VLEET Shirley MacLaine als sprankelende Charity Hoogleraar breekt I vergadering af aadsman moet ook bij politieverhoor zijn )ntslag bij loodswezen door afkomst moeder Visserij nieuws bij de TUSSEN DE BLADZIJDEN YAH HET DRAAIBOEKi Staflid van bestuurstafel weggestuurd milieleden nog in Hongarije Kunstwerk voor kerkrestauratie in Noordwijk Raad Warmond staat voor belangrijke beslissingen Najaarsfeesten in Lisse 5 LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1V69 JTRECHT De tweede open- re vergadering van het be- iur van de faculteit der soci- wetenschappen aan de rijks- iversiteit te Utrecht is gisteren ortijdig beëindigd. 'iculteitsvoorzitter prof. C. F. van ■reren weigerde de vergadering irt te zetten omdat de aanwezige denten hem spreken onmogelijk skten door hun voortdurende in- rupties. ie moeilijkheden ontstonden toen if. Van Parreren drs. A. Kok, een Bid van de faculteit, aan de tuurstafel zag zitten en de man zocht zich bij de toehoorders te Voor gesprekken ooraanstaande 'Westirianezen in Nederland "j)EN HAAG Twee inwoners van jgt-Irian, ds. J. Mamoribo uit Dja- wera en de plaatselijke leider van Indonesische Katholieke Partij in V»uke, de heer M. J. Fofid, zijn in derland om hun visie te geven op "volksraadpleging in Juli en au- |tus in West-Irian. lun bezoek aan ons land is georga- jeerd door het Indonesisch ministe- van buitenlandse zaken met het il om met politieke partijen en an- jt organisaties gesprekken te heb- L Zij zullen omstreeks 25 septem- vertrekken. )e partijleider verklaarde gisteren nadruk dat de meerderheid van volk in West-Irian er voor was het gebied binnen het Indone- he staatsverband bleef. Het volk geheel staat achter het resultaat de volksraadpleging. Aangevoerd wordt dat nu rust ge- den is, zodat „opruiende" •tdschappen uit het buitenland ach- wege moeten blijven. Zulke xischappen kunnen verwarring kken in de hoofden van de bevol- g van West-Irian, het voormalige '■•rlands Nieuw-Guinea. (Het ont- lingspeil is daar nog bijzonder Op de argumenten van de heer Kok ging de voorzitter niet in waar op de tot dan rustige studenten prof. Van Parreren tot een motivering trachtte te bewegen. Prof. Van Par reren zei daarop dat de studenten wel aanwezig mochten zijn, maar hun mond moesten houden. In de toen ontstane situatie zei de faculteitsvoorzitter tot de heer Kok: „U verlaat uw zitplaats anders kan dit voor u zeer ernstige gevolgen hebben..." Toen drs. Kok vroeg van welke aard die gevolgen zouden kun nen zijn, zweeg prof. Van Parreren. De opmerking aan het adres van drs. Kok werd door de studenten hoog opgenomen. In de daarop ontstande discussie viel meermalen het woord „chantage". Toen prof. dr. P. Thoenes geflan keerd door dr. E. Lopes Cardoza, lec tor in de andragogiek, trachtte een genuanceerd beeld te geven van de gebeurtenissen en daarbij door een student voor „manipulator" werd uit gemaakt, stond hij en dr. Lopes Car- dozo zonder een woord te zeggen op en verlieten de bijeenkomst Weinig steun voor plan vestiging in Den Haag (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Tot nu toe hebben slechts weinig landen zich achter Nederland gesteld wat betreftd eo overplaatsing van het internationaal gerechtshof in Den Haag, schrijft mi nister Luns in een toelichting op zijn begroting. Van negentien landen heeft de re gering de toezegging gekregen dat zij in de Algemene Vergadering van de VN het Nederlandse plan voor de bouw van een nieuw