Schotlustig Warmunda met gemak langs Ooievaars: 4-1 Zilveren medaille voor Mia Gommers... uvs Joop Zoetemelk won Tour de l'Avenir h Hill won marathon De Noorlander betrapt bij dopingsonderzoek AFDELINGCLUBS SPEELDEN GELIJK Goclefroot onstuitbaar LFC WON MET 2-1 Goed spel van fel Lngdimum Weer winst voor Noorwegen won van Denen: 2-0 Roodenburg naast RVC Leo Duyiiclan won opnieuw Eerste Nederlander in de geschiedenis Hulde aan Joop NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER Ift s IUV De Tsjechische Jaroslava Lehlichova stort vreugdetranen na haar triomf op de 1500 meter. Maria Gommers die fraai tweede werd troost haar lachend. Teylingen heeft tegen SJC van geluk mogen spreken dat het de volle twee punten kreeg. Een gelukspel zou meer de verhouding zyn geweest. P. v. d. Vlugt hielp Teylingen evenwel aan een 10 voorsprong en de thuisclub hield deze winst in handen. Lisse is er niet in geslaagd om de ijzersterke verdediging te slaan. F. Laan heeft wel vyf kansen gehad om de score te openen. Na afloop was PDK dan ook wat blij met het gelyke spel. Quick StepsS.J.Z. 31. Een zeer teleurstellende neder- laag voor SJ.Z., dat twee doelpun ten zomaar cadeau gaf. Allereerst was het Bosma, die in eigen doel trapte. Wordman bracht de stand weer op gelij'ke voet Bij een terug speelbal vergat de S.J.Z.-doelman de bal op te pakken en de meegeko men Quick Steps-aanvaller benutte de kans. Bij een afstandsschot stond de S.J.Z.-doelman weer iets te ver voor zijn doel. De bal kaatste tegen de lat terug het veld in waarna de voorwaartsen van Quick Steps er di rect 31 van maakten. Nu was het eindelijk een eoht doelpunt. ATHENE „Ik was zo bang geweest om vyfde of zesde te worden. Wat ben ik gelukkig met die zilveren medaille". Maria Gommers kon haar geluk na de enerverende 1500 meter finale niet op. „Nu wil ik met top atletiek stoppen. Volgend jaar ga ik trouwen en dan voel ik er niets meer voor elke dag te trainen. Voor de club zal ik af en toe nog eens een wedstrijd lopen maar het grote werk is nu definitief voorbij. Vorig jaar had ik in Mexico op de 800 meter brons en nu zilver. Het is mooi geweest". De eindstrijd van de 1500 meter is voor Nederland een onvergetelijk evenement geweest. Behalve Maria Gommers hadden ook Ilja Keizer en Anneloes Bosman zich voor de finale geplaatst, die met de Tsjechische Ja roslava Jehlickova een verrassende winnares opleverde. Na de halve fi nales was men er algemeen van overtuigd dat de strijd om het goud zou gaan tussen wereldrecord houdster Paola Pigni en Maria Gom mers, die beiden de beste indruk hadden gemaakt. Voor Paola Pigni was er slechts brons. De Italiaanse moest echter ook nog de teleurstelling verwerken van het verlies van haar wereldrecord, dat zij begin juli in een duel met Maria Gommers in Milaan op 4 mi nuten en 12.4 seconden had gebracht. De drie Nederlandse atletes heb ben hun stempel gedrukt op de snelste 1500 meter die ooit in de nog jonge geschiedenis van dit nieuwe da mesnummer is gelopen. „Ik wist dat wij in de finale een grote rol konden spelen. Daarom heb ik de meisjes ge zegd dat zij zich tegelijk in de call room moesten melden. Intimidatie is nu eenmaal ook een onderdeel van IUA KEIZER-LAMAN vijfde plaats ATHENE Ron