K. en O. naar l Breestraat? Beter met Boter Grootse opening van Groenoordhal Ongedwongen receptie in Esso Motor-hotel A 'dam Heel gewoon V mevrouw boter is echte boter. Raadsagenda Leiden IEDEREEN GRATIS TOEGANG Opening winkels op 3 oktober Ir. IJkema met pensioen John Kristel 40 jaar orkestleider B. en W. tegen wijziging liftgrens LEIDEN Maandag 22 september om half 3 vergadert de gemeente raad. De vergadering zal om half 8 worden voortgezet Agenda: Instelling van een commissie voor de Groenoordhal; benoeming van vijf leden van de commissie voor de Groenoordhal; voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan de heer ir. Y. Ykema uit zijn functie van directeur van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Elektriciteit; pre advies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor basisonder wijs op Gereformeerde grondslag om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van zijn g.l.o.-school Lusthoflaan 4; voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de inrichting van een lokaal voor de tweede klas van de prot. chr. kleuterschool aan de Kennedylaan, uitgaande van de Ver eniging voor Christelijke Fröbelscho len; pre-advies op het verzoek van het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van zijn g.l.o.- school Cesar Franckstraat 5; idem op het verzoek van het bestuur yan de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs om medewerking ten behoeve van zijn school voor g.l.o. aan de Boshuizerkade 119, voor het ver nieuwen van de vloerbedekking in de klasselokalen, de aula en de overige vertrekken, alsmede voor de verbe tering van de verlichting van de aula; voorstel inzake verhoging van het subsidie voor de Stichting Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland; inzake verkoop van een perceel grond, aan de Rooseveltstraat; inzake ver koop van een perceel grond, aan de Apollolaan; inzake verkoop van een perceel grond op de hoek van de Houtlaan/Faljerilstraat; inzake ver koop van enige percelen bouwterrein aan de Blauwe Vogelweg; inzake ont binding van de pachtovereenkomst met de heer G. A. de Graaf voor gronden in de Broek- en Simontjes- polder; inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de uitbetaling van de schadeloosstelling en bijko mende kosten in verband met de onteigening van de in het onteige ningsplan De Waard II begrepen perceelsgedeelten grond; inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de verbetering van de verlichting langs de Boisotkade; inzake het be schikbaar stellen van gelden voor de verbetering van de verlichting langs het gedeelte van de Morsweg, tussen de Morssingel en de Dr. Lelylaan; pre-advies op het voorstel van het raadslid mevrouw C. A. Kerling-Si- mons met betrekking tot het aan- LEIDEN Eindelijk is het zo ver. De Groenoordhal, de derde hal van de wereld, kan door de sportliefheb bers van Leiden en omstreken in ge bruik worden genomen. Maandag, dinsdag en woensdag a.s. wordt het zaalvoetbaltornooi ge houden, waaraan 64 teams van 32 be drijven deelnemen. Dit tornooi is bijzonder geschikt om „de loop naar de hal" erin te brengen, want al deze bedrijven zullen ongetwijfeld hun supporters meenemen. Ook voor de andere Leidenaren lijkt dit tornooi een goede gelegenheid om naar de hal te gaan. Bij de oefenavonden is n.l. gebleken, dat het zaalvoetbal een leuke sport is, zowel o;.: zelf te doen als om naar te kijken. Gunstig Op de gisteravond gehouden pers conferentie vertelde de heer Van Egmond, voorzitter van de commis sie zaalsporten, dat de organisato ren verbaasd zijn over de grote toe loop van de bedrijven. „Financieel zit dit tornooi gunstig en daar komt bij dat de organisatie van een groot klapstuk te riskant is. Als