Commentaar RADIO Kijkers helpen politie bij opsporing van misdadigers VPRO tevreden over blokprogramma Voorbereiding Enschede centrale post Internationale serieuze actie .appie Loep en de Molboor VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN De moord aan de Vestadreef Christine Görner zingt Stolzoperettes NOS-inzendingen concoursen CAROLINA YES WOENSDAG 16 JULI 1969 De NOS heeft gisteravond uitvoe rig de kijkers voorgelicht over de spectaculaire maanreis van de Apollo-11. Henk Terlingen, die het in de komende dagen nog heel druk krijgt, zette zich weer in het al ver trouwde studiobeeld en spuide zijn niet geringe kennis omtrent de plan nen. Verder bracht de televisie weinig opwindends. Bij de NCRV kreeg de lange documentaire over de zaak- Lindberg zijn beslag in het afkeer wekkende proces en bij de NOS wa ren de dubbelspionnen in aktie. Hier en Nu besteedde ruimschoots aandacht aan het wetsontwerp over de echtscheiding. Hiertoe waren o.a. mr. Benno Stokvis en ds. Witvliet in de studio aanwezig. Het Jaar wach ten" kwam druk ter sprake. Mr. Stokvis achtte het juist, omdat „grondige verstoring van een huwe lijk' niet „duurzaam" behoeft te zijn. Ds. Witvliet toonde zich ingeno men met een ethisch verbeterde wetgeving, waarnaar ook de kerk uit ziet: „Sommige protestanten zullen denken dat de deur naar een nieuw huwelijk nu gemakkelijk wordt opengezet, maar een gelofte van mensen, die op een vergissing berust, moet ongedaan gemaakt kunnen wor den". Mr. Stokvis merkte op, niet bang te zijn voor de zogenaamde „grote leugen": „Gebleken is, dat die leugen niet zo groot is, omdat er bijna altijd een vorm van overspel geldt bij echtscheidingen". HILVERSUM Vrijdagavond zal de AVRO, dank zij zendtijd- ruil met de KRO, voor Neder land kunnen meedoen aan een internationaal serieus program ma, waarin kijkers worden ver zocht en aangespoord, de politie te helpen bij het opsporen van misdadigers. Daartoe wordt een echte zaak behandeld, waarin de politie de sporen niet tot het einde toe heeft kunnen volgen. Voor Nederland is de centrale post in het politiebureau in Enschede gevestigd. Mr. R. R. Pel is daar hoofdcommissaris. Denkt U vooral niet, dat U een romantische detective-story gaat be leven: integendeel, het gaat om diepe ernst. Het programma, dat Eduard Zimmermann (40) sinds 20 oktober 1967 voor de Duitse televisie leidt uit een eigen bureau in Finthen bij Mainz waar hij 4 medewerkers heeft, wordt sedert maart 1968 ook uitge- (Van onze radio- en tv-redactie) KNOXVILLE t=> Een hof van be roep in de Amerikaanse staat Ten nessee heeft gisteren een verzoek om een nieuw proces afgewezen dat was ingediend door James Ray, die destijds bekend heeft de negerleider dr. Martin Luther King te hebben doodgeschoten. Ray, die thans een gevangenisstraf van 99 jaar uitzit, trok later zijn bekentenis in. Het hof van beroep was van oordeel, dat Ray door zijn bekentenis zijn rechten op een nieuw proces of een hoger be roep had verloren. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VPRO is te- reden over de vorm en de resultaten het radio-blokprogramma /VPRO-vrjj dag"; waarmee enkele veken geleden een proef is genomen, lesloten is, op 19 september a.s. nog o'n proefprogramma te maken en er van 1 oktober af wekelijks mee i verschijnen. U zult zich herinneren, dat het aat over een zgn. „open" program- waarin luisteraars mogen neespreken per telefoon of in de stu- lio (waarvan lang niet zo'n druk ge- ruik is gemaakt als verleden week maandag bij de NOS) en dat 5 uren lan één