roenoordhal krijgt 10 man personeel in vaste dienst m B en W van Leiden: Onze primaire reacties zijn niet altijd geheel perfect fen kan er hoogstens eenmaal per jaar oorden uitgezet. l f ILLANTEN SIERADEN WELIER v. d. WATER Twee lectoren Waarn.-directeur Ouwens: Als je zo n hal niet enthousiast aanpakt dan zakt zo ii ding als een pudding in elkaar T akant iefeest Hazerstt'oude 'WIJ ZIJN MENSEN, WAT INHOUDT DAT WIJNIET VOLMAAKT ZIJN' UNIEK VOOR LEIDEN Vlag uit voor trainer Rinus Flor Peeters buit orgel prach tig uit Visser ij nieuws Uitloting 3 pet premielening VE IEIDSE COURANT ZATERDAG 19 JULI 1969 ij! £2 Waarnemend directeur DAEY OUWENS ajspraak. is afspraak Moderne diamantcollectie raggen met briljant reeds vanaf 75. ''J OK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. SIDEN Dr. J. van der Sluys tot dusverre wetenschappelijk V* dambtenaar bij de afdeling In- dh dige Geneeskunde en hoofd van n lolikliniek va nde afdeling Stof- elingsziekten en Endocrinologie het Leids Academisch Zieken- is benoemd tot gewoon lector e inwendige geneeskunde met bijzondere opdracht voor stof- 3 elingsziekten en Endocrinologie de Leidse Universiteit. R. H. Gevers, sinds 1967 we- chappelijk hoofdmedewerker e afdeling Verloskunde en Gy- z ologie van het Academisch Zie- a|'iuis Leiden, is benoemd tot ge- 1 lector in de verloskunde en de ecologie aan de Leidse Uni- teit. aad Zoeterwoude IETERWÖUDE: Donderdag 8 komt de raad bijeen. Agenda: orstel tot aankoop van grond i Westeindse polder: tot intrek- van het besluit tot grondaan- 1 aan de Miening; tot verkoop grond aan het Industrieschap; eschikbaarstelling van een kre- voor betaling van de t.n.v. de ite Zoeterwoude onteigende ilen grond t.b.v. het Industrie- i; tot vaststelling van het be- ningsplan Zonnegaarde; tot iging van het besluit tot vast- o"g van het bestemmingsplan b itrieterrein Grote Polder; tot roo'i^baarstelling van een krediet ten de reconstructie van de Rijne- C) lerstraat; tot instelling van >arkeerverbod aan de Verlaat- vs. er> de Jan van Banningstraat; eschikbaarstelling van een kre- ;ld voor een wachthuisje aan de Rijndijk; tot beschikbaarstel- een krediet voor inrichting in voorzieningen aan de open de kleuterschool: tot beschikbaar- 5 )g van een krediet t.b.v. de -k\ S van een speelterrein Zuid- seweg-hoek Zuidhof; Subsidie ennisvereniging P.I.T. '54. jj PHEN Zondagmorgen om elf gaat in de Moluks-Evange- Kerk ds. Sitanala voor. In de ks-Prot. Kerk preekt 's mid- om 4 uur ds. Keiluhu van i» w dingen. don ze prominenten EIDEN De prijswinnaars de puzzel in het zondags- De 1 van 5 juli zijn: mevr. A. J. adt ermans-v. d. Zwart. Dahlia- un' at 8 e, Katwijk aan den Rijn iee 0.-; p. Smit, 5 Meistraat 13. ste idekerk f 5- en K. v. d. Plas, I5 rwerlaan 8, Katwijk aan Zee an de puzzel van 12 juli: C. Zoutmanstraat 29. Noord- ,n* aan Zee f 10.-; D. de Haas, mond 146, Katwijk aan Zee, en D. Harland. Oranje- 145. Leiden. LEIDEN Dertien september (we zijn niet bijgelovig, maar er had een „gezelliger" datum uitgekozen kunnen worden) wordt de Groenoordhal officieel geopend. Eindelijk geopend, kunnen we schrij ven, want Leiden snakt al jaren naar een hal. waar men alle kanten mee op kan. Voor de oorlog werden er al plannen gemaakt. Over twee maanden is het zo ver. De Groenoordhal is een miljoenenzaak geworden en als zo vaak wanneer er overheidsgeld en algemene belangen aan te pas komen, is er ook met betrekking tot de Groen oordhal flink wat kritiek losgekomen; kritiek, die niet altijd openlijk werd