VLEET Kavalek kamp toen OTTENBROS SCHAARDE ZICH BIJ DE GROTEN AEGIR HOLLANDIA 'N KLASSE APART BOB SCHOUTSEN IN GROTE VORM Willy Stahle werd tweede Visserij nieuws bij de Beghetto geschorst Wereldtitel profs op de weg naar Nederland NIEUWE LEIDSE COURANT 12 MAANDAG 11 AUGUSTUS Utrecht Veertien dagen voordat Bod Schoutsen bij de wedstrijden om de Europa-cup in Wurzburg moest aantreden tegen de Oostduitse wereld recordhouder Roland Matthes, heeft de lange Amsterdammer zijn vorm getest. Dat resulteerde tijdens de met ruim verschil gewonnen jeugdinter- land tegen Frankrijk (12197 pun ten) in een nieuw Nederlands rekorci op de 100 meter rugslag. Als start- zwemmer van de 4 x 100 meter wis selslag-ploeg legde hij zijn twee ba nen af in 61.2 seconden. Een interna tionaal zeer acceptabele prestatie, die Schouten echter geen vreugde kreten ontlokte. „In één jaar ben ik 0.4 seconden sneller geworden, dat ls niet al te veel", meesmuilde hij. De Amsterdamse scholier ging daarbij aan enkele feiten voorbij: met die 61.6 was hij vorig jaar een klasse apart bij de zeslanden- wedstrijd in Stockholm. Zelfs voor zijn zesde plaats in de olympische finale van Mexico had hij aan 1.01.8 voldoende. Om daar nog bijna een halve seconde vanaf te knabbelen, betekent heel wat. Vooral voor een zwemmer, die in heel West-Europa geen tegenstander meer heeft, die hem serieus partij kan geven. Dat was ook dit weekeinde niet het ge val, hoewel de Fransen toch hun na tionale kampioen Jean Paul Berjeau hadden afgevaardigd. Zaterdag op de 200 meter kon Bob Schoutsen het zich veroor loven de gehele laatste baan de tou wen te ranselen en toch te zegevie ren in 2.14.6 tegen Berjeau 2.16.1 aan het einde van het programma bij de 4 x 100 meter wisselslag had hij na honderd meter een nog groter verschil geschapen: 1.01.2 tegen 1.03.3. De opgaande lijn van het jeugd- zwemmen in Nederland, die tot uiting kwam in overwinningen op Zweden en Groot-Brittannië werd door de zege op Frankrijk bevestigd. Twee jaar geleden verloor Neder land deze jaarlijkse landenwedstrijd met groot verschil, vorig jaar be haalde ons land in Parijs voor het eerst de zege met een verschil van welgeteld één punt en nu sloeg de balans geheel in ons voordeel door. Frankrijk, door valuta-moeilijkhe den zonder geld in Utrecht gearri veerd, zag zich ook op zwem- gebied gedevalueerd. Dat gebeurde ondanks de afwezigheid in het Ne derlandse team van Anke Rijnders en Linda de Boer twee troeven bij de Europese jeugdkampioen schappen eind deze week in We nen voor wie de clubleiding twee wedstrijden in zo'n kort tijdsbestek wat teveel van het goede vond. De 15-jarige Nederlandse w terskister Willy Stahle is zatcrdi in de slalom van de Wereldkam pioenschappen waterski op de vljfd plaats geëindigd. Kampioene wei de Amerikaanse Elizabeth Allen d ook het springen en de figuren wo In de combinatie van het Europe kampioenschap voor heren zegeviei de de Fransman Jean-Yves Parpetl De strijd om de wereldtitel spring! werd gewonnen door de 14-jari Amerikaan Grimditch. De wereldtü tel in de figuren ging naar Brui Cockburn (Aus.). In de slalom wei Victor Palomo (Spa) wereldkan pioen. Uitslag Europees kampioenscha combinatie: 1. Jean Yves Parpetl (Fra) 2786 punten, 2. Christia Raisin (Fr) 2595, 3. Roby Rucchi (1 2579, 4. Pierre Clerc (Zwi) 2436, Victor Palomo (Spa) 2339. IJMUIDEN Dank zij de goede resultaten van de grotere loggers en kotters in de buurt van 55 NB was in de afgelopen week in de IJmui- dense vishallen de schelvis de meest voorkomende soort. De schepen bereikten een produktie van ongeveer 3500 grote en 2500 kleine kisten. De kleinere soorten waren in de meerderheid. De braad vertoefde hier door in de