DIEPGAANDE KRITIEK OP PARKEERNOTA B EN W De 25.000 ste Langs een paar Leidato-stands Oosterkwartier veertig jaar Waar blijven nu de watten voor fietsers wM Leidse gemeenteraad heeft er maar weinig vertrouwen in IEMCO-LEI DATO-TIP ATAG GASFORNUIS NU 529,- T errasjes IEMCO-LEI DATO-TIP BOSCH VAATWASMACHINE NU 898- Gravures Klomp i en Copy-writei Ds. Doorn niet terne naar Zoeterwoucle NIEUWE IEIDSE COURANT DINSDAG 2 SEPTEMBER 1969 LEIDEN Het merendeel van de raadsleden staat zeer terughoudend, zo niet afwijzend tegen de voorstellen van B. en W. zoals die in de Parkeernota 1969 zijn ver meld. Dit is de belangrijkste conclusie van een langdu rig beraad dat om twee minuten over twaalf vannacht door het college met een schorsing in eerste instantie werd afgesloten. Vanaf ongeveer half tien tot dat tijd stip waren alleen raadsleden aan het woord geweest. De wethouders zullen over drie weken aan de beantwoor ding toekomen. Hoewel de woordvoerder van de prot.-chr. fractie, de heer A. Kret, waardering bleek te hebben voor het beleid van B. en W., bevatte de nota naar zijn mening voldoende schaduwkanten" om een breed be toog te houden tegen de voorge stelde ontwikkeling. Zo achtte hij het een groot gemis dat er geen be leidsnota was alvorens met een par keernota op tafel te komen. Zijn elders diepgaande studies uitge voerd, een vergelijkbaarheid met de huidige Leidse situatie is ten enen male onmogelijk. Over de parkeergarages bevat de nota niets dan vage omschrijvin gen, van het toekomstige verkeers aanbod uit de regio is vrijwel niets bekend, omdat de gegevens zijn vastgelegd op een vroegere ver keerssituatie, over het openbaar vervoer wordt nauwelijks gerept en een exacte bestemming van de binnenstad is evenmin bekend. De prot.-chr. fractie ziet de voorgestel de maatregelen dan ook alleen als tijdelijke; aangedrongen werd op voortzetting van proefnemingen, zo als in de Haarlemmerstraat, en so ciale en economische studies om eventuele maatregelen voor jaren te doen gelden. Garages De Parkeernota schiet in de be doeling tekort, als zij alleen ge- ent is op het parkeerprobleem. Aan vraagstukken die met dit probleem nauw verwant zijn, zoals de door stroming, het openbaar vervoer en het laden en lossen van goederen, is te weinig aandacht besteed. Tegenover de bouw van parkeer garages toonde hij zich nogal scep tisch. Is de bouw van een garage aan de Garenmarkt bijv. wel te verwezenlijken zonder wijzigingen aan te brengen in de huidige mo numentale situatie? Wordt hierin niet het monumentenbeleid onder graven? Is het wel verantwoord een garage aan de Mirakelsiteeg te plaatsen, als een bestemmingsplan voor de wijk rond de Marekerk ontbreekt? Zijn we niet te voorbarig een parkeergarage aan de Ir. Driessenstraat te bouwen, nog voor dat de noord-zuidverbinding gereed is? Ook hier stond hij gereserveerd tegenover de plannen van het col lege, gezien de uitvoerbaarheid en de stedebouwkundige aspecten. Voor het wandelend en winkelend publiek zag de heer Kret de toe komst somber in. Immers, een toe voer van hel verkeer naar de blauwe zone en de continuering van het doorgaande verkeer dat zich een weg door de binnenstad baant, la ten weinig mogelijkheden voor deze categorie weggebruikers open. Ten aanzien van het openbaar vervoer drong hij aan op maatrege len op korte termijn. Het geeft te denken dat de rijtijd van de auto bussen van Leiderdorp naar het station van Leiden in vergelijking met 1963 met ruim 9 minuten is toegenomen (in 1963 16 minuten en in 1969 27 minuten), en die van Leiden Zuid-Weststation bijna is verdubbeld (in 1963 13, in 1969 25 minuten). Nu de nota voorziet in een kort- parkeergebied aan o.m. Boommarkt, Botermarkt en Breestraat, betekent dit helemaal geen verlichting voor het openbaar vervoer in de bin nenstad. Ook voor het laden en lossen van goederen voor dienstverlenende be drijven heeft de nota te weinig richtlijnen gegeven, aldus de heer Kret. Gebrek aan visie De heer Van Aken (PvdA) onder schreef het betoog van de prot.