Dick Holthaus op korte rokten Overheid moet belofte houden' Ommen I knooppunt van uternationale gasleidingen fORMAAT 5dagen lèrschelling van Stam en Oudkerk beiden vooraan NS- Snippertrips Tien Onderwijs onderweg Schaalvergroting bij apothekers zou tot nationalisatie leiclen Ga op foto-safari in Bergen-N.H. f43.50 SILHOUET BIJ HEREN SLANK k PRINS OPENDE COMPRESSORSTATION k KOSTEN PROJECT ZO'N 150 MILJOEN Militairen sterker: 6-1 11 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 Ambonezenprobleem voor hof ARNHEM „Wanneer Nederland de elitetroepen van het KNIL zou hebben aanvaard als militairen in ons land totdat zij ter plaatse hunner herkomst zouden kunnen afvloeien, zou Neder land aan hen uitstekende soldaten gehad hebben. Duizenden Nederlanders, die liever niet in militaire dienst komen, hadden in de burgermaatschappij kunnen blijven werken en studeren. Er zou geen Ambonezen-probleem zijn geweest." Mr. drs. H. J. Ewoudt Vermeulen sprak deze woorden aan het einde van zijn pleidooi als raadsman van vier militairen van het voormalige KNIL, die weigeren huurpenningen te voldoen voor hun huisvesting in het woonoord Overbroek te Resteren. Zij weigeren deze betaling, omdat zij van het standpunt uitgaan, dat zij nog nimmer als militair zijn afge vloeid en dus als militairen aanspraak op vrije huisvesting heb ben. Deze kwestie werd gisteren on derworpen aan het oordeel van het gerechtshof in Arnhem, nadat de rechtbank te Arnhem de Ambonnezen in eerste instantie veroordeeld had tot betaling van de huurpenningen. Eervol ontslagen Tegenpleiter van mr. Vermeulen was mr. F. C. H. Robbers, namens de Staat der Nederlanden. Diens uit gangspunt was, dat op 20 juli 1950 alle militairen van het KNIL over eenkomstig „regelingen betreffende de onder Nederlands bevel staande landstrijdkrachten in Indonesië" na de soevereiniteitsoverdracht eervol werden ontslagen. Tot de afvloeiing kregen zij tijde lijk de status van militair van de Kon. landmacht. Met het beëindigen van deze status, onmiddellijk na hun aankomst in Nederland, eindigde ook hun recht op vrije huisvesting. Mr. Robbers vroeg bevestiging van ihet vonnis van de rechtbank. Mr. Ewoudt Vermeulen stelde vast dat de soevereiniteitsoverdracht als de oer-oorzaak/ kan worden aange duid van de nu ruim achttien jaar durende ballingschap van de Ambon nezen in dit land. Hij constateerde dat wanneer Ne il derland de Republiek der Zuid-Mo- lukken zou hebben erkend, mensc- lijkerwijs gesproken de Ambonnezen reeds jaren thuis zouden zijn. Door dit niet te doen, haalde de staat der Nederlanden zich het zogenaamde Ambonnezen-probleem op de hals. Ondankbaar ntussen heeft de Nederlandse hter door verschillende uitspraken verschillende instanties het recht n de Ambonnezen erkend een on- ankelijke staat te vormen. De igering van de staat der Nederlan den de zaak-Molukken in het konink- rijksverband te houden, is wel de grootste ondankbaarheid die men zich tegenover de Ambonnezen kan bedenken. Misschien hebben politieke inzichten de staat geleid tot deze weigering, aldus pleiter, maar de staat had zich wel aan zijn verplich tingen jegens de Molukse ex-militai ren van het KNIL kunnen houden. Onrecht Mijn cliënten, aldus mr. Ewoudt i Vermeulen, weigeren thans huur- j overeenkomsten aan te gaan, omdat de j in bruikleen gegeven woningen of de vrije huisvesting door hen wordt ge zien als het laatste overblijfsel van alle hun gedane toezeggingen. Zij wensen zich daar aan vast te klam pen. Zij doen dit om te voorkomen dat het onrecht lang genoeg zal duren om recht te worden. Zij wenden zich nu tot de rechter in de hoop, dat deze de betrokken overheid zelf zal laten we ten dat de overheidsorganen niet zon der meer zelf uitmaken wat recht is, maar dat het beginsel van de rechtstaat is, dat ook de overheid een overeenkomst dient na te komen en daarbij is onderworpen aan de regels van het recht, aldus pleiter. De president van het hof bepaalde de uitspraak op 4 november. Links colbertkostuum in Donegal tweed met hooggesloten vest en accoladekleppen; rechts een colbert met sierkno- J pen, waarvan slechts één hoog in de taille sluit. Modellen j uit de collectie Dick Holthaus pour hommes 1970 Twenty-seven collectie 1970 van Dick Holthaus, gecon fectioneerd door Van Someren. V.l.n.r.: eenvoudig jurkje met biezenzoals ze in vele variaties warentuniekpak en roodgeruite mantel met schuingesneden opgezette zakken. 