gerechtshof ter vervanging van het Vredespaleis zul len steunen. Achttien landen bestu deren de voorstellen nog, drie landen zullen zich uiteindelijk ook wel met de Nederlandse plannen kunnen ver enigen en 64 landen hebben er nog niet op gereageerd. De secretaris-generaal van de V.N. heeft de Algemene Vergadering voor gesteld de statuten van de V.N. zo te wijzigen, dat het internationaal ge rechtshof overal kan worden geves tigd. De volkerenorganisatie heeft la ten blijken weinig te voelen voor de bouw van een nieuw gerechtshof in Den Haag. Nederland zal daarvoor bouwterrein en financiën beschik baar stellen. LONDEN Een opiniepeiling voor het Engelse dagblad „The Times" heeft uitgewezen, dat de sociaal-de mocratische partij van minister Willy Brandt op de steun van 47,4 procent van het Westduitse kiezerskorps kan rekenen. De christen-democratische unie van kanseier Kurt-Georg Kiesinger en de Beierse zusterpartij CSU zou den samen op veertig procent komen. Motie Nederlandse advocaten: KEUWARDEN De Nederlandse ocaten zullen er bij de regering het parlement op aandringen bij tieverhoren een raadsman toe te n. Een doo>r de Haagse advocaat I. E. Hes ingediende motie daar- werd gistermiddag op de jaarver ering van de Nederlandse orde advocaten in Leeuwarden, aan- >men. »lgens de nu bestaande wetgeving een verdachte zijn advocaat op het moment dat de rech- ommissaris een bevel tot bewa- heeft gegeven. Mr. Hes noemde |van groot belang voor een ver- ite dat deze wordt bijgestaan een advocaat reeds bij de feite vaststelling van hetgeen hem aste zal worden gelegd. De motie ervoor de raadsman bij het po- rerhoor dezelfde bevoegdheden leven als bij het gerechtelijk onderzoek. deken van de orde van Neder- se advocaten, jonkheer mr. F. F. t Graafland, meende dat een Ier verstrekkende motie meer van slagen zou hebben. In deze e werd gepleit voor toevoeging een advocaat, zodra de rech- ter-commissaris zich met het onder zoek gaat bemoeien. Mr. H. van Buuren, officier van justitie, die de vergadering als gast bijwoonde, meende dat de aanwezig heid van een advocaat bij het politie verhoor de vertrouwensband tussen rechercheur en verdachte zou breken. „En het is vaak de rechercheur, die na drie dagen verhoor, adviseert een verdachte niet voor te geleiden aan de officier", aldus mr. Van Buuren. Bezwaar Zijn betoog viel niet in goede aarde bij de vergadering. Mr. Ph. C. M. van der V en zei dat juist de vertrou wenssfeer tijdens een verhoor het grote bezwaar was van de advoca ten „De verdachte vertelt dingen in vertrouwen, die later in het proces verbaal komen te staan". De vergadering nam ook een motie aan waarin wordt verklaard dat ie dere zaak, die het Openbaar Ministe rie aanhangig maakt, door elke raadsman behandeld kan worden. Deze motie was vooral gericht tegen kantoren, die hun advocaten verbo den hadden op. te treden als verdedi ger in het Maagdenhuisproces. OTTERDAM De directie van district Rotterdam van het loodswezen heeft de achttienja- schrijver A. Aarnoudse uit de wldstraat deze zomer ontslagen eas „administratieve en organisa tie redenen". Dit bleek een on- *name achtergrond te hebben, kort geleden, een maand na dat bleek dat de Hongaarse af- *t van de moeder van de heer wudse de werkelijke reden was. irdnoudse was na vier jaar mulo en jaar hts in juni aangenomen w onbepaalde tijd", hangende een eedentenonderzoek van de mari- Hchtingendienst. 