Export, investeringen en produktiviteit lopen terug ir ÏÉt Kabinet voorziet slechts geringe prijsstijging 125.000 Werkloosheid daalt niet verder Vóór verkiezingen wijziging Grondwet woningen Voor verlaging Investeringen eerlingenschaal ruim 30 miljoen DNDANKS 300 MILJOEN EXTRA: Defensie-inspanning niet verder verhoogd Ruïneus ongeduld BTW-opbrengst valt sterk tegen Directe belasting niet verder omhoog NOOIT MEER BTW ZEGGEN DRIE MILJOEN MEER VOOR DE VISSERIJ Subsidie voor 25 sporthallen 9 •»NSDAG 16 SdPWyABER 1969 Arbeidstijd vermindert in 1970 anderhalf procent Prijzen 3j a 4 procent, loonsom 7 procent omhoog (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De cijfers in de macro-economische verkenningen voor 1970 van het Cen traal Planbureau ontlopen weinig de gegevens van het SER-rapport over het komende halfjaar. Het planbureau berekent een prijsstijging van 3Vs tot 4 pet en een toeneming van het reëel vrij besteedbaar loon voor werknemers met twee kinderen en een inkomen juist onder de laagste premiegrens voor de sociale verzekeringen van 2,5 pet. Ook de SER was tot dit cijfer gekomen. VERWACHTING VOOR 1970 Het prijspeil van de particuliere consumptie stijgt35ij4% Premiedruk van de soc. verzekeringen wordr 16 van her nah inkomen DeproduWiein Dearbeidspro- dukHviteihsHjgt met 3%. /v// De goederenuil-voer zal 9% stijgen. Degoedereninvoer zal 7%sHjgen. Wanneer de contracts verbe tering de reeds gemelde 5 pet. bedraagt, stijgt de loonsom per werknemer in 1970 met 7 pet., daarbij rekeninghoudend met reeds afgesloten meerjarige con tracten, sociale lasten en inci dentele loonstijgingen (periodie ke verhogingen enz.). Deze 7 pet gaat aanzienlijk uit bo ven de verbetering van de ar- beidsproduktiviteit, die o.a. door ver korting van de arbeidstijd met 1,5 pet, niet meer dan 3 pet zal bedragen tegen dit jaar 4 pet. De loonsom zal over 1969 per werknemer ongeveer 10 pet stijgen. Hoewel de loonstijging aanmerke lijk uitgaat boven de toeneming van de produktiviteit zal de concurrentie positie niet verslechteren. Zonder de Franse devaluatie zou nog sprake zijn van een lichte verbetering. Ook het buitenland heeft namelijk te kampen met een loon-prijspiraal. i (Van onze parlemcnsredactic) DEN HAAG Met ingang van il januari 1970 zal de leerlingen- schaal by het lager onderwys ver der worden verlaagd tot 38 en p«r 1 augustus 1970 tot 37 leer lingen. Hiermee is een bedrag van ruim 18 miljoen gulden gemoeid. Ook de leerlingenschaal bij het kleuteronderwijs wordt verlaagd en wel tot 38 per 1 augustus 1970. Kosten bijna 16 miljoen gulden. De begroting voor Onderwijs en Wetenschappen bedraagt 7.781 miljoen gulden, 27 procent van de totale begroting. De sterk geste gen uitgaven bij dit departement komt vooral doordat het aantal leerlingen bij het niet-weten- schappelijke onderwijs tot boven de drie miljoen is vermeerderd. De regering wil door een her ziening van de schoolgeldwet en door het opvoeren van efficiency de kosten drukken. Voor het wetenschappelijk on derwijs is 1.813 miljoen gulden nodig. In dit bedrag is de vesti ging van een subfaculteit tand- I heelkunde aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam begrepen. Het aantal studenten zal vol gend jaar weer met tien procent stijgen. De financiële normen voor de rijksstudietoelagen zijn verge leken met vorig jaar met ongeveer vijf procent verhoogd. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Hoewel de defenstiebegroting voor 1970 ten op zichte van 1969 een staging vertoont van bijna 300 miljoen gulden, betekent dat geen wezenlijke verhoging van de defensie-inspanning. De stijging wordt namelijk voor het grootste deel veroorzaakt dooi de exploitatiekosten. De verstoorde verhouding tussen de t' ploitatie- en investeringskosten is *n ook de grootste zorg van de rege- ng. Aan de ene kant moeten de vesteringsaktiviteiten doorgaan, ter- ijl aan de andere kant de exploita- ekosten een steeds groter deel van toch al beperkte financiële midde- i opslokken. De investeringsuitgaven voor de larine zijn begroot op 225 miljoen (24 ocent van de totale uitgaven), voor landmacht 342 miljoen (19 procent) voor de luchtmacht 181 miljoen 9,8 procent). NEDERLANDSE RADAR De defensiebegroting toont een ndbedrag van 3.777 miljoen gulden. °or de marine is hiervan 936 miljoen Itgetrokken, voor de landmacht 1.794 liljoen, voor de luchtmacht 910 mil- jen en voor de civiele verdediging miljoen. De twee geleide-wapenfregatten van marine, die volgend jaar in aan- ouw worden genomen, zullen worden itgerust met een geleide-wapen- fsteem, waarmee de modernste chtaanvalsmiddelen kunnen worden streden. Hiertoe behoort de in Ne erland ontwikkelde 3-D radar, die et mogelijk maakt doelen binnen de mogelijke tijd onder alle weers- tostandigheden op te sporen. De regering wil de Nederlandse in- De werkgelegenheid neemt nog wel toe, maar een voortgezette daling van de werkloosheid lijkt onder de huidi ge omstandigheden niet waarschijn lijk. Zelfs is het denkbaar, dat in de loop van 1970 een lichte verminde ring van de spanningen op de ar beidsmarkt zal ontstaan. De werk loosheid wordt zowel dit jaar als vol gend jaar geraamd op 60.000 man, maar voor 1971 verwacht men al een stijging tot 70.000 werklozen. De aanhoudende conjucturele span ningen zullen in 1970 een prijsstij ging meebrengen van het nationaal produkt in marktprijzen van ƒ93 miljard tot ƒ100 miljard. De sterk gestegen wereldhandel in de afgelo pen jaren heeft de grondstof fenprij- zen op de wereldmarkten niet onbe langrijk doen oplopen. Voor ons land betekende dit een verslechtering van de ruilvoet. Voor 1969 wordt een gemiddelde prijsstijging voor de particuliere bin nenlandse consumptie verwacht van 6,5 pet. Laatstgenoemd cijfer is be trekkelijk gunstig, omdat vrij alge meen een percentage van 7 tot 7,5 over 1969 werd verwacht. Volgens de verwachtingen van het Centraal Planbureau gaat het jaar 1971 sterk lijken op 1970. De prijsstij ging alleen zou als gevolg van een geringere stijging van de invoerprij zen lager kunnen blijven. De produktie zou iets meer kunnen toenemen en op de binnenlandse bestedingen komt in 1971 meer na druk te liggen; de uitvoer krijgt min der accent. De betalingsbalanspositie blijft zo ongeveer dezelfde. Over 1970 wordt een overschot van ƒ500 miljoen ver wacht; over 1971 zal dit weinig ver anderen. Het aandeel van de werknemers in het nationaal inkomen stijgt elk jaar met een half procent tot 77 pet in 1971. De besparingen blijven op een gelijk niveau van 22 pet. De premiedruk van de sociale verze kering stijgt jaarlijks met een half procent tot 16,5 pet in 1971. De belastingdruk maakt in 1970 een sprong van 28 naar 29 pet, maar blijft in 1971 op het zelfde niveau van 29. Het importprijspeil valt in 1970 terug van 2,5 naar 1,5 pet stijging en komt in ,1971 op slechts een half procent. De materiële overheidsconsumptie steeg dit jaar met 12 pet, maar voor de twee komende jaren daalt dit percentage tot resp. 8,5 en 3. Het volume van de bruto overheidsinvesteringen, dat dit en vol gend jaar gelijk blijft, zal in 1971 vol gend het planbureau een toeneming te zien geven met 3,5 pet. Het volume van de goederenuitvoer neemt in deze drie jaar resp. toe met 15, 9 en 8,5 pet; voor het volume van de goedereninvoer zijn de percentages 11,7 en 7,5. De nieuwe telefooncentrale aan de Prinses Beatrixlaan in Den Haag krijgt een ommanteling van natuursteen en voor deze opera tie is een steiger rondom het ge- gebouw onontbeerlijk. Volgende week zou het werk gereed zijn en de constructie zou dan afge broken worden, maar gisteren is met donderend geweld de stei ger over een lengte van circa vijftig meter ingestort. Gelukkig zag men het aankomen en wist iedereen weg te