VLEET Rampenbrigade van 1.700 man en 300 voertuigen I Feijenoord leeft in Zeist naar het cupduel toe Kroon doet uitspraak in Warmondse zaak Kosten: bijna half miljoen gulden Rijnsburgers gaan naar Iseraël Gemeente geeft geen schadevergoeding Visserij nieuws bij de GEMEENTE SASSENHEIM Huisvuilophaaldiensf Wijzigingen raad Noord wij kerhout Ds. v. d. ENT Sociale Zaken: drie miljard Zoetemelk in de gele trui Ook middenstand tegen btw-plan Meer barricaden Spanning in Belfast neemt toe Schmelzer: frisse aanpi Ziekenfondsgrei naar f 17.300 NIEUWE IEIDSE COURANT DINSDAG 16 SEPTEMBB Tot volgend jaar KATWIJK Het is gedaan met het badseizoen. De exploi tanten van de strandpaviljoens zijn al druk in de weer de bouw sels af te breken en op te ber gen. Badseizoen 1969 is definitief voorbij. (foto Kruyt). RIJNSBURG Voor Rijnsburgsc ingezetenen bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan een uitwisseling met Kirjath Tivon in Israël. Een plaats in de buurt bij Haifa, niet ver van Nazereth. Om dit alles te rege len bestaat er een comité waarin zitting hebben: ds. J. Bijleveld, G. ▼an Egmond, mevr. A. A. de Haas- Kromhout, C. Leeuwenburg, ds. IJ. Wisse en T. Bakker. Reeds eerder is er een oproep ge weest om nog dit jaar met een groep naar Israël te vertrekken. De tijd bleek toen te kort. Nu is er nog ruim schoots tijd om alles zorgvuldig te regelen. Als datum is gekozen van 7 tot 21 juli. Degenen die zich de vorige keer hebben opgegeven blij ven genoteerd staan. Het aantal zal beperkt moeten worden tot 35 personen. De volgorde van aanmelding is beslissend by een te grote belangstelling. Als minimum leeftijd zal zoveel mogelijk 21 jaar worden aangehouden. Het zal ook van nut zijn als de deelnemers(sters) enige kennis hebben van Engels, Duits of Frans. De kosten zullen ongeveer 850 bedragen per persoon. Voorlopige aanmelding (hetgeen tot niets ver plicht) moet vóór 1 november ge schieden. Daarna volgt het volledige programma en een voorlichtings avond waarna men zich definitief aanmeldt en een waarborgsom stort. De eerste 15 aanmeldingen zijn reeds binnen. In beroep bij Ged. Sloten LISSE Op 9 oktober behandelen Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land een bezwaarschrift van de heer W. A. Akerboom over de weigering van een schadevergoeding i.v.m. het bestemmingsplan „Poelpolder". Door een geplande brug over de Greveling zou zijn boerderij moeilijk bereikbaar zijn. Nu zegt de heer Akerboom, dat eerst na elf jaar is gebleken, dat een brug over de Greveling nabij zijn be drijf niet nodig is voor de ontsluiting van de woonkern in de Poelpolder. Hierdoor zou hij vele jaren in de uit oefening van zijn bedrijf zijn ge schaad. In 1960 en 1965 diende hij een bouwplan in, waarvoor hij geen officiële afwijzing kreeg, maar waar voor hem ook geen bouwvergunning werd verstrekt. Omdat o.a. de bouw prijzen sinds die tijd schrikbarend zijn gestegen, deed hij een beroep op de gemeentelijke schadevergoedings regeling, wat werd afgewezen. B. en w. zeggen, dat het plan door het vervallen van de brug alleen maar in gunstige zin voor de heer Akerboom is gewijzigd. Bovendien zeggen b. en w. dat nooit een offi ciële bouwaanvraag is ingediend. De hoofddirecteur van de provinciale planologische dienst adviseert de aan vraag ongegrond te verklaren. 