- chr. woordvoerder. Hij herinnerde het college aan een brief van 12 september 1967, waarin B. en W een bestemmingsplan voor het bouwbeleid van de binnenstad aan kondigen. Hij vroeg zich dan ook af waarom dit plan nog steeds niet ter tafel is gekomen. De fractievoorzitter van de PvdA constateerde bij het college een schromelijk gebrek aan visie ten aanzien van de binnenstad. Het huidige plan, dat ons nu is voor gelegd, getuigt daarvan, aldus de heer Van Aken. De nota die is ge- ent op het Wegenplan en Basisplan Sanering en Stadsvernieuwing Lei den van 1961, is niet meer geldig voor deze tijd; we hebben een bre dere kijk op de ontwikkeling ge kregen. Om plannen van welke aard dan ook volledig te kunnen realiseren, moeten we schematisch te werk gaan. Dat betekent dat eerst een structuurplan annex bestemmings plan zal moeten worden opgesteld. Er bestaat nu dan ook geen feite lijke basis voor een beleidsbeslis sing. We zullen het onderste uit de kan moeten halen, om te bereiken wat noodzakelijk is in de binnen stad, en dat wordt nu niet gedaan, aldus de heer Van Aken. Ook ten aanzien van een vervoersplan zal een dergelijke procedure moeten werden gevolgd. Zekerheid De particuliere onderneming die nu het openbaar vervoer beheert, zal meer zekerheid moeten worden verschaft. Zo is het ook met de winkelstand. Mocht in de toekomst de verstikking van de binnenstad grotere vormen gaan aannemen, dan is het vrijwel niet anders mo gelijk dan dat deze zich aan de rand van de stad zal vestigen, waardoor belangrijke trekpleisters in de binnenstad hun functie zul len verliezen. Een studie van eco nomische deskundigen bijv. zou veel helderheid hebben verschaft. Vrije baan De heer Versnel, partijgenoot van de heer Van Aken, vulde diens be toog nog aan met de mededeling dat niet de gemeentelijke instanties, maar particuliere ondernemingen parkeen-garages zullen bouwen. Het eventuele rendement van dergelijke vestigingen zal door die onderne mingen moeten worden bekeken. Niet het college, maar de particu liere ondernemer zal eisen kunnen stellen. De heer Hewitt, eveneens PvdA, legde het accent op het openbaar vervoer. Hij achtte het wenselijk dat aan de parkeernota een ver- voersnota wordt gekoppeld. De uit gangspunten van die nota zouden kunnen zijn: de binnenstad afsluiten voor het gemotoriseerde verkeer met parkeermogelijkheden buiten de stad en het creëren van een „vrije baan" voor het openbaar ver voer. Volgens hem zullen de auto mobilisten slechts dan van het open baar vervoer gebruik maken als dit snel en goedkoop is. Milieuverpestend De PSP'er Amptmeyer sprak eveneens zijn bezorgdheid uit over de toekomst van de binnenstad. Ook hij sprak van een veroudering van de opzet. Het plan zou Pas relevant zijn als alle „milieuverpes- tende en verkeertirekkende bedrij ven" uit de binnenstad werden ge weerd. Er is in de nota te veel nadruk gelegd op de winkelstand, die zich doorlopend in een paniek situatie bevindt. De middenstand die nog nooit in Leiden een steen tje heeft bijgedragen, zal ook nu geen werkelijke offers brengen. Immers, wie treden al jaren in het geweer tegen een eventuele koop avond? In de Parkeernota 1969 wordt te weinig aandacht besteed aan cultu rele activiteiten. Er worden zomaar in het wilde weg maatregelen voorgesteld. Het college heeft geen rekening gehouden met een publiek dat uren kan wandelen, als er in de binnenstad maar een grotere intimiteit bestaat; een gezelligheid die met terrasjes al enorm zou toenemen. Aan het belang van het openbaar vervoer wordt lippendienst bewe zen, aldus