Dienstweigeraar Ron Boot krijgt anderhalf jaar j Blijft Holland Sport ook I tegen Sparta ongeslagen? Luns rekent op topconferentie Lieve revolutie van Leidse kunstenaars Spoor won tienerslag j Bij nieuwe kredieten inspraak overheid bij Verolme-concern WEEKAGENDA Mode in bont biedt variaties voor velen Bod olievelden in Alaska valt tegen Gemeentemusea bleven dicht Geen straf voor verpleegster voor dood door schuld Jaap v. Kesteren bij selectie van amateurelftal tfUWf LOOSE COURANT DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1969 Voor liefhebstereen mantel van Veelkleurig geverfd konijn uit de eollectie-Clombert (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Van Daal en Meyer, de Groningse bont werkers met een eigen huis in Amsterdam en een binding met Metz en Co, hebben een wereld naam. Het beroemdste bonthuis van Parijs Chombert werkt met hen samen. De collectie voor de komende winter, gisteren in het huis aan de Keizersgracht ge toond, was een voorbeeld van vakmanschap. Geen showstukken om een eenmalige indruk te maken, maar een verkoop collectie van (voor bont) vrij goedkoop tot superklasse. Bijzonder bijvoorbeeld de eham- pagnekleurige breitschwanz lam tu niekjasjes met in ronde lijnen door- Duizenden jongens niet in dienst den HAAG De Krijgsraad in Den Haag heeft gistermid dag de 22-jarige Haagse jonge man Ron Boot wegens dienst weigering conform de eis van de auditeur-militair veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest en tot ontslag uit militaire dienst. Ron Boot, heeft, nadat hij goedge keurd voor het vervullen van de mi litaire dienstplicht, een beroepgedaan op de wet gewetensbezwaarden. „Ik ben er altijd van uitgegaan dat ik geen mensen wil doden. Ik wil mij ook niet in een apparaat voegen dat daartoe opdracht kan geven", zo mo tiveerde hij zijn beroep. Het werd afgewezen zowel door de commissie gewetensbezwaarden als in hoger beroep door de Raad van State waarbij Boot in appel was gegaan van het besluit van de com missie. Op 5 augustus werd hij na een weigering om bij zijn militaire onder deel in Bussum te verschijnen voor de eerste oefening, door de mare chaussee naar Bussum gebracht. Hij weigerde daar om aan militaire beve len te voldoen. Op 8 augustus werd hij overgebracht naar het huis van bewaring in afwachting van zijn be- i rechting door de krijgsraad. Uit pro- I test tegen de zijn insziens te enge i wetgeving voor gewetensbezwaarden hield hij een hongerstaking van J twaalf dagen. I Psychisch gezond f De president van de krijgsraad, mr. «Ir. J. P. van Erk, deelde mee dat de conclusie van drie psychiaters die Ron Boot hebben onderzocht luidde „dat er psychisch niets aan hem mankeert". Hij voegde daaraan toe: „En daar mag ik u eigenlijk wel mee gelukwensen." Ron Boot reageerde hierop met te zeggen dat hij bij de keuring een S-2 had gekregen, (een waarderingscijfer niet het hoogste stabiliteit). De auditeur-militair, mr. J. Albar- da, schreef het besluit van de jonge man toe aan „een protesthouding, die tegenwoordig bij heel veel mensen voorkomt, die in moeilijkheden zitten met zichzelf en de maatschappij". Hij zei eraan te twijfelen of Boot, indien hij in dienst zou zijn gegaan, daar wel tegen gekund zou hebben. Dubbel tverk Ton Boot's raadsvrouwe, mejuf frouw L. van Scherpenzeel, zei dat de tientallen mensen die zich met de zaak-Boot hebben beziggehouden, wel wat meer begrip en meer inzicht hadden mogen opbrengen. Er is alle maal dubbel werk gedaan, onnodig werk, zo vond zij. Er zijn duizenden jongens die defensie niet nodig heeft en aan de andere kant „moest en zou" juist een jongen als Ton Boot onder de wapenen komen. Zij meende dat er bij het onderzoe ken en ondervragen van de jongeman de verkeerde methode was