en nu even naar ff Het pijporgel is pas je ware Groenoordhal nu officieel open WEEKAGENDA Bom BIJ Redelijke aanvoeren op de Leidse markt ijn hobby werd m n beroepzegt meester De Wit in Nieuw-Ï ennep Tohn Kennis Opzet opent hoopgevende perspectieven Grappige modeflitsen van De Faam op zuivelshow Agenda voor raad V iWIIttl euwe leidse courant zaterdag 13 september 1969 NIEUWE VW'S KIJKEN. MODELJAAR '70. PRONKSTUKKEN BIJ KAMSTEEG AAN DE v. d. VALK BOUMANWEG 2 LEIDERDORP. yiEVtV-VENNEP - De heer S. tie Wit (50 jtiar) in \ieuw-V ennep is bezeten van orgels. Vooral het kerk fgel heeft z9n 9.grote liefde99Dat blijkt welwant anders hij het niet hebben gedurfd de klas vaarwel te zeg- en om zich volledig aan de orgelbouw te wijden. De eer De Wit hééft dat gedaan. Als onderwijzer van de g.l.o.-afdeling van de christelijke lagere school aan de )h. Bogaardstraat voorheen gevestigd aan de School mat) nam hij vorig jaar ontslag. Sindsdien doet hij 'et anders dan orgels repareren en bouwen. In de pro- gtontse kerken in J\ieuw-Vennep bespeelt de organist m instrument dat door de heer De Wit is vervaardigd gerestaureerd. Sinds enige tijd heeft hij een flinke dp aan zijn 19-jarige zoon Joostdie zijn vader in de erkplaats ter zijde staat. "JANK ZIJ de crisis in de jaren dertig ben ik eigenlijk orgel bouwer geworden. In 1938 stu deerde ik af aan de kweekschool, n die tijd werd gesproken over •en ..kwekeling met niets" Dat tras ook zo. Want je was dan wel mderwijzer, maar je verdiende amper een droge boterham. Nu had ik altijd al een grote belang stelling voor kerkorgels. Toen ik xamen deed wist ik meer van irgels dan van het onderwijs, en ik als onderwijzer niet aan de slag kwam, ging ik bij een •rgelbouwer werken. In 1956 ;ing ik pas weer voor de klas staan. Ik werd tijdelijk onder- 'ijzer in Mijdrecht en werd later lenoemd in Nijkerkerveen. Dat een mooie tijd geweest, maar kon het kerkorgel niet ver eten", aldus de heer De Wit. ir jaar lang stond hij hier voor klas, alvorens naar Nieuw- rennep te verhuizen, gereformeerde kerk in Nijker- cerveen heeft nog een mooi kerk- >rgel aan de heer De Wit, die in Jloterdijk (bij Amsterdam) werd te danken. „Het kerk orgel was niet te best meer. Ik !as een advertentie in de krant iat in Ede een kerkorgel te koop >as. Natuurlijk ging ik kijken, tet lag helemaal uit elkaar in een garage van een houthandel. Maar toen ik die pijpen tegen de nuur zag staan, hoorde ik het jrgel al spelen. Die pijpen waren an uitstekende kwaliteit. Wij ochten het orgel en bouwden iet op in de kerk. Het was ge weldig". 1960 kwam de heer De Wit naar lieuw-Vennep om onderwijzer te rorden aan de reeds genoemde Khool. Daarnaast gaf hij leken- aan de christelijke Ulo in lieuw-Vennep. Intussen had hij le akte handenarbeid behaald. Jk dacht: als je toch onderwijzer rordt, dan maar les geven in landenarbeid. In mijn vrije tijd touwde ik orgels. Op 't laatst was iet zo, dat ik tot 's nachts 3 uur lezig was met de orgels, om de volgende ochtend om 9 uur weer voor de klas te staan. Dat kon ïatuurlijk niet zo doorgaan". I SAO PAOLO 1 1965 werd de knoop doorge- j hakt. De heer W. Alderden cwam zeggen dat het oude orgel I van de gereformeerde kerk in lieuw-Vennep nodig moest wor- len opgeknapt. „Samen zijn wij ian de gang gegaan, 's Avonds en I an de vakantie waren wij er mee tezig. Toen was ik nog wel on- lerwijzer. Maar toen het orgel ilaar was. kreeg ik opdracht een trgel te bouwen voor een kerk in Sao Paulo (Brazilië). Vicon (landbouwwerktuigen en II machinefabriek) kreeg buiten- 1 ands bezoek. Men kreeg het over gorgels en de heer Vissers, direc teur van de Vicon en zeil een (root orgelliefhebber, verwees t'n gasten naar mij. Ik heb een rtpgel gebouwd en moest op ver- Ifoek zelf naar Sao Paulo, waar ik wee maanden bleef, om het jlorgel op te bouwen. Op dat mo- ment wist ik, dat ik moest kiezen of delen. Of de school of het or- iel. Ik kooso het laatste. Nu doe ik niet anders dan orgels stem- j.men, restaureren en bouwen. U arnaast verkoop ik elektronische orgels die van de fabriek komen. ,aZelf maak ik die niet. Ik beperk Speciaalzaken verhuur TROUWKOSTUUMS (ook in grijs «n lichtgrijs) I Jacquet-, smoking-, rokkostuums r dames: bontvert 1 J OUTSTANDING QUALITY I ROTTERDAM IeMlddellandstr. 