1JMUIDEN De vaartuigen die achter de tong aanzaten moesten over het geheel genomen met schrale resultaten genoegen nemen. Dat was na de opleving van de laatste dagen voor de bemanningen een grote te leurstelling. In het gunstigste geval leverde een trek 30 kilo ton en een mand of acht andere vis op. Dikwijls kwam men wat de tong betreft nau welijks aan de helft toe. De tarbot liet zich eveneens niet gemakkelijk verschalken. Betere berichten be reikten de wal van de schepen in de omgeving van 55 NB. Voor hen wa ren weer mooie beetjes schelvis weg gelegd. De vangsten namen ten op zichte van enkele weken geleden wat af maar over de totalen mocht nog niet worden gemopperd. Boven dien bleef het niet bij schelvis. Ook aan gul en wijting kregen sommige vaartuigen redelijke hoeveelheden aan boord. Enkele schepen slaagden er ook in wat kleine haai en makreel te bemachtigen. In de Noord veran derde niet veel. Daar had de koolvis en dan meer in het bijzonder de klei ne zwarte soort nog steeds het hoog ste woord. Zonder merkbare inspan ning haalden de treilers heel wat bo ven water. De witte koolvis was heel wat schaarser. Dit gold ook voor ka beljauw, gul, wyting en schelvis. Van deze vissoorten kregen de ruimen maar weinig te verwerken. Onder de Nederlandse kust was weer niet veel te beleven. De gul houdt zich in zeer geringe aantallen in deze omgeving op. De vaartuigen deden hun uiterste best maar veel zoden zette het alle maal niet aan de dijk. De gelukkig ste schepen konden af en toe een trekje van tien manden hoops ber gen maar meestal zat amper de helft in het net. Wat er was. Aan de IJmuidense markt ver schenen 51 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 7750 kisten vis, waarvan 1400 kisten schelvis, 470 kisten wyting, 110 kisten gul en ka beljauw, 730 kisten kleine gul, 1620 kisten koolvis, 830 kisten haring, 490 kisten makreel, 1080 kisten schol, 25 kisten schar, 30 kisten kleine haai, 15 kisten poontjes, 10 kisten leng, 70 kisten tarbot, 10 kisten hake, 340 kis ten diversen, 2140 stuks stijve kabel jauw en 26.000 kilo tong. Verder wa ren er 300 kleine kisten schelvis, 160 kleine kisten wijting, 1710 kleine kis ten haring en 1120 kleine kisten ma kreel. By de tong legde de slips flink het loodje. Na een lage inzet van f3.79, zakte de koers naar een be denkelijk peil van f3.18. De beste notering was met f 5.15 voor de grootste soort. De kleinmiddel en de tong 1 bleven od de eerste afslag twee cent van de vyf gulden verwij derd. De grootmiddel handhaafde zich met een koers van f 4.63 tot f 4.25 op redelijke wijze. De tarbot gaf r.iet een notering van f5.80 tot f5.40 vrijwel geen terrein prijs. De kleine gul ha het niet gemak kelijk. Op de eerste rondgang betaal de de handel :.og f32 maar daarna De gemeentelijke huisvuilophaal dienst zal in tegenstelling tot eer dere berichten op donderdag 18 september a.s. normaal plaatsvin den. NOORDWIJKERHOUT In de vacature van de heer Th. A. A. Schaap (KVP) heeft de heer W. Th. van Saase In De Zilk bedankt. In die vacature is nu benoemd de heer C. W. van Duin, Prof. Aalberselaan 6. De heer D. Heeneman, fractievoor zitter van de VVD in de raad, legt zijn raadslidmaatschap per 1 oktober neer wegens vertrek. In die vacature is benoemd de heer J. Jonkheer, He renweg 258. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Woens dag 17 september: hoog water 6.16 18.36 u.; laaj water 2.1514.25 u. DEN HAAG/WARMOND De Kroon heeft een beslissing genomen over de beroepen, ingesteld door de gemeente Warmond en de woning stichting Warmunda tegen een be sluit van G. S. van 20 april 1966, waarbij gedeeltelijke goedkeuring is onthouden en gedeeltelijke goedkeu ring is verleend aan het raadsbesluit van 29 maart 1965 betreffende wij ziging van de „Verordening tot re geling van de woningwet van 1901 aard van de bebouwing en het ge bruik van gronden in de bebouwde kom van Warmond en tot vaststel ling van bepalingen met betrekking tot reclame in dit gebied. De Kroon heeft beslist, dat, met vernietiging van het besluit van G.S., alsnog goedkeuring zal worden ont houden aan de bij besluit van de ge meenteraad van Warmond vastgestel de wijziging van de genoemde Wo ningwetverordening. Het bestuur van de woningstichting Warmunda wordt niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep, voor zover het dat deel van het plan betreft, waaraan G.S. hun goedkeuring hebben onthouden. De beroepen worden verder ongegrond verklaard. In de