Raad Valkenburg over Boonrak en sport VLEET MÉisM ALLES £- MP» GASVERWARMING riiunderclap Newman: grote yerrassing Tijdelijke voorziening toch aanvaard BROOD- EN BANKETBAKKERS- BEDIENDE of HALFWAS en LEERLING Brood- en banketbakkerij H. Jonker Visserij nieuws bij de Tensia Nederland opgericht OMWISSELINGS VERHOUDING AKU-KZO De Auto Financier zet verlies om in winst komt u te weten op onzent- GEOPEND: J. MEYVOCEL Meidoornsfraaf 1, Kaf wijk aan Zee, Telef. 5445 Stones komen met twee l.p.'s In the year 2525 snel omhoog „Spooky Two" van Spooky Tooth LEfDSE COURANT DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 VALKENBURG Zoals wij gisteren reeds meldden, kwam de ge meenteraad dinsdagavond byeen. De tribune was bijna tot de laatste plaats bezet; we zagen vele leden van de voetbalvereniging „Valken '68" en van de sportvereniging „De Valken". Velen waren naar het gemeentehuis gekomen om te horen wat de raadsleden wel te zeggen zouden hebben over het op het laatste moment aan de agenda toegevoeg de punt: beschikbaarstelling gelden voor de aanleg van een voetbalveld aan de Zonneveldslaan. Afwezig was het PvdA-raadslid de heer De Jong. Burgemeester Van 't Wout dankte mede namens zijn echtgenote nog maals voor de hartelijke ontvangst in zijn nieuwe gemeente. Hij sprak de hoop uit dat de verstandhouding en samenwerking altijd goed zullen zijn. BAVO N.V. te Schiedam wil de opbouw van de gemeentelijke vracht wagen tegen een bedrag van f 1.000,- kopen. De heer Jac. v. d. Mey vroeg of het ophalen van het huisvuil nu definitief op de nu toegepaste wijze blijft gebeuren. Het was immers maar een proef. De burgemeester noemde het ophalen van het ver pakte huisvuil arbeidsbesparend en hygiënisch. Deze proef is bijzonder goed bevallen. Wij zullen met het ophalen van het huisvuil op deze manier blijven doorgaan, aldus de heer N. van 't Wout. Bij een wijziging van de bouw verordening vroeg de heer Jac. v. d. Mey of artikel 50 van deze verorde ning het onmogelijk maakt een be drijf achter of naast een woning te stichten. Dit is inderdaad de bedoe ling van het artikel en terecht, al dus de voorzitter, getuige de vele klachten inzake lawaai, veroorzaakt door bedrijven gelegen binnen de bebouwde kom. Wel kan ontheffing worden verleend. De heer S. M. Poot vond deze verordening dermate in gewikkeld dat hij verzocht de vast stelling van het ontwerp-verorde- ning tot de volgende vergadering uit te stellen. Na enige discussie werd toch besloten tot vaststelling over te gaan. Boonrak Er werd gesproken over de be slissing van Gedeputeerde Staten om de goedkeuring te onthouden aan het bestemmingsplan 't Boonrak. „Van deze beslissing hebben wij met grote teleurstelling kennis geno men", aldus de burgemeester. „Er kan beroep worden aangetekend te gen deze beslissing. Als u echter ziet hoe gedocumenteerd de beslis sing van G.S. is, dan kunt u nagaan dat het moeilijk is voldoende motie ven te vinden binnen een zo kort tijdsbestek, waarop dit beroep wordt gegrond". B. en W. stelden daarom voor reeds nu tegen deze beslissing beroep aan te tekenen bij H. M. de Koningin met daarbij de aanteke ning, dat de motivering op een later tijdstip volgt. Dokter v. Delft (ARP) vroeg of het mogelijk is het beroep weer in te trekken indien er geen goede motieven kunnen worden aan gevoerd. Dit is te allen tijde moge lijk. Het gaat er om, tijd en vrijheid te hebben motieven te vinden. „Daar B. en W. ten stelligste van oordeel zijn, dat ook u bewust gekozen hebt voor 't Boonrak als woongebied van de toekomst, stellen wij voor in be roep te gaan". Hiertoe werd besloten. Het bestuur van de vereniging voor het chr. onderwijs verzocht me dewerking te verlenen voor het aan brengen van een noodvoorziening in de hal van het schoolgebouw aan de Broekweg voor het geven van onderwijs. De kosten worden be groot op f 4368,-. Mevr. Mizee-Blok vroeg of het niet mogelijk was voor de 8e leerkracht de kleine zaal van het Dorpshuis beschikbaar te stellen. Dit heeft echter veel bezwaren. Be sloten werd tot medewerking. Voetbal B. en W. zijn erin geslaagd een terrein te vinden voor de voetbal sport. Het betreft een perceel grond aan de Zonneveldslaan, eigendom van de heer C. Bol, Hoofdstraat 122. De heer Bol heeft wel bedongen, dat hij in aanmerking kan komen voor gebruik van een perceel grond in 't Boonrak, ingezaaid als grasland, dat indertijd is gekocht van de fa. De Zwart. De gemeente heeft het recht dit terrein te pachten voor een pe riode van tenminste tien jaar, slechts opzegbaar na vijf jaar. De totale kosten voor aanleg bedragen f 32.000.