78 23 18 15 l I OEN HAAG Zoutmanstraat 24 33 57 26 I 1 AMSTERDAM Singel 462 23 36 80 I HAARLEM Ged. Oude Gracht 51 31 13 88 f j UTRECHT Voorstraat 58 1 00 53 I 1 EINDHOVEN Leenderweg 108 1 48 77 1 NIJMEGEN SUkke Hezelstr. 19 2 08 38 1 ARNHEM Looierstraat 14 43 68 82 1 j GRONINGEN OudeEbbingesir.49 3 31 12 I ANTWERPEN BRUSSEL LUIK GENT I (~B O N voor GRATIS boekje"! J TR0UW-INF0RMATIES enz. II o.a. het gehele verloop van uw trouwdag A I Deze bon op briefkaart of In envelop, 11 (met uw naam en adres) opsturen aan A Firma John Kennis, Singel 462, A'dam. Of belt u ons even. jj li :rr mij tot het pijporgel. Want dat is pas goed. Dat leeft. Niettemin vind ik het onjuist te zeggen dat het elektronische orgel surrogaat is. Een goed pijporgel kost altijd nog zo'n zevenduizend gulden. Voor de mensen die dat niet kun nen betalen moet er iets anders zijn. En dan is het elektronische orgel een goede „vervanger". Wat ik ook nogal doe is het mo derniseren van de ouderwetse harmoniums. Ik heb er al ver scheidene omgebouwd. Ze worden nog wel gebruikt. Het trappen is er dan niet meer bij, want ik bouw er een windmolentje in. Dat is gekomen toen ik pas in Nieuw-Vennep woonde en iemand bij mij kwam die een bungalow had aan de Wester - dreef. Hij had een harmonium, maar dat paste niet meer bij het interieur. Ik bouwde het instru ment om en het leek net een elektronisch orgel op vier poot jes". LEVENDIG ]~\E HEER De Wit, vader van tien kinderen, begon in een garage achter zijn woning, die als een complete werkplaats werd inge richt. Later kwam er een pand bij in de Antoniusstraat. Onlangs nam hij een nieuwe werkplaats in de Madeliefstraat in gebruik. Na z'n ontslag als onderwijzer te hebben genomen, bleef hij nog wel bij het onderwijs actief als leraar tekenen en handenarbeid aan de christelijke Ulo (nu Mavo). Dat kostte hem ander halve dag in de week. Sinds vorig jaar augustus, is ook dat verleden tijd. De nieuwe fabriek in de Madelief- straat werd twee jaar geleden gebouwd. Op verzoek van de ge meente verhuurde de heer De Wit het gebouw aan een christelijke lagere school. Nu onlangs de nieuwe Rehobothschool in ge bruik werd genomen (die over enkele weken officieel zal worden geopend), kon hij zijn werkplaats en ruime showroom zelf betrek ken. „Vrijdag 26 september om 3 uur zal burgemeester Dijckmeester de officiële opening komen verrich ten". vertelde de heer De Wit, die ondanks de grote opmars het elektronische orgel, het pijp orgel toch als ,,je ware" blijft zien. „Je moet elke pijp apart bewerken en dat maakt een kerk orgel of een huis-pijporgel pas levendig", zegt hij. „Meester" S. de Wit lvoudt zich nu alleen bezig met orgels. Heel lang heeft de Nieuw-Vennepse orgelbouwer niets van elektro nische orgels moeten hebben. Tot dat hij een bezoek bracht aan Engeland, waar de befaamde Compton-orgelfabriek staat. „Daar ontdekte ik dat het pijploze orgel niet alleen voor de amusements muziek geschikt is. Het Compton- orgel brengt een geluid voort dat het geluid van een kerkorgel zeer nabij komt. Deze orgels blijven er/ter alleen voor de kleinere kerken geschikt. Ook al omdat men daar vaak te veel wordt ge confronteerd met verschillen in temperatuur en vochtigheids graad. Het pijporgel ir daar erg LEIDEN Dr. J. II. Patijn, secretaris-generaal van het