Wereldraad hoort scherpe woorden over Griekenland Orthodoxie in Afrika groeit Nikolaos van Alexandrië nieuwe leider orthodoxie? jikm Gecommitteerden niel bij alle examens Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze... Mammoetcongres van Jehova's getuigen HERDENKING VRIJMAKING Chr. geref. mannen naar Amersfoort Uitspraak over Ierse Paisley ingetrokken Cuba Wolfheze buiten kerkverband KRACHTIG Reizen van patriarch vallen op Prof. dr. C. M. J. Sicking: BEROEPINGSWERK Radio won kwè van lutherane in Japan MAANDAG 18 AUGUSTUS 1969 Boven de pericoop van vers 2 tot 16 in hoofdstuk 3 van Phi- lippenzen staat in mijn bijbel: ..de zware gerechtigheid". Het gaat daar om de gerechtigheid die niet de vrucht is van men selijke vroomheid, maar van geloof. En dan zegt Paulus: „Niet, dat ik het reeds zou verkregen hebben of reeds volmaakt zou zijn Wij willen aan het geloof altijd eisen stellen. Je moet dit ge loven en dat, zus en zo. Anders hoor je er niet bij. Dan moet er kerkelijke tucht toegepast worden. De bijbel echter spreekt alleen over kerkelijke tucht als er daden zijn die niet passen in het leven van een christen. Paulus zegt niet dat hij dit gelooft en dat gelooft, maar dat hij Jezus Christus gelooft. En dan ineens beseft hij hoe men selijk, hoe zwak dat geloof is. Jk ben nog niet volmaakt." Maar hij zit niet in de put. Hij voegt eraan toe: lk jaag er na". Hij wil Christus iedere dag beter leren kennen. Hij wil iedere dag meer van Zijn opstandingskracht ervaren. Hij is bereid iedere dag te stellen in het teken van de gemeenschap met de dood ran Christus. God vraagt geen volmaakt geloof. Ik schreef dat vorige week en ik moet het hier herhalen. Wij zijn mensen. Wij zijn niet volmaakt. Daarom kunnen we ook niet volmaakt geloven. We kunnen ons alleen maar naar Christus uitstrekken. We lezen vandaag: Nehemia 2 11-20. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan oostze gels te worden Ingesloten. Vraag: Ons uitpad naar de open bare weg is aan beide zijden be grensd door woningen. Een der be woners heeft met onze toestemming al vele jaren een schot naast de deur in het uitpad geplaatst. Dit schot staat geschoord tegen onze woning. Wij hebben nu een auto gekocht, doch kunnen deze niet in de schuur stallen doordat het schot in het uitpad staat. We hebben de bewoner gevraagd dit schot weg te halen maar hij wei gert dit. Bij een akte van ruiling is bepaald, dat de grond over een breedte van drie meter over het ge hele uitpad niet bebouwd of belem merd mag worden, maar steeds moet strekken tot weg voor de be woners der huizen. De akte is in mijn bezit. Antwoord: De in uw bezit zijnde akte bepaalt duidelijk, dat het uit pad over een breedte van drie meter niet bebouwd of belemmerd mag worden doch tot weg dient te strek ken. Ons inziens is uw tegemoetko ming aan uw buurman om tijdelijk een schot te plaatsen te beschouwen als een ..sedogen". dat voor uw buurman geen recht schept, tenzij uitdrukkelijk anders is overeenge komen. Indien uw buurman bij zijn wei gering blijft, zal u hem door een rechterlijk bevel tot wegneming kunnen dwingen. U dient zich hier voor tot een advocaat te wenden. Vraag: Ik bezit enkele koopcon tracten van omstreeks 1840; hierin wordt niet gesproken van are of centiare maar van roeden en ellen. Waarom werkten zij toen met roe den en ellen en hoe groot zijn de daarmee aangegeven lengton? Antwoord: Het heeft duizenden en duizenden jaren geduurd, eer de mensen ertoe overgingen, één maat vast te stellen die over de hele wereld zou moeten gelden. Elke kleine geïsoleerd levende groep kreeg door gewoonte eigen maten, die men op zeer eenvoudige wijze vond. Duim is de dikte van een mensenduim. span de afstand tussen duim en middelvinger, el de