WEEKAGENDA Leiden pikt klein graantje van het toerisme mee VERSTOPPING? Commentaar Er zal iets meer aan promot moeten gebeuren Studenten in Leiden postbode Benoemingen Leidse universiteit Misschien tweede popsho Ze slenteren en winkelen watmaar het bezoek aan bezienswaardigheden loopt terug Kleine wensen NltUWE LEIOSE COURANT 1 DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1947 LEIDEN Bij de Leidse Universiteit zijn benoemd: Dr. D M Bakker tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Letteren (algemene taal wetenschap) mevr. mr. A M Biegman-HartogfT tot wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de Faculteit der Rechts geleerdheid (burgerlijk recht): mevr. mr. I M L Bosnek-Kramer tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Rechtsgeleerd heid (Romeins recht); mej. drs. A Bosselaar tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de celbiologie en histologie; drs. C van Bree tot wetenschappelijk medewerker le klasse (39'/< uur per week) in vaste dienst bij de Faculteit der Lette ren (Nederlandse taalkunde); mr. H R van Cunsteren tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Rechtsgeleerdheid (politieke wetenschap); dr. O D Duintjer tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Wijsbegeerte; mej. J G van Dijk tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de celbiologie en histologie; A H J Hintzen tot wetenschappelijk me dewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de werkgroep nierziekten; drs. H A M de Kruijf tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de parasitologie; mevr. drs. E A Mante-Meljer tot weten schappelijk medewerker in vaste dienst bij de sociologie: drs- G J Meijer tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Letteren (economische ge schiedenis) drs. T E Sprey tot wetenschappelijk medewerker in vaste dienst bij de alge mene zoölogie; dr. H O Voorsma tot wetenschappelijk médewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de biochemie; drs. S O Warnaar tot wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de fylologische scheikunde; drs. J Wiebes tot wetenschappelijk me dewerker le klasse in vaste dienst bij dc natuurkunde. De heer Van der ploeg te Lei den (rechts) leidt hier zijn uit Australië overgekomen broer in de Pieterskerk rond. Deze is na twintig jaar met verlof in ons land teruggekeerd. Merk waardig'zei de heer Van der Ploegals geëmigreerden te rugkomen, kunnen zij hun cul turele belangstelling niet on derdrukken". Foto Van der Horst. LEIDEN Na het geslaagde pop concert in het Van der Werfpark, afgelopen vrijdag, zal zaterdagmid dag misschien opnieuw een concert in de openlucht worden gegeven. Dat hangt af van de belangstelling die de Underground-groep The Dream vrij dagavond in de Burcht zal genieten. The Fream heeft al vier keer in Leiden gespeeld, o.a. op de Step-in die op 30 april werd gehouden. Het concert is bestemd voor leden van „Provadya?" Als er genoeg mensen komen zal The Dream zaterdagmid dag in het Van der Werfpark een herhaling geven. Donderdag 7 augustus Schuttersveld circus HEROS. Antonlus-clubhuis. 2 uur: Vakantlebe- zigheden. „Zet 'm op - Ozo". Mus. Volkenkunde. 3 uur: Vakantiefilms voor jeugd. KATWIJK AAN ZEE - Trlomfator- kerk. 8 uur; corgelconcert Gerard Akker- I huis. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tie. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek De Ongslgeestse Apo theek is geopend. Films CAMERA Barbarella. 18 jr.. dag. 230. 7 en 9.15 uur: nachtvoorstelling vr en zat 23.30 uur: Ongeremde driften. LIDo Catherina. 18 Jr.. dag. 2.30, 1 en 9.15 uur. LUXOR Matinee De Boemelstuden ten. dag. 2.30 uur; 's avonds. In de ban van Boris Karloff. dag. 7 en 9.15 uur. REX Gungala. maagd van de Jungle. 14 Jr.. daf 2 30. 7 en 9.15 uur* nachtvoor stelling: De vampier van Parijs, vr en zat 23.30 uiir STUDIO Samen uit. samen thuis. a l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur (2e week) TRIANON Sound of music, a.ll.. dag. 2 cn 8 uur (2e week). Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandeltng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mul dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het Sl Etizabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening:»- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsocn 83 voor hulpverle ning; telef 24101 bij geen gehoor telef 20460: voor informatie telet 33921 Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse Ia lb en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bli een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en '6 avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tol 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van hall 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 1) tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 lot 8 u.. derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van b tot half 7. NOORDWIJ K Sole Miio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatiénten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbcéafdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 4 .Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat; op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van to tot 4 uur. zon dag van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van l tot 8 uur. maandag gesloten WASSENAAR - Kustzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen van Paul ArnUenlus, tot en met 20 aug., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u., dinsd. av. 8 tot 10 uur. Mobiel Kantoor ANWB Zij constateert voor Leiden dezelfde trend die ook in de grote steden van de Randstad, alsmede in de kustgemeenten is ingetreden. De horecasector blijkt voor de gemid delde toerist een steeds grotere en voor enkelen zelfs een te grote in vestering van het vakantiebudget te vormen. Ondanks de aanprijzin gen die het tegendeel willen bewe ren. Velen besluiten dan ook óf de vakentie te bekorten, óf elders te verblijven, óf het comfortabele ho telbed te vervangen door het ruige luchtbed annex slaapzak. Buiten al deze conjucturele factoren is ook uit avonturierszin een groter wor dende lust tot kamperen merk baar. Vertoont het aantal reserveringen dit jaar een sterke daling, voor de toeristen die nog altijd het hotel verkiezen boven de andere moge lijkheden, heeft zich wel een wij ziging in de reden van hptel ver blijf voorgedaan. Steeds meer wordt Leiden gezien als een cen traal „verzamelpunt", van waaruit trips in de omgeving kunnen wor den gemaakt, waarbij vooral die naar de kust duidelijk voorrang genieten. Dit betekent dat juist die mensen die in Leiden de nacht doorbrengen, hun verlijfplaats niet in het gezichtsveld betrekken. Ook bijzondere evenementen als het nu aanwezige circus Heros oefenen hierop geen invloed uit. Buitenlanders Het aantal toeristen dat aan Leiden een bezoek brengt, is voor onge veer 50 pet. afkomstig uil het bui tenland. Het grootste contingent buitenlanders zijn Duitsers (50 pet.), die, als is het dan vaak noodgedwongen door het weer, en masse naar de steden trekken. De overige toeristen zijn van Ameri kaanse origine een sterke stij ging in vergelijking met de over eenkomstige periode van 1968 of zijn afkomstig uit Frankrijk, Scandinavië en Engeland. Het aantal Fransen is vrijwel gelijk gebleven, dc Scandina vische toeloop, voor het me rendeel bestaande uit fervente kampeerders, is toegenomen, het aantal Engelsen is aan zienlijk minder geworden. Dit is enerzijds een gevolg van een bepaling dat dc Engelse toerist niet meer dan 50 pond Sterling een bedrag dat ge lijk staat aan ongeveer f 425 naar het buitenland mag mee nemen. anderzijds van de enorme kostenvergroting voor de Engelsman, die naast een devaluatie in eigen land een niet geringe prijsstijging in Nederland heeft moeten erva