Zeker zestien doden bij verkeersongelukken ^êr^'R Tsjechoslowakije1 wordt niet ingelijfd Wrak gevonden van 250 jaar oud Nederlands schip Verscheidene slippartijen Radicalen betreuren ultimatum van PSP VANAVOND TE ZIEN Zuid-Korea is bang voor nieuwe oorlog VANAVOND TË HOREN De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES MAANDAG 18 AUGUSTUS 1969 POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL PRAAG De president van Tsje- cftoslowakije. Svoboda, heeft gisteren tijdens een toespraak in Zuid - Mo- j ravië ontkend dat er plannen be- staan om Tsjechoslowakije in te lijven bij de Sowjetunie. Ik ben nooit vast gehouden in de Sowjetunie en ook i ben ik niet gedwongen geweest daar een bepaalde verklaring te onderteke nen. Svoboda. die kort na de invasie van vorig jaar augustus naar Moskou was gegaan om te onderhandelen met de Russen, waarschuwde voorts voor de activiteit van bepaalde groe pen, die vanuit het buitenland wor den opgehitst en die onrust in het land willen stoken. Iedereen die in de komende tijd de vrede in het land verstoort, zal worden gestraft, aldus de president. De Prawda, het Russische partij blad, schreef gisteren dat Moskou van de Tsjechoslowaakse leiders ver wacht dat zij krachtig zullen optre den tegen eventuele anti - Russische demonstraties op de eerste verjaar dag van de invasie op 21 augustus.... HAMBURG Westduitse archeolo gen hebben in Hedwigenkoog bij Hei de (Sleeswij k -Holstein) planken en spanten geboren van een 250 jaar oud Nederlands vrachtschip. De res ten van de dertien meter lange boot waren dertig meter over de dijk in de modder van een meertje gevon den. Volgens de overlevering is het schip bij een dijkdoorbraak tijdens Kerstmis 1717 of in februari 1718 uit een toenmalige haven van Hedwigen koog op het land gespoeld. De lading zou uit tegels hebben bestaan. De gevonden delen zijn naar het scheep vaartmuseum bij Kopenhagen overge bracht. Kind verdronken MONNIKENDAM In Monniken dam is gisterochtend een vierjarig jongetje, Jan van der Ploeg, verdron- ken. Het jongetje woonde met zijn ouders aan boord van het bin nenschip Margaretha (thuishaven Amsterdam). Het 'kind is, terwijl het eendjes voerde, overboord geslagen. Getracht is nog om met kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, maar dat is niet meer ge lukt. DEN HAAG Ook in het afgelopen weekeinde heeft zich weer een groot aantal ernstige verkeersongelukken voorgedaan, verscheidene als gevolg van een slippartij. Het aantal doden be draagt minstens zestien. WEERT Een autobotsing in Weert kostte het leven aan de 63-ja- rige weduwe G. Seuren - Janssen, die in een ziekenhuis overleed. Bij deze botsing vloog de auto van H. M. uit Maastricht in brand. Uit de andere auto, bestuurd door P. H. uit Neder- weert, werden drie vrouwen geslin gerd, onder wie mevrouw Seuren. De beide anderen werden zwaar gewónd. HENGELO De 33-jarige G. H. Borgman uit Norg (Dr.) slipte in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto in Hengelo. De wagen botste tegen een boom. De man over leed in een ziekenhuis. UTRECHT De zestienjarige Wil- helmina van Haren uit Utrecht is op de bromfiets van haar 17-jarige vriend W. W. Jansen verongelukt. De jongeman sloeg vlak voor een auto een straat in als gevolg waarvan een botsing ontstond. De jongeman liep een schedelbasisfractuur op. MARUM In de nacht van zater dag op zondag is in Marum de 26-ja- rige veehouder H. Bijker om het le ven gekomen. De auto die hij bestuurde reed in een bocht tegen een boom en kantelde. De man was op slag dood. ZWOLLE In Zwolle is zaterdag middag bij een verkeersongeluk de 23-jarige N. Gobert uit Le Chesne (Frankrijk) zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later overfeed. De 21-jarige Fransman G. A. Tureau, eveneens uit Le Chesne, werd levensgevaarlijk ge wond. Hun auto slipte en sloeg over de kop. De beide jongens werden uit de auto geslingerd. Vanachter struikgewas NIEUWKOOP De vijfjarige jon gen J. J. M. van Capel uit Noorden (gemeente Nieuwkoop) is gisteren aan zijn verwondingen overleden die hij opliep toen hij door een auto werd aangereden. Het kind is onver wachts, vanachter struikgewas, de weg overgestoken, waarbij een passe rende automobilist het niet meer heeft kunnen ontwijken. SOESTERBERG De driejarige Jantje Lübeck uit Soesterberg werd aangereden toen hij plotseling van achter struikgewas de rijweg overstak. Het jongetje overleed in een ziekenhuis. BRUNSSUM De 71-jarige A. Ot- ten uit Brunssum is zaterdagavond om het leven gekomen toen hij in Jabeek met zijn bromfiets een voor- rangsweg opreed. De man werd ge grepen door een auto, bestuurd door een Amerikaanse militair, behorend bij de staf van AFCENT. NIJMEGEN In een ziekenhuis in Nijmegen overleed de 69-jarige M. Loosbroek uit St. Antonis, die eerder in zijn woonplaats was gewond ge raakt toen hij door een achteropko mende personenauto werd gegrepen. ABCOUDE Op de rijksweg Utrecht - Amsterdam onder Abcoude is zaterdag een Duitse personenauto tijdens een inhaalmanoeuvre geslipt, van het talud afgereden en tegen een boom gebotst De bestuurder, de ne gentienjarige R. Wülfing uit Remscheid (Duitsland), kwam om het leven. KOLLUMERLAND Zaterdag middag verleende de 24-jarige mejuf frouw H. S. M. van Buuren uit Ee bij een kruispunt in Kollumerland bij het links afslaan geen voorrang aan een haar achterop komende auto. Zij werd aangereden en overleed aan haar verwondingen. ZEIST Bij het oversteken van een straat in Huis ter Heide werd zaterdag de 76-jarige heer M. B. Jun- gerius aangereden door de 32-jarige vertegenwoordiger J. E. B. uit Bever wijk. B. werd daarbij zo zwaar ge wond dat hij later in een ziekenhuis overleed. SCHAGERBURG De tienjarige J. van Paridon uit Schagerbrug is zaterdagmorgen omgekomen. Hij zat bij zijn vader op de traetor en stapte bij het erf af. Toen hij de weg naar zijn huis wilde oversteken werd hij door een auto gegrepen. ROOSENDAAL Zaterdagavond is de 81-jarige mevrouw M. A. Schrauwen uit Roosendaal op de fiets vanaf een uitrit plotseling de weg opgereden, waarbij zij door een pas serende auto werd aangereden. De hoogbejaarde vrouw overfeed terstond. DELFT De twintigjarige G. Waltman uit Zoetermeer is zaterdag bij een ongeluk in Delft omgekomen. Het meisje kwam met haar personen auto in botsing met een vrachtwa gencombinatie, bestuurd door de 37-jarige K. P. van der H. uit Naald wijk. Het meisje, dat invalide was, verleende geen voorrang. Ze overleed op weg naar het ziekenhuis. EETHEN Op de provinciale weg onder de gemeente Eethen is de ne gentienjarige A. J. Bax uit Drongelen met zijn bromfiets door een perso nenauto gegrepen bij het oversteken. Later overleed hij. De Saint Li in deze zomermaanden een uvlkome aanvul ling voor de vereiste amusementsprogramma's op de televisie. Ook vanuvond ontbreekt hij niet in de avonduitzending van de Al RO op Ned. Ditmaal heeft hij een avontuur met ,,de dubbele Annabel", uie dat dan ook wezen mag {mogen). De Saint, alias Simon Templar, ontmoet eerst ene Annabel in Athene en xij brengt hem naar haar directeur, Eugena Patroclos. Deze vraagt hem, zijn dubbelgangereen misdadiger in Londenop te sporen. En wie schetst Simons verbazing als hij daar wordt ontvan gen door een secretaresse, die ook Annabel heet en sprekend lijkt op de Atheense Hier staat hij, temidden i de raadselachtige Annabels. zijn perikelen, naast een van Ned. 1 AVRO 7.07 uur Vaders tegen wil en dank, daarna actualitei ten uit de regio. 