afstand tussen elleboog en vingertoppen, va dem de afstand tussen beide handen als men de armen wijd uitstrekte. In Rijnland en andere streken kende men als maat de roede, een stok van bepaalde lengte dus. Al spoedig kwam men tot zekere stan daardisatie van maten voor bepaal de gebieden, doch zij verschilden van streek tot streek. Pas in de Franse revolutie stelde men een maat vast die voor de hele mensheid zou moeten gelden, name lijk de meter, die een 40-miljoenste van de aardomtrek zou moeten zijn. Een standaardmeter werd te Parijs vervaardig. Later is gebleken dat deze niet Drecies overeenkwam met een 40 miljoenste van de aardom- trekt, doch toen had het weinig zin meer alsnog veranderingen aan te brengen. Intussen is het niet gelukt de me ter over de hele wereld als stan- daardmaat in te voeren. In An gelsaksische landen gebruikt men de duim, de yard en andere niet-me- trieke maten. De el is 0.688 meter, de Rijnlandse roede 3.767 meter, de Rijnlandse voet 0,314 meter, een vierkante Riinlandse roede is 11.2896 vierkante meter. Vraag: Wie levert de zwarte ge breide sokken, die de jongens bij de Marine dragen? Antwoord: Er is geen vaste lever ancier. Naar behoefte wordt er een inschrijving gehouden, waarbij de Marine strenge keuringseisen stelt. Er kan dus telkens een ander wor den aangewezen. NEURENBERG Gisteren werd in Neurenberg een congres gesloten, dat beschouwd wordt als tiet grootste, dat ooit in Europa is gehouden. Een week lang waren daar 122.000 Jehovah's getuigen uit 75 Landen bijeen voor een congres onder het thema „Vrede op aarde." Het programma, dat bestond uit lezingen en bijbelse toneelstukken, werd uitgevoerd in ze ven talen, waaronder ook Nederlands De Nederlands-Belgische groep was 18.489 man sterk. In een toespraak tot hen vertelde de president van het Wachttorengenootschap, de Ameri kaan Nathan Knorr, dat nog dit jaar de complete Nederlandse bijbelverta ling van de Jehovah's getuigen zal verschijnen. Deze vertaling is ge baseerd op de Engelse New World Translation. Het grootste congres, dat ooit ter wereld gehouden is, in 1958 in New York was ook van de Jehova's getui gen. Er waren er toen meer dan 250.000. DEN HAAG De landelijke her denking van de Vrijmaking zal zater dag niet in het Congresgebouw wor den gehouden, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar in het Cir custheater in Scheveningen aan het Gevers Deynootplein. De bijeenkomst duurt van twee tot vijf uur. De leiding berust bij de Haagse predikant ds. D. Los. De sprekers zijn prof. J. Kamphuis, dr. C. Trimp en dr. J. Douma, waarna ds. D. van Dijk een slotwoord spreekt en de bijeen komst sluit. Voor de bijeenkomst zijn geen toe gangskaarten nodig. Om de kosten te dekken, zal een collecte worden ge houden. De meeropbrengst van deze collecte zal ten goede komen aan de Theologische Hogeschool. ENSCHEDE De bond van christelijk gereformeerde mannen verenigingen houdt zaterdag 27 sep tember zün toogdag in de Ich- tuskerk in Amersfoort. Ds. J. Manni uit Boskoop zal spreken over „Revo lutie en Evangelie". 2 3 4 S 6 7 8 9 2 3 6 7 8 9 KRUISWOORD-PUZEEL Horizontaal: 1. mannelijk beroep - optelling: 2. vette vloeistof - begrip; 3. vermoei- - lus - vlaktemaat; 4. meisjesnaam -japans spel - visje; 5. klein kind - plaats in Gelderland - eenmaal: 6. Europeaan - boom- glij- voertuig; 7. sint (afk) - voornaamw - de bovenste halswervel; 8. vrouw van Jacob - muzieknoot - water in Friesland - atmosfeer (afk); 9. meisjesnaam -godin van de vrede. Verticaal: 1. scheepskeuken -berg plaats; 2. lelieachtig gewas - ketting; 3. vis; 4. bontjas - rivier in Engeland - muzieknoot; 5. enkele - vervelend; 6. paard - schaaldier: 7. hoop - water in Z.H.; 8. nakroost - telwoord (eng) - voorzetsel; 9. vogel - scheik. element - sociëteit (afk). Oplossing vorige puzzel. 