Hill heeft in Athene de mooiste overwinning uit zijn carrière behaald. De 32-jarige Britse biochemicus triomfeerde op de wegen waarop de Griek Phidippi- des bijna 2500 jaar geleden gelopen heeft om te melden dat Miltiades de overwinning op de Perzen in de slag van marathon had behaald. Het ver haal wil dat Phidippidcs na aan komst neerstortte en het leven liet. Ron Hill was na de tocht over het geaccidenteerde parkoers echter zo fit dat hij onmiddellijk over een muur klom om op de tribune de gelukwensen van zijn vouw in ont vangst te nemen. Tegen de vreugde van Hill stak het drama van Gaston Roelants schril af. De Belg. die na tien km de ontsnapte zuidslaaf Farcic terug haalde en daarna alleen op kop heeft gelopen moest 800 meter voor het Panathinaikos stadion waar in 1896 de eerste moderne Olympische spelen werden gehouden, binnen ging voor Ron Hill. De Brit was in de laatste zeven km, toen de lopers naar het lager gelegen Athene terug gingen steeds dichter bij Roelants gekomen. De gebaarde Belg zag zijn voorsprong voortdurend slinken en kort voor het stadion ging Hill hem voorbij. In de laatste paar honderd meter verloor Roelants zelfs nog bijn een volle minuut op Hill, die met een grandioze ovatie door de 50.000 toeschouwers in het stadion werd ontvangen. wedstrijdtactiek. De afspraak was dat Maria vanaf het begin een hoog tempo zou maken om de andere loopsters kwijt te raken en de eindsprint van Pigni af te slijpen. Dat is voortreffelijk gelukt al had ook ik nooit rekening gehouden met die Tsjechische," vertelde een opgeto gen bondscoach Ben Kusmic na af loop. „Natuurlijk lag het aan- vangstempo voor Anneloes Bosman met die 2 minuten en 13 seconden op de 800 meter veel te hoog. Dat zij desondanks toch nog negende werd in 4.17.6 was een complete verras sing. Wat Ilja Keizer betreft, zij heeft zich van de klap op de 800 meter voortreffelijk hersteld. Vijfde worden in dit gezelschap met een tijd van 4.13.3. is een geweldige prestatie. ATHENE Minutenlang brandde het zaterdagavond op het elek tronische scorebord van het Karaiskakis stadion: correctie uitslag tien kamp. „Atleet De Noorlander, startnummer 443, is wegens overtreding van regel 144, doping, geschrapt in de uitslag van de tienkamp". De simpele regels veroorzaakten een pijnlijke stilte in het tot de laatste plaats bezette stadion. Op de deelnemerstribune waar de Nederlandse ploeg kort tevoren zijn vreugde had uitgeschreeuwd over de zilveren medaille van Maria Gommers en het uitstekende lopen van Ilja Keizer en Anneloes Bosman sloeg de stemming ineens om. Bewust had de ploegleiding het onthutsende nieuws voor de atleten nog stilgehouden om de prestaties van de 1500 meter loopsters niet na delig te beïnvloeden. De wedstrijd commissarissen hadden begrip gehad voor dit standpunt en de aankondi ging enige tijd uitgesteld. Kort daar voor had een geëmotioneerde Jo Moerman, de chef d'equipe, in een geïmproviseerde bijeenkomst de Ne derlandse verslaggevers op de hoogte gebracht: „Vrijdagmiddag zijn wij door een van de artsen van de medische com missie opgebeld met de mededeling dat De Noorlander positief op het dopingsonderzoek had gereageerd. Wij hebben daarna urenlang met hem gesproken. De Noorlander hield echter vol