geuit. Openlijke kritiek is er met name wel geweest van drs. J. P. v. d. Reyden, de voorzitter van de Sportstichting Leiden, die het gemeentebestuur gebrek aan visie heeft verweten. De exploitatie van de hal bijvoorbeeld zou amateuristisch aangepakt worden. Een directeur, die de kritiek moet en kan opvangen is er (nog) niet. De benoeming door de raad wordt pas eind oktober verwacht en voor hii in dienst treedt zal 1970 zich wel aangekondigd hebben. Wel is er een waarnemend directeur: de heer T. C. Daey Ouwens. De heer Daey Ouwens (39) is ge meente-ambtenaar en pas sinds eind 1968 in dienst van de gemeente Lei den. Hij zit op de afdeling perso neelszaken en is speciaal belast met de organisatie-vraagstukken. De heer Ouwens („Inderdaad, geen alledaags voorkomende naam. In de tijd van Lester raakte een Ierse offi cier met de naam Daey hier gewond en hij werd verpleegd door een meisje uit het geslacht Ouwens, van daar). „Toen ik solliciteerde had ik geen flauw vermoeden, dat ik me korte tijd later bezig zou houden met de problematiek van een vee markt-sporthal. Toen ik hier pas was kreeg ik als de man van de orga nisatorische personeelskwesties de taak de personeelsorganisatie van de Groenoordhal op touw te zetten. Ik werd toen geconfronteerd met alle problematieken en dat waren er nog al wat van de Groenoordhal. Na een aantal gesprekken met de leden van het college werd mij be gin dit jaar verzocht, vooruitlopende op de benoeming van een vaste di recteur (Men had er destijds geen benul van. dat dat zo lang op zich zou laten wachten) de zaken van de hal waar te nemen. Ik moest er toen dus wel induiken. Ik kreeg vier op drachten mee a. De opening van de hal moest voorbereid worden. Men had nog maar een globaal idee hoe het moest gaan worden. Er waren commissies, wier taken gecoördi neerd moesten worden, b. De perso neelsformatie moest definitief rond gemaakt worden, c. De taken van de diverse commissies moesten door mij overbodig gemaakt worden en d. De acquisitie van de hal moest alvast in orde worden gebracht. Kop en stoort Wat waren dat voor commissies? Daey Ouwens: „Dat weet ik met. dat was vóór mijn taak. Ik weet wel, dat er talloze waren. Met iedereen, die met de hal te maken had, heb ik een gesprek gehad. Dat is een bij na eindelozszaak geworden. Alles is genotuleerd en op die manier ben ik er achter gekomen, waar de kop en waar de staart van de koe zat, want dat ivist ik gewoon niet. Met wel vijfentwintig man hebben we daarna de hele santekraam doorgenomen. Daaruit resulteerden vragen, waar ik niet uit kon komen. Ik ben me gaan oriënteren. Ik ben naar de Ahoy-hallen geweest en nai de RAI. Naar de Jaarbeurs, naar Dron- ten, naar Leeuwarden en Groningen en ik heb gezegd: jongens, die en die problematiek dbt zich bij ons voor en met die en die facetten moet ik rekening houden. Hoe los je dw op? Ik ben overal heel prettig ontvan gen. Helemaal niet van: o. daar heb je er weer een concurrent bij of zo. Er waren zelfs directeuren van hal len bij. die zeiden: als we iets naar jullie kunnen afstoten, graag. Velen zijn ook hier naar de hal gekomen en hebben me van advies gediend. Op die manier ben ik er achter ge komen. wat de toekomstige directeur moet gaan doen. We zien nu de directeur als de man die op de eerste plaats de ac quisitie moet gaan verzorgen. De di recteur krijgt alleen maar de taak de contracten af te sluiten. Voor die gesloten worden, moet de be drijfsleider zijn directeur natuurlijk wel eerst van te voren adviseren. Tien man personeel In totaal krijgt de hal 10 man personeel in vaste dienst. Een direc teur, een bedrijfsleider, een secreta resse. 