de lieer Amptmeyer. Waar blijven de concrete maatre gelen? Het college had de raad be loofd de fietsers in de nota in de watten te zullen leggen. Welnu, waar blijven die watten voor de Spitsuur Het is een groot bezwaar dat het beleid in d^ze alleen op de particu liere personenauto is afgestemd. Het college moet kiezen tussen dit vervoermiddel en het openbaar vervoer. De consequenties van aanvaar ding van de voorstellen zouden de sastreus zijn; het zal de ganse dag spitsuur zijn. als de nadruk op kort parkeren blijft liggen. Wat het la den en lossen betreft, stelde de heer Amptmeyer voor een efficiënt ge bruik te maken van overslagcentra aan de rand van de stad. Daar horen ook de parkeergarages. Voor- met ingebouwde verwarming STAND 20—21 al die aan de Langebrug en de Ga renmarkt zijn onaanvaardbaar. Hulde De heer Portheihe van de WD koos vóór de bereikbaarheid van de binnenstad; een afsluiting voor het autoverkeer zal geen effect sorteren, als rekening gehouden wordt met de voortdurende toene ming van het autobezit. De autobe zitters zullen geen genoegen ne men met. de situatie als er geen parkeergelegenheid in de binnen stad is. Uit diverse rapporten is duidelijk geworden dat men prijs stelt op een geringe loopafstand van de parkeergarage naar de plaats van bestemming. Over de plaats van deze garages kan nog nader worden beraad slaagd, aldus de heer Portheine. Hij had geen bezwaar tegen de bouw van een garage aan de Ga renmarkt en bracht hulde aan de wethouder, die een juist beleid heeft gevoerd, vooral ten aanzien van de meest urgente voorzienin gen. Wel pleitte de VVD-woördvoer- der voor de handhaving van de monumenten en de aanleg van rustpunten, zoals terrasjes. De stad zou hiermee al bijzonder aantrek kelijk kunnen worden gemaakt. Met parkeerruimte moet echter ook dan rekening worden gehouden. Woon parkeerder Biedt het Basisplan 1961 wel vol doende ruimte aan de stedebouw kundige en de verkeerstechnische aspecten van vandaag, vroeg de heer De Wilde (KVP) het college. Aan het gemotoriseerde verkeer is te veel aandacht besteed. Omdat Leiden ruimte te kort komt, drong hij aan op meer gebruik van par- kèermeters en een betere controle daarop. Tevens vroeg hij het col lege hoe het denkt het probleem van de „woonparkeerders" op te lossen. Hij bleek geen voorstander te zijn van parkeergarages. Hierin zag hij alleen heil voor de langpar- keerders en de superlangparkeer- ders. Wel stond de KVP'er positief tegenover de parkeerpleinen, maar dan zonder parkeermeters, in de binnenstad. Hij drong er bij liet college op aan, paal en perk te stellen aan het parkeren van bedrijfsauto's LEIDEN Op 5 september zal het veertig jaar geleden zijn. dat de speeltuinvereniging „Ooster kwartier" werd opgericht. De op richting gebeurde in de bestuurs kamer van de woningbouwvereni ging „De Eendracht", en wel op initiatief van de heer J. Smit, één der bestuurders van „De Een dracht", die direct de steun kreeg van een twintigtal ouders. Na de oprichting werd al vrij spoedig onder leiding van de eerste „Oosterkwartier"-voorzitter, de heer M. de Ren een plan ontworpen voor een speeltuin. Mede dank zij de acties van het damescomité kon het plan reeds na drie jaar worden gerealiseerd. Naast dit speeltuinwerk hebben de bestuurders steeds gezocht naar meer mogelijkheden om de jeugd een goede vrijetijdsbesteding te kunnen bieden. Er kwam een korf balclub ('het nog steeds bestaande „Vicus Oriëntis"). er werden zang- Het parkeren in Leiden levert, gezien het gemeenteraadsdebat vam, gisteravond, kennelijk evenveel moeilijkheden op als het verkeer. Het gemeentebe stuur is er voorlopig nog niet uit. Er is zoveel kritiek losge komen op de huidige toestand en op de overwogen maatrege len, dat het nog maar de vraag is oj B. en W. de gelegenheid