amping Koningshof in Rijnsburg Toelaat s het lijk op uw torloge Jesuit volledige Jö» ollektie! V WEEKAGENDA VERSTOPPING? Een familiebedrijf Komitee De Waard neemt stelling tegenover gemeente Dr. Van Dongen ridder Gregorius de Grote 'Eerst was het een beetje griezelig COMMENTAAR machine bank werkers HOOGOVENS IJMUIDEN Duitsers Werkgroep Waarclgracht gemeente leiden GOUDEN RING Dronken en zonder rijbew ijs achter stuur ÊUWE lEIDSE COURANT 3 DINSDAG 22 JULI 1969 dRIJNSBURG Het ligt voor de hand dat menige Rijnsburger zich l eens heeft afgevraagd: „wat doen die bordjes hier die verwijzen jjör camping „Koningshof'?". Rijnsburg heeft een campingmaar die ,in alle stilte" ontstaan. Nimmer werd de aandacht er op gevestigd, camping is er, maar hoe of wat, dat is voor velen nog een onbekende k. Het wordt echter anders. Morgen zal de camping voor de eerste al bezoek ontvangen van burgemeester en wethouders van Rijns- en zal de officiële kennismaking plaats hebben, o ,Onze camping bestaat precies vijf jaar. Wij zijn met niets begon- e i en nu is het zover dat wij kunnen zeggen: wij hebben een echte nping. Daarom hebben wij b. en w. uitgenodigd hier een kijkje te nen nemen. Er is een nieuwe winkel, wij beschikken over een kantine moderne toiletgebouwen." Zo zegt de heer J. Kromhout (56 jaar), door de camping gasten over het algemeen „opa" wordt genoemd. topping „Koningshof", volgens de eer Kromhout weet iedere Rijns- irger wat dat is, startte vijf jaar n leden op een klein stukje grond nnen het bloemiboHlengehied even lorbij Rijnsburg in de richting wjoordwijtk. was veehouder, maar door mijn ig 'kon ik dat niet langer doen. aarbij had ik twee zoons die er ets voor voelden boer te worden. >en ik besloot kassen neer te zet- *n en in de bloemen te gaan, "idenj mijn dochters: Pa, waarom gini^n wij geen camping". ISMA ilé dameshorloge 69,- nblé dameshorloges reeds ISMA den dameshorloge met eliden band 455,- uden dameshorloges met n%den band reeds vanaf 335,0 d ISMAV iden dameshorloge 159,- u uden dameshorloges reeds 129.0 ia 0 Prisma horloges 5 abloc Shockproof Mevrouw Ada de Haas-Kromhout (één van de dochters): „Vader voelde er niet veel voor. Wie moe ten hier komen vroeg hij. Maar wij zeiden dat dat wel goed kwam. Het bleek dat de hele familie, uitge zonderd één zoon (Jan) die in de bloemen zit, er voorstander van was- Zo toog de heer Kromhout naar de burgemeester. Het bleek dat alle medewerking werd toege zegd. Er waren nogal wat moeilijk heden te overwinnen, maar het eerste seizoen boekte de familie Kromhout toch al 4500 overnach tingen- „Het was een warme zo mer en de camping in Katwijk die vol zat, stuurde kampeerders naar ons toe. Er zijn er die hier het eerste jaar kampeerden en nu nog komen", aldus mevrouw De Haas- Kromhout. Camping „Koningshof" is een fa miliebedrijf geworden. Naast de heer en mevrouw Kromhout (de laatste wordt als manusje van al les betiteld) zijn er de drie doch ters Ada, Riet en Ilonka, van wie de laatste nog in ongehuwde staat verkeert en enkele zonen, alsmede aangetrouwde zonen die zich voor de camping inspannen. Voorts zijn er betaalde seizoenkrachten (scho lieren), die de helpende hand bie den. Beheerster Het is heerlijk op camping „Ko ningshof". De vakantiegangers en seizoenkampeerders luieren in de zon en genieten van de heerlijke stilte en rust die alom heerst in het bollenland. Vijf jaar geleden begonnen met vrijwel niets geen winkel, geen kantine, één douche en vier w.c.'s is „Koningshof' uitgegroeid tot een volwaardige camping, met een gezellig ingerichte kantine, een groot aantal toiletten en douches (warm en koud stromend water), een ruime zelfbedieningswinkel, een speeltuintje voor de kinderen (dat nog wordt uitgebreid) en een keuken, waar maaltijden worden bereid. Mevrouw De Haas-Krom hout staat genoteerd als