Burgemeester en wethouders middag in barre toestanden WEEKAGENDA kamsteeg Oeur is voor de limerick van de week een polaroid land camera (f 129.-) cadeau H3 Ik heb bewondering voor de mensen die er nog heel wat van gemaakt hebben Staatssecretaris is bezig met conflict Med.-Opvoedkundig Bureau te Leiden Werkgroep voor conflicten verhuur Groenoordhal Handje bezeerd Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. IWE LEIDSE COURANl VRIJDAG 25 JULI 1961 IEIDEN - „Het is allerbelabberdst wat we ge- en hebben, maar niet anders dan we verwacht Iden. We wisten wel zo ongeveer wat we te en zouden krijgen. Ik heb bewondering voor 1 mensen, die er in hun trieste situatie nog heel van gemaakt hebben". oorden van een zichtbaar onder de indruk zijnde ejrgesmeester Van der Willigen, gistermiddag na een ^ottentocht in het saneringsgebied van de Waardgracht. Jar hij met de wethouders mevrouw Den Haan-Groen huisvesting) en Piena (Openbare Werken) en ge- intesecretaris Van de Poel de woonellende opnam in ele tientallen panden. ,;We waarderen het, dat u ter plaatse uw ogen en oren hebt willen zetten", zei de heer Otto, voorzitter van buurtcomité Waardgracht. e burgemeester: „Ja, maar daar helpen we deze men- idi toch niet mee". >ttende vloeren, lekkages, niet :nde deuren, verstopte riolerin- plafonds, die naar beneden en te vallen de ontstellen- ceel onwaardige toestanden, in en waarmee nog vele stad iën moeten leven, hebben de ibestuurders met eigen ogen len zien. Knarsend werden de en geopend door uiterst wel- :nde bewoners als het gezel- rondgeleid door de heer Ot- r een van de grachten naderde. !n komt u nu eens bij mij kij- Uit veie monden klonk het, met een toon van teleurstel als het gezelschap voorbij ging, lat er noodgedwongen een se- ie moest worden gemaakt. "ils het baat, wil ik de ellende een keertje laten zien", zei mij moeder met een gezin van zes ieren. Zij is een van de vele. h|en 1 Moeilijk restant 'Zestig procent van de Waard- ea'achtbuurt is reeds ontruimd of tsloopt, maar een bedroevende bijkomstigheid is, zoals wethouder bén Haan zei, dat het juist voor 3eÉ bewoners van het restant bij- Inder moeilijk is elders in de e ad een passend of betaalbaar (lis te vinden. De moeilijkste ge ilen zijn tot nu toe in de [aardgrachtbuurt gebleven: de iderrijke gezinnen, de mensen, niet weg willen om finan- redenen of „omdat we hier :ijd gewoond hebben" dege- ?g»lle >ü:'aai Indi ,1e ni Sfle B#«d Ingezonden 'h het bezoek dat de burgemeester enkele wethouders aan de (rdbuurt hebben gebracht, rijst it dc vraag wat er nu verder gebeuren. Er zijn in feite twee 2, ilijkheden: gelijkheid 1: Onmiddellijk wordt begin gemaakt met een beleid er daadwerkelijk op is gericht !binnen een redelijke tijd een 50 te maken aan de verschrikke- gga woon- en leeftoestanden waarin Sewoners van de Waardgracht en Opving zich bevinden. De richtlij- /ivoor dit beleid vindt men terug jie Open Brief die de burge- jter op 15 juli jl. werd aangebo- x>r Vervolgens zou het college van n W. reeds een gunstig klimaat scheppen, door de onmiddel- toezegging te doen om het een ]nder zo spoedig mogelijk na p van het zomerreces aan de voor te leggen. gelijkheid 2: Het College van B. kan zich van de zaak afmaken het doen van vage toezeggingen beloften. Bovendien konstateer- ij reeds de neiging om zich op :hteloosheid" te beroepen. Wat aatste betreft heeft het comité jn persverklaring van 22 juli jl. ïlijk te kennen gegeven, dat het dergelijke argumenten begrip opbrengen, maar daartegenover het dat de autoriteiten in de plaats de in hun handen ge- verantwoordelijkheid waar en maken. In dit opzicht zou college van B. en W.. verzekerd de steun van raad en bevolking, krachtige houding tegenover Haag" moeten aannemen. Dit |ftls uiterste