WEEKAGENDA Boerderij brand Haarlemmermeer Yenneper jeugd speurde Bij spel Imperium voelde men zich betrokken Herstel bruggen in Hazerswoude Brandweer had geen water Schade f40.000 111 Drie jaar geëist voor kraak (brand Hulst Drukke receptie bij bode D. Hogendoorn Hoger dividend Desseaux N.V. Weekagei Den Hat NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEA „Droom der gevangenen" LEIDEN Zonder dat het de bedoeling was. heeft „Imperium" met de opvoering van Fry's „Droom der gevangenen" haar bijdrage geleverd aan de Vredesweek. Het gaat bq Fry over mensen in nood. Over de ellende en misère die ondanks zoveel jaren christelijke boodschap de mensen nog verstikt. De auteur herhaalt in dit stuk op zijn manier deze boodschap van naas tenliefde en dienst aan de mede mens, als voorwaarde voor een men selijker samenleving, naar Gods ge bod. Maar Fry kent ook het dualisme van de mens, de gespletenheid van: het goede dat ik wil en het kwade dat ik doe. In deze uitzichtloze aardse toe komst wil Fry niet berusten; hij ac tiveert de mens. Hij laat het geheel zich evenwel afspelen tussen twee ..polen". Bij het begin speelt het or gel „Blijf bij mij Heer", aan het slot klinkt een hoornsignaal en speelt het orgel „Ontwaakt, gij die slaapt". Dit laatste heeft men weggelaten en nu die hier symbolisch uitgedrukte christelijke toekomstvisie wegviel, ging het stuk een beetje de mist in. Daar kwam bij dat Weideman niet altijd in staat was de tekst doorzich tig te maken. Het stuk is vanuit de tekst geregisseerd en deze staat dus voorop. De vier medespelenden Jaap van Ek, Jan K\jne, Louk Krassenburg en William den Heten hebben de spanning kunnen opbrengen, zowel tussen de verschillende karakters onderling, als gezamenlijk naar de zijde van het publiek, om er een geslaagde opvoering van te maken. Men voelde zich in de Kerk aan wezig en was erbü betrokken. Het van vindingrijkheid getuigende de- Nieuw flatgebouw van Buitenkist opgeleverd OEGSTGEEST Het fiatgebouw aan de Gerberaiaan, bevattend 32 woningen met 8 garages is een aan winst voor de woningbouwvereni ging „Buitenlust" en de gemeente. Het gebouw werd gistermiddag op geleverd. Daartoe waren op uitnodi ging van het bestuur van de wo ningbouwvereniging in de directie- keet van de aannemersfirma Van Eykelenburg bijeen gekomen burge meester Van Eysinga. de beide wet houders, de gemeentesecretaris, di recteur van gemeentwerken, raadsleden en bestuursleden alsmede de heer Pommerel namens de pro vinciale directie. De voorzitter van „Buitenlust", de heer E. J. Massink, sprak een wel komstwoord, in het bijzonder tot de burgemeester, aan wie hij verzocht als eerste de woningen te betreden. Het flatgebouw, bestaande uit vier woonlagen, heeft een lift en centrale verwarming en is gereed gekomen 17 maanden na het slaan van de eerste paaL De burgemeester wenste de woningbouwvereniging geluk met dit flatgebouw en tevens de toe komstige bewoners. Deze 32 flats ge ven wat verruiming op de woning markt, hetgeen dringend nodig is. De officiële overdracht geschiedde door de architect, de heer A. C. Ca- thier. De heer Massink deelde mee dat door deze 32 woningen het aan tal dat „Buitenlust" nu in beheer heeft de 500 is gepasseerd. Vredesweekcadeau van Oegstgeester parochie OEGSTGEEST De R.-K. Willi- brordparochie heeft gisteren door stemming na de diensten besloten in bet kader van de Vredesweek f 34.000 te schenken aan het bisdom Tabora in Afrika ten behoeve van de bouw van een parochiehuis. Het bedrag werd verkregen uit de op brengst van de kerkgronden en het kon beschikbaar worden gesteld door zelf een aantal bezuinigingen toe te passen. Alphense kleuters sprongen te water ALPHEN Niet minder dan 300 kleuters, voorzien van vleugeltjes, sprongen zaterdagmiddag als be sluit van de feestelijkheden in het diep bassin van zwembad De Hoorn oan de Van Foreestlaan. Zij deden dit op uitnodiging van badmeester J. Keltenecker, die