2 mensen voor de administra tie en 5 man voor de technische staf." Die directeur krijgt wel een unie ke functie. Daey Ouwens:,,Ik geloof, dat dat een beetje wordt overtrokken. Er is een ruimte en die verhuur je. Of dat nou een man van de veemarkt, van de sportstichting of van een of ande re beurs is, hij stelt zijn eisen en daaraan moet je maar zien te vol doen. Dat we daar nu een beetje tegen aan zitten te hikken, is lo gisch, want we kennen de situatie niet. Als de zaak eenmaal rond is, geloof ik niet. dat het nog zo moei lijk zal zijn." Bij de eerste oproep voor een di recteur van de Groenoordhal. werd er geen econoom gevraagd. Bij de tweede wel. Waarom? Daey Ouwens: „Toen na de eerste geen geschikte reflectanten kwamen opdagen, heb ik bij mijzelf gedacht: wat voor kerel moeten we nu eigen lijk precies hebben? Het moet een vent zijn met commercieel inzicht, een ook die contactueel goed ligt en die ook organisatorisch goed zit. Dus. heb ik gedacht, moet het ie mand worden met economisch in zicht. Dus minimaal een vent met "M.O. economie. Daar is later uit - ambtelijke kringen wel kritiek op geweest, maar later bleek toch,dat er daarna betere reflectanten kwa men. Eeerst solliciteerde iedereen, die het wel een aardig baantje leek, maar er in feite geen flauw benul van had, wat directeur zijn van een Groenoordhal wel eigenlijk precies inhoudt." Puddin Is het geen functie voor uzelf? U heeft natuurlijk nu al een enorme ervaring opgedaan. Daev Ouwens: „Nee, ik heb al een functie bij de gemeente weet je en die bevalt me best. Maar. en dat is nou het vervelende, als je eenmaal bezig bent. en je wordt er door ge grepen, dan trekt het je wel. Als je zo'n hal niet enthousiast aanpakt, dan zakt zo'n ding als een pudding in elkaar. Ik voel er alles voor en toch ook weer niet.het is ook wel een beetje zuur, dat de gemeente in mij als persoon vrij veel geïnvesteerd heeft om de zaak op pootjes te krijgen." Dc Groenoordhapwordt ccn vee markt-sporthal. Toch is er nog voor de officiële opening al een huishoud- show in, de Leidato. DAEY Ouwers: „Ja. dat is zo. Als gemeente moet je wel een beetje commercieel denken. Als veem arkt-sporthal brengt de hal niet vol doende op tafel, gewoon in harde valuta bedoel ik, om die hal econo misch te kunnen runnen. Het lo gische gevolg was. dat we het aspekt evenmenthal er bij nemen." Er is nog al wat kritiek geweest op de Groenoordhal. als evenemen thal. Daey Ouwens: „Ja, dat weet ik, maar wat moesten we doen. We heb ben de grootste gemene deler geno men van alle aspekten. die aan de hal vastzitten. Neem de elektrici teitsvoorziening. Die kun je op ma nier a. en op manier b. aanleggen. We hebben voor manier a. gekozen. Nou is er kritiek gekomen van mensen die b. hadden willen hebben. Je krijgt commentaar. Dat is altijd 'zo. Komen de technici van de ten- toonstellingbouw echter met bewij zen, dat onze methode niet goed is, dan kan er nog eens over gepraat worden en dan wordt er heus wel een oplossing gevonden. De gemeen te zal dan ook beslist nooit aarzelen, indien de voorzieningen niet toerei kend zijn, die toereikend te maken." 