kunstenaars j vragen om ateliers de pier WEEKAGENDA In februari eerste paal in Meren wijk .jks££5w«* Eén van de drieling overleden -TUSSEN DE BLADZIJDEN VAM HET DRAAIBOEK' Hunkerende Catherine bezit weinig overtuigingskracht Belangstelling voor het LOI-gebouw COMMENTAAR Kunstenaars Toerisme Zuiger Bagger •lcNota van Colourform aan B en W van Leiden De Flintstow^ Dubbele botsing Beginnen met sand uit Bijn en IJsselmeer Zwemexamens in De Does IIEUWE LEIDSE COURANT J VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1969 1 LEIDEN De Colourform-werkgroep heeft een nota opgemaakt in- ike ateliers voor beeldende kunstenaars in Leiden. Burgemeester en ethouders hebben elk een exemplaar van deze nota ontvangen, waar bij nog 288 handtekeningen zijn gevoegd van mensen die achter de actie ll^an de Colourform-werkgroep staan. In de nota is te lezen dat er in ^jjheiden dringend behoefte is aan een permanent atelier. „Wanneer dit probleem doeltreffend wordt aangepakt, zal het culturele klimaat hier worden verbeterd". In 1965 werd in Leiden inzake i ateliervoorziening voor beelden de kunstenaars een „Stichting Kuns- enaarshuisvesting" opgericht. Dit ivas een positief teken, want in ;Uvlatzelfde jaar kreeg deze stichting tetfle beschikking over panden in het ülisabethshof aan de Oude Vest. In de zomer van 1966 moesten de k gebruikers wegens sanering en res- auratie deze panden ontruimen. )e gemeente Leiden heeft daarna le kunstenaars niet opgevangen en ;een andere werkruimte toegewe- ai. In 1967 richtten kunstenaars klan- lestien ateliers in in het voormali- ;e MSG-gebouw aan de Pieters- :erkgracht. In september 1968 noesten deze kunstenaars het ge- >ouw ontruimen om „veiligheids- edenen". In Leiden is er een dringende be- loefte aan een permanent atelier; wanneer dit probleem doeltreffend rordt aangepakt, zal het kulturele limaat hier sterk verbeterd wor- len. De kunstenaars, die nog niet een telier bezitten, worden gehinderd urn zelfwerkzaamheid te ontwikke- en. Een gevolg is, dat beeldende .unstenaars of leerlingen van de Ikademie voor Beeldende Kunsten, ie buiten de studie verder willen ■n heerlijke vacaon6zee boven zee »mtmtoren45m t'onderwater- ZindersP' s peelterras disport centrum van vermaak - schcveningen experimenteren een werkruimte buiten Leiden proberen te krijgen. Een beter beleid is dus noodzake lijk, aldus de nota. Vermeden moet worden dat beeldende kunstenaars zonder vorm van overleg met de ge meente Leiden ateliers moeten ont ruimen; in het geval MSG-ge- bouw had de toestand verbeterd kunnen worden, wanneer er van overleg tussen de ateliergebruikers en de gemeente sprake was ge weest en wanneer de wethouder van onderwijs en kulturele zaken en de wethouder van openbare werken eens op bezoek waren ge komen. WERKGEMEENSCHAP Een werkgemeenschap is volgens deze nota van essentieel belang voor de handhaving van ateliers. Doel is: 1 Inspraak en intensief overleg van de afgevaardigden van de Leid- se groep Colourform met de afde ling Kulturele Zaken over de ver deling van ateliers. 2 Permanente ateliers die tot een werkgemeenschap zullen leiden. Voorbeeld: Ateliers 63 in Haarlem. 3 Een begin van ateliervoorzie ning tot stand brengen door het toewijzen van onbewoonbaarver- klaarde panden of panden bestemd voor sanering, of oude, niet meer gebruikte bedrijfsruimten, b.v. het LOI-gebouw. 4 Het bouwen van houten kéten van gemeentewege met sanitair, licht, gas en water en deze toewij zen aan beeldende kunstenaars. 