1 ministerie van defensie, waar- *r het rijksloodswezen ressor- f*1- deelde mee dat tot ontslag t worden overgegaan omdat een en een zuster van mevrouw Aarnoudse zich in Hongarije bevin den. Bekend is. dat in sommige ge vallen de autoriteiten van Oosteuro- pese landen familieleden van mensen die naar het buitenland zijn gegaan onder druk zetten om bepaalde zaken aan de weet te komen. Mevrouw Aarnoudse-Vozak, gebo ren In Boedapest, kwam in 1929 al naar Nederland. Zij heeft de Neder landse nationaliteit via haar huwe lijk. Ten departemente van defensie gaf men toe. dat deze ontslagprocedure hoogst ongelukkig is geweest. Na drukkelijk werd gezegd dat er noch op de moeder, noch op de zoon iets valt aan te merken. Toegegeven werd dat het verstan diger zou zijn geweest als de directie van het district Rotterdam van het loodswezen de heer Aarnoudse niet eerder zou hebben aangesteld dan na bekend worden van de resultaten van het antecedentenonderzoek. Het Tweede-Kamerlid H. Gortzak (pac.soc.) heeft over deze kwestie schriftelijke vragen gesteld. IJMUIDEN De loggers en kot ters, die ondanks de tegenvallende resultaten van de laatste dagen met een bewonderenswaardig enthousias me de tong bleven belagen, kregen weer niet loon naar werken. Een en kele keer leverde een trek dertig kis- lo van deze begerenswaardige vis soort op maar in de meeste gevallen moest met minder genoegen worden genomen. Elke poging bracht onge veer acht manden andere vis boven water. De schol had hierbij de over hand. Bijzonder schaars was de tar bot. Voor de vaartuigen onder de Ne derlandse kust moesten eveneens ma tige vangsten worden genoteerd. Aan ijver ontbrak het de bemanningen niet maar waar niet is verliest zelfs vlyt zijn recht Bij hoge uitzondering bracht een trek voor de gelukkigste schepen tien manden hoops aan boord. Een slechte regel was evenwel een totaal van vijf mandjes bruikbare vis per poging. Veel eenheden waren dan ook in deze omgeving niet te vinden. Voor belter nieuws zorgden de grotere kotters in de omgeving van 55 NB. De vangsten bereikten wel iswaar niet de hoogte van enkele we ken geleden maar met gemiddelde trekken van twintig manden met van alles wat mocht beslist nog niet wor den gemopperd. De schelvis had nog steeds de overhand. Aan gul en wij ting konden soms redelijke hoeveel heden in de ruimen worden gedepo neerd. Enkele vaartuigen bemachtig den ook wat kleine haai en makreel. In de Noord deden zich in het alge mene beeld geen wijzigingen voor. Dit betekende voor de treilers weer veel over het algemeen kleine zwarte koolvis en weinig gul. wijting, schel vis en kabeljauw. De span vissers onder de Engelse kust konden een gunstige uitzondering daargelaten, weinig haring bemachtigen. Het gros van deze vaartuigen is inmiddels aan de thuisreis begonnen. Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 22 vaartuigen. Zij namen een aanvoer van 2140 kisten vis voor hun rekening. De sortering bestond uit 150 schelvis, 30 waiting, 20 gul en ka beljauw, 40 kleine gul, 200 haring, 840 makreel, 560 schol, 20 schar, 10 kleine haai, 115 diversen, 35 stuks stijve ka beljauw en 7500 kilo tong. Verder wa ren er 150 kleine kisten schelvis, 55 kleine kisten wijting, 750 kleine kisten haring. 950 kleine kisten makreel en 90 kleine kisten diversen. De belang stelling voor de schelvis vertoonde een dalende lijn. Voor de grote soort hadden de kopers niet meer over dan f 36.