verkeerde hoek. Vrijdag liep de koers even op tot 25. maar op de voorgaande dagen werd meestal niet meer betaal dan 17, Ook voor de pennen was de interesse gering. Van deze soort verdween heel wat naar de vismeelindustrie. De grotere soorten wisten dit te voor komen maar met een gemiddelde van nauwelijks dertig gulden hield het niet over. De paar Noordschepen die aan de loswal verschenen, zorgden voor een produktie van 2500 kisten kool- vis. Hierbij was de kleine zwarte soort duidelijk in de meerderheid. Aan het begin van de week hand haafden de koolvisjes zich met een hoogste bod van dertig gulden op ANTWERPEN De Italiaanse we reldkampioen sprint 1968, Giuseppe Beghetto, is vanaf maandag voor drie maanden geschorst, aldus een communiqué, dat hier uitgegeven werd. In het communique wordt ver klaard: „De commissie van de Itali aanse wielrenfederatie, op 8 aug in Antwerpen bijeen, heeft het gedrag bekeken van de renner Giuseppe Beghetto ter gelegenheid van de fi nale voor de derde en vierde plaats van het wereldkampioënschap sprint. De commissie hoorde ook de technisch directeur M. D. Costa. Hij zei, dat er geen verklaring was ter rechtvaardiging van het feit, dat de renner (Berghetto) nagelaten had deel te nemen aan de finale voor de derde en vierde plaats. De schorsing betekent, dat gedu rende drie maanden aan geen enkele wedstrijd mag worden deelnemen. Beghetto, die in de halve finale geslagen werd door de Belg Robert van Lancker, had geweigerd om gisteren deel te nemen aan de series DIEREN De Tsjechische groot meester Kavalek is in Dieren open Nederlands schaakkampioen gewor den. Hij won al zijn frarft jerL In de laatste ontmoetingen moesten ook de Nederlandse meesters Cortlever en Henneberke voor de Tsjech buigen. De Duitser Schiffer eindigde als tweede al had hij in zijn laatste partij tegen oüd-studentenkampioen A v/d Berg 't geluk aan zijn zijde Van de Berg overzag in gewonnen positie een matwending en verloor daardoor de partij. De Leidenaar legde beslag op de derde plaats. De eindstand is: 1 Kavalek (Tsj sl) 10 pnt., 2 Schiffer (W Did) 7 Vs, 3 A v/d Berg (Ned) 6 V4/10 Cortlever, Henneberke, Böhm, V Dijken (allen Ned), Rosell en Bang (beiden Denen) en Soos (Roem) allen 6 pnt. Met banddikte. Harm Ottenhros we reldkampioen op de weg. redelijke wijze, maar later zat de klad er geducht in. Een belangrijk deel van de aanvoer moest naar de vismeelindustrie worden verwezen. Voor de witte soortgenoot was dit trieste lot niet weggelegd. Hiervoor werd steeds f 49 betaald. De grote zwarte koolvis had met een hoogste bod van honderd gulden een voort varende start. Ook in dit geval ebde de belangstelling langzaam maar zeker weg. Vrijdag bleef de koers dikwijls op f 44 hangen. De grote witte koolvis was schaarser en dien tengevolge goed aan de prijs. Alles ging voor f 148 per 125 kilo van de hand. Uit alle hoeken en gaten werd de handel voorzien van 1400 grote en 1500 kleine kisten wijting. De handel zat er bepaald niet op te wachten. Vooral de dichte soort had het bijzonder moeilijk. Heel wat kis ten werden een prooi van de kat- tencentrale. Voor de gestripte exemplaren was de interesse iets groter, maar ook zij moesten met matige noteringen genoegen nemen. Een enkele keer waren de kopers bereid tot dertig gulden te gaan. In de meeste gevallen cirkelde de koers rond de twintig gulden. De ongeveer 500 kisten gul en kabeljauw bereik ten redelijke noteringen. De grote kabeljauw tekende voor een top van f 178 en was onder de honderd gul den niet te koop. De middelkabel jauw vertoefde eveneens op het voorste plan. Woensdag steeg de koers tot f 154. Vrijdag was er even een inzinking die leidde tot een laagste bod van f 92. De grote