HEEFT NU GEZONDE BASIS YAM HIT DRAAIBOEK' Het Circus hartveroverend spel van naïeve clown Chaplin Raad Zoeterwoude Raad ALPHEN over kleuterscholen en bijstand Prestatieloop Leidato -TUSSEN DE BLADZODEN Vragen over bruggetje Korte Vliet Verpleegster inoet terechtstaan Raad Oegstgeest n NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1969 ALPHEN In de gisteravond gehouden vergadering van Alphens raad is erkentelijkheid geuit over de goedkeuring door Ged. Staten van het besluit tot het aangaan van diverse transakties met betrekking tot Bhet ziekenhuis Rijnoord; dit besluit was woensdag afgekomen. De IStichting heeft dus nu een gezonde basis om op te werken en de gehele ■raad was daar bijzonder gelukkig mee, zoals burgemeester Gallas het ■uitdrukte. Bergsma ha erving de goedkeuring gezien van ree kredieten voor nog aangepaste tningen, waarvan, zoals bekend, ige week de eerste in gebruik is men. Dezelfde bracht ook hulde de bankinstellingen voor de 'eratreklte burgerziniening voor de porthal De heer Van den Berg sloot zich hierbij aan en vroeg of de baraken deze leningen onbeperkt verstrekken. Burgemeester Gallas zei, dat de banken zich be- Erken tot bepaalde objecten. Men n dit nieit gaan doen voor b.v. jtraataanleg. Het moeten echt wel raken zijn. die centraal staan. In elk geval zijn hier wel offers ge bracht. Kleuterscholen Nu er weer 298 abc-woningen Man de Diaananteftraat en Saffier- zullen worden opgeleverd, ?s mejuffrouw Donlker opnieuw de wenselijkheid, dat ze zonder •eken zijn. Wethouder Deeren- j gaf de verzekering, dat ge- leentewerfcen hiervoor de volle Za and acht heeft. Hij verwacht dins dag een rapport hierover. De heer Bijl had gelezen, dat de financiering voor de bouw van kleuterscholen in de gemeente Cseriebouw) nu rond is. Hij vroeg rar de volgorde van uitvoering. Wethouder Paats vertelde, dat de eerste drie vermoedelijk in Noord komen; dan volgt een school aan de Meerkoetstraaft; vervolgens de ver vanging van de Nutskleuterschool aan de Hooftstraat; als nummer zes pen prot. kleuterschool aan de feooftstraait en tenslotte komt Zwam- merdam aan de beurt. Het is wei beetje spijtig, dat dit het laatst komt, maar in de bepaling van de volgorde spreekt de bouwer mee, in verband met de meest effectieve werkwijze. Vermoedelijk wordt in oktober begonnen met de heiwerk- raamiheden. In ieder geval, als deze leven kleuterscholen er staan, zit Alphen op dit gebied wel aardig Uit de discussie bleek, dat over Üe volgorde, met name wat Zwam- rnerdam betreft, nog wel zal worden gesproken. Naar aanleiding van een inge schrijven betreffende het 1972-1973-1974 van de Regionale Commissie Zuid-Holland, prertelde de heer Van der Vlies, dat aem ter ore was gekomen, dat nieuwe normen gesteld moeten wor den en hij vroeg of die gunstiger of Ininder gunstig zouden zijn. Wet houder Paats was niet optimistisch. ■Binnen het kader van dit plan zijn Ijoveel scholen aangevraagd, dat het ■geheel financieel niet haalbaar is en ie centrale overheid de richtlijnen Scherper heeft moeten stellen. In JRktober weet men meer, want dan somt het Rijksscholenplan uit. Brug 3 Naar aanleiding van een stuk Dver het geschil met bewoners van twammerdam met betrekking tot aarboekje Oud-Leiden LEIDEN De vereniging Oud- loeiden, opgericht in 1902, heeft gis- eren het Jaarboekje (voor ge- J:hiedenis en oudheidkunde) Lei en en omstreken 1969 op de markt {ebracht. Na een korte kroniek Over 1968 bevat het typografisch iitstekend verzorgde