stuk, nl. van 16 - 21 uur, Intussen zal de VPRO op vrijdag 8 augustus a.s. zijn gehele 5 uren radio wijden aan reportages en andere im pressies van het eerste Panafrikaanse Kulturele Festival in Algiers, waar voor een vijfkoppig team daar gedu rende de gehele manifestatie, van 21 juli tot 1 augustus, aanwezig is. In deze dagen zullen 33 Afrikaanse landen en 6 bevrijdingsbewegingen in totaal 5000 artiesten laten optre den in honderden programma's, aan muziek, dans, film, beeldende kunst, ballet, poëzie en literatuur gewijd. Tijdens het 10-daags symposium dat er bij behoort, worden kuituur- politieke discussies gevoerd. Afro- Amerikaanse groepen komen ook mee doen en wel uit Cuba, Brazilië, de Antillen en de V.S. zonden in Oostenrijk, Liechtenstein en Zwitserland. De Duitse politie legt de kijkers zaken voor, die onopgelost bleven en vraagt de kijkers om informatie. Het is niet de 'bedoeling, dat er grappen worden verkocht. Het inroepen van kijkershulp is verrassend nuttig gebleken. In 16 uit zendingen werden 105 dossiers geo pend en het signalement van 90 ge zochte personen gegeven. Met ky- kershulp werden 58 zaken opgelost en 59 gezochten gearresteerd. Er wor den grote geldelijke beloningen toe gekend aan Ide juiste tip-gevers. De Nederlandse televisie heeft lang geaarzeld, eer tenslotte de AVRO besloot, mee te doen aan dit pro gramma van ZDF. U zult het nu vrij dagavond in enkele delen (zo gebeurt het ook in de andere landen) op het scherm zien en... indien het U moge lijk zou zijn kunt U ook de politie helpen. Er worden door Zimmermann (een journalist) drie onopgeloste poli tiezaken, waarin de sporen naar het buitenland en mogelijk ook naar Ne derland leiden, aan de orde gesteld. Dit door middel van stukken film en directe uitzendingen uit Wiesbaden, Wenen en Zürich. In Nederland zorgt Johan van Min nen in het Enschedese hoofdbureau van politie voor de presentatie, in Mainz (voor ZDF) Zimmermann zelf. Wie vertalingen wil horen kan daarvoor terecht op het kanaal van Hilversum III. In Enschede is een speciale telefooncentrale ingericht voor het ontvangen van telefonische tips, ev. door kijkers te geven. De AVRO doet experimenteel mee aan deze uitzending, door haar „Dos sier X Y" genoemd. De uitzendtijden Hilversum I 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. N.O.S.: 19.00 Verslag IBM Schaaktoernooi te Amsterdam. 19.05 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 19.10 Gastcollege: Macht van economische orga nisatie. 20.00 Stereo: Singing Europe 1069: Songfestival te Scheveningen. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ste reo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m: VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Stereo: Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: Tango rumba or kest met zangsolisten. 20.00 A- merlkaanse folksongs. 20.25 Country en Western Muziek. 20.40 Buitenlands weekover zicht. 20.50 Stereo: Strijkor kest. 21.20 Licht Instrumentaal trio. 21.50 Interview. 22.30 Nieuws. 22.38 Actualiteiten. 22.55 Nabeschouwing over de Ronde van Frankrijk. 23.00 Stereo: Moderne pianomuziek (gr.). 23.20 Radio Jazz Magazi ne. 23.55-24.00 Nieuws. tki.i:visii; VWVVOMI Nederland I: N.O.S. 18.15 Tour de France: samenvatting van de vandaag verreden etappe. 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S. 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. N.O.S.: 19.07 Scala: in formatief programma. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. 