Directie Motorhuis geeft ue voor clubhuizen chèqi Residentie-Orkest met minder moderne werken Vrijdag wordt oude eemarkt uitgeluid Ned. Madrigaalkoor bereikte hoog peil Ook De Boomgaard op de monumentenlijst Auto s en bloemen in Groenoordhal re boodschappen Aanpassing aan verlangens concertbezoekers GETUIGE WERD VERDACHTE J. W. SCHNEIDER VERLAAT \1 50 JAAR GEMEENTE LEIDEN Chauffeur stopte niet voor voet gangster en september Filmavond over Zuid-Amerika c jy O bent Groenoordhal - Willem de Zwijgerlaan - Leiden NIEUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 LEIDEN De directie van het jubilerende Motorhuis N.V. over- landigde gistermiddag aan burgemeester Van der Willigen een chèque van 10.500 gulden bestemd voor de bouw van drie clubhuizen in Leiden- Zuidwest. Daarbij werd de verwachting uitgesproken, dat het bedrag nog iets zal aangroeien. In het restaurant van de Groenoordhal heette directeur J. Boon de aanwezigen hartelijk welkom en toen hij daarmee klaar was, waren de vijf minuten spreektijd, die een ieder had gekregen, eigenlijk al om. Aanwezig waren vertegenwoordigers van General prMotors, van Shell-Ned., van Michelin, Vredestein en Good Year, van de .tli VAM Voorschoten en van de Leidse Bond van Amateurtuinders, de e'wethouders Sannes en Piena en bestuursleden van LJA en clubhuizen. Aradeiiiifche examens. LEIDEN. 23 september Rijks universiteit: doct.ex. Ned. recht me vrouw J J LambersHacquebard (Leiden), idem de heer P A Offers (Oegstgeest), id. de heer A J Th Dorenberg (Voorburg), id. de heer J T Dirkse (Leiden); kand.ex. W so ciologie: de heer J J Swanink (Delft) idem de heer H P Stumpius (Den I Haag), J H Krabshuis (Den Haag), id. A A v d Bos (Den Haag), id. de heer Chr Bloos (Warmond), mej. M Stillebroer (Rotterdam), dhr C A Seret (Den Haag), mej A Boerma (Groningen), dhr J Kamerling (Voor burg), mej M L de Regt (Schevenin- gen). Namens de directie van GM voer- eli le de heer L. A .Ladage het woord. "e*Bij de oprichting, zo zei hij, had lechts een enkeling de beschikking ,1Épver een automobiel. Daarom ge- uig.de het van pioniersgeest om een landel in auto's te beginnen. In iugustus 1968 kwam de 2 miljoenste luto op de weg en als de progno- -" es juist zyn, komt in 1974 de 4 niljoenste. Dat is in zes jaar een verdubbeling. Het Motorhuis is voor 'Leiden een begrip. Niet alleen heeft ii bewezen de ontwikkeling te kun- len bijhouden, maar ook te kunnen roorblijiven. Verhouding De heer D. J. Rueb, directeur •an Shel'l-Nederland NV, noemde 1iet Motorhuis een bedrijf met een "c ienende taak. Daar getuigt ook le tentoonstelling van. In al die ™aren ging het niet alleen om de '[^verkoop van de auto, maar ook om iet contact met de mens. iwemdiploma's in Leiden LEIDEN In de Overdekte zijn oor het diploma-A de volgende per- onen geslaagd: olanda Slingerland. Menno Som- roek. Frans de Graaf, Marcel Ros- euvel, Rudy Voskuil, Gerard Huls- v< os, Tony Kukler, Bernardus Dissel- ■i orp, Wim v d Zwan, Hendrik Lan dveld, Leendert den Hartog, Sjoerd ■e;le Wolf. Boudewijn Schrijvers, Rei- hi ier v Heukelom, Ernest v Steenber- I en, Robertus v Noort. Gerrie La- ots. Anja Ravensbergen, Marja eger,. Jolanda Bol, Marja de Lange, ;r lieke v d Wilk, Annie Offerman, •a ricitta Bokern, Barry v Leeuwen, nine de Roo, Linda v Dijk, Johanna artwijk, Mary v Westbroek, Corne- a v Evert, Inge Dreef, Rifka Mos- owitz, Marie Laterveer, Irmie van teenbergen, Gijsbertha Weenink ie dogervorst, Jan van Egmond, Eli- »beth Kooreman, Leendert v Eg- Jiond, José Castelein. Voor het B-diploma slaagden: An- :mieke Slingerland, Sietse Nicolai, reline v d Valk, Pieter Ravensber- i, Mariëtte v d Kolk, Paulus Holl- a, Annette v d