Quick Boys sloeg hard toe KOSTBARE ZEGE VAN STERKER TER LEEDE 1 tegen ARC DOTO scoorde juist toen Rijnsburg vermoeid raakte 10GE SCORE NA EENZIJDIGE WEDSTRIJD ASpaanderman en Rudi IBröring zorgden voor winst ZWART WIT KON NIET IMPONEREN Tactische zege na teleurstellend duel 1UV/E LEIDSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER 19Ó9 (Van onze sportredactie) KATWIJK Een totaal machteloos ARC heeft na een |edelijke eerste periode Quick Boys niet van een mon- terscore kunnen afhouden. Het werd ten slotte 8—0, nede door vier doelpunten van de agressieve Wim v. d. flas, maar de score had nog hoger kunnen uitvallen, Is de Katwijkers met wat meer overleg te werk waren fegaan. [Dit ARC moest met grote cijfers verliezen. De Racing mentaal toch zwak door verlies in de voorgaande drie ontmoetingen trad nu aan \nder BoesveldDe Jeu-, Oosterom, Sterk en Vermaas, waardoor het Im helemaal door elkaar was géhaald. Verhorst was nu rechtsbuiten \gsman fungeerde als linksback, terwijl Timmer in de half linie uit- Ook nu startte ARC verdedigend, at men zelfs na de snelle 10 achter and volhield. Maar een in die perio- toch ook niet groots spelend Quick kj/s verzuimde vooralsnog door te [ukken. De thuisclub mocht zelfs let mopperen toen Maarten van lijn na een actie van Verhorst en ink de bal uit de doelmond wist te ippen en direct hierop een goal van n Heusden wegens duwen werd af- keurd. KOPBAL JARC leek in die fase nog kansen te K bben, maar toen direct daarop eerst I ie Haasnoot (koppend na vrije trap n Leen de Best) en v. d. Plas (met boogbal na foutje van Weekhout) stand naar 3—0 tilden, zakte ARC p weg. de combinaties daarvoor al ™t gesmeerd, na 30 was de fut er lemaal uit. Een toch al beter spe ld Quick Boys profiteerde daar na- irlijk van. Daarna werd de strijd wat fors, maar de actieve scheids- w chter Overkleeft was telkens snel ©jr plaatse. )e ontmoeting was nauwelijks be- nnen of de snelle ARC-rechtsbuiten ns Verhorst brak al door. Keeper Ad Duijvenbode kon juist redden, tar toen Leen de Best direct daarop ;en de lat schoot en de toegelopen m v. d. Plas hard langs Van Horzen aide, tekende de nederlaag zich enlijk al af. ARC had geen afmaker, ging wat forser spelen, wat sch. Overkleeft er toe noopte om via aanvoerder Week hout de spelers te kalmeren. Toch kwam ARC vooralsnog terug en ze ker nadat keeper Van Duijvenbode (last van zijn ogen) was vervangen door Floor Schaap (uit het derde) was het soms benauwd voor het Katwijk- se doel. Maar na 3—0 heeft Schaap nog maar weinig te doen gehad. STRAFSCHOP Ook na rust bleef Quick Boys aan vallen. In de twaalfde minuut resul teerde dat in 50. Griffioen haalde de doorgebroken Johan van Duijn on deruit, waarna Cor van Duijvenbode zich met de elfmeter-trap bezighield. De' eerste inzet keerde Van Horzen fraai, maar hü had zich te vroeg be wogen, waardoor de penalty moest worden overnomen. Nu viel Van Hor zen de verkeere kant op. De eerstvolgende aanval bracht Wim v. d. Plas in schietpositie. De snelle Katwijker schoot tegen de lat, maar richtte even daarna beter (6—0). Na aangeven van Joh. van Duijn tekende Klinkenberg met een halve omhaal 70 aan en in de 26ste minuut zorg de Cor van Duijvenbode met een listig tikje voor 80. Nu geloofden de Kat wijkers het wel, maar ARC kon zich ondanks de ruimte die men kreeg, geen kansen scheppen. Ook Hans Ver horst niet. al kwam hij in de laatste minuten tot twee keer toe vlak bij (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Het doelpunt dat rechtsbuiten Overdevest acht minu ten voor de rust bij Excelsior m^gk- te, heeft Ter Leede in eendrachtige samenwerking uitgekristalliseerd tot twee peperdure wedstrijdpunten. Dat de Sassenheimse ploeg uiteinde lijk in Maassluis van Excelsior won was verdiend, want de tricolores konden vrijwel geen moment be houdens in het eerste kwartier waarmaken vorig seizoen kampioen te zijn geweest. Opvallend was wel speciaal dat de rust uit de anders toch zo