gul profiteerde ook van de pittige vraag. Maandag liep het met een top van f 43 nog niet zo best, maar daarna ging het de goede kant op. Vrijdag moest op de eerste afslag f 73 wor den betaald. De middelgul deed met een weeknotering van f 71 tot f 41 nauwelijks voor de grote broer on der. Met 1500 kisten was de kleine gul niet zo goed vertegenwoordigd als in de voorgaande weken. Maan dag liep de handel in een boog om de toen redelijke produktie heen. De kattencentrale moest er zelfs aan te pas komen. Deze instantie kreeg eindelijk weer eens wat kleine gul toegewe zen. Daarna was dat er niet meer bij. De notering steeg in de loop van de week tot f 63. De 2200 stuks in stijve toestand aan. de markt ge- -brachte kabeljauwen vonden een vlotte aftrek. Voor tien stuks grote hadden de liefhebbers aan het be gin van de week f 132 over. Later ebde de interesse wat weg, maar toch werd een lonend weekgemid- delde bereikt. Aan haring kreeg de handel 750 grote en 1550 kleine kis ten voorgeschoteld. De goede kwali teit haalde een hoogste bod van veer tig gulden. De mindere soort moest meestal met f 14 tevreden zijn. De schepen, die in de buurt van 55 NB in actie waren, konden soms lekke re beetjes makreel bergen. De aan voer bedroeg 1200 grote en 1050 kleine kisten. De rokers hadden spe ciale belangstelling voor de grote exemplaren, de zogenaamde bonken. Hiervoor hadden zij dikwijls I over. De kleinere en in-een min goed vel stekende soort moest i vaak het minimum laten aanleui De tongvaartuigen konden niet succes van betekenis geraken, spul en moeite kregen zij 50 kilo van deze fel begeerde vissi bij elkaar. De meeste belangstel! ging uit naar de kleinere soor De eentjes klommen na een bescl den start van f 5,76 naar een b top van f 7.81. De kleinmiddel n met een notering van f 6.85 f 5.04 evenmin klagen. De slips met een top van f 4.96 aanvanke niet zo gewild. Maar ook voor d soort klaarde de prijzenhemel sj dig op. Donderdag moest op de eerste de f 6.29 worden betaald. Met weekkoers van f 5.34 tot f 3.90 het slechtste gemiddelde weer de grootmiddel. De grote tong d het met een koers van f 5.30 f 4.05 iets beter. Deze vaartui zorgden voor een produktie 3000 kisten schol. De eerste da was de handel niet bereid tot uiterste te gaan. De noterinj konden toen niet boven de veei gulden komen. De tweetjes zak zelfs weg tot f 22. Woensdag tek de zich een herstel af. De koers op tot ruim vijftig gulden om d derdag voor de vier grootste soor tot bijna zeventig gulden te kl| men. De schol 2 overschreed ti de zestig guldengrens. Bij de kisten diversen waren behoorli partijtjes kleine haai, eveneens komstig van de schepen bij 551 De inzet van f 42 was voort reffei Aan het eind van de week bleek belangstelling met dikwijls i bod van f 11 aanzienlijk bekoeld zyn. De ongeveer 200 kisten se! zaten in de verkeerde hoek. 1 groot deel ging voor f 8 per kist i de hand. Slechts een enkele k werd f 24 betaald. Oook voor poontjes hadden de kopers niet v over. Dikwijls kon een afwach een kist van vijftig kilo de zj noemen voor f 8.50. Meer dan f had men voor eenzelfde hoeveelh niet over. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJn i-iense markt onder meer de KW 110 anne met 33 kisten, de KW 134 ij Marie met 232 kisten en 70 stuks sü kabeljauw, de KW 165 Alida Jacoba I 310 kisten, 300 kleine kisten diversen 40 stuks stijve kabeljauw, de KW Urania met 280, de KW 90 Alnilam 266 kisten en 175 stuks stijve kabelja de KW 187 Elly met 184 kisten en kleine kisten diversen, de KW 202 terman 2 met 32 kisten en 300 stuks ve kabeljauw, de KW 98 Arendje 130 kisten en 230 kleine kisten divci de l'JM 45 De Hoop 1 met 105 kis 250 kleine kisten diversen en 