-. De kleinmiddel zakte na een inzet van f 35,- weg naar f 25,-. De braadschelvis kreeg het weer zwaar te verduren. De handel was niet in staat alles op te nemen. De vismeel- industrie was een lachende derde. De wijting steeg in aanzien. Voor de gestripte soort hadden de liefheb bers soms veertig gulden over. Ook de gul vond gretig aftrek. Dat viel bij de geringe aanvoer ook niet te verwonderen. Voor de grote soort betaalde men op de eerste ronde bij na negentig gulden. De middelsoort bereikte een gemiddelde van dik ze ventig gulden. De kattencentrale lonk te tevergeefs naar de kleine gul. Met een notering van f 57,- tot f 48,- hield deze soort het minimum verre van zich. Hier en daar werden enke le kisten kleine zwarte koolvis aan getroffen. Ze gingen voor een koers die iets boven het minimum lag van de hand. De schol werd weer gretig afgenomen. De grote en grootmiddel haalden een top van ruim zeventig gulden en waren onder de f 63,- niet te koop. De kleinmiddel en de schol 1 mochten er met een top van zestig gulden eveneens best zijn. De schol 2 liet zich met een notering van f 47,- tot f 36.- evenmin in de hoek druk ken. Voor de schar was de interesse ook al groter. Op de eerste ronde had den de kopers voor een kist van vijf tig kilo veertig gulden over. De ver se haring deed gemiddeld iets meer dan dertig gulden. De goede kwali teit makreel haalde een top van f 38. De mindere soort was meestal voor f 14,- te koop. De tong was over het algemeen wat goedkoper. De klein middel eiste ook nu mest een hoogste bod van f 5.32 de beste notering voor zich op. De slips zat tussen f 4,25 en f 3,81 De grote tong slaagde er met een koers van f 4,96 tot f 4,59 niet in boven de vijf gulden te komen. De grootmiddel begon op f 5,16 niet slecht. Later moest hiervan vijftig cent worden prijsgegeven. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJmui dense markt onder meer de KW 101 Nestor met 650 kisten en 180 kleine NAJAARSFEEST IN SASSENHEIM SASSENHEIM De laatste dag van de najaarsfeesten kon alles on gestoord doorgaan, 's Morgens werd de jeugd van de kleuterscholen in ,,'t Trefpunt onthaald door het Re mark jeugdvariété. 's Middags waren er volksspelen voor jong en oud, waarvoor veel be langstelling bestond. Bij het ton- knuppelen werd J. Vos eerste, twee de werd J. vd Mey en derde Fr. vd Geest. Aan het tobbetjessteken na men verscheidenen gecostumeerd deel. wat met extra prijzen werd be loond: 1 SpaargarenOvervliet; 2 de „Soos Vaartkade" en 3 het echtpaar Van DamLandwehr. Van de ge- costumeerden was Boer Biet met Door de beste, gevolgd door de „Ouden van Dagen" en daarna de „Damslapers". Ook het ringsteken is nog steeds gewild: (meisjes) Marian vd Voorn één, José Langbroek twee en Lia Bakker drie; (jongens) eerste Peter Smit, tweede Herman de Bruin en derde Jan P. de Boer. Bij het vracht wagen duwen ging de eerste prijs naar de „Vleesboys", de tweede naar de „Liereleppers" en de derde naar schildersbedrijf v. d. Vlugt. Veel animo bestond voor de vis wedstrijd bij de Sassenheimse pont Eerste prijs D. vd Nouland, tweede B. Lambooy en derde mevr. Hooger- vorst. De grootste vis (39 cm) werd door G. Vos gevangen, 's Avonds was er o.l.v. Drumband DOS een lam pionoptocht waaraan veel jeugd deel nam. kisten diversen, de KW 144 Cornelis den Duik met 75 kisten en 250 klei ne kisten diversen, de IJM 54 Swift met 65 kisten en 230 kleine kisten di versen, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 125 kisten en 250 kleine kisten diversen, de TX 9 met 200 