beheerster Eén van die gezellige plekjes op camping Koningshof in Rijnsburg. Rechts de heer Kromhout en dochter Ada in gesprek met enkele gasten. Foto Kruyt. van de camping omdat zij de ho- recaf-<papieren bezit. Ook is de camping intussen uitge breid van nauwelijks 1 ha tot 3.5 ha- Dat de camping veel aftrek heeft, bewijst wel het feit dal vo rig jaar zestigduizend overnach tingen werden geboekt en dat de camping menig weekend vol staat. „In het Begin vonden wij het wel een beetje griezelig, maar nu heeft niemand van ons spijt er mee bc- Hoogovens IJmuiden vraagt voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden aan zeer uiteenlopende werktuigkundige apparatuur en installaties. Goede theoretische opleiding en ruime ervaring Leeftijd 25 tot 45 jaar Plaatsing is zowel in dagdienst als in ploegendienst mogelijk. Aanvangssalaris 11.012,- per jaar. overeenkomend met bruto ca. ƒ211,- per week in dagdienst, en bruto ca. 250.- per week in ploegendienst. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nr. NN 736 te richten aan Hoogovens IJmuiden, Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2. Ingezonden gonnen te zijn", zegt mevrouw De Haas- „Als ik vooruit geweten had wat het zou worden, had ik het vast niet aangedurfd", laat de heer Kromhout weten. Vooral dit jaar bliikt de animo van de seizoen- kampeerder groot te zijn om het bivak voor de weekenden in Rijns burg op te slaan. Er zijn dit jaar al zo'n zeventig vaste kampeerders. De gasten zoeken gezelligheid en het lijdt geen twijfel dat die in Rijnsburg wordt gevonden. Woensdagavands is er een disc- jockey aanwezig, waaruit voort vloeit dat het de avond van de jeugd is. Vrijdags is er een boe- renkapel die optreedt. Ook het geestelijk leven wordt niet ver waarloosd. De evangelisatiecom missie van de verschillende ker ken houdt op zondagochtend een kerkdienst. Hetzij in de openlucht of, als het weder tegenzit, in een schuur. Op het kampeerterrein staan nog twee schuren waarin slaapzalen zijn te vinden voor jongens en meisjes die in groepsverband kam peren. Op het ogenblik slapen hier studenten die in de vakantietijd in Rijnsburg of omgeving werken. Een probleem is de toegangsweg tot de camping. Die verkeert in slechte staat. Het is een weg die in beheer is van de Elsgeesterpol- der- Volgens de heer Kromhout is er sprake van dat die weg binnen kort verbeterd wordt. In vijf jaar tijd is ..Koningshof" uitgegroeid tot een echte camping- Kreeg men in het begin de „over schotjes", nu is het een vakantie bestemming geworden, waar vele gezinnen genoeglijke weken door brengen. Vooral veel Duitse gas ten zijn er. Zeker 50 pet van de kampeerders komt uit Duitsland, 25 pet uit andere landen en een even groot percentage is uit eigen land afkomstig. Waar vroeger de kalveren liepen zit men nu gezellig bijeen in de kantine. De winkel staat op de plaats van de voormalige hooitas. Twee grassilo's zijn omgebouwd tot was- en toiletgelegenheid. „Wij hebben er geen spijt van een camping te zijn begonnen", zeggen de Kromhouters. En gelijk hebben ze. HENK KAMIES 17 EN handtekeningenactie in Voor- hout tegen een bepaald onder deel van een reconstructieplan voor de dorpskom (1000 namen!) toonde aan dat een gemeenteraad weieens geheel anders kan beslissen dan een groot deel van de bevolking wil, zo schreven wy enige dagen geleden in ccn Commentaar. En de vraag kwam daarbij op of de gekozenen in dit ge val wel voldoende op de hoogte wa ren van wat er in de burgerij leeft. De vertegenwoordigers van de be volking in de gemeenteraad en de bevolking zelf kunnen zo gemakkelijk een eigen bestaan gaan leiden. Het moet. vooral in een overzichtelijke gemeenschap, toch mogelijk zijn, daaraan iets te verbeteren om der gelijke kortsluitingen als het enigs zins kan te vermijden. Het komt ons voor. dat de afdeling Sasscnheim van de K.V.P. daarop iets heeft gevonden. Het gloednieuwe be stuur stelt zich voor onmiddellijk na de vakanties een werkgroep in te stellen die moet nagaan wat er alzo in de gemeente leeft en dit ter ken nis van de fractie in de gemeenteraad zal brengen. Men is van mening, dat de relatie tussen kiezer en gekozene op deze wyze meer betekenis kan worden gegeven. Een middel dat, dunkt ons. het over wegen zeker waard is. 