overwegingen wordt onder meer gerield, dat de bedoelde her ziening, die grotendeels betrekking heeft op de gronden van de N.V. Houthandel K. W. van der Wille jr., een sanering beoogt van de huidige, weinig bevredigende situatie en dat met handhaving van dit bedrijf, gelet op het aantal hier werkzame perso nen, mede een gemeentelijk belang wordt gediend. Verplaatsing naar een ander terrein binnen de gemeente is niet mogelijk. verflauwde de belangstelling ge ducht. De vismeelfabriek moest wor den ingeschakeld by het afvoeren van de partijtjes die op de minimum prijs waren gedrukt. De grote gul was met een hoogste bod van f32 heel wat meer in trek. De braad- schelvis kon het weer niet bolwer ken. De handel was niet in staat al les op te nemen. Dit bezorgde de vis- meelindustrie heel wat werk. De an dere schelvissoorten deden het heel wat beter. De kleinmiddel bereikte een gemiddelde van vijftig gulden. De schol liet zich niet in de verkeer de hoek drukken. De grote en groot middel waren op de eerste afslag onder de f 65 niet te koop. De klein middel en de schol 1 volgden met een top van f 62 op uitstekende wijze. De verse haring had op f48 een goede start Later liep het niet zo best meer. Op de laatste ronde konden de afwachters in de meeste gevallen voor f 23 terecht. De goede kwaliteit makreel werd door de rokers tegen f 46 per vijftig kilo afgenomen. Voor de kleine zwarte koolvis was weinig eer weggelegd. Een groot deel van de produktie moest aan de vismeelin- dustrie worden toegewezen. De ka beljauw had over gebrek aan belang stelling niet te klaeen. De grote soort haalde een beste top van f 152. De middelsoort bleef ongeveer een tien tje achter. Vandaagaan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de KW 221 Arie Jacob met 92 kisten en 232 kleine kisten diversen, de KW 121 Brittenburg met 25 kisten, de IJM 18 Geria met 100 kisten en 450 kleine kisten diversen, de KW 205 Dirkje met 68 kisten, de IJM 154 Protinus met 90 kisten en 200 kleine kisten diversen, de KW 54 met 210 kisten en 200 kleine kisten diversen en de KW 132 Jacoba Catharina met 60 kisten. In Scheveningen. In Scheveningen werden aange voerd 150 kisten schelvis, 600 kleine kisten schelvis, 50 kisten wyting, 250 kleine kisten wyting, 350 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten haring, 650 kleine kisten haring, 25 kisten ma kreel, 300 kleine kisten makreel, 400 kisten schol, 50 kisten diversen en 9000 kilo tong. R.S.C. verhoog! contributie RIJNSBURG Gisteravond werd een vergadering gehouden van de Rijnsburgse schaakclub. Dat het gemeentebestuur de schaakclub een warm hart toedraagt, bleek wel uit de mededeling van voorzitter M. J. Goudriaan dat zolang de vereniging geen onderdak heeft, de gemeente de helpende hand reikt. Wel zal in de Julianaschool de juniorenschaak- avond worden gehouden op dinsdag van 78.30 uur. Gewezen werd op de schaakcursus die Teleac ingaan de 28 september zal geven, wat vooral voor de jeugd van belang kan zijn. De resultaten van het vorige sei zoen van de jeugdschaakclub waren zo goed dat R.S.C. degenen die daar voor interesse hebben, zal onder brengen in een zgn. juniorenafdeling, waarvoor nieuwe leden zich tot dins- avond 23 september kunnen opgeven bij L. J. Goudriaan. Petr. van Saxen straat 16 (telef. 2768) of op ge noemde datum aan de nood-Julia- naschool aan Graaf Florislaan. Voor onderricht en spelleiding zal een commissie, bestaande uit de heren T. Beekhuis, H. de Mooy en L. J. Goudriaan, zorg dragen. Voorzitter Goudriaan gaf opening van zaken over de pogingen voor een vaste speelgelegenheid. Het ge reedkomen van het gebouwencom plex aan de Kerkstraat zal een grote rol spelen. Het voorstel de contributie met een gulden per maand te verhogen, werd goedge keurd. RSC is in het komende seizoen in gedeeld in klasse 2. Besloten werd aan het zgn. Rijnmondtoernooi mee te doen. dat