het mis lukt ben je veel geld kwijt en de mensen komen nog niet naar de hal". Niet alleen de voetballers, maar ook de korfballers komen aan hun trekken. Woensdag a.s. wordt n.l. ook voor hen 'n tornooi voor bedrijven ge organiseerd. Hieraan nemen acht be drijven deel. Tevens vinden op deze avond de halve finales van het voet- baltornooi plaats. Donderdag 18 september is de gro te dag. Dan vindt de officiële ope ning plaats. Om 19.15 uur spreekt wethouder Sannes namens het colle ge van B. en W., waarna de officiële opening plaats vindt door drs. J. P. brengen van liften in flatgebouwen; voorstel tot het vaststellen van een instructie voor de directeur van de Dienst voor de Groenoordhal; voorstel om in te stemmen met de hoofdlij nen van een nota van Burgemeester en Wethouders, waarin het parkeer beleid voor de binnenstad in het al gemeen op korte en op langere ter mijn wordt behandeld; informatieve nota betreffende samenhang van de Parkeernota 1969 en het Wegenplan en Basisplan Sanering en Stadsver nieuwing 1961. v.d. Reyden, voorzitter van de sport stichting. Om 19.30 uur vinden kartingwed- strijden plaats, georganiseerd door de KNAC. Hieraan nemen de kam pioenen van Nederland deel en en kele buitenlandse kopstukken. Na de pauze, die wordt opgeluisterd door het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" vindt om 21.30 uur de finale van het korfbal- tornooi plaats. Om 2210 speelt zich de finale van het zaalvoetbaltornooi af, die zal worden geleid door de Leidse Fifa-scheidsrechter Schalks. Gedurende al deze avonden heeft het publiek gratis toegang. Niet al leen op donderdagavond, maar ook op de eerste drie avonden is er een interessant programma. LEIDEN Gezien de veran derde omstandigheden wordt door een aantal Leidse winkelbe drijven, met name in de confec tie- en schoenenhranche en in de meubelsector ernstig over wogen om vanaf volgend jaar op 3 oktober tot *s middags 1 uur open te zijn. In 1970 zal 3 okto ber op zaterdag worden gevierd en ook bet jaar daarop. Het open stellen van winkels in de mor genuren van 3 oktober wordt gezien als een consumentenbe lang. Door filiaalbedrijven is ge constateerd, dat veel Leidenaars die dag naar Den Haag gaan om er te winkelen. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Pe trus H Wijnand zn v W H M Tre- pels en W A M KeteMngs, Merel- straat 110; Manolito zn v W F Snell en M Steffelaar, Rosenburg 35 Ondertrouwd: Abraham van Kla veren te Leiden en Geertje Glas bergen; Nicolaas J Oosterom en Maria A Geerlof. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 196? LEIDEN De directeur van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, ir. Y. Ykema heeft de wens te kennen gegeven, dat zijn dienstverband met ingang van 1 ok tober 1969 wordt beëindigd. De heer Ykema heeft op 27 januari de pensioengerechtigde leeftijd be reikt. Mede in verband met het feit, dat de keuze van zijn opvolger nog in een voorbereidend stadium ver keerde, was het B. en W. welkom, dat de heer Ykema bereid was ge bruik te maken van de reglementaire mogelijkheid, zijn functie nog gedu rende een half jaar te blijven ver vullen. Het bleek gewenst dit half jaar met nog enige tijd te verlengen. Overbouwing Paradijssteeg LEIDEN De naamloze vennoot schap N.V. Van Cleefs Manufactu ren te Leiden wenst de aan haar in eigendom toebehorende percelen, gelegen ter weerszijden van de Kor te Paradijssteeg, te verhelen ten be hoeve van de vergroting van haar bedrijfsruimte. In verband met het belang om de bestaande voetgangersverbindingen rondom de Haarlemmerstraat zoveel mogelijk te handhaiven en gelet op de plannen voor het gebied nabij de Van der Werfstraat, is de verheling alleen mogelijk via een overbouwing