kisten ha ring, de TX 29 met 350 kisten en 250 kleine kisten haring, de TX 42 met 250 kisten haring, de TX 33 met 20 kisten haring, de TX 25 met 200 kis ten haring, de KW 171 Jan Maria met 375 kisten, de KW 249 met 80 kisten, de KW 180 Solea met 90 kisten, de TX 39 met 70 kisten, de UK 93 met 60 kisten, de KW 8 Deining met 125 kisten, de KW 3 Koraalbank met 165 kisten, de KW 213 Jana met 40 kis ten en 140 kleine kisten diversen, de KW 137 Maartje Jacoba met 110 kis ten en 250 kleine kisten diversen, de IJM 209 Meyert Menno en IJM 211 Wiron 2 samen met 30 kisten ha ring, de KW 205 Dirkje en KW 221 Arie Jacob samen met 50 kisten ha ring, de VL 1 Ursinus met 650 kisten de VL 90 Caroline met 650 kisten en de IJM 45 De Hoop 1 met 45 kisten en 320 kleine kisten diversen. NOORDWIJK De Noordwykse kunstenaar Krijn Giezen en zijn vrouw Martina hebben een duplo- druk van de Grote Kerk gemaakt in een oplage van tien stuks. Deze werk stukken zyn ter beschikking gesteld van de restauratiecommissie. Het is de bedoeling dat iedere druk 100. gaat op brengen, zodat in totaal f 1000 ten goede komt aan het herstel van het kerkgebouw. Iedere druk is gesigneerd, genum merd en van een opdracht voorzien. Bovendien is de techniek zo toege past, dat elk exemplaar verschillend is. Mocht men door de aankoop van een kunstwerk de restauratieplannen willen steunen, dan kan men zich wenden tot het adres Voorstraat 50 (tel. 2351). Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 20 sept.: hoog water 9.1221.56; laag water 4.3317.08. KATWIJK De opbrengst van de collecte ten bate van het fonds „Draagt elkanders lasten" bedroeg in Katwijk 3.600. WARMOND In de woensdag te houden raadsvergadering komen enkele belangrijke vraagstukken aan de orde. B. en W. stellen voor met de gemeente Leiden per 1 januari 1970 een overeenkomst in zake vuilverwerking te sluiten. De vergoeding voor de vuilverwerking in de Leidse inrichting is voor dit jaar vastgesteld op 24 per ton afgeleverde afvalstoffen. B. en W. wijzen er op dat er reden is aan te nemen dat de ex tra uitgaaf voor een deel uit een verhoogde opbrengst van de reini gingsrechten bestreden zal moeten worden. Een en ander is noodza kelijk omdat de bergingsmogelijk heid van de nu in gebruik zijnde vuilnisstortplaats beperkt is en om streeks 1971 hiervan geen gebruik meer kan worden gemaakt. B. en W. hebben een schrijven ontvangen van b. en w. van Leiden inzake een verkeers- en vervoers plan voor de Leidse agglomeratie. Hierin wordt gezegd dat de totale kosten 689.000 zullen bedragen. In dit bedrag zijn .niet de kosten begrepen die door de hoofdafde ling verkeerszaken van de dienst gemeentewerken en het gemeente- LIDO Een stralende Shirley MacLaine, dansend, zingend en natuurlijk ook af en toe diep in de put, speelt de hoofdrol in Sweet Charity. De film is waar lijk een snoepje voor liefhebbers van musical-werk. Er zitten goe de liedjes in, de balletten zijn uitstekend, alleen duren ze soms erg lang. Ik denk hierby aan het ballet in de elite-nachtclub Pom pei, dat zelfs in drie stukken ver deeld is. Er zit ook een verhaal tje aan de film vast. Dat mag na tuurlijk niet te ingewikkeld zijn. Het gaat in hoofdzaak om de dans, de muziek en de liedjes. Charity Hope Valentin Is, zo zegt zij zelf, sociaal werkster in een kroeg. Telkens weer verliest ze haar hart aan d'een of d'ander. Meestal is het de man in kwestie om haar geld te doen. Maar Charity is maar een simpel meisje, eigen