toegepast en dan, zoals b.v. bij de commissie gewetensbezwaarden, door mensen die moeilijker begrip kunnen opbren gen voor wat er leeft onder de jonge ren. „Ron Boot zal geen stap doen. Hij onderschrijft hiermee zijn hou ding als éénling", aldus de raadsvrou we. ANCHORAGE De oliemaatschap pijen hebben gisteren bij de wedloop naar een aandeel in de oliereserve van Alaska, waarvan men aanneemt dat zij de grootste zijn van de VS, een be drag geboden van meer dan 900 mil joen dollar. Hoewel het een hoog bedrag i?, is het lager dan men had verwacht in de strijd voor 179 terreinen op de noorde lijke helling van Alaska, waar vorig jaar een belangrijke olievondst is ge daan. Voordat de regering van Alaska gis teren met de veiling begon, had men een bedrag voorspeld van 1 tot 2 miljard dollar bij het bieden op concessies, waarvan het oliepotentieel voorzichtig wordt gerabmd op 5 tot 10 miljard barrel. Aan het eind van de 6 uur lange veiling kwam het totaalbedrag dat was geboden uit op 900.250.590 miljoen dol lar. De regering van Alaska moet ak koord gaan met deze biedingen. AMSTERDAM De Amsterdamse gemeentelijke musea zijn ook vandaag weer voor het publiek gesloten geble ven. in verband met de actie van de beeldende kunstenaars. Alleen het Rijksmuseum was open. Inmiddels heeft een groot aantal le den van de beroepsvereniging van beel dende kunstenaars laten weten, dat men ernstig bezwaar maakt tegen de wijze, waarop de recente acties van de BBK worden gevoerd. De ondertekeners van de brief me nen, dat deze acties slechts een uiting zijn van frustaties in eigen kring, geen enkel positief effect hebben en de me ningsvorming voor publiek en over heid ernstig schade hebben gedaan aan het oorspronkelijke doel van de actie, namelijk het vestigen van een beter Cultuurbeleid. De briefschrijvers zullen er bij alle BBK-leden met klem op aandringen met het bovenstaande adhesoe te be tuigen. AMSTERDAM In de wedstrijd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Amsterdamse afde ling van de KNVB heeft Ajax woensdag In het Olympisch stadion in Amsterdam met 11 gelijk gespeeld tegen het nationale elftal van Slowakije. De ruststand was 0—0. gestikte naden en zakken. De prijs was 750. Het zelfde idee verwerkt tot een mantel met capuchon en leren kno pen, zoom en capuchonrand afgezet met vos. Of als trenchcoat, waarbij het schouderjuk afknoopbaar was. Ring bont Goedkoper nog zijn de konijn-en lamjasjes. Die van konijn altijd in smalle ribbels geschoren. Dat konijn kan in vele tinten geverfd worden en een mantel in „parket"-dessin van bruin, flesegroen, donkerblauw, beige en wit toonde dat in kleurigste vorm. Persianer is niet langer gereser veerd voor oudere dames. Er was een naturel bruin exemplaar met lakcein tuur en zakklepjes van lakleer met metalen ornament, dat de twintigja rige ook past, al was de prijs al meer naar het „dames"-genre 4400). De rechte mantels hebben of een zwakke taillering of een vrij brede leren ceintuur. De schouders zijn smal, de mouw met een kleine kop ingezet. Steeds meer zien we bever, dat glad en ruig te verwerken is. Het ruige bont is goedkoper, omdat de gramharen (bovenharen) er niet uit gehaald zijn en er dus minder ar beidsloon in zit. Mooi is het zeker en ongelooflijk sterk. Met nerts worden steeds meer grapjes uitgehaald. Stuk jes in verschillende naturelkleuren in een visgraat verwerkt of (één exem plaar) stukjes bruine nerts worden in puntruitjes op nappa gezet. Ook langharig bont keert terug, zo als de blauwvos, die door Chombert was verwerkt in grote vierkanten, waardoor hét effect van „door gestikt" verkregen was. Er werd laag om de heup een brede ceintuur bij gedragen. De maximantels vielen tot de kuit, wat een onwennige lengte is. Het sil houet