de kleuters het afgelopen seizoen de zwemkunst beeft bijgebracht. Dit feest had plaats als afsluiting van het seizoen en werd bijgewoond door enkele honderden ouders. In optocht met tal van versierde wa gens, fietsen en steps trokken de kinderen van Alphen-West naar het rwembad. Daar aangekomen werden allereerst hun versieringen gekeurd, waarna ze proeven van hun zwem- bekwaamheden aflegden. Vooral het slotnummer, waarbij iJe kinderen met 'n ballon aan de arm bet water insprongen was bijzonder if>ectaculair. POTTEN KIJKEN g IN ALPHEN ALPHENZaterdagmiddag heeft wethouder M. Paats in het atelier van de kunstenares Lili Willemsen een expositie van werkstukken, die zijn vervaardigd door cursisten van kunstenares, geopend. De wethouder opende de tentoonstelling, die de naam „Pottenkijken" meekreeg, door het stukslaan van een keramiek Tan één van de cursisten. Een kleine honderd belangstellen den heeft de expositie zaterdag al gezien. De tentoonstelling is elke dag tot 27 september geopend. Het atelier is in de Lindestraat 10 in Alphen-west De, Westerveld verlaat Alphen ALPHEN Ds G. A. Westerveld, predikant van de Geref. Kerk van de wijk Alphen West is van plan 26 oktober afscheid te nemen wegens vertrek naar Apeldoorn. Ds. Wester- i veld is sinds 17 maart 1963 aan de 1 gemeente Alphen verbonden. cor van Willem Mulder en Marion Hooft werkte daarbij in hoge mate mee. Belichting en geluid werden weer uitstekend verzorgd door Willem Schoonheim. Na afloop was er gelegenheid tot discussie, die voor ons gevoel te veel in de periferie bleef hangen. Er volgt nog een hele reeks van opvoeringen waarvoor wij verwijzen naar de weekagenda en de aanplak biljetten. A. C. Bouwman NIEUW-VENNEP Vrijdag zal de jaarlijkse ledenvergadering wor den gehouden van de vereniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs in Nieuw-Vennep. Na de pauze zal de heer L. A. Sol uit Rijswijk spreken over „Veranderin gen in ons basisonderwijs". Voorts staat een bestuursverkiezing op de agenda. Het bestuur zal met vijf leden worden uitgebreid. Kandi daten zijn de dames T. W. Buiting- Jansen en E. L. Pauwels-Reinders en de heren J. P. Bouterse, L. Degenaars, T. van Leeuwen, C. G. van Wijk. C. Broekhoven, A. de Visser en R. J. van Dijk. De winst en verliesrekening van de vereni ging sluit met een saldo verlies van f3819,58. KOUDEKERK Onder auspiciën van de plaatselijke Roode Kruisver eniging wordt morgenavond om acht uur in het verenigingsgebouw de film Lana Turner van John Gavin vertoond. Voor de kinderen is er morgenmiddag het programma Klopjacht in Holland. KOUDEKERK Donderdag avond 25 september om 7.45 uur wordt in het verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de afde ling Koud ekerk-Hazerswoude-Rijn dijk van de bond van plattelands vrouwen. Mevr. W. van Es-Kik, van de provinciale bibliotheek centrale te Rotterdam, zal spreken over Jeugdboeken. Op 1 oktober zal in het verenigingsgebouw een mode show worden gegeven door het modehuis Niekerk v. d. Boom uit Alphen. De afdeling schoenen en tassen zal worden verzorgd door de firma T. G. van der Voort uit Ha- zerswoude en Koudekerk. De firma Van Zwieten komt met schilderijen, platen, enz. Op 14 oktober gaan de dames op excursie naar het Hilton- hotel. KOUDEKERK De bejaarden sociëteit zal worden gehouden in Nieuw Poelgeest op woensdag 24 espteniber. KOUDEKERK De postduiven vereniging Ons Genoegen nam deel aan de wedvlucht vanuit Maastricht 166 lcm. Gelost om 10 uur, bereikte de eerste prijsduif het hok om 12.47 uur, de 18e kwam om 13.15 uur bin nen. Uitslag: Comb. Hoogenboom 1 2 6. Gebr. De Wit 3 5 7 8 16 17. J. Faber 4 11. H. van Vegten en Co 9 10 13. G. Biesheuvel 12 18. Jac. de Jongh 14 M. Sohellingerhout 15. HAZERSWOUDE De boven bouw van de drie ophaalbruggen langs de B.W.