echter wordt gewijzigd in een vier-dorpen-toernooi (Kat- wijk-Noordwijk-Sassenheim-Rijns- burg). Ten slotte werd in de plaats van de heer M. J. Goudriaan, die we gens tijdgebrek als bestuurslid be dankte, de heer L. J. Goudriaan ge kozen. Namens de Staatkundig Gerefor meerde Partij hoopt D.V. 17 sept. uit Katwijk te spreken in het BEJAARDENCENTR., om 7.30 uur Dr. Vlaanderenlaan, Koudekerk a. d. Rijn. Allen hartelijk welkom. (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Ruim 170Ü man en 300 voertuigen telt de rampenbrigade, die door minis ter Den Toom van Defensie is in gesteld. De betrokken eenheden, die uit de drie krijgsmachtdelen kunnen worden gelicht en die uit vrijwilligers in werkelijke dienst bestaan, krijgen, naast hun mili taire verplichtingen, tot taak hulp te verlenen bij natuurram pen in Nederland of daarbuiten. Uit de memorie van toelichting op de defensiebegroting blijkt dat de kosten nog geen half miljoen gulden bedragen. Het budget van de rampenbrigade kon worden gedrukt doordat het overgrote deel der eenheden behoort tot het contingent, dat Nederland voor de Verenigde Naties beschik baar heeft gesteld voor het uitvoeren van vredesoperaties. Om deze VN-taak te kunnen uitoefenen, zijn in het verleden de nodige speciale aanschaffingen gedaan voor onder meer reservedelen, levensmiddelen- voorraad, tropenuitrusting enz. De hoofdmoot van de installatie- kosten is besteed aan de genieveld- compagnie (146 man) en de lichte transportcompagnie (125 man), die geen deel uitmaken van het VN-con- tingent. De betrokken genie manschappen dragen zorg voor het leefbaar maken van het rampgebied (waterzuivering, energievoorziening, wegonderhoud en de aanleg van geïmproviseerde landingsterreinen). Trucks Voor de uitvoering van deze taak beschikken ze over een groot aantal zware trucks, generatoraggregaten, lichtinstallaties en mechanische uit rusting. De zestig drietonners van de lichte transportcompagnie zijn aan de rampenbrigade toegevoegd omdat bij rampenbestrijding vaak een grote be hoefte aan extra transport bestaat. De militaire hulpaktie. die werd in gezet, toen Florence in 1966 door zware overstromingen getroffen werd, heeft model gestaan bij de instelling van de rampenbrigade. Ge nie-soldaten en juist op herhaling zijnde militairen van het Korps Mo biele Colonnes hebben toen enige we ken lang het drinkwater van de Flo- rentijnen gezuiverd. In 1960 waren Nederlandse mari niers betrokken bij het bergen van de duizenden doden van het door een aardbeving getroffen Agadir. Van de Koninklijke marine werden voor de nieuwe vredestaak aangewe zen twee compagnieën mariniers (560 man), een bevoorradingsschip (de Poolster) en schepen ten behoeve van een eventueel hoofdkwartier en/of lo gistieke ondersteuning, afhankelijk van de situatie en de plaats van de ramp. Van de Koninklijke luchtmacht een Friendship met vliegend personeel en drie helikopters van het type Alouet- te III met bijbehorend vliegend en technisch personeel. Van de Koninklijke landmacht (be halve de reeds genoemde genieveld- compagnie en lichte transportcom- pagyie) een pantserinfanteriebataljon (650 man), een brigadegeneeskundige compagnie, een peloton Koninklijke marechaussee en een geneeskundig detachement. Onafhankelijk De eenheden van de rampenbriga de zullen niet speciaal worden opge leid voor hun rampenbestrij- dingstaak. Ze kunnen onafhankelijk van elkaar opereren, wat betekent dat bij een calamiteit onderdelen van de rampenbrigade kunnen worden ingeschakeld. In beginsel zullen zij hun vredestaak met organiek mate rieel verrichten, ongewapend ook, met uitzondering dan van de mare chaussees. Terwille van de snelheid van een hulpverleningsaktie zal in veel geval len een beroep moeten worden ge- Geld voor drugbestrijding (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering raamt de uitgaven voor sociale voorzienin gen