boekje, opge- met enkele tientallen mooie loto's van monumentale gebouwen ie pi kunstvoorwerpen, interessante verhalen over Leiden en omstreken ^an heden en verleden. Zoals het —Tweede verhaal van H. J. Witkam m>ver de Leidse ingenieur Jean Gil- lot het eerste is in het Jaar boekje van 1967 opgenomen het frtikel over flatwoningen uit 1862 oor J. P. Zwanenburg, de kaart van Leiden en omgeving van Pieter Bluyter uit 1550 door A. H. Huussen jr., een bijdrage van mej. J. M. Hi- larius over de Leidse mytylschool, het wapendiploma en de oorsprong van de naam van het huis Tol te Koudekerke door D. van Tol en iets over de opgravingen bij Zwam- tnerdam van J. K. Haalebos. Ten slotte schreef C. J. Bardet over Leidse monumenten de ver anderingen in het stadsbeeld ge durende 1967 en 1968 en monu menten in de omgeving. de Bruggestr. (vorige week voor de Raad van State behandeld), vroeg de heer Van den Berg of het de bedoeling is de nienwe brug officieel te openen. Burgemeester Gallas zei, dat dit wel de bedoeling Is. Hij legde echter de nadruk op enig feestvertoon, omdat niet allen enthousiast voor de brug zijn. Maar het is toch stellig een verbetering voor Zwammerdam. Vermoedelijk wordt de opening eind september/begin oktober. Na al deze zaken was men pas toe aan de, overigens niet zo belangrijke, agenda. Een voorstel om een beper kende bebouwingsbepaling vast te stellen voor Noord n, deed de heren Van Capel en Van den Berg de wenselijkheid onderstrepen dat nu spoedig het plan voor Noord II op tafel komt. De voorzitter was het daarmee wel eens. Men moet de moeilijk heden echter niet onderschatten. Er staan grote belangen op het spel. Hij hoopte echter, dat men het nog dit jaar op tafel zal hebben. Wet houder Deerenberg wees er nog op, dat men ook rekening moest houden met het tracé voor de nieuwe Pro vinciale weg, die daar komt, en waar men met de bebouwing vijftig m uit moet blijven. Industrie Het voorstel tot verkoop van een tussen de Kalkoven-weg en de Hei manswetering gelegen perceel in dustrieterrein aan de Nederlandse Betoramaatschappij „Bato" te 's-Gra- venhage kreeg veel aandacht. De heer Van der Lee bepleitte de Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Franca Hu- bertina Gezina, dvJ O W van Vel den en J H H Geerts; Caroline Ro- salinde, d v R Bleijeraberg en C Kerkhof; Clazina Helena, d v J Beij en M M van Kampen; Alexan der Johannes, z v A J van der Heij den en A Siera; Elisabeth Maria, d v B P J van der Geest en S C Schuur; Floortje, d v M W H M Peeters en B W C M Versteegen; Rudolf Herman, z v H van Dam en P G Ciggaar; René, z v H Binnen dijk en M J Tegelaar. Ondertrouwd: L J J van der Wei den en W A M Zandvliet; A A J Flippo en- P J M Virakesteyn; J B Zandbergen en P H Stikkelorum; D J J van den Berg en C Bleiji; P Kramp en M Dudvesteyn; ATM van der Holst en A W Barends; A A van der Kamp en R Rooseboom; H van Kasterop en J van der Leek; M P van Soelen en J H van de Weerd; E W Sijthoff en J J van Beelen; H A Blok en C W C van der Meij; J H van der Geer en P J M Westgeest; H J Vledder en A Bosselaar; E J Riedstra ea. D Pop- ken; J Broersma en C M E Kuiper; A W Berkhof en V de Lange; A de Bruyn en C C van Aradel; C J R Bierman en C M Dirkse; H van Breukelen en Y w D V Perquin; J G van der Meij en E H Sanders. Gehuwd: J P Janssen en C van der Boon; D P de Jager en M M J Veen; J H Fakkel en A C Siera; E A V Bakker en J Piket: G C Beij en A Vermeulen; N W Van Gelder en A de Roode; H W van Gennip