KATWIJKS CORSOf7 MOOIER DAiN OOIT VLEET winkeljuffrouw Morgen verkleedpartij en optocht in Vakantiespel Ministersweduwe vecht voor pensioen Van Melkunie geleende tank (35001.) helpt bij bestrijding van droogte aar Kleurige last Burgerlijke stand van Noord wijk Muziek TERUG UIT ZUID-AMERIKA loos Onderdenwijngaard weer onder hoede van Eline Vere viert gouden huwelijk Hon genge jongens VERWARMINGSSHOW van de nieuwste modellen Jan Meijvogel Visserij nieuws bij de NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 7 AUGUSTUS 196? KATWIJK Voor de 15de keer zal het jaarlijkse bloemencorso „Flora's kleurenpracht aan zee" zaterdag door Katwijks straten trekken. Men zal het 's middags en 's avonds kunnen bewonderen. Dit „bewon deren" is géén overdrijving. Want het corso-1969 zal werkelijk grootser zijn dan ooit tevoren. Vroeger bleef nl. de mededinging vrijwel tot Katwijk beperkt. Maar de geweldige toeloop van nieuwe ge gadigden. ook van buiten de ge meente. heeft de organiserende WV doen besluiten, ajlerlei toeristische attrakties uit de randstad-Holland, Linnaeushof, Avifauna. Madurodam en nog vele andere erbij te betrek ken. De loco-burgemeester van de Haagse miniatuurstad rijdt zélf mee. Verder doen oa. mee: het Automo bielmuseum te Leidschendam, het Zandvoortse Dolfinarium en het Katwijkse Sportfondsenbad. Verschil lende dealers laten de allernieuwste, d.w.z. pas uitgekomen auto's zien. Voor 'teerst neemt de Rijnsburgse bloemenveiling Flora deel, met een gratis aangeboden praalwagen. Tussen de namen van oude beken den nog meer nieuwelingen: de Noordwijkers Duna Deli en Casino en zowaar, de Amsterdamse dia mantslijperij. Enfin, het wordt een ongekend lange stoet van 47 wagens. Ze zijn rijk met bloemen opgesierd: enkele dragen een kleurige last van duizenden guldens. Niemand behoeft in het onzekere te verkeren, want voor de stoet uit, worden de deelnemerslijsten langs de route verspreid. Dat deze keer zoveel vreemden meedoen, houdt ook verband met de veranderende gewoonten der vakan tiegangers. De mensen hebben te- NOORDWIJK Geboren: Michel le d v K Duindam en A C C M Thijs- sen. Piet Heinstraat 17; Johanna E d v J de Ruijter en D Schrier De Ruijterstraat 40; Richard C G z v A Houwaart en G A van Polanen Clusiusweg 36; Pauline Th d v A van Beelen en A H Hoogervorst H- Geestweg 41. Overleden: C Duindam weduwe van A v d Meulen 88 j Duinweg 3; Hubertina Caanen weduwe van A J M v d Burg 63 j Langevelderlaan 1. Ondertrouwd: Jacob van der Niet 23 j Hyacintstraat 9 en Willy Heems kerk 21 j Hyacintstraat 60; Theodo- rus J M Bader 29 j Lisse en Annie M J Vink 27 j Karei Doormanstraat 8- Getrouwd: Pieter Bos 23 j Pr Bernhardstraat 43 en Zacharia van der Gugten 23 j Lisse; Johan J Kott- man 23 j Zandvoort en Clasina J M van Bommel 21 j Anemoonstraat 27; Albertus A F Wynands Van Leeuwenstraat 7 en Johanna M de Groot 21 j Noordwijkerhout; Johan nes Weenk 26 j Binnenweg 11 en Leonie J M van Went 21 j Hoogwa- kersbosstraat 1; Dirk M van der Zwan. 21 j Schoolstraat 8 en Alber- tien Hoekman 22 j Drostenstraat 11. Drie ongevallen bij het Groene Kerkje OEGSTGEEST In een korte tijd hebben zich gisteren op de Haar lemmerstraatweg bij het Groene Kerkje drie ongevallen voorgedaan. Om 13.30 uur botste een 16-jarige bromfietser op een 27-jarige wiel- rijdster. Beiden- werden slechts licht gewond. Om 15.15 uur vloog een echtpaar uit Haarlem (68) op een bromfiets uit dezelfde bocht van de weg. Beiden zijn eerst naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden overgebracht, de man met o.m. een zware hersen schudding en de vrouw met lichte verwondingen, later naar het Diaco- nessenhuis in Haarlem. Om 18.30 