koelbloe dig ingrijpende verdediging was ver dwenen. Met name Van Beuningen greep naar andere middelen dan men van hem gewend is. Het enorm hard werkende, na rust zwaar de fensief opererende Ter Leede maak te stellig een iets betere indruk ook al imponeerden de Sassenheimers zonder de aan de nek geblesseerde v. d. Biezen nu ook bepaald niet. Maar juist de grote ijver en de inzet vormen tot nu toe het grote verschilpunt met de laatste seizoe nen. De beste wil om er ietst van te maken kwam tot uitdrukking in de eerste helft toen Ter Leede dankzij de sterke middenveldbezetting v.d. Fangev.d Heijden na een duidelijk Excelsior-offensief steeds meer greep op de wedstrijd kreeg. Erg gevaarlijk werd het voor het doel van keeper Geurtsen overigens niet omdat Versluis evenmin als Overdevest en Rade veel kans kreeg tegen Den Boer, Lo Verhaas en Van 't Hoff. Zodoende moest er een dui delijke fout van keeper Geurtsen aan te pas komen om Ter Leede op een voorsprong te zetten. Na een vrije trap van v.d. Fange op links zetten aanvoerder v.d. Heij den hoog voor, waarbij keeper Geurtsen onder de bal doorsloeg en Overdevest heel beheerst inkopte: 01. Een stellig verdiende score op dat moment hoewel Excelsior in eerste aanleg dicht bij een doelpunt was geweest. Maar een knappe kopbal van de teveel in het defensief opererende v.d. Sar na een voorzet van Groene- weg ging net naast en toen v.d. Sar even later alleen voor keeper Schel lingerhout kwam knalde hij de bal recht in de handen van de Ter Lee- de-keeper. Excelsior moest na rust „komen" en deed dat, maar alle effect van de goede bedoelingen verdween toen Nico Verhaas in de 13e minuut door de veel toelatende, maar strak lei dende arbiter v.d. Brom terecht naar de kleedkamer werd gestuurd toen hij zijn teleurstelling over het af fluiten wegens buitenspel uitte in A- Zo werd het 2-0. De mee naar voren gekomen Arie Haasnoot kopt veel hoger dan Burger, waarna keeper Van Horzen tegen zijn kopstoot kansloos bleek. Schaap. Het veel beter combinerend Quick Boys stond echter geen tegen treffer. Eenzijdig kijkspel voor bijna 2.000 toeschouwers. Bob Nuys. QUICK BOYS: d. J. van Dijvenbode (Schaap) a. M. van Duijn. Haasnoot, Barnhoorn en Verdoes. m. Schippers en De Best, v.: C. van Duijvenbode, v. d. Plas. J. van Duijn en Klinkenberg. ARC: d. Van Hox-zen, a. Griffioen, Burger, Weekhout en Krijgsman, m. Van Gaaien en Timmer, v. Verhorst, Vonk, Bogers en Van Heusden. A Zo kwam Ter Leede bij Excelsior aan de overwinning. Doelman Geurtsen heeft misgetast en Frans Overdevest scoort koppend het natrappen van linksback Tijsen. Deze moest zich later laten vervan gen. Bij Excelsior was toen plotseling alle verband verdwenen. Er werd te gejaagd gespeeld en hoewel de Sas senheimse defensie ook geen schoon heidsprijs kon verdienen met de ma nier waarop men zich weerde, kon Ter Leede toch vrij gemakkelijk de eindstreep halen. Overigens was het zeven minuten voor tijd niet hele maal duidelijk waarom arbiter v.d. Brom een overtreding van Barten tegen Wezemer niet met een strafschop honoreerde. Over het ge heel een hard, maar sportief duel. Meindert Leerling v. d. Niet onderschept ook dezè Rotterdams e aanval. Mede hierdoor won Noordwijk de belangrijke Ptrijd bij concurrent Zwart Wit met 2-0 door treffers van Alb. Spaanderman en Bröring. if (Van een onzer verslaggevers) ITTERDAM „Maar het is nog niet verloren, hoor!" een Zwart-Witsupporter een kwartier voor tijd bij fedstrijd tussen zijn club en Noordwijk bij de stand Wat hoffelijk als je je op zo'n moment nog zulk optimist kan tonen. Helaas voor de man kreeg hij ongelijk aan zijn zijde want een niet in zichzelf ge- 3Dd Zwart-Wit bleek een gemakkelijke prooi voor oodwitte kustbewoners die hu ntegenstanders in de ase rustig konden laten komen omdat alles in de trdamse formtie zoveel tijd opeiste dat een verras wending bij voorbaat uitgesloten was. 3at element heeft trouwens de gehele wedstrijd aan zijde ontbroken en