13en volledig verzorgde vakantie aan de wanne golfstroom. Vijf dagen lang! T B van elk I f station Vertrek .dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. -v voordelig vw uit met NS (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Honderd herenmodellen en honderdzestig creaties uit de collectie Twenty seven werden gisteren in de toon zalen'van Van Someren in het Cönfectie Centrum getoond. Alles ontworpen door Dick Holthaus. Heel opvallend zijn de materialen, altijd soepel, en in alle mogelijke kleuren en dessins. Het is wat dat betreft echt: alles mag. Dc heren mogen nu eens voorgaan. In hun kleding neemt de mode immers de meeste vaart. Het silhouet is slank, geen krachtpatsers meer, maar rechte schouders, smalle borstpartij, hoge taille, diep rugsplit en slanke pantalon zonder omslagen. Wordt er een vest gedragen, dan sluit het hoog met een kleine V-hals. De colberts hebben of twee knopen boven elkaar of een dubbele rij, waarvan er echter maar één knoop een werkelijke functie heeft. De over hemden hebben als speciaal D.H.- snufje een klein lusje op de patte, waar een dasslip doorgehaald kan worden. De stijve boord is afge schaft, zelfs kan er een sjaalachtige boord zijn. Aldus Poulards. Regenjas sen komen er van gelakt vistram, des gewenst maxi. Nieuw ook de weekendpakken met kraag- en reversloze jasjes, waarvan de voorpanden iel sluiten met één rijtje knopen op het uiterste randje gezet. Er wordt een brede leren of metalen ceintuur, die door geknoopte lipjes wordt gehaald, bijgedragen. ren wit. zwart, zandkleur en fel rood, naast zachtgroen en rose. Kleine sjaals met heldergetinte dessins wor den strak om de hals geknoopt. VILSTEREN Prins Bernhard heeft vanmorgen bij de spoor lijn Zwolle-Emmen onder Vil ster en (gemeente Ommen) het eer ste compressorstation van de Gasunie geopend. Dit station, dat ervoor moet zorgen dat vooral gedurende de „spitsuren" de druk in de gasleiding door ons land op peil blijft, is bet grootste in zijn •rt ter wereld. Het station Ommen-I heeft een rermogen van 60.000 pk. Intussen is nen begonnen met de bouw van Om- hen-II op hetzelfde terrein, dat ligt p een knooppunt van aardgasleidln- i naar West-Nederland, Duitsland, en Zuid-Nederland, Belgic en inkrijk. Dit tweede station in Vil- ren zal een vermogen hebben van I pk. U Als bovendien ook over enige jaren mpressorstations zullen zijn ge luwd in het Noordbrabantse Raven- Wieringermeer en Oldenboorn h.), zal het totale vermogen van stations voor gastransport niet inder zijn dan 300 pk. Na 1971 zul- n op nog nader te bepalen plaatsen enkele kleinere stations worden Jouwd. j IVESTERING'EN Ommen-I heeft een investering ge- jraagd van 40 miljoen gulden, waar- J an 60-70 procent in ons land werd esteed. De kosten van Ommen-II be- ragen 30 miljoen en voor de overige ations is zo'n 80 miljoen gulden nOndcr het station Ommen-I be vindt zich een netwerk van buizen m 24 kilometer lengte. Die buizen tbben een gemeenschappelijk ver- knel- en vertrekpunt waar hel m eenvoudig te zeggen in dc bui- zen aanwezige gas wordt opgejaagd om met „versnelde gang" (lees ver hoogde druk) verder te kunnen wor den vervoerd naar alle uithoeken van ons land. Het gereedkomen van het station betekent een verdere vervolmaking van het gastransport over ons land, een net dat in zes jaar van het be staan van de NV Nederlandse Gas unie een lengte heeft bereikt van meer dan 6670 kilometer. PARALLEL