Volgende week begint aanleg plassen onder Leidschendam Nieuwveners plaatsen langs stinksloot afrastering Koninklijke Shell 12 pet. meer winst een BEZORGER fe Leimuiden KERK EN INDUSTRIE ONTMOETEN ELKAAR Speelstad Voorschoten werd een succes Open verbinding met de Vliet Raadslid van Lisse wordt burgemeester Voetbalveld in Valkenburg W. Schelberg burg, van Weerselo Kinderen nu toch naar school LEIMUIDEN Burgerlijke stand van Alphen Oplichter: „Leg geld maar op tafel" Vier overleg-groepen in Nieuw-Vennep INDOLA N.V. RIJSWIJK GEZOND ZATERDAG 9 AUGUSTUS 194 aaaïateÉfiïiai LEIDSCHENDAM -LEIDEN Volgende week wil men beginnen met de werkzaamheden voor het aanleggen van drie grote plassen, die fiun plaats gaan krijgen in het re creatieschap 's-Gravenwoude. De particuliere onderneming Rijnland N.V. heeft nu de zaak formeel en administratief rond Is van de pro vinciale waterstaat, waarmee over voorbereiding en uitvoering overleg ite gepleegd, vergunning gekregen om de eerste stappen te zetten. Dit zal zijn het verwijderen van de bovengrond van enkele honder den hectaren grond tussen rijksweg 4a en de Vliet, voornamelijk op het grondgebied van de gemeente Leidschendam en een klein stukje Zoeterwoude, nl. de Spek- of/en Rietpolders Het zand dat vrijkomt zal hoofdzakelijk gebruikt worden voor de 'interlokale wegenplannen in dit gebied, vertelde ons burge meester E. J. M. Kolfschoten van Leidschendam, die verheugd was met dit begin van een belangrijk stuk recreatie in de randstad. Het recreatieplan 's-Gravenwoude bestrijkt het streekplan van de Haagse agglomeratie en is onderver deeld dn verschillende specifieke ge bieden zoals Duinvenvoorde, de Vlietlanden, de Gelderswoudse plasjes enz. In de Vlietlanden, aldus de burge meester, ds een combinatie gevonden voor het scheppen van interressante natuur- en recreatiegebieden. Over enkele maanden versohijnen in het te ontginnen gebied de baggermachi nes, die het eigenlijke ontgraven van de poldengrond gaan beginnen. Met de voltooiing van het gehele plassenproject zullen enkele jaren gemoeid zijn. Het resultaat zal uitermate be langrijk zijn voor de watersport, de sportvisserlj en ook de overrecreatie. Er zal een open verbinding worden LISSE Met ingang van 1 sep tember is benoemd tot burgemeester der gemeente Weerselo de heer W. L. G. Schelberg, alhier. De heer Schelberg, die 39 jaar is, is directeur maatschappelijk werk Zuid-Holland en lid van de gemeenteraad. Hij is Rooms-katholiek en lid van de KVP. ZOETERWOUDE De woon ruimte-adviescommissie zal op dins dag 12 augustus geen spreekuur hou den. Gemeente Valkenburg Z.H. De Burgemeester van de gemeente Valkenburg Z.H., maakt bekend, dat met ingang van 11 augustus 1969 gedurende één maand ter secretarie voor een ieder ter in zage ligt het besluit van gedepu teerde staten d.d. 26 maart 1969, B. nr. 4113 (le afd.) G.S. nr. 336 waar bij goedkeuring werd onthouden aan het door de gemeenteraad op 24 juni 1969 vastgestelde bestem mingsplan 't Boonrak. Dit bestem mingsplan ligt mede ter gemeente secretarie ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als gedeputeerde staten hebben ge wend, alsmede de inspecteur van de ruimtelijke ordening, de ge meenteraad en een ieder die be zwaar heeft tegen onthouding van de goedkeuring door gedeputeerde staten kunnen binnen één maand na dagtekening van deze bekend making beroep aantekenen bij H.M. de Koningin. De beroepschriften dienen aan H.M. de Koningin ge richt te worden en kunnen bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Van Alke- madelaan 85 te 's-Gravenhage worden ingediend. Valkenburg Z.H., 9 augustus 1969. De' burgemeester voornoemd, N. VAN 'T WOUT verkregen met de Vliet en daarmede met het gehele