uur ten slotte viel een 63-jarige kelner door onverklaarbare oorzaak op het wegdek. Door een automobilist opgemerkt, is hij later naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Poelewav uil Lisse ruiterkampioeii LISSE Op de provinciale rui- terdag voor Noordholland werd de ponydub „Poele-way" provinciaal kampioene. De uitslagen zijn: het achttal onder commando van de heer Meeuwissen behaalde lil1/» punt vóór kapt. Van der Wal uit Hoofddorp mei 111 punten. Bij de individuele dressuur werden Jos Kager, Lily Visser en Frans Murk derde. Jos van der Salm, Frank Murk en Lily Visser zorgden ook bij het springen voor de nodige punten. De slalom, als laatste onderdeel van dit kampioenschap, werd een over winning voor kapt. Van der Wal (Hoofddorp), terwijl de tweede plaats voor de Poele-way was. Op 20 september zullen te Lisse de gró te wedstrijden worden gehouden. Op 13 september gaan de ruiters naar Apeldoorn voor de wedstrijd om het Nederlands kampioenschap. ONGEVAL VOOR ZIEKENHUIS LEIDEN Een 51jarige Voor dat gisteravond om kwart voor ze ven onverhoeds de oprit van het Diaconessenhuis op de Eijmerspoel- laan opreed, werd door een perso nenauto aangereden. Zij is met een gebroken linker onderbeen het zie kenhuis binnengebracht. genwoordig niet zoveel geduld en rust meer. Ze kunnen zich niet we ken lang aan en bij het strand op houden, willen ook wel eens ex cursies maken, iets anders zien. Hierop haken allerlei attractie-bie ders uit de naaste en wijdere omge ving in. lot Alphen en Amsterdam toe. Katwijk wordt ook steeds meer een trekpleister. Men gaat er graag heen. Het is te begrijpen, dal zo'n grote stoet niet door drie of vier muziek korpsen en drumbands kan worden begeleid. Zeker zeven of acht ge zelschappen marcheren mee. Op dit ogenblik zijn bekend: muziekge zelschap „Wilhelmus" (Sliedrecljt), tamboer- en trompetterkorps D.V.S. (Katwijk), muziekgezelschap UNI (Katwijk). drumband D.W.S (Rijnsburg), muziekgezelschap Den Burcht (Leiden), drumband De Wil- berl (Leiden). Onderhandeld wordt nog met twee andere ensembles, o.a. uit Rotterdam. De middag omgang begint om 14.10 uur aan de Sandtlaan, die van 's avonds om 20.15 uur aan de Park laan. Het vuurwerk wordt om 22.15 uur afgestoken, zodat de corsodeelne mers het ook kunnen zien. Ten slotte de routes: Middag: Sandtlaan. Rijnstraat, Van Eg- mondstraat, Kerkstraat, Zeeweg, Kon. Julianalapn, Boslaan, Meeu wenlaan, (rust). Zeeweg, Voorstraat, Emmaplein, E. A. Borgerstraat (rust), Rijnmond, Boulevard, Vuur baakplein, Drieplassenweg, Park laan, Ouwehandstraat, Varkevis- serstraat. Avond: Parklaan, An- nastraat, Zeeweg, Voorstraat, Emma plein, Koningin Wilhelminastraat, Sluisweg, Te Brittenstraat (rust), E. A. Borgerstraat, Rijnmond, Boule vard, Vrrbraakplein, Drieplaasén- weg. DEN HAAG Voor haar zeer comfortabele flat aan de Groot Hertoginnelaan houdt Eline Vere de wacht. De frêle freule ziet de pianiste Toos Onderdenwijngaard komen en gaan. Van en naar ver re landen. Zo in mei j.l. naar Gua temala, San Salvador, Mexico, Ecuador, Argentinië en Brazilië. Thans is Toos terug met een kof fer vol goedé herinneringen aan geslaagde orkestconcerten en re citals, overal opmerkelijk goede vleugels, hartelijkheid en zon èn al vele uitnodigingen om terug te komen. Famosa pianista holandesa is een gangbare kop boven de vele enthousiaste kritieken geworden- En dat is meer dan een beleefd heid voor een overzeese muzikale ambassadrice. „Want ik heb werkelijk goed gespeeld." zegt Toos Onderdenwijn gaard. En wie deze bescheiden rauci- cienne kent, weet dat dit geen frase is. ..Dat kwam mede door de toegewijde sfeer en de geestdrift in Latijns Ameri ka. Dat