bleef slank en een hand breedte korter vernielt het model niet. Zet de verlengde lijn niet door dan kan er dus een stuk af om toch modieus te zijn. Alleen een dure gra- p! Bij deze mantels behoren heel ocderwetse rijglaarsjes gedragen te worden, die echter in Nederland maar sporadisch te krijgen zijn. Dit is een mantel van champagne- kleurig breitschwanzlam, afgezet met vos. De naden zijn dubbelge- stikt. Uit de collectie Van Daal en Meijer. AMSTERDAM Voor de spoorwegen heeft de warme zomer vrijwel geheel in het teken gestaan van de actie Gast vrij en de Tiener Toerkaarten. Op de Gast Vrij-formule werden ruim 110.000 reizigers vervoerd en een leger van 85.000 jongeren maakte gebruik van de facili teiten, die de Tiener Toerkaart biedt. Met de eerste groep speelde NS quitte, maar de tieners, die samen 1,7 min. gulden binnenbrachten, lever den de spoorwegen een winst van l,t min. gulden. Plus, aldus gisteren drs. C. P. van Strien, chef van de afde ling reizigersvervoer op een perscon ferentie, een flinke dosis goodwill. „We hebben een heel nieuwe groep aangetrokken, een groep, die de sta tions fleur heeft gegeven". Opvallend was, dat de jongeren (voor 70 procent scholieren en voor 30 procent werkende jeugd), grote rei zen hebben gemaakt: gemiddeld leg den zij 2500 km af. De actie (voor 20 gulden acht da gen onbeperkt reizen), die in het Pinksterweekeinde startte, bereikte zijn hoogtepunt in de tweede helft van juli toen er 2000 kaarten per dag werden verkocht. Snippertrip Ook andere verkoop-stimulerende initiatieven van NS hebben de afgelo pen zomer succes gehad. De afname van de 65+ kaarten voor bejaarden steeg aanzienlijk en van de zomerme- nu's (voor 6, 7 of 8 gulden inclusief alles) werd door tienduizenden ge bruik gemaakt. Het strandvervoer was voor dc spoorwegen eveneens een stevige steun In de rug: op de lijn Amsterdam - Zandvoort werden 271 extra treinen ingezet, die 275.00 personen vervoerden en van Rotter dam naar Hoek van Holland vervoer den extra treinen 72.000 personen. Van de minitrips (buiten het sei zoen) werden enkele duizenden meer verkocht dan de 70.000 van vorig jaar. Deze trips bleken zo aan te slaan, dat verschillende andere in stanties (een damesblad en de hotelle- rie op Terschelling) het initiatief tot deze trips volgden, wat in samenwer king met de spoorwegen gebeurde. Drs. Van Strien ziet hierin nog be langrijke uitbreidingsmogelijkheden. „Wij zijn voor samenwerking met elk damesblad, elke tabakshandelaar en zelfs met elk reisbureau". Nieuw in dit verband is de driedaagse reis per 1 oktober naar Bergen, die „all in" 43,50 kost en waaraan in samenwer king met de stichting voor de ama teurfotografie een fotosafari is ver bonden. Nieuw zijn komend najaar ook de snippertrips: 10 dagtochten, die voor namelijk zijn gericht op de musea. Bij deze trips hoort eigenlijk ook de per 1 oktober startende Flevo-tocht met bezoek aan Lelystad en Dronten (vertrek van Amsterdam per bus via de nieuwe brug bij Muiderberg). Een ander punt uit het nieuwe program ma: de zeehengelreis voor ƒ17,50 (per trein naar Vlissingen en van daar met het schip Barracuda de zee op). (Vervolg van pag. 1) Voorwaarde Hij wees er verder op dat bij de verlening van kredietgaranties en kredieten aan Verolme ruim een jaar geleden als eis werd gesteld dat een belangrijk deel van de NDSM in stand zou worden gehouden. Drs. Den Uyl merkte ook op van oordeel te zijn dat de regering verplicht is om vast te houden aan de voorwaarden die voor de NDSM zijn gesteld. Hij verwees naar de opzet van de nieuwe Daf-fabriek in Limburg, waarbij bepaald werd dat de overheid een belangrijk stuk zeggenschap zou krijgen in de eigendom van dat be drijf. Hij meent dat dit zeker nu ook voor Verolme geldt