lijk kan ze niets anders dan ani- meermeisje zijn. Op een dag komt zij een filmster tegen die zojuist in de steek is ge laten door zijn geliefde. Charity probeert hem in zijn mooie dure huis op haar kinderlijke manier te troosten en dat lukt. De man is weer blij en als zijn geliefde toch weer terug komt is alles weer goed. Charity heeft door dit gebeuren besloten haar leven te veranderen. In een soort arbeidsbureau raakt zij, samen met een man, die aan claustrofobie (angst in kleine ruim tes) lijdt in de liftkoker bekneld. Oscar Lindquist, de man uit de lift, vindt haar erg aardig en neemt haar vaak mee. Tenslotte vraagt hij het meisje, wier verleden hij niet kent ten hu welijk. Als hij wordt geconfron teerd met haar oude beroep ziet hij dat dat toch een beletsel is voor een huwelijk. Hij verlaat haar, Cha rity blijft achter, maar ze heeft nog hoop voor de toekomst, (snoepje) Interlude CAMERA Met „Interlude" (Twee maten geluk) heeft regisseur Kevin Bilington een meesterwerk afgeleverd. Op bijzonder sfeervolle en fijnzinnige wijze heeft hij de liefde tussen een getrouwde man en een jong meisje in beeld weten te brengen. Het spelersmateriaal dat hem te: besdhikking stond, was er dan ook wel naar; de frivole jour naliste Sally Carter, vertolkt door Barbara Ferris, de impulsieve, on blusbare dirigent Setfan Zeiter, een buitengewoon fraaie rol van Oskar Werner en de m^oie, intelligente Antonia Zeiter, gespeeld door Vir ginia Maskell. Hoewel het gegeven reeds in een niet onaanzienlijk aantal films is verwerkt, heeft Billington het deze keer op subtiele wijze aangepakt. Naar aanleiding van een ontmoe ting tussen dirigent Zeiter en de in middels getrouwde Sally, herleeft voor de toeschouwer mét de beide hoofdrolspelers het verleden: de journaliste Sally heeft een gesprek met Zeiter. Zij voelen zich tot el kaar aangetrokken en er ontwikkelt zich een liefdesverhouding, die nog gestimuleerd wordt door de zorg- z^me houding van Zelters vrouw; zij schenkt haar man zoveel moge lijk vrijheid vanwege zyn drukke werkzaamheden. Antonia komt ach ter de verhouding en de discretie waarmee zij de moeilijkheden tege moet treedt, doet Sally er toe be sluiten aan de verhouding een einde te maken. De beelden van de verhouding zyn zó scherpzinnig verfilmd, dat de terugkeer naar de werkelijkheid, de tweed ontmoeting tussen beide hoofdrolvertolkers, waarmee ook de film begint, ijzingwekkend koud aandoet. Gezien de kwaliteit van de beel den, heeft Billington eveneens de beschikking gehad over een aantal uitmuntende cameralieden; vooral de buitenopnamen zijn ongelooflijk sfeervol. Vermeldenswaard is ten slotte nog de titelsong, die al dan niet geïmproviseerd, op passende wijze de film begeleidt. (Verbluffend.) Adolphe STUDIO Regisseur Bernard T. Michel maakte met ,,ArioLphe" een film in een film en wat in de film eerst als een spel begint, wordt op den duur zonder merk bare overgang realiteit, die triest eindigt. Hy verfilmde het boek „Adolphe" van Benjamin Constant, waarin een klassieke liefdesge schiedenis wordt beschreven tussen een man, haast nog een jongen, en de al wat oudere vrouiw. Hun ver houding begint onstuimig, maar op den duur beginnen andere facto ren mee te spreken, zodat een definitieve verwijdering ontstaat Zo ook in de film „Adolphe" in de moderne versie, waarbij de lit teraire citaten uit de roman won derwel kloppen met de eigentijdse beelden. Het is de verdienste van regisseur