-kade is zodanig ge worden dat reparatie niet langer kan worden uitgesteld, blijkens een rapport van de directeur van ge meentewerken. De Jan Dekkerbrug zal van een geheel nieuwe balans moeten wor den voorzien, alsmede van een nieuwe schoorpaal. Het is momen teel niet meer verantwoord de brug op te halen. Van de Gerebrug zul len de leuningen en het broekstuk moeten worden vernieuwd. Ook aan de voetbrug tussen Lindelaan en Kastanjelaan moeten reparaties worden uitgevoerd. De repaiatie- kosten worden begroot op f 6650. Raad Hazerswoude HAZERSWOUDE De eerstvol gende gemeenteraadsvergadering is vastgesteld op donderdag 25 septem ber om 8 uur. De agenda bevat om- de volgende punten: voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het herstel van de bruggen langs de B.W. kade; voorstel tot verhuur van grond nabij de voor malige Schoutenbrug; tot aankoop van grond in de dorpsstraat van de heer P. van der Linden; voorstel tot het opnieuw vaststellen van een par keerverbod voor het Raadhuisplein; benoeming leden woonruimtecom missie- Nieuwe dirigent bij Zang en Vriendschap HAZERSWOUDE Het bestuur van Zang en Vriendschap heeft voor het kinder- en meisjeskoor Peter Bontje als opvolger van de huidige dirigent De Groot uit Boskoop be noemd. Omdat de heer Bontje alleen de woensdagavond ter beschikking heeft, zijn de repetities verschoven. Voor beide koren zijn de repetities voortaan in de Hervormde kerk. De tijden zijn ongewijzigd gebleven. Winterseizoen Plattelandsvrouwen HAZERSWOUDE De Bond van Plattelandsvrouwen begint vanavond om 8 uur in het verenigingsgebouw met het winterseizoen. Deze eerste avond zal een modeshow worden gegeven. Het win terprogramma bevat o.m. een excursie naar het Hiliton-hotel in Amsterdam en enkele lezingen, waarvan één van de Rivierpolitie te Rotterdam. Ooik zullen enkele cursussen wor den gegeven. Zo begint op 15 sep tember de cursus „Fijne Keuken" en op 8 oktober de cursus „Nieuwe perspectieven voor de Vrouw". Uitbreiding van parkeerterrein HAZERSWOUDE De parkeer gelegenheid op en om het Raadhuis plein beantwoordt niet meer aan de verkeersintensiteit. Met uitzonde ring van de aan dertien personen auto's plaatsbiedende perkeerplaats aan de oostzijde van de Herv. Kerk geldt voor het plein een parkeer verbod op grond van de oude re- geling. Op zondagen en dagen dat er evenementen in het Herv. vereni gingsgebouw zijn blijkt de parkeer gelegenheid echter te klein te zijn. Het pairkeerverbod wordt dan ook steeds overtreden. Het college van B. en W. heeft zich beraden op welke wijize de parkeergelegenheid kan worden uit gebreid. Bij onderzoek is gebleken dat de parkeergelegenheid kan worden '- ergrooot door het aanbren gen van parkeerstroken langs de zuidzijde van de kerk. IDEAAL WONEN IN HET HUIS VAN DE TOEKOMST GARAGE SAUNA ZWEMBAD in 1 dag met plastic stenen gebouwd en door 12 fabrikanten fantastisch ingericht. 150 attractieve stands met vele NOVITEITEN. Prachtige miniatuur gebouwen uit HULST. Reserveer een middag of een avond! HOUTRUSTHALLEN DEN HAAG NIEUW-VENNEP De brand weer van Haarlemmermeer onder vond zaterdagmiddag moeilijkheden by het blussen van een brand aan de IJweg 1242. De oorzaak hiervan was een breuk in de waterleiding, waar door een deel van de gemeente Haarlemmermeer van water was verstoken. Omstreeks 4 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een hooi- bergbrand. Toen de brandweer was gearriveerd, bleek dat de kraan geen druppel water gaf. Een sloot in de onmiddellijke omgeving stond zo goed als droog. Er zat niets anders anders ..bbzsn-a Er zat niets anders op dan een on geveer kilometer lange slang uit te leggen naar een tocht langs de Ben- nebroekerweg. Door middel van pompen werd het water uit deze tocht in de vrijwel droge sloot ge pompt en kon de brandweer met blussen beginnen. Inmiddels was het vuur overgesla gen naar een landbouwschuur, waar- In aardappelen en strobalen waren opgeslagen. Met vier hogedruk-, twee middel- druk- en vijf hogedrukstralen werd Lcimuiden De Doorzetters speel de wedstrijden in de