konsekwentie tot een ^Tlele afkeuring van het rege- ibeleid inzake de gemeentepoli- kunnen leiden. t comité heeft vrijwel niets laten zijn stem te doen klinken. de bewoners van de Waard- t hebben met deze aktie op leur gebonsd. Die deur is open an. Maar wij zullen pas tevre- zijn. wanneer onze gerechtvaar- e verlangens zijn verwezenlijkt! Hel Comité „Waardgracht cn Omgeving" nen, die een benedenhuisje moe ten hebben, omdat zij geen trap pen kunnen lopen of te oud zijn. „Waar halen we de huizen van daan?" Die vraag kwam gistermiddag vele malen naar voren tijdens de bezoeken. Het keiharde feit, dat Leiden mondjesmaat moet doen met woningen in de prijs van 15 tot 20 gulden per week. Afhankelijk Daarvoor zijn vele oorzaken op te geven, zo verklaarde de burge meester tijdens de nabespreking, waarbij behalve de heer Otto ook de heren Walle en Kretzschmar aanwezig waren. Leiden heeft op de eerste plaats vele jaren niet of nau welijks voldoende woningen kun nen bouwen wegens grondgebrek. „Al in 1939 is Leiden over nieuwe grenzen gaan praten, in 1966 kreeg Leiden eindelijk wat, maar niet wat men wilde." Verder is Leiden, aldus de burgemeester, vooral in de sector van de sociale bouw afhankelijk van regering en parlement. Hij was het echter niet eens met de heer Walle, dat het verstrekken van geld door het rijk ten be hoeve van dc sociale bouw in hoofdzaak een politieke zaak is. „Iedereen en elke partij zal het er denk ik wel over eens zijn, dat dit soort toestanden dringend moeten verdwijnen, maar de koek kan maar een keer verdeeld wor den." Huren De nood in de saneringsgebieden is volgens de burgemeester ook een LEIDEN Naar aanleiding van de personeelsmoeilijkheden bij hel medisch-Opvoedkundig Bureau (24 medewerkers van de 25 boden ontslag aan uit solidariteit met de ontslagen directeur) stelde het ge meenteraadslid W. J. M. de Vroomen B. en W. vragen. Het goed functioneren van een Medisch Opvoedkundig Bureau ach ten B. en W. van wezenlijke beteke nis in het kader van een goede ge zondheidszorg' in Leiden. Maar het is een particuliere stichting. Met het oog op de aard van het conflict komt het B. en W. voor. dat het niet in de eerste plaats op hun weg ligt hier een bemiddelende rol te vervullen. Het toezicht op de werkzaamheden van deze instellingen berust bij de geneeskundige inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid. De staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid houdt zich vermoedelijk mede naar aanleiding van in de Tweede Kamer der Sta- tcn-Generaal gestelde vragen, reeds met de onderhavige aangelegenheid bezig. B. en W. hopen, dat de staats secretaris een deskundige figuur zal verzoeken in het conflict bemidde ling te verlenen. NOORDWIJK Tijdens de laat ste vergadering van de Kon, Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde in het „Hof van Holland" was de zaal door de uitgestalde lathyrus en rozen herschapen in een bloemen zee. De beker en de eerste prijs voor de Lathyrus-tentoonstelling werd met 27 punt gewonnen door A. J. Lindhout. M. J. C. Verwey werd tweede met 25 punten, derde A. C. Lindhout met 24% punt, vier de H. Schipper met 23 punten, vijfde J. Schipper met 22% punt en zesde prijs mej. J. de Monye met 20 punten. Burgemeester Van der Willigen en mevrouw Den Haan verlaten een onbewoonbaar verklaarde woning. Foto Van der Horst. Illlllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiilillliiiiililllllllilli.iiiiiiljllliii. gevolg van het strakke huurbeleid het bevriezen van de huurprij zen. Mensen met hogere inkomens blijven daardoor in woningen, die eigenlijk bestemd zijn voor de minder-draagkrachtigen. De voor oorlogse buurten zouden bij uitstek geschikt zijn voor de mensen uit de saneringsgebieden, maar er komt in deze buurten