wanneer zou blij ken dat het concern nieuwe kredieten nodig heeft Inmiddels hebben ook de Tweede Kamerleden H. Gortzak en H. Wie- benga van de PSP de minister ge vraagd of het juist is dat door het Verolme-concern reeds gelden zijn opgenomen uit de garantie die de regering voor het dok heeft gegeven. Ze informeren naar de grootte van het bedrag en willen verder weten waarvoor het opgenomen geld weid gebruikt. Vakbonden De financiële perikelen rond Ver olme hebben ook de vakbonden niet onberoerd gelaten. De heer P. Brus sel. voorzitter van de Katholieke Metaalbewerkersbond St Eloy heeft verklaard dat het volgens hem goed zou zijn wanneer de heer Verolme zyn levenswerk in andere handen zou overdragen om de consolidatie bij het concern veilig te stellen. De kwestie waar het hem vooral om gaat is dat na een periode van stormachtige expansie terwille van de continuïteit van de onderneming en van de werkgelegenheid van mee: dan 1000 mensen een periode is aan- gebroken waarin men zich zou moe- I ten consolideren. Dit vraagt volgens hem een andere instelling van de leiding. De heer Brussel zei verder dat er voor de werknemers op dit moment geen reden tot paniek be staat. DEN HAAG Na een voetballoos weekeinde in de eredivisie lijkt de wedstrijd die voor het komende program de meeste vraag tekens met zich meebrengt Holland SportSparta. Beide clubs, dat is algemeen bekend, spelen een vrjj fors speltype, dat evenwel bij een confrontatie garant lijkt voor een goede spannende partij voet bal. Cor van der Hart zal het op Hout- rust in ieder geval zonder gebles seerde Theo Verlangen moeten stel len. Als mogelijke remplagant wordt genoemd Janotka, dus in de achter ste vier. Een andere man die weer traint en wellicht van de partij zal zijn, is Paul Roodnat. De gescheur de dijspier is grotendeels genezen, maar of Roodnat tegen Sparta zal meedoen, is nog niet voor 100% ze ker. Ook Sparta kent zorgen. Wiel Coerver zag zich tijdens de afgelo pen dagen geplaatst voor een voet balknie van Nol Heijerman. Als prognose houden èn Hans Eijken- broek èn Sjaak Roggeveen het op een puntenverdeling. De factor ge luk zou volgens de beide captains de balans naar één van de beide clubs kunnen doen doorslaan. Ook ADO staat voor een moeilijke opgave. DOS vergaarde tot nu toe nog geen enkel punt en het is be kend dat een kat in het nauw rare sprongen kan maken. Voor ADO mo ge dan ook gelden: Let op Uw saeck. Feyenoord lijkt het in de eigen kuip niet al te lastig te krijgen met benjamin SW. Maar of Ajax zonder kleerscheuren van AZ '67 zal terug keren, staat nog te bezien. Niet bijster succesvol DWS krijgt in Amsterdam het eveneens nog puntloze GVAV op bezoek. Ludwig Veg zal zijn spelers best iets in het oor hebben gefluisterd. NAC ziet zich geconfronteerd met goed draai end Telstar. Een kleine zege voor de Bredase ploeg lijkt mogelijk. Wat FC TwenteMW betreft, lijkt een remise voor de hand te liggen. Verrassend goed voor de dag ko mend Haarlem kruist de degens met het Nijmeegse NEC. De formatie van Barry Hughes is nog ongeslagen. En dat zal ook na het weekeinde nog het geval zijn. Verrast De heer C. van Dijk. voorzitter van de Christelijke Metaal Bedrijfsbond, toonde zich niet verrast door het nieuws over de moeilijke positie van Verolme. Al enige tijd geleden deden geruchten de ronde dat de werk gelegenheid bij de NDSM wel eens in gevaar zou kunnen komen. De vakbonden spraken daarover toen met de heer Verolme, die te kennen gaf dat de moeilijkheden van tijdelijke aard zouden zijn. Een pro bleem voor ons is, aldus de heer Van Dijk, dat we weinig inzicht hebben in de financiële positie van het bedrijf (een besloten N.V.). De vraag doet zich voor of voor een snel gegroeid bedrijf als Verolme de tijd van con solidatie niet is aangebroken. Men kan zich dan tevens afvragen of de heer Verolme we' de juiste man is om dat. proces te leiden. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Er is nog niets be slist over een Europese topconferentie. Minister Luns van buitenlandse za ken kon de Tweede Kamer gisteren wel vertellen, dat hij het gevoel heeft dat de topconferentie doorgaat en dat de ministerraad rekening zal houden met de minimum eisen die Nederland aan de andere EEG-landen heeft voorgelegd. Een van die eisen is, dat van tevoren moest vaststaan dat de „top" enig resultaat zal hebben. Nederland verbindt daaraan de sug gestie, dat de topconferentie gevolgd zal worden door een bijeenkomst met Engeland en de andere kandidaten: Ierland, Denemarken en Noorwegen. De topconferentie die in de tweede helft van november zou moeten plaats hebben, mag nooit het begin zijn van een serie, aldus heeft minister Luns in een memorandum aan premier De Jong meegedeeld. Er mogen dan ook geen secretariaten ter voorbereiding van deze gebeurtenissen komen. Ver der wil minister Luns. dat de voor zitter van de Europese Commissie, de Belg Jean Rey, aanwezig moet zijn. Wordt dat niet aanvaard, dan kan er hoogstens een algemene politieke ge- dachtenwisseling komen. Minister Luns was zeer complimen teus aan het adres van de Tweede Ka mer: geen parlement in Europa, dat zo terzake en deskundig over de za ken spreekt. Hij wilde de verontrus ting wegnemen, dat alle nadruk valt op de toetreding van Engeland tot de E.E.G. Hij zou zijn collega-ministers van de EEG volgende week voorstel len dat de andere kandidaat-landen aanwezig zijn, mocht het tot een eerste bespreking met Engeland ko men. Ultracentrifuge Overigens bleek minister Luns het eens te zijn met de democraat Van Mierlo, dat men ervoor moet waken dat de Nederlandse bezwaren niet tot een vertraging van het projekt leiden. Er zijn grote industriële belangen mee gemoeid en het is niet denkbeeldig, dat Engeland en Duitsland zouden be sluiten het dan maar samen te gaan doen. Hetzelfde geldt echter ook wan neer het projekt in Euratom inge bracht zou worden. Minister Luns was gematigd optimistisch over de Euro pese integratie. De presidentswisseling in Frankrijk biedt perspectieven. Hij geloofde niet, dat de overgang naar de definitieve fase van de ge meenschap met drie jaar verlengd zou moeten worden, er zouden meer dan drie jaar nodig zijn om alles be vredigend af t« ronden. En bovendien heeft de EEG een zekere druk hard nodig. De gedachten van de heer Van Mier lo over politiek en militair overleg tussen de zes vond hij niet aanvaard baar. Naast het gevaar voor een Euro pese kernmacht wees hij ook op het feit, dat de EEG nooit een voldoende militaire inspanning zou kunnen op brengen. In de toekomst sloot hij. het evenwel niet uit. De regering gaat akkoord met de motie-Wester terp over grotere be voegdheden voor het Europese parle ment. Minister Luns had lof voor het aangekondigde initiatief van de KVP- er om de Nederlandse leden van het Europese parlement gelijktijdig met de provinciale Statenverkiezingen van 1974 direct te laten verkiezen. De re gering zou evenwel een dergelijke verkiezing liever in alle zes landen tegelijk zien. Wat het Ultracentrifugeprojekt be treft, minister Luns wees nog eens op de verzekering van West-Duitsland, dat geen misbruik wordt gemaakt van de Nederlandse kernwetenschap ten behoeve van Duitse militaire in spanning. Er is wel sprake van zeke re verfijning ten aanzien van de Brit se aanwending voor militaire doelein den. DEN HAAG Bij een vervroeg de uitspraak heeft de Haagse Recht bank vandaag de 23-jarige ver pleegster M. I. ten O. uit Leiden vrijgesproken van het aan haar ten laste gelegde veroorzaken van dood