rennen. Om het zekere voor het onzekere te ne men, was politie en ambulance snel aanwezig. Maar slachtoffers waren er niet Ons wereldhandelsvolume zal vol gend jaar onder invloed van een dui delijk afnemend stijgingstempo van de economische groei dalen van 13 pet in 1969 tot 8 pet. Ook de binnen landse bestedingen nemen in totaal minder toe. De bedrijfsinvesteringen blijven onder druk staan van de kredietbe perking en de volledige schorsing van de investeringsaftrek. Voordelen zijn de winststijging over 1969 en de restituties van de oude omzetbe lastingen op voorraden. Per slot zullen de investeringen waarschijnlijk toenemen met 4 pet tegen 7,5 dit jaar. De regering wil de woningbouw handhaven op een niveau van 125.000 huizen. Over 1969 namen de investe ringen in woningen niet toe, maar over 1970 stelt het planbureau een toeneming van de investeringen bij de woningbouw in het vooruitzicht van 2 pet. Bij een matige ontwikkeling van loonkosten en prijzen, dus een stij ging van resp. 7 en 3,5 pet, zal het volume van de particuliere consump tie met 4 pet kunnen toenemen in plaats van 3 pet dit jaar. In de ma cro-economische verkenningen van het planbureau is geen rekening ge houden met een Iooncompensatie voor het geval de prijsstijging de 3,5 pet iets te boven zou gaan. Als gevolg van de geringere toene ming van de afzet neemt ook de voorraadvorming af. De produc tiestijging blijft met 4 pet duidelijk beneden de trend; de afgelopen drie jaar bedroeg de stijging van het pro- duktievolume resp. 6,7 en 5 pet. dustric zoveel mogelyk by dc defen sie-orders betrekken. Zo zal de lucht macht in 1970 de door de Nederlandse industrie ontwikkelde luchtverken- ningsapparatuur bestellen. SMALDEEL NAAR JAPAN Bij de automatisering van het ver- bindingsnet van de luchtmacht, waar mee volgend jaar wordt begonnen, zal zo mogelijk ook de Nederlandse in dustrie worden ingeschakeld, evenals bij de ontwikkeling van electronische afweerapparaten. Volgend jaar zal een tweede Neder lands oorlogsschip (tijdelijk) aan het Atlantische Navo-smaldeel worden toegevoegd. Dit smaldeel zal tot begin 1970 onder bevel van een Nederlandse officier staan. Tenslotte zullen twee marineschepen begin volgend jaar naar Japan vertrekken in verband met de wereldtentoonstelling. Bij de landmacht wordt dit begro tingsjaar veel nadruk gelegd op de verbetering van de verbindingen. Zo zal bijna 25 miljoen gulden worden besteed voor moderne radio-appara- tuur. Om het tekort aan militaire artsen op te heffen, is een regeling getrof fen, waardoor jonge afgestudeerde artsen drie jaar als officier-arts vrij willig dienst kunnen doen. De»Raad van State zal om advie* worden gevraagd over een welsonl- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In de Miljoenen- nota-1970 constateert minister Witteveen van Financiën met enige spijt dat, door incidentele tegenvallers, het te financieren te kort dit jaar toch aanzienlijk hoger is uitgevallen dan was voorzien. De tegenvaller wordt voorname lijk veroorzaakt door de sterk tegengevallen opbrengst van de BTW. Maar, zegt de minister, uit conjunctureel oogpunt kan de be- groting-1970 niet onbevredigend worden genoemd. In afwijking van het SER-advies zullen de BTW-tarieven zy het per 1 juli toch weer worden verhoogd. De huurverhoging gaat een half jaar later toch door. Dat was een nood zakelijk element voor het dekkings plan en men voorziet slechts een kleine sty ging van het prijspeil. Ver der uitstel zou de moeilijkheden naar 1971 verschoven hebben en dat waar nu al vaststaat, dat de begroting 1971 toch al een moeilijk karwei zal worden. Dat heeft een eerste verken ning al uitgewezen. Het is bovendien de vraag of de structurele opbrengst van de BTW het komende jaar wel gehaald wordt. Gebeurt dat niet dan zijn aanvullende dekkingsmaatregelen noodzakelijk. MEER LOON Ook bij uitstel van de