op 3.063 miljoen gulden. Het groot ste deel daarvan, 1.715 miljoen, is be stemd voor sociale zekerheid. De so ciale bijstand vergt byna 160 miljoen, terwijl de gezinshulp en -verzorging 171 miljoen krijgt. Voor de werkgelegenheid denkt de regering volgend jaar 556 miljoen gulden nodig te hebben, bijna 50 mil joen minder dan vorig jaar. Er is voor 1971 minder geld be schikbaar voor werkloosheidsuitke ringen, terwijl de uitgaven voor de sociale werkvoorziening sterk stijgen. Dat is vooral een gevolg van de gro tere aandacht die oudere werknemers en gehandicapten krijgen. Voor volksgezondheid is 283 mil joen uitgetrokken, 31 miljoen meer dan in 1969. Voor het eerst is op de begroting van volksgezondheid een post opgenomen voor bestrijding van het gebruik van verdovende middelen. PAIMPOL Wie sterk is en bo vendien slim, kan slag slaan. De kracht van de Nederlandse wieler ploeg en de slimheid van Joop Mid- delink hebben op de vierde dag van de ronde van de toekomst Joop Zoe temelk de gele trui en Plet Hoekstra de etappezege gebracht. De truc van ploegleider Middelink is in feite een oude. Voor de start had hij zij renners gezegd dat er in Mammalle op 65 km voor de finish niet door de Nederlanders zou wor den geravitailleerd. Zijn renners moesten de etenszakjes laten voor wat zij waren en proberen op dat moment weg te springen. Ruim tien jaar geleden, toen Middelink in de Ronde van Nederland voor be- rdepsrenners nog ploegleider was van Vredestein liet hij zijn zwarte eska dron ook een ravitaillering overslaan. Daarna hebben zijn profs op het laatste gedeelte van de etappe r.aar Utrecht er als het ware een ploegen tijdrit van gemaakt en op die dag de eerste zes plaatsen In het etappeklas sement veroverd. Zo eclatant was het succes maan dag niet, maar de opzet van Midde link slaagde wel volledig. Alle ploe gen lieten zich verrassen, hoewel de Nederlandse pleoegleiderswagen niet eens naar voren was gereden om ten minste met de etenszakjes voor de renners klaar te staan en de verras sing tot het laatste moment te bewa ren. Maar zelfs zonder die camoufla ge kon Zoetemelk bij de ravitaille ring wegspringen, nadat Piet Hoekstra het vlak voor hem ook al DEN HAAG Evenals de werkge vers zegt ook de middenstand uitdruk kelijk „neen" tegen de aangekondigde verhoging van de BTW, zo blijkt uit de eerste reactie op de miljardennota van de Federatie van het katholiek en christelijk ondernemersverbond In het midden- en kleinbedrijf. De verhoging zou opnieuw een rompslomp meebrengen en de winst ontwikkeling onder druk zetten. Dit knelt temeer nu de Belgische regering de BTW per 1 januari nog niet eens wil invoeren. De federatie meent dat de regering de beteugeling van de loon- en prijs- spiraal helemaal heeft gezocht in een verslechtering van het investeringskli maat. Met de voorgestelde overheidsuitga ven blijft de regering niet binnen de suggesties van de SER. De federatie is ook teleurgesteld dat bij de aanpas sing van de tarieven van de loon- en inkomstenbelasting weer geen maatre gelen worden voorgesteld ter relatieve vermindering van de belastingdruk op de middeninkomens. Waardering heeft de ondernemersfe deratie voor het plan de kleine onder nemers wat meer armslag te geven in het sociale vlak (kinderbijslag en zie kenfondsverzekering) en voor het over brengen van enke" lage BTW-tarief. Een Friendship en drie helikopters vormen de bijdrage van de Konink lijke luchtmacht aan de rampenbrigade. daan op luchttransport. Daarbij wordt gedacht aan de grote Ameri kaanse transportvliegtuigen, waar mee de Nederlandse militairen en hun materieel destijds naar Florence werden overgebracht. BELFAST De spanning in Bel fast is gisteren weer toegenomen, na dat de katholieke bevolking van de stad geweigerd heeft de barricaden op te ruimen. De katholieke leiders wensen eerst dat er besprekingen worden géhouden over hun eisen, die