Tot nu toe geschiedde het transport van het gas onder eigen druk van ongeveer 67 atmosfeer door het ge hele land. Daar de laagste druk niet beneden de 44 atmosfeer mag komen (wat mogelijk zou kunnen zijn bij steeds groter wordende afneming), moest worden besloten tot of de aan leg van steeds meer (extra-)parallel leidingen of tot drukverhoging van het gas onderweg. Vooral op econo mische gronden werd tot dit laatste besloten. Overigens komen de stations alleen in werking wanneer er zeer veel gas wordt afgenomen, dus op bijvoorbeeld koude winterse dagen. Het gebruiken van de aardgastur bines voor de aandrijving van de compressoren in dc stations veroor zaakt een enorm lawaai. De geluids sterkte in Ommen-I en -II zal geljik zijn aan dc herrie van dertig Friend ships. Door het aanbrengen van ge luiddempende voorzieningen zal het lawaai niet groter zjjn, zo is van de zjjde van de Gasunie verzekerd, dan het ruisen van de wind door de bomen. KERNENERGIE Ir. C. Krijgsman, hoofddirecteur van de Gasunie, zei vanmorgen dat de komst van de kernenergie veelal als argument wordt gebruikt om tot snellere uitverkoop van ons aardgas over te gaan. Hij gaf toe dat de ont wikkeling van de kernenergie voor de elektriciteitsopwekking noodzake lijk zal zijn om aan de vraag te vol doen. „Maar", aldus ir. Krijgsman, „de Gasunie is met de aangetoonde reser ves in staat ook op lange termijn een belangrijke bijdrage aan de Ne derlandse energievoorziening te leve ren. Dit houdt in dat de bouw van nuclearie centrales in dns energierijk land een minder urgent karakter draagt dan in andere hooggeïndustria- liseerde landen, wat ons de gelegen heid geeft van de in die landen opge dane ervaringen te profiteren". VERDUBBELD Die huidige aargasreserve in ons land bedraagt 2000 miljard kubieke meter. De afzet zal dit jaar zo'n 22 miljard kubieke meter bedragen, ont hulde minister De Block van Econo mische zaken bij de openning. „Ver taald" betekent deze afzet: per dag zestig treinen van gemiddeld vijftig kolenwagons. nl 1964 bedroeg de afzet I - van aardgas slechts een miljard ku bieke meter. Verwacht wordt dat in ons land iedere vijftien jaar het energieverbruik zal zijn verdubbeld. Minister De Block toonde zich na- j tuurlijk heel tevreden over deze af- zet en de daaraan verbonden finan- j ciële voordelen. De omzet nam van I 1964 toe van nog geen honderd mil- joen gulden tot rond een miljard thans. Het effect van deze activiteiten I voor de Nederlandse betalingsbalans ligt vrijwel in dezelfde orde van j grootte. De directe bijdrage hieraan, i als gevolg van dc export van aardgas, zal dit jaar dc 300 miljoen gulden benaderen. De bewindsman was blij dat ..liet bepaald niet uit liefde geslo ten huwelijk" tussen de overheid en het bedrijfsleven om samen de gigantische taak van het exploile- ren van aardgas te volbrengen, steeds beter blijkt te voldoen. T wenty-seven 1970 Confectie voor redelijke prijzen, die de allure van couture heeft. Daar streven Holthaus en Van Somcren naar en het lukt hun wonder wel. Holthaus gokt op de korte rokleng- te voor 1970 met zijn heel eenvou dige, bijzonder goed belijnde, rechte mouwloze jurkjes van linnen, keper e.d. Veel doorgestikte naden, kope ren knopen en kundig aangebrachte zakjes. Soms een gerend of geplooid rokje onder het lange lijf. Ook de mantels hebben deze lijn, dikwijls met geïncrusteerde ceintuur. Veel zak ken, die tegelijkertijd versiering zijn. Apart zijn de robes - manleaux in flauw gerende lijn met V-hals en rits midden voor. En dan de combinaties van japon en mantel, strikt in zelfde stijl uitge voerd. Het broekpak, dus de tuniek, hand haaft zich. Die tuniek kan zowel een I japonlengte als heuplengte hebben. Wollen en zijden jersey, gabardi- j ne. flanels, denim, linnen, piqué en I matte-lacé zijn de meest gebruikte materialen. Van dc kleuren domine- I ZURICH Cees Stam (by de amateurs) en Jaap Oudkerk (bij de