BTW-ver- hoging zouden in 1970 aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn ge weest. Minister Witteveen becijfert WAAR GW HET GELD HEEN f uitgaven naar onerwerper wj staatszorg GEHETE 0ENST- cijfers in mi j.gu'jjen Lerilng woningwet 2043d Verkeer rnV&h 3038 3 w Defensie3893 Onderwijs enWefensch.778f werp dat beoogt voor de dienstplich tigen voorzieningen te treffen krach tens de Ziektewet en de Wet op de arbeidsongeschiktheid. Tevens zal de kostwinnersvergoeding worden her zien. De minister van justitie onderzoekt de mogelUkheid de Wet gewetens bezwaarden zodanig te verbeteren, da( de procedure wordt versneld. Het aantal technische specialisten is van ruim 2.200 begin 1968 gestegen tot bijna 3.450 begin van dit jaar. dat de inflatiecorrectie voor meer dan 40 procent verantwoordelijk is voor de verbetering van het reëel besteedbaar inkomen, dat hij schat op 2,5 procent, bij werknemers met twee kinderen en een inkomen juist beneden de premiegrens voor de ziekenfondsver zekering. In de sfeer van de directe belas tingen was geen verdere dekking mogelijk, zegt de minister in zijn slot beschouwing, want de bedrijven zien in 1970 toch al toegezegde verlichtin gen in rook opgaan. Lagere overheidsuitgaven als alter natief verwerpt de regering zonder meer. Dat betekent minder collectieve voorzieningen en ook een aantasting, door het verlenen van minder op drachten, van het reële inkomen. Aan de efficiency van het overheidsappa raat is reeds het nodige gedaan. CORRECTIE De belastingcorrectie is al genoemd. Naast het verschuiven van de moei lijkheden naar 1971 is er nog het as pect van de reële inkomensverbetering die teruggave van teveel betaalde belasting betekent; ongeveer 1 tot 1,5 procent. De regering ziet grote nadelen in het verzwaren van de belastingdruk. In de eerste plaats psychologische: als de welvaartsstijging zich minder in het netto-inkomen weerspiegelt, ont staat gauw de neiging de aantasting van het bruto-inkomen door de over heid teniet te doen door afwenteling. Waarmee we weer in de prijsspiraal terechtkomen. Een en ander is voor het kabinet een belangrijk motief geweest te stre ven naar matiging van de stijging van de uitgaven en belastingdruk. Wat de uitgaven betreft is dat goed gelukt. De bron van zorg blijft de uitgaven ontwikkeling van de gemeenten. Bo ven de 6 procent-norm was een extra stijging voor sociale zorg noodzake lijk. Een van de belangrijkste oor zaken van de steeds weer terugkeren de tekorten van het Gemeentefonds. GEMEENTEN Het blijkt dan ook dat een groot deel van de in deze kabinetsperiode genomen belastingmaatregelen beno digd waren voor de gemeenten. Nog afgezien van de hogere gemeentelijke belastingen. De regering legt er de nadruk op en dat raakt het actuele vraagstuk van de hogere overheidstarieven, zoals bijvoorbeeld openbaar vervoer dat hogere overheidstarieven de noodzaak van belastingverhoging teniet doen. Dan is er direct verband gelegd tussen nut cn offer. Een programmapunt van het kabinet is die band duidelijk te leggen en de gebruiker van een over heidsdienst ook tc laten betalen. Dit alles sluit natuurlijk niet uit dat de regering moet zorgen, zoals zij ook verleden jaar heeft gedaan, voor een stringent begrotingsbeleid. Minis ter WittevefR heeft dc Ktmer toen Regeling inkomen Kroon (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering zal nog dit parlementaire jaar bij de Tweede Kamer wetsontwerpen indienen, die betrekking hebben op een gedeeltelijke herziening van de Grondwet. Deze herzie ning kan in 1971 zijn beslag krij gen. De staatscommissie Cais-Donner heeft de regering advies uitgebracht over een aantal onderdelen van het binnenkort verschijnende tweede rap port van de commissie. Deze onder delen zyn: De klassieke grondrechten en de financiële verhouding tussen ryk en kerkgenootschappen. De grondwettelijke regeling