ren. Van de buitenlandse bezoekers blij ken de Fransen en de Duitsers veel belangstelling te hebben voor de musea en andere historische bezienswaardigheden. Vooral de Fransen zijn bijzonder gechar meerd van musea, in tegenstelling tot de Amerikanen die al voldoen de historisch bevredigd zijn na een bezoek aan de Pieterskerk en het „Pilgrim Fathers"-huisje aan de Boisotkade. Er wordt ook veel ge winkeld en de markt is bijzonder in trek. Molenland Van de vele musea die Leiden riik is, blijkt het molenmuseum „De Vailk" „als één op de honderd Leidenaars weet dat de molen een museum is, dan is dat veel", aldus beheerder M. Pijnaken tot de weinige te behoren die zich over een stijgende belangstelling kun nen verheugen. Het aantal bezoe kers heeft nu reeds het totaal van 1968, t.w. 12.643, overschreden. Een opmerkelijke stijging na 7542 be wonderaars in 1966 en 7694 in 1967. Het merendeel van de bezoekers is afkomstig uit Engeland en de Ver enigde Staten. Het aantal Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen LIAIIDII AY beslaan? Nourypharma in Oss maakt ze: HvUlllLrtA Zuid-Europeanen neemt evenwel vooral dit jaar enorm toe, terwijl ook het Nederlanse aandeel groter wordt. In drie jaar is hun aantal van 20 pet. tot 25 pet. gestegen. Van bezoekers uit Israel en de Li banon kijkt Pijnaken al niet vreemd meer op. Hij schat hen op 2 pet. tot 3 pet. van het totaal. Een bezoek aan de molen vindt veel al zijn reden in het jarenlange image dat Nederland als molen- en klompenland heeft opgebouwd. Een gewijzigde „promotion" heeft, naar het schijnt, nog geen effect gesorteerd. Daarnaast bestaat ook veel interesse voor de vroegere woon- en werkomstandigheden van de molenaars. Cultuurbewust In het Rijksmuseum voor Vol kenkunde heeft portier I. Stij- ger het dit jaar minder druk dan het vorig jaar. Het toch al niet zo grote aantal buitenlan ders, voornamelijk Duitsers, dat het Bruce Stewart uit Californië. een van de zeer velen die be langstelling hebben voor het Leidse molenmuseum ..De Valk". Hoeveel Leidenaars zouden weten dat hier al enige jaren hel Nederlands molen- museum is gevestigd. Foto Van der Horst. IIIIIMIillllll^ Burg erlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Marjolein Aleida d v W R van Dies! en B A de Weerd; Sophia Wouda d v J G Geelkerken en O P W Roos; Diede- rik Henricus z v R S G M Bots en J M T van Woensel; Erwin z v J van Oevern en S van den Broek; Cornelis Maria z v N J van Schie en A A P van Santen; Edwin Jo hannes Cornelis z v J W A Hagen en J P C Bergman. Overleden: C J Segers 69 jaar man. LEIDEN Het aantal overnachtingen in hotels vertoont een sterke daling, het bezoek van vreemdelingen aan Leiden is toegenomen in vergelyking met 1968. het bezoek aan bezienswaardigheden is gelijk gebleven of gedaald, het kamperen in de omgeving daarentegen neemt in grote mate toe. Ziehier de belangrijkste conclusies van gesprekjes dje wy hadden met verscheidene ingewijden op het gebied van toeris me in Leiden. Hoewel Leiden over een redelijk tot goed assortiment hotels beschikt, zo vertelt mej. N. Hardijzer van de plaatselijke VVV, blijft het aantal overnachtingen dit jaar ver onder de verwachtingen. Verscheidene hotels hebben al steen en been geklaagd over een voort durende onderbezetting. aan. Voor hen is het zweetkamer tje een begrip, nog voordat zij er geweest zijn. Watervertier Een geheel andere' vorin van ontspanning, de boottochten naar het Alpheuse vogelpark Avifauna en die door de Leidse wateren, vinden hijzon der veel aftrek. Dit blijkt uit het enthousiasme. waarmee zaakwaarnemer Harland ons tegemoettreedl. Voor hem zijn deze dagen toppers. Vooal veel badgasten. die er een dagje tussenuit willen, maken ge bruik van een andere manier van« watervertier. De buitenlanders zijn in het bijzonder op de kleine rondvaartboten te vinden, veel Ne derlanders maken een trip „naar buiten". Harland heeft geen