DE KONING IS DE MAN 'T BLOEMENCORSO WEEKAGENDA il.OEMIA NUMMER EEN, MAAR JE HEET EEN APSTOK NODIG OM ZE AAN OP TE HANGEN. lard werken in de tent Werkpauze voor Leids remonstr. predikant VAKANTIEWERK Regelmatig kunnen wij nog enkele flinke a jongens gebruiken voor de bezorging van dl ons blad in LEIDEN. Tweetal roeiboot in op strooptocht Geen treinverkeer Leiden-Haarlem LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 JULI 1969 \lJJSSBURG Volgende week zullen duizenden ge van de fraaie bloemenpracht. Prachtige arrange- zullen het bloemencorso dat van Rijnsburg via Igstgeest naar Leiden trekt, een lust voor oog doen ]i. Kleur en fleur zal door de straten trekken, be- mderd gadegeslagen door de velen die langs de kant Irm of zitten kijken naar de voorbij rijdende stoet. fet corso-comité vernacht veel van het komende corso, iér zelfs nog dan vorige jaren. Het belooft een bloe- inshow te worden die qua pracht en praal de vorige jso's zal overtreffen. ie man die voor het komende corso verantwoordelijk ',n die. als het corso gereed staat, er honderden uren gewerkt heeftis de heer C. G. de Koning. Hij is de- ie die het ontwerp voor dit corso heeft gemaakt en dat t alleen, ook nog de opbouw heeft verzorgd. En dat is ischien wel iets unieks. N de V'liet N.Z. 30 in Rijnsburg is het bloemencorso bezig te itstaan". In januari al kwamen tekeningen op tafel, maar nu is de opbouw van de praalwagens, olgende week met bloemen len worden getooid, laf het begin ben ik bij corso's rokken geweest. Als bloembin- én arrangeur. Ik beschouw echt als een eervolle opdracht het corso-comité mij nu heeft rraagd het corso te ontwerpen. :n bleek dat het bouwen van praalwagens moeilijkheden op- erde heb ik ook dal karwei op genomen. Ik word zo nu en geholpen door een timmerman, smid en een schilder, maar pet van de werkzaamheden doe zelf. Ik vind het fijn werk 'en het dan ook met 't grootste zier", aldus de heer De Koning jaar), die zelf geboren en ge en Rijnsburger is. iaal voor de opbouw van de alwagens is in de tuin achter huis een enorme tent opge- ht. In die tent wordt hard ge- rkt. Daar zagen wfi dezer dagen it karkassen van de praalwagens wording. Een fraaie koeiekop i Jacob de Uil keken ons reeds ti en op een andere wagen ont- cten wij een berglandschap lige modellen van hout, gips nog meer soorten materiaal Jian in de tent te wachten tot de emen komen, wal op 't laatste ment zal gebeuren. Free-lance R DE KONING, zoals iedereen Lem noemt, is een free-lance lemenarrangeur en als zodanig kt hij vele landen af. Vaak is hij jt thuis, vertoeft hij elders tus- t de bloemen. Zo was hij alleen l afgelopen jaar al in Wenen, rlijn, Parijs, Rome, nóg eens rijs, Londen en weer eens We- h. ,.Het brengt een hoop drukte jt zich, maar ik doe het graag, ral het inrichten van tentoon- ingen is fijn om te doen", al- de heer De Koning. vader zat ook in de bloemen 4geruimte tijd was Cor de Ko- belast met de zorg van een :kerij. Igreep echter alle mogelijkheden w te studeren aan. Als er weer een dsns gehouden werd, deed ik mee, hi kwam ik terecht op een cursus- ajemschikken. Dat ging bijzonder erfd en daarna ging ik naar de vak- ooooi. Later werkte ik in bloemen- nikels in Leiden en Den Haag. èn werd ik free-lance bloemenar- eikjeur en om in bloemenwinkels ewerken heb ik echt geen tijd otfr. Tussen de bedrijven door geef nog les aan de rijkstuinbouw- iriool in Aalsmeer". z' s daar dan ook nog de opbouw 's<^ het corso bij. De tent werd 1 geplaatst en sindsdien is de De Koning van 's morgens r eg tot 's avonds laat tussen de gens te vinden- Tenminste als niet voor zaken buitenslands toeft. Lange dagen T bloemencorso dat zaterdag 2 ugustus door Leiden en omge- g trekt heeft als motto: „De ns en zijn karakter". kunt lang over zo'n onderwerp oq en piekeren. Maar dan ineens nt het er uit. Er zijn onderwer- jlj i genoeg, maar het moet alle- al verwezenlijkt kunnen wor- jcl i tegen een redelijke prijs. Het or et ook uitgewerkt kunnen wor- ee en dat valt niet altijd mee. De bloem is nu eenmaal nummer één en je hebt een kapstok nodig om ze te kunnen ophangen. Zó moeten die