Kantine van de firma Beuk. Uitslagen: P. VRoon- land C. Roos 10; G. Steinhart G. T. Roest 10; J. F. Stien J. J. v.d. Meer 0—1; J. H. M. Turk W. J. Kinkel 0—1; J. C. v.d. Meer K. H. Brug 01—0; C. P. Beuk jr. C. Th. C. BEUK 1—0; JP. H. J. v. Gladbeek C. Zemel sr. 01; L. J. Hogeboom C. P. Beuk sr. 10; E. J. M. Knelange Th. A. v.d. Meer 0—1. Leinulden Het Rode Kruis gas filmvoorstellingen in de zaal van de heer Van der Poel. Na een jeugd- gramma in de middaguren, waar voor veel belangstelling bestond ver toonde men na enige tekenfilmpjes de hoofdfilm „Klopjacht in Holland" Voor de ouderen werd s'avond de kleurenfilm „Imitation of love" ver toond met in de hoofdrollen Lana Turner en John Gavin Deze film word donderdag 25 sept, in Rijns- saterwoude nogmaals vertoond. de brand bedwongen. De aardappe len bleken ondermeer door rookont wikkeling voor consumptie onge schikt. De schade wordt geschat op ong. veertigduizend gulden. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Er loopt een verze kering. NIEUW-VENNEP Vlak na het middaguur zaterdagmiddag gaf de drukte hij het jeugdhuis „de Rank" aan de Eugenie Prêvi- naiireweg al te zien dat er wat aan de hand was". Voor de jeugd van 6 t/m 14 jaar werd een speurtocht georganiseerd. Om ongeveer kwart over één ging de eerste groep jongens en meisjes op pad en tel de men al ruim 350 deelnemers. De organisatie was in goede han den. Op een enkel controlepunt na verliep alles uitstekend. De jeugd was ingedeeld in drie groepen. De jongens en meisjes van 6 tjm. 8 jaar kregen een rood boek je waarin de controleurs de punten optekenden. Diverse opdrachten moesten worden uitgevoerd, aange past aan de leeftijden. De gele boek- Tweede 8 pet lening AMRO-bank AMSTERDAM De aangekondigde uitgifte van f 50 min 8 pet 7-jarige obligaties 1969 (tweede lening) van de Amsterdam-Rotterdam Bank NV te gen 100 pot heeft een zelfde doel als de emissies van augustus jL van f 40 min. tegen 99'/* pet, aldus de emissie prospectus. Een verdere versterking van de ter beschikking staande mid delen acht het bestuur gewenst. De lening zal in haar geheel worden af gelost op 1 september 1976. De officiële notering van de obliga ties, in stukken van f 100 nominaal aan toonder, en dooreenleverbaarheid met de in augustus aangeboden 8 pet obligaties zullen worden aangevraagd. De inschrijving is op maandag 29 september en de storting op woens dag 15 oktober. MIDDELBURG De rechtbank heeft tegen een ontkennende Hage naar drie jaar gevangenisstraf geëist wegens medeplichtigheid aan de po ging tot het kraken van een brandkast in een warenhuis in Hulst. In de nacht voor Pasen na de inbraak ontstond daar een brand, waarbij twee personen de dood vonden. Aanvankelijk had de Hagenaar be kend tot een drietal inbrekers te be horen, dat in het warenhuis had inge broken. Kort voor de zitting verklaar de hij van niets te weten. De twee andere Hagenaars zijn al veroordeeld. Uitspraak 24 september. LEI MUIDEN De Doorzetters speelde wedstrijden in de kantine van de firma Beuk. Uitslagen: P. VroonlandC. Roos 10; G. Stein hart—G. T. RMOEST 1—0; J. F. Stiens—J. J. v.d. Meer 0—1; J. H. M. Turk—W. J. Kinkel 0—1; J. C. v.d. MeerK. H. Brug 10; C. P. Beuk jr.—C. Th. C. Beuk 1—0; P. H. J. v. GladbeekC. Zemel sr. 01; L. J. HogeboomC. P. Beuk sr. 10 E. J. M. Knelange—Th. A. v.d. Meer 0—1; J. B. v.d. Voort—W. B. N. M. Beuk l—O. m WOUBRUGGE ln de beneden zaal van de Geref. kerk hield zaterdagmiddag de heer D. Hogen doorn receptie. Een halve eeuw geleden begon hij een bodedienst op Alphen. De afgelopen week hébben we daarover al uitvoerig geschreven. Op de receptie ontbrak het de jubilaris en zijn mouw vnet aan belangstelling; zowel uit zijn klantenkring als daarbuiten, in en buiten Woubrugge, kwamen de mensen hem feliciteren. Ook de bloemstukken ontbraken niet. Het fanfarekorps Harmonie bracht de jubilaris na afloop een lange sere nade. Foto: Jachtbouwer B. van Wjjk