ministerie van landbouw en visserij, verrichtte vanmorgen tijdens een feestelijke bijeenkomst de officiële opening van de Groenoordhal. In zyn toespraak legde hy de nadruk op de belangrijkste functie van de hal, nl. als vee markt, naast de mogelijkheid om verschillende soorten sport te beoefe nen en dienst te doen voor nog andere faciliteiten. Alvorens hierop in te gaan, zei hij getroffen te zijn door de ge makkelijke bereikbaarheid en de royale parkeergelegenheid acht hectare plaats biedend aan 2000 auto's. Wellicht nog meer verrast was hij bij het zien van het in wendige: een enorme hal van 80 bij 100 meter; „hoewel ik het niet met duimstok en meetlint heb ge controleerd, is mij verzekerd dat alleen in Parijs en Rio de Janeiro nog grotere vrije overspanningen zijn", aldus de heer Patijn. Prijzenswaardig Hij sprak over de functie van Leiden als veemarktstad. Gezien het gebied dat op Leiden is georiën teerd en de betekenis van deze veemarkt, in het bijzonder de scha- penmarkt. achtte de heer Patijr het prijzenswaardig dat de autoriteiten de initiatieven hebben durven ne men tot de stichting van de hal. Het oude marktterrein ging in ac commodatie achterlopen bij de sterk in outillage verbeterde mark ten van o.m. Leeuwarden en Den Bosch. Verbeteringen werden met het oog op de nieuwe hal de laatste jaren niet meer aangebracht. An dere factoren die het voortbestaan van de veemarkt hebben bedreigd, waren volgens de heer Patijn de enorme toeneming van het mo torisch verkeer, de verplaatsing van de Utrechtse veemarkt van de za terdag naar de donderdag in ver band met de doorvoering van de vijfdaagse werkweek in de sectoren van veehandel en slachteriibedrijf en de afneming van de oppervlakte landbouwgrond in het kader van de wegenaanleg en de stedebouw in de Randstad Holland. Ook de marktsluitingen door het uitbreken van mond- en klauwzeer en de algemene tendens van trans port tussen de bedrijven, hebben de Leidse veemarkt geen goed ge daan. Vooral in de varkenshandel hebben deze laatste factoren veel opgang gemaakt, waardoor dr. Pa tijn ten aanzien van een opleving van de handel in die sector niet al te hoge verwachtingen koestert. Hij vond het evenwel teleurstellen der dat- de positie van Leiden als schapenmarkt zo achteruit loopt. In weerwil van deze sombere noot meende hij dat de stad en het ach terland toch blij kunnen zijn met de nieuwe Groenoordhal. Veelzijdig De heer Patijn noemde het een verstandig beleid, de investering van ruim f 12 miljoen niet alleen voor een veemarkthal te verant woorden. Het leek hem geenszins onwaarschijnlijk dat de hal. naast de reeds bekende bestemmingen als tentoonstellings- en congresruimte Benoemingen aan de Leidse universiteit LEIDEN Dr. J. Lechner is be noemd tot eerste hoogleraar in de Spaanse taal en letterkunde aan de Leidse universiteit. De heer Lechner was tot dusverre wetenschappelijk hoofdmedewerker bij de sectie Spaans. Prof. dr. H. Kloosterziel te Naar- den is benoemd tot hoogleraar in de organische chemie aan de Leidse uni versiteit. Prof; Kloosterziel is ver bonden als research-chemicus aan het Kon. Shell-laboratorium in Am sterdam en is buitengewoon hoogle- raad in de fysische-organische schei- aan de TH te Eindhoven. en als sporthal, in de toekomst voor gelegenheden zal worden gebruikt, waaraan aanvankelijk niet is ge dacht. De gehelë opzet opent hoop gevende perspectieven voor een nuttig en veelzijdig gebruik. gevoelig voor. in tegenstelling tot het pijploze orgel. Daarom moeten wij aan het elek tronische orgel niet voorbij gaan. Ook in de huiskamer, kan een elektronisch orgel van grote waarde zijn; als ,r,°T» een goed instrument heeft kan er gewijde muziek op worden gespeeld", vindt de heer De Wit nu zelf. April vorig jaar verliet hij de lagere school