- Wanneer het terrein nog vóór de winter geheel kan worden aange legd, is het mogelijk volgend seizoen hierop te voetballen. De heer v. Delft vroeg: Is het be doeld als definitief sportveldencom plex? Burgemeester van 't Wout: Nee, wat hier wordt voorgesteld is een tijdelijke voorziening. Er is nog geen definitieve oplossing mogelyk. Wfj worden echter gedwongen stap pen te ondernemen om te voorkomen dat de voetbalvereniging „Valken '68" volgend jaar niet meer over een terrein kan beschikken (de club speelt sinds de oprichting vorig jaar op een terrein in Katwijk, eigen dom van de gemeente Katwijk). De Katwjjkse sportcommissie heeft na melijk geadviseerd het terrein nog maar voor één jaar aan Valken '68 te verhuren. Daarbij komt dat, zou dit advies niet worden opgevolgd, rekening moet worden gehouden met een aanzienlijke verhoging van de huurprijs per jaar. Willen we voorkomen dat de voetbalvereni ging op straat komt te staan, dan moeten we wel overgaan tot deze tijdelijke maatregel. Dokter v. Delft: Alweer een bedrag van f 32.000,- voor een tijdelijke voorziening. Is het niet mogelijk een voetbalterrein te projekteren in het gebied waar het definitieve sportveldencomplex komt? Volgens wethouder P. Langc- lcr zou een plan voor een vast sport veldencomplex een langdurige proce dure worden. Een tijdelijke voorziening is nog altijd veel voordeliger dan aanleg van een sportveldencomplex. Toch bleef dokter v. Delft het jammer vinden geld te moeten ste ken in tijdelijke dingen. De heer S. M. Poot sprak de hoop uit dat de agrarische sector niet zal worden benadeeld. „Enige tijd geleden is er voor de aanleg van een sportveldencomplex voor een vermogen aan grond in het Duifrak aangekocht. Waarom rea liseert u die tijdelijke voorziening daar dan niet? Wethouer G. Vis. Dit is niet te verwezenlijken, bovendien hebben we daar een andere bedoe ling mee. Poot: Maar voor de raad is de grond in 't Duifrak nog steeds bestemd voor sportvelden. Vis: Dat zou zeker 8a 9 ton gaan kosten en dat is niet te verwezenlijken. Poot: Dat is helemaal mooi. Dan is de raad toen lelijk bij de neus genomen. Dat is toch wel erg; dan gaan we iets kopen dat we niet gaan gebrui ken. Ik ben tegen dit plan. Jac. v.<L Meij: Ik sta volkomen achter Poot. Kan deze tijdelijke voorziening niet in het Duifrak? Vis: Er is daar ner gens een stuk grond waar een veld op past. Dan moeten er sloten wor den gedempt en komen we zeker aan f 130.000 voor het geschikt ma ken. Langeler: Daar moeten sloten uitgebaggerd en geschoond worden, waarin zand moet worden gebracht. We komen zeker aan f 150.000. De burgemeester probeerde de hr Poot tevreden te stellen met de opmer king: „Voor de grond in het Duifrak ko men we spoedig met een voorstel". Poot: Mijnheer de voorzitter, ik hoop niet dat u in de fout van uw voorganger vervalt De raad krijgt geen gelegenheid zich voldoende te oriënteren. Daar voelen we niets voor. Ik hou niet van dwangmaatre gelen zoals.want anders staat de voetbalvereniging volgend jaar op straat. Ik wil toch wel even duide lijk stellen dat ik niet tegen een voetbalterrein ben. Langeler: Er zijn tientallen men sen benaderd. In het Duifrak waren vele bezwaren. Daarbij komt dat Katwijk het terrein niet meer wil verhuren. Nadat mevr. Mizee-Blok nog had geïnformeerd of er bijv. in Rijns- burg niet iets viel te bereiken werd op verzoek van de heer Poot het voorstel in stemming