Zuidhollandse plas sen gebied. Bij de aanleg van het plassengebied zijn enkele tientallen bedrijven betrokken. Burgemeester Kolfschoten vertel de, dat met alle betrokkenen dn een buitengewoon prettige verstandhou ding alles dn der minne is geschikt zonder één enkele onteigening. Foto: Op deze foto, genomen vanaf de Oostvlietweg te Leid schendam, is links en rechts achter de boerderij het weiland Zichtbaar waar de zandafgra- ving begint. Foto N. van der Horst. VOORSCHOTEN Ruim tweehonderd V oorschotense kinderen heb ben een week gebouwd aan een speelstad en vrijdagavond besloten met een groot „marsiaans" feest, waarin marsmannetjes en aardvrouwtjes in een muzikale strijd tenslotte de gehele speelstad naar de maan hielpen, want alles moest weer afgebroken worden ook. Medewerkers van het Creatief Centrum Voorschoten hebben een week lang de Voorschotense kinde ren bezig gehouden met het bouwen van een Marsstad. Terwijl in de voormalige kantine van het MOC-terrein de kinderen creatief waren met boetseren, schilderen, te kenen, plakken en kleertjes maken, waren in het bos van „Bijdorp" de kinderen de balletkunst aan hert be oefenen en op de speelweide achter de kantine weer anderen, die de meest vreemde bouwsels en hutten vervaardigden. Deze bouwsels droegen de vreemdsoortigste namen, zoals „De Bloeddorstige Leeuw", „De Nest", „Het Hut" en „Voorschoten". Jeugdi ge technici hadden uit oude au to-uitlaatpijpen en gaspijpen een ruimteschip gebouwd. Burgemeester L. de Kool, die met al de wethouders een officieel be zoek bracht als „aard9over- heidsdienaar", bezocht zelfs het „Nest", dat hoog in een boom was gebouwd. „Het houdt het", riepen de nestbewoners verheugd op het mo ment dat de burgemeester via een Bridgeclub De Brug KATWIJK - De bridgeclub „De Brug" heeft haar activiteiten dit zomerseizoen belangrijk kunnen uitbreiden. Dit vond vooral zijn oorzaak in het feit. dat er een grote zaal ter beschikking kwam. met name de zaal bij het restaurant bij de sporthal, waardoor het mogelijk was met wel 130 paren te spelen. Aangemoe digd door de belangstellng. die werd ge toond. heeft het bestuur van „De Brug" nu het plan opgevat om op 15 en .16 augustus een marathonbridgedrive te or ganiseren. Begonnen zal worden op vrijdag 15 augustus 's namiddags om acht uur met de eerste zitting, die zal duren tot het middernachtelijk uur, waarna tot twee uur zal worden gepauzeerd. Om twee uur, nadat ln het restaurant gelegenheid was om de inwendige mens wat te ver sterken. beginnen de spelers aan de tweede zitting, die tot vier uur ln de morgen zal duren. In de daarop volgende pauze van zes tot acht Uur ls er tijd voor het ontbijt, waarna de derde zitting, van 8 tot 12 uur zal volgen De uitslag van deze marathondrive kan verwacht wor den omstreeks twee uur. Zeer zeker zul len er bekende en ook sterke bridgers naar Katwijk komen om deze reuzen strijd mee te kunnen maken. zeer gammel trapje drie meter hoog was geklommen in de boom en op de „vloer" van de boomhut stond. Speelstad Voorschoten is een groot succes geworden. Gestart werd met ruim driehonderd kinderen. Gedu rende de week viel een aantal af, het weer was zo mooi dat die kinde ren zich waarschijnlijk ook elders konden vermaken. Een week lang de eigen fantasie proberen uit te leven, is bereikt door ruim tweehonderd kinderen. VALKENBURG B. en W. zijn erin geslaagd een terrein te pachten dat geschikt gemaakt kan worden voor de voetbalsport. Het betreft een perceel grond gelegen aan de Zonneveldslaan, eigendom van de heer Bol, Hoofdstraat 122. Met de heer Bol is overeenstemming be reikt zijn grond te pachten tegen de som van f 2500,-'per jaar en bij een eenmalige schade-uitkering van f 3000,-. De totale aanlegkosten