20.20 Uitzending Stichting So- cutera. N.O.S.: 20.25 Kleur: De 21e eeuw: Verstoord even wicht, documentair program ma. 20.50 Drel von der Tankstelle, speelfilm. (Rijkskeuring: alle leeftijden). 22.15 Kleur: Eigentijds: Limbo, modern balletprogramma. 22.40 Journaal. 22.45-plm. 23.30 Kleur: Apollo - 11. Nederland II N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. KRO: 19.03 Kleur: Monu ment in de Mangroven (afle vering van de Engelse serie Survival). 19.28 Duet aan de Mur: operettellederen. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 De Reporter, TV-serle. 21.10 Orkest en koor van de Bayerlsche Rundfunk, met solist: Opera-concert. 31.53 Brandpunt. N.O.S.: 22.15-22.20 Journaal. België: Kanalen Nederlands: 2 en 10: 18.55 Zandmannetje. 19.00 Klein, klein, kleutertje (herhaling van zondag Jl.). 19.20 Tlp-top. jeugdtelevlsle. 19.55 De weerman. 20.00 Nieuws. 20.20 Eurovisie: Film- verslag van de vandaag verre den etappe ln de Ronde van Frankrijk. 20.40 S.O.S.-Natuur. Documentaire waarin wordt aangetoond dat natuurbescher ming ln België een absolute noodzaak is. 21.35 Xle Euro pese Beker voor Zangvoor dracht te Knokke. Rechtstreekse uitzending. 22.50 Nieuws. N.B.: Na 2e nieuwsuitzending wordt even tueel verslag uitgebracht over de maanreis van de Apollo XI. seeing you; Stella by starlight: Carolina in the morning: Ebb tide: Los Angeles blues; I coud have danced all night; Wouldn't it be loverly: The rain in Spain; Django; Daph ne; Le Tien; Malice towards none; Sometimes I feel like a motherless child; Know not DRAADOMROEP VANAVOND Van 18-20 uur Rhapsody in blue; Dance tb the hits of Co le Porter; Les comédlens; II n'y a plus d'après; Les punai ses; La chanson de Prévert; Le cinéma; C'étalt blen; Dans l'eau de la claire fontalne: Don Léon: Mississippi mud: Long ago: Kansas City; I'll be Hilversum I. 402 m.: KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging). 8.00 Nieuws. 8.11 Vakantie-jeugdprogramma. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantietlps. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw; 9.35 Waterstanden). N.O.S.: 10.00 Wat heeft dat '•'rid?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro gramma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Aktualltelten 14.00 Stereo: The Kilima Ha- waiians Show; (opn). 14.30 Alt en piano. 15.00 Hervormde mlddagdienst. N.O.S.: 15.30 Magazine over liefhebberijen en vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Meer over min der: over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. 17.30 Toeristische in formatie uit binnen- en bui tenland. NCRV: 17.45 Stereo: Lichte orkestmuziek. 18.00 Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd: koorzang en fanfare, orkest. Hilversum II. 298 m AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muziek. (8.30-8.33 De groente man.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Instrumentaal ensem ble (gr.). 9.40 Kinderliedjes (gr.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursbe richten.) 12.30 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't Muzi kantenuur: I. Koninklijke Mi litaire Kapel en Dordrechts Katholiek Kamerkoor en Haags vokaal ensemble; II. Belaardconcert. 14.20 Logboek 1931. documentair programma. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Viool en piano. Daarna: Zang en gitaar. 17.00 Lichte grammofoonmu ziek voor de tieners. 17.30 Voor de jeugd. plm. 17.55 Me dedelingen. Hilversum IH. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Muziek van, toen voor luisteraars van nu. 9.30 Instrumentaal programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) N.O.S.: 12.00 Nieuws. 