GEMEENTE HEEFT DE ZIJL LATEN VERSLONZEN 3-Oktobermarkt op Haarl.weg WEEKAGENDA Moet open zeggen de ven blij clans Veemarkt onder druk van warme weer Oude swembad in de Kooi is weer in trek Tussen Maresingel en W. de Zwijgerlaan 1 i Wijkblad Zandbodem Clans T achtig Echtpaar vrij ernstig gewond Vogelwinkel in Alphen N1CUWE LEfOSE COURANT 3 ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1969 LEIDEN Vraag naar het zwembad De Zyl en in negen van de tien gevallen komt als antwoord: „De Zyl, bedoel je dat ouwe, vileze zwembad daar achter in de Kooi? Nee hoor, mg niet gezien. Daar ga ik niet in zwemmen, my te vies". Of: „De Zyl, bestaat dat nog? Ik dacht, dat dat bal allang was afgebroken". Er bestaan vele misvattingen omtrent dit oude bad, dat tientallen jaren het enige openlucht zwembad in Leiden was. In de jaren 20 werd het gebouwd. Daar voor had Leiden zwembaden aan de Nieuwe Vaart en de Herensingel. Die moesten echter in verband met de volksgezondheid worden gesloten. De grote bloei kende De Zijl in de naoorlogsce jaren. De Kooi was volgebouwd en het liep vaak storm in het bad. Heel Leiden stroomde op warme dagen naar Leiden- Noord, waar men in het heldere bronwater verkoe ling vond. Achtduizend bezoekers op één dag was geen zeldzaamheid. Men mocht weliswaar maar twee uurtjes zwemmen by zeer warm weer en het was druk zelfs maar één uurtje maar dat neemt niet weg, dat het bad zeker voor die tijd een goed recreatie-oord was, al mocht men er niet gemengd zwemmen. Een schutting droeg zorg voor de schei ding. Kwam er een echtpaar met kinderen, dan ging ma met dochters links en pa met zoons rechts. Na afloop zagen ze elkaar pas weer. (4); In de loop der jaren veranderde echter wel zo het een en ander, de schutting verdween een paar jaar geleden en ook mogen de geslach ten bij elkaar zwemmen. De grote klap voor De Zijl kwam In het 'begin van de jaren 60. In Lei derdorp opende het zwembad De Does en in Leiden Zuid-West open de De Vliet de hekken; twee baden met grote zonneterrassen en geheel aangepast aan de imassa-recreatie. Nog erger werd het voor De Zijl, toen die baden ook nog verwarmd water in hun bassins deden. Het bad werd daarna vrijwel al leen nog maar bezocht door kinde ren uit de buurt. Het bad verviel enigszins en de bezoekersaantallen zakten van jaar tot jaar. De exploi tatietekorten werden steeds hoger Voor dit jaar is op de gemeentelijke begroting een tekort geraamd van f 67.000-, Vorig seizoen bezochten slechts 36.479 zwemliefhebbers het bad. Geen wonder, dat men bij de Sportstichting, die het bad in beheer heeft een hard hoofd kreeg in de exploitatie van het bad. Officieel liet men zich bij de Sportstichting niet over het bad uit, maar dat er ernstig over werd na gedacht het te sluiten, is buiten kijf. De heer H(en'k) Rol zwaaide er jarenlang de scepter. Insiders we ten, dat de „ouwe Rol" alles weet van de pompen en de waterzuive ringsinstallatie. Elk jaar Weer voor het bad openging was hij weken, «xms maanden, van te voren bezig om zijn bad, waardn zijn jongens weer voor een seizoen gingen zwem men in orde te maken. Hij had ook altijd de hoop het nieuwe bad nog te zullen meemaken. De laatste ja ren zei hij echter: „Zolang ik nog niet met peneioen ben, zal het bad nog wel open blijven, maar daarna zal het wel afgelopen zijn". Van de winter werd de heer Rol ernstig ziek. Hij knapte weer op, maar bleef sukkelen en naar hij zelf zegt, ziet het er naar uit, dat hij met vervroegd pensioen gaat. De Zyl ging dit jaar open zonder het vertrouwde, diep gekerfde gezocht van Rol. De adjunct-chef-badmees ter van De Vliet nam zijn taak over en met assistentie van een student, die