krijgen hun nota in deze vorm uit te voeren. !IH!llll||llll|]||||||lllllV iiÜlllllll III1II-' voor woningen aan de rand van de stad, en is voor een zaterdags par keerverbod op Boommarkt, Vis markt en Breestraat. De vracht auto's en de bussen kunnen in de weekeinden een plaats vinden op het terrein van de Groenoordhal. De heer Pompe van de Nood raad was van mening dat de maatrege len. zoals die nu door B. en W. zijn vastgesteld, door de uitbreiding van het verkeer volledig zijn ach terhaald. Hij vroeg zich af of het parkeren nu alleen maar aan ban den kan worden gelegd door het plaatsen van parkeermeters en het gebruik maken van parkeerschij- ven. Tevens vroeg hij het college hoe het denkt de bezwaren van de bewoners van de binnenstad te kunnen opvangen, als de blauwe zone wordt uitgebreid. Voor het overige sloot hij zich aan bij de heer Kret. Mevrouw Van der Blom (CPN) pleitte ten slotte voor een verkeers vrij centrum, dat echter wel be reikbaar moet blijven voor het win kelen cn het verlenen van diens ten. Voor het vervoer in de binnen stad, die met behulp van terrasjes aantrekkelijker kan worden ge maakt, moet het openbaar vervoer dienen. Kritiek uitte zij op de ar chitectonische facetten van de nota. Zo stelde zij voor onder het Schut tersveld een ondergrondse garage aan te leggen. Met de plaats van de parkeergarages was ook zij het niet eens. Na beraad van B. en W. werd besloten de beantwoording over drie weken te laten plaatshebben. LEIDEN De vijfentwintigduizendste bezoeker van de Leidato keek gisteravond om kwart over negen wel een beetje onthutst. Zij was de deur nog niet binnen of er kwam een hostess op haar af met een boeket bloemen. En dat was nog lang niet alles voor de 18-jarige Corrie Cazemir van het Vijf meiplein. Samen met vriend Louis Vol kers uit de Hoflaan was zij naar de Leidato gegaan om naar haar zusje te kijken, dat daar een judodemonstratie gaf. Daar zou vooralsnog niet- veel van komen. Zij werdmet vriend, naar het podiium geleid en daar overladen met geschenken van Lei- dato-standhouders. Behalve een keuken kreeg zij een gratis kleu renfotoserie aangeboden, een taart, flessen drank, een portable radio, een pakje lucifers en een broche van de school voor detailhandel, een grammofoonplaat, een boek, een schoenenkast en nog veel meer. Het was een heel grote verrassing voor Corrie en Louis, die niets vermoedend de grote Groenoordhal waren binnengekomen. Op de foto: Corrie Cazemir, omringd door v.l.n.r. Louis Volkers, de heer Visser, de heer Wolfslag en een hostess. Foto N. v. d Horst (Van onze verslaggeefster LEIDEN Als je elke dag de Groenoordhal binnenstapt,kom je in de gelegenheid je een beetje te ver diepen in in-het-oog-springende hoekjes. Bezoekers die in een paar uur de hele Leidato willen aflopen, komen daar niet aan toe. Gistermid dag heb ik een tochtje gemaakt langs een zestal stands, waarover de eigenaars wel enkele interessante dingen tuisten te vertellen. Vlak bij de ingang van de Groen oordhal staat een mozaïek te groei en. Voor een kwartje mag iedere voorbijganger meehelpen aan het massa-kunstwerkje. En er zijn al heel wat mensen met het gekleurde karton en niet-machine bezig ge weest. In twee-en-een-halve dag zijn er al vierduizend kwartjes in de melkbussen gevallen. Dit bedrag met ontharder STAND 20—21 van duizend gulden is het begin van een kapitaal dat nodig is om een dienstencentrum voor bejaarden in Leiden te openen. In Oegstgeest is al een dergelijk centrum. Men orga niseert avonden voor bejaarden. Zieke mensen krijgen warm eten en er worden boodschappen voor hen gedaan. Overal waar hulp no dig is bü bejaarden die niet in een tehuis wonen, wordt die geboden. Iedereen boven de 65 wordt automa tisch in het systeem betrokken. Is het beginkapitaal bij elkaar, dan