dat maakte er voor de aanhang i die club een vlakke wedstrijd van. Een hard rkende achterhoede en uit v. d. Sande, C. Nieuw- aten en de na zijn blessure voor het eerst weer iedraaiende Ter Mors bestaande middenveldbezet- ig constateerden hoe al het gezwoeg ondankbaar be- c>nd werd door de zich nimmer aanbiedend en met inig vechtlust bezielde spelers als v. d. Heuvel en i ulmeester. t is duidelijk dat Zwart-Wit zich met deze formatie in week uit grote spanning op de hals haalt omdat werking alles te wensen overlaat. Tekenend in dit and is dat het eerste welgerichte schot aan Zwart- kant na 25 minuten in de tweede helft van de voet v. d. Sande kwam. 'erigens kon ook Noordwijk in dit opzicht niet impo- Wel was de spelopvatting van de roodbroeken st beter en toonden zij grotere inzet althans was die zijde elf man bereid voor twee punten alles te n. Dat bleek al direct in het eerste kwartier toen alles Noordwijk was wat de klok sloeg. Zwart-Wit kwam die moeilijke periode zonder kleer scheuren door, nam bij tijden zelf het initiatief maar zag Meulmeester bij een gevaarlijke hoekschop van Jan Nieuwstraten missen en Karsten aan de andere kant het doel te hoog zoeken. GAUW BEKEKEN Na rust was de zaak gauw bekeken. Reitsma kon nog wel een voorzet van Map Marijt fraai onderscheppen maar was in de negende minuut een geslagen man bij de afwerking van een pass van v. d. Luyt door Albert Spaanderman (0—1). Noordwijk maakte gebruik van de geschapen verwarring. Op links miste A. Wander een pass van Karstens. Map Marijt stelde meteen de herstel de en voor Lumoindong meespelende Bröring in de ge legenheid de voorsprong te vergroten (02). Met Viergever en Rozendaal als vervangers van C. Nieuwstraten en Meulmeester ging Zwart-Wit en moest dit team wel in de aanval maar er was te weinig samen hang en overtuiging in de ploeg om voor de veste van keeper v. d. Niet werkelijk gevaar te kunnen stichten, hel doelpunt dat C. Wander twee tellen na het laatste fluitsignaal van de redelijk leidende arbiter Brand maakte ten spijt. ZWART-WIT: d. Reitsma; a. Schoenmaker, v. d. Gie- sen, C. en A. Wander; m. v. d. Sande en C. Nieuwstra ten; v. J. Nieuwstraten v d Heuvel, Ter Mors en Meul meester. NOORDWIJK: d. v. d. Niet; a. Kuipers. A. Marijt. C; Spaanderman en v. Kesteren; m. Heemskerk en Karsten: v. v. d. Luyt, M. Marijt, Bröring en A. Spaanderman. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG In Rijnsburg staat men weer met beide benen op de grond. De terecht hoogge spannen verwachtingen zijn met één klap de bodem ingeslagen. Doto heeft met een een bekeken taktiek Rijnsb. Boys bedwongen. Het liet de Boys, dat zeer energiek voetbalde, komen, speelde het groot ste gedeelte van de wedstrijd met een versterkte defensie, en sloeg na rust. toen de meeste Rijnsburgse spelers vermoeid raakten, dank zij een iets betere conditie, onverwacht toe. De gevaarlijke De Ronde, die in de eerste helft vaak als eenling in de voorhoede opereerde, kwam in de tweede helft wat meer los, kon zich af en toe van zijn trouwe be waker, D. Heemskerk II. die een sublieme partij voetbal vertolkte, losmaken en was dan levensgevaar lijk. Overigens was de wedstrijd zelf vooral in de eerste helft een vrij tamme ontmoeting, waarbij de ner vositeit duidelijk zichtbaar was. Men durfde weinig risico te ne men en zodoende bleef er voor werkelijk goed voetbal weinig plaats. NERVEUS Het duel Rijnsb. BoysDolo, dut als inzet de bovenste plaats op de ranglijst had, is niet geworden, wat men er logischerwijs van verwacht te. Twee zeer nerveuze ploegen be traden het veld precies op tijd en toen de wel wat te veel fluitende arbiter De Looper het beginsignaal gaf, ontspon zich een strijd, waarin een energiek voetballend Rijnsb. Boys zijn tegenstander met goed op bouwend spel tegemoet trad. En al ras bleekdat Doto dit wel ver vracht had. want men opereerde steeds met een versterkte defensie, van waaruit men dan de vrij een zame spitsen trachtte te