dat hij geen stimulerende middelen had gebruikt waarop wij een contra-expertise hebben aange vraagd. Maar ook bij de tweede con trole, die door Professor Agioutandis werd verricht en waarbij dokter De Jongste aanwezig is geweest, kwa men duidelijk sporen van amfetami ne te voorschijn. Wij moesten ons toen wel bij de beslissing neerleg gen. Het blijft echter de vraag hoe de stimulantia in het lichaam van De Noorlander terecht zijn gekomen." De vraag van het hoe en waarom zal waarschijnlijk nooit beantwoord worden. Een opvallend kalme De Noorlander zei later: ik weet dat ik absoluut niets geslikt heb, behalve de vitaminepreparaten die ik altijd gebruik en mij door de dokter zijn voorgeschreven. Ik kon daarom vrij dagnacht nadat ik de uitslag ge hoord had rustig gaan slapen. Na tuurlijk weet ik dat ik nu met de bekende verklaring van „ik begrijp het niet" kom. Maar het is nu een maal zo. Het probleem is dat ik nooit kan aantonen dat een ander iets in mijn eten of drinken heeft gedaan. (ANP( PARIJS In het criterium der Azen hebben' vooral Roger Pin- geon, Reymond Delisle en Jaques Anquetil geprobeerd om in vroeg stadium van de wedstrijd de beslis sing te forceren. Het peloton bleef echter waakzaam, totdat dertien ronden voor het einde vijf cou reurs, onder wie de zeer actieve belg Julien Stevens, uit de groep demar reerden. In de eindsprint toonde Walter Godefroot. de winnaar van Bor deaux-Parijs, zijn grote klasse. We reldkampioen Harm Ottenbros werd twaalfde. De uitslag is: 1 Godefroot (Bel) 100 km in 1 uur 57 min 52 sec. gemiddeld 50,09 km per uur. 2 De lisle (Fra) op 30 mtr, 3 Stevens (Bel), 4 Anquetil (Fra). 5 Eric de Vlae- minck (Bel), 6 Grosskost (Fra) op 100 mtr., 7 Pingeon (Fra), 8 Bracke (Bel) op 1 ronde, 9 Altig (E Dl), 10 Riotte (Fra), 11 Bellone (Fra), 12 Ottenbros (Ned). In de afdeling was het de dag van de geljjke spelen. Zes ploegen deel den de punten gebroederlijk, waaruit Leidse Boys, tegen Z.L.C.. zijn eerste puntje binnen sleepte. Verder speel den LDWS, Altior, Randstad Sport en Stompwijkse Boys gelijk. Alleen tot winst kwamen St Bernardus en SVLV. Belde ploegen waren wel wat karig met doelpunten, wat in de ge hele afdeling le klas hel geval was, er werd slechts 8 maal gescoord in vQf wedstrijden. St Bernardus wist met 10 te ze gevieren over Alphense Boys, terwijl SVLV met dezelfde stand UDO te rug wees. Een uitblinker in deze af deling mogen we wel Slingerland noemen, die een magnifieke wed strijd speelde. St BernardusAlphense Boys 1-0, T. de Boer; Altior—LDWS 1-1 Ouwerkerk (1-0), Krijgsman 1-1. Randstad SportStompwijkse Boys 0-0 (0-0): UDO—SVLV 0-1 (0-0) George. Leidse BoysZLC 2-2 (1-1) T, v. Velden (1-0), P. v. d. Heiden (1-1), J. Bekooy (2-1), Ouwerhand (2-2). Ook in de tweede klasse van de afdeling waren gelijke spelen. Wete- ringse Boys en Meerburg deelden de punten met elkaar, wat ook VNL en WOA deden. Verder kwamen MMO en KRV tot winst, beiden echter met het kleinst mogelijke verschil. MMO wees Oranje Groen met 2-1 terug, wat eveneens KRV tegen VNA pres teerde. In deze klasse werd meer ge scoord, 10 doelpunten in vier wed strijden. Weteringse BoysMeerburg 0-0, VNLWOA 2-2 (2-0) Bredeveld, L v. d. Heyden en Lyerkoek, v. d. Poel, MMO—Oranje Groen (1-2). KRV— VNA 2-1 (1-1), Heemskerk en Rijns- burger voor KRV. WarmundaOoievaars 41. De wedstrijd van de kansen. War munda heeft het gepresteerd om een 10 achterstand zo snel weg te werken en om te bouwen in een 41 overwinning. In de 10e minuut was het een fout van doelman v. Kampen, die ervoor zorgde dat Ooievaars aan een 10 voorsprong kwam. Na rust waren het Mesker en Kieviets, dde om beurten de stand opvoerden tot 41. V.T.L.Foreholte 03. De mannen uit Voorhout boekter bij V.T.L. hun tweede overwinnin in successie. Was het vorige weel DOSR dat verslagen werd. dezt week was het V.Ti. dat naar eer 3—0 nederlaag werd gespeeld. Vooj rust zorgde v- Schoten voor eer 10 stand terwijl Van Dijk na rust er 2—0 van maakte en C. van Scho ten voor de 30 eindstand zorgde DocosFloreant 21. Tegen een hard Floreant is het Docos geflukt om een kleine over winning uit het vuur te slepen. Voor rust was het hoofdzakelijk Docos wat de klok sloeg, wat men in twee mooie treffers wist uit te drukken. Montanes op een voorzet van S. van der Meeuw en v. d. Meeuw zelf. Na rust was het Floreant dat de overhand had. Men kon echter niet verder komen dan één treffer van de rechtsbuiten. Verder miste men nog de kans van de dag, maar in het betaald voetbal mist men strafschoppen, dus ook hier. A.S.C.De Flamingo's 22. Het is A.S.C. op het nippertje ge lukt om naast Flamingo's te komen. Hadden de Leidenaren voor rust een 10 voorsprong opgebouwd door een doelpunt van de Goei, na rust kwam Flamingo's teruig. G. Lui zorgde voor 11, terwijl een minuut later A.S.C. door het oog van de naald kroop, toen Logger een bal van richting veranderde, die nog maar net tegen de paal ging en terug het veld in kaatste. In de 30e minuut was het dan toch zover. Een terugspeelbal van de defensie van A.S-C. de doelman vergat echter dat de bal opgeraapt dient te worden en Smit profiteerde ervan. 12. Al wat A.S.C. was trok nu naar voren wat resulteerde tot de gelijkmaker van de rechtsbuiten E. Staal, die in de 40e minuut het ene puntje voor A.S.C. wist te redden. 22. De laat ste vijf minuten werd de stand ge handhaafd. V.V.SB.—G.D.A. 1—0. De van Noordwijk overgekomen J. v. d. Lippe heeft voor V.V.S.B. zijn nut weer bewezen, de enige treffer kwam van zijn voet. Een pass van Duivenvoorde op Rotte veel, die de bal direct voor het hok joeg en v. d. Lippe was er als de kippen bij om de bal in de touwen te jagen. De voorwaartsen van V.V-S.B. willden wel meer, maar schoten van v. d. Lippe en Rotte veel gingen over of naast. Het enigste wapenfeit uit de eer ste helft was het schot van Oost- dam tegen de paal. AlpliiaLekkerkerk 1—1. „Dit is geen voetballen meer, maar houthakken", zo waren de meningen na de wedstrijd. Wat de gasten pres teerden had dan ook niets meer met voetballen te maken. Men schopte, trapte, sloeg en wat dies meer zei naar alles wat bewoog. Alphia trachtte goed voetbal te spelen, maar dat ging ook al niet. Lekker kerk nam via zijn mi-ddenvooT een 10 voorsprong welke 10 minuten later door De Pater in een gelijke stand werd omgezet. LEIDEN Na twee wedstrijde slechts met moeite door te komen heeft LFC ODB in eigen huis 21 terug te wijzen. In een matigt wedstrijd van beide kanten wer vooral goed gevochten van de kan van LFC. Deze goede vechtlust werd uil gedrukt in twee prachtige doelpun ten. Allereerst was het v. Weer lee. die met een kopbal in de recb terbenedenhoek LFC aan een 1- voorsprong hielp. ODB liet het t echter niet bij zitten en kwar terug. Met een onhoudbaar schi wist ODB naast LFC te komen. 