8.20 uur Keerkwis. 8.50 uur aflevering De Saint: „Wie is wie?" 9.40 uur Duitse documentaire over de Hitlerjeugd, deel 1. Ned. 2 NCRV 7.30 uur 8.20 uur 9.55 uur feuilleton Yao. speelfilm „Doortocht naar Mindanao", actualiteiten. WASHINGTON President Park van Zuid-Korea heeft in een vraaggesprek met het Ame rikaanse weekblad US News and World Report verklaard dat het communistische bewind in Noord-Korea al de noodzakelijke voorbereidingen heeft getroffen voor een nieuwe oorlog. Het land zoekt een gelegenheid om Zuid-Korea te overweldigen, meende hij. De president, die over enkele da gen in Californië een igesprek zal heb ben met president Nixon, voegde er nog aan toe dat de Noordkoreaanse regering niet later dan in 1970 de hereniging van heide delen van Ko rea wil forceren. Volgens een Zuidkoreaans radiosta tion is gisteren een onbewapend Ame rikaans hefschroefvliegtuig met drie mensen aan boord door de Noord- koreanen neergeschoten cp 55 kilo meter ten noordwesten van de Noord koreaanse hoofdstad Seoel. (Van onze parlementsredactic) DEN HAAG Het dagelijks bestuur van de Politieke Partij Radicalen vindt het „onjuist en zinloos", dat de PSP een ultima tum heeft gesteld aan PPR en PvdA over het gesprek binnen de werkgroep Progressief Ak koord. Het dagelijks bestuur van de PvdA sluit zich daarbij aan. Enkele weken geleden vroeg het hoofdbestuur van de PSP in een open brief beide artdere gesprekspartners voor september te beslissen over het doorgaan van het overleg. Op 30 au gustus gaat de PSP zelf zich beraden. Aanleiding was het uitblijven van resultaten van de werkgroep, terwijl was afgesproken dat rond juli de - eerste beslissingen zouden worden genomen. De PSP vindt dat die besluiten er snel moeten komen, ge zien de voorbereidingen voor de ge- meenteraads- en statenverkiezingen volgend jaar. Een tweede reden voor de PSP om deze brief te schrijven, was de hou- Hilvcrsum I, 402 m. NCRV. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Literama: over boe ken. schrijvers en toneel. 19.15 Zingen met Cecilia: volksmu ziek. 19.30 Lichte muziek uit Latijns Amerika (gr). 20.00 Stereo: Concertgebouworkest, koren eii solisten (gr). 21.35 Een kwart eeuw na de vrijma king (III), documentaire. 22.15 Wereldkampioenschappen wiel rennen op de baan voor ama teurs te Brno. 22.20 Avond overdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ver tolkers beluisterd (3): se- ml-klassleke muziek met com mentaar. 23.25 Lichte grammo- foonmuziek. 23.30 Stereo: Voordracht en muziek. 23.55-24.00 Nieuws. p Hilversum II, 298 m. AVRO. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind U door... praatje. 18.30 Stereo: Tafelmuziek. 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: Amerika. X.O.S.: 20.05 Het Nationale Monument op de Dam. discussie. 20.30 Ste reo: Klassieke Javaanse Ga melan (opn.). 21.00 Stereo: Omroepkamerkoor. 21.20 Ka merorkest Pieter Hellendael en solist. 21.50 Radiorama. 22.30 Nieuws. 22.55 Stereo: Metro's Midnight Music. 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPR2 GRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND Van 18 - 20 uur: Georg Friedrich Handel I. Concert voor orgel en orkest in Bes opus 4 nr. 2, II „Tsh Mes siah" 2e deel en 3e deel." TELEVISIE WWV «VI» •■w.y.w.w.v.v Nederland I. N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. STER: 19.03 Reclame. AVRO: 19.07 Kleur: Vaders te gen wil en dank. TV-serie. 19.30 AVRO's Regiovizier. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. AVRO: 20.20 Keer Kwis. 20.50 De Saint (Kleur). TV-Illm. 21.40 De Hitlerjugend (I), documentaire. N.O.S.: 22.25-22.30 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.; 19.00 Jour naal. 19.03 Scala: Informatief programma. NCRV: 19.30 Kleur: YAO. TV-feuilleton. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. NCRV: 20.20 Kleur: Doortocht naar Mindanao. TV-film. 21.55 Actualiteitenru briek. 22.20 Avondoverdenking. N.O.S.: 22.25-22.30 Journaal. België. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Charlie oplichter, film klucht. 19.20 Sigaretten, teken- filmpje. 19.30 Wereld zonder grenzen. Internationaal jeugd- magazine. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 19.55 De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 High Cha parral - tv-Western (28). 21.15 Documentaire: Tsjechoslowa kije 1968; een historisch over zicht van de gebeurtenissen van augustus 1968. 22.00 Docu mentaire over een Belgische autofabriek. herh. 23.30 Nieuws. Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte gram. muz. met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Gewijde mu ziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Va- kantietips. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00 - 9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). .9,35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Lichte orkestmuziek met zangsoliste (gr). 10.00 Leven door hoop. lezing. 10.15 Stereo: Hoogtepunten uit Semiramide. opera van Rossini (gr.) 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Operet- tefragm. van Johann Strauss (gr). 11.15 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Ge- var. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Meded. t.b.v land en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar....). 14.00 Stereo: Lichte muziek uit eigen produktie (opn). 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine (16.00 - 16.02 Nieuws). 17.00 Overheidsvoor lichting. KRO: 17.10 Voor de kinderen. 17.50 wereldkampi oenschappen wielrennen op de baan voor amateurs te Brno. 18.00 stereo: Metropole-orkest. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgymn. 7.20 Stereo: lichte gram. muz. 8.00 Nieuws. 811 Radiojourn. 8.20 Stereo: lichte gram. muz. (8.30 - 8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. N.O.S.: 9.00 Progr. over de vroegere invalidlteltsverrekening. 9.25 Gram. muz. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. (11.00 - 11.02 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten). 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojourn. N.O.S.: 13.30 Klein chanson. 14.30 Muziek en nieuws onze zuiderburen. AVRO: Stereo: Klassieke operafrae- menten (gr). 16.00 Nieuws. 16.02 Kunstkroniek. 16.29 Stereo: moderne ortiestmuz. (opn). 17.00 Stereo: Big Band Beat. 17.25 Stereo: Jazz Spectrum. Pi m. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen: VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite (12.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Licht platenprogr. (14.00 Nieuws). 13.00 Nieuwx. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03 - 18.00 Licht platenprogr. (17.00 - 17.02 Nieuws). urn. ison. van 15.00 ding van de Tweede-Kamerirakties van PPR en PvdA tijdens het debat over de bezetting van het Maagden huis. Die houding deed de twijfel bij de pacifisten over het slagen van het gesprek toenemen. „Gelijkhebberig" Het bestuur van de PPR meent dat lüe PSP de neiging laat doorklinken, „het eigen gelijk opzichtig te etale ren". En dat, „terwijl de politieke vernieuwing, waarvoor we ons heb ben ingezet, juist veronderstelt dat we af zien te komen van de gelijk hebberige toon, die partijen zo'n slechte roep bij de kiezers heeft be zorgd". Men is ervan overtuigd, dat er tus sen de drie linkse partijen genoeg punten van overeenkomst bestaan om verder aan het Progressief Akoord te bouwen. Hilversum 1 8.00 uur 4e deel Symfonische werken van Mahler. 