professionals) hebben dinsdagavond een stayerscoursc gewonnen op de Oerlikon-baan in Zürich. Stam legde de 33,333 kilometer achter gangmaker Stakenburg af in 28 min. 1 sec. Wereldkampioen Bertus Boom werd tweede, de Zwitser Candid Grab derde. Bij de professionals legde wereld kampioen Oudkerk de 50 kilometer af in 42 minuten en 39 seconden. De Belgen Proost en Verschueren wer den tweede en derde. René Pijnen twee achter Wright EKEREN' De Nederlandse wiel- renner René Pijnen is dinsdag in het i Belgische Ekeren als tweede geëin digd in een wegwedstrijd over 140 km. Winnaarr werd de Engelsman Mi chael Wright. De uitslag is: 1. Wright (Engeland) 140 km in 3 u 27 min. 2. Pijnen (Nederland), 3. Van Lancker (Belg), 4. Debal Belg), 5. j Zoontjes (Nederland), 6. Van der Flaas (Belg). 7. Krekels (Nederland). I 8. Seis (Belg), 9. Jan Harings (Neder- i land). 10. Van Sweefeldt (Belg). Dagje hier. dagje daar? Kiest u maar! Leuke interessante dagtrips Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. voordelig uit met NS AMSTERDAM In een eenzijdige wedstrijd heeft het Nederlands mili taire elftal dinsdagavond in het Olympisch Stadion een Brits militair team, dat was samengesteld uit mili tairen die op het vasteland dienen, verslagen met 61. De Nederlanders namen in de eer ste helft door Bachofner (DWS) en De Winkel (Go Ahead) een 20 voor sprong. Na de hervatting bracht Hoekema van Go Ahead de stand op 30, waarna Boskamp van Holland Sport met drie doelpunten het halve dozijn volmaakte. Kort voor tijd scoorde de Brit Halfort het tegenpunt. De opbrengst van deze wedstrijd, die onder leiding stond van dc heer Schalks, was bestemd voor het Brits gravenfonds. Veel zal er niet zijn bin nengekomen. Want ondanks de lage toegangsprijzen waren er slechts 3.000 betalende'bezoekers. Een rapport over het havo experiment van de vroegere mms „Stella Matutina" in Rot terdam spreekt over het pro bleem van de begeleiding van leerlingen zoals dat in de lage re klassen door klassedocenten gebeurt. In de hogere klassen zit men met wisselende groe pen; de leerlingen van 4 en 5 krijgen nu de gelegenheid zelf enige docenten als vertrou wensman of -vrouw te kiezen. Komt dat erop neer dat allen afstevenen op een paar populaire leraren? In de laagste klassen zou het zo kunnen lopen, zegt de schoolleiding: de leerlingen hebben dan minder oog voor andere kwali teiten van een leraar. In de hogere klassen van het gedifferentieerde havo hangt de keuze van vertrou wenslieden al gauw samen met de keuze van de vakkenpakketten. Leraar kiezen De populariteit van leraren komt ook ter sprake in het laatste num mer van het cultureel maandblad Ad Fontes (het tijdschrift consta teert na zestien jaar dat het niet in een behoefte heeft voorzien: het gaat op in een nieuw blad voor het christelijk voortgezet onderwijs). Voorkeur of afkeer van de persoon van de docent is soms beslissend voor het geïnteresseerd raken in de leerstof. Maar, zegt Ad Fontes, didactisch gezien is de drijfveer van het zich willen iden tificeren met de populaire leraar minder effectief dan de identifica tie met de leraar als man van de wetenschap. Deze laatste heeft bij de leerling veel respect, maar is zelden populair. Dit gaat over de hoofden van leerlingen die zich niet een klasse docent „toegewezen" willen zien, heen. Zij willen vooral een klasse- leraar „die er wat aan doet". Ook uit discussies die in verhand met de „lerarenstaking" op de Cor Ma- riae-havo in Den Haag werden ge houden, kwam naar voren dat de klassen zelf hun klasseleraren wil len kiezen. Grijs Uit een „witboek" van de sociale academie De Aemstelhorn: .,De academie heeft een kleur: grijs, grauw, behoudend. Kenmer ken: de opleiding van en voor maatschappelijke aanpassers overdracht van bepaalde normen en waarden bestuur bestaat uit gevestigde orde de sociale aca demie wordt gebruikt en laat zich gebruiken door een gevestigde maatschappij die