Ongeoorloofd koe verlost VLEET Tussen Rapenburg en Witte Singel geen autoverbinding Explosie aan boord van Marian Ellen (KW 159) WEEKAGENDA Geen behoefte aan de oude vormen Duitse jongens op verkeerde pad Scheppingsverhaal sober vertellen Brand bij Houtwerk te Nieuw-Vennep Achtervolging eindigde in singelwater Leids kantongerecht Visserij nieuws bij de Ds. Eerhard ter aarde besteld NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 2 SEPTEMBER 1969 LEIDEN Voordat de gemeenteraad zich boog over de Parkeemota, was er nog enige discussie over de uitvoering van het Wegenplan in het westelijk stadsdeel in verband met de universitaire bouwplannen aan de Witte Singel en de demping van de Trekvliet- Wethouder Piena antwoordde op een vraag van het PvdA-fraetieMd Hewitt, dat aan de Nederlandse Spoorwegen een brief is gestuurd, waarin wordt aangedrongen op een bijdrage in de kosten van de ver hoging van het gedeelte van de spoorbaan Leiden-Woerden. Aan mejuffrouw Kappeyne van de Co- pello (WD) en de heer Versnel (PvdA) zegde hij toe, dat een onder zoek zal worden ingesteld naar de moeilijkheden van de roeiverenigin gen Njord en Die Leythe, nu deze verenigingen bij de uitvoering van de plannen, o.m. de demping van de Trekvliet, in hun tra iningsmogel ijik- heden worden beknot Tevens deelde de wethouder mee, dat de bestaande wegen zullen wor den aangepast In het woningbestand zal voorlopig niet worden ingegrepen. Nieuwe parkeergelegenheid zal wor den geboden in de te verbreden Paterstraat aan de zijde van de Doelenkazerne. Met de mededeling, dat de ver breding aan de Doelenkant plaats heeft stelde hij de heer Amptmeyer gerust. De PSP-fractievoorzitter had er zioh over beklaagd, dat zijn partij niet over het plan kan oordelen, mo- dat haar de nodige informatie was onthouden; zij zit namelijk niet in de verkeerscommissie. Bijdrage Wethouder Harmsen behandelde het financiële aspect van het plan. Hij deelde de raad mee, dat de eerste twaalf maanden van de uitvoering van het plan voor de gemeente Lei den geen financiële last betekenen, omdat de uitgaven dan praktisch gelijk zijn aan de bijdrage van de universiteit. De rest van de kosten zal door consolidatiedeningen moeten worden verkregen, aldus de- heer Harmsen. Over de verdere financiering bestaat overleg tussen het collége en de ministers van binnenlandse zaken en financiën. De financiering behoeft geen belemmering voor de continu ering van het beleid te vormen. Andere webken zullen mogelijk worden opgeschoven of vertraagd. Mevrouw Den Haan deelde mee, dat tussen het Rapenburg en het complex aan de Witte Singel geen autoverbinding zal komen. Het par keerterrein aan de Paterstraat zal niet bestemd zijn voor de universi teit, maar voor de bewoners. Beperking Op de vermindering van het tekort op de begroting 1969 leverde de heer De Vroomen (PSP) kritiek. De ge meente is met het financiële beleid op de verkeerde weg. Hij vond het moeilijk te verteren, dat financiële moeilijkheden een beperking van de investeringen tot gevolg hadden en drong aan op hulp van de landelijke overheid. Wethouder Harmsen deelde de raad mee, d-ait het college genood zaakt was de uitgaven af te remmen, omdat zij nu al 70% van het totaal over 1969 bedragen. Zonder de be groting geweld aan te doen, heeft het college van B. en W. het wense lijk geacht haar te verlagen door het laten vallen van niet noodzake lijke posten, zoals vacatures en wer ken, die om verschillende redenen toch nog niet kunnen worden aan gepakt. In tegenstelling tot de heer De Vroomen vond de wethouder niet, dat hier het ene gat met het andere wordt gestopt Het betreft hier alleen het verlenen van priori teiten. Met de aantekening van de PSP tegen, werd 't voorstel aangenoenm. LEIDERDORP BEZINT ZICH OP MAATSCHAPPELIJK OPBOUWWERK