1 Sira wist echter met een stra schot LFC. het schot kwam ongi veer van 30 meter afstand, wei aan een 21 voorsprong. Der voorsprong wist LFC vast te hot den en bracht zodoende de vol] winst voor het eerst mee naar hui West-Duitsland speelde gelijk WENEN West Duitsland hee in Wenen gelijkgespeeld teg< Oostenrijk in een vriendschappelijl wedstrijd:l-l. Deze stand was ree] bij de rust bereikt. In de zevcni minuut gaf Pirkner Oostenrijk leiding. Negen minuten later zorgde Gei Müller voor de gelijkmaker. I LEIDEN Lugdunum heeft be wezen, dat het zeer veel in zijn mars heeft. Laagkwartier werd met een 31 nederlaag teruggestuurd naar Den Haag. Vooral v. d. Starp was de grote animator van de Leid se aanval. Hij zelf zorgde voor twee gave treffers. Met vlotte en snelle aanvallen begon Lugdunum aan deze wed strijd. Maar de verwachte goal kwam aan de andere kant. Een vrije trap van Noordam werd door v. Straaten verder gewerkt en doel man Hansbeek was een geslagen man. 10. De Lugdunum aanhang moest lang wachten op de gelijkmaker. In de 34ste minuut begon Hans van der Starp aan een solo, welke hij met een laag schot afrondde en de stand was weer gelijk getrokken. Nog geen drie minuten later was het weer raak. Lugdunum mocht op links een corner nemen. K. de Cler plaatste de bal precies op het hoofd van G. Colle, welke de ge geven kans niet miste. 21. Met deze stand brak ook de rust aan. De conditie van Laagkwartier werd in de tweede helft wel de das omgedaan. In een hoog tempo speelde Lugdunum met de defensie van de gasten, maar tot doelpunten kon men niet meer komen. Pas ver in de tweede helft, in de 38ste mi nuut, wist weer v. d. Starp een solo te bekronen met een prachtig doel punt, 31. L. Redel moest de stryd voortijdig beëindigen, met een vrij grote snee in het dijbeen, Oppelaar maakte het elftal weer compleet. GORKUM Een veel sterker UVS kon de veste van de Gor- kummers niet overweldigen. De gehele aanval van de gasten was machteloos tegen de steeds goed in grijpende defensie. Toch zou L. Holl na een hand vol missers dan eindelijk de winst voor UVS veilig stellen. G. Logeman had een voorzet los gelaten, waarna de doelman de bal wegstompte en de bal precies voor de voeten kwam van de schietgrage Holl, die deze unieke kans dan ook niet onbenut liet. De buiten- spelval, die Unitas de gehele wed strijd gebruikte werkte goed. K. Fasel liep er steeds weer in. OSLO Noorwegen heeft in Oslo een overwinning van 20 behaald op Denemarken. De wedstrijd telt mee voor de Scandinavische voet balbeker. De Denen verloren in de tiende minuut hun gevaarlijke schutter Ole Madsen en de tweede helft Erik Nielson, die beiden ge blesseerd waren. De doepunuten werden gescoord in de 27ste minuut door Bubwald en in de 34ste minuut door Saethrang. Sam de Os scoort na misser van Pimmetje LEIDEN In de laatste mi nuut wist RVS de bal achter Mat- tie Keerewcer te deponeren. Voor dit doelpunt moest wel de achter speler