5 Het aanstellen van een ombuds man, die geen belangen bij één der partijen heeft. Deze man moet hoofdzakelijk adviseur zijn. Meubilairfonds voor Hooglandse kerk LEIDEN In verband met het meubilairfonds dat door de kerk voogden van de Leidse Hervormde Gemeente voor de Hooglandse kerk is ingesteld, zal in de marktstand van ds. P. L. Schoonheim zaterdag op de Hooglandse kerkgracht een stoel worden geplaatst, Voorbijgan gers kunnen een bijdrage geven voor een stoel of voor een gedeelte van een stoel. Tevens zullen het kleurige zomer nummer van de Open Deur en de zogenaamde recreatiekrant met ge gevens over bungalow- en kam- peercentra van de Hervormde Kerk worden aangeboden. De recreatie- krant is bedoeld voor de augustus- en september-vakantiegangers. "DEELDENDE kunstenaars in Lei- den hebben het gemeentebe stuur een nota aangeboden over hun huisvesting. Er zijn in Leiden niet genoeg ateliers. Het is te hopen dat deze nota met evenveel zorg zal worden behandeld als de brief van de voetballende jongens in Noord en van de bewoners van de Mahlerstraat die een speelterrein- tje voor hun kinderen vroegen. Of schoon de oplossing van dit pro bleem minder eenvoudig zal zijn. Dat er wat moet gebeuren, staat vast, al was het maar om illegale bewoningen tegen te gaan. Er is echter een groter belang: dat de plaatselijke kunstenaars in hun eigen stad ruimte krijgen om te werken en niet gedwongen worden als ongewenste personen hun heil in omliggende gemeenten te zoeken. Een sterke element in de nota vinden wij de suggestie om inten sief contact met het gemeentebe stuur te onderhouden. Het is een taak van het gemeentebestuur deze creatieve groep zo snel mogelijk te helpen. Maar dan niet met onbe woonbaar verklaarde woningen. Dat is onveilig maar ook onzeker. VRIJDAG 8 AUGUSTUS Gebouw Rehoboth, 8 u.: demonstratie ektronische orgels muziekhandel Ser- ZATERDAG 9 AUGUSTUS Gebouw Rehoboth, 10 en 2 u.: demon- g ratie elektronische orgels muziekhandel ervaas. DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: entraal Apotheek, Breestraat 74, telef. 552. Apotheek A van Breest Smallen- urg te Leiderdorp is de gehele week [j sopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag augustus gesloten van 8 tot 24 uur. De zaterdag-, zonda°- en nachtdienst an Apotheek Voorschoten wordt waar genomen door de Centraal Apotheek. DIENST HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen okter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. Films ^CAMERA 's middags; Joe Hamir.Mnd 'n de indianen. a.L; 2.30 uur- Barbarella. jr.. 7 en 9.15 uur; nachtvoorstelling: Ongeremde driften. 18 jr.. vr en zat .30 uur. LIDO Catherina, 18 jr., dag. 2,30. 7 9.15 uur. LUXOR Matinee, De Boemelstuden- :n. dag. 2.30 uur; 's avonds: In de greep 1 an de misdaad, dag. 7 en 9.15 uur. REX Gungala. maagd van de jungle. jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 ur; nachtvoor- elling: De vampier van Parijs, vr en zat 130 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis. a.l„ 2.30, 7 en 9.15 uur (2e week). TRIANON Sound of music, a.l.. dag. en 8 uur (2e week). Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge- allen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid- ags tot woensdag 12 uur waargenomen oor het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur 't zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- ekenhuis (Hooigracht). Op andere 'erkdagen en op zondagen door het Aca- emisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst oor Lelden-Zutd-West, secretariaat Jac- ues Urlusplantsoen 83- voor hulpverle- telef. 24101 bi) geen gehoor telef. voor informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen 5.3011.