Michel, dat hij ronder deze liefdesgeschiedenis tekort te doen, het verhaal consequent heeft volgehouden. Dat hij zo nu en dan zich laat verleiden tot wat senti menteel aandoende beelden, moet men hem maar vergeven. De film. opgenomen in fyne kleu ren, steunt vooral op het spel van Ulla Jacobsson, die de rol speelt van Hélène. Een vondst is het- om de jongen Henri de geschiedenis van „Adolphe" te laten verfilmen, waardoor de toeschouwer haast zonder het te merken wordt inge leid in de eigenlijke film, die. zo kunnen we ons voorstellen, over twintig jaar weer als uitgangspunt zou kunnen dienen voor weer een film „Adolphe". die dan weer is aangepast aan die tyd. Klassiek thema) De terugkeer van Dracula LUXOR De naam Dracula roept onmiddellijk associaties op met de Engelse acteur Christopher Lee. de man, die ook bekend is uit de films met dr. Fu Manchu. Dra cula is een dagje ouder geworden en Lee ook, getuige zijn optreden in de griezelfilm uit de befaamde Engelse Hammer Studio's: De te rugkeer van Dracula. Dit werkstuk van de regisseur Fred'die Francis, die de ijzingwek kende sfeer in het verhaal met dampende aarde en een gitzwart kasteel van bordkarton wil bren gen, kan een zwakke afspiegeling worden genoemd van de echte Dra- cula-films. Toen moesten Rode Kruis-zustertjes met vlugzout door angst bezweken bezoekers weer bijibrengten. Niets van dit alles echter in Dra- cula's herrijzing uit het graf -Het is eigenlijk een verhaal vol griezel- kitsch. dat op den duur op de lach spieren gaat werken. (Griezelkitsch) Prolongaties TRIANON „Funny girl". Der de week. Een complete tegenstel ling met het gebruikelijke musical patroon. Regisseur William Wyler en hoofdrolspeelster Barbra Strei sand hebben kans gezien er een soort kunstwerkje van te maken. De film laat eens te meer zien hoe diep triest het leven van een clown vaak is, die de mensen aan het lachen moet maken. Samen met het muzikale gedeelte, bestaande uit soms lekker rauwe liedjes, een filim, die de moeite zeker waard is. REX „Techniek der liefdes kunst". Derde week. Het zoveel ste Duitse voorlicht] ngsprodukt en de zoveelste tegenvaller. De kijker wordt een eindeloze reeks varia ties voorgeschoteld, die op kinder lijke wijze, met behulp van onoog lijke poppetjes in beeld worden ge bracht Samen met het moralise rende betoog aan het begin een film, die alleen maar verveelt- lijk bureau voor ^sociografie moe ten worden gemaakt. Voor Lei den, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten is een bijdrage in deze kosten geraamd. B. en w. stellen voor aan het verkeers- en ver voersplan deel te nemen. Bouwgrond B. en w. hebben besloten het voorstel, dat in de vorige verga dering werd aangehduo n mbetee dering werd aangehouden met be trekking tot de kosten van de kampeervergunningen voor cara vans of tenten te handhaven op 25 voor elke vergunning. Wel delen zij mee dat zij in het kader van de begroting 1970 zullen be zien of de leges van 25 niet op ƒ35 kan worden gebracht. Voorgesteld wordt met de Bouw en Aannemings-Maatschappij Delf- en Schieland een overeenkomst aan te gaan inzake de exploitatie van bouwgrond in het bestemmingsplan Oranje Nassaulaan-Oost De gemeentelijke vrijwillig» brandweer beschikt nog niet over uitigaansunifotrmen. In verband hiermee stellen b. en w. voor over te gaan tot aanschaffing van twin tig uniformen met toebehoren (kos ten ƒ6.819). KDC tegen WDG en HDC KATWIJK AAN DEN RIJN Het eerste tiental van de