'VAAR AANLEIDING van de actie Waardgracht is er nogal ver warring ontstaan over de namen die men in dit verband moet han teren. Het spijt ons voor het comité „De Waard" maar dit zal zijn naam toch ook moeten wijzigen wil de verwarring nog niet groter maken. De benaming „De Waard" slaat na melijk helemaal niet op het be trokken gebied. „De Waard" is het deel van Leiden tussen de Zijlsin gel en het Rijn- en Schiekanaal, de gehele Zijlsingel-buurt dus tot en met bet terrein van de vroegere houthandel Van Hoeken. Er is ook nog een Waard-eiland. Daarop staat de Kettingfabriek van de Grofsmederij. Dus tegenover het Utrechtse Jaagpad. De Waardgracht echter ligt het gebied waarvoor de gemeente Lei den een algeheel saneringsplan heeft ontworpen onder de naam „Herengracht-Zijlsingel". Het wordt begrensd door de Herengracht, de Zijlsingel, de Oude Rijn en de Nieuwe Rijn. LEIDEN Niet ter gelegenheid van een of ander jubileum, gewoon tussentijds, omdat men vond, dat zyn vele verdiensten op vele terrei nen wel eens openlijk gememoreerd mogen worden is de chirurg dr. M. A. van Dongen benoemd tot ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. Dr. Van Dongen heeft een zeer drukke praktijk in het St. Elisabeth-ziekcnhuis. De huldi- gingsbijcenkomst moest, in verband met een spoedoperatie, nog worden Officiële publikaties HUURAUTOVERüKDENING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor de duur van drie maanden op de secretarie, kamer 125, ter le zing voor een ieder is nedergelegd de door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 28 april 1969 vast gestelde verordening, houdende wij ziging van de Huurautoverorderüng, dezer gemeente. De verordening, die een aantal wij zigingen voornamelijk van redactio nele aard bevat, treedt op 25 juli 1969 in werking. Leiden, 22 juli 1969. verschoven naar de middag ten hui ze van dr. Van Dongen. Pastoor J. M. J. Wortelboer van de Hartebrugkerk gaf een opsomming van de vele nevenactiviteiten, die dr. Van Dongen in zijn vrije uren met hart en ziel bedrijft. Hij is indertijd de stuwende kracht geweest achtef de oprichting van Stichting Huize Roomburgh en de Stichting St.-E- lisabeth-Gasthuishof. Hij is van deze stichtingen nog altijd bestuurslid. Verder is dr. Van Dongen hoofd bestuurslid van. de landelijke r.k. artsenvereniging: adviseur van de Koningin Wilhelminavereniging voor de Kankerbestrijding; een groot aantal jaren leidde hij de afdeling Leiden van de Adelbertvereniging en ten slotte.is hij al een groot aantal jaren kerkmeester van de Harte brugkerk. Deken dr. L. van Noort zei, dat het hem speet, dat hij nog te kort in Leiden is om voldoende kennis te dragen van het vele werk dat door dr. Van Dongen in nevenfuncties wordt verricht. Hij verzocht me vrouw G. van Dongen-te Nijenhuis de versierselen van de hoge pause lijke ridderorde op te spelden. De uitlatingen in de pers van woordvoerders van het gemeente bestuur in het algemeen, en die van de heer Piena in de Nieuwe Leidse Courant en in de Leidse Courant in het bijzonder m-b.t. De-Waarheid actie hebben binnen het comité de volgende stellingname opgeleverd: 1. De heer Piena stelt, dat zowel de spanningen als de actie op kunst matige wijze zijn ontstaan. Wat de aanleiding tot de actie betreft afbraak van het pand Waardgracht 38 heeft hij vol komen gelijk. Als hij dit ook vol houdt m.b.t. de actie zélf is hij óf dom, óf slecht geïnformeerd. Im mers,de actie is een regelrecht uitvloeisel van reeds lang aanwe zige spanningen tussen de buurt bewoners en de gemeentelijke instanties, getuige de uitlatingen van de bevolking. Wanneer wij bovendien de erbar melijke woon- en leeftoestanden van de buurt in aanmerking ne men, is er dachten wij van kunstmatigheid in deze geen sprake. 