gebracht. De uitslag van de stemming was: 4 stem men voor het voorstel van B. en W. en 2 tegen (mevr. Mizee-Blok en de heer Poot). Aan de heer N. Ouwersloot, die binnenkort 65 jaar hoopt te worden, werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. Gevraagd Tramstraat 2, Rijnsburg Telefoon 2181 IJMUIDEN Voor de vaartuigen, die de tong als doelwit hadden geko zen, was niet veel succes weggelegd. In de buurt van de routeboeien stel den de bemanningen alles in het werk om tot een behoorlijk resultaat te geraken maar al deze inspannin gen waren tevergeefs. Een enkele keer kreeg men uit een trek 25 kilo tong, vergezeld van een mand of ze ven andere vis, aan boord. Hierbij was de schol in de meerderheid. Dikwijls moest men met de helft tevreden zijn. Onder de Nederlandse kust was ook al niet veel te verdienen. De schepen bestreken een groot gebied maar de gulletjes en de wijting ver tikten het in groten getale in de netten te zwemmen. Met spul en moeite konden de vissers door el kaar genomen uit een trek zeven manden bergen. In deze omgeving was de platvis bijzonder schaars. Betere geluiden werden vernomen van de grotere kotters bij 55 NB. Zij konden weer beste beetjes kleine schelvis naar zich toehalen. Dat is wel nodig ook, want er wordt niet veel betaald. Aan bijtvis bemachtig den deze vaartuigen redelijke hoe veelheden gul en wijting. Hieraan kon soms wat makreel en kleine haai worden toegevoegd. Voor som mige schepen was af en toe ook een „spokkie" kabeljauw weggelegd. In de Noord bleef alles zo'n beetje bij het oude. Dit betekende voor de treilers gemiddelde trekken van 45 manden hoops waarbij de kleine zwarte koolvis in de meerderheid was. Voor de rest moest men het hebben van geringe hoeveelheden gul, kabeljauw, wijting en schelvis. WAT ER WAS Aan de IJmuidense markt verschenen 22 vaartuigen. Zij zorg den voor een aanvoer van 2600 kisten vis, waarvan 490 kisten schel vis, 50 kisten wijting. 160 kisten gul en kabeljauw. 30 kisten kleine gul, 1400 kisten koolvis, 90 kisten ma kreel, 250 kisten schol, 90 kisten di versen, 250 stuks stijve kabeljauw en 6000 kilo tong. Verder waren er 220 kleine kisten schelvis. 80 kleine kisten wijting en 460 kleine kisten makreel. De tong was wat goedkoper dan op de voorgaande dagen. De eentjes bleven nu vier cent van de zes gul- dengrens verwijderd. De slips be reikte een hoogste bod van f 5,27. De kleinmiddel moest met een notering van f 5,11 tot f 4,82 een stuk terug. Ook ditmaal zakte de grootmiddel onder de vier gulden. Na een inzet van f4,30 werd op de laatste afslag niet meer betaald dan f 3,92. De heil bot stond er met een gemiddelde van f7,50 per kilo goed op. De tarbot was met een notering van f5,60 tot f 5 minder in trek. Bij de schelvis was de braad weer niet in trek. Meer dan f24 werd niet betaald. Een groot deel van de produktie belandde op het minimum. De meeste belangstel ling bestond met een top van veertig gulden voor de pennen. De grote en grootmiddel bleven hierbij een tien tje achter. De kleine gul had het niet gemakelijk maar slaagde er met een notering van f36 tot f27 in de kattencentrale uit de buurt te hou den. De grotere gulsoorten gingen heel wat vlotter van de hand. Zij haalden een top van bijna zeventig gulden. Bij de schol was het hoogste bod met f52 gereserveerd voor de grote en grootmiddel. De tweetjes bleven met een notering van f39 tot f 35 op redelijke wijze overeind. De kleine Zwarte koolvis kon het niet bolwerken. Heel wat partijtjes moesten naar de vismeelindustrie worden verbannen. De schar kon het herstel niet handhaven. In de meeste gevallen kon men voor een tientje terecht. De gestripte wijting kon met een koers van f27 tot f22 iets van het verlies van de voorgaande dagen terughalen. De grote kabeljauw bleef met een notering van f 120 tot f 108 gemakkelijk boven de honderd gulden. De grote witte koolvis kon deze sprong niet maken. De notering bleef steeds op f 98 hangen. VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag meldden zich aan de IJ muidense markt onder meer de KW 41 Elisabeth Christina met 1000 kisten, de TX 33 en TX 42 met 750 kisten haring en 130 kleine kisten diversen en de IJM 44 met 60 kisten en 700 kilo tong. IN SCHEVENINGEN In Scheveningen werden aange voerd 20 kisten wijting, 20 kisten kleine gul, 200 kisten schol, 80 kisten diversen en 2500 kilo tong. DEN HAAG Socdété des produits tensio-actits et derives Tensia s.a., ge vestigd in Luik, België heeft, blijkens de Ned. Staaatscouranit opricht Tensda Nederland N.V. in Den Haag. De vennootschap heeflt ten doel o.