geraamten die hier staan eigen lijk gezien worden. Als een kap stok voor de bloemen. Elk décor heeft z'n eigen sfeer en charme en dat moet je weten te zien. Het bollencorso en bloemencorso Aals meer zijn niet te vergelijken met die van Rijnsburg, die hebben ook een aparte sfeer. Hier is het echt bloemensierkunst in tegenstelling tot bijvoorbeeld Zundert, waar de bevolking het zelf doet. Maar ook dat heeft z'n eigen charme". De heer De Koning maakt momen teel lange dagen, maar dat is hij overigens ook bij zijn gewone werk gewend Als hij in het buitenland een tentoonstelling moet „versie ren", loopt het niet altijd op rolle tjes. „Het gebeurt meer dan eens dat de materialen te laat aanko men, maar de tentoonstelling gaat op tijd open". Terugkomend op het bloemencor so: „Je moet bij de opbouw met vele dingen rekening houden. On der andere met storm en regen. Het corso moet rijden; je rtioet niet het risico lopen dat door regenval of wind, het hele gevaarte in el kaar stort". Nuchter T.TET bloemencorso „de mens en zijn karakter" ontstaat achter nummer 30 van de Vliet N.Z. Als men al het werk dat er voor komt kijken, in tijd en geld zou omreke nen, zou het onbetaalbaar zijn. De heer De Koning heeft plezier in het werk en dat is maar goed ook. want als het alleen om de business zou gaan, zou het corso niet te be talen zijn. De ontwerper-opbouwer Cor de Koning ziet het allemaal nuchter. Hij maakt zich niet „de zenuwen" of het allemaal wel goed komt. „Als je van je zelf weet dat Albert lieyn aan cle Kooilaan LEIDEN Eendrachtig hebben Susan en Lennart Suurmond gister morgen om tien uur de deur ge opend van de nieuwe supermarkt van Albert Heyn aan de Kooilaan. „Een strategisch punt", zoals wet houder C. J. Piena dat tijdens het officiële gedeelte uitdrukte, voor de Kooi. maar ook voor Leiderdorp. Albert Heyn kan dan ook op vol doende belangstelling rekenen. De 136e supermarkt van Albert Heyn beschikt echter niet over een vol ledig assortiment. De ruimte is dan ook niet al te groot. In verhouding tot de grootste supermarkt, die een oppervlakte heeft van 2000 m2. is dit bedrijf zelfs klein te noemen met zijn 8Ö0 m2, waarvan 572 m2 aan verkoop ruimte benut wordt. Weliswaar liggen er rond de su permarkten ruime trottoirs, maar er komen niet meer dan 32 par keerplaatsen. Een extra service, die aan de nieuwe klantenkring werd gegeven was de openstelling van de nieuwe zaak voor het publiek, dat van deze „instuif" van half acht tot half ne gen gebruik maakte. Voordat de 25 meisjes aan de vijf dubbele check outs met hun werkzaamheden kon den beginnen was er eerst nog een interne bijeenkomst. De heer Jans sen, hoofd van de pre-opening, bood mevrouw Suurmond een boeket bloemen aan en het personeel, dat twee weken in actie is geweest om de zaak in te richten, werd bedankt. Jlchtingen en. or aanmeldingen aan o penstraat 37, Leiaen, Telefoon 31441. kantoor Nieuwe Leidse Courant. je het kunt, lukt het ook. Ik geloof er aan en dat is belangrijk". Wij bekijken de toekomstige praal wagens die in de tent staan. Bij de „Sportieve" laat de lieer De Koning ons weten dat hier zo'n 300 kg gips in verwerkt is- De praalwagens zijn afgedekt met grote lappen plastic. Over een goede week zal het plastic ver dwijnen en zullen er bloemen voor in de plaats komen. Dat het corso-comité blij is niet ont werper en opbouwer Cor de Koning is builen kijf. En wal de heer De Koning betreft: de komende jaren Cor de Koningontwerper en bouwer van Rijnsburg's bloe mencorso, bij de opbouw van praalwagen „de dagdromer". (Foto Kruyt) i]|lllllllill!lllllllll|li;illl!lllllllli; .in,. kan men gerust een beroep op hem doen. Alleen. „Volgend jaar mis ik mijn grote tuin. Dan kan er geen tent achter mijn huis worden geplaatst om de corsowagens op te bouwen. Maar dat zien wij dan wel weer Henk Kamies Overwegen van een geloofsbeslissing LEIDEN Dr. Cramer, remonstr. predikant te Leiden, heeft in een kerkdienst een verklaring afgelegd waardoor het onzeker wordt of hij in september volledig predikant in de Leidse gemeente zal worden, nu ds. Mackenzie naar Apeldoorn is vertrokken. In het geloofsleven