12.03 Mi cro-notities. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 De Ronde van Frankrijk. 13.08 Actualiteiten met o.a. reportage van de Vierdaagse te Nijmegen. 16.08 Hitparade. Dit programma wordt onderbroken voor de Ronde van Frankrijk. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten met o.a. reportage van de Vier daagse te Nijmegen. 17.07-18.00 Verzoekplatenprogramma. Nederland I: NOS: 8.45-9.30 Kleur: Apollo - 11; 16.00-17.10 Ged. kleur: Vakantlepr. v. d. jeugd. 17.30-18.15 Kleur: Apol- lo-ll. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10. 16.30-17.30 Euro visie: Ronde v. Frankrijk. 19de etappe. (Ned. 1) zijn als volgt: 19.30 - 19.56 uur: inleiding en toelichting uit Enschede, 20.20 - 21.15 het program ma en van 22.10 - 22.20 uur bekend making van voorlopige resultaten. Aan het einde van haar actualiteiten rubriek, om plm 22.40 uur, komt de AVRO nog eens terug met mogelijk meer resultaten. Hoofdcommissaris Pel zegt over deze aangelegenheid: „Ik heb alle be wondering voor Zimmermann, hij gaat bij de programma-opstelling rustig en zakelijk te werk als een politiedeskundige. Natuurlijk kan niet elke zaak voor de televisie wor den behandeld. Maar autodieven, bankrovers e.d. zijn dikwijls juist door deze medewerking van het pu bliek gepakt. Ik denk ook aan zaken van kindermoord. Als een miljoenen publiek op deze wijze wordt gecon fronteerd met de persoon die wordt gezocht, kan dat waardevolle sporen opleveren. Dat heeft meer resultaat dan het publiceren van een krante- bericht, dat men toch weer kwijt raakt of vergeet. Het succes van dergelijke uitzendingen is in elk ge val in deze twee jaren wel bewezen". Ned. 1 NOS 7.00 uur: reportage Apollo 11. 7.07 uur: Scala. 8.25 uur: aflevering „De 21ste eeuw'. 8.50 uur: oude speelfilm met Lilian Harvey: Drei von der Tankstelle. 10.15 uur: Eigentijds: Amerikaans ballet „Limbo". 10.45 uur: reportages Apollo 11. Ned. 2 KRO 7.03 uur: Engelse natuurfilm, daarna operetteliederen van Stolz. 8.20 uur: serie „De reporter": De zangeres. 9.10 uur: concert voor koor en orkest van de Beierse Omroep: operafragmenten. 9.53 uur: Brandpunt. Hilversum I NOS 8.00 uur: opnamen van Songfestival Scheveningen. 10.45 uur: Iks, een sprong in het duister, actueel maga zine. Hilversum II VARA 8.00 uur:Amerikaanse volksliederen en westernmu- ziek. 9.50 uur: Tonny van Verre praat met Eddy Christiani. 11.00 uur: pianowerken van Eric Satie. 11.20 uur: jazzmagazine. POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NOS-televisie zal 2 programma's inzenden voor het concours om de Prix Italia, dit jaar van 8 tot 23 september te houden in Mantua. Gekozen zijn de NCRV-do- cumentaire „D-daij" en „Van A tot Z" uit de NOS-serie Eigentijds. Naar het Gouden Harp Festival, het folklore-concours in Dublin (30 september tot 3 oktober) gaat het KRO-programma „Samenspraakjes" met Marie-Cecile Moerdijk, Marco Bakker en een meisjeskoor. Een onvermoed groot deel van het Nederlandse kijkpubliek heeft zijn hart verloren aan de charme van de uroüijke operette en als de naam Ro bert Stolz er aan te pas komt, is het helemaal kostje. De KRO, die nogal eens een ope- retteproduktie vertoont, heeft daar voor de bewijzen in talloze dankbare brieven, waarin altijd wordt ge vraagd om meer. Vanavond bij deze omroep geen volledig verhaal, maar een selectie uit Stolz-operettes, onder de titel „Duet aan de Mur" gezongen door Christine Görner en Peter Minich. Christine is fin