in de zomermaanden zijn va kantiegeld wil verdienen, en een badjuffrouw ging hij er enthousiast tegenaan. Als het erg druk is wor den hulpkrachten aangetrokken. Vóór het bad in mei openging werd het met weinig middelen zo goed mogelijk opgeknapt. Vooral dank zij het mooie weer loopt het dit seizoen uitstékend. Er zijn tot nu toe al meer bezoekers geweest dan in voorgaande jaren en ook de oude, intieme sfeer, die het bad altijd zo kenmerkte, komt enigs zins terug- ,De Zijl" is op het ogenblik het enige bad, waar men geen schoen- bpel nodig heeft om er in te ko men", zo karakteriseerde student/ badmeester Kees van der Moolen van de week het bad, toen hij het vergeleek met De Does en De Vliet, waar men met een zo'n overstel pende drukte te doen heeft, dat men tijdens de middaguren blij mag zijn, dat men twee, drie sla gen kan doen zonder tegen iemand op te zwemmen. Op dezelfde plaats, waar De Zijl nu ligt, is een nieuw bad geprojec teerd dat volgens uitlatingen van Sportstichting-voorzitter drs. J. P. v. d. Reyden hetzelfde karakter zal krijgen als het tegenwoordige. Het moet een wij'kbad worden, geheel aangepast aan de behoeften die Lei- den-Noord (inclusief de Merenwijk) op zwemgebied over enige jaren zal hebben. Maar wanneer komt dat bad? „Ik ben bang, dat het nieuwe bad de eerstkomende vijf jaar nog niet gerealiseerd kan worden. Dit gezien de financiële positie van de gemeen te Leiden", aldus Sportstichting-di recteur G. Philipsen, die ook zei niet te verwachten, wat het oude bad het nieuwe zal halen. Hij gaf toe. dat er vóór dit seizoen hard over nagedacht was gezien de steeds stijgende te korten het bad te sluiten- De heer Philipsen; „Natuurlijk, de behoefte aan zwemgelegen- heid mag en kan je zo maar niet uitschakelen, maar als er bij iedere zwemmer zo'n hap geld bij moet, dan vraag je je natuur lijk wel af of het nog verant woord is het open te houden. Ik weet, dat het bad dit jaar vrij goed loopt en daarom zullen we aan de hand van de cijfers van dit jaar de zaak nog wel eens bekijken". Vaak hoort men de bewering; het water van De Zijl is zo vies. De re gelmatige bezoekers van het bad zullen dit altijd ten zeerste bestrij den. De oude badmeester Rol kon dan zeer boos worden- Hij trok zich dat persoonlijk aan. „Hoe komen ze daar toch aan", riep hij altijd ver ontwaardigd uit. „Aan mijn water mankeert niets. Mooier watertje bestaat er niet. Natuurlijk, het ziet donker, maar dat komt door de zandbodem. Ik zal je het laten zien". En hij pakt altijd steevast twee flessen. De ene vult hij met leiding water en de andere met zwemwater. En hij durfde zijn hoofd er onder te verwedden als iemand het. verschil zag. Het Laboratorium voor Bacterio logisch Onderzoek neemt tweemaal per week een monster. Per 250 cc monster wordt er 1 cc 0.1 natr. thio- sulfaat aan toegevoegd. De resulta ten van zo'n onderzoek waren twee weken geleden (Tussen haakjes staan de cijfers van het zwembad De Vliet): PH (zuurgraad): 6,9 (7,8); tem peratuur: 22 (23); doorzicht: 3,5 (3,5) ohloorgehalte: 1,5 (0,1); Eykman's proef per 10 cc: 5 x negatief (5 x>; aantal bacteriën per 1 cc: aantal bact. per 0.1 cc: 2 (0). Dr. H. L. Wolff van het genoem de lab geeft als commentaar: ,3y zo'n proef gaat het vooral om de proef van Eykman. Zolang die ne gatief is, is er niets aan de hand. Die proef wyst namelijk uit hoe veel menselyke darmbacteriën er in het water zitten. Komen er daar te veel van voor, dan wordt het bad onherroepelijk gesloten, maar er zyn nooit redenen geweest om De Zyl uit hygiënisch oogpunt te sluiten. Het water is zeker ac ceptabel". Als het bad ooit gesloten wordt, dan worden zeker twee groepen zwaar