LEIDERDORP Het feit, dat d£ bevolking van Leiderdorp de laatste tien jaren is verdubbeld en dp.t zich in de komende jaren nog vele duizenden in Leiderdorp zul len vestigen, is voor het gemeen tebestuur de reden geweest om drs. A. C. de Kok, hoofdambtenaar van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk NOORDWIJK Drie Duitse jon gens van resp. 18, 21 en 15 jaar lie pen tegen de lamp toen zij te Haar lem betrapt werden bjj het open breken van automaten. Bovendien bleken zij in het bezit te zijn van een in Noordwijk gestolen auto. Bij een door de Noordwijkse re chercheurs in samenwerking met de politie te Haarlem ingesteld onder zoek bleek, dat het trio al enige tijd in Noordwijk en omgeving had ge bivakkeerd. 's Nachts sliepen zij op het strand of in de duinen, of „clan destien" bij vriendjes op een hotel kamer of in een tent op de camping. Een poging van het drietal om in de snackbar-automatiek Van Rooyen aan de Hoofdstraat in te breken, mislukte maar en passant namen zij die nacht een pepermuntautomaat weg. die voor een andere snackbar op straat stond. Ook in Amsterdam LEIDERDORP Voor de ouders van leerlingen van de Kastanje- laanschool sprak gisteravond in het Trefpunt ds. A. J. Lamping over en Zandvoort bleek men zich aan inbraken te hebben schuldig ge maakt. De jongste, die van huis was weggelopen, is aan de Duitse politie overgegeven. NOORDWIJK Tijdens een bij eenkomst van het Noordwijkse po litiekorps, heeft men gistermiddag afsöheid genomen van de heer C. de Lange, die een benoeming te Wage- ningen heeft aangenomen. Hij werd toegesproken door inspecteur P. Verhoef, waarnemend korpschef, brigadier P. Valkenier en de heer C. Leeflang, afdelingsvoorzitter van de Chr. Politiebond. Werk, uit te nodigen om te komen spreken over maatschappelijk werk. Dat dit leeft in Leiderdorp bleek gisteravond wel, toen de zaal van de Scheppingskerk tot de laatste plaats was bezet. De moderne mens heeft weinig be hoefte aan het traditionele vereni gingsleven, heeft ook meer vrije tijd. Hij zal, aldus de inleider, wel con tacten zoeken, maar vrijblijvend. Daarnaast wenst hij inspraak en door de overheid au sérieux te worden genomen. Het is daarom noodzake lijk dat men nu reeds begint met het opbouwen van een orgaan, dat gaat functioneren als „zendstation" tussen overheid en bevolking. Afgetast dient te worden welke be hoeften er zijn, niet alleen voor de kleuters, de jeugd, de gezinnen met jonge kinderen, maar ook voor de bejaarden. En dan diene men wel te bedenken, dat wat nu urgent lijkt, over een aantal jaren wel heel an ders kan liggen. Daarna volgt het contact met het gemeentebestuur, dat prioriteiten zal moeten opstellen. De heer De Kok lichtte de taken van het opbouworgaan aan de hand van eigen ervaringen uitgebreid toe. Het gemeentebestuur zegde bjj monde van burgemeester M. A. v. d. Have alle medewerking toe. Het was niet de bedoeling dat deze avond een commissie zou worden gevormd. Be volking en gemeentebestuur zullen hierover nader overleg moeten ple gen. SCHADE f28.000.- NIEUW-VENNEP Vannacht om half drie loeide de brandsirene in Nieuw-Vennep. Er was brand uitge broken in een loods van de N.V. Houtwerk, gevestigd aan de Staring straat 34 op het industrieterrein. Onder aanvoering van commandant J. Kuyt werd de brand met twee stralen lagedruk bestreden. Om streeks kwart voor vier kon het sein „brand meester" worden gegeven. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De schade wordt geschat op f 28.000. De N.V. Houtwerk (directeur J. W. IJzerman uit Haarlem) vervaardigt ondermeer sierstroken en kunstnij- verheidsartikelen. Een kleine én een grote houtmot-afzuiginstallatie gin gen verloren. Verder was er gording en glasschade. De brandweer ondervond bij de blussing veel hinder van rookontwik keling, zodat gebruik moest worden gemaakt van persluchttoestellen. Een in de nabijheid van de N.V. Hout werk wonende burger werd lichtge wond door het inslaan van een ruit. LEIDEN Een wilde achtervol ging eindigde vanmorgen vroeg in een zeer nat pak voor de achter volgde. Deze man, een 24-jarige Lei- denaar, hield zich verdacht op bij Holiday-Inn. zo vond een voorbij ganger, die de politie belde. Er ging direct een politie-auto op af. Op de plaats aangekomen zagen de agen ten de man juist wegrijden in zijn auto. De politie-auto bleef hardnek kig achter de Leidenaar aanrijden, maar bij de Rijnsburgersingel was men de man plotseling kwijt. Na enig zoeken bleek hij mét auto in de singel te liggen. Hij werd eruit ge vist. De auto bevatte, toen bij weer op de kant stond, flessen drank die even te voren uit een bar waren gestolen. LEIDEN Voor de Leidse kan tonrechter stond een 32-jarige veeverloskundige uit Rypwetering terecht, die zich had schuldig ge maakt aan overtreding van de wet op de diergeneeskunde. Hg had zgn bevoegdheden overschreden door een koe te verdoven en haar door middel van de keizersnede te verlossen van een kalf. Verdachte liet verstek gaan en zich vertegen woordigen door een gemachtigde. De officier zei, dat een dergelijke ingreep alleen door een dierenarts mag worden uitgevoerd. Bovendien adhtte hij een snelle drastische in greep niet noodzakelijk, o-mdat ver dachte nog voldoende tijd had ge had een dierenarts te waarschu wen. Hij eiste een boete van 250 giulden subs. 50 dagen, waarvan f 125 voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De kantonrech ter vonniste een boete van 150 gol den sulbs. 30 dagen. Een 28-jarige verkoper uit Voor hout had op de Leidse Vaart ge vaarlijk ingehaald, waardoor hij op een tegenligger botste. De eis luidde 100 gulden boete sulbs. 20 dagen en onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De kantonrechter ver oordeelde hem tot 250 boete subs. 50 dagen en een voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. In slaap gevallen Een 30-jarige bloemist uit Noord- wijkerhout was in een late juli nacht in de Kerkstraat achter het stuur van zijn rijdende auto in slaap gevallen en tegen een gepar keerde auto gebotst. De kantonrech ter veronderstelde, dat het kwam IJMUIDEN. In de Noord veran derde de laatste dagen niet veeL De koolvis wenste zijn voorname positie niet prijs te geven en zwom weer in groten getale in de netten. Hierbij legde de kleine zwarte soort een grote gretigheid aan de dag. De witte exem plaren, zowel klein als groot, lieten nagenoeg verstek gaan. De zwarte stroom duldde niet veel anders naast zich. Kabeljauw, gul, wijting en schel vis werden slechts in zeer geringe hoe veelheden gevangen. Onder de Neder landse kust liep het nog lang niet naar wens. Uit de eerste trekken van de nieuwe reis moest worden afgeleid dat Machinist G. Krolt liep lichte verwondingen op het onderwerp „Laat God alle din gen groeien?" Met deze kinder vraag is een bijbels probleem ge raakt Maar het antwoord ligt boven het begripsvermogen van het kind. Natuurlijk komen wij met deze vraag bij het scheppingsver haal terecht. Dit is en blijft ver kondiging en dan zijn alle theorieën niet meer interessant. Deze ver halen voor de kinderen overslaan kan niet want de vragen komen toch. Wij moeten ze sober vertellen, zo dat later aanvullingen kunnen worden toegevoegd. Geschiedenis is iets anders dan heilsgeschiedenis. Maar het is moeilijk dit aan de kin deren over te brengen. Schokkend kan het zijn als bij het ouder wor den de vraag naar voren komt of het dan niet echt is gebeurd. Onder de emotionele verhalen kunnen wij ook niet uit omdat deze vaak het hart van het evangelie raken- Golgotha is daar een spre kend voorbeeld van. Dit geeft pro blemen bij de