feliciteert bode Hogendoorn. jes voor de 911-jarigen en de blauwe boekjes voor de 1214-ja- rigen vermeldden weer moeilijker opgaven. Onderweg worden de deelnemers getrakteerd op limonade en ijs en kregen zij een herinneringsbalpen. Teruggekeerd in „de Rank" genoot de jeugd nog van een film. Het was 4 uur toen de prijzen werden uit gereikt. Voor de Venneper jeugd was het een füne middag. TER AAR Uitslag klaverjaswed- strijd nieuwbouwcommissie voetbal vereniging T.A-V.V.: A. Voordauw 5487 pnt; W. Rietveld 5396; K. Va- lentijn 5308; C. Keijzer 5298; G. Be- zuyen 5034; H. Hofland 5022; me vrouw Voordauw-v.d. Haven 5005; D. van Heijningen 4964; Th. Hooger- vorst 4920; A. v.d. Vlugt 4917. Podelprijs: Hans Vis met 3525 pun ten. LEIMU1DEN Het zrode Kruis gas filmvoorstellingen in de zaal van der Poel. Na een jeugdprogramma in de middaguren, waarvoor veel be langstelling bestond vertoonde men na enige tekenfilmpjes de hoofdfilm „Klopjacht in Holland". Voor de ouderen werd 's avonds de wordt donderdag 25 sept, in Rijnsa- terwoude nogmaals vertoond. Tu eede interim di vidend Maxwell Petroleum AMSTERDAM De Maxwell Pe troleum Holding N.V, zal in aanslui ting op het interimdividend van de Kon, Olie een tweede interimdividend uitkeren van 20.95 procent, hetgeen neerkomt op f 4,19 per aandeel van f 20,-. Roelofarendsveen vierde Oranjefeest ROELOFARENDSVEEN De bejaarden hebben evenals alle an dere bewoners van Roelofarends veen, weer genoten van de Oranje feesten. Vrijdagmiddag was er voor hen een aantrekkelijk programma in De Alkeburght. Ze werden van huis afgehaald en konden in het dorps huis genieten van de conférence van Ad Engel, de goocheltoeren van Anita en Roberto en de meezing- potpourri van de accordeonisten De Gerto's. Voor de schoolkaandc jeugd waren er behendigheidswedstrijden. Vrijdagavond was er een lampion optocht. Zaterdagmorgen het kinder bloemencorso. In de stoet reden enkele fraaie werkstukken, die ge tuigden van vaardigheid en vak kennis op het gebied van de bloem sierkunst. De hoofdprijs, een wissel beker van de plaatselijke bloemen veiling, ging naar de zoon van Dirk Brandse. LEIDEN Woensdagavond om uur wordt in de Burcht een open bare ledenvergadering gehouden van PvdA. PSP. D'66 en PPR. Gespro ken zal worden over het concept ge meenteprogramma. Wijzigingen in premies levensverzekeringen DEN HAAG De onlangs aange kondigde wijzigingen '.n de premies voor levensverzekeringen zullen al kunnen gelden voor verzekeringen, gesloten op of na 15 september 1969. De maatschappijen. aangcaloten bij de Nederlandse vereniging ter bevor dering van het levensverzekeringswe zen, geven hun polishouders voor deze verzekeringen nl. het recht op toe passing van de nieuwe tarieven, aldus een communiqué van het bureau voorlichting levensverzekering. NR 12 amch acht OSS Het bestuur van de tapijtfa- briek H. Desseaux N.V. te Oss zal aandeelhouders voorstellen over het boekjaar 1968/69 een dividend van f 4.50 (vorig jaar f 4) per gewoon aan deel van f 20 uit te keren. Evenals vo rig jaar zal worden voorgesteld een gedeelte van het dividend ad f 2 per aandeel desgewenst in aandelen ten laste van de agio-reserve uit te keren. De omzet ten opzichte van 1967/68 is met ruim 24 prcent gestegen tot f 96.574.000 en het exploitatieresul taat met 26 procent tot ruim f 18 mil joen. HAZERSWOUDE Prof. dr. J. P. van Praag, lid van gedeputeerde staten van Zuidholland, zal maan dag 29 september om 10 uur het overdekte instruktiebal in de wijk Hhynenburch aan de Herman Hey- ermansstraat, officieel openen. Maandag 23 september STADHUIS. 2.30 uur gemeenteraadsver gadering. SCHOUWBURG, 8 uur Centrum mei „Gemengd dubbel" (van acht Engelse schrijvers) Zomerzorf, 8 uur. afd. Lelden e.o Ned. Kapperspatroonsbond, opening seizoen, fo rum. Dinsdag 23 september STADHUIS. 7 tot 8 uur Bouwfonds Ned. Gemeenten. BREESTR. 19. 7 tot 8 uur spreekuur Chr. Emlgrattecentrale. GEHOORZAAL. 