9.35 uur documentaire „Een kwarteeuw na de vrijma king" (slot). 10.20 uur avondoverdenking. 10.45 uur Liederen van Hugo Wolf in diverse vertol kingen. 11.30 uur Vers in het gehoor: poëzie Hans van de Waarsènburg. Hilversum II NOS 8.05 uur discussie Monument op de Dam. 8.30 uur Javaanse Gamelan (III). 9.00 uur kamermuziek: Omroepkamerkoor, daarna Ka merorkest Pieter Hellendaal en violist Paul Namotte. 9.50 uur minimagazine Radiorama. 10.55 uur Midnight Music. 45 „Nee, dat zeker niet, eerder nog iets kleiner als het kan." „Dat kan natuurlijk. Dan maak ik het in verhouding een centimeter korter en 'n tikkeltje lager." „Goed. En wat moet mij dat kosten?" „Tja, het is 'n knutselwerkje, maar Ik doe het graag. Tien gulden, is dat goed?" Verster knikte toestemmend en keek toen opzij omdat hij het grind hoorde knarsen. Het was een jong meisje dat met haar rijwiel het geluid veroorzaakt had en nu, met de fiets aan de hand de werkplaats binnenkwam. „Dag meneer, dag vader," groette ze. „Dag juffrouw," zei Verster. Boekels mompelde: „Dag kind," zonder zich te laten afleiden van zijn bezigheid. „Het wapen ongeveer zo groot?" vroeg hij en wees naar de cirkel die hij op het deksel van de tekening getrokken had. „Best, ik laat de verdere uitvoering aan u over. Wanneer kan het klaar zijn, denkt u?" „Een... twee dagen. Heeft u er haast mee?" „Als het morgen klaar kan zijn, dan wel graag. Ik wilde hier nog een paar mensen bezoeken en dan weer weggaan. Misschien weet u waar de familie Geurtsema woont, dan zou lk daar nu nog even heen kunnen gaan." Zowel de man als het meisje, dat een boodschappentas van de bagagedrager had losgemaakt leek geschrokken bij het noemen van Geurtsema's naam. Het meisje keek nieuwsgie rig naar Verster, de man wendde zich met een verstard gezicht af zonder te antwoorden. „Die wonen hier niet meer. De moeder is gestorven en de zoon is weggegaan," zei het meisje. „Weet u ook waarheen hij gegaan is?" vroeg Verster vriendelijk. „Breng de boodschappen bij moeder, Neeltje," kwam Boe kels tussenbeide. Zijn bevelende toon bracht een kleur van ergernis op haar wangen. Aarzelend liep zij naar een deur achter in de werkplaats die blijkbaar toegang tot het woon huis verleende. „Nee, meneer, wij weten niet waar hij heengegaan is,' 'zei Boekels daarop op stroeve toon. „Ik zal proberen het doosje in de loop van morgenmiddag klaar te hebben en het in „Het witte paard" laten bezorgen." Inmiddels had het meisje de deur geopend. Zij bleef even staan en haar blik richtte zich weer op Verster. Bijna onmerkbaar schudde zij haar hoofd, maar toen haar vader zich naar haar omkeerde verdween zij in het binnenhuis, „Ik zal het geld ervoor klaar leggen, voor geval ik er niet mocht zijn," antwoordde Verster. „Wilt u mij dan zeggen aan wie ik het adresseren moet?" „Och ja, natuurlijk. Mijn naam is Verster", deelde hij de timmerman glimlachend mee. Zijn vriendelijke houding oogstte geen succes meer. Boekels gezicht behield zijn stroe ve, afwijzende uitdrukking en Verster begreep dat hij zijn poging om nog iets over Henri Geurtsema gewaar te worden bij deze man wel kon opgeven. Hij wenste hem goedemiddag en keerde naar zijn logement terug. Toch leek het hem dat zijn bezoek nog wel enig resultaat zou kunnen opleveren door middel van de dochter. Als hij tenminste de kans kreeg contact met haar op te nemep, anders