en G T van Rijn; R Hons beek en C J Choufoer; A Molenaar en C J M van der Klaauw; F van Tongeren en C M Bosch. Overleden: T P de Graaf, 66 jaar. man; H Boon, 80 jaar, man; G Zonneveld 73 jaar, man; C L Brand, 2 jaar, dochter; N van Benten, 86 jaar, wed van G Reyngoud; H Plug, 71 jaar, man. ORGELCONCERT IN NIEUW-VENNEP NIEUW-VENNEP Zaterdag om 8 uur zal een orgelconcert worden gehouden in de gereformeerde kerk. Organist Leen Schippers zal een ge varieerd programma laten horen met ondermeer werken van Jan Zwart, J. S. Bach, F. Mendelssohn, Wim v. d. Panne en B. Bruin. De toegang is gratis, maar wel zal na afloop een collecte worden ge houden ten bate van het Orgelfonds- belangen van de reeds tien-ballen jaren in die omgeving aanwezige tuinderij van de heer H. van Donk. Burgemeester Gallas gaf de ver zekering, dat men daarmee sitellig rekening zal houden.. Over het al gemeen betreurde men het, dat het nieuwe bedrijf weinig arbeidsinten sief is maar dat schijnt belangrijk toe te nemen als het over enkele jaren het terrein ten volle gaat benutten. De heer Van den Berg vroeg, welke normen worden ge hanteerd bij het aantrekken van industrieën. Dat is een veelheid van normen, zei de voorzitter,, maar men streeft wel in de eerste plaats naar arbeidsintensieve en schone be drijven. Bijstand Via een begrotingswijziging bracht de heer Bijl de hantering van de Algemene Bijstandswet in onze ge meente ter sprake. Eerst werd via de kranten in onze gemeente de burgerij gewezen op de mogelijk heden binnen het raam van deze wet, omdat men de overtuiging had, dat sommigen zichzelf te kort deden. Enkele dagen later werden de sociale diensten via de bladen ervan in kennis gesteld, dat de ministers meenden, dat er wel wat te royaal werd gheandeld. Wethouder Paats zei, dat hij deze circulaire, die uitging van drie ministers en waarover twee Kamer leden vragen stelden, betreurd heeft. Er is onrust 'on-bstaan, mede doordat ook de televisie het recht op hulp duidelijk had gesteld. Het schryven was echter uitgegaan, omdait enkele gemeenten ver boven de norm uit gingen. Het is uiteraard niet de bedoeling, dat de bijstand via de A.B.W. boven 't vastgestelde minimumloon uit zal gaan, hoewel men zich kan af vragen: hoe komt men eraan! Alphen ligt iets boven de indicatieve norm. Dat heeft een praktische achtergrond. Het vastgestelde mini mumloon wisselt vaak en om niet iedere keer de A.B.W.-bedragen te moeten omschakelen, blijft men liever' wat hoger. Raken deze be dragen elkaar weer, dan gaat Alphen weer wat hoger zitten met zijn nor men. Na de publikaties is de sociale dienst geconfronteerd met vijftien gevallen, waarin terecht een beroep kon worden gedaan op de A.B.W. De gemeenteraad was zeer content met deze brede uiteenzetting van wethouder Paats. Zeskamp Via een begrotingswijziging kwam ook de televisiezeskamp ter sprake. De gemeenteraad werd gevraagd voor 1969 voor dit doel f 1000,te voteren. De heer Houweling zei: wat kan men nu met duizend gulden doen! De raad in zijn totaliteit was die mening toegedaan. Men meende, dat hier een goed stuk propaganda in zit. Wethouder Paats zei, dat de commissies ook al tot de conclusie waren gekomen, dat er meer geld LEIDEN Zondag vindt een Lei- dato-prestatieloop plaats, waaraan jong en oud kan deelnemen. De or ganisatie is in handen van A. V- Holland. De lengte van het parcours behoeft niemand af te schrikken. De ze bedraagt slechts 6 km, terwijl men er 50 minuten de tijd voor heeft om over de ünish le komen. Vo:r deze tocht lean men zich inschrijven bii .