Blom, Peter van t. Koos Slingerland, Hans Ramb, arit Hol, Gerrit Buis, Dineke v d 'den, Edith L'Ecluse. jj' DEN HAAG Een 60-jarige Voor- hotenaar is gisteren door de Haag- ce politierechter veroordeeld tot 70 -S ilden boete- Hij werd verdacht van efstal van een doos kersenbonbons, n pakje stroopwafels en een pakje ter uit een zelfbedieningszaak. Verdachte hield vol dat de artike- al in zijn tas zaten toen hij de nkel binnenkwam. Hij had ze de rige dag gekocht. Hij toonde een rekenstaatje voor de boodschap- !l 1, maar daarop stond geen datum •n' rmeld. De winkelier en zijn bediende had- n gezien dat de man boodschappen zijn tas had gedaan zonder af te kenen. De officier van justitie was enger dan de rechter. Hij eiste 4C gulden boete en. twee weken ge- ngenisstraf voorwaardelijk. De heer P. van Mill sprak namens het hoofdbestuur van de BOVAG. Wie Boon zegt, zegt BOVAG en wie BOVAG zegt, zegt Boon. Gerard Boon was destijds de oprichter en ook Jan Boon jr. heeft een actief aandeel geleverd. Hetzelfde geldt ook voor de VAM. In al die jaren is er een goede verhouding geweest. De heer J. Bosman (jubileum fonds personeelsvereniging) zei, dat het een lange verjaardag was ge worden. van 2 juni tot nu. Hij Lichtte het idee toe, dat was geboren om een bedrag te geven aan de stich ting. waarin alle gezindten in Lei den samenwerken voor de drie nieuwe clubhuizen en overhandig de aan directeur J- Boon een en veloppe met de chèque Bijna twee Ion De heer Boon zei, dat ondanks het 50-jarig bestaan het bedrijf zich jong genoeg voelt om aan de jeugd te denken en gaf de .chèque door aan de heer Bos van de coördinatie commissie, die de directie eveneens hartelijk dankte. Het bedrag is over rompelend en dat stemt je wel tot vreugde. U kunt er zeker van zijn, dat het goed wordt besteed en het resultaat zult u zelf kunnen zien. Hij vertelde, dat de kosten per stuk bijna twee ton bedragen. Het ge'ld is moeilijk bij elkaar te krij gen. Ook na de lening, die we heb ben aangegaan, is er altijd nog een restant van anderhalve ton Dat moeten we zelf bijeen brengen. Tekeningen O Burgemeester Van der Willigen opende op symbolische wijze de ten toonstelling in de Groenoordhal. Naast natuurlijk de auto's van nu met alle comfort, staan er tien antieke wagens, van 1903 tot 1933. Verder is er onder de naam t,Van put tot pomp'', een stand van Shell. De Vara heeft een techno-bar, waar de jeugd lekker kan doe-h et -zeiven. In een fotoreportage is het heden en verleden van het Mo torhuis weergegeven. Bijzondere vermelding verdient de grandioze bloemenversiering van de Leidse Bond van Amateurtuin ders, die op deze manier ook een heel ander deel van het publiek bereikt. Alle 900 leden hebben bloe men gekweekt en daarmee gezorgd voor 175 bloemstukken. Op de ten toonstelling hangen 40 bekroonde tekeningen van kinderen, die fan taseerden over de auito van de toe komst. Zij mogen een reisje naar Antwerpen maken. LEIDEN Als men het programma voor de concerten pon het Resi dentie Orkest, in het seizoen 1969-'70 overziet, valt het direct op, dot een zekere concessie is gedaan aanzienlijk minder moderne werken dan voorheen. De oorzaak hiervan is een minder grote belangstelling, vooral bij de wat oudere concertgangersvoor het zeer moderne genre en daar men toch al met een ernstig tekort op de rekening te kaïnpen heeft, onda>nks de subsidies van Leiden en de provincie, is men wel gedwongenzich enigszins aan de verlangens van de concertbezoekers aan te passen. De jeugd, vooral do studenten, la ten verstek gaan: ondanks de zeer laag gestelde pryzen voor de cives academici hebben niet meer dan 33 studenten zich geabonneerd. Zonder een duidelijke gerichtheid