1. omstreeks, 2. spaarzaam. 3. koppeling, 4. regeleren. 5. voorradig, 6. onder aan, 7. bandeloos, 8. meesteres, 9. brandaris. OPPERDOES. (Van een onzer medewerkers) LONDEN Een voetnoot in een van de informatieve docu menten van het Centraal Comité van de Wereldraad van Kerken, dat in Londen vergadert, veroorzaakte een flinke opschudding. Alan Booth, een van de stafleden van de Wereldraad gaf infor matie over de kerkelijke situatie in Noord-Ierland. Daarbij kwam ook de vrije Presbyteriaan, ds. Ian Paisley ter sprake. Een Britse baptist, die allerminst beschouwd kan worden als een vriend van Paisley maakte bezwaar, omdat de opmerking over Paisley het Noordierse vuur alleen maar opporde. Alan Booth schreef in een post scriptum dat de invloed van Paisley hoofdzakelijk te danken is aan „poli tieke vooroordelen de welsprekend heid van een markktkoopman en het gebruik van tijd tot tijd van wapens om de argumenten kracht bij te zet ten." De secretaris-generaal van de Unie van Baptistengemeenten in Engeland en Noord-Ierland, David Russel, maakte bezwaar tegen deze uitspraak. Hij zei helemaal geen ver dediger van Paisley te willen zijn, maar was van mening dat een derge lijke uitspraak alleen maar werkte als olie op het vuur van de Noord ierse onlusten. ■fa Ierland Eugene Carson Blake haakte er on middellijk op in. Hij zei dat de uitspraak uit het document geschrapt zou worden en vroeg de journalisten daar nota van te nemen. Een beetje zuur voor hem was dat het aantal journalisten op dat mo ment al sterk geslonken was, omdat, zoals een staflid van de informatie dienst verklaarde, journalisten op dracht hadden gekregen het Centraal Comité in de steek te laten en de onlusten in Noord-Ierland te gaan verslaan. Het belangrijkste rapport dat za terdag aan de orde kwam, was het verslag van de CCIA, de commissie voor internationale zaken. Dit is de arm van de Wereldraad die onder meer de politieke uitspraken van de raad voorbereidt. Het verslag werd aangeboden door dr. Ulrich Scheuner uit Duitsland, die in het bijzonder dank bracht aan de twee mannen die na de oorlog deze commissie geleid hebben en nu gepensioneerd zijn: ,dr. Frederick Nolde, de directeur en sir Kenneth Grubb, de voorzitter van de commis sie. Griekenland Scheuner deelde mede dat de nieu we directeur, dr. Leopold Niilus, de 39-jarige Argentijn die in Estland ge boren is, verleden maand zijn werk begonnen is.-Het rapport was bijzon der voorzichtig en mild opgesteld. Toch vielen de sterkste woorden over een situatie die de Wereldraad tot nutoe met heel zachte handschoenen heeft aangepakt. „Op het terrein van de mensen rechten," zo staat in het rapport te lezen, „voelde de CCIA een bijzonde re verantwoordelijkheid ten aanzien van de binnenlandse situatie in Grie kenland, die helaas geen tekenen vertoont van verandering of verbete ring. De commissie blijft alle moge lijkheden onderzoeken om het lot van hen die wegens hun politieke overtuiging lijden onder het regime te verzachten." iHet rapport komt echter niet met bepaalde voorstellen. Gezegd wordt dat het beter is te wachten tot de Europese Commissie voor mensen rechten, die in Straatsburg vergadert, met een uitspraak komt. Die wordt komende oktober verwacht. Roemenië Patriarch Justinus van Roemenië vond dat een merkwaardige gang van zaken. Deze „metropoliet van Molda via", zoals ook een van zijn titels luidt, vond het vreemd dat de com missie van de Wereldraad zich zo af hankelijk maakte van het rapport van een Europese commissie. „Wij winnen toch onze eigen inlichtingen in," zei hij, „op grond van ons eigen christelijk geweten." Hij wilde dat de commissie van de Wereldraad contact zou opnemen