100 El stijve kabeljauw, de KW 195 Pleter cob met 275 kisten, 250 kleine kisten verser: en 50 stuks stijve kabeljauw, KW S3 Limanda met 100 kisten en kleine kisten diversen, de KW 193 Vri Pruna met 175 kisten, 100 kleine ki diversen en 40 stuks stijve kabeljauw, VL 103 Vo:rbode met 35 kisten en kleine kasten diversen, de KW 222 M ten Cornells met 60, de KW 145 A Lydia met 209, de VL 90 Caroline 5, de WR 45 Dieuwina met 77, de 210 En Avant met 84, de KW 155 F cia met 245, de KW 30 Ermine met kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, KW 132 Jacoba Catharina met 74, KW 34 Rose Marie met 116, de KW Marljije met 20, de KW 55 Jacob 105, de KW 189 Hans met 87. de KW Vertrouwen met 81, de KW 52 Solo tla met 53, de KW 113 Wilma met de KW 162 De Vier Gezusters met de KW 220 Janny Jacoba met 36, de 173 Aquarius met 51, de KW 106 K Ellen mei 112, de KW 185 Valk me kisten, 150 kleine kisten diversen en stukf stijve kabeljauw, de KW 215 na Kenderika met 70, de KW 32 Sak Martina met 142, de KW 212 Marlena 275 kisten en 250 kleine kisten dit sen, de KW 117 Mare Liberum met de KW 221 Arie Jacob met 241 kisten 240 kleine kisten diversen, de KW Helena met 53, de IJM 239 Nooitgeda niet 134, de IJM 46 De Hoop 4 met kisten, S4 Oklelne kisten diversen stjks stijve kabeljauw, de WR met. 82, de KW 87 Albatros KW 205 Dirkje met 120, de .105 Listen. 300 kleine kisten 150 stuks stijve kabeljauw. Onderneming 1 met 215, lem Senior met 64, de 39. dr KW 144 Cornelis 140 en de KW 141 Willy met en 582 kleine kisten diversen. ZOLDER Van de groten uit de wielerwercld ontbraken alleen Jan Janssen, Felice Gimondi en Gianni Motta. Maar de anderen waren er allemaal. Eddy Merckx, voor de start luid door een schare sportver- dwaasten toegejuicht, maar naarmate het duidelijker werd dat de mees ter deze dag niet in het stuk zou voorkomen, met een steeds harder geloei begeleid, Roger Pingeon, Raymond Poulidor, Jacques Anquetil, titelverdediger Vittorio Adorni, Franco Bitossi, Michele Dancelli, Davide tloifava. Eddy Schutz, Ramon Saez, Luis Ocana, José Gonzales, Rudi Altig, Walter Godefroot, Rik van Looy en Roger de Vlaeminck. Het zijn er nogal wat Al die grootheden reden in de schaduw van die kleine coureur uit Hooger- heide. Ottenbros won deze race, die als wereldkampioenschap was aange kondigd en had dus het volste recht op de titeL ook al was hij dan een verrassend kampioen Wat was die kleine man gelukkig. Stra lend stond hij iedereen vriendelijk te woord. Hij gaf een Knipoog naar Rini Wagtmans, miet wie Otten bros de komende winter in de zes daagsen van Eindhoven, Rotterdam. Amsterdam. Gent en Antwerpen (later kwamen er nog twee aanbie dingen uit Duitsland) een koppel Mat vormen omdat de combinatie Wagtmans/Pijnen verbroken is. „Rini had gezegd, dat ik met hem mocht rijden als ik wereldkam pioen zou worden. Welnu, het is zover". Vergeten Vergeten waren de vermoeienis sen van deze dag. Vergeten de ve le zweetdruppels die Ottenbros onder weg had laten vallen. Van het begin af had de importbraba- der in de slag gezeten. Bijna alle Nederlanders zoals Wagtmans en Karstens, die in de derde van de dertig ronden de gebruikelijke ac tiviteiten van de Nederlanders had den ingeluid. Toen al verkeerde Ottenbros in het gezelschap van Bitossi, Godefroot en de Vlaeminck in een jacht, die een hergroepering tot gevolg had. Er kwamen meer witte truien met de roodwitblauwc band naar voren. Maar de zaken werden pas serieus toen in de vierde ronde een groep ontsnapte, bestaande uit Wolfshohl, godefroot, Dolman, Dancelli, San Miguel, Biofava, Ste vens, Santos. Harings, Mendes en West. Dat was de basis waarop werd voortgeborduurd. Eddy Merckx mengde zich niet in het