Dulleman er aan te pas ko men, hij kon het gemodder van zijn voorwaartsen niet meer aan zien, om de gelijkmaker tot stand te brengen. Na afloop waren beide verenigingen het wel met elkaar eens, dat de puntenverdeling de juiste verhouding weergaf. Doelman KeereWeer heeft de heldenrol van de Afrikaanse Roo- denburgspeler „Pimmetje" Makati- ni Mbongeni overgenomen. Door zijn formidabele vorm wist hij zijn ploeg voor eventuele doorboringen te behoeden. Na een half uur kwam Rooden burg via Sam den Os aan een voor sprong van 10. Den Os kreeg een kans van zijn leven. Na een misser van de spectaculair opspringende „Pimmetje" werd de terugspringen de bal door Sam den Os in de Rijswijkse touwen gekogeld. Roo denburg verdedigde de verkregen voorsprong met hand en tand. Tot in de 42ste minuut wist men de stand op 10 te houden. Toen kwam er een enorme spelersklu wen voor het doel van Keereweer. De Rijswijkse achterspeler Dulle man kwam aangestormd om het falen van zijn voorhoede te ver beteren en knalde de bal met het hoofd in de Leidse touwen. De zo goed en fel besta-eden overwinning was veranderd in een 11 gelijke stand, waarmee iedere bezoeker wel tevreden was. Jaap Oudkerk één in Parijs PARIJS De Nederlander Jaap Oudkerk heeft iu Parijs een stay erscours voor professionals gewon nen. De wereld-kampioen zegevierde in de tweede van de drie manches. Het eindklassement is: 1. Oudkerk (Ned), 6 punten; 2. Scob (Fra), 8; 3. Verschueren (Bel), 10; 4. Delillo (Ita), 11; 5. Proost (Bel), 11. Harry Jansen sprong weg NEUMBRECHT De Nederlar der Harry Jansen heeft in Neum brecht de derde wedstrijd voor hi criteriumkampioenschap van West Duitsland gewonnen. Vijf ronden v<x het einde demarreerde de neo-prot Vierduizend toeschouwers moeste nadat Jansen over de streep was gi gaan, nog dertig seconden in de stro mende regen wachten, voordat Boe! ke finishte. Dieter Kemper, die o de tiende plaats beslag legde, wei kampioen. De uitslag van de laatste wedstrij voor het criteriumkampioenschap: Harry Jansen (Ned) 82 km in 2 ui 31 min 05 sec, 2 Boelke (Wdl) op 3 sec., 3 Junkermann (Wdl), 4 Van dt Horst (Ned) op 1.30, 5 Schuetz (Lux 7 Deelen (Ned), eindklassement: Kemper (Wdl) 49 pnt, 2 Boelke (Wd 47, 3 H. Jansen (Ned) 38, 4 Deelo tn lPU GOIRLE Leo Duyndam Honselersdijk heeft de ronde Goirle gewonnen, een wegwedstri voor beroepsrenners over 120 Hij won de sprint van een kopgi van acht man, die halverwege wedstrijd uit het peloton ontsnap! Eef Dolman werd tweede en de bel Jos Huymans derde. De uitslag is: 1. Leo Duyndan (Honselersdijk) 120 km in 2 uur 5 ,min 1 sec., 2. Eef Dolman (Klimmen op 4 sec., 3. Jos Huysmans (Belg) z 4. Jan Krekels (Born) z t, 5. Win Schepers (Meerssen) z t, 6. Herma van Springel (Belg) z t 7. Lee Poortvliet (Dirksland) z t, Zoet (Waarde) z t, 9. Cees Zoontjer. (Tilburg) op 1,46 10. Peter Po; (Amstelveen) z t. CLERMONT-FERRAND In het laatste weekeinde van de Ronde van de Toekomst is Joop Zoetemelk de grootste van allen geweest. Zaterdag eindigde hij als tiende na een ongelooflijk zware etappe, waar in hg slechts enkele seconden verspeelde op Rouxel, Botherel, Lasa en Le Bourvellec en zyn naaste concurrenten in het klassement naast zich hield of op afstand reed. In de enige echte