<m. koop en verkoop van was- en reini gingsmiddelen, cosmetische produkten ed. De fabricage van de produkten vindt in België plaats, waar Tensia s.a. drie fabrieken heeft. Tensia s.a. is in handen van de société de Beige de l'azotem (gefinancierd door de Bangue de Bruxelles) en Carbochemique de tertre (gefinancierd door de société generale) in België zijn 400 mensen werkzaam bij Teruria, die een oanzet zou hebben van ongeveer f250 min. In divense landen van Europa heeft Tensia verkoopkantoren. Tensia Nederland heeft een maatschappelijk kapitaal van f70.000 verdeeld in 70 aandelen elk groot f 1000. Alle aandelen zijn geplaatst en volgestort. 69 aandelen zijn geplaatst bij Tensia s.a. Tot directeur werd be noemd de heer F. van Vondelen, wo nende in Rijswijk. ARNHEM De raden van bestuur van AKU en KZO delen, met instem ming van hun raden van commissaris sen, in aansluiting op hun bericht van 11 juli, mede thans zover met hun onderzoek te zijn gevorderd dat de omwisselingsverhouding kan worden bekendgemaakt. Deze is zodanig vastgesteld dat 5 aandelen KZO van nominaal f20 wor den gelijkgesteld met 6 aandelen AKU van nominaal f 20. Bij de vaststelling van deze omruil- verhouding hebben beide besturen zich enerzijds in sterke mate laten leiden door de verhouding van de beurskoersen, voorafgaande aan de mededeling van 11 juli jl. Anderzijds werd echter ook reke ning gehouden met de -winsten per aandeeL De winstverwachtingen en de intrinsieke waarden. Het ligt in het voornemen de fusie technische uit te voeren door aan aan deelhouders KZO voor iedere 5 aan delen vannominaal f 20 6 aandelen AKU van nominaal f20 ter beschik king te stellen. Tezelfder tijd zal AKU overgaan tot een naamswijziging. In de week van 18 augustus zullen beide vennootscahppen hun resultaten over het eerste halfjaar 1969 publice ren, terwijl begin september het fusie- bericht tegemoet kan worden gezien. GRONINGEN Voornamelijk dank zij aanzienlijk lagere kosten heeft De Auto Financier N.V. in 1968 een winst saldo behaald van f 266.200,-. In 1967 werd nog een verlies geboekt van f 523.500,-. Het bruto-exploitatiesaldo daalde van f 1,6 min in 1967 tot f 1.3 min in 1968. Teneinde de financiële positie van de vennootschap te ver sterken stellen commissarissen en di rectie voor de netto-winst geheel toe te voegen aan hel reservefonds, dat thans f 367.700 bevat. De directie zegt in het jaarverslag het jaar 1969 met gemengde gevoelens te zijn ingegaan De resultaten over het eerste half jaar 1969 zijn echter niet achtergeble ven bij de verwachtingen, zodat ook dit jaar redelijke uitkomsten worden verwacht. De omzet van het bedrijf in 1968 in vergelijking met 1967 is met circa 15 pet gedaald nl. van ca. f 15 min in 1967 tot ruim f 12 min in 1968. Strenge selectie ligt aan deze daling mede ten grondslag. De aandelen van de Auto Finan cier worden ter beurze op de incou rante markt verhandeld. De laatstge noemde koers dateert van drie weken geleden en was 95 pet. Thans is de koers 93 bieden en 97 laten. die wij zullen houden op de Gem. Gasbedrijven in de v. d. Vegt- straat te Katwijk aan Zee. Als u ergens in uw achterhoofd, ook al is het nog zo ver, aan aardgasverwarming denkt, raden wij u aan om deze dagen een bezoekje te brengen aan onze gasshow. U kunt er hon derduit vragen stellen. Deskundigen geven u graag antwoord en objectieve adviezen. Als we dan ook nog vertellen dat er gashaar den staan