spel. Nauwelijks tenminste. Zo af en toe liet do grootmeester zich even zien en werd dan meestal uit gejouwd. Want de menigte had al gauw in de gaten dat Merckx deze titel vrijwillig prijsgaf. Aan wie? Het lag voor de hand dat meester knecht Julien Stevens de bevoor rechte figuur zou moeten zijn. Zijn naam was immers gevallen toen Lomme Driessens afgelopen week over de kanshebbers had gespro ken. De kansen van de Belg wer den echter een stuk kleiner toen in de zestiende ronde nog vier ren ners naar de kop reden. De Neder landers Karstens en Ottenbros, de Duitser Boelke en de Belgische kampioen Roger de Vlaeminck. Eigen kans Ottenbros later: „We mochten al lemaal voor eigen kansen rijen en toen ik voelde dat het goed ging heb ik doorgezet. Maar pas in de laatste tweehpnderd meter wist ik, dat ik wereldkampioen kon wor den". Ottenbros is geen praatjes maker: „Zaterdag heb ik het par koers verkend. Ik vond het niet moeilijk. Maar aan een wereld kampioenschap heb ik toen niet ge dacht. Beslist niet. Maar blij dat ik nu ben Ottenbros had zich in een drie jarige profloopbaan de bijnaam „eeuwige tweetje" verworven. In 1967 eindigde hij in de giro twee keer als tweede, vorig jaar werd hij tweede achter Dolman in het nederlandse kampioenschap op de Adsteeg, dit jaar in de Tour de France werd hij tweemaal tweede. In Bordeaux achter de Brit Barry Hoban en in Montargis achter Her man van Springel. Steeds weer was hem door eigen schuld de zege ontgaan, felbegeer de overwinningen voor Ottenbros. want toen hem, terwijl hij in de regenboogtrui napufte in de Ne derlandse cabine, werd gevraagd wat hij na dit wereldkampioen schap het liefst zou winnen, luidde het antwoord: „een etappe in de tour". Ditmaal maakte Ottenbros geen fout in de beslissende fase. Hij hield integendeel beter dan Julien Stevens, de door Eddy Merckx naar voren geschoven meester knecht, zijn hersens bij elkaar en werd wereldkampioen. ,,Ik wist dat ik Julien kon kloppen als ik uit het wiel kon komen uit de tweede positie), en het lukte". Het Vermoeid maar gelukkig. Ottenbros heeft zijn zakdoek er bij gehaald. tweetal vluchters, dat drie roytfen voor het einde aan de aandacht van groten als Walter Godefroot, Roger de Vlaeminck en Michele Dancelli was ontsnapt, had zulk een voorsprong opgebouwd dat zij AMSTERDAM Niet de wedstryden beheersten de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen roeien op de Amsterdamse bosbaan, doch de bijeenkomsten van de technische adviescommissies en het roei- bondsbestuur, waarin de Nederlandse afvaardiging voor de Europese kampioenschappen op de Wörtersee werden vastgesteld. De races slechts vier in getal vergden amper drie kwartier, de besprekingen van de roeibond-officials by na tweeënhalf uur. Ondanks de tamelijk bescheiden prestaties van Nederlandse formaties in sterk internationaal bezette Re gatta's werden zes heren- en drie damesploegen voor uitzending naar Oostenrijk aangewezen. Men kan zich daarbij afvragen waarom wel de dames double-scull van Driel-Poelenye donderdag in de openingsrace eerste in de tijd die zo'n 20 seconden boven het nationaal baanrecord ligt wordt afgevaar digd en niet een vier met stuur- vrouw. die een kwartier eerder on der gelijke omstandigheden, het re cord eveneens tot op 20 seconden benaderde. De enige wedstrijd die de toeschouwers op dc slotdag heeft kunnen boelen was de race van de heren achten. De Aegir-Hollandia- combinatie spotte met alle progno ses, die het hielden op een duel tus sen Nereus en Laga. De Delftenaren mochten de eerste honderden meters van het veld aanvoeren daarna nam de Hollandia-acht de eerste plaats over en bij het 1000-meter merkte ken al met een volle lengte voorsprong