8.15 uur: concert Ned. Madrigaalkoor. GROENOORDHAL, 4 tot 6 uur ont vangst t.g.v. 50-jartg bestaan Motorhuls. Van half 8 tot 10 uur jubileumten toonstelling. SCHOOL DE VALK, Rljnsburgersingel, 8 uur Esperantoverenging Pacen. SCHOUWBURG, 8 uur Centrum met „Gemengd dubbel" (van acht Engelse schrijvers). Woensdag 24 september STADHUIS, 4 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. GROENOORDHAL, 10 tot 22 uur jubi leumtentoonstelling Motorhuls. STEENSCHUUR 6, 8 uur Leldse ver. postzegelverzamelaars. Stadsgehoorzaal, 8 uur: concert Pink Floyd. Donderdag 25 september GROENOORDHAL, 10 tot 22 uur jubi leumtentoonstelling Motorhuls. ZUIDERKERK, 8 uur Gemeenschap van Kerken Lelden, vragen aan politici over ontwikkelingshulp. SCHOUWBURG, 8 uur K. en O., Thea ter met „Het vergeetboek". VESTSTRAAT 40, 8.30 uur Imperium met „Droom der gevangenen". Vrijdag 28 september GROENOORDHAL, 10-32 uur jubileum tentoonstelling Motorhuis. DEN BURCHT, 7 30 uur: feestavond EHBO GEHOORZAAL. 8 uur K. en O., prome nadeconcert Res. Orkest. Nerine Barrett, plano. Zaterdag 27 september VESTESTRAAT 40, 8.30 uur Imperium met „Droom der Gevangenen",. OEGSTGEEST Langevoort 44. 8.15 uur: cabaretliedjes Jeanne Companje. sopraan. Max van Egmond. bariton, Ottoline van Vreeswijk, fluit en Jaap Splgt, clavecim- bel (Ver. Vrienden van het Lied). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Haven Apotheek. Haven 18, tel 20085. De zaterdag-, zondag-, avond-, en nachttdlenst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. FILMS CAMERA Interlude 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9,15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9115 uur, vrij- en zat-avond 23.30 uur: Het proces, 18 jaar LIDO Sweet Charity, aJ.. dag 2 80 en 8 uur, ook zondag. LUXOR De terugkeer van Dracula, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.13 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.13 uur. REX - Techniek der liefdeskunst, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur, vrij-en zat-avond 23.30 uur: Zeventien. 18 Jaar. STUDIO Adolphe, 18 Jaar, dag. 2 30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.13 uur. TRIANON Funny girl. 14 Jaar, dag 2 en 8 uur. zo 2 5 en 8 uur Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uut tot zaterdag 12 uur door het St. Bllzabeth- ztekenhule (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door tiet Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverienlngs- en Informatiedienst voor Lelden-Zuld-west, secretariaat Jac ques Urluspiantsoen 83; voor huipverle- Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse la 1b en :e dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten m klasse maandag, dinsdrg 18—14 zaterdag 1516. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.3016 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur zonda8 15.30—17 uur. KJassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. 14—16.30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene aen de 6 resp 12 jaar niet worden toege laten. in het Delang van de patiënten kunnen niet meer dan twee Dezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Eltsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot haif acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van naif 7 tot hall 8. Annakllniek Leiden dagelijks van han twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlénten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. i.is tot 2 en 7 tot 8 u.i kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDW1JK Sole Milo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en de« avonds van 7 tot 8. zaalpatlënten zon dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tol half donderdags van half 7 tol half 8 en zater dags van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, tongkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 6 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbceafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag. zondag van i tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van to tot S u.. ook zaterdag, zondag van i toi 5 uur Sted Museum De Lakenhal Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur zon dag van i toi 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten ten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8-6 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon 2-6 uur De Lakenhal: „Kunstenaars in eigen tijd" (25 sept.