door schuld, doordat op 8 septem ber van het vorig jaar een geeste lijk gestoorde patiënte van de Psy chiatrische Inrichting Endegeest te Oegstgeest in de badkamer zware brandwonden kreeg. De patiënte was voor haar was beurt naar de badkamer gebracht en daar in strijd met de voor schriften gedurende ongeveer twin tig minuten alleen gelaten. In die tijd bleek de patiënte op nog on verklaarbare wijze in het bad te zijn gekomen en de heetwaterkraan geopend te hebben. Het slachtof fer liep 2e en 3e graads brand wonden op. Ruim een maand la ter overleed zij. Ter zitting van de rechtbank werd o.a. bestreden dat er een causaal verband zou be staan tussen de brandwonden en liet overlijden. Gezien ook de men tale toestand waarin het slachtof fer verkeerde. De rechtbank achtte niet bewe zen dat het ontstaan van de brand wonden aan de schuld van de ver pleegster is te wijten. De Officier van Justitie had vorige week tegen de verpleegster een geldboete van 250 en twee maanden gevangenis straf voorwaardelijk met. proeftijd van drie jaar geëist. NIEUWKOOP Als er voldoende animo voor blijkt te bestaan, zal binnenkort worden overgegaan tot de oprichting van een gymnastiek club, die uitsluitend toegankelijk zal zijn voor dames en heren boven de 45 jaar. Voorlopig wil men posi tieve reacties afwachten en wel bij mevrouw Moenen, Noordenseweg 14 en bij de heer J. van Middelkoop, Dorpsstraat 105. WOUBRUGGE De heer G. Dop per, technisch ambtenaar op het bu reau gemeentewerken, is ingaande midden-december benoemd tot ad junct-directeur van gemeentewerken in Schoorl (N.H.). Beursoverzicht AMSTERDAM. 10 september In het algemeen vertoonde de beurs vandaag slechts weinig koersveran deringen. Wederom lag Kon. Olie wat lager in de markt, een verschijnsel dat zich al enige dagen voordoet en dat vandaag feitelijk een uitzondering vormde op de beursstemming. Gemid deld kon men namelijk vaststellen dat de markt prijshoudend was met ge brek aan orders en slechts zeer lichte koersfluctuaties. Merendeels valt de stemming wel mee en biedt de markt goed weerstand. Vandaag vond het Damrak enige ruggesteun in het lich te herstel van Wall Street waardoor het Dow Jones-cijfer enige punten kon aantrekken. De internationale fondsen waren met uitzondering van Kon. Olie, die bijna anderhalve gul den lager opende, weinig veranderd. Alleen Unilever was aan de vaste kant op 106.30. Kon. Olie zwak op 167.30. terwijl AKU prijshoudend was op 121.80 bleef ook KZO ongewijzigd. Heineken ging terug naar 171,30. Met belangstelling werd kennis ge nomen van de uitslag der gisteren gehouden inschrijving op de uitgifte van de 8 procent lening der BNG tegen 100 procent. Het bedrag van de inschrijving is vastgesteld op f250 miljoen. Ter beurze veronderstelt men dat hier en daar zal zijn gemajoreerd. Vandaag kon men een schatting ver nemen van 99ai procent, maar veel waarde werd hieraan nog niet ge hecht. De staatsfondsenmarkt was prijs houdend en lusteloos. Van de cultures gingen zowel Amsterdam Rubber als HVA wat achteruit. De scheepvaart was verdeeld en aan de vaste kant voor maatschappij Nederland. Certifi caten K.J.C.P.L. ondervonden enige aanbod. In alle hoeken van de beurs- zaal heerste een ongeanimeerde stem ming en waren de transacties voors hands gering. De eerste niet-officiële handel in 8 procent obligaties BNG resulteerde in een gedane koers van 99'/» pet. Daar mee werd een disagio van een half procent geconstateerd. De koers van uitgifte was immers 100. Onder de lokale aandelen bleven koersdalingen en koersstijgingen vrijwel met elkaar in evenwicht. Enige verzekeringsfond sen waren aan de vaste kant zoals certificaten Delta en Eerste Nederl.