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, 'oensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 insdag 13—14 zaterdag 1516, zondag gemeen christelijke en nationale feest agen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag •*5—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. bndag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakltnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuis, dagelijks eerste ld. li tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Miio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbcéafdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. WASSENAAR - Kustzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen van Paul Arntzenius, tot en met 20 aug.. maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u., dlnsd. av. 8 tot 10 uur. Mobiel Kantoor ANWB Alarmnummers Brandweer 5 maai 3. Politie 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. ZANDER de toeristen komen steeds meer „doelloze" slenteraars. Mensen die de beweging van de stad verkiezen boven de stilte van kerk en museum. De vraag is dan of een stad als Leiden daarmee voldoende reke ning lioudt. Er is reden daaraan te twijfelen. Waar zijn in Leiden langs de voor naamste wandelroutes de bankjes en de gazonnetjes waar toerist en Leidenaar zich kunnen verpozen? Wie neemt het initiatief om deze stad, die toch de voornaamste scha kel is tussen de grote steden en de kust, wat gezellige terrasjes te ge ven? Een groot deel van Leiden is water maar waar blijven de fonteinen die zonder hoge kosten kunnen worden aangelegd? Wat het eerste betreft kan Gronin gen Leiden ten voorbeeld dienen. Hardenberg in Overijssel voor het tweede. Leiden heeft echt wel bekoorlijk heden maar het maakt er niet vol doende gebruik van. De attractie van de stad wordt niet alleen be paald door de financiële mogelijk heden maar ook door de fantasie van de instellingen die met het vreemdelingenverkeer hebben te maken. In dit verband moet het ons nog van het hart dat de degradatie de uit cultuur-historisch oogpunt unie ke omgeving van de Pieterskerk tot compleet parkeercentrum een onvergeeflijke fout is. De vreemde ling mag ons dat ernstig aanreke nen! Als de parkeernota van de gemeente daaraan geen paal en perk stelt mag ze wat ons betreft onbesproken blijven. Wil Leiden op toeristisch gebied zijn betekenis behouden, dan zal er een doelgericht beleid moeten ko men. Van Vreemdelingenverkeer, bedrijfsleven, zakenwereld, over heid en burgerijcomité's tezamen. Burgerli jke stand LEIDEN Geboren: Johannes, z v J Tegelaar en S Soengadi; Fran- ciscus Adrianus, z v J Brandt en J Pril; Petra Alida Dorathea, d v T T Swikker en R J P van den Berg; Therese Patricia, d v J Budding en M P van der Meij; Hermina Emme- rentia, d v A A Bakker en J C van Wachem; Dirk, z v J Filippo en G de Vries; Rozemarie Maria Petrone'lla, d v L G Koot en M H J Wolvers; Ellen, d v G H Arrachart en E H Brouwer. Ondertrouwd: O Smelt en J J T van As; J van Tongeren en J V M Kuipers: J I D Privé en M H A Spierings; P J M Zwartjes en N W van Kampen: P Siere en M van der Zeeuw; T S M Elfering en A A Ro man; J P Janssen en C van der Bonn: D P de Jager en M M J Veen; N W Van Gelder en A de Roode; L J Navarro en C L Merien; A schipper en L Lansberg; J W H Plusje en S S de Wit. Gehuwd: A P van Egmond en W HAM Hoogervorst; H van Aken en M Offerman: A A van der Laan en M Boers: J Coster en J S Rietker ken; L J van der Meer en H R van Polanen; C L Krui en P H de Leeuw; G A Hogendoorn en C A Bernard; H A J Groeneveld en N J Teske; P A de Graaf en J Jansen; H P M de Leeuw en J C Bouwman; J W D Tijssen en J de Roode; J Salomons en A Smit; A W Copier en C L Kerkvliet; C J Gans en C M Vos kuil; W J Kokkedee en W Burggraaf. Overleden: P Kanbier, 65 jaar, wed van H. Stouten; I van der Reij- den, 68 jaar, man; J H Spierings. 