1 loer en compromis Dc sport in de hal is in beheer bij de Sportstichting. Waarom? Daey Ouwens: „Omdat domweg de Sportstichting daarvoor bij uitstek de aangewezen instelling is. Die heeft alle contacten met de sportver enigingen. Dat is ook de instelling, die subsidies geeft en zo. Laat zij dus maar de verhuur van de hal aan de sportverenigingen en sportbonden regelen. Dat is in andere steden trouwens ook zo." Over de vloer: Dat niet iedereen gelukkig is me de vloer is niet zo vreemd. Die vloer is een compromis. Als ik een sport hal bouw. dan neem ik een vloer, die optimaal geschikt is voor de sport. Als ik een veemarkthal bouw. dan neem ik er een die optimaal geschikt is voor het vee. Maar nu is die hal voor beide We moesten re kening houden met de uitwerpselen van het vee. dus moest er 'n bijna ondoordringbare vloer komen. Mij is. toen die vloer gelegd werd. verzekerd, dat er geen gevaren aan verbonden zaten. Ik heb tegen de leverancier gezegd: man. denk erom, als die vloer niet goed is of wordt, dan kom ik er op terug. Meneer, zei ie. u hoeft nergens bang voor te wezen." Evenementen Moet do sport als het zo uit komt wijken voor de evenemen ten? Daey Ouwens: „Neel beslist niet. Daar ben ik een groot tegenstander van. De hal is, wordt en blijft op de eerste plaats een veemarkt/sporthal. Ik ben de laatste die zal zeggen: „jongens, we kunnen een groot eve nement krijgen, laten we die vee markt maar voor 'n weekje schieten en laten we die sport maar een paar dagen opschuiven. Dat zou absoluut geen goed beleid zijn. In de contrac ten met de verenigingen en de bon den komt dan ook te staan, dat men er hoogstens eenmaal per jaar uitge zet kan worden. En eenmaaal dan, wanneer er grote gemeentelijke be langen op het spel staan. Ik sport zelf. Ik voetbal en ik tennis. Ik weet dus. wat het zeggen wil, als er een competitie verschoven moet worden. Afspraak is afspraak en de afspraak is. dat er op de eerste plaats vee en sport in komen, dus komen die er op de eeFSte plaats in." HAZERSWOUDE Dc voorlaat ste dag van de Hazerswoudse Va kantie Aktiviteiten begon gisteren om tien uur op het terrein van de gebroeders Van Swaay N.V. met een ringrijderij op de fiets. De vier mini-ringetjes van een paal afste ken ging bij de jongens Loek Kers- seboom, Richard Wansink en Arno Postma het best af. Rikj Schellin gerhout. Annemieke van Sasse en ..Tante Els" en de clown „Up Kiki" naars bij de meisjes. Ongeveer 350 kinderen waren 's middags present in de grote tent :n de Willem Kloesstraat. De V.A.H.. organisatoren hadden „oom Frans". ..Aante Els" en de clown ,.Up Kiki" uitgenodigd. In de avonduren gingen 129 kin deren op jacht naar twee „vossen" Bij de zes- en zevenjarigen ging de eerste prijs naar de (jarige) Wil Albers; Silvia Menken en Ilse Bak ker werden tweede en derde. Bij de 8- tot en met 10-jarigen werd Ray mond Peil eerste, vóór Siewert van Vliet en Ronnie van de Kuylen. Bij de oudsten was de eindstand: 1 Frits de Wit. 2. Joke Verheul. 3. Monique Wortelboer. 4. Jeanneke Schouw. 5 Loek Kersseboom. Vanavond om half elf vuurwerk. Uitvoerig antivoord aan Amptmeyer inzake „de brief LEIDEN B on W hebben dc vragen van de heer H. Amptmeyer beantwoord betreffende de niet ver zonden brief, voor het gemeentebe stuur van Zoeterwoude inzake de plannen voor een nieuwe elektrici teitscentrale. Deze vragen waren: 1. Was de eerstverantwoordelijke wethouder, de heer Harmsen, wél op de hoogte van het niet-versturen van deze brief? 2. Zo ja, waarom heeft hij daar de raad dan geen mededeling van ge daan? 3 Zo nee, was dan een ander lid van het college op de hoogte of een van de bij deze zaak betrokken aan wezige ambtenaren? 4. Indien u vraag 3 bevestigend beantwoord, waarom werd de raad dan niet op de hoogte gesteld in de betreffende vergadering? 