reden tot klagen over de verkeerstech nische ligging van zijn kampe ment. Hoewel niet iedereen in de .toeris tische sector klaagt, is het wel een feit dat meer en meer om een gedegen „promotion" (pro paganda) wordt gevraagd. Wan neer de financiën daarvoor geen beletsel meer vormen zal de trek naar Leiden wellicht blij ven. LEIDEN Evenals in andere steden van ons land laat de bestel dienst van de PTT van Leiden, waaronder ook Leiderdorp en Oegstgeest ressorteren, de post in deze vakantiemaanden voor een deel bezorgen door studenten en leerlingen van middelbare scho len. Voor de besteldienst Leiden betekent dit. dat dagelijks veer tig van deze vakantie-postboden op pad zijn. Het aanbod van de zijde der stu- denten en scholieren is groot, zodat bij de „personeelswerving" goed kan worden geselecteerd. Bovendien kan men ook voor een deel terugvallen op de invallers van vorige jaren. Er zijn wel studenten, die tot aan hun doctoraal examen ieder iaar in de zomermaanden als postbode fun geren. De vakantie-postboden werken ongeveer acht uur per dag en ver dienen dan naar gelang hun leeftijd per vijfdaagse werkweek ruim f 100 lot f 200. In dit loon zijn verschil lende toeslagen verwerkt. Zo krijgen de studpnten-postboden. die over het algemeen vier weken achtereen werken, geen vakantie, wat in het loon is verrekend. De resultaten met dit invallers systeem ziin blijkens de ervaringen van de PTT uitstekend. Afscheid en intrede ds. J. Sierat WESTERVOORT Ds. J. Sierat, oud-Leidenaar, hoopt zondagmiddag afscheid te nemen van de hervormde gemeente te Westervoort. De zondag daarop zal hij zijn intrede doen in de herv. gemeente van Utrecht, in een dienst in de Domkerk die om 7 uur begint. Ds. Sierat zal m Utrecht een deel van het ziekenhuispastoraat op zich nemen. 17 R is in de gemeenteraad van Leiden weleens kritiek geuit op het feit. dat het dagelijks bestuur van dc gemeente, het college van B. en \V., zo slecht brieven be antwoordde. Soms zelfs helemaal niets van zich liet horen. Daarin is wel verandering gekomen. Het con tact met de burgerij is vanzelf sprekend ook door de oprichting van een gemeentelijk voorlichtings apparaat sterk bevorderd. Er wordt als dat mogelijk is niet alleen schriftelijk geantwoord, maar ook wat gedaan. Zo kregen jongens in Noord van de burgemeester be richt, dat er op hun verzoek een voetbalveldje zou worden aangelegd en werden de bewoners van de Mahlerstraat verblijd niet de mede deling, dat cr voor hun kinderen een speelterreintje af kan. Zoiets geeft de burger moed. Er werken mensen in het stadhuis, die kleine verlangens serieus nemen. Wij zijn ervan overtuigd, dat cr op deze wijze in Leiden nog veel kan worden gedaan. Het is echter een wisselwerking. Het gemeentebestuur kan ook niet alles weten. Als een aantal ingezetenen een gemeenschap pelijk belang op tafel brengt, mag worden verwacht, dat het niet on der de tafel terechtkomt. Deze methode is ook te verkiezen boven de verlammende, generali serende kritiek, dat er in Leiden niets gebeurt. Dit is ds. Post LEIDEN Ds. G. C. Post te Gies- sendam. die over enige tijd het predikantenkorps van de Leidse Hervormde Ge meente hoopt te komen verster. ken. Hij wordt t hier predikant V van de Wijkge-1 meente Konings- kerk (Willem de Zwijgerlaan), waar ds. Kievit werkzaam was. Botsing o]) trouwdag KATWIJK Door onoplettend heid botste gistermiddag om 12.10 uur op de Secretaris Varkevisser- straat, ter hoogte van de Roest van Limburgs tri; at de 21-jarige mevrouw Th. A. J. Hoogervorst uit Katwijk in haar personenauto frontaal op een vrachtwagen. De personenauto is total loss ver klaard- De bestuurster, die gisteren haar trouwdag vierde, kwam er goed af. Haar zuster, die naast haar zat, is met verwondingen aan hel gezicht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Wedvlucht De Rijnmotiders KATWIJK Dc pos: nsportverenl- Ring „Do Rijnmonders" hield zaterdag oen wedvlucht van Qulvratn al. afstand pijn. -0d km. In concours waren 334 duiven Ze werden gelost om 10.20 uur. De eerste duif kwam aan om 15 1902 uur en maak te een snelheid van 693.84 meter per mi nuut De 11 lts.1 teman l. 3 8. 