66 jaar, echtgenote van W P P van Winsen; I Treffers, 16 jaar, dochter; G Schoneveld, 61 jaar, echtgenote van G van Egmond; D A van Of- wegen, 3 dagen, dochter- HAZERSWOUDE Desiré-An- tonette, een van de drieling, waar aan mevrouw M. van Ofwegen- Heineman maandag het leven schonk, is gisteren overleden. De twee jongens, Robert-Harold en Leonard-Bernard, maken het naar omstandigheden goed. LEIDEN Op de Zoeterwoudse Singel/aLmmenschansweg zijn gis teravond om vijf minuten voor half acht twee fietssters van 22 en 25 jaar tegen een personenwagen ge reden. Zij kwamen beiden van de Jan .van Houtbrug, reden rechtdoor en verleenden de auto geen voorrang. De 25-jarige fietsster liep hierbij een schedelbasisfractuur op, het andere meisje brak haar linker sleutelbeen. Beiden zijn per E.H.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Brugbouw bij de Sumatrastraat naar de Merenwijk. Op de voor grond de Slaagh- of Stinksloot- Achter: de Broek- en Simontjes- polder. Foto Van der Horst LEIDEN Volgende week be ginnen de voorbereidende werk zaamheden in de Broek- en Si- montjespolder voor het opspuiten van bouwterreinen van het plan Merenwijk. Omstreeks half sep tember denkt men met het werke lijke opspuiten van zand te begin nen. Het is de bedoeling dat nog in februari de eerste paal voor de wo ningbouw de grond in gaat. De rechtstreekst zandwinning in de Zwanburgerpolder te Warmond kan naar verwachting niet eerder dan eind dit jaar op gang komen. Om toch al aan het werk te kun nen gaan heeft het gemeentebestuur met de Amsterdamse Aanneming Mij te Den Haag een overeenkomst gesloten voor de levering van drie tot vijfhonderdduizend kubieke me ter zoet zand, waarmee aanvanke lijk ca. 16 hectare van de Broek- en Simontjespolder zal worden opge hoogd. Ongeveer 80.000 kub. is afkomstig uit de Oude Rijn tussen Leiden en Katwijk en de rest zal worden ^aangevoerd (per schip) uit het IJsselmeer. Over enige weken gaat in de Zijl aan de Leidse zijde een zandzuiger afmeren. Deze zal de zandschepen leegzuigen en via een persleiding het zand, vermengd met water uit de Zijl, opspuiten. Binnen een op te werpen perskade rond dit polder gedeelte kan het zand bezinken. Het water wordt tevens opgepompt naar een drie hectare groot slibbassin, waaruit het via een afvoer in Rijn lands boezem zal terugvloeien. Het op te hogen gebied ligt langs de Slaaghsloot, westelijk van de in aanbouw zijnde Meerenbrug. Het is ongeveer 500 m lang en 600 m breed. Hierin komt een ophoging van ca. 1.80 m voor de verlenging van de Sumatrastraat, een ophoging van ca. 3 m voor een gedeelte Ringweg en ten slotte een ophoging van 3,5 tot 4 meter voor het eerste bouwterrein. De laatste ophoging wordt zo kolossaal om de zetting van de ondergrond te bespoedigen. Vóór februari zal men ongeveer de helft van het zand afschuiven, zodat een effectieve ophoging van 1,20 m bo ven het huidige maaiveld over blijft. Men zal voor genoemde ge deelten ook zandpalen aanwenden om de zakking te bevorderen. Dit betekent het maken van ruim 7 meter diepe, ronde gaten met een middellijn van 30 centimeter, waar in zand wordt gestort. Het grond water dat zich in de veen- en klei lagen bevindt kan door deze zand kokers naar de oppervlakte ont snappen, waardoor de opgehoogde grond sneller inklinkt. Er komt één zandpaal op circa tien vierkan te meter. Dinsdag komen de machines die de poldersloten