een regionaal mobilofoonnet voor de politiekorpsen. Dit intercommunale verbindings- net is van groot belang in geval van onverwachte gebeurtenissen. Aan het opzetten van dit proefge bied hebben alle Zuidhollandse ge meenten hun medewerking toege zegd. De gemeenten dienen zelf voor een zgn. onderbandstation te zor gen. waarvan de totale kosten wor den geraamd op f 9500. B. en W. van Katwijk, die de proef voor deze gemeente ook van belang achten, stellen de raad voor een krediet ter grootte van dit be drag beschikbaar te stellen. voor handenarbeid en van een hoe veelheid leer- en hulpmiddelen voor het eerste leerjaar. Ook wordt verzocht gelden be schikbaar te stellen (f 14.300), voor de vorming van een tweede klas voor het derde leerjaar aan de on der zijn beheer staande Prins Wil- lem-Alexanderschool. gelegen aan de Parsstraat. Er zijn al enkele pa rallelklassen gevormd, die zijn on dergebracht in de twee vaklokalen en in een lokaal van de Prins Mau- ritsschool aan de Nolensstraat. Het schoolbestuur heeft besloten over te gaan tot stichting van een derde school in dit gebied. B. en W. stellen voor een bedrag van f 14.300 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van meubilair, leer- en hulpmiddelen voor de dub bele klassen van het eerste tot en met het derde leerjaar van de Prins Willem-Alexanderschool doch reeds als een eerste krediet ten laste te brengen van de te stichten derde hervormde school in de Hoornes. de uitvoering van deze plannen niet meer zoals tot voor kort, door fi nancieringsmoeilijkheden behoeft te stagneren. De uitgave wordt geraamd op 500.000. Ds. W. Suyker beroepen LISSE Ds. W. Suyker, predi kant van de Geref. Gemeente heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gemeente te Haarlem. LISSE De afd. Lisse-Hillegom van de Vereniging van Huisvrouwen hield gistermiddag in het Nutsge- bouw te Hillegom de eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen. De dameskapsalon Hagen uit Lisse ver zorgde deze middag met het onder werp haarverzorging. RIJNSBURG Ds. W. Chr. Ho- vius uit Katwijk aan Zee houdt vrijdagavond om acht uur in de zaal achter de Chr. Geref. kerk een spreekbeurt voor de Hervormde Evangelisatie. Lunapark geopend LISSE De vice-voorzitler van de harddraverijvereniging, de heer H. de Vroomcn. heeft gistermiddag oin 4 uur het lunapark geopend. De kinderdrumband van Trou moet Blijcken gaf echter eerst een show weg. die met applaus werd beloond. In hun rood-witte kostuums zag het jeugdige korps er erg leuk uit. De heer De Vrooraen vuurde tien knal- bommen af en toen was de opening een feit. Morgen is he tde eigenlijke feest dag met een kortebaandraverij op de Van Lyndenweg. Er is een be drag van 4800 gulden aan prijzen. Om 12 uur wordt begonnen. Om half acht 's morgens is er een grote viswedstrijd van Advendo in de Ringvaart. En dan natuurlijk nog de behendigheidswedstrijden voor automobilisten op de Gedempte Ha ven. Het Lunapark is tot. 12 uur 's avonds geopend. sinds 1920 tentoonstelling voor hot moderne gezin IDEAAL WONEN IN HET HUIS VAN DE TOEKOMST GARAGE SAUNA ZWEMBAD in 1 dag met plastic stenen gebouwd en door 12 fabrikanten fantastisch ingericht. 150 attractieve stands met vele NOVITEITEN. Prachtige miniatuur gebouwen uit HULST. Reserveer een middag of een avond! HOUTRUSTHALLEN OEN HAAG LISSE De firma Slottje heeft op de hoek KanaalstraatJuliana- straat onder de naam Andes een speciaalzaak geopend. Dit omdat de brandstoffenhandel een terugslag heeft gekregen door de concurrentie van het aardgas. De kolenleveran- ties blijven vhter gewoon door gaan. In de nieuwe zaak, die de heer Noorlander, consulent van de Ver. Brandstoffenhandel. vrijdag middag om 2 uur zal openen, kan men van alles kopen op het gebied van visserijsport. vogels en voeding. Er is een afdeling, waar honden kunnen worden gewassen, terwijl men ook allerlei kooien voor ham sters en vogels kan kopen. Lening voor dorpshuis LISSERBROEK B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor akkoord te gaan met het ga randeren van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de Stichting Dorpshuiswerk Haarlem- meer-Zuid voor de bouw en eerste inrichting van een dorpshuis in Lis- serbroek te sluiten geldlening. Voor de afronding van de finan ciering van dit projekt dient de stichting een geldlening te sluiten lot een bedrag van f 55.625. De Co- operatieve Raiffeisenbank in Lisse is bereid de lening te verstrekken. Eerste steen prot.- elir. verpleeghuis LEIDERDORP De heer Chr. Steketee, een der initiatiefnemer* van de op 11 juli begonnen bouw van het verpleeghuis van de „In terkerkelijke stichting tot verzor ging en verpleging van langdurig zieken", zal zaterdag 18 oktober de eerste steen leggen. Dit gebeurt o-p het bouwterrein aan de Persant Snoepweg na een bijeenkomst in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan. Subsidie voor Excelsior (75) in Leiderdorp LEIDERDORP De chr. gemengde zangver. Excelsior zal in 1971 haar 75-jarig bestaan vieren met een op voering (in samenwerking met an dere koren en met begeleiding van een beroepsorkest) van een orato rium in de Scheppingskerk. De ju bileumuitvoering kost de zangver eniging twee jaar voorbereiding. Be gin 1969 is het bestuur daarom al begonnen met het opstellen van een programma en het maken van een begroting. B en W stellen voor de vereniging over 1970 een subsidie uit het Cul tuurfonds te verlenen van f 800 en de over 1971 in principe een subsi die van maximaal f 1200 toe te zeg gen in het tekort op de jubileum uitvoering. Hierbij is rekening ge houden met de subsidie van andere instanties. NOORDYVIJKERHOUT Het be stuur van het Algemeen Instituut voor Maatschappelijke Dienstverle ning heeft plannen om te komen tot een nauwere samenwerking met de charitatieve instellingen en de kerk besturen. Nu tussen het Algemeen Instituut en de Stichting Dienstverlening Be jaarden overeenstemming is bereikt, is voor de organisatie en de uitvoe ring van het bejaardenwerk in Noord wij kerhout een nieuwe sectie gevormd, waarin uit elk instituut drie leden zitting hebben onder voor zitterschap van de heer C. P. J. Tim mer. De volgende stap was een bespre king met de charitas-instellingen, de diaconale raad en de kerkbesturen. De verwezenlijking van de samen werking ziet het Algemeen Instituut in het vormen van een raad van ad vies.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7