bergetappe van deze ronde. .op zondagmorgen, versloeg hij al zijn concurrenten samen met de in Parys wonende Schot Billy Bilsland. In de eindsprint, op het circuit vai^ Auvergne was de Brit een fractie sneller dan de Nederlander, die zijn gele trui in het weekeinde niet alleen had vastgehouden, maar zijn leiderspositie voor de laatste halve onbelangrijke etappe, een rit over 80 km, tien ronden over het zware circuit van Auvergne, nog versterkte. Joop Zoetemelk was in het week einde voornamelijk op eigen krach ten aangewezen en daarmee wil niets ten nadele van de tot een zevental geslonken Nederlandse ploeg Piet Hoekstra gaf zaterdag met een hope loze achterstand de uitzichtloze strijd op Zijn gezegd. In de bergen immers strijdt ieder voor zich, zon der te kunnen terugvallen op de hulp van ploegmakkers. De sterk sten De etappe van zaterdag, 222 km door het Hoogland van Auvergne was geen echte bergetappe, maar het was door het voortdurend klimmende en en dalende parcours, door de lengte van de rit een moordend stuk werk dat slechts de sterksten konden vol tooien. Die sterksten waren behalve Joop Zoetemelk ook Leif Mortensen, sen, Gosta Petterson, Jan v.d. Wielen Charles Rouxel, Jacques Botherel, Marcel Duchemin en de twee Span jaarden Miguel Lasa en Louis Zubero. Tot het groepje van de goeden van zaterdag behoorde ook Thijs De Ko ning, die zich met Martinez en Pa- ranteau handhaafde uit een vroege kopgroep en stellig nog hoger zou zijn geklasseerd dan veertiende als hij niot in de laatste afdaling was ge vallen, daarna op eigen kracht weer was bijgekomen en tenslotte tweeën halve km voor de verlossende eind streep niet nog een keer was onder uit gegaan. Inspanningen De inspanningen van de voorlaatste dag bleken zondag keihard te zijn aangekomen voor degenen, die boven hun krachten hadden gegrepen. Om 8 uur 's morgens stond het veld al aangetreden voor de etappe van iets meer dan. 140 km over de Cote de la Roche Vendeixen de Col de la Croix Saint-Robert, waarin het vanaf de eerste km al omhoog ging en waarin de bokken en de schapen onmiddellijk van elkaar werden gescheiden. Tot Joop Zoetemelk, de winnaar van de Ronde van de Toekomst zal vanavond om zeven uur op het station te Leiden aankomen. Daai^a wacht hem een rondrit door de stad, die zal eindigen op het stad huis, waar hij door burgemeester en wethouders zal worden ontvangen JOOP ZOETEMELK niet te stuiten de schapen behoorde Sjef van dei Burgh. Hij werd al snel uit de wiel» gereden en in een groep van zwak keren kwam hij vlak na het sluittf van de tijdcontrolc binnen. Het eindklassement: 1 Zoetemeö (Ned.) 46.47,18; 2 Luis (Sna) op 5,01 2 Gosta Petterson (Zwe) op 6,40 4 Lasa (Spa) op 6,49; 5 Duchemi'- (Fra/west) op 8.02; G Van de Wiek (Bel) op 8.20: 7 Mortensen (Den) o[ 9.28; 8 Bilsland (Gbr) op 9.59; 9 Hub schmid (Zwi) op 10.52; 10 Den Her tog (Ned) op 11.58; 11 Oosterho! (Ned) op 12.30; 23 Benjamins (Ned op 16.34; 24 Spetgens (Ned) op 20.W 34 De Koning (Ned) op 25.54; 77 var den Burg (Ned) op 1.14.27. Het eindploegkJassement: 1 Neder land 141.10.41; 2 Frankrijk 141.26,52 3 Bclgic 141.28,33; 4 Groot Brittan- nie 141.37,28; 5 Denemarken-Noorwe- gen 141.39,41

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12