5. Indien u vraag 1 of 3 beves tigend beantwoord, welke konse- kwenties denkt u dan daaraan te verbinden? 6. Indien niemand op de hoogte bleek te zijn, gezien het grote be lang van deze brief gezien de ruime voorbereidingstijd die het college had voor de beantwoording van de inter pellatie. vindt u het dan niet merk waardig dat er zo'n massaal collec tief geheugenverlies plaats vond? 7. Gezien het voorgaande, gelooft u niet dat het wenselijk is in de toekomst een interpellatieverzoek van de zijde van het college beter voor te bereiden? Onvoorbereid Antwoord van B en W 1. In maart jl. is in een verga dering van het college bij de rond vraag mondeling de vraag gesteld, of het, gelet op de ontwikkeling ten aanzien van de plaats waar de nieuwe centrale zou moeten worden gebouwd, juist zou zijn de brief, zo als deze op 3 maart jl. in overleg met het Seniorenconvent was vast gesteld, te verzenden. Aan deze vraag lag in dit geval om geheel voor de hand liggende redenen geen nota van de afdeling der secretarie, die in het bijzonder de aangelegenheden betreffende de bouw van de elektriciteitscentrale behandelt, ten grondslag. Wij hebben daarop besloten de ge- DE KASTENSPECIALIST Hoogl. Kerkgracht 47-49 'hoek Nieuwstraat) Telefoon 01710-33078 LEIDEN /AA modellen' Ul/v uniek in de kastenwereld Haarlem - Den Haag - Leiden AARLANDERVEEN Roelofarends- veen De erehaag, die de pupillen van de voetbalclub Aarlanderveen gisteren vormden bij de uitgang van de parochiekerk in Roelof- arendsveen ter gelegenheid van h,et huwelijk van Rinus de Jong en Rieny van Veen. was er het bewijs van, dat ze het goed kunnen vinden met hun trainer. Rinus de Jong is niet alleen trai ner (en leider) van de Aarlander- veense voetbaljeugd, hij speelt ook mee in het eerste zaterdagelftal. Trainer De Jong. die zijn werkkring in Aarlanderveen heeft, blijft ook na zijn huwelijk uiteraard voetballen. Zijn toekomstige woonplaats wordt echter Alphen. Foto W. Dijkman noemde brief voorshands niet te verzenden, doch de ontwikkeling even af te wachten. Dit besluit is niet in de notulen opgenomen; ware dit wel 't geval geweest dan zou den volgens de gebruikelijke gang van zaken de wethouder van fi nanciën en de verschillende bij deze aangelegenheid betrokken ambtena ren een afschrift van het besluit heb ben ontvangen, waardoor het ook ambtelijk een ruimere bekendheid zou hebben verkregen. Na de genoemde vergadering zijn de stukken ter hand gesteld aan de ambtenaar, die de bedoelde brief had geconcipieerd, met de medede ling. dat wij besloten hadden de brief thans niet te verzenden in ver band met een mogelijke wijziging van de plaats van de centrale en voorts met het verzoek hem in por tefeuille te houden. Aan dit verzoek heeft de betrokken ambtenaar vol daan. Degenen, die op de hoogte waren van het niet-versturen van de brief waren derhalve de leden van 't col lege. de gemeente-secretaris en de ambtenaar, die de brief had ontwor pen. 2. Geen van de aanwezige leden van het college was voorbereid op de vraag van de heer Van Aken. terwijl de gemeentesecretaris in ver band met diens vakantie, in de raads vergadering van 30 juni jl. vervan gen was door de loco-secretaris, die het mondelinge besluit niet kende. Menselijk Wij achten het niet eens een fout, maar noemen het een volstrekt men selijk verschijnsel dat een bestuur der die met een overstelpend aantal vraagstukken geconfronteerd wordt en een dienovereenkomstig aantal rapporten en nota's te bestu deren heeft een moment in verle genheid wordt gebracht, wanneer