voorbereiding. Vroe ger weigerde men deze problemen te onderkennen. Maar wat is er veel ongeloof door misverstand. Het kindergeloof is de moeite waard. Belangrijk is het daarom, gezien het begripsvermogen van het kind, de verhalen naar leeftijd te sorte- •ren en een basis te leggen waarop later verantwoord, zonder het kind voor hem vaststaande waarheden te ontnemen, kan worden voortge bouwd. Bedrijfsongeval bij restaurant „Triton" KATWIJK Maandagmiddag om 15.30 uur werd een bedrijfsonge val gemeld bij restaurant „Triton" aan de Zuidboulevard. Hier waren arbeiders bezig met het leggen van een betonnen vloer. Het beton werd door middel van een slang naar bo ven gespoten. Op een gegeven moment raakte de Slang verstopt en begon deze te ..kronkelen", zodat drie man hem niet de baas konden- Even later sloegen de slangmon dingen tegen de rechtervoet van de 33-jarige C. M. C. van Pelt uit Gou da, die op advies van een arts naar een ziekenhuis moest worden over- gebracht. (Van één onzer verslaggevers) KATWIJK/IJMUIDEN Aan boord van de Kw 159 (..Marian Ellen") van rederij Visserij Mg. „Insullnde" uit Katwyk ontstond maandagmid dag omstreeks 4 uur een kleine ex plosie in de machinekamer. De oor zaak hiervan is nog onbekend. De 26-jarige eerste machinist G. Kralt uit Katwijk liep lichte brandwonden op. Hi) werd door een terstond ontbo den helikopter van de Marinelucht vaartdienst van boord gehaald en naar het marinehospitaal in Ovcrveen vervoerd. De verwondingen vielen nogal mee, want om tien minuten over halfzes arriveerde de heer Kralt in het ziekenhuis en om 7 uur was hij alweer thuis in Katwijk. „Ik had hem gisteravond zélf al aan de telefoon, zodat het gelukkig niet ernstig was", aldus de heer H. G. Lammens, direkteur van „Insulinde". De „Marian Ellen", met als schipper T. v. d. Oever, was juist enkele uren, om ongeveer half één, de haven van IJmuiden uitgevaren om ter visvangst te gaan. Op ongeveer 35 mijl ten noordwesten van IJmuiden ontstond de explosie. „Het was gelukkig maar een kleine, maar niettemin is de schade enorm groot. Het bedrag is nog niet bekend", zo zei ons de heer Lammens. Nadat eerst de helikopter het slachtoffer van boord had gehaald, keerde de „Marian Ellen" terug naar de thuishaven. De Kw 41 („Elisabeth Christina") van N.V. Visserij Mij. „Kennemer- land", eveneens uit Katwijk, die ongeveer tegelijk met de Kw 159 was uitgevaren, bevond zich in de nabijheid en verleende hulp. De Kw 159 werd op sleeptouw geno men en beide schepen keerden huiswaarts. Tussen de pieren werd de „Marian Ellen" overgenomen door een sleep boot. Om tien minuten voor elf uur lag de Kw 159 weer gemeerd langs de kade, waar experts vanmorgen de machinekamer aan een onderzoek onderwierpen om de juiste oorzaak te kunnen vaststellen. de visjes het nog steeds vertikten zich in een lonend aantal te laten vangen. In het gunstigste geval leverde een poging een mand of acht ïoops op met kleine gul en soms wijting als de meest voorkomende soorten. Platvis liet zich vrijwel niet verschalken. Ook in de omgeving van de routeboeien was voor de loggers en kotters nog niet veel te verdienen. Aan tong kreeg men iets meer aan boord dan op de voor gaande dagen maar over hield het met gemiddelde trekken van twintig kilo nog niet. Aan bij vis bemachtigde men door elkaar genomen acht manden. De schol was hierbij in de meerderheid. De tarbot liet in toenemende mate ver stek gaan. De schepen in de buurt van 55 NB zorgden verhoudingsgewijs voor de beste resultaten. Zij haalden redelijke hoeveelheden kleine schelvis, aangevuld met wat gul en wijting en soms kleine haai en kabeljauw boven water. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 70 vaartuigen. Zij namen een aan voer van 7865 kisten voor hun reke ning. De produktie bestond uit 2080 kisten schelvis, 310 kisten wijting, 290 kisten gul en kabeljauw, 1380 kisten kleine gul, 950 kisten koolvis, 590 kis ten haring. 