op Nereus te lelden. De Amsterdamse studenten waren nog de enige coneurrenten van de Agir- Hollandia-ploeg, die na 1500 meter zelfs leidde met driekwart lengte licht tussen de boten. Dat Nereus enkele meters terugwon in de laatste 500 meter was eigenlijk niet meer van belang. Het Nederlandse kampioenschap betekende voor de combinatie tevens uitzending naar Klagenfurt. Daarbij rijst de vraag of de technische ad viescommissie zich bij zijn voor dracht aan het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Roeibond niet te veel heeft laten leiden door de prestatie, verricht op de „nationale". De dubbel tweeën hebben de toeschouwers op de terrassen van de bosbaan in het geheel niet kunnen boeien. Ponsioen en van der Hoog vormden de enige echte double-scull in deze eindstrijd. Westerhuis-Cos- ter en Benecke-Steenkist kozen bij wijze van experiment 't scullingnum- mer. Ze ondervonden al snel dat het verschil met boord-roeien zeer groot is. De zege van de Asoposnautilus twee kwam dan ook geen moment in gevaar. Bij de dames behaalde Ineke Poe- lenije, reeds kampioene in de dubbel twee, haar tweede nationale titel van dit seizoen. Ook zij heeft de zonnende toeschouwers niet tot en- thousaisme kunnen brengen. Meer peddelend dan wedstrijd-roeiend prolongeerde de blonde Gouda-skif- feuse haar titel. De Tachos'Gyas/De Vliet-formatie tenslotte verraste De Vliet bij het slotnummer van de dames achten. De basis voor de zege werd al in de eerste 500 meter gelegd. In de twee de halve kilometer deklasseerde de combinatie-acht de ploeg van De Vliet volkomen iin de laatste omloop voortdurend konden proberen in de gunstigste positie te komen. Zigzaggend tqnslotte gingen Ste vens en Ottenbros over de weg tot het kiezen of delen werd. Wie zou als eerste de zenuwen niet meer de baas kunnen? ,.Ik heb nog nooit zo beheerst gereden als op dat moment", zei- Ottenbros met overtuiging. Julien Stevens bezweek en was op slag een verloren man. Want de Belg, winnaar van de rit naar Maas tricht in de Tour de France, nam in een onbezonnen ogenblik de kop. en dat werd hem noodlottig. „Ik had Julien dit jaar in de Ronde van België tweemaal ge klopt vanuit dezelfde positie en wist dus precies wat ik doen moest", zei Ottenbros na afloop. Buiten het circuit liet een uitgela ten schare Nederlandse supporters het lied van de zilvervloot weer klinken, terwijl de teleurgestelde Belgische wielerfans geruisloos af dropen. Het was een enerverend slot voor de Nederlandse kolonie. Cen timeter na centimeter schoof Ot tenbros naar voren. Heel langzaam kwam hij naast Stevens en toen ging hij de Belg .voorbij. Dat ge beurde vlak voor de meet. Met nog geen half wiel verschil werd Ste vens door onze landgenoot geklopt. Harm Ottenbros. de man. die voor het grote criterium in Honse- lersdijk van woensdag aanstaande voor honderd gulden had gete kend, was wereldkampioen. „Over dat contract gaan we nu natuurlijk praten", zei de trotse ploegleider Ton Vissers, die voor dit seizoen had aangekondigd met zyn Wil lem 2-Gazelle formatie twee klas siekers te willen winnen. „Maar met die trui van Harm ben ik al veel verder gekomen. Je kunt het zo stellen, dat wij voor dit jaar alle klassiekers hebben gewonnen" con- stateeerde Vissers tevreden. Intussen zwoegde Harm Otten bros om alle interviews te door staan. Van vertwijfelde buitenlan ders, die nauwelijks van de Neder landse coureur hadden gehoord. Er waren er die hem kwalificeer den als de wereldkampioen der meesterknechten. Dat is niet aar dig. Want op deze bloedhete dag had de kleine Ottenbros gezege vierd in een van de zwaarste en ook sterkst bezette koersen van het

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12