Duitsland een be kende ster vanwege haar soepele, heldere stem en daarom is het fijn dat wij eens extra met haar kunnen kennismaken. Er is trouwens zang genoeg van avond via de beeldbuis, o.a. hoort u om 9.10 uur eveneens bij de KRO een concert met de befaamde operazan ger Nicolai Ghiaurov. MOSKOU De leiding van het Moskouse filmfestival heeft gisteren geen toestemming gegeven voor het voorlezen van een boodschap van pre sident Nixon voor de vertoning van een Amerikaanse Inzending. De ver toning werd bij gewoon door vice-presi dent Humphrey. 17 „Er staat geen datum boven helaas en de enveloppe is er niet bij. Laten we maar verder gaan", zei Verster. Hij zag nog een vergeelde punt van een of ander schrijven onder de resterende paperassen uitsteken en trok het te voorschijn. Hij uitte een tevreden 'Aha', toen hij het doorlas. „Kijk 'ns, dit hangt samen met wat we daarnet lazen. En hier staat wel een datum boven.... Drie julie 1938. Ook een brief aan juffrouw Hermine. „Ik ben blij, schrijft zij.... en die zij is Geertje, de zuster van Annichje, dat u mij nou mijn man overleede is elke maand wat meer wilt sturen want het valt voor mijn niet mee om rond te komen met mijn kleine jonge nou mén man dood is en er geen verdienste meer binne komt en ik kan niet uit uierken gaan zo lang Henri zo klein is en hij is geen gemakkelik kind en nooit es voorzichtig met zijn kleere en gehoorzaam is ie ook niet. Soms ben ik bang dat ie aard naar Heins vader en dat zou droevig wezen want die deugde niet. Hein heb tot zijn dood spijt gehad over wat met juffrouw Hendrika gebeurd is dat hij daarin geholpe heb. 't Is krek dat Annichje zo graag wou asdat we juffrouw Hendrika hielpe. Afijn, gedaane zaken nemen geen keer zullen we maar zeggen en beter geen ouwe koeien uit de sloot te halen en ik ben blij met de centen. Met hoogach tende groeten voor uw beide van Geertje." „Dat lijkt inderdaad wel op iets van een richtingaanwij zer," zei Timmermans toen Verster de brief bij die van Annichje en Ten Bos gelegd had. „Hier, de enveloppe nog," waarschuwde hij en nam hem meteen op om het stempel te bekijken. „Als ik me niet vergis staat er „Meerssen', weet jij waar dat ligt?" „Ik meen in het zuiden van Limburg, ergens in de buurt van Maastricht." „Wat zou die man van haar gedaan hebben dat hij later betreurde en waarvoor hij blijkbaar geld van de dames Huytema ontvangen heeft? Zou het stel elkaar daar ontmoet hebben?" „Als die Geertje nog leeft worden we dat gauw genoeg gewaar. Het uitgangspunt zal die Annichje wel moeten zijn. Gezien haar brief schijnt zij aardig van de toestand op de hoogte te zijn. En de la is gelukkig bijna leeg," voegde hij er opgelucht aan toe. Er was nog één brief bij die hun be langstelling wekte. Een schrijven van de heer Ketelaar, de ongetrouwde neef. De brief dateerde van voor de tweede wereldoorlog en luidde als volgt: „Lieve Nichten. Als ik bij mijn val van de trap mijn rug niet bezeerd had zodat ik mij nog amper kan bewegen, dan kwam ik nog eens naar jullie kijken. Het heeft mijn hart goed gedaan, Hermine, dat jij je over Hendrika ontfermd hebt. Ik ben het nooi tmet je vaders opvatting eens geweest. Hendrika mag dan in een zwak ogenblik zichzelf vergeten hebben, maar zij was een best kind en een dergelijke harde maatregel als hij genomen heeft stuit mij tegen de borst. Ik hoop dan ook van harte dat jullie samen nog een heel genoegelijk leven zult hebben. Mocht ik nog weer opknappen dan kom ik jullie bezoeken om mij daarvan te overtuigen. Intussen verblijf ik met