25 kisten makreel, 1400 kisten schol, 15 kisten schar, 25 kisten kleine haai, 10 kisten poontjes, 5 kisten leng, 30 kisten tarbot, 155 kisten diver sen, 1220 stuks stijve kabeljauwen en 30.000 kilo tong. Verder waren er 920 kleine kisten schelvis. 220 kleine kisten wijting, 750 kleine kisten haring, 680 kleine kisten makreel en 2680 kleine kisten diversen. Ook ditmaal speelde de kleine schelvis niet veel klaar. Een groot deel kon door de handel niet worden opgenomen en belandde op het minimum. De schc' moest wat ter rein prijsgeven maar handhaafde zich met een gemiddelde van tegen de vijf tig gulden op uitstekende wijze. De tong moést eveneens wat terug. Goed koop waren de visjes evenwel niet. Voor de eentjes werd op de eerste af slag ruim zes gulden per kilo betaald. De kleine gul had het moeilijk maar slaagde er ten slotte in de kattencen- trale buitenspel te zetten. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui dense markt onder meer de KW 215 Anna Henderika met 70 kisten en 500 kleine kisten diversen, de KW 180 Solea met 76 kisten en 250 kleine kisten diversen, de KW 132 Jacoba Catharina met 116 kisten, de KW 55 Jacob met 135 kisten, de KW 43 Rijnmond 2 met 110 kisten en 710 kleine kisten diver sen, de KW 221 Arie Jacob met 110 kisten 220 kleine kisten diversen en 190 stuks stijve kabeljauw, de KW 54 met 240 kisten, de IJM 18 Gelria met 117 kisten en 300 kleine kisten diver sen en de IJM 154 Protinus met 300 kisten. In Schevcningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten Schelvis, 350 kleine kisten schelvis, 40 kisten wijting, 100 kleine kisten wijtin6, 200 kisten kleine gul, 10 kisten koolvis, 700 kisten haring, 1700 kleine kisten haring, 375 kleine kisten makreel, 150 kisten schol en 2400 kilo tong. LISSE Uitslag kampioenschap pen jonge duiven van De Oude Blauwband is: hokkenkampioen- sehappen: le prijs G. Doeswijk met 595 punten; 2 pr. M. de Vreugd, 593 punten; 3e pr. Th. van der Ploeg, 583 punten; 4e pr. J. van Dij'k, 509 punten. Voor de duifkampioen is de uit slag: 1. M. de Vreugd; 2. M. de Vreugd; 3. G. Doeswijk. door het bier, dat de man had ge dronken, maar deze zei, dat hij het nogal druk had gehad en daardoor weinig had geslapen. Toch was hij 's nachts tot 2 uur in een café ge weest. De eis luidde 100 gulden boete subs- 20 dagen en voor drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De kantonrechter 'legde een boete op van 150 gulden subs. 30 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van zes maanden met een proeftijd van 2 jaar. Een 20-jarige kantoorbediende uat Sassenheim reed in Warmond zo hard, dat hij in een bocht slipte en via het -trottoir in een voortuin be landde. Hij bezat (nog) geen rijbe wijs. Bovendien had hij enkele bier tjes gedronken- De officier eiste een boete van f 75 en één van f 50 subs. 25 dagen en de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid (net verkre gen) voor 4 maanden met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde conform. Alleen de voor waardelijke intrekking werd op zes maanden gebracht. HILLEGOM Maandagmiddag werd in de Hervormde kerk een rouwdienst gehouden vóór de begra fenis van ds. Chr. Eerhard. Onder anderen waren aanwezig ds. S. L. Knottnerus, dr. C. M. Wijkans, vriend van de overledene, de heer Ouwen- dijk, ds. J. Hartkamp, plaatselijk geref. predikant, oud-pastoor Dunsel man, pastoor Hilhorst van de St. Jo zef-parochie en kapelaan Ammer- laan. Ds. C. Boogaard was liturg. Het thema van de prediking van ds. J. Bronsgeest was: „Want ik ben verze kerd, dat noch dood, noch leven, noch engelen, noch machten, noch heden, noch toekomst, noch krachten, noch hoogte, noch