komt dit dienstencentrum ook in aanmerking voor subsidie. „En", zegt de standhoudster, „het kapitaal groeit aardig hier. De mensen vin den een kioartje niet veel. Daar wil len ze wel voor prikken of stempe len". Als je vanaf dé sportgalerij naar beneden kijkt, valt je oog direct op een hokje dat helemaal vol hangt met in donkerbruine lijsten gevatte tekeningen. Zo van veraf lijkt het wel een beetje óp een bladzijde uit een postzegelalbum. Naar beneden. Even kijken. De man die aan zijn tafeltje een tekening zit te kleuren, gaat rustig door. Of hij merkt inder daad niet dat er iemand staat te kijken,of hij is er inmiddels al aan gewend geraakt. Onder kamerbewoners is hij een bekend figuur. Iedereen heeft wel eens van kamerbureau Hansen ge hoord. En hier zit de heer C. F. Hansen. Met gravures. Valt dat te rijmen? Kamers en gravures? „Na tuurlijk. Leiden is mijn hobby. Ik heb er zoveel over gelezen en nage zocht dat ik mag zeggen dat ik Lei den ken. Ik maak op een moderne manier afdrukken van oude pren ten. Van Leiden en van alle dorpjes in de omtrek. Thuis heb ik ze van heel Nederland. Ik wil er niet rijk van worden, ik vind het fijn als mensen er belangstelling voor heb ben. Kijkdeze plaat hier, die gaal over het beleg en ontzet van Lei den. Die hoort toch in iedere school te hangen. Dat interesseert kinderen meer dan de taal in een boekje. Alles staat erop. Ik verkoop hem dan ook heel goedkoop. Dat is een soort stunt, omdat ik vind dat iedereen dat ding moet hebben". Enkele stand verder staat klom penmaker A. Wagenaar uit Haar lem. Een van de oude ambachtslie den die op de Leidato staan. Zijn vrouw vertelt iets over het klom penmakersvak. De heer Wagenaar heeft het geleerd op de klompenma- kersschool in Houtige (F.), die in de jaren dertig werd opgeheven. Hij maakt in twee uur een paar klom pen. Het is een ritueel dat bestaat uit hakken, snijden, boren en schu ren. Hij móet zijn klompen tegen fabrieksprijs verkopen, anders zou hij ze niet kwijtraken. Ook de heer H. van Biezen uit Sassenheim (21 jaar) oefent, on danks zijn leeftijd, een oud ambacht uit. Hij is mandenmaker. Op de Lei dato maakt hij flessenmanden. Zijn tentje staat helemaal vol met rieten stoelen, tafeltjes, bakjes en mand jes. ,JJiet allemaal zelf gemaakt hoor, er komt veel van de fabriek. Wij hebben een kunstnijverheids- zaak en een mandenmakerij. Ik doe vijftig minuten over zo'n mand. Als het werk te veel tijd in neemt, besteden wij het ook uit aan mandenmakers die het voor minder doen". Via de emailleerder en te- gelbeschilder, waar je op bestelling een tegelpartij kan laten beschilde ren kom ik terecht bij de stand van de School voor Detailhandel. Het hokje ziet er gezellig uit. Te keningen, stukjes etaleerwerk, leer lingen die zitten te werken, fleuren het geheel erg op. Er komt een copy- writertje-in-de-dop naar me toe, die me wel een uitleg wil geven. Hij begint, zoals hij het heeft ge leerd: „Onze school leidt op voor een zelfstandige functie in het za kenleven. Wij krijgen allerlei vak ken die we daarbij kunnen gebrui ken. Etaleren is een examenvak, ook al word je géén etaleur De school duurt vier jaar. waarna je naar de middelbare School voor Detailhan del kan gaan om je te specialiseren. Daarna moet je één jaar stage lopen in een bedrijf in Engeland of Ame rika". Met deze uitleg eindigde het tocht je. Door met enkele standhouders wat over hun stand te praten ivisl ik al veel meer dan toen ik zonodig de hele Leidato helemaal en zeer oppervlakkig wou zien en dansclubjes opgericht, wedstrij den gehouden, tuinfeesten en uit stapjes georganiseerd. Na veel in spanning slaagde de vereniging er in 1950 in de jeugd onderdak te ver schaffen in een fraai en ruim club huis. Trouwe werkers Toen kon ook het clubwerk ter hand worden genomen- Ooster