en in augustus volg de de ULO. Ik heb er geen spijt van deze stap te hebben gedaan. Mijn hobby is m'n werk gewor den. Nu werk ik nog samen met m'n zoon Joost, maar ik denk dat mijn tweede, bijna 17-jarige, zoon ook bij mij komt werken. Hij toont een grote belangstel ling en ik kan hem nu best ge bruiken. Overigens ben ik de eni ge thuis die het orgel bespeelt- Joost en m'n andere kinderen kunnen het niet. Misschien dat het nog wel eens zover komt." Een primeur van orgelbouwer Df Wit: hij maakt in opdracht van een bekende orgelfabriek. origi nele kerkorgelpedalen aan pijp loze orgels en dat is voor organis ten die thuis oefenen een gewel dig pluspunt. HENK KAMIES LEIDEN Aan de vooravond van de officiële ingebruikneming van de Groenoordhal werd gisteren bij prachtig weer nog (tot 10 oktober a.s.) veemarkt gehouden. De aanvoeren waren redelyk en de stemming goed. Rundvee meer. Ook de biggen waren er in grotere getale. Alleen het wolvee bracht het tot een lager aanvoercyfer. De handel was naar het ons voorkwam wat stroever. Het ging, behalve by de biggen, niet zo vlug als vorige week. Het schynt, voor wat het gebruiksvee betreft, met de grasgroei on danks het mooie najaarsweer, hier en daar tegen te vallen. Zeker in bepaalde delen van ons land. Naar ons werd meegedeeld betreft dit niet zozeer de Rijnstreek. Maar er bly ven, dit keer ook vanmorgen weer, klagers en optimisten. Gebruiksvee: terwijl vorige week de markten een beperkt aanbod te zien gaven, werden deze week de aanvoeren iets ruimer. Zo ook giste ren in Leiden, in beide soorten. Van melk- en vare-koeien was de aan voer groter. Wanneer wij een sa menvatting mogen geven van de stand van zaken dan geloven wij te kunnen schrijven: „redelijke han del met staande prijzen". De aanvoer van jongvee is zeer beperkt. De prijs van deze dier soort wordt geheel bepaald door het prijsverloop van de nuchtere kalve ren. Dit in verband met de export van vette kalveren (vlees). Slachtvee: runderen, de aanvoer was ook hier wat groter. Vorige week was er sprake van vermin derde invoer van buitenlandse run deren. Daardoor een betere handel. Toch was er gisteren sprake van een slepende handel. De slagers bleken nog te veel in voorraad te hebben. Vette kalveren: doordat de uitvoer schijnbaar iets terugloopt, was de handel heel de week ook in Lei den iets gedrukt. Het ging min der vlot dan dat we de laatste we ken gewoon waren. Wolvee: de wolveemarkt bleek gisteren bij een wat mindere aan voer, rustig gestemd. In de prijzen van fok- en weideschapen kwam na genoeg geen verandering. Ook de vette schapen deden het kalm aan, maar ook hier geen noemenswaar dig prijsverschil. Varkens: beurshandel. De situatie op de varkensmarkt en beurs was nog dezelfde als vorige week. Het LEIDEN In een krappe week heeft de heer Lesgever van mode huis De Faam kans gezien een nieuwe show op poten te zetten. Leidabo-bezoekens zullen zich de korte modeflitsen van dit mode huis im. het Groenoordhal-restau- rant nog wel herinfieren. Giste ren werd, ter gelegenheid van de zuivelshow een geheel nieuwe reeks modeflitsen gegeven. Het is natuurlijk onmogelijk in een kleine drie kwartier een beeld van de collectie van een modehuis te krijgen, maar dat streefde De Faam ook niet na met deze show. Uit het getoonde kon men opmaken, dart De Faam vooral in wat grotere maten 'n uitstekende collectie heeft De niet meer zo piepjonge vrouw zal veel van haar gading hebben gezien. ALKEMADE Maandagavond om 8 uur komt de raad bijeen. De agenda vermeldt o.m.: beschikbaarstelling van een krediet voor het geschikt maken van aardgasverbruik van de verwarmingsinstallaties in het ge meentehuis en de ambtswoningen van burgemeester en secretaris; verlening van garanties voor ten behoeve van particuliere woningbouw te sluiten