van dr. Cramer tekent zich namelijk een ontwikkeling af die zich momenteel toespitst op een hernieuwde bezin ning op zijn plaats en roeping in de algemene kerk van Christus. Ener zijds sterk geboeid door bepaalde oecumenische contacten, anderzijds met onvoldoende zicht op de ge meente als GEMEENTE, staat hij op het ogenblik voor een persoon lijke geloofsbeslissing. De kerkeraad van de remonstr. ge meente heeft, zo deelt Onze Gemeen te mee, na ampel overleg gemeend dr. Cramer tot 1 september een werkpauze te moeten verlenen op dat hij een en ander in alle rust zal kunnen overwegen. De hoogleraren Hoenderdaal en Heering hebben zich bereid verklaard bij de lopende werkzaamheden van advies te die nen en zo nodig hulp te bieden. DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank vond dat geroei in het nachtelijk uur van een I9-jarige straatmaker en een 19-jarige timmerman uit Zoeterwoude maar niets. Ze roeiden namelijk letterlijk en figuurlijk. In hun bootje ging het langs jachten en boten, die in de Oude Rijn bij Hoogmade lagen gemeerd. Een buitenboordmotor, die het tweetal tegenkwam, werd meegeno men en ook een benzinetank. De hele zaak werd voor f 400 verkocht aan een opkoper, die zonder zich van enig kwaad bewust te zijn de gestolen goederen met nog enkele andere motoren doorverkocht aan de bestolene. Bij het onderzoek kwam ook nog aan het licht, dat 'de straatmaker zijn vriend had bedrogen. „Eerlijk" deelde hij 100 gulden van de 200, die de motor had opgebracht, maar latei- kwam uit, dat hij f 400 had ontvan gen- De officier wilde, omdat verdach ten nog niet eerder waren veroor deeld, hen builen de gevangenis houden en eiste 150 gulden boete en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde con form de eis. Burgerb jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Isaak, z v H Ju en J M Schaap: Suzanne Karin, d v S Greijdanus en K J Scheele; Odette Adrianna Catheri- na, d v J P M Krom en A Zandvliet: Ingmar Dirk, z v H W Beldman en F G van der Horst; Susanne Helena Johanna, d v L O Maarsman en M H Berndes; Peter Maria, z v P A van Keimpema en M G Hogenboom; Johanna Cornelia Anna, d v J C T Duindam en J M T Zwartjes; Jo hanna Bernardina Elizabeth, d v C P A Kortëkaas en G A M van der Steen; Wouter Theo. z v G M J van Kempen en A Waasdorp; Gsrrit Jo hannes, z v G Boerstoel en T Klin kenberg. Gehuwd: T van Ossane en A Grooten. Overleden: H J R Kniippe, 71 j, man; J Geiger, 64 jaar, echtgenote van W van der Tweel: M B van Lienen. 2 maanden, dochter: J T M Hodes, 64 jaar, man; P J M Mooij, 34 jaar, man. Donderdag 24 juli Stadhuis. 10 tot 23 u.: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonius-clunhuls. Mare 43. 2 uur (voor de verenigingen) en 4 uur: Jeugdvakan- tiebezigheden. Theater Carla Flink met ..De Fabeltjeskrant" Rijksmus. Volkenkunde. Steensiraat. 3 uur: vakantiefilms voor de jeugd. Vrijdag 25 juli Stadhuis. 10 tot 23 uurbloementen- toonstelhng (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Zaterdag 26 juli Stadhuis. 10 tol 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Zondag 27 juli Stadhuis. 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling iTsjechtsche kunst en Hol landse bloemen). Maandag 28 Juli Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantiebezigheden. film „Eerlijk duurt het langst". Mensa Levendaal 14. 8 uur: jaarverga dering afd. Leiden e.o. Expogé. Dinsdag 29 juli Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Rijksmus. Volkenkunde. Sleenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Breestraat. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kamtiebezigheden. film ..Eerlijk duurt het langst".1 KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. 8 uur: orgelconcert Wim van der Panne. Woensdag 30 juli Stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantlebezigheden. film ..Eerlijk duurl het langst". Rijksmus Volkenkunde. Sleenstr.. 3 uur: vakantiefilms voor de jeugd. Donderdag 31 juli Holiday Inn. 3.30 tot 6 uur: afscheid J. K. H van Dam. dir. De Fransche Kroon. Stadhuis. 