gaan uitbaggeren. De bagger zal over de polderwei den worden verspreid. Dit doet men om te voorkomen dat ongelijk matige zakking van de grond zal optreden. Vervolgens begint men met het opwerpen van de kaden om het op te spuiten zand vast te houden. OEGSTGEEST Een personen auto begon gistermiddag om half zes door onverklaarbare oorzaak op rijksweg 4 te slingeren en sloeg over de kop. De drie inzittenden, een echt paar met een kind, afkomstig uit Sassenheim, raakten slechts licht ge wond. Zy werden ter plaatse door een arts behandeld. De wagen werd geheel vernield. LEIDERDORP In het zwembad ,,De Does" zijn onder leiding van badmeester L. Lans weer zwemexamens afgenomen. Diploma A: Marianne Hozee. Carlo Feyen. Dick Nljenhuis. Corlna Hogeboom, Arie van Poelgeest. Henny Turk, Jan v. Cleef. Ines Paschier. Bart Nobbe. Thomas Slikkerveer. Ingrld Maat, Ronald v. d. Reyden. Nic. Bos. Jolanda Rompes, San dra Ruben, Mario Bakker. Jacqueline de Weerdt. Hermy v Diemen. André Romijn. Linda Ravensbergen. Jacqueline Kruijt, Peter Koomen. Carla den Hollander. Yvette Albers, Hanneke Liefferlng, Moni que de Koek, Vera Flaman, Peter van Diemen, Kees Zaal, Liedeke van Heel, Mlcp van Osnabrugge, Wllma Limburg. Jan Dtebels, Tan ja Schulz, Kees v. Cleef Michlel v. d. Meer. Nelleke Hllllgehek- ken, Ton v. Velzen, Jolanda Eys, Lenie Brandwijk, Peter Horn. Peter Schulz, Re- neé Allaart. Caroline Bos. Anne Dijkstra, Christien Bos, Ronald Pley, Peter v. Kla veren, Harry Steens. Hanneke van Ale- wljk. Jeanette Liefferlng. Heieen Lieffe rlng, Rol Diebels. Els van Drie. Petra Kroon. Diploma B: Bob Versluys. Wouk Lans, Bettlna Hoogeboom, Pieter v. d. Reyden, Elly Vermond. Marjan van Luik. Hans Goudsmit, Lode Timmerman, Jolljn Ver hagen, Peter K Ort. [WAAMAA<WWVWWWWW^AA<WWWWW^V^W^^AAAA^AAA/WWV\AAAMAAA^AAAAAAAAAA<ftA^^AAAAAAAAWAAAAAAAAU LIDO In het woelige, door partijtwisten geteisterde Parijs van het begin van de 15de eeuw, spelen zich de lotgevallen af van Catherine Legoix, de hoofdper soon in de film „Catherine, het hunkerend hart". Over het verhaal kunnen we kort zyn: de blonde, dynamische Catherine wordt het middelpunt van de strijd tussen de Armag- nacs en de Bourguignons, die elkaar soms op nogal radicale wijze bestrijden, als de leiders, resp. Montsalvy en Philips van Bourgondië in hoogst eigen per soon, haar gaan liefhebben. Na een aaneenschakeling van al dan niet geslaagde minnetaferelen nadert het einde met het vertrek van de Armagnacs, terwijl de nog steeds hunkerende Catherine met Philips blijft opgescheept. Regisseur Bernard Borderie, die ook al de weinig opwindende Angé- lique-cyclus op zijn naam heeft staan, is in zijn nieuwste produkt nogal vrijelijk te werk gegaan: vooral ten aanzien van de chrono logische volgorde m vergelijking met die in de gelijknamige roman van Juliette Benzoni, heeft hij zich heel wat vrijheden gepermitteerd. Hoewel de film in kleur wordt ver toond, blijkt ook dit geen stimule rende werking te hebben. Het spelersmateriaal komt even min goed uit de verf. Juist de hoofd persoon Catherine, vertolkt door Olga Georges-Picot is in deze film een weinig boeiende persoonlijk heid. Op vrijwel onveranderlijke wijze, steeds met hetzelfde prui lende mondje, weet zij haar hunke ring moeizaam een fundament te geven. Het wekt dan ook verbazing dat de hoofdrolspelers haar ruste loos verlangen toch min of meer be antwoorden. (Eenzijdige hunkering.) Barbarella CAMERA Een komische strip voor volwassenen, dat is de karak terisering die de maker van de tilm „Barbarella", Roger Vadim, aan dit produkt geeft en die lijkt ons wel juist, want om dit