stimuleert ongewoon en dat mis je in Nederland wel eens. „In 't begin leek deze tournee niet al te vlot van st.art te gaan, want een schoonheidsfoutje bij de KLM was er oorzaak van, dat de dag van aankomst in Guatemala via boemeltjes over Parijs en Panama ook tevens de dag van het eerste recital was. Ik slaapwandelde bijna, vertelt Toos, maar alles ging boven verwachting goed. Voor de muziek van Sweelinck en Badings, die ik naast Carnaval van Schumann en werk van Ravel en Liszt op mijn recitalprogramma had, bestond veel belangstelling. Landgenoten Mexico was bijzonder fijn. Tegelijk met de Olympische Spelen vond daar verleden jaar een Culturele Olympia de plaats. Mem wil het artistiek ge wonnen terrein niet prijsgeven. Van daar die gretigheid voor Europese muziek en musici. Eduardo Mata, de dirigent van het Universiteitsorkest, heeft mij voor 1970 uitgenodigd. Een soloconcert met orkest en Beet- hovens Tripelconcert voor piano, viool en cello. Nu heb ik Grieg gespeeld met het Nationale Orkest. Geweldig applaus na het eerste deel. Dat is in Holland niet gebruikelijk, maar toch doet het je goed. Wat ook even wennen was. waren radio en TV op het recitalpodium. Maar ik dacht: Moeten die arme Euse- bius en Florestan uit Schumanns Car naval daar nu onder lijden? Heel leuk en alweer voortreffelijk Brood- en banketbakkerij T. DEN DULK, Voorstraat 116, Katwijk aan Zee. Telefoon 01718—2514. 5-daagse werkweek. georganiseerd, was het kamermuziek- recital ten huize van de Nederlandse ambassadeur in Mexico City, Z, „Ex. Schelto van Heemstra. Daar musiceer de ik met drie landgenoten, de Sto- tijn-leerling Gijs de Graaf, hobo, de fagottist Louis Salomonson en de cel list Sally van den Berg. Sonate van Brahms en een trio van Poulenc. Gijs de Graaf, die van het Rotterdams Fil harmonisch komt, zei het nog eens nadrukkelijk; ..Je kunt hier in Mexico veel meer doen en daardoor speel je ook beter". Beethoven op 3000 meter hoogte Als alles goed gaat, speelt Toos On- derdenwijngaard Ln februari a.s. alle vijf de pianoconcerten van Beethoven in Quito, de hoofdstad van Equador. 't Is wel aanpassen aan die hoogte van 3000 m. Die paar honderd meter met Mexico maakt een heel verschil! In Quito, waar de Ierse dirigent Proinnsiass O'Duinn een engel van geduld bleek met het orkest, dat al van vier concerten per jaar op één per week is gekomen, speelde onze stad genote de Burleske van Strauss en een pianoconcert van Saint-Saëns. Radiowerk in Buenos Aires in de kelder van het vermaarde Teatro Co- Ion en o.a. een bezoek aan de we duwe van Heitor Villa Lobos in Rio de Janeiro, die een klein, maar inte ressant aan haar echtgenoot gewijd museum beheert, sloten de pianotour- nee van Toos Onderdenwijn,gaard af. Onvergetelijk voor haarzelf èn voor de op hun mooist uitgedoste kinderen, die auditie kwamen maken en voor hun komende Europese muziekstudie zelfs om een „getuigschrift" vroegen. Toch soms verrassend goed o.a. me thode Marguerite Long wat je daar hoort. TER AAR In een vergadering van de kerkvoogdij der Hervormde Gemeente is de heer Corn. Heijboer gekozen tot president-kerkvoogd als opvolger van de heer Jac. Bogerd. Voor het bouwfonds is in juli f 116,40 bijeengebracht. LEIDEN Een wat verle gen man met glimmende pret- ogen doet de deur open. Het is de heer J. Labordus. ,JZen ge sprekje over mijn gouden hu welijk? Tsja. dat moet ik even met mijn vrouw overleggen". Mevrouw G. J. Labordus-Guleij komt even later binnen. Een opgewekte vrouw die na wat aarzelen het geeft zo'n drukte, die publiciteit toch toestemt een verhaaltje Qver haar huwelijk in de krant te laten verschijnen In de hervormde gemeente (in het bijzonder