getroffen. Dat zijn een groep heren, die 's morgens voor ze venen al komen zwemmen, en een groep dames, die het bad elke dag weer omstreeks half tien bezoeken. Het zijn hechte clans, die ieder jaar terugkomen. Weer of geen weer, re gen, hagel, storm, ze komen. Als het seizoen pas begonnen is en het wa ter nauwelijks 12° C, dan springen ze er even gemakkelijk in alsof het 20° C. is. Komt de temperatuur van het water boven de 19° C., dat is het voor hen „theewater". Tot voor kort behoorde oud-wet houder Jongeleen tot het groepje heren en meer bekende Leidenaars. De heren Van der Horst, Bergers, v. d. Klugt, v. d. Linden, Van Eg- mond, Douma en vele anderen slaan geen morgen over. De heer v. d. Horst heeft zelfs een eigen boule vard in het bad: de v. d. Horst-bou levard en daar is hij wót trots op. Het hele stel dolt elke morgen weer in het bad en niet zelden wordt er een met kleren en al het Zijlwater in geplonsd. Ze zouden het verschrikkelijk vin den als het bad wegging. Als je vraagt waarom, dat voeren ze vele argumenten aan. De meesten draai en echter wel om het schone, mooie, lekkere water. Van der Horst, die al zo'n der tig jaar trouw bezoeker van het bad its: „Waar vinden we zo'n lek ker watertje om in te zwemmen. In De Vliet? Mij niet gezien. Als je daar gaat en je konvt thuis dan zie je wit van de uitslag. Hier in Deze dames, fit gebleven door het zwemmen, willen als het erop aan komt, strijden voor het behoud van De Z^l. Maar de gemeente moet er dan wel iets aan gaan doen. Ze hebben van De Zijl niet een echt bad gemaakt. Foto Van der Horst De Zijl is het water enigszins vet tig en goed ijzerhoudend. Het wa ter blijft in druppeltjes op de huid liggen. Dat is tenminste goed. Het haar wordt ook niet hard. De Leidse huidarts J. W. van Wa- veren Hogervorst zegt van een wit- uitslaande huid: „Dat heeft weinig of niets met het water te maken. Dat ligt aan de persoon in kwestie. De een is daar gevoeliger voor dan de ander. Het huidvet, de talf is ge deeltelijk oplosbaar. Daardoor droogt bij sommigen de huid enigszins uit. Dat zouden ze ook hebben als ze thuis lang onder de douche gingen staan". Het water van De Zijl is zonder meer goed. De heer v. d. Linden: „Vroeger was dat wel anders, ja. Ik weet nog, dat het water niet gezuiverd werd en het op een keer vol zat met luis. Er is toen een hele school karpers in het bad gezet. Na een paar dagen zat er geen luis meer in. Nu is er op het water hlemaal niets aan te mer ken. De vrouwen, die 's morgens om omstreeks half tien komen zwem men zijn het felst als ze horen, dat het bad misschien gaat verdwijnen voordat het nieuwe er is. De dames v. d. Klauw, Bavelaar, Stoute, Ben- nink, Douma, De Jong en Pison be horen tot het groepje. „We zwemmen hier al dertig, veertig jaar. Waar moeten wij dan naar toe Helemaal naar De Vliet? Het is me nogal een end. Dat kunnen wij niet meer. Oh, wat zou dat verschrikkelijk zijn", roe pen de dames in koor. Tot het groepje behoort ook een man, de heer Stoute: „Ze vragen weieens aan mg: hoe komt het toch dat jjj zo vitaal blijft Weet je hoe dat komt, zeg ik dan, om dat ik 's morgens zwem. Kjjk, dan zit ik tussen tientallen vrouwen. Geen wonder, dat je dan vitaal blyft. En daar schaam ik me hele maal niet voor". De dames (zie de foto) werken el ke morgen een heel programma van oefeningen af: koppeltje duiken in het water, onder elkaar door zwem men en meer van dat soort oefe ningen, waar men fit van blijft. Het gegil is dan niet van de lucht. Ze hebben plezier in het water en dat is belangrijk, want de jongste loopt tegen de zestig en de oudste tegen de tachtig. Ze hoeven niet te zeggen, dat het zoveel kost, want