werk een science fiction op het gebied van de toe komstige ruimtevaart te noemen is te veel eer. Niettemin waardering voor het decorwerk, voor de stunts en het kleurrijke camerawerk. Wat de inhoud betreft is echter geen meter film serieus te noemen. Men kan bewondering hebben voor de hoofdrolspeelster, Jane Fonda, echtgenote van Vadim, die de in druk weet'te wekken dat ze het se rieus meent. Het verhaal: astronaute Barba rella krijgt de opdracht van de pre sident der aarde om een verdwenen professor op te sporen. Deze profes sor Durand-Durand is de uitvinder van de Positronische straal, die een bedreiging voor de aarde betekent. Na vele avonturen en gevaren wordt Barbarella ten slotte gered. Wie de hele film als een absurditeit kan zien, zal er nog wel plezier aan beleven. (Komisch.) In de greep van de misdaad LUXOR Alleen 's avonds. In de film In de greep van de misdaad speelt acteur Boris Karloff de rol van medisch hypnotiseur prof. Mon- serrat. Deze professor is een man op jaren. Samen met zijn vrouw Estelle heeft hij een apparaat uitgevonden waarmee ze iemand hun -dl kunnen opleggen en kunnen beleven wat de persoon in kwestie beleeft. Het leu ke daarvan is dat je iets beleeft zonder bang te hoeven zijn voor de gevolgen. Hun slachtoffer wordt de verveel de jongen Mike. Nu wil professor Monserrat goede dingen gaan doen met zijn vinding. Zoals oude men sen dingen laten beleven die ze we gens lichaamsgebreken niet meer kunnen doen. Estelle heeft een kwaad karakter en laat Mike slech te dingen doen. Inbreken en wat meer zij. En de wil van Estelle is sterker dan die van haar man. Het is duidelijk dat zoiets nooit goed kan aflopen. Dat doet het dan ook niet. Hoewel Boris Karloff en Cathe rine Lacey uitstekend spel leveren als de beide oudjes, is de film af en toe wel wat langdradig. De wurgen de spanning die wordt aangekon digd is ver te zoeken. Sommige angstige ogenblikken doen zelfs ko misch aan, wat niet de bedoeling zal zijn geweest. (Langdradige thriller.)) Boemelstudenten LUXOR In de film De Boemel studenten zien we het komische duo Stan Laurel en Oliver Hardy als studenten in een al vrij oude klucht. Het verhaal wijkt niet veel af van de overige films van het duo en dient slechts als leidraad tussen de verschillende grappen en grollen. Naar vorm en inhoud is het een weinig verzorgde klucht die niet meer is dan een aaneenschakeling van soms vermakelijke maar meestal tamelijk matte en gezochte scènes, die zeker niet tot de beste van het vermaarde trio behoren. (Pretentieloze klucht.) Gungala. de maagd van de jungle REX Gungala, de maagd van de jungle, is een mooie vrouw, die als een soort aapmens in het oer woud leeft.Met de dieren kan zij het opperbest vinden.' de mensen zijn haar vijanden. De blanke men sen gaan later ook op haar jagen. Ze beleeft vele angstige avonturen in deze kleurenfilm, die, evenals de hoofdrolspeelster, weinig om het lijf heeft. (Avontuur in het oerwoud.) Prolongaties TRIANON Sound of music. Tweede week. Zoete musical over een novice die gouvernante wordt bij een Oosten rijkse marinekapitein, weduwnaar met zeven kinderen. De hele toe stand in het kapiteinshuis verandert als een blad aan de boom. Kapitein Von Trapp wordt zelfs verliefd op de gouvernante, die nooit meer het klooster in gaat. En iedereen leefde nog lang en gelukkig. STUDIO Samen uit, samen thuis. Tweede week. In deze film leveren de komieken Bourvil en Louis de Funès uitstekend samen spel. Regisseur Gérard Oury heeft met de film een aardige parodie op de oorlogs_ en verzetsfilms ge maakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3