bedragen f 31.142,40. Wanneer het terrein nog voor de winter geheel kan worden aange legd, is het mogelijk het volgend seizoen hierop te voetballen. LISSE De heer W. L. G. Schelberg, voorzitter van de KVP- fractie van de Lisser gemeente raad, is benoemd tot burgemees ter van Weerselo in Overijssel, een gemeente van rond 9000 zie len. NIEUWVEEN Een aantal bewo ners van het Jaagpad langs de Amstel heeft gistermiddag spontaan besloten zelf de aan het eind van de Muggenlaan gelegen Molenkade over een lengte van twee honderd meter aan weerszijden met anderhalve me ter hoog Ursus-gaas te beveiligen. Aan weerszijden van dit één meter brede tegelpad lopen twee sloten die dienen om al het rioolwater en afval van de bewoners van de huizen Urse- la en Johannesstichting af te voeren in de Zevenhovense polder. Deze wel zeer kwalijk ruikende sloten zijn op sommige plaatsen bijna twee meter diep en vol met drap en viezigheid. Reeds enkele malen is door de bewoners van het Jaagpad langs de Amstel bij het gemeente bestuur en het polderbestuur aange drongen op het plaatsen van een af zetting langs de gevaarlijke sloten. Dagelijks moeten hier immers bijna zestig kinderen deze Molenkade pas seren om vervolgens via de Muggen- laan in het centrum van Nieuwveen aan te komen voor het bezoeken van hun school. Reeds enkele malen is een kind van dé weg geraakt en in het drap- pige smerige water terecht gekomen en steeds waren deze kinderen hier na enkele weken ziek. De narigheid is ongeveer een half jaar geleden pas goed begonnen toen de Johannesstichting besloot een ri oolbuis van de Wetering ten zuiden van Nieuwveen, welk riool onder het terrein van de Johannesstichting doorloopt naar de beide afvoersloten, dicht te maken. Van enige doorstro ming en verversing van het water in beide sloten is nu geen sprake meer. Gisteren heeft een inmiddels ge vormde commissie onder aanvoering van wethouder G. van den Hoorn een bespreking op het gemeentehuis gehad. Daar is toen besloten, dat de gemeente het materiaal zal bekosti- HAZERSWOUDE De twee standaardteams van Hazerswoudse Boys zetten zaterdag 9 augustus de oefencampagne voor de competitie 1969-1970 in. In Den Haag zijn ze die middag gast bij de twee eerste teams van Semper Altius. DEN HAAG De Koninklijke/Shell groep heeft in het eerste halfjaar twaalf procent meer winst geboekt dan in dezelfde periode van 1968. Het nettoresultaat bedroeg 187.7 7 miljoen pond sterling tegen 166.7 miljoen pond sterling vorig jaar. In alle sectoren van het olie-, aard gas- en chemisch bedrijf van de groepsmaatschappijen werd aanzien lijk meer omgezet dan een jaar gele den. Zo werd in het tweede kwartaal 8.6 procent meer ruwe olie en oliepro- dukten verkocht dan in hetzelfde kwartaal van 1968. De totale verkoop opbrengst hiervan nam met 5.6 pro cent toe. In de VS stegen de bedrijfskosten als gevolg van de inflatoire druk, wat tot hogere prijzen voor autobenzine leidde. In Europa waren de verkochte hoeveelheden olieprodukten groter dan begin van dit jaar werd verwacht. De prijzen waren echter lager. De verkoopopbrengst van chemische produkten was veertien procent hoger dain in het eerste halfjaar van 1968. Vier mammoettankers zijn in het eerste halfjaar in de vaart gebracht. Eind juni maakten negentien schepen in de 200.000-tonS klasse deel uit van de groepvloot, vergeleken met zeven een jaar tevoren. Nog enkele cijfers (resp. het eerste halfjaar van 1969 en dezelfde periode van 1968; alles in miljoenen ponden sterling) De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor begin september Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afdeling inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 0171031441. J. van Tol, Kastanjelaan 