Kat- wijkse damclub KDC speelde een eerste competitiewedstrijd tegen WDG I uit Wassenaar. KDC I won met 137. C. van den Bosch (KDC I)—P. Gijsbertse Sr (WDG I) 1—1. J. ZwaanF. Noordhoven 20, J. PasschierJ. van Vuren 11. J. Schoneveld PznN. Noort 02, A. van BeelenJ. van Bemmelen 02, J. HeemskerkJ. Vermeulen 20, J. van DuyvenbodeL. Knol 11, M. L. DijkstraG. Weggen 20, H. KoelewijnH. Schol te- Albers 20, B. van RijnTh. van Wissen 2—0. Het derde tiental van KDC kreeg HDC II op bezoek. Het verloor met 4—16. A. Oexman (KDC HI)—G. van Winkel (HDC II) 0—2, T. GuytC. Slingerland 02, C. van 'Duijn—P. Hage 0—2, A. Verhoog— K. Vergunst 11, C. de WinterH. M. Verdonk 11, D. RasP. Kals- hoven 02, F. de JongeR. de Leeuw 02, J. F. BekkerN.N. 11, D. van der GugtenL. J. Verdegaal 1—1, P. OuwehandG. van der Meer 02. Bromfietser ernstig gewond in Katwijk KATWIJK Op de kruising SluiswegPaul Krugerstraat zijn gistermiddag om vier uur twee brom fietsers met elkaar in botsing geko men. Eén van hen. een 64-jarige Katwijker liep een hoofdwond en vermoedelijk een achedelbasisfrac- tuur op. De andere bromfietser, een 16-jarige jongeman, eveneens uit Katwijk, liep een hersenschudding en enkele gekneusde ribben op. Beiden zijn naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Een 9-jar. meisje uit Katwijk werd gisterochtend om ongeveer half ne gen op de kruising Koningin Juliana- laanIndustrieweg door een bestel auto by het oversteken geschept. Het meisje is met een beenbreuk en hoofdwonden naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. LISSE De najaarsfeesten in de bollenstreek, die in het merendeel van de gemeenten al achter de rug zijn, zullen nu in Lisse worden ge houden. Traditioneel is het hoogte punt de nationale harddraverij op de Van Ltfndenweg op donderdag 25 september. De feestweek begint reeds vandaag met een grote puzzelrit voor maximaal 100 auto's. De rit begint om half acht op de Sportlaan by de sporthal. Morgen wordt een viswedstrijd voor de jeugd gehouden in de Ring vaart onder auspiciën van het vis- college „Advendo"; aanmelding 7 uur bij gebouw Openbare Werken nabij de brug. De wedstrijd duurt van half acht tot half tien. De dressuurwedstrijden van de po nyclub „Poeleway" moesten op ad vies van de dierenarts wegens ziekte van enige ponny's worden afgelast. Van 9 tot 11.30 uur wordt een schilderwedstrijd voor de jeugd ge houden op het Vierkant tussen Lisser apotheek en het VW-gebouw. Voor schilderbenodigdheden wordt ge zorgd. Van 9 tot 12 uur zijn er rol- schaatswedstrijden op het terrein van de speeltuinvereniging in de Poel polder. Van 2 tot 6 uur is er op de Ge dempte Haven een groot muziekfes tival en 's avonds vanaf half acht wordt in de Ringvaart een gondel - vaart gehouden. KATWIJK Voor de kanker bestrijding werd een bedrag van 4.165 bijeengebracht. JEUDDÏËNST IN KATWIJK-RIJN KATWIJK AAN DEN RIJN Zondag 21 september om 6.30 uur wordt in de Ontmoetingskerk in Katwijk aan den Rijn een jeugd dienst gehouden. Ds Tigchelaar uit Westzaan zal spreken over „Sta op van het gouden bed". Na de dienst is er een nabespre king. Kleuter (3V£) verdronk SASSENHEIM - Gbtcrmlddai verdronk het SVs-jarig zoontje van de familie Tiemeyer. De kleuter raakte spelenderwijs ln de sloot naast de Willibrordlaan. NOORDWIJK De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft f 6517.14 opgebracht. Bovendaen meldden zich weer 57 nieuwe leden aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19