van de Korte Paradijssteeg. De te overbouwen oppervlakte van deze steeg bedraagt 144 m2. LEIDEN Expo Verkoop- en Financieringsmaatschappij N.V. te Oegstgeest heeft verzocht van de gemeente een terrein te mogen ko pen-gelegen aan de Apollolaan, groot ongeveer 4225 m2. De N.V. heeft het voornemen vijf dulbbele eenge zinswoningen te bouwen. h Niet zo goedkoop als alles wat er op lijken wil, maar dat proef je dan ook duidelijk. Zou het niet jammer zijn om voor die enkele centen per boterham uw broodmaaltijden tot een sleur te maken? Wees zuinig, maar bezuinig nooit op eerlijk eetplezier. - HfcUWÊ IEK>S€ COURANT LEIDEN De Leidse Volks- universiteit K. en O. en de P.T.T. in Den Haag voeren onderhande lingen over huur van het lege T belastingkantoor naast het ook al K lege postkantoor aan de Bree- straat door K. en O. Voordat het 'rn vroegere Carmelitessenklooster i« aao de Oude Vest is ingericht als cultureel centrum, zal er nog heel ij: wat tijd verstrijken. En zolang kan K. en O. met de verbetering jf van haar accommodatie niet lil wachten. Het pand Breestraat 44 is on- -]0 langs aangekocht door de P.T.T. Op de plaats van het oude post kantoor zal eens een nieuw wor- Alleen een groentje op gebied van lekker eten, legt grazige frisse tuinkers op zijn boterham zonder er heuse boter onder te doen. Gekookte rookworst en gekookt vers spek in kleine blokjes hakken; goed aangemengd met losgeklopte boter (de echte) en piccalilly op sneetjes roggebrood. Echt proberen. En ook proberen om er af te blijven. Koffietijden een geurige snee ontbijtkoek bijvoorbeeld. Maar dan wel gul besmeerd met echte boter. Wat zegt u, buurvrouw? Mmra. den gebouwd en de ruimte die nu wordt ingenomen door het belas tingkantoor wil men beschikbaar hebben voor eventuele uitbreiding. Als K. en O. voorlopig in dit gebouw zou komen, zou er eerst verbouwd moeten worden. Over de consequenties daarvan, zowel voor K. en O. als de P.T.T., wordt op het ogenblik gesproken. Er wordt ook een onderzoek inge steld naar de noodzakelijke repa raties. Wat het oude postkantoor aan de Breestraat betreft kan nog worden gemeld dat het de be doeling is begin volgend jaar te beginnen met de afbraak. AMSTERDAM/NOORDWIJK Honderden vrienden, bekenden en collega's uit de showbiz-wereld kwamen Jbhn Kristel woensdag middag gelukwensen met het feit dat hij veertig jaar leider is van het befaamde orkest John Kristel. Ook zijn echtgenote deelde in de feestvreugde, omdat het tevens l veertig jaar geleden was dat het echtpaar Kristel in het huwelijk trad. Het werd een ongedwongen recep tie in één van de zalen van het Esso Motorhotel in Amsterdam. Tal van sterren waren er. Zoals Conny Vink, charmant en lieftallig als altijd, Jan Blaaser, Jany Bron en Charley Ne- derpelt, Conny van Bergen, Paul Os tra (cabaretier van de oude stempel, maar nog altijd reuze aktief) en mu- LEIDEN Het voorstel van het I raadslid mevr. C. A. Kerling-Simons 1 om ook liften aan te brengen in flat- 1 gebouwen met vier bovengrondse bouwlagen, gedaan in de raadsverga- dering van 20 januari j.l., acht het college van B. en W. onaanvaardbaar, Het houdt een wijziging in van de voorschriften die bepalen dat liften worden aangebracht, als een flatge- bouw vier woonlagen en een onder- bouw bevat. Aanvaarding van het si voorstel, zou inhouden dat er zowel bij het bouwen van drie woonlagen li en een onderbouw als bij het bou te wen van vier woonlagen zonder on derbouw liften moeten komen. 