te vertonen op een bepaald thema of een bepaalde componist, blijkt het programma wel degelijk boeiende fa cetten te bieden. Zo leidt Bohumil Gregor, die ook vorig jaar met het orkest optrad een vrijwel onbekend opus van Dvorak, der Wasserman, waarna men Martinus' schaars ge speelde sinfonietta „La Jolla" kan beluisteren. Zino Francescatti zal, ze- Directeur J. Boon overhandigt burgemeester Van der Willigen de cheque.. Foto Van der Horst DEN HAAG De Haagse politie rechter en officier van justitie keken wel vreemd op toen een getuige zich plotseling ontpopte als verdachte. De 46-jarige incasseerder uit Rijs wijk moest getuigen in een zaak waarbij zijn zwager ervan werd ver dacht op de Lage Morsweg te Le'den bij het achteruit rijden een gepar keerde auto te hebben geraakt, waar na hij was weggereden. Maar de in casseerder zei nu de waarheid te willen vertellen. Hij zette uiteen dat hij reed op de bewuste dag. maar omdat hij niet in het bezit was van een rijbewijs had hij zijn zwager gevraagd de schuld op zich te nemen- De financiële gevolgen zou hij wel vergoeden. De rechter zei de indruk te hebben dat getuige de waarheid sprak. De getuige zal in een volgende zitting als verdachte worden gedagvaard. Pas daarna zal de zwager kunnen worden vrijgesproken. LEIDEN Volgende week maan dag wordt in de koffiekamer van het stadhuis afscheid genomen van de heer J. W. Schneider, administra teur van het Openbaar Slachthuis. De heer Schneider gaat dan met pensioen na een onafgebroken dienst verband van 50 jaar bij de gemeente Leiden. LEIDEN Nog tweemaal wordt op de oude plaats veemarkt ge ilden en wel op vrijdag 26 september en woensdag 1 oktober (1 okto- r i.v.m. de 3-oktoberviering). Op 10 oktober is er voor het eerst markt de Groenoordhal. Het verdwijnen van de oude markt zal niet heie aal eruisloos gaan. ■jjj Vrijdag 26 september, overmor- 'u'n dus, zal de markt worden uit- uid. Het is de bedoeling, dat wel- uder Harmsetn zal spreken. Ook - Hen vertegenwoordigers van de ^handelsorganisaties het woord eren, de heren Karens en Lok. heer De Vrij, voorzitter van de ovinciale afdeling van veever- erders, zal eveneens een af scheidswoord spieken. Als herinnering aan de oude markt zal er die dag op verschil lende plaatsen worden gefilmd. Op de tweede marktdag in de Groenoordhal 17 oktober, zal een buitenlandse groep veehandelaren uit Duitsland de Groenoordhal be zoeken als afgevaardigden van de Westduitse Veehandelsorganisatie. Na de schoolbanken te hebben verlaten en enkele jaren bij parti culiere firma's te hebben gewerkt, trad hij in 1919 als hulpklerk in dienst van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit. In 1925 werd hij kassier-boekhouder bij de keuringsdienst van waren, vanwaar hij in 1930 overstapte naar de functie van kassier-boekhouder bij het slachthuis. Na het opheffen van de afzonder lijke kassiersfunclie werd hij ad ministrateur van deze dienst, sinds 1966 in de rang van referendaris. Naast zijn eigen drukke werkzaam heden vond hij ook de tijd om nog tal van andere maatschappelijke functies te vervullen. Zo was hij geruime tijd adjunct-secretaris van de Ned. Vereniging voor Koel techniek. De heer Schneider was mede-op richter en bestuurslid van de Slich ting Leidse Volksuniversiteit (1945): bij de fusie met de stichting Kunst en Ontspanning werd hij mede-op richter en lid van het algemeen bestuur van de nieuwe Stichting Leidde Volksuniversiteit K. en O. (1947). Hij was tot 1960 lid (later voorzitter) van de sectie ontwikke ling en daarna (tot 1967) secretaris van de Raad van Advies' van K. en O. Tenslotte werd hij in 1951 be stuurslid van „Kennis is Macht", waarvan hij sedert 1959 voorziiter