>e1 secretariaat van A. V. Hol land, de htei Hemerik, Kanaalweg 4, Leiden ook telefonisch 01710-23961. Er zijn natuurlijk weer de gebruike lijke herinneringsmedailles ter be schikking gesteld door het Leidato- bestuur en diverse bedrijven uit Leiden. Ook is er een prijs voor de oudste en de jongste deelnemer. Op het ogenblik is de oudste de 60-jarige A. Kluyskens, die het presteerde om in 1937 de Leidse singelloop op zijn naam te zetten. Daarna heeft men nooit meer iets van hem vernomen. De jongste deelnemer is op het ogen blik 4 jaar, maar men verwacht een nóg jongere deelnemer. De start is bij de Groenoordhal. Als starter van het evenement zal de voorzitter van 't Leidatobestuur, de hr- J. Wolslag fungeren. Hij is de man, die de hele meute om 1.30 uur op gang zal schieten. Het ziekenhuis Rijnoord tn Alphen aan den Rijn waarboven de donkere wolken zijn weg gedreven. nodig zou zijn. Een suggestie van de heer Houweling om er een nul achter te plaatsen (f 10.000) wilde hij echter niet overnemen, omdat men ook bij Ged. Staten dezè zaak moet kunnen verdedigen. Wethouder Duin, ook in de com missie vertegenwoordigd, stelde voor, er f 3.000,van te maken; zo werd besloten, maar pas nadat de voorzitter even had laten voelen, dat men ook vanuit de burgerij toch ook wel wat mag verwachten voor dit doel. Drs. Dreives herdacht LEIDEN Gisteren is in de aula van het Stedelijk Gymnasium drs. J. H. Drewes herdacht, die sinds 1946 leraar Duits aan het Gymnasium en aan de Rembrandt Scholengemeen schap was. De rector, drs. A. M- Coe- bergh van den Braak wijdde aan dacht aan het vakmanschap van de heer Drewes en aan zijn persoonlijke toewijding aan school en leerlingen. Illustratief voor dit laatste werd zijn inzet genoemd om voo; het eerst in 1960 ten reis naar Rome \oor de leerlingen re o ganiseren, een t ebeu- ren, dat sindsdien traditie is gewor den. Namens het college van Curatoren sprak prof. dr. W. den Boer, woor den van waardering voor üe heer Drewes als leraar en als mens. Hier na tekende namens de leerlingen Jan Willem Wessel een beeld van de heer Drewes, zoals de leerlingen hem voor de klas en daarbuiten hadden leren Kennen. Leerlingen van de hoogste klassen brachten het koraal „So nimm denn meine Hande" ten gehore. Voetbalshirts in marktstand LEIDEN Onder voorbehoud van de weersomstandigheden 2ullen za terdag in de marktstand van Ds. Schoonheim en Pater C- J- Matthee vóór Hooglandse Kerkgracht 44 o.a. voetbalshirts zijn te zien. Deze uit stalling houdt verband met het kleu- ren-nummer van het blad „De Open Deur" - „Samenspel". Op de voor pagina is een ingewikkelde scène uit een voetbalwedstrijd afgebeeld. De gehele inhoud van het blad is afge stemd op „samenspel" in menselijke verhoudingen. Zaterdag zijn exemplaren van dit speciale Open Deur-nummer in de marktstand verkrijgbaar. Overigens staan pater en predikant zoals ge woonlijk klaar om allerlei inlichtin gen op kerkelijk en geestelijk terrein te geven. Bij ongunstig weer kan men ds. Schoonheim spreken in de ontvangstkamer van de Hooglandse kerk 's morgens 11-12 uur en 's mid dags 13-14 uur. STUDIO Een stuk film uit 1928. In het middelpunt „de" Charley Chaplin van destyds, die toen nog geen andere pretentie had dan zün publiek te vermaken en te ontroeren. Zelfs het senti mentele liedje dat de 80-jarige Chaplin heeft gezongen by de op gepoetste film doet daar niets aan af. „Het Circus" mag werkelijk