10 tol 23 uuibloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonius-clubhuis. Mare. 2 en 4 uur: Jeugd-vakantiebezigheden. Jeugd va riété met Conny Vink. Gerard Lambermon en Maurice Delmonte. Rijksmus. Volkenkunde. Sleenstr., 3 uur: vakantiefilms vdor de jeugd. KATWIJK AAN ZEE - Trlumfaiorkerk 8 u. orgelconcert Bert Matter. Zutphen. Vrijdag 1 augustus Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Jan Valach (Anlwrpen). Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Flora Rijnsburg. 4.30 uur: opening corso door commissaris koningin van 18 tol 23 uur gelegenheid tot bezichtiging wagens Zaterdag 2 augustus Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Rijnsburg. Oegstgeest en Leiden: bloe mencorso. bezichtiging in Flora Rljnsburg van 9 tot 12 uur. vertrek I uur. aankomst station Leiden omstr. 3 uur. défilé voor stadhuis Leiden omstr. 3.30 uur. pauze Doelenkazerne tot 5.30 uur. vervolgens vla singels en Leiden-Noorrl naar t.ange Voort Oegstgeest en Rijnsburg. 8.30 uur nam. in Rijnsburg muzikale laptoe op Raadhuisplein. OUDE WETERING: 31 uur grote Gon delvaart (Ringvaart). Zondag 3 s Stadhuis. 13 tot 23 toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg ie Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. D'' Oegst- gecstse Apotheek en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Films CAMERA Jeugdmatinee: 2.30 uur. De onvoorstelbare tocht, zo 2 en 4 uur; 7 cn 9.15 uur. Btow-up: nachtvoorstelllng vr en zat 23.30 uur. Vrije liefde (Manon 70>. 18 jaar. LIDO Chitty Chitty Bang Bang. a.I. dag 2.30 en 8 uur. zondag idem LUXOR De rimboevechters van Bir ma. 14 jaar. dag. 2.30. 7 cn 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Jongetje (2) maakt dodelijke val van tien nieter LEIDEN De bijna twee jaar oude Alexander Lim is gistermiddag om half een overleden aan de gevol gen van een val die hij om kwart over tien maakte uit het raam van zijn ouderlijk huis Zijn moeder was in het huis, een flat op de hoek van de Willem de Zwijgerlaan en de Bernhardkade, aan het stofzuigen zo dat zij niet merkte dat haar zoontje op een wasautomaat klom en het raam opende. Een voorbijganger z.ag hoe het jongetje vanuit de tweede verdieping tien meter naar beneden viel Met inwendig letsel, nog bij kennis, werd het naar het Diacones- senhuis en later naar het Academisch Ziekenhuis, overgebracht waar het overleed. N kwervels gekneusd bij val van 3 meter LEIDEN Een 18-jarige timmer man uit Oss viel gistermiddag drie meter omlaag van een stelling van de in aanbouw zijnde sporthal voor de Universiteit aan de Wassenaarse- weg. Met ernstige nekwervelkneuzin- gen is hij in het Academisch Zieken huis opgenomen. Tablet len verloren ALPHEN In de omgeving van het St. Josephpension aan de Prins Hendrikstraat heeft een non giste ren een bruin glazen buisje verloren met daarin een aantal tabletten, waarvan sommige gevaarlijk zyn voor kinderen. De politie verzoekt by vinding hiervan terstond telefo nisch contact met haar op te nemen. LEIDEN Twee dagen geleden brak er een tand wiel in het raderwerk van de Jan Vossenbrug over de Oude Singel. Dit heeft tot gevolg, dat de brug wachters deze brug met de hand moeten open- en dichtdraaien. Dit is een heel karwei, vooral als men weet, dat de brugivachter (op de foto de heer G. L. van der Luit) ongeveer 1000 slagen, met het han deltje moet makenvoordat de brug open (of dichtis. Met de temperatuur van de laatste dagen valt het helemaal niet mee. Dan gaat al snel het jasje uit en de pet af. Ze krijgen een plaatsje op het schakel kastjedat nu toch nutteloos is geworden. Met de hemdsmouwen opgerold is het dan draaien geblazen. Een paar keer per dag is dat nog wel te doen, maar als er zo'n tien boten in een uur door moeten, ga er dan maar eens aan staan. Gelukkig voor de brugwachters hoopt men de brug volgende week te hebben gerepareerd. Foto Dirk Ketting (Van der Horst) REX - Weekend ln topless. 18 jaar. dag 2.30. 7 en 9 15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: vr en zat nacht 23.30 uuar: Ver boden Venus 18 Jaar. STUDIO - KSrc John. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 cn 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 TRIANON - De Zuidster. 