hartelijke groeten, jullie neef Kees Ketelaar.' „Daar hebben we dus nog iemand die ons, zo nodig, over deze kwestie nader kan inlichten. Dit snertkarweitje is dan toch niet tevergeefs geweest. Gooi die andere rommel maar weer in de la. Dan gaan we nu eerst Berger eens vragen of juffrouw Hermine werkelijk niet goed was toen hij die bridgeavond af moest zeggen. En dan zullen we hem meteen vragen waar hij 's nachts gelogeerd heeft." Bij zijn laatste woorden was de telefoon begonnen t« rinkelen en hij haastte zich de hoorn op te nemen. „Is hoofdinspecteur Verster daar aanwezig?" werd hem gevraagd. „Daar spreek je mee, dok. Loos je wijsheid maar, ik luister." „Bij beiden is het hart geraakt met onmiddellijke dood ten gevolge. Tijd tussen elf en middernacht. Revolver waarschijnlijk een Astra, uit Spanje afkomstig, kaliber 32. Geen ander letsel dan de kneuzing van de arm bij de oudste der dames, maar dat wees ik je al en verder is er niets bijzonder gevonden." „M'n dank dok", zei Verster toen de ander zweeg. „Tot ziens", antwoordde dokter Spoelstra en verbrak de verbinding. (Wordt vervolgd) 1269: „Koffie graag, kaste lein", zei smidje Verholen vriendelijk en hij liep op de tapkast af. Even keek de waard hem aan. Toen voer er een schok van herken ning door zijn dikke lijf. Dat was die zwartjas, die een dik uurtje geleden de nobele seigneur Knoet te gen de grond geslagen had. Geen katje dus om zonder handschoenen aan te pak ken„Ik moet wat van die snaak te weten ko men", peinsde de waard. Hij zette de bestelde kof fie neer en vroeg langs zijn neus weg: „Ik ken u niet edele heer. Zijt ge wellicht vreemd in deze buurt?" „Héél vreemd, heer waard", antwoordde de smid veelzeggend. „De mensen hier in de buurt moesten eens weten hoé vreemd „Dat wil ik geloven, seigneur", grinnikte de waard geniepig. „Lieden van uw soort kun nen beter onbekend blijven, nietwaar? Een dik uurtje geleden sloeg ge hier immers nog een nobele heer tegen de grond! Zeker met de bedoeling hem te beroven, hè?" „Dat was geen edele heer!" riep de smid oprecht veront waardigd. „Dat was een afschuwelijke misdadiger, die zijn gerechte straf ver dient!" Toen deed de waard iets héél vreemds. Hij stak een kaars aan en zette die voor een venster, dat uitzicht bood op een binnenplaatsje. „Het wordt vroeg donker vandaag", zei hij met een onheilspellende grijns. Maar in zijn dikke hoofd vatte de gedachte post: die zwarte jas die hoge hoed dat kon de geheime politie wel eens wezen i 56. „Daar bij een onderzoek is gebleken", begon de pchter, „dat het vreemde voertuig niets uitstaande heeft Jet militaire zaken van eventuele vreemde mogendheden, pl ik de punten 3 tot en met 25, behandelend spionage, ïar schrappenDe Edelachtbare heer zuchtte bij ze woorden diep. Jonas stond op. „Nou, dan gaan we par", zei hij, maar de blik van de rechter achter het Tge bureau deed hem onmiddellijk van zijn plan afzien. U zult eerst", hernam de rechter waardig, „U zult eerst boete plus de schade, dat is welgeteld 5040,-, moeten betalen!" was zijn enige antwoord op het gebaar van Jonas. Nu zonk de moed de drie vrienden in de schoenen. „Bij de griffier kunt U het voldoenvolgende zaak!" zei de rechter en met een klap van zijn hamer sloot hij de zitting. „Maar ehebegon Weetal stotterend. De voorzitter van de club der fantasten zat aan een tafeltje en inde de bijdragen van zijn clubleden. „Dat is mooi, jongens, nog even en we hebben voldoende om de drie super-fantasten vrij te kopen..." FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13