van het inkomen van de Kroon en de geldelykc voorzieningen van de leden van dc Staten-Generaal. De vraag, of bijzondere proce dure voorschriften moeten worden opgesteld voor een algehele grond wetsherziening in de parlementaire periode na 1971. Het tweede rapport van de commis sie zal ook handelen over de grond- ook toegezegd dit experiment te zullen herhalen en hij komt hierop terug in zijn slotbeschouwing. De nadruk valt echter op het sa neren van het Gemeentefonds en van begrotingsoverschrijdingen in 1969. Want tekorten moeten worden ge financierd. Vaak op de kapitaalmarkt, waarmee de gemeenten weer concur rentie aangedaan wordt Minister Wit teveen ziet dit perspectief, dat de ontwerp-begroting-1970 en het Ge meentefonds samen een tekort ver tonen van ongeveer 2,2 miljard tegen 3.3 miljard gulden voor de vermoede lijke uitkomsten van 1969. Het te financieren tekort kan daarbij dalen van 2,9 miljard tot ruim 2,4 miljard en het beroep op de open kapitaal markt met ruim een half miljard gulden. Op die wijze kan het even wicht op de kapitaalmarkt dichterbij worden gebracht. NOG GUNSTIG Wat de actuele economische toe stand betreft, deze wordt gekenmerkt door spanningsverschijnselen op ar- beids- en kapitaalmarkt, door een weliswaar verbeterende maar nog steeds niet geheel bevredigende beta lingsbalanspositie en bovenal door de recente prijsstijging die ons land in het begin van dit jaar „koploper" van West-Europa heeft gemaakt. De expansie in de wereldeconomie zal zich in 1970 en 1971 waarschijnlijk voortzetten, zij het in gematigder tempo. Het accent zal voornamelijk moeten liggen op het voorkomen van nieuwe prijsstijgingen. Ook de beste dingen moeten nauwlettend in het oog gehouden worden; het begrotings beleid kan aan zo'n gematigde beste dingsontwikkeling een bijdrage leve ren. Van belang is dat minister Witte veen het uitstel van een deel van de inflatiecorrectie (ƒ300 miljoen) naar 1971 ook als conjunctureel gunstig be titelt in verband met de bestrijding van de bestedingsinflatie. RAMINGEN Evenals verleden jaar heeft het kabinet weer ramingen opgesteld voor te verwachten uitgavenstijgingen in 1971. Ze zijn nu meer gedetailleerd dan vorig jaar. Ze kunnen ook een vrij nauwkeurig beeld geven, omdat de uitgavenstijging van 6 procent norm is. Wijzigingen in de ramingen moeten dus worden opgevangen in de begroting zelf of in het kader van de gehele rijksbegroting. Bevredigend noemt minister Witteveen het, dat het mogelijk bleek ramingen voor 1971 op te stellen, die het mogelijk maken zonder verdere belastingverhoging binnen de begrotingsruimte te blijven •n ook nog de overschrijding van 1968 ■•heel in lopen. Zeehavennota is niet meer actueel (Van onze parlemensredactie) DEN HAAG Van de 100.000 le subsidiëren woningen zullen er in 1970 55.000 worden gebouwd in de particuliere sector. Met ryksleningen zullen 45.000 woningwetwoningen worden gebouwd. Op het bouwpro gramma staan verder 25.000 ongesub sidieerde woningen. De komende vijf jaar zullen minstens 12.000 bejaarden woningen moeten worden gebouwd. De regering blijft van 'mening, dat door middel van het subsidiebeleid diegenen moeten worden geholpen, die de kosthuurprijs niet uit eigen inko men kunnen betalen. Een regeling voor aanvullende subsidies aan de be woner zal in 1971 10 miljoen vergen. Tegelijkertijd zal de subsidie op wo ningen worden gecorrigeerd, als blijkt, dat de bewoner gezien zijn inkomen een hogere huur kan betalen. Dit gaat tegelijk in met de huurverhoging van 1 juli 1970. Doorstroming Om de doorstroming nog meer le bevorderen zal een regeling worden ontworpen, waardoor de gemeentelijke doorstromingsfondsen en de krot- opruimingsfondsen zullen worden ge combineerd. Er zal alleen rijkssubsidie worden verstrekt, als de gemeenten selectief optreden en zelf ook een bij drage geven. Voor stadsreconstructie en sanering