is. Het programma voor de afscheids bijeenkomst vermeldt een besloten bijeenkomst om 15.30 uur en een receptie om 16.30 uur LEIDERDORP De woningen aan de Dwarswateringkade verkeren in een zeer slechte staat. Naar aanlei ding hiervan zijn indertijd de wonin gen hrs. 7, 8, 9 en 10 al onbewoon baar verklaard. Nu hebben B en W de woningen nrs. 3, 4, 5 en 6 nader onder de loep genomen. Het onder zoek heeft uitgewezen dat de wonin gen niet meer aan de meest elemen taire eisen van de bewoonbaarheid voldoen. De woning Dwarswateringkade 4 is reeds ontruimd ,de overige wor den nog bewoond. Voor deze kan de termijn op zes maanden worden gesteld. LEIDERDORP De Minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappe lijk Werk zond de raad het ontwerp van een lijst van beschermde mo numenten in Leiderdorp ter beoor deling. De lijst omvat de panden: Brugge- straat 1 (kantoor Dienst Gemeente werken): Eikenlaan 25 (Jeugdge- bouw 't Trefpunt); Hoofdstraat 19 (de herv. kerk); Hoofdstraat 31 (boer derij. verbouwd tot bungalow); F. 1)1 SO OOR DE OE BEL E-LIE U.I ES LEIDEN De C.C.C. (Com- missie Collectieve Grammofoon platen-Campagne) heeft besloten de jaarlijkse Edison in de afde ling kinder-repertoire dit jaar toe te kewnen aan de verzamelplaat van de liedjes van het KRO- jeugdprogramma Oebele. Eén van de medewerkers daaraan is de nu in Lisse wonende Leidse cabaretier Cees van Oyen, over wie wij al enkele keren schreven. Er is nog een „Leidse" naam aan deze plaat verbonden, namelijk die van Joop Stokkermans (die waarschijnlijk te zijner tijd het Edison-beeldje in ontvangst zal nemen Foto: Cees van Oyen. Hoofdstraat 8 (dokterswoning); idem nr. 24 (opslagruimte naast kantoor Dienst Gemeentewerken)Kerk- laan 1 (woning beheerder Dorps huis). Daarnaast zijn in de lijst opgeno men de volgende molens: Kalkpol- dermolen; Munnikkenpoldermolen; molen in de Huis-ter-Doespolder; Bospoldermolen; molen in de Zijl laan- en Meijepolder; molen in de Achthovenerpolder. Het komt b en w voor dat de plaatsing van deze bouwwerken op de monumentenlijst voor de raad een vanzelfsprekende zaak zal zijn. Dit betekent dat slechts aandacht behoeft te worden geschonken aan de vraag of in Leiderdorp nog an dere monumenten bestaan, waarvan plaatsing op de lijst aanbeveling verdient. B en W stellen voor de boerderij De Boomgaard, Achthovenerweg 13. ook op de monumentelijst te laten plaatsen. „Wij zijn ons ervan be wust dat hierdoor in de toekomst verbouwing van de boerderij steeds in overleg met het ministerie zal moe ten geschieden (waar tegenover staat dat bij restauratie subsidie ge geven wordt en bij weigering van toestemming voor een verbouwing eventueel schadevergoeding)". DEN HAAG Een 39-jarige chauffeur moest zich gisteren voor de Haagse politierechter verantwoor den omdat hij een vrouw had aange reden op een zebra op de Lammen- schansweg, maar de man liet verstek gaan. Wel was er een andere bestuurder die achter de chauffeur had gereden en die het ongeluk had zien gebeu ren. Hij was wel van mening dat verdachte roekeloos had gereden, maar wist niet of hij de vrouw had kunnen zien. De officier van justitie eiste 300 gulden boete wegens het veroorza ken van letsel door schuld en twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Ook eiste hij voorwaardelijk intrek ken van het rijbewijs gedurende zes maanden en 70 gulden boete voor te snel rijden. De rechter vond niet bewezen dat verdachte roekeloos heeft gereden, wel dat hij de doorgang voor de voetgangster niet heeft vrijgelaten. Het vonnis werd voor dat feit 50 gulden boete en voorwaardelijk zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid met een proeftijd van twee jaar. Voor