slechts spaarzaam een woning vrij. En de sprong naar een nieuwe woning is voor velen vanzelfsprekend vaak te groot. Vele mensen, die vast zitten aan een bepaald bestedingspatroon komen immers in moeilijkheden als zij van de ene dag op de andere van 4,50 naar een weekhuur van 25 of 30 moeten. Adviezen In dit verband merkte wethouder Piena op. dat er in samenwerking met andere oude steden in het wes ten van het land. die met dezelfde saner ings problem en als Leiden zit ten, bij de minister is aangedron gen op een systeem van individue le huursubsidies. „Door de minis ter is toegezegd, dat er iets gedaan zal worden, maar over de hoogte van die subsidie is nog niets be kend." De burgemeester en de wethou ders, die in de saneringsbuurt wij selijk, om geen valse hoop te wek ken, vermeden toezeggingen of vage beloften te doen, beloofden wel, dat men zich op korte termijn zal be raden over een systeem van so ciale begeleiding of voorlichting. Een systeem waarbij de bewoners van de saneringsgebieden regelma- tig en privé goede adviezen kun nen krijgen. Looierstraat Een goede belofte werd ook in de Looierstraat gedaan door wet houder Piena. Deze straat is op enkele pandjes na geheel eigendom van De Koster en Co. Nagenoeg alle huisjes zijn onbewoonbaar ver klaard en de onderliggende grond wil de Meelfabriek eens gebruiken voor uitbreiding. De gemeente zal nu nog eens aan de Meelfabriek gaan vragen, wanneer men de hui zen voor een uitbreiding wil gaan afbreken. Iedereen in de Looier straat is nu in het onzekere over de tijd, dat men daar nu nog kan wonen en wacht zich er wel voor iets voor eigen rekening in huis te doen. „Als ik wat weet zal ik het u laten horen", aldus de heer Piena. Vrijdag 25 juli Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Zaterdag 26 juli Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Zondag 27 Juli Stadhuis. 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Maandag 28 Juli Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantiebezlgheden. film „Eerlijk duurt het langst". Mensa Levendaal 14. 8 uur: jaarverga dering afd. Leiden e.o. Expogé. Dinsdag 29 juli Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Rijksmus. Volkenkunde, Steenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. Stadhuis, 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Breestraat. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kamtiebezlgheden, film „Eerlijk duurt het langst" LEIDEN Mej. A. Kappeyne van de Coppello. gemeenteraadslid voor de VVD. stelde B.en W. onlangs vra gen met betrekking tot het beheer van de binnenkort te openen Groen oordhal. Vandaag hebben B. en W. daarop geantwoord. Aanvankelijk stond B. en W. voor ogen de instelling van een commis sie, bestaande uit een viertal ambte naren en een bestuurslid van de Sportstichting, onder voorzitterschap van de wethouder van financiën. Deze commissie zou als taak dienen te hebben het voorkomen van con flicten met betrekking tot de verhu ring van de hal. Daarnaast zou de directeur een instructie ontvangen met het oog op conflictsituaties. De ontwikkeling heeft inmiddels geleerd, dat. indien bij verhuring van de hal een conflictsituatie dreigt, deze in de regel op snelle en efficiënte wijze kan worden opgelost door samenspreking tussen de wnd. directeur en de betrokken partij (of soms partijen). Het bijeenroepen van een commissie zou in vele gevallen stagnerend werken, terwijl boven dien een aantal leden niet of nauwe lijks bij de werkzaamheden zou worden betrokken. Er is nu een werkgroep ingesteld, bestaande uit de (wnd.) directeur van de Groenoordhal, de directeur betadine jodium Openlucht samenkomst in Katwijk KATWIJK Dinsdag hoopt ds. C. v. d. Weele uit Huizen, in een openluchtsamenkomst op de Bou levard