met de Orthodoxe Kerk van Griekenland. Deze kerkelijke leider van achter het ijzeren gordijn had er alle vertrou wen in, zo zei hij, dat de Griekse Kerk de juiste maatregelen zou ne men. Professor Constantine Bonis van Athene was het daar helemaal mee eens. Tevens klaagde hij dat er zo veel gezegd was over zijn land ter wijl de commissie had gezwegen over afschuwelijker wereldproblemen. Hij ontkende dat er geen verbetering te bespeuren is in de Griekse situatie en voerde als argument aan dat de pre mier van Griekenland nog maar on langs heeft gezegd dat er volledige persvrijheid is in zijn land. „Griekenland," zo riep hij uit, „is een vrij land. U kunt komen en met eigen ogen zien hoe de mensen daar leven." Hij waarschuwde de raad dat hij de kwestie ter sprake zou bren gen in de commissie voor pre-advies die dit verslag van de CCIA moet gaan bespreken. zijn land. Hetfeit dat de bevolking van Rhodesië in het rapport werd opgeroepen om de voorgestelde nieu we grondwet te verwerpen, achtte hij juist. Maar sancties, zo zei de anglicaan uit Rhodesië, Dean Wood, hebben nooit iets uitgehaald, halen nu niets uit en ik ben er absoluut zeker van dat ze ook nooit iets zullen uithalen." Hij vroeg de vergadering de „holle vooronderstelling" niet te aanvaarden dat sancties het probleem kunnen op lossen. Ook de kwestie Cuba kwam ter sprake. De Amerikaan, dr. John Co ventry Smith zei, dat hij het eens was met het rapport, dat wil dat de Verenigde Staten zijn handelsbeper kingen ten aanzien van Castro's Cu ba intrekt en de diplomatieke betrek kingen hervat. Smith vroeg zich ook af, of het wel wijs was van de CCIA om te wach ten met een uitspraak over Grieken land tot de Europese commissie in Straatsburg tot een uitspraak is ge komen. Als Straatsburg tot de conclu sie komt dat de burgerrechten onder drukt worden, dan verwachten we van dè CCIA dat deze de feiten zorg vuldig toetst en met eigen suggesties komt, zei hij. Het debat over dit rapport begon met een nogal on-Berkhof-fiaanse voorzichtige bijdrage van prof. dr. H. Berkhof. Hij vroeg discretie bij de behandelingen van „uiterst delicate kwesties." Hij verzocht de aanwezi gen „goedkope woorden" te vermij den en wees er op dsrt het soms een christelijke plicht is om te zwijgen. •fe Nieuive leden Eerder op de dag werd besloten al de kerken die zich voor het lidmaat schap hebben aangemeld te aanvaar den. Het zijn de grote Kongolese „Kerk van Christus op aarde door de profeet Simon Kibangoe" die on geveer 3 miljoen leden telt, de snel groeiende Evangelische Pinksterkerk van Brazilië en de nog sneller groei ende Karo-Banakkerk uit Noord- Sumatra. Tijdens de persconferentie van za terdagmiddag zei vice-voorzitster Pauline Webb, dat de nieuwe kerken een „infusie van Nieuwtestamentisch christendom" betekenen. Enige Russisch-orthodoxe afgevaar digden hadden het er wat moeilijk mee om de volkomen Afrikaanse kerk uit Kongo te aanvaarden, om dat die geen waterdoop kent. Maar toen er gestemd moest worden stem den ze niet tegen. (Van onze kerkredactie) THESSALONIKI De ters-orthodoxe Kerken telli Afrika ongeveer 18.000 ledei door 150 zendingsstations telyk verzorgd worden. Dit 1 uit een jaarverslag van Grieks-orthodoxe zendini nootschap „Vrienden van Oe da". De orthodoxe zending v hoofdzakelijk in Oeganda, K Tanzania en Kongo. Alleen in Oeganda heeft de doxe zending haar leden direct animistische stammen gewormer ze kerk is al bezig om op eigen te staan. Ze telt reeds 15 nati priesters en 7 lekentheologen theologen in de orthodoxe Kerl hoeven niet tot priester gewl worden om hun werk te ki doen. In Kenia en Tanzania heeft d thodoxe zending haar aai hoofdzakelijk aangetrokken uit testantse kringen. Vele Afrik christenen wendden zich tot