—13 oktober, dag. 10—5 u. zond. 1—5 uur). Galerie Van 'der Vllst, Botermarkt 3 schilderijen en pastels van Frlts Klein, van 30 aug tot 26 sept.. dlnsd t.e.m zat 9 tot 6 uur s avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie 't Dulvenhuys. poppen Wlny de Jongh en bloemsierkunst John Berserlk van 5 tot en met 25 sept., dlnsd t.e.m zondag 2 tot 8 uur KUNSTZAAL HEUFF, Hoflaan 7: ten toonstelling van schilderijen en aquarel len van Johan Bunlng. van 22 sept. t/m 15 okt., maand, t/m zaterdag 10 tot 17 uur, dinsdagavond 8 tot 10 uur. Alarmnummer» Brandweer 5 maal 8. Politie: 6 maal 4. Dokters dienst: e maal 3 (zat, 10 u. voor middag tot zondag 24 uur), EHD: 30645. Zaterdag, 20 september KONli SCHOUWBURG. 20.15 uur: Ha die: ..4 x anders" van Barillet i CIRCUSTHEATER, 20.15 uur: W ket en Vtgon and the KLOOSTERKERK 20.15 uur: kerhus. orgel m.m.v. Bernard bariton. NEDERLANDS COS BOUW (Pr. Willem - Alexam 20.15 uur: Operette - festival: Bühnen Oberhausen: „Der Bett van Karl Millöcker. THEATE1 STEEG. 21.00 uur: Wim Stolwijk Leo Unger, Philip Kroonenberg t Zondag 21 september KONt SCHOUWBURG. 14.00 uur: Haai die: „De Vrouwen van Shan; Tore Zetterholm, 20.15 uur: Haa die: „Jongens onder elkaar" Crowley. CIRCUSTHEATER, Nederlandse Operastichting: vanni" van W. A. Mozart, m Residentie Orkest, het Nederlan koor o.l.v. Cor Olthuls en het Ballet. DILIGENTIA. 14.30 uur: er. mezzo - sopraan, m.m.v Straight, piano, nederlani GRESGEBOUW (Pr. Willem - Zaal). 20.15 uur: Operette - Stadtische Bühnen Oberhausen telstudent" van Karl Millöcker. theater Frank Kooman, 14.30 Brandneteleiland". Maandag 22 september KON SCHOUWBURG. 20.15 uur: Dans Theater, m.m.v. Het. Ballet Orkest „Three Pieces", sies". „Squares" en „De An Les". CIRCUSTHEATER. 2 Christine Deutekom met het kest, o.l.v. Charles Vanderzand LANDS CONGRESGEBOUW (P - Alexander Zaal), 20.15 uur: Kamer Orkest o.l.v. David m.m.v. Misha Dichter, plano. Dinsdag 23 september KON SCHOUWBURG, 20.15 uur: Zui neel Globe: „De gijzelaar" van Behan. Woensdag 24 september KON SCHOUWBURG, 20.15 uur: N Comedie: „De Familie Tót" v Orkény. POPPENTHEATER Ft man. 14.30 uur: „Het Aardmanne Donderdag 25 september LIJKE SCHOUWBURG, 20.15 Ut Comedie: „De Vrouwen van van Tore Zetterholm. NED CONGRESGEBOUW (Pr. Willen der zaal). 20.15 uur: The Natio Theatre of London: „A- Midsura Dream" van William Shakespi VILJOENTHEATER. 20.30 Komedie: „Gezichten en éénacters van Luigl Pirandello. Vrijdag 26 september SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haa» die: „4 x anders" van Barillet f CIRCUSTHEATER, 20.30 uur: Dans Theater, m.m.v. het Ballet Orkest: „Metaforen, Sargasso en Three Pieces". DILI 20.15 uur: Cabaret Seth Gaaikq ik. zei Seth. DUINZICHTK""1 uur: René Rakier, orgel Schermerhorn, sopraan. MUSEUM (Hal). 20.15 uur: die - Consort en het Joop kwartet. NEDERLANDS BOUW (Toneelzaal). 20.15 uurJ Das Kommödchen uit Dusseld geht um den Kopf"; PAVlLJOf TER. 20.30 uur: Nieuwe Komei zichten en maskers", 3 éénacters gi Pirandello. Zaterdag 27 september KON SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haa^ die: „Jongens onder elkaar" Crowley. CIRCUSTHEATER, Haags Muziek Theater: „Kalei Jurrlaan Andriessen en „La serf na" van Giovanni Pergolesl. mj Gewestelijk Orkest Zuid - Hollaï GF.NTIA. 20.15 uur: Cabareth SI kema: „En ik... zei Seth. NED1 CONGRESGEBOUW (Pr. Wl Alexander Zaal). 