- Nillmij. Voorts waren hoger genoteerd Albert Heijn, Bredero Ver. Bedrijven. BAM. Wessanen, Centrale Suiker en Billiton-2. Bijenkorf Beheer trok niet minder dan 17 punten aan. Van de uitgeverijen lag de VNU f 4«/i hoger. Wegener trok aan tot 100, maar Klu- wer was iets aangeboden. Voorts wa ren zwak gestemd Lucas Bols, Schok- beton, Metaverpa, Bensdorp, Neder- horst, Simon de Wit, Ibb, Mosa, v/d Giessen en Nerd. Ford. Bührmann Tet terode moest een belangrijk deel van de gisteren behaalde winst weer prijsgeven. Bij de internationals deden zich ook later maar weinig veranderingen voor. Kon. Olie verliet de markt op onge veer 167,60. Unilever boekte een winst van 70 cent tot 100,40. Philips was iets zwakker op 61.30. Ook KZO kon zich niet geheel handhaven evenals Heine ken. Aandelen KLM waren 196 na 197. In de scheepvaart bleven de koer sen vrijwel op het openingspeil. Tijdens de gehele beurs bleef de stemming on geanimeerd en terughoudend. LEIDEN Om tijdig te kunnen inhaken op de landelijke actie van de Beroepsvereniging van Beel dende Kunstenaars (BBK) is in Donderdag II september Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West NCVB, schrijver J W Ooms over „Waar om schrijf je?". Kantine C en L, Derde Binnenvest gracht 22. 2 uur: afd. Leiden Ver. Huis vrouwen, wol en smyrna-demonsiratte Vrijdag 12 september Nleuw-Mlnerva, 8 uur: show bruidstoi letten (Sloos, Stille Rijn 11). Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhist. Ver- natuurfilms. Zaterdag II september Groenoordhal, U uur: opening hal door dr. J H Patijn OEGSTGEEST Het Witte Hui». 2 tot 3.30 uur: schaaksoc Palamedes. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doczastraat 31, tel 21313 De zaterdag-, zondag-, avond en nacht dienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. FILMS CAMERA „Wie 't laatst lacht". 14 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur, vrij- en zat-av 23.30 uur: „Het proces", 18 Jaar. LIDO „El Alamcln". 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.43 7 en 9.15 uur. LUXOR „De vier killers", J8 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 'uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. HEX - Techniek der liefdeskunst, 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur, vrij- en zat-nacht 23.30 uur: „De maagden van Solldor", 18 jaar. STUDIO Bande de Nottau (De anar chisten), 14 Jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON Funny girl. 14 jaar. dag. 2 en 8 uur. zo 2 5 en 8 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandeilng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door hei 8t. Ellzabetb- zlekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch ziekenhuis. Gemeenschap Zuld-Wesl Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lei den-Zuid-West. secretariaat Jac ques Uriusplantsoen S3: voor hulpverle ning: telef. 24)01 bij geen gehoor telef. 30400: voor informatie: telef. 33921. Bezoekuren Zlekenhulsen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la lb en 2e dagelijks 10.10-11.30. 14.30-16 en 19-30 uur. Voor patiënten m klasse 3 maandag, dinsdag 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 19.4519.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14-16.30 en 19-10 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van X tot 3 uur on 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot «zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeesi. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags II tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuis, dagelijks eerste kl. l) tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot I u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.307 15 uur ALPHEN - RIJ noord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlto klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half S en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, ton'gkllnlek dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lldatlecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum klnderer woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllntek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortu» Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot S uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van t tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterwcg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: van mei tot en met oktober oo zat. en zon. 2—5 uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen en pastels van Frlts Klein, van 30 aug. tot 28 sept.. dtnsd t.e.m. zat. 9 tot 6 uur, 's avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie "t Dulvenhuys, Soppen Wtny de Jongh en bloemslerkunst ohn Berserik. van 5 tot en met 35 sept., dinsd. t.e.m. zondag 2 tot 8 uur. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: ten- toonsteling BBK. van 9 tot en met 12 sep tember 1-6 uur. 13 sept van 2-3 uur. Pieterskerkgracht 9: „Raakpunten tus sen wetenschap en kunst", van 12 tot en met 22 september, 10-21 uur, zond. vanaf 12 u., toegang gratis. Mobiel Kantoor ANWB Elk« donderdag van 10 tot u. op Lam mermarkt bij molen De Valk. Alarmnummer» Brandweer S maaJ 3. Politie: 5 maal Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 19 u. voor middag tui zondag 24 uur). Leiden een voorlopig: actiecomité opgericht, bestaande uit Willem Breddels, Kees Buurman, Jaap Hoogbruin, Willem Mulder, Bob in 't Hout, Hans Kretzschmar, Henk de Vroom, Marien Ramond en Joe Frankhuyzen. In sociëteit Buut 110 wordt zater dagmiddag om 2 uur een openbare vergadering gehouden, waarop ge sproken zal worden over het voeren van de komende acties. Iedereen heeft stemrecht. Ook mensen, die geen lid zijn van de BBK. De acties zullen net zolang worden gevoerd, totdat de eisen, die in moties zijn neergelegd, zijn ingewilligd. Over het algemeen is het comité van mening, dat in Leiden het kli maat wel gunstig is voor de eisen van de kunstenaars. Daarom zal de „cultuurrevolutie" een lieve revo lutie worden, waarbij op legale wijze zal worden gewerkt. Princi pieel ligt er de bereidheid bij de gemeente om mee te werken. Er moet alleen een beetje „power" achter deze zaak worden gezet. ZEIST Bondscoach Arie de Vroet heeft vanmorgen de namen bekend gemaakt van de spelers waaruit 't Nederlands amateurelftal, dat op dinsdagavond 16 september in Sleeuwijk om half acht 'n oefen wedstrijd tegen Middlesex Wanderer* zal spelen, wordt geformeerd. Vijf zaterdagvoetballers maken deel uit van de selectie. Dat zijn Gerard Schinkel (DOVO), Henk Kiel (Go Ahead, Kampen), Jan Westland (Huizen), die overi gens ook vorig jaar geselecteerd werden, alsmede Jaap van Kesteren (Noordwijk) en Aalt Kok (IJssel- meervogels). De overige dertien zijn: C. Zoeterboek (DESK), A. Delmotte (Middelburg), C. van de Kerkhof .^ULO), W. van de Kerkhof (MULO), H. Kuipers (Sparta '25), C. Smits (Sparta '25). H. Leysen (SC Enschede), R. Tip (SC Enschede). van de Avoirt (TSC), Jan Legei (UVSL H. Schipper (Veerse Boy«), G. J. Hoek (ZW), J. de Wit (ZW). DE KAAG Zondag 14 september, zal kandidaat II. van 't Hof in de Hervormde kerk te De Kaag beves tigd worden, door ds. J. C. Brcgman te Gouda. De dienst begint om 10 uur. s Middags om 3 uur doet ds. Van 't Hof intrede. ciwPST?^PAM' 10 sePleniber Londen 8.6zV» 8.63%. New York 3.61V»—3 61'/i Mon treal 3.35'/..3.35*/4, Par Ij» Bniwel 7.1»/»-7.l8V«, Frankfon rij^l 91.10V.. Stockholm 69 88—69.93 Fürlcti 84.1T/i 84.22'Milaan W. k£ penhagen 48.04—48.09, Oslo 50 58U-50*L w.n.„ 1,Lissabon 1,"?^

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 21