2. Betreffende het plan tot de bouw van jongerenflats willen wij op merken dat de uitvoering hiervan waarschijnlijk nog jaren op zich zal laten wachten. Het lijkt ons niet denkbeeldig dat tegen die tijd een groot deel van bedoelde jongeren de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Bovendien: als de huren van deze flats in dezelfde categorie liggen als de huizen van de toekomstige Mere- wijk, dan zijn wij erg benieuwd icelk „type jongens "daar komt te wonen. 3. De heer Piena beschouwt zichzelf als socialist. Het moet dan op merkelijk worden geacht, hoe ne gatief hij zich uitlaat over de ad hesiebetuigingen van de Algeme ne Leidse Studenten Vereniging aan de buurtbewoners. Wij dach- 'en altijd, dat onderlinge solidari- eit één van de meest fundamen- ele kenmerken was van de le vensbeschouwing die de heer Pie na zegt te huldigen. Voorzover het collge van B. en W. er niet in slaagt zijn beleid m.b.t. „De Waard" te verdedigen, wordt de schuld afgewenteld op de landelijke overheid. Strikt genomen is dit juist. Hier wringt inderdaad de schoen, want het is een terechte veronderstel ling dat deze zaak in eerste instantie een politieke kwestie is. Het is ook daarom een vreemde zaak, dat het college voor 2/3 bestaat uit leden, die dezelfde po litieke gezindheid hebben als hun geestverwanten en parlement en regering, welke laatsten zonder meer verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor een politiek, die in veel Nederlandse steden tot toestanden heeft geleid, waar van De Waard zomaar een voor beeld is. En wannaar de conservatieve meerderheid van B. en W. $ich op „machteloosheid" beroept, doet dit wel onwaarachtig aan. Het comité De Waard voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briliant Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Nieuwe predikanl van Gercf. Gemeente Leiden gaal in L.dorp wonen LEIDEN De kerkeraad van de Geref. Gemeente heeft voor de huis vesting van ds. R. Boogaard de wo ning Van der Valk Boumanweg 49 (aan het nieuwe gedeelte van deze weg) te Leiderdorp aangekocht. Vroeger had de Geref. Gemeente een pastorie aan de Witte Singel te Lei den maar daarvan moest afstand worden gedaan in verband met de universiteitsplannen. Kandidaat R. Boogaard te Nisse (Zeeland) hoopt in september in de kerk aan de Nieuwe Rijn tot predi kant te worden bevestigd en zijn in trede te doen. Met „De Waard" heeft de Waard gracht dus niets te maken. Omdat de Waardgracht toch een belangrijk onderdeel is van dit plan. lijkt het ons het beste als het het comité zicli herdoopt in Aktie- komitec Waardgracht. ..Kruimelzaken" bij kantongerecht LEIDEN Een 28-jarige snack barhouder uit Leiden verscheen gis teren voor de Leidse kantonrechter, omdat hij vier processen-verbaal had gekregen en wel voor rijden door rood licht met als gevolg een aanrijding, terwijl hij bovendien reed in een auto met aanhanger, waarvan het kenteken niet geldig was. De officier eiste een boete van 200 gulden totaal subs. 40 dagen. De vonnis werd 115 gulden boete subs. 23 dagen. Een 27-jarige bewaker uit Lei derdorp had op de rotonde Lammen schans een nogal gevaarlijke inhaal manoeuvre uitgehaald met een aan rijding als gevolg. De eis luidde 50 gulden boete subs. 10 dagen. De rechter vonniste 40 gld. boete subs. 8 dagen. Een 22-jarige Leidse glazenier reed met zijn auto links van een vlucht heuvel op de Kaasmarkt en kwam in botsing met een tegenligger. De officier eiste 30 gulden boete subs. 6 dagen. De rechter maakte hier 24 gulden boete subs. 5 dagen van. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag 23 juli: hoog water 8.5121.17; laag water 4.2816.51. DEN HAAG Het was raak ge weest met de 30-jarige betonwer ker uit Leiden: de dagvaarding telde vijf punten. Allereerst dat hij op de Willem de Zwijgerlaan een auto be stuurde onder invloed. Ten tweede reed hij na tegen een paal gebotst te zijn door, ten derde was hij niet in het bezit van een rijbewijs, ten vierde reed hij op de Zijlbrug over het fietspad en tenslotte haperde aan de auto van alles en nog wat. Verdachte was met vrouw en kin deren in het autowrak een ritje gaan maken. Hij had eerst vijf cognacjes naar binnen geslagen. „Ik voelde me niet goed", luidde zijn excuus. „Dan had u beter in bed kunnen blijven", stelde de rechter vast. Zo laveerde de betonwerker dan met de auto over de wegen, tot hij op de W. de Zwijgerlaan tot stil stand kwam. Vrouw en kinderen stapten uit en stonden op de straat te huilen. „Hij is stomdronken, doe er iets aan. Maar waarschuw asjeblieft de po litie", aldus hun verzoek. Maar die kwam er wel aan te pas. De man was er inmiddels wel vandoor ge gaan, maar de politie trof hem thuis aan. Al eerder was verdachte veroor deeld het besturen van een auto zonder rijbewijs. De eis van de officier luidde een totaal van f 280 aan geldboeten, 3 weken gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs. „Dan komen uw vijf kinderen weer te kort" overwoog de rechter en ver anderde de boete tot f 190. De ge vangenisstraf en de intrekking van het rijbewijs werden gehandhaafd. „Dan ben ik mijn werk kwijt", vreesde verdachte. ,.U bent degene die daarvoor verantwoordelijk is", aldus de rechter. Dinsdag 22 jnlt f Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantiebezigheden. film „Het geheim van het vogeleiland". Breestraat 19. 7 tot 8 uur; spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Rijksmus. Volenkuivie, Stcenslr.. 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. KATWIJK AAN ZEE - Nieuwe Kerk. 8 uur: orgelconcert Feikc Asma. Ilse Neu- werth sopraan. Woensdag 23 juli Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantiebezigheden. film „Hel geheim van het vogeleiland". Rijksmuseum Volkenkunde. Stcenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. Donderdag 24 Juli Stadhuis, 10 tot 23 u.; bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonius-clunhuis. Mare 43, 2 uur (voor de verenigingen) en 4 uur: Jeugd vakan tiebezigheden, Theater Carla Flink met „De Fabeltjeskrant". Rijksmus. Volkenkunde, Steenstraal. 3 uur: vakantiefilms voor de jeugd. Vrijdag 25 juli Stadhuis. 10 lot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Zaterdag 26 juli Stadhuis, 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Zondag 27 juli Stadhuis, 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Maandag 28 juli Stadhuis, LO tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor. Stationsweg 19. 10 uur; Jeugdva- kantiebezigheden. film ..Eerlijk duurt het langst". Mensa Levendaal 14. 8 uur: jaarverga dering afd. Leiden e.o. Expogé. Dinsdag 29 juli Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Rijksmus. Volkenkunde. Sieenstr., 3 uur. vakantiefilms voor de Jeugd. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Breestraat. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kamtiebezigheden. film „Eerlijk duurt het langst". KATWIJK AAN ZEE - Nieuwe Kerk. 8 uur: orgelconcert Wlm van der Panne. Woensdag 30 Juli Stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 10 tot 23 uur. bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantiebezlgheden. film „Eerlijk duurt het langst". Rijksmus Volkenkunde. Stcenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. Donderdag 31 juli Holiday Inn. 3.30 tot 6 uur: afscheid J. K. H. van Dam. dir. De Fransche Kroon. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonius-clubhuis. Mare. 2 en 4 uur: Jeugd-vakantiebezigheden. Jeugdva- riété met Conny Vink. Gerard Lambermon en Maurice Delmontc Rijksmus. Volkenkunde. Stcenstr.. 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. KATWIJK AAN ZEE - Triumfatorkerk 8 u. orgelconcert Bert Matter. Zutphen Vrijdag I augustus Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jan Valach (Antwrpenl. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Flora Rijnsburg. 4.30 uur: opening corso door commissaris koningin, van 18 tot 23 uur gelegenheid tot bezichtiging wagens corso. Zaterdag 2 augustus Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Rijnsburg. Oegstgecst en Lelden: bloe mencorso. bezichtiging In Flora Rijnsburg van 9 tot 12 uur. vertrek 1 uur. aankomst station Leiden omstr. 3 uur. défilé voor stadhuis Leiden omstr. 3.30 uur. pauze Doelenkazerne tot 5.30 uur. vervolgens vla singels en Leiden-Noord naar Lange Voort Oegstgeest en Rijnsburg. 8.30 uur nam in Rijnsburg muzikale taptoe op Raadhuisplein. OUDE WETERING: 31 uur grote Gon delvaart (Ringvaart). Zondag 3 augustus Stadhuis. 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen) Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegst- gecstsc Apotheek en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Films A/fst u dat daar hele kleine pilletjes tegen k|A||D|| AV oesfaan? Nourypharma in Oss maakt ze: Hl/U ill LA A 9.15 uur "s avonds Blow up. 18 Jaar. vr- en zat-nacht: La collectloneuse. LIDO: Chltty-Chltty, Bang bang. a.l., dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR: Een spookplraat als maat, a l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2-30. 4 7 en 9.15 uur REX: Het geheim van de witte non. 18 jaar. dag. 2.3U. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht: Su- zanna. 18 jaar. STUDIO Kare John. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANONBertrand in on(t)roerend goed. a.l., dag 2 30, 7 en 9.15 ur, zo 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. Behandeling ingevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door hel St. Ellzabeth- ziekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuid-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83 voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460; voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen .Academisch ziekenhuis voor patiënten in klashc la, lb en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 1 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dlndsdaa 13—14. zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 10—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Eltsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van hair 7 tot half 8. Annakllntek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN - Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJ K Sole Mlto klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. katwijk zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus «Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2—5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de jaren 1917 - 1969). van 7 juni tot 13 juli. dagel. van 10—17 uur. zondag van 13—17 uur. Galerie Van der Vliet Botermarkt 3. 9 Juli lot 28 augustus zomcrexposltle schil - derljen, grafiek, mozaïeken cn plastieken van Grans de Haas, lyd de Jonge van Zwljnsbcrgen en Gerrlt Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR Kunstzaal Heuff: 28 Juni t.m. 23 Juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas. maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur. dinsdagavond van 8—10 uur Mobiel Kantoor ANWB Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4 Doktersdlenst: 3 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3