Staalwijk) is het echt paar algemeen bekend. Zevenentwin tig jaar lang hebben de heer en mevrouw Labordus het wij'kgebouw Staalwijk onder hun hoede gehad in hun functie van concierge. In 1963 hebben zij zich uit alle beslommerin gen teruggetrokken om rustig te gaan leven in hun huis aan de Herenstraat. De heer Jacobus Labordus, 78 jaar oud. begon zijn loopbaan bij druk kerij Sijthoff. Hij volgde daar een opleiding tot rotatiedrukker Na enkele jaren moest hij daarmee op houden. Hij ging naar de confectie zaak van de fa. Kaas Co, waar hij snijder werd. Toen die zaak failliet ging werd hij nachttelofonisf bij de PTT. In die funotie heeft hij heel wat faam verworven. Hij was name lijk de man die de grote stadhuis brand in 1929 ontdekte. Staalwijk In 1936 solliciteerde de heer La bordus naar het conciergeschap van gebouw Staalwijk. Uit 90 sollicitan- werd hij gekozen. „Dat was nog in de tijd van ds. Kuilman. Ik heb al tijd goed met hem kunnen opschie ten. Trouwens, met ds. Kloek kun nen we het oo'k goed vinden". Mevrouw Labordus: „Direct de eerste dag, dat we er waren, was het al een drukte van belang. Het was die dag aaneming." Haar man vult aan: „Vooral mijn vrouw heeft het erg druk gehad Ik was nog lange tijd nachttelefo nist". Zevenentwintig jaar lang hebben zij in het gebouw gewoond. Mevrouw Labordus herinnert zich de oorlogsdagen nog heel duidelijk. Er was toen een groep Rotterdamse vluchtelingen in de grote zaal on dergebracht. „Als zij maar een vlieg tuig hoorden, stonden ze al met hun koffertje in de hand. Ze riepen dan in paniek om mijn man. die hen weer gerust moest stellen. Ja, dat was wel een tijd". Rustig Wnar het echtpaar Labordus erg blij om is, is dat hun woning nog steeds in de wijk Staalwijk staat. „Ook ds. Kloek was daar erg ge lukkig mee", vertelt de heer La bordus. Ze hebben het nu erg rus tig. Vaak komt er iemand langs die zij nog uit. de concierge-tijd ken nen, daar zijn ze erg blij mee. Het gouden huwelijk (920 augus tus) wordt geen groot festijn. „Nee. we willen niet meer zoveel drukte. We doen het nu maar wat rustiger DEN HAAG De komende dagen gaat de Plantsoenendienst een van de Melkunie gehuurde tank van 3500 liter inzetten ter bestrijding van de droogte, waarmee sommige bomen in Den Haag te kampen hebben. Een 24-tal mannen van de plantsoenendienst zal deze tankauto vergezellen om zo snel mogelijk het meegevoerde water op de juiste plaatsen te deponeren. De 200 sportvelden, waarover de gemeente Den Haag de dagelijkse zorg heeft, worden reeds door 20 beregenings- installaties, drie sproeiingsinstallaties aangesloten op de Duinwaterleiding en vier verrijdbare motorpompen, van water voorzien om deze bespeel baar te houden voor de komende wed strijden van het nieuwe voetbalseizoen. De Haagse plantsoenendienst onder scheidt bij de bestrijding van de droogte drie categorieën: gazons, bomen en be plantingen (heesters). Over de gazons zegt de heer F. Kruyf van de Plantsoenendienst, dat het gras van de Haagse gazons een groot her stellend vermogen heeft. Het is on mogelijk om al dat gras van water te gaan voorzien. Den Haag heeft 257 hectare gras in onderhoud buiten de 200 sportvelden om. Gazons te gaan be spuiten is geen doen. Daar komt bij. dat als men eenmaal gaat besproeien, men water moet blijven geven. Bij de sportvelden ligt het even wel anders, aldus de heer Kruyf. Het betaald voetbal en de amateurs beginnen te trainen en dan moeten de velden in orde zijn- Den Haag mag zich beroemen op de goede kwaliteit van zijn velden. Bij voet balvelden wordt volop gesproeid en dit gaat 's avonds en zaterdags en zondags momenteel zelfs door. Ge meentewerken zorgt er voorts voor, dat