wel klassiek worden genoemd want na veertig jaar kijkt men nog steeds met tranen in de ogen van het lachen naar dat gekke mannetje, dat in zijn naïviteit alles fout doet en daardoor juist het circus van de ondergang redt. De eeuwige schlemiel, die overal in trapt, zich door iedereen op de kop laat ritten, door ezels en leeu wen wordt aangevallen, die op een hoog koord zijn veiligheidsgordel verliest en die met een verbaasd gezicht altijd weer op zijn benen terecht komt. De ongeluksvogel, die zo verliefd is op de dochter van de circus directeur. En het beeldschone meisje veri/iest natuurlijk haar hart aan een nog beeldschonere man, die zeker geen Charley heet. De eeuwige goeierd weet de op lossing weer te vindenmaar ach, wat probeer ik op te schrijven. Het is gewoon een geweldige film, een stomme film met geschreven tussentitels. Een film over droevige clowns en boze slavendrijvers. Daar moet je naar kijken en niet over praten. Tranen lachen). Prolongaties Op „Het Circus" na draaien' in alle Leidse bioscopen de films voor de tweede, in één geval zelfs voor de vijfde week. CAMERA Repulsion. Tweede week. Beklemmend filmwerk van Roman Polanski met in de hoofd rol Catheriane Deneuve. Een aantrekkelijk, introvert meis je heeft een walging (repulsion) voor mannen. Het wordt zelfs een obsessie voor haar. Het geheel is sober maar indringend gefilmd. Door een bepaald gebruik van de stilte weet Polanski weergaloze spanningen te kweken. LID O Je leeft maar twee keer. Tweede week. Stralende James Bond-actiefilm met Sean Connery als 007. James wordt naar Japan gestuurd om een soortgenoten-vretende raket op te sporen. Na veel leven-op- dood-gevechten komt 007 weer te voorschijn. slaat de kreukels uit zijn pantalon en verdwijnt met een beeldschone Japanse in een boot, terwijl de rijzende zon glimlachend toekijkt. Uitstekend verzorgde film met de meest vernuftige technische foefjes. REX Graf Porno. Tweede week. Slap verhaal over sex-detec- tive. Het werkterrein van de filmheld strekt zich uit van oversexte kost schoolmeisjes tot pyjamafeestvier ders. Veel spanning is er niet te bespeuren in deze rolprent. LUXOR Wie het laatst lacht Tweede week. Schat erfilm met sterren als Bourvil, David Niven en Jean-Paul Belmondo. David Niven is deze keer het brein achter De Grote Treinroof. Hij blijkt later ook generaal van de NAVO te zijn die verantwoorde lijk is voor de zich in de trein be vindende NATO-milj oenen. Veel dwaze verwikkelingen en misver standen. Een pakhuis vol kolder. TRIANON Sound of music. Vijfde week. Zoete musical over een novice die gouvernante wordt bij een Oostenrijkse marinekapitein, we duwnaar met zeven kinderen. De hele toestand in het kapiteinshuis verandert als een blad aan de boom. Kapitein von Trapp wordt zelfs verliefd op de gouvernante, die nooit meer het klooster inhoeft. LEIDEN Een week geleden is het bruggetje over de Korte Vliet gesloopt. Is het juist dat deze slo ping voor de gebruikers van het bruggetje geheel onverwachts ge komen is, en is het tevens juist dat de gebruikers, voornamelijk bewo ners van Noord-Holland in Voor schoten, rich gedupeerd voelen we gens het wegvallen van de verbin ding met Leiden Zuidwest? Wie is verantwoordelijk voor deze falende communicatie? Dit heeft het raads lid Amptmeijer aan B. en W. ge vraagd. HAZERSWOUDE In het bewa kingsgebied van de groep Rijkspoli tie Hazerswoude (gemeenten Bent huizen, Hazerswoude en Zoeterwou- de) zal in de periode tussen 8 en 20 