20.15 uur: Rad phonle Orkest van Praag en hel der Festival Koor m.m.v. Nan P6 (Toneelzaal) 20.15 uur: Cabi| Kommödchen uit Düsseldorf: J um den Kopf". PAVILJOEN! 20.30 uur: Nieuwe Komedie: .1 en maskers", 3 éénacters van randello. poppentheater Fn, man, 14.30 uur: „Het Aardif THEATER IN DE STEEG, 20.301 baretprogramma „Geen bezoj bloemen", m.m.v. Jos Brink J Misset. „„„J Zondag28 september KONII SCHOUWBURG, 14.00 uur: Haag die: „Jongens onder elkaar" Crowley, 20.15 uur: Haagse „Een vlo ln 't oor" van Georges CIRCUSTHEATER. 20.15 uur: Staats Operette Theater uit E „GiHfln Maritza" van Emmerich POPPENTHEATER Frank Koon uur: „Het Zonnekacheltje". THE DE STEEG, 20.30 uur Cabaretpi „Geen bezoek, geen bloemen", rt Brink en Mady Misset. Tentoonstellingen: ge) MUSEUM, Stadhouderslaan 41. zat. 10-17. zon. en feestd. 13-17. I wo.av. 20-22 uur: t.m. 28 sept,: ningen en pfrenten uit eigen bea sept.: Grepen uit de muziekbl! Oude muzlekprenten van Nd kunstenaars: t.m. 5 okt.: Nieuw VI: „Nieuwe Kunst" rond 199 okt.: Carl Andre: t.m. 2 ra Mesopotamlë naar Nederland, I weg van de tinglazuur; 27 sepl nov.: Jan Altink (schild., aquarel etsen en litho's). LETTEÏ MUSEUM. Juffrouw Idastraat u. vrij. 13-17 uur. Documenten over de van 1750 tot heden., TUURSTAD MADURODAM, Hl 175. ma. t.m. vrij. 9.30-18. zat.' 9.30-22 uur: t.m. 5 okt.: Zuldl modellen en afbeeldingen van I industrie. MUSEUM VOOR HEÏ WIJS, Hemsterhulsstraat 2e, ma. 12-16, zat. 10-16, zon. 13.30-16 u Terp tot Deltaplan". NEDI POSTMUSEUM, Zeestraat 82, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: t.m. „Rembrandts oeuvre in mlniatii NORAMA MESDAG, Zeestraat t.m. zat. 10-17, zon. en feestd. t.m. 26 sept.: Frlts Frietman tek.). Jan van Halderen (plastiel Klement (tek. en etsen). Kees vi (keramiek) en Go de Kroon en reliëfs). Films: APOLLO: 12.15 2.30 7 12.15 2.30 4.45 7 9.15: „De verniel Frankenstein", 18 jr.; ASTA: 1 wild bunche". 18 Jr.; BIJOU: zon 2 4.15 7J5 9.30: „Mon an amour", 18 Jr.: CAMERA: 2.15 zon 2.15 4.30 7.15 9.30: „Manon 7 CINEAC: 9.30 11.30 1.30 3.30. J 11.30: „Het Jungleboek", a.l.; 5.31 „Zijn gevangene". 18 jr.; zat 24: ven". 18 jr.; CITY: 2 6.45 9.15. zo 6.45 9.15: „Als mijn wagentje praten", a.l.; CORSO: 2 8.15, za zon 2 4.15 7 9.15: „Wie t laatst a.l.; DU MIDI: 8.15, zat zon 7 9.3 u ook zo van vrouwen?". 18 Jr.; „Sjors en Sjlmmie in het land zen", a.l.: zon 12: „Goldrush", 2.30: „Danny Kaye, mijn besU a.l.; EURO CINEMA: 2 8. zat zo „Vier rakkers en een oude jeep' 24.02: „Alpenplaneet", 18 jr.; FL 7 9.15, zon 2 4.30 7 9,15: „De sex 18 jr.; vrij zat 24: „Als moord brandmerkt", 18 Jr.: KRITERIC 9.15, zon 1.45 4 7 9J5: „Z". 18 jr 23.30: „Notarions", 18 jr.; METR 8: „Sissl, keizerin en moeder", i ON: 2 8: „Bestemming Poolbasl 14 Jr.; OLYMPIA: 2 8: „The Lylah Clare", 18 jr.; PASSAG 9.30. zon 1.45 4.15 7 9.30: „Mat deed Jij nou In de oorlog?", 14 0.30 11.30 1.30 3.30 5.30 7.30 9.30. i 1.30: „5 for hell!", 18 Jr.; zon nieuwe avonturen van Dik Tr ROXY: 2.30 8.15, vrij zat zon 3 „De verdelgersploeg". 18 jr.: „Batman", a.l.; zat 24: „De st< duister", 18 Jr.: ROYAL '70: IJ 7.30 9.30: „Heerseres van de Ji Jr.; 24: „The professionals". 18 AL OP ZOLDER: 2 8: „Spartaci 24: „Het oudste beroep van de 18 Jr.; SEINPOST: 8.15, zat zi „The graduate", 18 Jr.: STl LUXE: 1.15 7 9.30. zat zon 1.30 „Pretty poison", 18 jr.: STUDIO 9.30, bovendien ma dl do vrij- „The fearless vampire killers". I wo.: 2. zon 1.30: „Het raadse spookplaneet", a.l.: THALIA: J zon 3 7 9.15: ..From here to et< Jr.; vrij zat 24: „Voor een pa meer". 18 jr.; zon l: „De url Kongo", a.l.; wo 24 sept.: ..G zwarte piraat", 14 Jr.: DE UIT1 7.30 9.45, zon 2 4.15 7.30 9.45; do i de trein ln het oog", 18 Jr.: „Limonade Joe". 14 jr.: ma dl: ten In de nacht". 14 jr.; wo: van een blondje". 18 Jr. ALPHEN De collecte PIT (Protestants Inter) Thuisfront) heeft f 1906.É bracht, wat ruim 200 gulden dan vorig jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4