6, Leimuiden. Inkomsten: 2.870—2.665 (7.7 pet .meer) Bedrijfskosten: 1.4001.300 (7.1 pet meer). Afschrijvingen: 82.2=66.5 (28.6 pet meer). Netto-resultaat: 199.7—181.7 (9.9 pet meer). Reservering voor aanvullende afschrijvingen: 13—15. ALPHEN Geboren: Jeroen Vunderink. Bodine Lea Pannebak ker. Marnix Philip Wondergem. Apollonius van der Put. Sandra Roggeveen. Cornelis Thomas Jan de Ridedr. Joost Berkhout. Paulus Pe trus Maria van der Salm. Ariëlle Cornelia Bok. Edwin Cornelis Kle- mens Reumerman. Iris Mai ia Tromp. Sarah Angelique Marie-Claire Mi reille Loupatty. Maria Henderika Wilhelmina van Dam. Johannes Ja cobus Maria Straver. Renata Made leine Bodeving. Désirée Duin. Hilda Kemker. Rolf Benjamin de Jong. Corine Mariëtte den Ouden. Sylvia de Goederen. Nathalie Petronella Hilda Brommersma. Marcus Johan nes Hendrikus Hoogendoorn. Ondertrouwd: Willem Van Esse- veldt, 24 jaar, en Cornelia M Kwa- kernaak, 26 jaar. Johannes Schar- renburg, 25 jaar, en Adriaantje A Zeilstra, 20 jaar. Gerardus J M Wil- lemse, 23 jaar, en Johanna A M van den Doel, 23 jaar. Willem de Rui ter, 25 jaar, en Huiberita Arianne de Graaf, 22 jaar. Huwelijken: Johan H C Huisman, 23 jaar, en Eleonore M Helmus, 18 jaar. Jonis Hitharie. 23 jaar, en Syl via M Reintjes ,21 jaar. Roelof G Schrik, 20 jaar, en Johanna van Donk, 17 jaar. Joahnnes Gesman, 24 jaar, en Alida Plancken, 23 jaar. Cornelis Hennipman, 20 jaar, en Cornelia C Verkaik, 18 jaar. Overleden: Dirk Baas, 87 jaar. Margaretha E Fillippo, w v T Baas, 82 jaar. Dirk van Eyk, 50 jaar. gen indien de bewoners zelf de af rastering zouden aanbrengen. Nauwelijks enkele uren later was het materiaal reeds ter plaatse en gistermiddag om één uur waren op nieuw onder leiding van wet houder Van der Hoorn een vijftal mannen beschikbaar die zelf het plaatsen van de afrastering ter hand namen. In nauwelijks vier uur tijd was men bijna klaar en stond ter weerszijden van de sloten over een afstand van twee honderd meter een uitstekende afrastering. Nu deze oplossing ter elfder ure nog is gevonden hebben de ouders besloten hun kinderen maandag a.s. normaal naar school te sturen. „Wij hadden hen anders beslist thuisge houden", verzekerde de heer G. van den Hoorn Gzn. zoon van de wet houder. „Het kon zo niet langer". De oplossing zou zijn dat de beide stinksloten werden gedempt en een riool werd aangelegd over een afstand van 600 meter naar de tochtsloot in de Zevenhovense pol der. Dan was men tenminste van het gevaar verlost en zou de stank ten minste grotendeels zijn verdwenen. ROTTERDAM Een 76-jarig inwoonster van Rotterdam is op ee vreemde manier opgelicht door ee man die zei dat hij van de politi was. Hij belde haar op met het ve: haal dat er bij haar zou worden ii gebroken. Zij moest haar geld o tafel leggen, de politie zou een vi zetten, om de dader te kunnen b< trappen. De vrouw geloofde het vei haal en deponeerde f 400 op hat eettafel. Kort erna kreeg zij bezoc van een man die vroeg of zij ee kamer te huur had. Mevrouw lii hem even alleen, toen zij terugkwal was het geld verdwenen. OEGSTGEEST Op de kruisir HofbrouckerlaanLaan van Alki made had gistermiddag om ha vijf een botsing plaats tussen tw< auto's. De bestuurder van de aai gereden auto, een Leidenaar, lit inwendig letsel op. De bestuurst» van de aanrijdende auito, wonend i Oegstgeest, bleef ongedeerd. NIEUW -VENNEP In Nieuw-Vannep zijn industrieën en kerken ervan overtuigd, dat zij elkaar nodig hebben en elkaar moeten verstaan. De predikanten en pastores hebben dan ook met persconeelschefs in het overleg „Kerk en Industrie" eikaars werkterrein nader leren kennen. Maar binnen die groep groeide de wens om dit overleg in een breder ver band te laten plaatsvinden. Daarom zijn