zich middels de sociale academie in stand wenst te houden." De kleurbepaling grijs doet den ken aan de formulering van de Leidse sociologen die een onder zoek instelden op een lyceum in Haarlem: terwijl zij vol zit met jeugd, is de school geestelijk oud. De nieuwe ideeën in het onderwijs zijn als vlinders: clan zie je ze hier. dan daar. Er waren veel vlinders dit jaar. Ik krijg de indruk dat er ook in het onderwijs thans meer nieuwe ideeën (reële en irreële) dwarrelen dan we tot voor kort gewend wa ren. En de beweging komt veel meer van binnenuit dan in de tijd van de grote formele discussies over de structuur van de mam moetwet, discussies die buiten vele leraren en leerlingen om schenen te gaan. door Ton Elias of andere manier verbonden moet worden met het universitair onder wijs. De gedaehte is niet nieuw, maar het is nu een officiële ge dachte geworden. De voorgenomen wettelijke ver huizing tekent een stukje sociale onderwijsontwikkeling. Toen de mammoetwet op stapel stond, wa ren er wel moeilijkheden over het wettelijk koppelen van verschil lende onderwijsvormen (een ly ceum en een huishoudschool zo maar in één wet dat kon eigen lijk niet), maar dat bijvoorbeeld een hts onder dezelfde wet zou val len als een lyceum, heeft niemand als een bezwaar gezien. De hts is echter door de uts (nu weer: mts) die tussen het lager en het hoger technisch onderwijs in kwam, als het ware omhoog getild en het was een van de geestelijke vaders van de mammoetwet, mr. ir. M. Goote, die zelf begonnen is over wat men nu tertiair onderwijs noemt: een relatie tussen universi tair onderwijs en hoger beroepson derwijs. Daar gaan we nu naar toe, maar het zal wel even duren voor het zover is. Niet alle vormen van hoger beroepsonderwijs zijn ook zo aan de verhuizing toe als de hts. Schedel In lange tijd niet zo'n fijne uni versitaire twist-tekst gelezen als in een Paroolartikel van prof. dr. K. van het Reve (Slavische letterkun de, Leiden). Hij noemt zich een aardig voorbeeld van de verbijste ring onder de vertegenwoordigers van het ancien régime. „Alle mij door de Academische Raad toege zonden stukken vernietig ik onge zien, want ik heb secretaresse noch opslagruimte om die stroom van in slecht Nederlands gestelde gesten cilde papieren te verwerken." Hij keert zich vooral tegen be paalde beweringen in het boek van Ton Regtien. Dat gaat zo: „Men maakt meningen niet duidelijk door bezetting van een gebouw. Als ik Ton Regtien met een hamer de schedel insla, toon ik daarmee aan dat zijn optreden althans bij één academicus wrevel wekt. dat ik ie mand ben die ter bescherming van de openbare orde beter achter slot en grendel gezet kan worden en dat de schedel van Regtien niet tegen een flinke klap met een ha mer bestand is. Maar of mijn op vattingen over Regtien juist of niet juist zijn, daarover verschaft het inslaan van zijn schedel geen enke le informatie" (enz.). Verhuizing Overigens zal dc mammoetwet zelf ook in beweging komen. Mi nister en staatssecretaris hebben bij de indiening van hun begroting aangekondigd dat het hoger be roepsonderwijs hts, sociale aca demie. pedagogische academie (kweekschool), academie voor li chamelijke opvoeding, enz. uit de wet op het voortgezet onderwijs gelicht moet worden en op de een - Manipulatie Karei van het Reve zet zich ook •regelrecht af tegen het verwijt dat de universiteit vakidioten zou op leiden: andere dingen kan men ie mand elders bijbrengen, dc we tenschap wil juist vakidioten. Dit heeft geleid tot een reactie van de Amsterdamse socioloog dr. E. Tei legen die wijst op dc gevaren van de collectieve vakidiotie. Tellegen laat In zijn weerwoord terloops een spitse gedachte los, waar ik zelf graag op gekomen zou zijn. Voor het behoud van een goe de gezondheid noemt hij het nood zakelijk de overstelpende hoeveel heid stencils af en toe te vergeten. ..Soms lijkt het of de hele strijd voor medezeggenschap niets anders is