hij zich plotseling geplaatst ziet voor dc beantwoording van een vraag, waarop hij niet heeft kunnen reke nen louter omdat een bepaalde mon delinge -afspraak in zijn bewustzijn is weggezonken en als gevolg daar van van een veronderstelling uit gaat. die bij verificatie niet juist blijkt te zijn. Een zodanig verschijnsel wordt nog aannemelijker indien een bestuur der zoals in het onderhavige ge val een feit is zijn aandacht reeds volledig heeft geconcentreerd op een nieuwe mogelijkheid, die het plan- Barrepolder elke actuele betekenis zou kunnen doen verliezen. Indien de met het besluit bekende ambtenaar had kunnen vermoeden dat dit in ons bewustzijn was weg gezonken. zou hij er zonder twijfel vóór de raadsvergadering nog de aandacht op gevestigd hebben. Geen consequenties 5. Wij wensen aan het onderha vige voorval geen enkele consequen tie te verbinden. Wij zijn mensen, hetgeen inhoudt dat wij niet volmaakt zijn. Het stelt ons bepaald teleur, dat de vraagsteller blijkbaar van het tegenovergestelde uitgaat, zoals wij ook hadden mogen verwachten, dat hij, na onze open uiteenzetting, in onze brief van 9 juli jl.. niet meer op deze aangelegenheid zou terug komen. 6. Uit de beantwoording van de vorige vragen zal het de vragen steller reeds duidelijk zijn geworden dat wij het volstrekt normaal vinden dat onze primaire reacties niet al tijd perfect zijn. 7. Wij wijzen de aantijging, die in de vraagstelling ligt opgesloten, dat het interpellatieverzoek van de zijde van ons college niet voldoende zou zijn voorbereid, met verontwaar diging van de hand. Ondanks de. op zich zelf genomen onbetekenende, misslag in een bepaalde veronder stelling. zijn wij van mening, dat wij ons op de bedoelde interpellatie grondig hebben voorbereid. Wij ho pen bij het zeer vele dat ons te doen staat, die tijd en de gelegenheid te kunnen blijven vinden om mede bij interpellaties ook in de toekomst een adequate voorlichting te geven. LEIDEN Dc zomerconcerten op het orgel van de Pieterskerk zijn in de loop der jaren tot een traditie geworden, waardoor al verscheidene binnen- en buiten landse organisten van naam zich voor de speeltajel van het fraaie Pieterskerkorgel hebben geplaatst om hun persoonlijke visie op de orgelliteratuur te verdedigen. Gisteravond was de beurt aan de beroemde Mechelse organist Flor Peelers, die daarmee tevens de serie van deze zomer opende. Zoals te venvachten was werd dit optreden een gebeurtenis van ge wicht, tenminste vtror hen, die tot de ingewijden in deze grootse maar niet gemakkelijk toegankelijke kunst be horen. Peeters heeft een bijzonder gevoel voor registratie, voor klank kleur en dynamiek dus. maar hij stelt dit gevoel in dienst van de mu zikale struktuur, die hij wil opbou wen. Zijn virtuositeit is groot, maar hij laat zich nooit door haar op sleeptouw nemen en daarin ligt juist de spankracht van zijn interpretatie. Zodra hij een stuk inzet weel men. dat er iets gaat gebeuren, dat zinvol en doelgericht is. Zijn repertoire was knap opgebouwd met veel be langstelling voor het Zuidneder landse barokke orgelrepertoire, dat ons ten onrechte weinig vertrouwd is. We releveren o.a. een fraaisFan- tasia van P. Cornet, tijdgenoot van IJMUIDEN In IJmuiden waren vrijdag 30 schepen aan de markt met 5.402 kisten en 1.092 kl. kistjes vis, alsmede 1.040 stuks stijve kabel jauwen. De verse aanvoer bestond uit 1.380 kisten en 335 kl. kistjes schelvis, 500 kisten en 96 klg. kistjes wijting. 50 kisten gul en kabeljauw. 512 kisten torgul. 