diepte, noch enig ander schepsel ons zal kunnen schei den van de liefde van Christus". Zich richtend tot mevrouw Eer hard, dankte ds. Bronsgeest haar voor de bijzondere zorg aan haar echtgenoot tijdens diens ziekte. In leven zei ds. Eerhard: spreek over Christus en niet over mij. Ook tij dens zijn ziekte worstelde deze her der en leraar met de zonden, maar Christus heeft die voor hem vol bracht. Het is hem, aldus ds. Brons geest, alles licht geworden, omdat God hem niet heeft losgelaten. Onder het uitdragen van de baar, die voor de kansel stond, speelde de organist de lievelingsmelodie van de overle dene: „Er weidet seine Herde". Tijdens de gang naar de algemene begraafplaats luidden de klokken van alle kerken. Nadat het stoffelijk overschot ter aarde was besteld, sprak ds. Boogaard een kort woord. Namens mevrouw M. Eerhard-Ver- kade dankte ds. J. Bronsgeest de vele aanwezigen. In het bijzonder hen, die tijdens de ziekte van ds. Eerhard hem en zijn echtgenote met hun trouw verblijdden. Jong kleinvee in Lisse gekeurd LISSE Zaterdagmiddag is een jong-kleinvee-dierendag gehouden door de gezamenlijke dierenfokkers verenigingen uit Heemstede en Lis- se. Er werden 200 konijnen, 55 hoenders en dwerghoenders en 20 sierduiven, alle in 1969 geboren, voor de keuring aangevoerd. Prijswinnaars Tour de Lisse gehuldigd LISSE Alle rennertjes van de Tour de Lisse 1969 waren zaterdag avond in 't KAB-gebouw aanwezig om de prijzen in ontvangst te ne men. Deze werden uitgereikt door Ab Geldermans, de leider van de Ncd. ploeg in de Tour de France 1968. De heer S. H. van der Poll gaf alle „Tour-missen" een ingelijste foto als herinnering aan het „kus- werk". De Beijersbergen-ploeg oogstte lof voor de overwinning van het ploegenklassement. De prijswinnaars kregen nog een grote taart van de firma Beijersber- §en. Als ongelukkigste renner kreeg lees Bemelman een prijs. Gerard Looijenstein werd gehuldigd als win naar va nhet berg- en puntenklasse ment, Paul Romein als strijdlustig- ste renner en Jos van Eeuwen kreeg de promotieprijs. De leidersprijs was natuurlijk voor Gerard Looijen stein. Ab Geldermans begon bij de twin tigste winnaar. Hoe meer hij naar boven ging. hoe mooier de prijzen werden. De prijzen varieerden van horloge tot roeiboot. Voor Gerard was er een racefiets, aangeboden door de firma J. Reijerkerk uit Lis- se. Na afloop van de prijsuitreiking hield Ab Geldermans nog een kort praatje over zijn loopbaan als wiel renner. Na de pauze vertoonde de heer Mesman dia's, die hij had ge maakt van de Tour de Lisse. LISSE De damclub Lisse be gint vrijdagavond met de borden competitie. De leden worden om kwart voor acht verwacht in de Witte Zwaan. Nieuwe leden kunnen zioh opgeven bij de heer G. van der Stelt. Wilhelminastraat 37, Lisse. NOORDWIJKERHOUT Zater dag 6 september om 10 uur nemen de instellingen voor maatschappe lijk werk in Noordwijkerhout af scheid van de heer P. R. A. J. Aals- ma, die een funnktie in Zwolle heeft aanvaard. De heer Aalsma heeft ruim twee jaren niet alleen als maatschappelijk werker maar ook in meer hoedanig heden de gemeenschap van Noord wijkerhout zyn diensten bwezen. Het afscheid wordt gehuoden in het kantoor van het Alg. Instituut boven het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Herenweg. Versiering aan Chr. Mavo Rijnsburg RIJNSBURG Vandaag is het nieuwe schoolgebouw van de chr. mavo geopend. De versiering ver zorgde Krijn Giezen uit Noordwijk. Het werkstuk werd vervaardigd in staal en uitgevoerd door de gebroe ders Van Rijn Katwijk. Als uitgangs punt van de voorstelling werden oude christelijke motieven genomen: o.a. de cirkel, een teken van God of van de eeuwigheid, het signum dei. het oudste christelijke teken ge vormd uit de Griekse beginletters van het woord Christus X=chi P=rho en het zonnerad, een beeld van de alomtegenwoordigheid en al wetendheid van God. Dinsdag 2 september Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. Groenoordhal: LEIDATO, Gehoorzaal: meubelshow Langezaal KATWIJK AAN ZEE - Nieuwe Kerk, Voorstraat, 8 uur: concert Vox Jubllans Waddinxveen en Felke Asma. orgel. Woensdag 3 september Breestr. 