voornamelijk neerkomen op het bui tenwerking stellen van de wet op de noodtoestand, het doorvoeren van de beloofde hervormingen en het ophef fen van de protestantse hulppolitie. Geëist wordt bovendien dat alle personen die aan de verdediging van de katholieke woonwijken hebben deelgenomen niet worden gestraft. Daarmee zijn voorlopig de pogingen van de Noordierse regering getorpe deerd om de toestand in de hoofdstad langzaam weer normaal te doen wor den. Grotere barricaden Zoals bekend had premier Chl- chester-Clark de partijen gevraagd de barricaden zelf op te ruimen om dat ze in geval daar geen gehoor aan mocht worden gegeven door de vei ligheidstroepen zouden worden afge broken. De protestanten die aan het ver zoek van de premier gevolg gaven, hebben inmiddels verklaard dat ze nieuwe en nog grotere barricaden zullen oprichten als de katholieken hun voorbeeld niet willen volgen. Ook in Londonderry is de katholieke woonwijk Bogside nog steeds omge ven door barricaden. DEN HAAG B(j de keuze van Maastricht als vestigingsplaats voor de achtste medische faculteit is de spreiding van het wetenschappelijk onderwijs dc doorslaggevende factor geweest. Dit zei minister Veringa van morgen ter toelichting op zjjn nota over het medisch-wetenschappelijk onderwys. DEN HAAG De KVP-frai der in de Tweede Kamer, drs. N. Schmelzer, vindt dat het net-De Jong een evenwichtige vaart maar ook dat zij blijk van een frisse aanpak en tevens j heeft voor de noodzaak maatschappelijke vernieuwing. Het verheugt mij, aldus zijn mentaar op Troonrede en Milji nota, dat de regering nog i_ afgezien van de aanpak van de mocratisering bij het bedrijfsleve in het bestuurlijke en onderwijl duidelijk heeft aangegeven] welke concrete punten zij het 1< maat in onze gemeenschap tra< verbeteren. Uit de Miljoenenota blijkt zijn mening dat er in 1970 nauwe ruimte is voor avonturen op het rein van de overheidsuitgaven, betekent voor het parlement, de gering en het bedrijfsleven de terste zelfbeheersing. Globaal le het kabinet een waardevolle bijd CVi voor de doorbreking van de loon or prijsspiraaL Drs. Den Uyl Voor oppositieleider drs. Den staat het nu al vast dat het kabfrer met dit program niets wezenlijks tal bijdragen tot dc structuurhervorn gen van de samenleving. 1™ Het doet niets aan de verkleiii" van de te grote inkomensverschil op aan de noodzakelijke spreiding vermogen en macht. Er zyn mooie woorden over de democra ring, maar de hervormingen blij311 uit. De indruk bestaat dat de overh* uitgaven onvoldoende worden ged Van de begroting zal daarom een flatoire werking uitgaan. De kr jn op de arbeidsmarkt duurt voort, gemeenten en de woningbouw den daarvan de dupe. Er worden maatregelen genomen om de wonta| bouw, bedreigd door de hoge reM stand, veilig te stellen. De noodzakelijke verbetering het leefklimaat staat onder druk het tot elke prijs doorzetten van verlaging van de inkomstenbelast Dit laatste moet volgens de heer Uyl worden betaald met verdere hoging wan prijsverhogende indii belastingen. CNV: uitkomst voor vel (Van onze soc.-ccon. redactie UTRECHT Het CNV is het met het voorstel van de drie i ziekenfondsorganisaties, de inkom grens voor de ziekenfondsverzeke 1 januari 1970 te verhogen 13.800 naar 17.300. De Ziel fondsraad bereidt hierover een vies voor aan de minister van soe zaken. Deze verhoging zal voor e tienduizenden gezinnen met een komen juist boven de huidige zekeringsgrens een uitkomst bett nen, meent het CNV, want juist deze groep zijn de voortdurend gende premies van de particu ziektekostenverzekeringen vrijwel betaalbaar. De stijging komt volgens het C ten dele doordat zoveel artsen name specialisten van particul patiënten een veelvoud vragen de bedragen die het ziekenfonds goedt. Ook tal van tandartsen vra van particuliere patiënten bedra die menigeen niet kan opbrengen Tegen deze buitensporige tarie rijst