het water in de omliggende sloten op peil blijft. De heesters in Den Haag worden niet besproeid met uitzondering van het éénjarige goed. De bomen zullen zo nodig wel water krijgen. Zo krijgen bijvoorbeeld de bomen langs de Laan van Meerdervoort sedert kort extra water toegevoegd. Men maakt dan gaten bij de bomen en laat die driemaal per dag vollo pen. Daarna worden de gaten weer gedicht en men is dan „verzekerd", dat de zaak voor drie weken weer in orde is. De heer Kruyf spreekt van een uitzonderlijk droge zomer. Onzin en zeer slecht zou het zijn thans met kunstmest te gaan werken. De be plantingen zouden praktisch totaal ..verbranden". Ook moet men niet zo genaamd diep maaien. De Plantsoenendienst moeten thans „alle hands aan dek" zetten. Men kampt met een zeker personeelste kort: er zijn zo'n 20 a 25 vacatures. Men is er dan ook toe overgegaan om veel werk uit te besteden. Voor de duizenden bomen, die Den Haag rijk is. heeft de heer Kruyf een groot zwak. Niet te berekenen is thans zo zegt hij of zij schade lijden en in hoeverre. Het is namelijk zo. dat de maanden juli en augustus van eminent belang zijn voor de knopzet- ting in de bomen voor het komende voorjaar. Kunnen deze zich onvol doende ontwikkelen in deze weken, dan is de schade ervan pas in het voorjaar te constateren. Vandaar, dat hij extra materieel wil inzetten voor de vele Haagse bomen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 8 augustus, hoog water om 11.40 uur, laag water om 7.15 en 19.45 uur. ALPHEN Het was een omvangrijk programma, dat gisteren, op de derde dag van Vakantiespel werd afgewerkt. De leiding heeft het er druk me' gehad, van gis ermergen vroeg tot 's '1 rends laat.. Men 'moest bijr.norbeeia gistermorgen voo" half tien reeds een vierhonderd krijt- vierkanien trekken in de Van Riebeckstraui v.i de Van Heutzxwiat, war:,- om half tien de tekenwedstrijd begon voor de kleine meisjes cv jongens. Twee uur later lagen er tul van aantrekkelijke kleurige teke ningen klaar i n hei was maar goed dat de jury. bestaande uit de dames Fredy Wolf, J. W. Malueu-Fiselin en J. Klomp niet minder dau veertig prijsjes mocht toekennen. We geven de eerste vijf prijswin naars. Kleine meisjes: 1 Coby van Halen. 2. Saskia Groenendijk. 3 Eva Weers, 4. Conny Dirkzwage:. 5. Wilma Binnendijk: kleine jongens: 1. Ton van Dijk, 2. Onno Tacor-a. 3. Richard van Deuren, 4. Leo der, Hol lander, 5. Henk Hofland. De grote meisjes hebben zich 's morgens ver maakt met een levend kwartetspel, waarbij de prijzen gewonnen werden door: 1. groep 10 van Nabij, leidster Nelleke van Dam en 2. Goede H.- plein 19, leidster Sandra Hoogeveen. De jongens hadden een viswed- OP KLAARLICHTE D IG INGEBROKEN LEIDEN Gisteren is tussen 10.30 en 11.30 uur 's morgens een deur van een appartement in de Cronesteinflat opengewrikt De wo ning werd geheel doorzocht. Er bleek 50 gulden vermist. Frontale bromfietsbotsing LEIDEN Een 51-jarige voor schotenaar is gisteren om tien voor zes bij een inhaalmanoeuvre op zijn bromfiets op de Haagweg frontaal tegen een 28jarige Leidse bromfiet ser gereden. De man liep schaaf wonden aan zijn been op. De Lei- denaar brak zijn onderbeen. Beiden zijn per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd- LEIDEN De politie heeft van nacht om kwart over drie een drie tal jongens aangehouden, die in de Bazarstraat bezig waren een bak kerskar open te breken. De jongens, een. 18- en een 19-jarige Hagenaar en een 21-jarige Leidenaar, haalden chips en koeken uit de wagen- Burgerlijke stand Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Yvon ne K J, d v Hogervorst P A en van de Vroomen A M A. Julianalaan 15; Noud, z v de Graaff