dan een handige manipulatie van de papierindustrie." Dan is het dus: uiteindelijk staat achter het bombardement met rap porten en resoluties wéér het be drijfsleven. De oppositie-tekenaar Willemen is er. blijkens de hierbij afgedrukte tekening uit een SVB-ca- hier, al onder bezweken. En zozeer laten de verspreiders van al die stukken zich manipule ren dat zij nog altijd denken dat er meer gelezen wordt naarmate ze de papier-nachtmerrie groter maken. Het tegendeel is hét geval. En verder hoefden de Leidse corps-groenen dit jaar niet meer kruipend de trap op. Ook mochten ze nu binnen de singels fietsen. Vernieuwing alom. met een 3-daagse volledig verzorgde Minitrip van NS. Slechts van elk station Vraag op het station naai de NS-reiskrant, boordevol informatie. voordelig uit met NS (Van een onzer verslaggevers) DEN IIAAG Hier en daar wordt schaalvergroting voor apotheken be pleit. Als principe is dit pas denk baar indien deze grotere eenheden weer onderdelen zijn van één grote organisatie, die de totale farmaceu tische verzorging regelt. Twee mogelijkheden staan dan open: volledige nationalisering, of al le apotheken in ééh organisatie en een herverdeling van de distributiepun ten, hetgeen echter op den duur ook door nationalisatie zal worden ge volgd. Dr. J. H. M. Winters zei dit van daag (zonder positie te willen kiezen) als voorzitter van de KNMP. die in het Haagse Congresgebouw drie da gen bijeen is, mede om het 125-jarig bestaan van' het Haagse departement dezer Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie te vieren. In elk geval wilde dr. Wintei wel stellen, dat indien zo'n organisatie bijvoorbeeld alle apothekers zou om vatten. centrale, krachtige, maar on persoonlijke leiding onvermijdelijk is. Die beslist dan over aanstellingen, salarissen. promotiemogelijkheden enz. De heer Winters zei in het buiten land al met grotere eenheden te zijn geconfronteerd, met name achter hel ijzeren gordijn. Bedrijfstechnische voordelen zijn zeker te onderkennen. maar ook nadelen: voor de patiënt, die minder service krijgt, en voor de apotheker, die zijn deeltaak als gesa larieerd ambtenaar verricht. Zweeds systeem In Zweden hebben zich eveneens grotere eenheden ontwikkeld, met het volgens dr. Winters onvermijde lijke gevolg dat nu het moment is aangebroken voor de Zweedse over heid om te nationaliseren. Dan mag, de eerlijkheid gebiedt dat te zeggen, de Zweedse farmacie als instrument van de volksgezond heid gezien worden, want er zal aan een aantal voorwaarden voldaan zijn. die er bij ons nog niet zijn, al is de basis er wel voor gelegd. Anderzijds zal de gemiddelde Zweedse apotheker na die nationa lisatie nog veel meer dan nu een stuk eigen beslissingsbevoegdheid verloren hebben. Een ander aspect van het Zweedse systeem als dat bij ons ooit zou worden doorgevoerd is. dat het voor een pas afgestudeerde apotheker gemiddeld 24 jaar zal duren voor hij een leidende functie in zo'n apotheek Gistermorgen is de Nederlandse al- Ictiekploeg uit Athene teruggekeerd. Ook de minder fortuinlijke Ed Noor- lander arriveerde te midden van de gelukkige mecRiillewinnaressen Wil- ma van den Berg (links) en Maria Gommers. ver een betere oudedagsvoorziening van de vakgenoten. Binnen afzienbare tijd zou een principiële uitspraak wel eens nood zakelijk kunnen blijken, besloot dr Winters. Na de rede werden voor de eerste maal z.g. KNMP-prijzen uitgereikt. Het hoofdbestuur heeft onlangs besloten aan elke Nederlandse subfa culteit der farmacie een jaarlijkse prijs van 1250,- beschikbaar te stel len voor een student. De prijzen gingen naar C. J. Koop man, (universiteit van Amsterdam), mejuffrouw M. J. M. Witter en P. B. Mertens (ieder f625) van de Utrechtse universiteit. M. J. M. van zal krijgen; een weinig aanlokkelijk der Reijken (Leiden) en D. D. Brei- vooruitzicht. Daar staat weer tegeno- mer (Groningen).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11