meer en meer verzet, constat! het CNV in zijn orgaan De Gids de week. DEN HAAG De regering na de verkiezingen in Surinai met de regeringen van de Nedi landse Antillen en Suriname sprekingen gaan voeren over e beter functioneren van de de drie landen bestaande rei verhoudingen. De regering is ook bereid mee werken aan de door Suriname en Antillen gewenste veranderingen de staatkundige relaties tussen drie Koninkrijkslanden. In de groting constateert de regering ter, dat men in Snriname en de tillen hierover niet eensgezind dei OVE WEER BESCHIKBAAR KR SPEELT ZONDER BECK (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Misschien lijkt het overdreven. Maar wij zijn van plan voor ieder Europa-Cupduel in retraite te gaan". Aan het woord is Feyenoord-manager Guus Brox. „Voor veel mensen lijkt het misschien onnodig, maar wij zijn van mening dat dat ook het geval moet zijn voor het duel met het niet zo sterk geachte Knatts- pyrnufelag Reykjavikur uit IJsland." Aan de vooravond van Feijenoords eerste confrontatie op Europees ni veau kan de stadionformatie terug blikken op een geslaagde generale re petitie tegen SW. De ploeg toonde zich schotvaardig, combineerde als in zijn beste dagen, kortom demonstreer de de vorm die men van een elftal dat voor een Europa Cup-duel staat mag verwachten. Toch zijn er nog vraagtekens in ver band met de sterkste samenstelling. Immers koningsschutter Ove Kindvall zal er woensdagavond na een schor sing van twee wedstrijden weer bij zijn. Kan men, zo stelt het legioen zich als vraag, een Ruud Geels die èn te gen DWS èn tegen SVV capabel bleek voor een gave hattrick buiten het elf tal laten? In dit verband Is het Inte ressant te weten dat trainer Happel na afloop van de wedstrijd tegen SW bepaald niet tevreden was over de verrichtingen van de Oostenrijker Fransz Hasil. De trainer toonde zich niet bijster mededeelzaam, maar het feit dat Hasil gepasseerd zal worden, en bijvoorbeeld een Henk Wery uit de spits zal wor- dan gekt aid is niet dcpfcbtel$lig. Zorgen ook zijn er in bet IJslandse kamp. Men realiseert zich maar al te goed dat er weinig kans voor de twee de ronde zal zijn. Trouwens dat men belde duels in Rotterdam speelt wijst al op een eventuele capitulatie. Maar men wil zo sterk mogelijk voor de dag komen, de eventuele nederlaag zo be perkt mogelijk houden. De ex-Schotse prof Thorilfur Beek, eens stervoetbal ler in Glasgow Rangers, zal er in ieder geval niet hij zijn. Een ernstige enkel blessure. zal hem aldus trainer OH B. Johsson. op een operatie komen te staan. Nog even wachten dus, dan zal voet- balstad nummer één na jaren weer Europa-Cupvoetbal beleven. Feijen oord rust uit in Zeist, de spelers leg gen een kaartje en spelen biljart. De ploeg uit Reykjavik komt vanmiddag op Schiphol aan. Morgenavond is het zover. Weet Rotterdam met hoeveel Feijenoord het eerste Europa Cup-duel gewonnen zal hebben. Want met een verrassing houdt niemand rekening. Of zou KR voor de eerste maal In zijn hpetaart de tweede ronde kunnen be- raifrab? ROTTERDAM Trainsi Ernst Happel heeft zojuist d< opstelling bekend gemaakt var het elftal van Feijenoord, zoal dat woensdagavond tegen KI zal aantreden. In tegenstelUni tot wat elders gesuggereerl wordt, is Ruud Geels buiten dt ploeg gelaten. Hasil doet dut toch mee. Doel: Eddy Treytel. Achter Piet Romeijn, Rinus Israël, Thet Laseroms en Theo van Duiven bode. Midden: Franz Hasil et Wim Jansen. Voor: Henk Wery Ove Kindvall, Wim van Hane' gem en Coen Moulijn. Reserves zijn: Eddie Pietert Graafland, Ruud Geels, Gunt Haak en Cor Veldhoen. ROTTERDAM Uit mededeling van de Noorse rederij Bergesen vi op te maken, dat de door de b< Verolme aangekondigde bouw vi twee tankschepen van elk 265.000 t' i voor deze rederij niet doorgaat. 1 j rederij deelde mee, dat „het contr* niet werd afgesloten."

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 10