bereiken. Doto startte overigens wel goed, want een hard schot van midden speler Keemink, die goed oprukte, werd door een half-zieke Maaskant goed gestopt! Hierna was het een trage strijd, waarin ons opviel, dal het plaatsen vooral bij de Boys, nog wel wat te wensen overliet. Rijnsburgse Boys dat achter en in cïe middenlinie sterk speelde, loonde echter in de voorhoede wei nig slagvaardigheid. Men liep te vergeefs. vond elkaar niet, en plaat ste soms ballen, gewoon maar naar het midden, terwijl daar alleen maar Doto-mensen 'Stonden. Het falen van deze voorhoede werd hiermede zeer duidelijk aan getoond en is dan ook één van de grootste oorzaken van de nederlaag. Ondank» dit kregen de Boy» toch wel kansen, want in de 18e minuut kwam de kans voor de Boys om Ge openingstreffer op het bord te krij gen- A. v. Duivenbode liep goed door op een pass van de Heyer, maar faalde alleen voor keeper Of- fenberg. Even later bereikte een vrije schop van B. Kralt J. de Heyer, doch diens schot was ook slecht geriaht. Heel verrassend was in de 25e minuut die gevaarlijke omhaal van Doto rechtsbuiten Kalkman, doch met een snelle reaktie redde Maas kant het stuk. Doto, dat toch wel wat onzeker speelde in de defensie, toonde dit in de 31e minuut toen bij een vrij ongevaarlijke aanval twee verdedigers elkaar in de weg liepen en de bal tot hoekschop moes ten verwerken. VERANDERING De tweede helft was de eerste minuten een getrouwe copie van de eerste, maar men voelde als het wa re, dat er iets ging veranderen. Een steeds maar weer aanvallend Rijnsb. Boys kon echter maar niet tot een doelpunt komen. Men lanceerde goed vanuit het middenveld, maar de akties van de voorhoedespelers verliepen allemaal te traag. Niemand bood zich aan of stelde zich scherp op. Altijd was er das wel weer een Doto-man die goed ingreep en dan de bal goed naar veren speelde. De verdediging van de thuisclub moest steeds at tent blijven op de nu wat aïctievere De Ronde. In de 20e minuut sloeg het nood lot toe voor de Boys. Geheel tegen de verhouding in overigens op dat moment. De Ronde bemachtigde de bal, ontdeed zich van zijn bewaker Heemskerk, die echter terugkwam met het noodlottige gevolg, aat het schot van De Ronde via het hoofd van deze Heemskerk over die goed opgestelde, tevergeefs grijpende Maaskant in de touwen vloog (0-1). Doto verhoogde het tempo, trok de Rijnsburgse defensie wat meer open en De Ronde schiep zich een reële scoringskans in de 28e minuut maar hij schoot over. Toch gaf Rijnsib. Boys zich niet gewonnen, want men bleef door bouwen, all kon men zien dat de con ditie wat minder werd. Het laatste kwartier liet Rijnsb. Boys zich wat meer terugdringen en gelijk waren daar kansen voor Doto. De voor Kalkman ingevallen v. Dijk dook overal op. waar een kansje was. Hij was in de 35e min. dicht bij een treffer, maar een su blieme Maaskant greep goed in. DROOMKANS Met vlak voor 't einde nog een droomkans voor De Ronde en Harte- Weliswaar worden hier Wesdorp en aanvoerder Fase gepasseerd, maar ook ditmaal zal Rijnsburgse Boys niet scoren. DOTO won uit eindelijk wat onverdiend na een zenuwachtige wedstrijd. velt eindigde de ontmoeting met een kleine zege voor Doto, die gezien het spelbeeld in de tweede helft wel verdiend was. Jammer voor Rijnsb. Boys dat zich moedig weerde, maar te weinig vuurkracht in de voor hoede bezat. Al met al een ietwat tegenvallen de strijd, die gezien de belangen die op het spel stonden, zeer sportief verliep, waarbij alleen v. Beelen van Doto wegens ongeoorloofd aan vallen van Maaskant in het boekje van de heer De Looper terecht kwam. Rijnsburgse Boys: d. Maaskant; a. J. Heemskerk, v. Klaveren. D. Heemskerk II, Kralt; m. D- Heems kerk I. en v. Egmond: v. Ouwer- sloot. Den Heyer, Van Duivenbode en Hartevelt. Doto: d. Offenberg; a. Wijntjes, Fase, v. Beelen, Tasma; m. Wesdorp en Keemink; v. Kalkman (v. Dijk), De Ronde, De Jong en Duvalois.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9