te spreken over „Ruimte vaart niet naar de maan. maar naar de nieuwe aarde". van de Markt- cn Havendiensten, de directeur van de Sportstichting. Het voorzitterschap van de werkgroep zal berusten bij de wethouder voor financiën. De werkgroep zal perio diek bij elkaar dienen te komen om de coördinatie zoveel mogelijk te be vorderen. Het is de bedoeling de drirecteur van de Groenoordhal de bevoegd heid toe te kennen om beslissingen te nemen met betrekking tot de ver huur van de hal, met dien verstande, dat in geval van een dreigend con flict de directeur indien geen overeenstemming wordt verkregen met betrokken partijen een voorstel met betrekking tot de ver huur zal moeten voorleggen aan de werkgroep en eventueel ook aan B. en W. Gasten kwamen uit de wolken NOORDWIJK Op de trouw dag van Koos Verhaar uit Oegst- geest en zijn uit Abbenes afkom stige bruid. Karin van de Beek, die gisteren in „CleyburcH" te Noordwijk hun bruiloftsfeest vier den, arriveerden enkele gasten op een wel zeer originele wijze bij het restaurant. Zij kwamen let terlijk uit de wolken vallen. Om streeks half zeven verscheen een vliegtuig boven „Cleyburch" waaruit een drietal bruilofts- gangers omlaag sprong om ver volgens aan de parachute een perfecte landing uk te voeren op een grasveld achter het restau rant. Hun' komst had niets te ma ken met een of andere stunt. In tegendeel. het waren leden van de vereniging „The Flying Dutch man" von het vliegveld Zestien- hoven bij Rotterdamvan welke vereniging de bruidegom inspec teur is, die het verraste bruids paar op deze wijze hun gelukwen sen kwamen aanbieden. Dat zij daarmee de bruiloftgangers in de wolken brachten, laait zich den ken. Uiteraard trokken de para chutespringers ook heel wat pu blieke belangstelling. Een echtpaar binnen de Leidse Veste Dat elke dag wel uren ..kletste" Want ieder wenste het laatste woord Ging eindelijk toch met iets accoord Kamsteeg Occasions zijn echt de beste. Ingezonden door: Yvonne Bob. v. Brussel J. v. Goyenplantsoen 45 Voorschoten OEGSTGEEST - Geversstraat 30 LEIDERDORP - v. d. Valk Boumanweg 2 VOORSCHOTEN - Hofweg 39 (a.d. Voorschoterw.). Er zijn veel mensen, die graag lime ricks maken. Kamsteeg biedt hen elke week een kans een prachtige Polaroid Land Camera te winnen. Dit ..Klaar- terwijl-u-wacht-toestel" is ook ge schikt voor kleurenopnamen. Uw in zendingen moeten één van de volgen de onderwerpen behandelen: Kamsteeg Volkswagen Kamsteeg Watersport Kamsteeg Schade Service Kamsteeg Verhuur Kamsteeg Rijschool Kamsteeg Occasions VOORWAARDEN Uw inzendingen (U mag er zoveel ma ken als u wilt) dient u wekelijks vóór donderdag 18.00 uur te deponeren in de wedstrijdbussen geplaatst in de showrooms van onze bedrijven te Oegstgeest, Leiderdorp en Voorscho ten. Uw inzending s.v.p. in een geslo ten enveloppe met daarop uw naam, adres en e.v. telefoonnummer. Deze wedstrijd eindigt op 24 juli 1969. Een deskundige jury wijst wekelijks de beste limerick aan, die steeds op de daaropvolgende vrijdag op pagina 3 van deze krant wordt gepubliceerd. Wij behouden ons het recht voor de inzendingen met vermelding van uw naam te publiceren. Woensdag 30 juli Stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantlebezigheden, film „Eerlijk duurt het langst". Rtjksmus Volkenkunde. Steenstr., S uur: vakantiefilms voor de Jeugd. Donderdag 31 juli Holiday Inn. 3.30 tot 6 uur: afscheid J. K H. van Dam. dir. De Fransche Kroon. Stadhuis, lü tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonius-clubhuls, Mare, 2 en 4 uur: Jeugd-vakanüebeztgheden. Jeugdva- riété met Conny Vink, Gerard Lambermon en Maurice Delmonte. Rijksmus. Volkenkunde. Steenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. KATWIJK AAN ZEE Trlumfatorkerk 8 u. orgelconcert Bert Matter, Zutphen. Vrijdag I augustus Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jan Valach (Antwrpen). Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Flora Rijnsburg, 4.30 uur: opening corso door commissaris koningin, van 18 tot 23 uur gelegenheid tot bezichtiging wagens corso. Zaterdag 2 augustus Stadhuis, lo tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden: bloe mencorso. bezichtiging ln Flora Rijnsburg van 9 tot 12 uur, vertrek 1 uur, aankomst station Lelden omstr. 3 uur, défilé voor stadhuis Leiden omstr. 3.30 uur. pauze Doelenkazerne tot 5.30 uur, vervolgens vla singels en Lelden-Noord naar Lange Voort Oegstgeest en Rijnsburg. 8.30 uur nam. ln Rijnsburg muzikale taptoe op Raadhuisplein. OUDE WETERING: X uur grote Gon delvaart (Ringvaart). Zondag 3 augustus Stadhuis, 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oeg6t- gcestsc Apotheek en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Films CAMERA Jeugdmatlnee: 2.30 uur: De onvoorstelbare tocht, zo 2 en 4 uur; 7 en 9.15 uur: Blow-up: nacht voorstelling vr en zat 23.30 uur: Vrije liefde (Manon 70), 18 Jaar. LIDO Chltty Chitty Bang Bang, a.l. dag. 2 30 en 8 uur, zondag idem. LUXOR De rimboevechters van Bir ma. 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. REX Weekend ln topless, 18 jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 915 uur; vr cn zat nacht 23.30 uuar: Ver boden Venus 18 Jaar. STUDIO - KSre John, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. vrijdag 12 uur lot zaterdag 12 uur door het St. Eltzabeth- zlekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverienings- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460; voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klashc la, lb en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14. zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 Op de aTdellngen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabetbzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags li tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuis, dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tol 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 6.30—15 uur. ALPHEN RIJnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa- tlcnten dagelijks van 3 tot half 5 en dea avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van I lot 3, dinsdag van 1 lot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3.- KATWIJK Zechospitlum. longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag cn donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half J tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg' op werkdagen van in tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 cn van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. Tentoonstellingen Lakenhal, tot 31 augustus: Penningpara de. dagel. v. 10—17 u„ zond. 13—17 u. Heempark Oegstgeesterweg tKlkkerpol- der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2—5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen cn tekeningen uit de jaren 1917 - 1969). van 7 juni tot t3 Juli, dagel. van 10—17 uur, zondag van 13—17 uur. Galerie Van der Vliet Botermarkt 3, 6 Juli tot 28 augustus zomerexposltie schil - dertjen, grafiek, mozaïeken cn plastieken van Grans de Haas. tyd de Jonge van Zwijnsbergen en Gerril Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff: 28 )un! t.m. 23 Juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas. maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, dinsdagavond van 8—10 uur. Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt bij molen De Valk. Alarmnummers Brandweer s maal 3. Politie 5 maal 4. Doktersdlei st: 5 maal 2 (zat. 10 u vooi- middag toi zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3