23. 33. en 83; c van Beelen 2. 31 en .1: F Houwer 4. 7. 52. 72 en 75; D Krijgsman 5 en 2:1C van Dijk fi ?n, 27. 28. 48. 58, 73 en 79; Gebr. Kuljt 9 12! 41 cn 59; c Aanhane 10. 15. 36. 47 en' 69; II M Tjebbes 11 en 14; H Celjteman 13, 19. 22. 37. 39. 40, 44. 53. 55. 64 ^n 70, J Vcr- kevlsser 16 en 21; j van der Plas 17 en 26: P dc Mol 18: Kr Schaap 24. 63 cn 74; J Zulldorduyn 29 en 54; W van der Niet 30. 43 en 45; W Nlleh 32 en 81: D Parlcvllct 34; H Krijgsman 35. 62 en 66; J van der Gugtcn 38: P Schaap 42 en 68; W BerkheiJ 46. 6s Cn 82; A L de Vreugd 48. 56. 61 en 76; R Grimbergen 50 en 80; F van der Plas 51. 67 en 78; D Houwer 57 cn 77; W Verhoef 80. Wi jkpostkantoor Bevri jdingsplein bijna gereed LEIDEN Begin volgende maand wordt aan het Bevrijdingsplein in Zuidwest het definitieve wijkpostkan toor geopend, dat is ondergebracht in de hiertoe verbouwde voormalige winkel van Albert Heijn. Momenteel is het wijkpostkantoor nog onderge bracht in een op het plein geplaatste caravan. Hoewel het de bedoeling is een of twee loketten aan derden te verhuren, is het nog niet bekend, wie van deze mogelijkheid gebruik gaat maken. Sinds kort gebeurt dit onderverhuren via de centrale directie in Den Haag, die onder meer „mikt" op reisbureaus. LEIDERDORP Op maandag 1 september om 20 uur zal drs. A. C. de Kok, hoofdambtenaar van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in één der lokalen van dc Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan-hoek Laan v. Ouder zorg spreken over de welzijnszorg in Leiderdorp. Het gemeentebestuur heeft deze bijeenkomst belegd. Evenwel ouderen als jongeren be zoeken het museum. Wel is er een verschil in de methode van be zoek: voor de jeugd lijkt een rond gang meer een plichtmatige bezig heid. Het argument „je moet dit museum eens bezocht hebben" hoor je vaak aldus de heer Stijger. Voor de Lakenhal ligt de situatie gelijk. Ook hier valt een terug gang waar te nemen. Ondanks festiviteiten als „Musement '68", blijven in beide musea de aantal len bezoekers onder de verwach tingen. Het fraaie zomerweer speelt natuurlijk een rol. In te genstelling tot het Museum van Oudheden, waar de „cultuurbe- wusten", zoals portier J. le Fèbre het uitdrukt, in steeds grotere drommen de drempel overschrij den. Voor een museum een opmer kelijk hoog aantal buitenlanders! ongeveer 50 pet. Pieterskerk Diezelfde „cultuurbewuste" mer ken dc imposante Pieterskerk kennelijk niet meer op. Kos ter W. v.d. Werf wijt hel ook aan de verkeerssituatie. Moge lijkheden om te parkeren zijn sporadisch te vinden, ondanks het grote plein vóór de kerk. zodat al snel wordt besloten het kerkgebouw te fotograferen en de volgende pleisterplaats op te zoeken. Vooral de Amerikanen zijn sterk in deze wijze van sight-seeing, aldus v.d. Werf. Opmerkelijk én verheugend vindt hij het dat de jeugd meer interes se gaat tonen voor het interieur van de kerk. „Verplichte bezoe kers", zij die de Pieterskerk be zichtigen als zijnde een onderdeel van oud-Leiden, heeft hij zelden aangetroffen. Jeugdsentiment In tegenstelling tot de meeste musea en de Pieterskerk wordt het aantal bezoekers aan Universiteit annex Hortus Botanicus groter. Waren het voorheen vrijwel alleen oud-studenten, ter versterking van jeugdsentimenten. tegenwoordig tellen we ook talloze vreemden onder het bezoek aan. zo vertelt custos L. Erades. Vooral Amerika nen. maar ook Duitsers en En gelsen doen op hun tocht langs het Rapenburg even de Universiteit nog verder afgenomen; boven dien tonen ook de Nederlan ders, geschat op 80 pet. van het totaal, minder belangstel ling voor de niet-EuropCse cultuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3