kwartier" heeft ook een eigen zang koor (gevormd door een veertigtal kinderen van 5 tot 18 jaar), dat on der de bekwame leiding staat van Koos Sieval. De heer Broeksema zorgt al ruim 25 jaar geheel belangeloos voor hef onderhoud van de speelwerktuigen. Dat is wel een vermelding waard! Dat de vereniging (die thans 300 leden met ruim 500 kinderen alsme de een vijftigtal donateurs telt) op meer trouwe werkers kan bogen, blijkt wel uit het feit, dat de dage lijkse bestuurders de heren J. van Hooven, voorzitter. J. Harteveld, secretaris, en J. Sonsbeek. penning meester, al bijna 17 jaar lang de belangen van de speeltuinjeugd In Oosterkwartier behartigen. Het feestprogramma, dat dank zij de actieve jubileumcommissie o.l.v. de heer Th. Ouwerkenk, koji wor den opgezet, ziet er als volgt uit; 13 september: cabaretvoorstellin gen (door het gezelschap van Van der Velden voor de kinderen van 8 t.m. 14 jaar, in het Antoniusclub- huis). 19 september: kinderoptocht door het Kooikwartier, voorafgegaan door het Leidse Jeugdorkest ,.De Burcht". 20 september: voorstellingen van Frank Koomans Poppentheater voor de kinderen van 4 tjm. 7 jaar (in het AntoniuscluUhuis Tijdens de receptie, die het be stuur op zaterdag 27 september van 14.30 tot 17 uur in het clulbhuis van de speeltuin aan de Borneostraat houdt, zal het de julbilaresse zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bu rgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Deborah Anna Maria Bernardina, dr v P J Hazelihorst en B M Puister; Fransine Geertruida Alei'da, dr v F D Boeff en H M van der Voort; Victor Paul. zn v J W P Genemans en E C van Remundit; Giselle Maria Catharina, dr v H C W Monnée en M Venema; Marcel Louis, zn v C van der Horst en G Lourens; Nicolette, dr v A Hollebeek en J C Selier; Esther Sia^kia, dr v D Hellendoorn en H Roemer; Evelyne Jeanne Margarethe. dr v M HoLleman en E J Rhemrev: Mirelle Gudula, drvGJ Rooijakkers en G M C P van Emmerik; Wendy, dr v C J van Klink en G C A van Kins; Fleur Marie Wilhelmine, dr v M W van Tol en J M P Kortekaas; Jan Willem Pieter, zn v J van der Voet en J W van der Niet; Carola Dorenda, dr v J Enthoven en W J G Zorn; Kyrina, dr v C A van Dui venvoorde en C van der Wiel; An nette Wilhelma Gerarda, dr v W G Wisohmeier en A de Koning; Laurent, zn v S S R Monsonego en G Benadida; Petra, dr v A Piket en M E Gijsman. Gehuwd: A Schipper en L Lans berg; J P van Meijgaarden en C M Choufoer; B J M Cozijn en C S Pont; J C Cattin en M A P Ham. ZOETERWOUDE Vorig jaar september ging ds. L. Doorn voor één jaar en zes weken als reserve-leger- predikant in militaire dienst. Ds. Doorn heeft nu vanuit Ermelo aan de kerkeraad bericht dat hij na deze tijd niet naar de hervormde gemeen te van Zoeterwoude zal terugkeren. In Zoeterwoude is nu de hulppre dikant de eerw. heer Loerakker werk zaam. LEIDEN Het Katholiek Bureau voor Levens, en Gezinsmoeilijkhe den te Leiden heeft per 1 september de beschikking over een eigen ruim te: Steenschuur 19, telefoon 01710- 31246. Het bureau is dagelijks ge opend van 9 tot 12 uur. Iedere woensdagavond wordt een spreek uur gehouden. Overdag (9-12 uur) kunnen telefonische afspraken wor den gemaakt voor aanmelding van nieuwe cliënten. De teamleden van het bureau zijn:, mevr. A. Cornelis- sens-Goddijn, maatschappelijk werk ster; mevr. M. Teubner-Sautêr, maat schappelijk werkster; dokter A. Lev- ten, psychiater; dakter H. Mudde. vrouwenarts; dokter C. Langezaal huisarts; dokter F Wijdicks. huis arts; drs. P. Stolker, psycholoog; kapelaan H. Poelma, priester. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 2 september Op 1 septem ber 1969 zijn geslaagd: kand. ex. godge leerdheid: dc heer A Jongens Lelden mej DLL de Wijs (Lelden).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3