de snelheidsover treding kreeg de chauffeur 100 gul den boete. ker tot veler genoegen, het viool concert van Beethoven vertolken. Nieuw voor Leiden is de Roemeen se dirigent Sergiu Comissiona, die o.m. met het Israëlisch Kamerorkest en het orkest van Göteborg heeft ge werkt. Hij brengt een Koreaanse vio list. Young Uck Kim mee, die een grote carrière maakte in Amerika. Hel vioolconcert van Mendelssohn zal zeker boeiende aspecten van bei- den meekrijgen; op het programma wordt het omlijst door Strawinskys Jeu de Cartes en de 8e symfonie van Dvorak. Ook het derde concert staat onder leiding van een buitenlander, n.l. Kurt Masur. te Leiden geen onbe kende. Naast Haydn en Prokofjef (Romeo en Julia) zal het vooral het vioolconcert van Glazoenof zijn, dat een hoogtepunt in de hele serie be looft te worden: soliste is de zeven- De zeventienjarige Roemeense violiste Silvia Macovici, die als soliste zal optreden in het derde concert van het Residentie Orkest in het komende seizoen. tienjarige Roemeense violiste Silvia Macovici. Mulder Onder hun eigen dirigent zullen de Hagenaars aandacht besteden aan de ten onrechte verwaarloosde Franse componist Eric Satie (Gymnopédies). die in zijn muziek zijn tijd ver voor uit was, maar die zelfs conservatieve muziekvrienden niet zal afschrikken. Christoph Eschenbach, winnaar van het Haskil-concours, uitgenodigd dooi de componist Hans Werner Henze om zijn pianoconcert ten doop te hou den, vertolkt die avond Mozarts pia noconcert KV 537. Mahlervrienden zullen heel geluk kig zyn met de keuze van de Finse alt Birgit Finnila en Ernst Haefliger. tenor, die onder Van Otterloos be proefde leiding Mahlers Lied von der Erde zullen zingen: orkestliefhebbers kunnen ook hun hart ophalen aan Mozarts Sinfonia concertante KV 297. Laten we hopen, dat de bas YI- Kwei Sze opi 17 februari de liederen en dansen van de dood (Moussorgski) nu wèl zal kunnen zingen; aangaande de instrumentatie (het ontbreken van de partituren was dit jaar het strui kelblok) zijn nog besprekingen gaan de. Strauss' Tod und Verklarung en Beethovens geliefde 5e symfonie ronden dit programma onder Van Otterloo af. Met het Residentie Orkest geeft George van Renesse zijn verjaardags concert; hij wordt 60 en koos voor deze gelegenheid Mozarts pianocon cert KV 466 in d. Van Otterloos Se renade gaat eraan vooraf. De door Ravel georkestreerde schilderijenten toonstelling van Moussorgski trekt nog veel publiek. 11 ereid première Het slotconcert belooft een boeien de. zij het ook wat trieste aangele genheid te worden: dan neemt de eerste violist van het Residentie-Or kest, Theo Olof, afscheid van het concertpodium, om zich voortaan aan de opleiding van jonge musici te wij den. Voor deze gelegenheid verzocht hij Kees van Baaren. een vioolconcert voor hem te componeren en Leiden valt de eer te beurt van de wereld première, dus vóór Den Haag! Wie wat huiverig mocht zijn voor dit mo dernistische afscheid, zy getroost: Olof speelt bovendien het vioolcon cert van Tehaikovski. Mozarts sym fonie in D, KV 504, gaat aan beide werken vooraf. Al vallen de vroeg-romantische meesters wat te veel weg, we menen toch. dat het Residentie Orkest er naar heeft gestreefd, ook nu weer een rijkgeschakeerd programma te bie den. Het zou spijtig zijn, indien deze serie in de toekomst aan Leiden voorbij zou moeten gaan, bij gebrek aan voldoende belangstellenden. Dra. A. van der Veen-Wiersma LEIDEN De bekende rijmse- quentie „Stabat Mater dolorosa", waarvan de prachtige tekst waar schijnlijk in de 13de eeuw door een Franciskaanse monnik werd gedicht en die later is opgenomen in de offi ciële latijnse liturgie van het feesl van de „zeven smarten van