14 Jaar dag. 2.30. 7 en 915 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.13 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische dahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mio- dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur lot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulp ver lemngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen. gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klashe la. Ib en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.4519.30 uur. zaterdag 15.30-16-30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers iegelijk bij een patient worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 lot 12. 2 tot 3 en dagelijks van hall 7 tot half 8. Annaklinlek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- cn zaterdagavond van zes tol zeven. Klassepatiénten dagelijks van zeven lot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags ll tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tol 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 6 30—15 uur. ALPHEN - Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJ K Sole Müo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 lot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half S tol half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcia'fdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Horitis Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tol 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sled. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur, zon dag van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van l tot 5 uur, maandag gesloten. Tentoonstellingen Lakenhal, lot 31 augustus: Penningpara de. dagel. v. 10—17 u.. zond. 13—17 u. Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: van mei tot en met oktober op zal. en zon. 2—5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilder!len en tekeningen uit de Jaren 1917 - 19t>9>van 7 juni tot 13 Juli, dagel. van 10—17 uur. zondag van 13—17 uur. Galerie Van der Vliet Botermarkt 3. 5 juli lol 28 augustus zomerexpositle schil dertjen. grafiek, mozaïeken en plastieken van Grans de Haas. tyd de Jonge van Zwljnsbcrgen en Gerrlt Polder, dinsdag t.m zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff: 28 Juni t.m. 23 juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas, maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur. dinsdagavond van 8—10 uur. Mobiel Kantoor ANWB Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD. 20645. UTRECHT Doordat vanmorgen door nog onbekende oorzaak bij Lisse een draad van de bovenleiding brak was sinds 9.40 uur geen treinverkeer mogelijk van Leiden naar Haarlem. Het traject is zo druk, dat men het andere spoor niet voor de treinen in beide richtingen kon gebruiken. Op de stations in Den Haag, Rotterdam en Leiden raadde men de reizigers met bestemming Amsterdam aan, via Gouda en Breukelen te reizen. Hoe veel tijd er met het herstellen van de bovenleiding gemoeid zou zijn, kon men bij N.S. nog niet zeggen. Tegen de middag gingen er alweer treinen richting Haarlem. Inenting in Z'uoude ZOETERWOUDE Kinderen tot 19 jaar, die nog niet óf niet volledig zijn ingeënt, kunnen weer worden ingeënt tegen kinderverlamming. Voor Zoeterwoude dorp ten huize van dokter Kortmann, Miening 2 op don derdag 24 juli 's avonds van 7 tot 8 uur, voor Zoeterwoude Rijndijk op vrijdag 25 juli 's avonds om 7.30 uur in het Parochiehuis „De Drie Eend jes. Hoge Rijndijk 74. Men wordt verzocht het inentings boekje mee te brengen. Duizend gulden voor Alpheuse zieken ALPHEN Evenals vorig jaar heeft de coöperatieve Raiffeisen- bank 1.000 beschikbaar gesteld voor het Roode Kruis. Voor dit be drag zullen zeven chronisch zieken uit Alphen a. d. Rijn straks een boottocht kunnen meemaken op de Henri Dunant. Aanleiding tot deze gift is het overschrijden van een spaartegoed van vijf en twintig miljoen. Vorig jaar was het bereiken van twintig miljoen de aanleiding tot het be schikbaar stellen van eenzelfde be drag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3