W J en van de Baat M A, Teijlingerlaan 17; Catha- rina M, d v Duivenvoorden H C M en van Slijkerman A M M, Charbon- laan 5; Cornel is S, z v den Hertog C S en van Faase L J, Elststraat 16; Ruth, d v van Weeren A en van Dijk stra K, Emmalaan 16. Ondertrouwd: van der Heiden P C 22 jaar, Lisse. en Knetsch P G 21 jaar, Lindenlaan 9, huwelijk 19 aug. Hoofdprijs cadeau SASSENHEIM Gisteren ston den de activiteiten van de jeugdre- creatie in het teken van de hengel sport, 's Morgens gooiden 21 meisjes en jongens (tot 9 jr) hun dobbertje uit in de vijver van de Charbonlaan. Alleen Renée Endlich ving een vis, van 8'/ï cm en verdiende daarmee de hoofdprijs. De vijf andere prijzen werden onder de deelnemers ver loot. 's Middags ging de jeugd boven de 9 jaar in de Ringvaart bij het viaduct tegenover ,,de Leeghwater'' haar geluk beproeven- Hier waren 42 deelnemers, meisjes en jongens verdeeld over een groep van 9 tot 12 jaar en een groep van 12 tot 16 jaar. Van de zijde der ouders was er veel belangstelling. Bij de groep van 9 tot 12 jaar was Frans Johan Duyn nummer één met 55 stuks, tweede was Lourens de Haas met 3 stuks en derde Tony Knegt met 2 stuks. Bij de groep van 12 tot 16 was André Kuipers eerste met 13 stuks, Gabrie Gressie tweede met 6 stuks en Gerard Turk derde met 5 stuks. Katwijk tegen A.S.C. KATWIJK AAN ZEE Morgen avond (donderdag) speelt Katwijk I op zijn terrein in de Hoornes een vriendschappelijke wedstrijd tegen ASC I uit Leiden. De opstelling van Katwijk is: R. Poot; J. Klok, P. van Duijvenbode C. Guijt; D. van der Kooij, Jac. Haasnoót.; A. van der Boon. C. Rem- melzwaal, H Schaap, A. Guijt. strijd in het meer in Noord. Er kwam veel uit. De 160 deelnemers ?bben met elkaar slechts zeven vis sen gevangen, waarvan nog vier be neden de maat waren. Prijswinnaars werden: 1. Wilfred Boerefijn, 22 cm; 2. Piet Bakker. 20 cm; 3. Leendert Marbus. 16 cm: 4. Henk van Nieu- wenhuizen, 14 cm: 5. Henne Boes veld. 14 cm: 6. Wim Vonk. 13 cm; 7. Peter Renzenbrink, 9 cm (met de hand uit het water gehaald De kleinste vis werd gevangen door het staflid R. J. Slootjes, die bet pres teerde een vis (je) van 4% cm aan de haak te krijgen. De geringe vangst doofde de animo,, maar de politie, die te water de wacht hield in verband met eventuele drenkelin gen. wist dit op te lossen door de politiehond vanuit de boot te laten rapporteren. De jeugd was vol be wondering voor de prestaties. Vossenjacht 's Middags was er zowel aan de hoge als aan de lage zijde een vos senjacht. Op beide jachtterreinen liep een zestal vossen rond. Had men een vos gevangen, dan ontving men twee letters en de twaalf die men zo bereiken kon moesten de naam: Lo- wieke de Vos. van de Fabeltjeskrant, vormen. De jeugdige jagers met hun leidsters of leiders zagen in ieder die op hun jachtterrein verscheen een vos; over het algemeen nam het publiek dit goedmoedig op. Dat was een aantal jaren geleden wel anders, maar Vakantiespel is nu ingeburgerd. De prijzen werden gewonnen aan de hoge zijde door: kleine meisjes Tech. school 2, leidster mej. Betram; kleine jongens Bethel 4. leidster Gerda van Ettingen; grote meisjes: Gouwsluis 7. leidster .Ria v. d. Ak ker; grote jongens: Bethel 5, leider v. d. Meer. Lage zijde: kleine meisjes Nabij 1, leidster Joke van Marebergen; kleine jongens Nabij 4. leider Joop Boere fijn, welke groep veruit de snelste tijd maakte; grote meisjes Nabij 10, leidster Nelleke van Dam; grote jon gens Nabij 8, leider Jan Westmaas. Gisteravond was er een bijeen komst voor staf. leiding en leidsters in Nabij, die voor laatstgenoemden een beloning vormde voor de aktivi- teiten in deze week. Het was een geslaagde avond, die geheel