Maria" (15 september), heeft vele componis ten tot waardevolle toonzettingen ge ïnspireerd. De gedachte een aantal daarvan op één avond ten gehore te brengen is origineel en schept de gelegenheid een reeks werken uit diverse stijlperioden samen te bunde len zonder dat een rommelig reper toire ontstaat. Het Ned. Madrigaal koor onder Herman Strategier rea liseerde gisteravond in de Stadsge hoorzaal dit plan. waarbij diverse solisten tezamen met het Utrechts Stedelijk Orkest hun medewerking verleenden. We moeten bekennen, dat het eerste gedeelte van dit concert ons weinig boeide en dat we de indruk kregen dat de inspiratie verstek liet gaan. De gregoriaanse Stabat Mater-melodie slaat duidelijk achter bij sommige andere sequentie-melo dieën zoals het Dies Irae: de heren van hel koor zongen deze melodie nogal onwennig, wat hoekig en hou terig zonder raffinement. Josquins toonzetting werd meegespeeld, door Leo Meilink, heel knap. maar de vo- kale voordracht miste de soepelheid en het vloeiende élan dat deze Rc- naissance-muziek eigen is. Pergolesi's Stabat Maler uit ca. 1736 is een fraai werk. Het valt ons wat moeilijk in deze elegante, soms '.vat sentimentele kox'en en ensem bles nog iets te bespeuren van de mystieke huivering voor het oordeel o waarvan de tekst spreekt. De solis ten Ank Reinders, sopraan, en Aafje Heynis. alt vervulden hun taak zeer bevredigend, het U.S.O- gaf blijk van weinig belangstelling. Gelukkig kwam er na de pauze le ven in de uitvoeringen, er werd zelfs al dadelijk een opmerkelijk hoog peil bereikt in het Stabat Mater van de Pool Karol Szymanowski uit 1929. Lof verdienden hier de vokale solis ten, Lize Schoo, sopraan, Vera Vel zijden. alt. en Leo Ketelaars, bas. die hun fraaie partijen zonder uit zondering uitstekend wisten te rea liseren. We vonden dit werk van Szymanowski een voortreffelijke vondst. Strategier dirigeerde de uit voering met overtuiging en talent, en dat gold ook voor die van het Stabat Mater van Francis Poulenc uit 1950. Over de uitvoering niets dan lof. Daarin betrekken we graag ook de sopraan Esther Hillinga. Zij zong haar moeilijke partij met gro te vaardigheid. Tenslotte dient nog de organist Nico Schrama met ere vermeld te worden voor zijn aandeel aan dit concert, dat bij de toehoor ders in zeer goede aarde viel. We wensen Strategier de volgend» 10 jaren evenveel succes. Dr. J. van der Veen. Of» |ubttoumt«ntoon»t*lllr I ons on uw SO-Jarlg motorhuls Of D» tentoonstelling It geopend: dintdag 23 september van 19.30-22.00 u., overige dagen van 10.00-22.00 uur. Toogong vrjj Ruime parkeergelegenheid. LEIDERDORP Vrydag. 26 september, wordt de film La Hora de los Hornos, die speelt in Zuid- Amerika. vertoond. In Leiderdorp: Dorpshuis. Hoofdstraat, 20 uur; in Leiden: L.H.J.igebouw, Leven- daal 101, 23.30 uur. Zaal open: 23.15 uur. De film La Hora De Los Hornos (het uur van de opstand) heeft in 1968 de eerste prijs van het 4e inter nationale festival van moderne films in Pesaro gewonnen. In deze film, vervaardigd door Fernando Solanas, wordt men geconfronteerd met de huidige situatie in Argentinië, dat evenals vele Zuidamerikaanse lan den, na overheersing door diverse vreemde mogendheden, de meesten van zijn bewoners slechts een ver pauperd bestaan kan bieden. De filmer laat vele facetten zien van het huidige neo-kolonialisme en van wat hij noemt „het dagelijks geweld-* de tragiek van een gevecht tegen een onzichtbare vijand, die tussen de bevolking woont in hetzelfde land en die dezelfde taal spreekt. De organisatie berust in Leider- I dorp bij een werkgroep voor ont wikkelingssamenwerking. in Leiden I bij de NESBIC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3