was dat sigaretten doosje een onnutte uitgave geweest. Maar, mijn hemel, hij zou toch wel iets kunnen bedenken waardoor hij haar te spreken kon krijgen...? In zo'n kleine plaats moest het toch tamelijk makkelijk zijn iemand te ontmoeten als je dat per se wilde. Zij had hem iets duidelijk willen maken, dat was zeker. Maar wat? Had zij, zoals hij hoopte, met haar hoofdschudden haar vaders woorden willen logenstraffen? In dat geval was de mogelijkheid groot dat zij zelf Henri's adres ook wist. Maar het zou ook kunnen zijn dat zij hem had willen waarschuwen niet op het onderwerp door te gaan uit vrees dat het haar vader te veel opwond. Hoewel, nee, die indruk had haar houding toch niet gewekt. Nou ja, afwachten maar, hij zou wel zien erachter te komen wat zij bedoeld had. Er was nog tijd genoeg voor een aperitief toen hij „Het witte paard" bereikt had. Hij bestelde een sherry en nodigde de waard uit hem gezelschap te houden. „Met genoegen en bedankt. Maar als het u hetzelfde is neem ik liever een Bols", antwoordde Burgers. Hij vulde de glazen en bracht ze naar het tafeltje waaraan Verster zat. „En meneer, heeft u nog iets bereikt?" informeerde hij nadat hij ook'had plaats genomen. (Wordt vervo lg<R Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh Lappie Loep en het geheim van de degenstok 1297: „Nu kan ik mijn rechtmatige bezit mooi la ten afpalen", grinnikte Go- zewijn en hij liet weinig tijd verloren gaan. Hij schakelde de landmeetkun dige dienst van de voort varende gemeente Rijk- huyzen in en ging aan de slag. Hij nam persoonlijk de leiding in handen en omdat hij over een oude plattegrond beschikte ging dat allemaal erg gemakke lijk. Hij beschikte nu im mers over een vast punt om te starten: de ver vallen slotbrug van de voor malige havezate Uylen- borg. Zo zien wij hem hier trots en zelfverzekerd be zig, daarbij geholpen door Hendrik-Jan Hoedjes, die het fijnere rekenwerk opknapte, en Cornells Pet, die de rood-witte stokjes uiterst bekwaam han teerde Maar een eindje verder in het bos zat de voortrekker Loetje Sa- loe. Een gezellig kampvuurtje flakkerde voor zijn tent en omdat kamperende voortrekkers geen ongewone verschijnselen zijn in de bossen, werd er dus niet veel aandacht geschonken aan deze sportieve natuurliefhebber. En had men dat nu maar wél gedaan, dan had men wellicht kunnen zien, dat Loetje een veldkijker hanteerde, waarmee hij minder naar de wonderen der natuur speurde dan naar Gozewjjn. Zo kwam het, dat voortrekker Loetje de arge loze boekhandelaar op een gegeven moment blij zag rondspringen bij de res ten van de slotbrug. „Hoera!!!" juichte Gozewün. „De schat ligt op MIJN TERREIN!!" 1- „Er gaat toch niets boven het edele vak van mmarskramer", vond Jonas en hij keek met een lachend gezicht naar zijn vriendje Lappie. „Heb je er spijt van dat je destijds met mij bent meegegaan?" Lappie schudde het hoofd. „Nee Jonas," zei hij. „Ik heb mij tot nu toe best geamuseerd. De afwisseling, die wij hebben, zal menigetn ons benijden, denk ik". Jonasknikte. „En de kunst van het zakendoen, de sport om aan een kammetje van tien cent nog iets te verdienen, dat vind ik ztx aantrekkelijk...." Ze lipeen een poos zwijgend verder. Om hen heen was een| vredig landschap. De zon zakte langzaam naar de kimme en het werd schemerig. „Kom", zei jonas, „we moeten een beetje doorlopen, willen wij nog voor het donker thuis zijn...heerlijk! straks de warme kachel en een lekkere bo terham...hmmmmm" „Hé, wat is dat!" onderbrak hij zijn overpijnzingen, terwijl hij met een nieuwsgierig gezicht naar de grond keek 0m - ju - ©PIB

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7