geldleningen; herziening van het raadsbesluit van 16 september 1968 inzake de bouw van 12 woningwet woningen te Rijpwetering; benoeming van een commissie voor onderzoek van de begrotingen 1970 en van de rekeningen 1966; aanbieding van de gemeentebegroting en de begrotingen voor het woning- en grondbedrijf voor 1970. Had ik ooit kunnen denken zó gemakkelijk bont te kopen! Ik bekeek de Witteveen-collectie zag debetaalbare prijzen en. daarging ik. Mét m'n bont, de Mode tegemoet. Néteven anders. Toch heeft men ook voor de jonge vrouw leuke dingen. Grappige pakjes in rood/wit, stijlvolle zwarte pan tailleurs en sportieve paikjes. Ook op de* boirtaf deling heeft men de jonge vrouw niet vergeten. Voor haar een dwarsgesneden wasbeer bontjas met •tussengezette stukjes suède. De mantels voor de grotere maten waren trouwens ook ruim schoots de moeite waard. Al met al toch wel grappig, zo'n modieus programma-onderdeel tus sen de kaashapjes en de vlees- snijderijen. buitenland geeft de toon aan en die wijst nog steeds op vastere (ho gere) prijzen. Ondanks dat de vakan ties om zijn en dus de vraag naar mager varkensvlees. De biggen en lichte varkens volgen dezelfde weg. Deze dieren zijn en blijven duur met de neiging hoger op te klimmen. De aanvoer was goed. Geiten: goede aanvoer met lagere prijzen. Kaas: op de kaasmarkt zijn 5 par tijen kaas aangevoerd. 3 Goudse en 2 Leidse partijen. De Goudse extra kwaliteit liep op tot f 4.48 de Leidse le kwaliteit liep op tot f 4.25. Kalme handel. Leidse broodslijters bestaan 75 jaar LEIDEN De Leidse Broodslij - tersvereniging „Verbetering zU ons streven" vierde gisteren het 75- jarig bestaan. Met een bus maak ten de leden via Utrecht een tocht naar de Posbank, waar de lunch ge bruikt werd. Vandaar ging het naar de Westerbouwing by Arnhem. In Alphen werd in Avifauna gedineerd. Hier voerde de verenigingsvoorzit ter, de heer P. Woudwijk, 't woord, die herinneringen ophaalde aan het 75-jarig bestaan. In 1894 werd de vereniging opgericht, omdat de broodslijters steeds meer in de ver drukking kwamen door de door de fabrikanten uitgelokte „broodoorlo- gen". In 1955 werd mede dank zij de activiteiten van de Leidse brood- slijters een einde gemaakt aan het „saneringsbesluit". De heer P. Ouwerkerk, bedrijfs- chef bij de LBF en voorzitter van de LBF-personeelsvereniging, overhan digde de heer Woudwijk een enve lop met inhoud. Tot slot voerde de heer J. van Helden, directeur van de LBF, het woord. Hij wees op de prettige samenwerking., die er in de loop der tijd is ontstaan tussen de vereniging en de LBF en bood alle leden een persoonlijk geschenk aan. Eerste spruiten op veiling Ter Aar TER AAR De eerste spruiten van liet najaarsseizoen bracht de heer J- A. Fransen te Ter Aar aan de groenteveiling. Hy wist een prijs van f 1,10 te bedingen bij groente handelaar A. v. d. Bosch uit Alphen. Zondag 14 september Geref. jeugdhuis. Breestraal 19. 10 uur jeugddienst (Jeugdweek Lelden), ia.30 uur: Sec. voor 16 jaar en ouder, 8J5 uur avond voor 16 jaar en ouder. Dinsdag 16 september Pieterskerkstraat 1, 8 uur: Leidse Assu rantieclub, A c Broeshart over brandpre ventie. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Holiday Inn. 8.15 uur: bontehow Van Egmond. Woensdag 17 september Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur: ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: concert Collequlum Must- cum. Donderdag 18 september Derde Binnenvestgracht, kantine Cloi en Leembruggen. 7.30 uur: ruüavond Phi- latelica Zaterdag 20 september Pieterskerk. 11.30 uur: herdenkingsbij eenkomst chr. Lyceum t.g.v. 50-jarig bestaan, spr. prof. mr. I A Diepenhorst. School Kageretraat 1, 4 tot 6 uur: re ceptie chr. Lyceum (50 jaar). Vestestraat 40, 8.30 uur: première to neelstuk Microtheater Imperium. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaakroe. Palamedes. Aportheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D C Kok. Rapenburg 9. tel 24807. Apotheek R van Breest, Smallcn- bur'g te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. De Oegstgecstse Apotheek is op zondag 14 september gesloten van 8 uur tot 24 uur. Dokterdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna, lot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen. FILMS CAMERA - „Wie 't laatst lacht". 14 Jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. vrij- en zat-av 28.30 uur: „Het proces". 18 jaar. LIDO ..El Alamein". 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR ..De vier killers". 18 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4,45 7 en 9.15 uur. REX Techniek der liefdeskunst. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. vrij- en zat-nacht 23.30 uur: „De maagden van Solidor". 18 Jaar. STUDIO Bande de Nottau (De anar chisten). 14 jaar. dag 2.30 7 en 9.13 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON Funny girl. 14 Jaar dag. 2 en 8 uur, zo 2 5 en 8 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dtaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- zlekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlentngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West, secretariaat Jac ques UrtusDlantsoen 83- voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20480: voor Informatie: tetef. 83921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse ta tb en 2e dagelijks 10.3011.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, dlnsdsg 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepattênten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.80 en 10-39 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klaa dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot S en dagelijks van half 7 lot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrlldag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.80 uur, zon dags u tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kt. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15-3 en 830-7 15 uur. ALPHEN - Rijnoord alle klasaen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tot half 7 NOORDWIJR - sole Mllo klasee-pe- tlënten dagelijks van 3 tot half S en des avonds van 7 tot 8. zaal patiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van l tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Itng dagelijks van half 3 tot half I. Reva lidatiecentrum dinsdag eD donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half X tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van t tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. eon- dag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 8 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 0 u., zondag van l tot 9 uur, maandag gesloten. Tentoonstellingen >01- Jka van 8—9 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon 2—5 uur Galerie Van der Vllst, Botermarkt 8: schilderijen en pastels van Frlts Klein, van 30 aug tot 26 sept., dinsd t.ejn zat. 9 tot 6 uur, 's avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie t Dulvenhuyr. poppen Wlny de Jongh en bloemiterkunat John Berrorlk van 5 tot en met 25 aept„ dtnsd t.e.m. zondag 2 tot 8 uur. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: ten- toonstellng BBK. van 9 tot en met 12 sep tember 1-6 uur. 13 sept van 2-5 uur. Pieterskerkgracht 9: „Raakpunten tus sen wetenschap en kunst", van 12 tot en met 22 september, 10-21 uur, zond. vanaf 12 u., toegang gratis. Mobiel f Alarmnummers Brandweer 6 maal 8. Politie: 5 maal 4. Doktersdtenst: 6 maal 2 (nat 10 WOOX* middag tot zondag 24 uui).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3