bij genoeg andere instellingen hier in de stad gaat er veel meer geld bij". Niet alle dames komen uit de Kooi. Er zijn er ook bij uit het Morskwartier en Zuid-Vest. Waar om gaan ze niet zwemmen in het verwarmde water van De Vliet Steeds komt er maar één ant woord: door het water. De dames begrijpen ook niet, waarom de gemeente er de laatste jaren niet wat meer aan gedaan heeft om het bad op te knappen. Dat het tussen de middag niet ge opend is, vinden ze onbegrijpelijk. Op de mooiste uren van de dag, tus sen elf en twee uur is het bad ge sloten. „Waanzin", zeggen ze. Als een jong echtpaar met kinderen een hele dag in het zwembad wil door brengen, zoals in De Vliet, dan kan dat niet. Dan worden ze er om elf uur uitgefloten en mogen ze om twee uur terugkomen. De gemeen te heeft er nooit iets aan gedaan om van De Zijl een echt zwembad te maken, een echt recreatie-oord. Van een terrasje, waar men een kop koffie zou kunnen kopen, is nooit sprake geweest. De gemeente heeft het bad laten verslonzen, zonder dat het dat verdiende", is de eindconclusie van de dames, die er alles voor voelen om een aktie op touw te zetten als het bad toch gesloten mocht worden. LEIDEN Burgemeester en wet houders hebben besloten bij wijze van proef de traditionele 3-oktober- markt te verplaatsen naar de Haar lemmerweg tussen Maresingel en Willem de Zwijgerlaan. De belang rijkste reden hiervoor was wel dat de feestelijke binnenstad dan een wat logischer verbinding met de kermis zou krijgen. De onvermijdelijke verplaatsing van de kermis heeft veel voorde len: gemakkelijk bereikbaar vanuit alle windstreken, een zeer groot terrein en wellicht het belang rijkste beslist geen modder benen meer. Toch zal het even moeten wennen. Dat geldt natuurlijk ook voor de plaats van de 3-oktobermarkt. De bewoners moeten er rekening mee houden dat er op 2 en 3 oktober Afscheid ds. Wagenaar LEIMUIDEN De Hervormd pre dikant ds. P. L. J. Wapenaar heeft zoals bekend het beroep naar Rhe- nen aangenomen en in verband daarmede zal hij zondagmiddag om 2 uur een afscheidsdient houden. De Gemeenteleden waren gister avond echter al in de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van dommee en mevrouw Wapenaar, die ruim vier jaar de Hervormde Gemeente van Leimuiden hebben gediend. Voor dit persoonlijke afscheid bleek grote belangstelling te bestaan, want niet minder dan 120 personen maakten van deze gelegenheid ge bruik. Namens de Hervormde Gemeente van Leimuiden werd ds. P. L. J. Wapenaar een boekenbon en me vrouw Wapenaar een platenbon aan geboden. Ook ontvingen zij als herin nering aan Leimuiden een foto van het Hervormde kerkgebouw. LEIDEN Aanvankelijk was het in de vroege morgenuren heerlijk weer, maar in de loop van de morgen, toen er meer zon kwam, was het snikheet. De hondsdagen 1969 zullen lang in ons geheugen blyven: Volop zomer. Uit de gesprekken met de agrariërs blijkt duidelijk, de blijdschap van het binnenhalen van de oogst, dat kon niet beter. Maar anderzijds, en daar heeft de markt mee te maken, de felle zomer beperkt de gras- groei. Een flinke bui regen zou welkom zijn. De gebruiksveemarkt stond duide lijk onder de druk van het warme weer. De aanvoer van melkvee was iets minder en de handel zeer rustig. De boeren zijn thuis aan het werk. De vare koeien die min of meer op het slachtvee zijn afgestemd, deden het iets beter-redelijk tot kalm. Toch was het op deze afdeling zo dat ondanks de mindere aanvoer, de prijzen niet optrokken. Het wachten hier is op het eind van de oogst en dan wat regen, dan zal er wel wat meer levendigheid te zien zijn. De jonveesector heeft niet zoveel te betekenen op dit ogenblik. Het slachtvee