september speciale aandacht wor den geschonken aan de jeugd in het verkeer. Zilver voor C. de Vreede ZOETERWOUDE Zoeterwou- denaar C. de Vreede heeft gister middag uit handen van buv°ntees- ter J. A. Detmers de zilveren me daille ontvangen verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer De Vreede heeft dat te danken aan het feit dat hij veertig jaar verbon den is aan Oosthoek Zn. N.V. In 1929 was hij een der eersten, die emplooi vonden in het Zoeterwoud- se bedrijf. Zijn carrière begon in de beton. Vervolgens belandde hij op de montage-afdeling. Na deze pe riode klom hij nog hoger door de reparatie ter hand te nemen. Thans maakt hij zich verdienstelijk met het mengen van grondstoffen. Oosthoek-directeur ir. P. Kolk voegde er de bronzen gedenkpen ning van de Vereniging van hande laren in Bouwmaterialen aan toe. Mevrouw Oosthoek noemde de heer De Vreede „een van de steunpilaren in het begin in Zoeterwoude". Zij vond het zeer verheugend dat ook De Vreede jr. zijn carrière bij Oost hoek Zn probeert op te gouwen. De heer T. Zandbergen, die namens het personeel felicitaties aanbood, hield het kort. Hij bood een bedrag ondr couvrt aan. Als algmeen \t - drijfsleider voerde ten slotte nog de heer C. A. Hofland het woord. ZOETERWOUDE In ijltempo heeft de gemeenteraad van Zoeter woude gisteravond de agenda afge werkt. Het tempo verminderde even toen de aansluiting bij de Streek- muziekschool Leiderdorp aan de or de kwam. Dr. T. Pley vond het „een heel moeilijke kwestie". Zijn erger nis betrof de algemene cultuurpoli tiek in Nederland. Er wordt met enorme subsidies gewerkt. De oor zaak hiervan is gebrek aan belang stelling. Men zal het probleem bij de bron moeten aanpakken en de kin deren hiermee vertrouwd moeten maken. Hij becijferde dat aanslui ting bij de Streekmuziekschool cir ca zesduizend gulden zou gaan kos ten. In het gunstigste geval zullen 60 kinderen als leerling hiervan pro fiteren, dat is f 100 per persoon. Een belangrijk hoger subsidie dan b.v. de de jeugdbeweging geniet. In tegenstelling tot het advies van B. en W. wekte hij de raad toch op een verbintenis met Leiderdorp aan te gaan. Een voorstel hiertoe werd niet voldoende ondersteund. „De gemeente houdt bij het ver strekken van subsidie graag de vin ger aan de pols", zo zeiden de voor zitter en wethouder Sies. De heer Joh. v. Vliet achtte ver hoging van de brandweervergoeding met 200% wel erg drastisch. Wet houder Sies zei dat de gemeente Lei den stelt dat men bij de start van de Een 23-jarige verpleegster uit Leiden staat op 9 september voor de rechtbank in Den Haag terecht. Haar wordt ten laste gelegd, dat door haar schuld vorig jaar in de psy chiatrische inrichting Endegeest in Oegstgeest de 62-jarige geesteszieke mevrouw M. E. Groot-König zo ern stig werd gewond, dat de patiënte vijf weken later aan de gevolgen overleed. De verpleegster was vorig jaar op 8 september verantwoordelijk voor de gang van zaken op de afdeling, waar zij 's morgens mevrouw Proot naar een badkamer bracht. Het was verboden patiënten alleen in de badkamer te laten. De verpleegster liet de patiënte in afwachting van een verschoningsbeurt 20 tot 30 mi nuten alleen en lette ook niet op de patiënte. Mevrouw Proot kwam in aanra king met heet water en kreeg twee de en derde graads verbrandingen aan voeten, benen en onderliohaam. Op 13 oktober overleed de vrouw, nadat zij aanvankelijk in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden was op genomen en vervolgens naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk was overgebracht. De betrokken arts wilde geen overlijdensakte tekenen en waar schuwde de politie. Eind oktober vorig jaar vorderde de officier van justitie by de Haagse rechtbank, mr. J. D. Lulofs, een gerechtelyk vooronderzoek. Daarna volgde nog een aanvullend onderzoek. Tegen de kennisgeving van verdere vervol ging werd een bezwaarschrift inge diend. waarop de rechtbank in raad kamer de zaak naar de terechtzit ting verwees. OUDE WETERING De collecte voor de Nederlandse Hartstichting die vorige week in Oude en Nieuwe Wetering en aan de Binnenkaag werd gehouden bracht in Oude We tering ƒ217,80 op. In Nieuwe Wete ring 62,50 en aan de Binnenkaag 105,40. bij regeling te goedkoop is geweest. De verhoging naar f 2,50 per inwoner is wel hoog ten aanzien van de 80 cent die men betaalt maar niet ten opzichte van de reële kosten. De overige voorstellen waren ha merstukken. Naar aanleiding van klachten over overlast door zwanen, geuit in de vorige vergadering, deelde de voor zitter mee dat slechts twee gemeen ten in Nederland een verordening op dit gebied hebben. Het instellen van een gemeentelüke verordening lijkt weinig zinvol. Burgemeester Det mers adviseerde by schade een ci- viel-rechtelyke aktie te ondernemen. De heer B. C. v. d. Veer gaf het college nog in overweging een rege ling te treffen om het uitbaggeren van bermsloten gemeenschappelük te laten verrichten. ZOETERWOUDE Zaterdagmid dag om half vüf speelt SJZ de derde en laatste nederlaagwedstrijd. Het ontvangt daarvoor een combinatie van Rynsburgse Boys. C. Kooren 25 jaar j N.V. Boot in Alphen ALPHEN De heer C. Kooren, metaaldraaier bij motorenfabriek „De Industrie" van D. en Job. Boot herdacht gisteren dat hü een kwart eeuw bij dit bedrijf in dienst was. In de kantine hield de directeur, de heer P. Boot, een toespraak. „U was steeds een man die met gTote plichtsbetrachting en nauwgezet heid werkte", aldus de heer Boot, die de zilveren draagspeld van de Maatschappy voor Nyverheid en Handel uitreikte en het daaTbü behorende getuigschrift. Namens de directie werd de heer Kooren een geschenk onder couvert aangebo den; mevrouw Kooren ontving een fraai bloemstuk. Bedryfsleider K- Casteleyn prees de yver en vakbekwaamheid van de jubilaris, die er nog echt een is „van de oude stempel". De chef van de afdeling, de heer P. Valk, sprak eveneens waarde rende woorden en bood namens de chefs en controle-afdeling een boe- kenbon aan. De heer H. Boot sprak als afge vaardigde van de personeelsvereni ging en bood een bloemstuk aan, waarna tot slot de heer G. Eder- veen zich namens de personeels vereniging en ondernemingsraad tot de jubilaris richtte en naast een geschenk onder couvert tevens een bloemstuk aanbood. Drie directe collega's van de jubilaris gaven eveneens een bloemstuk. OEGSTGEEST Donderdag 4 september komt de raad bijeen. Agenda: Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Bunga lowpark - Pres. Kennedylaan", as faltering van de Schoutenburgstraat in verband met ingekomen adressen van bewoners van deze straat; be schikbaarstelling van een verhoogd krediet voor de bouw van een loods en voor andere voorzieningen op het terrein van gemeentewerken; krediet voor een verkeersstudie ten dienste van een verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie; subsi die voor een door het Leids Schaak genootschap te organiseren schaak* toernooi.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7