door eigen krachten werd verzorgd waarop ook een miss en mister Va kantiespel werden gekozen, n.L Lenie Betram en Robert Jan Slootjes. Morgen is het alweer de laatste dag met 's morgens om kwart voor tien de verkleedwedstrijd op het Raadhuisplein, gevolgd door het op laten van ballons: 's avonds het kampvuur op een terrein langs de Ambonstraat. waarna het hoogge waardeerde sluitstuk, de lampion - optocht. Het bestuur hoopt bij alle evenementen op grote belangstel ling. en OP 14 - 15 - 16 AUGUSTUS in de showroom van het gem. gasbedrijf. MEIDOORNSTRAAT 1 TELEFOON 5445 IJMUIDEN De visserij leverde vrij schrale resultaten op. Een uit zondering moet worden gemaakt voor de grotere kotters bij 55 NB. Zij haalden veel over het algemeen kleine schelvis op. De vaartuigen in de buurt van de routeboeien konden ook ditmaal niet tot succes van be tekenis komen. Een trek van dertig kilo tong en een mand of vijf andere vis werd al als een prestatie van formaat beschouwd. In vele geval len moest met de helft of nog min der genoegen worden genomen. On der de Nederlandse kust was niet veel te beleven. De loggers en kot ters kregen uit een trek niet meer aan boord dan zeven a acht manden hoops waarbij wijting en kleine gul in de meerderheid waren- Wat er was. Aan de IJmuidense markt losten acht vaartuigen 1015 kisten vis, waarvan 270 kisten schelvis, 70 Zwemdiploma's in Hillegom HILLEGOM Geslaagden in de gem. zweminrichting: Diploma A, meisjes: Annemarie van Leeuwen, Marlon Ëlderbroek. Pauline Verbeek. Jolanda Evers, Margo Thiers, Cora Blokker. Nancy de Bruin, Hette de Boer. Anja van Bourgondien, Christa de Gier. Anja de Groot. Yvonne Balkenende, Karin Huisman, Annemarie van Dijk, Lenneke Hoogerwerf. Jose Nederstigt, Anneke Lommérse. Majo Seysener. Wilma Lommerse Louise van de Linden Mirjam Bakker, Ina Scheffers. Gitta van Haaster. 1 Jose Grimbergen en Edith de Gier. Diploma A. jongens: Gerard van der Zwet. Jack Romijn. Jan Sallier. Fred Geerlings, Peter Hageman, Hans Nij- man. Robert Houtzager. Erik Pos, Lous de Vries. Plet van der Zwet, Nico van der Plas. Gijs Hoogkamer, Hans Boll, Rudy Houtzager. Arno Warmerdam. Mar tin Blokker. Frank Seegers. Wim Pom- pert. Maarten Bakker. John Schoorl. Wim Munnik, Wim Verleur, Eddy Galjdard. Simon Woerlee, Henk Duwel. Jan van der Zwet. Jan Hoogervorst, Edwin, van der Linden. Nico Wassenaar. Henk Mink, Jan Zethof. Peter Mink en Carel Hent. Diploma B, meisjes: Marieke Baarlman, Desiree Zijlstra. Lla Warmerdam, Jose phine Weyers, Vera Zuiderduin, Shirley de Vries, Willeke Kempkes, Karin Vast binder, Anja van de Vis en LIeke Lange- laan. Diploma B, jongens: Leendert Keyzer. Aart Broekhuizen. John Rozendaal, Gert Segers. Ton van der Putten, Louis van de Vos, Pim de Boer, Jan Westeyn Eddy Smits. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Mevrouw M. A. C. J. Huysmans-Janssens, weduwe van ex-minister dr. G. W. M. Huysmans in het kabinet Gerbrandy in Londen van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 en minister van economische zaken in het kabinet-Beel van 3 juli 1947 tot 14 januari 1948, toen hij om gezondheids redenen ontslag nam, is niet tevreden over haar pensioen. Daarom heeft zij een klaagschrift gericht tot de Kroon, dat volgende week door de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State in een openbare zitting wordt behandeld. Uit het stuk. dat vol staat met data en cij fers, blijkt, dat de ministers-weduwe in 1956 een pensioen kreeg van f 3705,- per jaar, maar nu sinds 1 april 1968 ontvangt ze een bedrag aan pensioen gelden van f19.095. Toen haar vorig jaar bleek, dat haar uitkering te laag was, ging zij in beroep bij de Centrale