van 15 verschillende merken, horen we u al zeggen: „Daar moesten we maar eens gaan kijken". Doenl Donderdag 14 Vrijdag 15 Zaterdag 16 augustus van 's middags 2 tot 's avonds 10 uur. UW KOPJE KOFFfE STAAT KLAAR TOPICS - TOP-TIEN - TIENERT0P Rolling Stones zijn bezig aan nieuwe Lp.'s. Mick Taylor de plaats ingenomen van gita- Brian Jones.die overigens voor tragische dood de groep al had aten (in de beste verstandhou- ■eptember zal de eerste van de lp's, waaraan ook ex-John 11-gitarist Taylor al meewerkt, ischijnen. Insiders verwachten de (dige sensatie. Begin volgend jaar zal de groep bi eigen platenmaatschappij begin- fcn; de naam is nog niet bekend. In (en geval Pear, zoals hier en daar (gesuggereerd. In september begint de Engelse ievisie met het uitzenden van puwe Stones-shows, die vermoede- fk ook op onze schermen zullen Dè sensatie van het jaar. Dat rijn zonder overdrijving Denny Za ger en Rick Evans. Zelden schoot een nummer als „In the year 2525" zo snel omhoog op de hitladders van vele landen (en daarbij ook de on ze). Het beroemde duo was onlangs in Nederland, waar het voor de tv-camera's stond. Ze zijn 30 au gustus te zien in het programma Doebidoe. Aan het geweldige succes draagt ongetwijfeld de tekst van het num mer bij. Zager en Evans geven er hun visie op de eeuwen dit nog moeten komen. Hoe de mensen zul len zijn, hoe het leven zal zijn. Toen de twee vorig jaar november bezig waren met de opnamen van „In the year 2525" kon niemand ver moeden dat het nummer op de eerste plaats In de States zou komen en in drie weken een gouden plaat zou verdienen. De twee knapen (al zeven jaar treden ze samen op) begonnen op eigen label met 1.000 stuks, die ra zendsnel waren uitverkocht. Een grote platenmaatschappij zag er veel in en nam Zager en Evans on der contract. Ze heeft er geen spijt van... Dany Zager (25) en Rick Evans (26) hij schreef reeds vijftig songs zijn bezig aan een ongelooflijke doorbraak in de internationale hit- wereld. ren er regelmatig jam-sessions. Uit de trouwe bezoekers van deze ses sions recruteerde Pete Townshend drummer Speedy Keen, die nu veel nieuw materiaal voor de groep schrijft. Als sologitarist werd de vijftienjarige Jimmy McCulloch aangenomen, ook al een ontdekking van Townshend. Dit trio nam vorig jaar Kerstmis het door Townshend gecomponeerde „Something in the Air" op. Na het kolossale succes van deze plaat in Engeland werd de vraag naar de groep enorm groot en werd de bezetting uitgebreid met bassist Jim Pitman Avory en gitarist Tony Ashton. Het gemengde gezelschap, in leeftijd variërend van zesentwin tig tot vijftien jaar was compleet. De groep heeft nu toernees door En geland, de Verenigde Staten en Eu ropa op het programma staan. Een opmerkelijke langspeelplaat vol met een soort underground-mu- ziek is „Spooky Two", gemaakt door de Engelse groep Spooky Tooth (foto onder). Volledige underground is de mu ziek die de groep speelt niet. Er zit ook een heleboel uitstekende pop in en de combinaties die Spooky Tooth op die manier spelen en zingen, zijn gewoon goed. De vijf leden van Spooky Tooth blijven in tegenstelling tot de meeste andere pop-musici nogal op de achtergrond. Zij gaan ervan uit dat het publiek hen het best leert kennen door naar hun muziek te luisteren. Een ideële gedachten- gang, die het ook commercieel niet slecht zal doen... '«Mp Drie weken waren er nodig en niet voor Thunderclap om de eerste plaats in de hitparade te bezetten. Hier- werd Thunderclap Newman de eerste grote verrassing 1969, waarmee de traditie van Records: elk jaar een nieuwe hitgroep, in stand gehouden. In '66 verwierf The Who wereld- het jaar daarop was het The Hendrix Experience en vorig schoot The Crazy World of Ar- Brown langs alle hitparades Nu is het de beurt aan Newman. allemaal met een prief Pete Townshend van de Who pianist Andy Newman, waarin beloofde een ster van hem te Er bestond toen nog geen Thunderclap Newman, wel wa-

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13