19. 8 u.: afd. Leiden chr. plat telandsvrouwen declamatie mej. T. de Wit, Oegstgeest. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 8 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Groenoordhal: LEIDATO. Gehoorzaal: jubileum-meubelshow Lan gezaal. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: kamermuziekavond Donderdag 4 september Groenoordhal: LEIDATO. Gehoorzaal: meubelshow Langezaal. Vrijdag 5 september Groenoordhal: LEIDATO. Gehoorzaal: meubelshow Langezaal Zaterdag s september School De Valk, Rijnsburgersingel, 2.30 uur: Esperantoverenlglng Pacen. Groenoordhal: LEIDATO. Gehoorzaal: meubelshow Langezaal. Dienst apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Apotheek R van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 31 augustus gesloten van 8 tot 24 uur. FILMS CAMERA Repulsion. 18 jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 u.; nachtvoorstelling: Ipcn-ess streng geheim, 18 jr., vr. en zat. 23.30 u LIDO Je leeft maar twee keer, 14 jr.. dag. 2.30, 7 en 9.15 u. LUXOR Wie het laatst lacht, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 u. begraven, 18 jr., vr. en zat. 23.30 u. STUDIO - Het Circus, a.l. dag. 2.30. 7 en 9.15 u. TRIANON Sound of music, a.l., dag. 2 en 8 u. Behandeling na ongevallen De poliklinische Dahandellng na onge' vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid dags tol woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Ellzabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlemnge- en informatiedienst voor Lelden-Zuid-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83' voor hulpverle ning: telef. 2410) bij geen gehoor telef 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en 2e dagelilks 10.3011.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.4519.30 uur. zaterdag 1530—16.30 uur zondag 15 30—17 uur Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bl] een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot s en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags II tot 12 en 2 tot 3 Dlaconessenhuls, dagelijks eerste &1. tl tot 12, 1.15 tot 2 èn 7 tot 8 u.; tweede ftl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30— 7 15 uur ALPHEN - Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tot half 7 NOORDWIJK - Sole Muo klasse-pa tiënten dagelijks var) 3 tol hall 5 en des avonds van 7 tol 8 zaalpatlënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 toi half 8 en zater dags van l tot half 3 katwijk zeehospitium, ïongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- llng dagelHks van half 8 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbcéafdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van - to tm 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museuro molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u„ zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: van mei tot en met oktober op zat en zon 2—5 uur Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen en pastels van Frlts Klein, van 30 aug. tot 28 sept. dtnsd te.m zat- 9 tot 6 uur. 's avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie 't Dulvenhuys, poppen Winy de Jongh en bloemsierkunst John Berserik van 5 tol en met 25 sept., dlnsd, t.e.m. zondag 2 tot 8 uur. Mobiel Kantoor ANWB Alarmnummer* Brandweer 5 maai s. Politie: 8 maal 4 Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag ti>t zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4