Raad van Beroep. Deze raad maakte uit. dat de vrouw over de periode van 1956 tot en met augustus 1968 een be drag van netto f 62.324,48 te weinig pensioen uitbetaald had gekregen. De vrouw in kwestie neemt nu geen ge noegen met dit bedrag. Zij meent, dat ook nu weer haar tekort wordt gedaan, o.a. door niet rekening te hou den met de premiecompensatie van de AOW-AWW. Zij heeft berekend, da: '.ij daardoor zo'n f2300 te weinig heeft ontvangen. Zij vraagt nu dit bedrag toe te ken nen. benevens een schadevergoeding van f20.000 met een rente van 5 pro cent tot de dag van uitbetaling. Afijn, na het uitbrengen van de di verse adviezen, zal de Kroon per Ko ninklijk Besluit dienen te beslissen. kisten wijting, 45 kisten kleine gul. 10 kisten gul en ka beljauw. 120 kisten makreel, 345 kisten schol, 10 kisten schar. 40 kis ten diversen, 30 stuiks stijve kabel jauw en 3500 kilo tong. Verder wa ren er 230 kleine kisten schelvis. 45 kleine kisten wijting en 2 kleine kisten makreel. De tong was goedkoper dan op de voorgaande dag. De tong 1 moest met een hoogste bod van f 6.54 on geveer f 1.50 per kilo prijsgeven. De kleinimiddel voligde met een top van f 6.24 op de .tweede plaats. De slips zakte na een inzet van f 5.19 weg naar f 4.96. De grote tong ver toefde op de eerste afslag twee dub beltjes boven de vijf gulden. Later moest van dit redelijke bod vijftig cent worden afgestaan. Dh schel- visproduktie bestond alleen uit braad. Een enkele partij ging voor f 26 v^n de hand. Het gros beland de op het minimum. Bij de gul had de kleinste soort op f 52 een voor treffelijke start- De belangstelling ebde spoedig weg. Op de laatste ron de werd niet meer betaald dan f 27. De grote- en middelsoort hielden de kattencentrale gemakkelijker uit de buurt: Zij waren op de eerste ronde onder de zestig gulden niet te koop. De schol mocht zich in een goede belangstelling verheugen. De grote en grootmiddel deden op de eerste afslag bijna zestig gulden. Voor de kleinmiddel en de schol 1 hadden de kopers toen vijftig gulden' over. De schar had met een nottring van f 21 tot f 12 weer weinig in dejnelk te brokkelen. De gestripte w'ijting kon met een koers van f 21 tot f 17 het hoofd nauwelijks boven water houden. Ook voor de makreel was de interesse gering. De top bleef op twintig gulden hangen. De rode poon bereikte een mooi hoogste bod van f 57. De wat mindere soort ging met een bod van f 29 strijken. De grote kabeljauw was met een top van f 178 best in trek. België Aan de zich snel uitbreidende vloot van het Belgische Zeebrugge is een nieuwe kotter toegevoegd: de Z. 576 „Rubens". Het fraaie en mo-1 derne vaartuig is woensdag voor de eerste reis naar de visgronden ver trokken. De lengte over alles is 30.70 meier- de breedte 7.30 meter en de j holte 3.40 meter. In de machineka- j mer staat een Bolnes hoofdmotor van 560 pk. Het visruim heefit capa citeit voor 1000 kisten. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de IJM 99 Egmont, niet 1035 kisten en 230 kleine kisten diversen en de KW 29 Ada met 300 kisten. Visserijdag In Den Oever zal 8 september een nationale Visserijdag worden gehou den. Deze haven is door de Stich ting van de Nederlandse Visserij ge kozen omdat het bestuur meerut dat de belangstelling ook eens gericht moet .worden op de kleine visserij. Hoogtepunt van deze manifestatie zal ongetwijfeld een groots opgezet te vlooischouw zijn. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 25 kisten schelvis, 40 kisten wijting, 25 kisten gul en kabeljauw 130 kleine kisten haring, 100 kisten makreel, 50 kisten diversen, 1500 kilo tong en 250 kisten schol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4