er door de kerken en de be drijven ook andere personen uitgenodigd aan dit overleg deel te nemen. Op de twee daarna gehouden bij eenkomsten hebben ca. 30 deelne mers geluisterd naar wat er in Am sterdam gedaan wordt door de Oekumenische Kommissie Evangelie en Bedrijf. En gezamenlijk is be sproken wat er in Nieuw-Vennep gedaan kan worden. Er is in vier groepen gediscussieerd met als re sultaat een aantal onderwerpen, die na de vakantie verder besproken zullen worden. De gesprekleiders van de vier groepen hebben de op dracht gekregen één en ander voor te bereiden. Wat gaat er gebeuren? In september zullen vier groepen van overleg starten. Elke groep zal komend seizoen 4 tof 5 keer bijeen komen. Iedereen, die geïnteresseerd is vanuit industrie of kerk kan deel nemen. Er zal praktisch gewerkt worden aan: werk-, kerk- en leefmilieu van Nieuw-Vennep. Begonnen zal worden met de on derwerpen, die tijdens de laatste bij eenkomst van „Kerk en Industrie" zijn vastgesteld: 1. Waar blijft de mens in de indus trie? 2. Inspraak en personeelsbeleid. 3. Hebben bedrijf, Kerk en samen leving elkaar iets te zeggen? 4. Wat zijn de raakpunten tussen werkelijkheid en kerkelijkheid voor de mens in de industrie? Maar ook andere onderwerpen, die in Nieuw-Vennep hiermee sa menhangen kunnen aan de orde ko men. Deze gespreksgroepen zullen sa men vormen: de werkgroep: Indus- RIJSWIJK In tegenstelling tot de verontrustende berichten over moei lijkheden bij Indola Electric n.v. te Utrecht, deelde de directie van Indola n.v. te Rijswijk mee dat dit bedrijf goed loopt. In Utrecht zijn al jaren lang problemen, zodat thans sanerings maatregelen nodig waren. Van afvloei ing van arbeiders is in Rijswijk in het geheel geen sprake, integendeel: er is een tekort, aldus de directie. HILLEGOM Zaterdagavond neemt de St. Jozefparochie afscheid van pastoor J. M. Dunselman, die rector is geworden van huize St. Jo zef aan de Mariastraat. Opvolger is pastoor Th. J. Hilhorst uit Dordrecht. trie. Kerk en Samenleving. Kort weg; „Werkgroep IKS". Wie wil meedenken, kan contact opnemen met een van de onder staande adressen. Speciale uitnodi gingen stuurt de werkgroep aan de bedrijfsdirecties en de vakbewegin gen. Door deelneming en inspraak ka men meebouwen aan de gemeer schap waarin men leeft. Inlichtingen en suggesties, op- e aanmerkingen bij; W. Al, St. Anth< niusstraat 17, Nieuw-Vennep. Te (02526)2253. J. Genuït, Eugèr Prévinaireweg 48, Nieuw-Vennei Tel. (02526)—2336. J. Moermai Schermerstraat 63, Hoofddorp. Te (02503)-3235. W. G. van Wijk, Trel kerstraat 8, Nieuw-Vennep. Te (02526)—2290. Het secretariaat is bij het kanitoc van de Stichting Dorpshuiswer Haarlemmermeer-Zuid, Schoólstra 8, Nieuw-Vennep, tel. (02526)28£ Voor 1.25, ongeacht de periode, gaat de NIEUWE LEIDSE COURANT naar uw vakantieadres in Nederland, België of Luxemburg Voor andere landen wordt 0,40 pér dag extra berekend Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOK LETTERS in te vullen en te zor gen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op rejs gaat in ons bezit is? uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger ol via een girostrookje op te geven? Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan vertraging in d< verzending voorkomen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij u vooral de voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. ABONNEE J STRAAT t... WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: W»!«Ma.!.!.].I.i.i.j.i, i ,1 M-l-i> M-I'MK» .1.1 ui Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (20 ct.) of in enveloppe (25 cent) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen, postbus 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4