zorgde voor de ver rassing door de nog al wat grotere aanvoer. Er waren er 50 stuks meer dan vorige week. Toch konden zowel de slachtstieren als runderen rede lijk goed worden verkocht en was er geen sprake van lagere prijzen-eer- der het tegendeel. De notering werd vastgesteld van f 3,75 tot f 5,30 (extra kwaliteit) geslacht gewicht. Bij een kortere aanvoer van vette kalveren wist de notering zich wel te| handhaven. Gelukkig was de wol vee-afdeling beter bezet: 300 suks. Wel zijn de getallen nog niet zo groot als wij gewoon zijn; de con currentie van de Engelse schapen weerhoudt dat. Toch was de handel in vette schapen goed en de vette LEIDERDORP De filatelisten vereniging De Rijnstreek houdt maandag van 7 tot 11 uur haar maandelijkse ruil-contactavond in het Dorpshuis. De voorzitter van de vereniging, de heer J. P. A. van den Hout, neemt na zes jaar voorzitter te zijn geweest afscheid van „De Rijnstreek". HAZERSWOUDE Dokter L. van den Berg van de Busken Iluet- straat in de wijk Rhynenburch zal dezer dagen de huisartsenpraktijk verlaten. Hij gaat zich specialiseren. De opvolger van dokter Van den Berg is dokter J. C. A. Sprangers. lammeren vlug. Er was weer goede vraag naar export Uiteraard deden de weidelammeren het traag. De droge weide nodigt niet tot meer vee. Varkens: De verrassing op de var- kensmarkt is niet zo zeer de lagere prijs, maa het streven van de lnko pers naar een lichter varken-tot 85 kg. De animo om voor lagere prijzen te verkopen, was niet groot en aangezien het aantal al niet zo groot is (de ver wachting is dat dit voorlopig wel zo zal blijven) was het toch met de verlaagde prijzen spoedig van de baan. Er is de laatste week ook nog al wat levende export. geen verkeer over de Haarlemmer weg mag. Het besluit is genomen ten ge rieve van de grote massa 3-oktober- vierders. „Wij hopen dat u zich dit realiseert als het besluit van B. en W. voor u enkele minder prettige kanten mocht hebben. Mocht u door deze overplaatsing met een bijzon der probleem komen te zitten, dan kunt u contact opnemen met het Bureau Voorlichting Stadhuis", al dus een schrijven van dit bureau aan de bewoners van de Haarlem merweg en omgeving. ALPHEN Op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan - Rem- brandtlaan - Wielewaalstraat is gisteravond omstreeks 7 uur een bromfietsend echtpaar uit Rotter dam door een auto gegrepen en met vrij ernstige verwondingen overge bracht naar het Dijkzigtziekenhuis aldaar. Voor de auto was het stoplicht op de Oranje-Nassausingel op groen ge gaan en de bestuurder reed de Wil lem de Zwijgerlaan op. De in de richting Wielewaalstraat rijdende bromfiets kwam in botsing met de auto. Dokter Veenendaal verleende eerste hulp en liet het echtpaar met twee ambulance-auto's overbrengen naar Rotterdam. In verband met dit ongeval ver zoekt de gemeente-politie alhier mo gelijke getuigen zich te melden aan het bureau (raadhuis) of telefonisch nr. 3344. Dienst Maranathakerk LEIDEN De morgendienst in de Maranathakerk, die om 10 uur begint zal niet geleid worden door ds. De Jong maar door ds. J. de Tombe, em.-predikant te Leiden. ALPHEN Ba het pand Emma- laan 9 op de hoek van de Steenstraat, is een zaak geopend voor verkoop van vogels, zaden en aanverwante artikelen. Eigenaar is de heer A. A. Straver. Het bedoelde pand was het laatst showruimte voor het rijwiel- en bromfietsbedrijf van de heer A. de Vogel. De heer Straver is niet alleen ver koper van vogels, maar heeft ook al» kweker van kleurkanaries, tropische vogels en parkieten een landelijke reputatie, zodat hij ook over de aan kopen die men wil doen deskundig advies kan verschaffen. In de winkelruimte is een