is 111 miljoen geraamd. Er komt een nieuwe subsidieregeling voor woning verbetering en begin 1970 zal een nota over bouwresearch verschijnen. De prognoses van terreinbehoefte voor zeehavenindustrieën, zoals die voorkomen in dc Zeehavennota en de Tweede Nota Rulmtelyke Ordening, zijn niet meer actueel. De regering werkt aan nieuwe ramingen. HET WONINGBOUWPROGRAMMA TOTAAL AANIALW0NINGEN(w!gers mijoenennote) 125.000 125.000 wettelijke regeling van het kiesrecht en de verhouding tussen regering en Staten-Generaal. Zodra dit rapport is uitgebracht, zal de regering haar voorlopig stand punt bepalen. Dit najaar zal hierover overleg worden gepleegd met de bij zondere Tweede-Kamercommissie, waarna tegen het einde van het parle mentaire jaar wetsvoorstellen kunnen worden verwacht. Kieswet Binnenkort zullen ook wetsontwer pen worden ingediend, die beogen de opkomstplicht by verkiezingen af te schaffen en het effect van voorkeur stemmen te vergroten. Minister Bcer- nink hoopt dat dc beide Kamers deze voorstellen nog dit jaar zullen behan delen, zodat de wyzigingen van de kieswet nog voor dc verkiezingen van provinciale staten en gemeenteraden in 1970 kunnen worden doorgevoerd. De regering wil niet ingaan op de vraag, of het kiesstelsel nog meer in grijpend zal moeten worden gewijzigd, voordat de staatscommissie het tweede rapport heeft uitgebracht. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Departementaal Den Haag heeft er goed genoeg van. Werd je verleden jaar met een minachtend gezicht aangekeken als je blijk gaf van ondeskundigheid en de belasting op de toegevoegde waarde (BTW) om zetbelasting noemde, er is nu wel wat veranderd. De overheid, kennelijk geschrokken van de publiciteit die de BTW heeft gekregen door de onaangename prijs stijgingen, heeft het woord BTW in de ban gedaan. In de Miljoenennota-1970 komt het woord BTW niet meer voor. Er staat, alsof er nooit iets gebeurd is: omzetbelasting. Verder verandert er natuurlijk niets. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering zal in 1970 doorgaan met de structuurver betering van de visserij. Zy wil vol gend jaar daarvoor 6,5 miljoen gulden beschikbaar stellen op een begroting van totaal 17,1 miljoen (vorig jaar 5,8 en 14,1 miljoen). De maatregelen die genomen moe ten worden zijn: sanering van de gar- nalenvloot, experimentele visserij uit breiden, kwaliteitsverbetering en de aanschaf van moderne apparatuur. Tevens zal aandacht worden besteed aan de vernieuwing van de grote zee gaande vissersschepen met behulp van de bijdrageregeling vlootbestand en de sloopregeling. Boven alles zal het visserijbeleid moeten worden afgestemd op de tot standkoming van een gemeenschappe lijke beleid binnen de EEG. De sport- en binnenvisserij krijgt bijna een miljoen meer: 1,8 miljoen. Deze stijging is vooral te wijten aan de sanering van de visserij op het IJssel- meer. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Op de begroting van Cultuur, recrpatie en maatschappelijk werk is een bedrag opgenomen voor de subsidiëring van 25 sporthallen en 5 a 10 sportzalen in kleine gemeenten. De sportorganisaties krijgen in 1970 meer geld voor cursussen aan leiding gevend personeel. De totale uitgaven van dit ministerie worden geraamd op 658 miljoen gul den. Dat is ruim 90 miljoen meer dan in 1969. De openluchtrecreatie krijgt steeds meer aandacht, ook financieel. In de Miljoenennota wordt de ver snelde uitvoering aangekondigd van een aantal openluchtrecreatieprojek- ten. waaronder Midden Delfland, de Rottemeren, Maarsseveense plassen en het Veerse Meer. Radio en tv De uitgaven voor radio en tv wor den geraamd op 288 miljoen gulden, 38 miljoen meer dan in 1969. Oorzaak van deze stijging is het bouwen van nieuwe werkruimten en de uitbreiding en modernisering van de technische apparatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9