1.380 kisten kool- vis. 3 kisten en 2 kl kistjes haring, 20 kisten en 28 kl. kistjes makreel, 835 kisten schol. 15 kisten tarbot, 257 kisten en 631 kl. kistjes varia en 22.500 kilo tong. In Scheveningen werden vrijdag 900 kantjes gezouten haring afgesla gen. Verder werden er aangevoerd 200 kisten en 90 kl. kistjes schelvis, 250 kisten en 110 kl. kistjes wijting, 300 kisten gul en kabeljauw, 110 kl. kistjes makreel, 450 kisten schol, 8.600 kilo tong. Totaal 1.372 kisten en 310 kl. kistjes verse vis. De warmte drukte de rondvisprij- zen. Schelvis kwam tot f 28 per kist, wijting tot f 22, gul lot f 42 per kist. Voor kabeljauw werd tot f 90 per regel van tien stuks en tot f 114 per 125 kg gemaakt, voor koolvis tot f 76. voor leng f 67 per 125 kg. Verse ha ring ging tot f 40, makreel tot f 92 per kist, schol tot f 48, schar echter maar tot f 12 per kist. Weegtarbot varieerde van f 5.40 tot f 4.90 per kg, tarbot II van f 200 tot f 92 per kist. Voor tong liepen de prijzen van f 7.27 tot f 3,86 per kg, voor heilbot van f 7.40 tot f 4,90 en voor zalm van f 14 tot f 11,50 per kg. Sweelinck. minder grillig dan deze maar iets „Italiaanser" en dus mo derner van stijl; een schitterende dorische Praeludium en Fuga van de Brusselse organist A. van den Kerckhoven (1627-1701) evenals twee charmante Frans getinte Versets van dezelfde; een virtuose Praeludium en Fuga in g van de Leuvense organist M. van den Gheyn (18e eeuw) en dan als bekro ning drie van Bachs fraaiste orgel werken, Praeludium en Fuga in b, koraal „Allein Gott in der Höh sei Ehre" en Praeludium en Fuga in a, superieur en dramatisch. Flor Peeters heeft het orgel prach tig uitgebuit. Zijn stijl is niet nieuw van opzet, klassiek en doorleefd. Dat in het Bnchkoraal een bes' van een der registers hem parten speelde kon hij niet helpen. Kortom een schitte rende inzet van deze concertenreeks. Dr. J. van der Veen. Film voor Marokkanen LEIDEN'/ALPHEN Om 4 uur vanmiddag is er in De Burcht in Leiden een Arabische film. getiteld „Erham Hobbi" met in de hoofdrol len o.a. Chadia, Hernat Hamdi en Miriam Fakraddin. Dezelfde film draait 's avonds om 8 uur in het Rode Kruisgebouw in Alphen. De film is voorzien van Franse onder titels. Dc toegangsprijs is één gul den. Deze voorstellingen gaan uit van de stichting Buitenlandse werkne mers. Hoewel de filmvertoningen in de eerste plaats bedoeld zijn voor de Marokkanen, die hier werken, zijn ook Nederlandse belangstellen den van harte welkom. AMSTERDAM De uitlotin^ van de drie procent premie Amsterdam (Concertgsbouw-Artislening <1933) had het volgende resultaat: de premie van f 25.000 viel op no 5 van serie 4962. die van f 5.000 op no 1 van serie 4475. serie 4475 no 8 zal worden afge lost met f 2.500. De series 624 no 6. 2571 no 7. 3794 no 9. 4154 no 3. 4971 no 1 zullen worden afgelost met f 1.000. De volgende tien obligaties zullen worden afgelost met f 250: serie 624 no 10. serie 1253 no 9, serie 1253 no 10, serie 1573 no 3, serie 2306 no 8. serie 2571 no 8. serie 3052 no 2. serie 3421 no 1, serie 3421 no 8. serie 3794 no 7. De overige 232 obligaties behorende tot de series 55. 160, 624. 702, 1159. 1200. 1253. 1321. 1382. 1490, 1573, 2127, 2306. 2571, 3052, 3421. 3794. 4038, 4061, 4154. 4475, 4722, 4962. 4971 en 4975 zul len worden afgelost met f 125 ieder.. B u iten lands ban k pa pier AMSTERDAM. 18 Juli De advleskoer- sen voor buitenlands bankpapier Rcldcnd In Amsterdam op de volgende werkdag zijn heden onveranderd gel bleven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3