1 Het college acht het voorstel on- aanvaardbaar omdat de huur van woningen in vier bouwlagen, afhan- kelijk van het aantal aan te brengen liften, met f 15 tot f 30 per maand zou stijgen. Hierdoor kan de bouw in de gesubsidieerde sector zo niet on- mogelijk, dan toch zeer moeilijk wor- 0 den. eg Tevens zou de bouw van blokken van 18 tot 25 woningen, waarin o.m. de Merenwijk voorziet, niet meer te rt realiseren zijn, omdat althans in d de woningwetsector ten minste 50 woningen op één lift moeten worden 1 aangesloten. Dit betekent dat in de Merenwijk, waar 3 of 4 woonlagen met een onderbouw zijn geprojec- 11 teerd, galerijwoningen uitsluitend in el langgerekte blokken kunnen worden gebouwd; uit sfedebouwkundig oog- 01 punt en gezien de woonwensen acht cl het college dit onjuist. Ten slotte worden de particuliere bouwers te veel belemmerd. Zij moe- I, ten vrij kunnen zijn te beslissen om i flats in vier bouwlagen al dan niet g( van liften te voorzien. Betere verlichting Morsweg LEIDEN De straatverlichting van de Morsweg tussen de Mors singel en de Dr. Lelylaan voldoet niet meer aan de eisen- Het is moge lijk gebleken de lichtmasten te ver lengen tot een lichtpunthoogte van 8 m en te voorzien van een arma tuur met een kwiklamp van 250 watt. De kosten zullen f 24.900, bedragen. Verlichting Boisotkade LEIDEN De openbare straatver lichting van de Boisotkade, die be staat uit 6 lantaarnpalen met een lichtpunthoogte van 4 m, is onvol doende. In verband met de bomen is een verbetering van deze verlichting slechts mogelijk door de lantaarnpa len te vervangen door lichtmasten van 6'/ï m lichtpunthoogte. De kosten worden geraamd op f 5.500. LEIDEN De heer F. L. M. Steenwinkel, Morssingel 5, heeft verzocht van de gemeente een ter rein te mogen kopen gelegen op de hoek van de Houtlaan/Faljerilstraat, groot ongeveer 885 m2. Hij heeft het voornemen op deze grond een woning met praktijkruimte te bou wen. sici van orkesten als „de Zaaiers", Malando en noem maar op. Ook Evert Smit, direkteur van de jubilerende (75 jaar) Stadsschouw burg in Amsterdam, kwam Kristel de hand schudden. RADIO Een grote verrassing was het toen prof. mr. Diepenhorst (oud-minister van onderwijs) ter receptie verscheen. Hij is een goede bekende van het orkest Kristel, omdat hij al vele ja ren tijdens de zomermaanden in ho tel „Huis ter Duin" verblijft, waar het orkest John Kristel als huisorkest optreedt. Er waren trouwens nog meer „vaste" gasten van „Huis ter Duin". Kristel, ontdekker van tal van be kende sterren, had over belangstel ling niet te klagen. Ook van de zijde van de radio waren ze gekomen; Lex Braamhorst, Roel Balten, Leen Goudswaard, Joop van Zijl. Lex Braamhorst las op de hem eigen manier een aantal telegram men voor van bekenden die helaas verhinderd waren te komen, onder wie de burgemeester van Noordwyk, mr. Bonnike. Gijs van Beem, die al 38 jaar lang van het orkest John Kristel deel uit maakt, hield een passend toespraakje en overhandigde een enveloppe met inhoud, namens het orkest, bestemd voor een cadeau voor het nieuwe huis in Noordwijk, dat het echtpaar Kris tel binnenkort hoopt te betrekken. Kristel zelf vroeg tijdens de recep tie een ferm applaus voor zijn orkest leden, waaraan graag gehoor werd gegeven. Zij ten slotte nog vermeld dat het ook deze middag aan muziek niet ontbrak. Daarvoor zorgde de welbe kende Jan Gorissen. Henk Kamies. Een verrassing was het voor het echtpaar Kritstèl (links) toen ook prof. mr. Diepenhorst (rechts) ter receptie verscheen. De oud-miruister van onder wijs onderhield zich geruime tijd .met de jubilaris, diens echtgenote en zangeres Conny Vink. KATWIJK De jongerengroep „We shall overcome" houdt vanavond om half acht een open bijeenkomst in de Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg. De heer P. Bakker, godsdienstleraar, zal een lezing ver zorgen over het onderwerp: Na het werk in de kibboets op reis door Israël.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3