omdat zij meenden meer kaï hebben de orthodoxe kerk een Afrikaans gezicht te geven. •fa Rhodesië Een waarnemer uit Rhodesië was niet gelukkig met wat' het rapport adviseerde ten aanzien van zijn land. Hij zei ontsteld te zijn over het feit dat het CClA-verslag p(eit ,vbor. een versterking van "de sancties tegen WOLFHEZE De eerste kerk uit het nieuwe handboek van de Gere formeerde Kerken (vrijgemaakt) is buiten het verband geplaatst. Het is de kerk van Wolfheze. In deze 57 leden tellende kerk was in mei een breuk ontstaan. Een ouder ling scheidde zich af, onder meer om dat de kerkeraad een ondertekenaar van de Open Brief had laten voorgaan. De classis Arnhem heeft nu besloten deze ouderling te helpen, het getal ambtsdragers uit te breiden en de andere groep niet meer op de clas sis te ontvangen. Het Centraal Comité van de Wereldraad vergadert in Canter bury de zetel van de primaat van de Anglicaanse Kerk. Er wordt vergaderd in de aula van de universiteit van Kent. Voor zitter M. M. Thomas uit India spreekt de vergadering toe. Op het podium zitten vice-voorzit ster Pauline Webb en en secre taris-géneraal Eugene Carson Blake. pijnstillende, koortswerende. snelwerkende cachets (Van onze kerkredactie) ALEXANDRIë/ATHENE De Grieks-orthodoxe patriarch van Alexandrië (Egypte) Niko laos VI, heeft een officieel be zoek aan Rusland gebracht, ge volgd door bezoeken aan Istan- boel en Athene. In Odessa had hij langdurige besprekingen met patriarch Alexei. Daarvan bracht hij verslag uit aan patriarch Athenagoras in Istanboel en aan aartsbisschop Hieronymos in Athene. Eerder dit jaar bracht de patriarch van Alexandrië al bezoeken aan Istanboel, Athene en Sofia. En nu is hij na een bezoek aan Beiroet naar zuidelijk Afrika gereisd, waar hij de orthodoxe bisdommen in Zuid-Afrika en Rhodesië zal bezoeken. Deze opvallende reisactiviteiten doen vermoeden, dat Nikolaos de rol van de hoogbejaarde Athenagoras gaat overnemen als de internationale representant van de wereldortho- doxie. De patriarch van Alexandrië neemt na die van Istanboel de hoogste rang in de orthodoxe hcrar- chie in. Dit rijzen van de ster van Nikolaos doorkruist de plannen van aartsbis schop Hieronymos, het hoofd van de Griekse Kerk. Hij streefde er naar, om de patriarchaten van Alexandrië en Jeruzalem alsmede de Griekse di- aspora-gemeenten in West-Europa en Amerika (die onder de jurisdictie van Istanboel staan) onder zijn jurisdictie te krijgen. Er gingen zelfs geruchten, dat er al besprekingen waren gevoerd tussen de Griekse en Turkse regering en dat Turkije niet ongenegen was. om na de dood van Ahenagoras diens patri archenzetel van Istanboel te ver plaatsen naar Athene. Op deze wijze zou het pan-Griekse patriarchaat, dat Hieronymos in Athene wilde creëren, een waardige tegenhanger kunnen vormen van het patriarchaat van Moskou als de twee polen van de oosterse orthodoxie. Een sterk wapen daarbij was, dat de patriarchaten van Konstantinopel, Alexandrië en Jeruzalem krachtens traditie wel een vooraanstaande plaats innemen, maar in feite al lang tot kleine kerkjes gereduceerd zijn, die voor een belangrijk deel in stand kunnen blijven dankzij subsidie uit de Griekse staatskas. Dat de Griekse regering dit voor jaar de autonomie van de monniken republiek op de berg Athos ophief en enkele bisdommen in Noord-Grieken land. die onder Konstantinopel (Istanboel) ressorteerden, overhevel de naar Athene, vermeerderde de spanning, terwijl er tussen Athene en Alexandrië ook een financieel con flict was. SOEPELER Het is echter opgevallen, dat sinds premier Papadopoelos het ministerie van eredienst heeft overgenomen, de Griekse kerkpolitiek soepeler is ge worden. In het binnenland werd toe gegeven aan enkele eisen van bis schoppen. die