keur van materialen te zien en met een flink „achterland" in de omgeving van de Julianabrug mag men aanne men dat de heer Straver met deze nieuwe zaak aan de Emmalaan een goede greep heeft gedaan. De grote sortering vogels is ondergebracht in een ruimte achter de winkel. Gisteravond was de zaak te be zichtigen voor genodigden en van daag begon de verkoop. ZATERDAG AUGUSTUS Gebouw Rehoboth, 10 en 2 u.: demon stratie elektronische orgels muziekhandel Servaas. DINSDAG 12 AUGUSTUS KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, uur: orgelconcert Charles de Wolff. VRIJDAG IJ AUGUSTUS Pieterskerk 8.15 uur: orgelconcert Al- bert de Klerk. NOORDWIJK-BINNEN: Grote Kerk, 8 uur.- orgelconcert Felke Asma. DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, telef. 20362. Apotheek A van Breest Smallcn- burg te Leiderdorp ls de gehele week geopend. De Oegstgeestee Apotheek is op zondag 10 augustus gesloten van 8 tot 24 uur. De zaterdag-, zondae- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waar genomen door de Centraal Apotheek. DIENST HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter rjadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. CAMERA 's middags: Joe Hammsind en de indianen, a.l.; 2.30 uur: Barbarella. 18 Jr., 7 en 9.15 uur; nachtvoorstelling: Ongeremde driften. 18 Jr., vr en zat 22.30 uur. LIDO Catherina, 18 Jr., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. LUXOR Matinee, De Boemelstuden ten, dag. 2.30 uur; 's avonds: In de greep van de misdaad, dag.. 7 en 9.15 uur. REX Gungala. maagd van de Jungle, 14 Jr, dag. 2.30, 7 en 9.15 ur; nachtvoor stelling: De vampier van Parijs, vr en zat 23 30 uur. STUDIO Samen uit, samen thuis, a.l., dag. 2.30. 7 en 9.13 uur (2e week). TRIANON Sound of music, a.l,. dag. 2 en 8 uur (2e week). Behandeling na ongevallen De poliklinische bnhandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot saterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- zlekenhula (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bU geen gahoor telef. 20480; voor Informatie: telef. 3392L. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la lb en 2e dagelijks 10.3011.30, 14.3016 en 19-2» UUT. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.13—19 dinsdag IS—14 zaterdag 13—18, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—18 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15J0-16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14-18.20 en l»-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 8 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van batt twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30-715 uur. ALPHEN RU noord alle klassen dage lijks van half 3 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van t tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlio klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot hall 3 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 3 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 8 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur, zon dag van 1 tot 4 uur. HortU9 Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 8 uur, kassen zaterdags en zondags gee loten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 8 u., eondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. WASSENAAR Kustzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen van Paul Aratzenius, tot en met 2» aug., maand. te.m. zat. van 10 tot 17 u„ dlnsd. av. 8 tot 14 uur. Mobiel Kantoor ANWB Brandweer 8 maal 3. Politie: 6 maa) 4. Doktcredlenst: S maal 8 {zat. 30 u, v middag tot zondag 24 uur),

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3