protesteerden tegen de te strakke centralisatie. Patriarch Athenagoras heeft de verzekering gekregen, dat hij alle geestelijke en materiële rechten heeft op een omstreden klooster bij Saloni ka Verder laten de Griekse kranten zich weer lovend over de patriarch uit. nadat zij hem lange tijd doodge zwegen hadden. De financiële problemen tussen Athene en Alexandrië zijn opgelost en Nikolaos heeft weer een exarch (permanent vertegenwoordiger) in Athene benoemd. Deze post was als gevolg van het conflict meer dan een jaar onbezet. Het is niet onmogelijk, dat deze ontwikkelingen allemaal zijn te her leiden tot een meer kritische houding van de Griekse regering tegenover aartsbisschopHieronymos en zijn ambities. (Van onze onderwijsredacteur) ARNHEM, 18 aug. De Leidse hoogleraar dr. C. M. J. Sicking ziet voor de moeilijkheden bij de eind examens van het voorbereidend we tenschappelijk onderwijs als oplos sing dat op slechts een gedeelte van de scholen bijvoorbeeld de helft gecommitteerden zouden verschijnen. Pas in een laat stadium zou echter bekend moeten worden gemaakt wel ke scholen wel en welke scholen geen gecommitteeerden krijgen. Het bezwaar tegen schoolexamens geen controle van buitenaf zou hierdoor zoveel mogelijk ondervan gen worden, wan! elke school zou tot op het laatste moment moeten toe- werken naar een niveau dat gecon- troleerd wordt door buitenstaanders. Prof. Sicking (Griekse taal- en let- terkunde) lanceerde deze gedachte op j de jaarvergadering van de algemene lerarenvereniging. Staatssecretaris Grosheide heeft over de nieuwe exa- menregeling een verdeeld advies ont- vangen; het kernprobleem is: een mondeling examen met gecommit- j teerden of een schriftelijk examen l zonder gecommitteerden. Bij de groeiende omvang van het examenbedrijf blijkt het moeilijk voldoende gekwalificeerde gecommit teerden aan te trekken. Een universitair toelatingsexamen moet volgens prof. Sicking zo lang mogelijk afgewezen worden. Een der gelijk examen zou alleen de geschikt heid voor één studierichting onderzoe ken. De Leidse hoogleraar meent dat het beter is wanneer de diploma's NED. HERV. KERK Beroepen te Nunspeet. (vac. J. Wie man) toez.: P. Koeman te Bruchem en Kerkwijk. Bedankt voor Emm en (vac. W. Goed hart) toez.: B. C. Juckema te Marknes se NOP. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Sneek (vac. E. N. van Loo): J. N. Nammensma te Schie- j dam. Bedankt voor Rotterdam-Overschie: j K. J. Arwert te Balk. van alle vwo-richtingen (atheneui en B. gymnasium-alpha en -1 toegang geven tot verschillende dies. Maar men moet dan niet meer 1 zemogelijkheden scheppen dan zijn aangegeven. Een verdere vei ming zou een premie zijn op de i zijdige begaafdheid die velen ten rechte bij zich veronderstellen. Al a la carte eindexamen kan woi gedaan, zou de universiteit zich noodzaakt zien wél een toelatingsi men af te nemen. (Van onze kerkredactie) MIAMI BEACH. Florida dan een kwart van de nieuwe li van de Lutherse Kerk van Japan I toe. omdat ze via radioprogr: ma's het evangelie hebben geho Dit blijkt uit een mededeling van gurd Aske uit Genèvc, directeur de radio-afdeling van de Luthi Wereldfederatie. Tijdens een referaat, dat hij h in Miami Beach. Florida, riep hij lutherse kerken van Amerika op meer aandacht te schenken aan gebruik van de massamedia. I kerken moeten daarvoor ook rr fondsen ter beschikking stellen. Aske was onder meer dc eerste recteur van het lutherse radiostatl „De Stem van het Evangelie" Ethiopië. Het bereikt een groot d van Afrika en het gehele Nat Oosten met zijn programma's. Aske vertelde dat hij nu door regering van Ethiopië gevraagd is hij ook geen televisienet voor i land kan opbouwen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2