EERSTE DOKTERSC UP- FINALE KeePer Voo>'s VERDIEND VOOR NOORDWIJK3-2 iuj azw Piet v. d. Luyt benutte twee penalties Den Hollander stoot HANDBALEPISODE' WAS BESLISSEND Levendige strijd tussen regenbogen Holland en Friesland Geflatteerde zege van Nederlands damtiental: 12-8 OP EERSTE DAG KAAGWEEK Indeling nieuwe schaakcompetitie Morgen Ronde van Leimuiden Vakantieweek Om de roeieer hel Rietveld NIEUWE IEIDSE COURANT DE KAAG Zon en wind, de noodzakelijke ingrediënten voor een geslaagde zeildag, hebben op de eer ste dag van de 49e Kaagweek de Hollandse en Friese regenboogzeilers geïnspireerd tot een levendige strijd in het traditionele Holland/Friesland duel. De Friese zeilers, die de laatste jaren door hun Hollandse collega's herhaaldelijk met ruim verschil naar Brons voor Lenie LEIDEN Volgens een uitspraak van burgemeester Van der Willigen komt het niet vaak voor, dat hij een koninklijke onderscheiding mag uit reiken aan een vrouw. Zaterdagmid dag echter was het dan één van die zeldzame gelegenheden. Het bronzen eremetaal, behorende bij de Orde van Oranje Nassau viel ten deel aan mej. M. A. Beek. Lenie. zoals de hele familie haar kent. kwam 40 jaar geleden met prof. Siemens en diens vrouw mee uit Duitsland als huishoudster van dit gezin. De bedoeling was dat zij een jaar of wat dit werk zou doen. maar het zijn er nu al 40 geworden. De burgemeester vond dit jubileum een bewijs van de goede intermenseliijke verhouding in de fam. Siemens. „U hebt het gezin zien groeien", zei hij tot mej. Beck, die na de oorlog tot de Nederlandse nationaliteit over ging, „en hebt heel het gezinsleven op uw manier begeleid". Prof. Siemens verduidelijkte, wat de grondslag is geweest van de goede verstandhouding tussen de familie enerzijds en Lenie aan de andere kant. Een strenge werkverdeling was de sleutel voor het succes. Mej. Beck had de keuken als werkter rein en legde zich verder toe op de huishouding. In de keuken be schouwde zij zich als een vorstin in haar koninkrijkje, werd glimlachend opgemerkt. Van prof. Siemens en zijn vrouw ontving mej. Beek een met robijn bezette ring. het tweede plan werden verwezen, kwamen in het eerste treffen in deze Kaagweek onder aanvoering van de Lemster zeiler Ulrik Jager tot een goede klassering: 1-3-7-8, maar moesten opnieuw (*it keer met ge ring verschil) buigen voor het sterke Hollandse team, dat met een klasse ring van 2-4-5-6 goed was voor 17 punten tegen Friesland 18,75. Een kleine nederlaag, die pas op het laatste moment tot stand kwam, want vele rakken lang zeilde De Vries op de tweede plaats achter zijn teamgenoot Jager. Met deze volg orde aan de kop van het veld waren de Noorderlingen onbetwist meester. De Nederlandse kampioen John Hof land kwam echter onstuimig opzet ten en ging in het laatste rak van de tweede ronde De Vries nog voor bij. Bouw van Wijk, op wie Holland zijn hoop had gevestigd, finishte in de achterhoede. UITSLAGEN Regenbogen: 1. Jager (Fr.), 2. Hof land (Hol.), 3. De Vries (Fr.), 4. De Goederen (Hol.). Finnjollen: 1. De Vries, 2. De Ruyter. Olympiajollen 1. Beekhof, 2. Van Tongeren. Vrij heid: 1. Stas, 2. Slijper; Flying" Ju nior: 1. Zuidema, 2. De Wit; Schakel: 1. Wessel, 2. Tetteroo; Pamous: 1. Bakker, 2. Zaayer; Moth: 1. Lode- wijks, 2. Meyboom; Solo: 1. Wilton, 2. Nater; Vaurien: 1. Van Geldere, 2. Meijer; Twaalfvoetsjollen: 1. mevr. Plantenga-Tims, 2. Ten Berg; Jeugd- klasse a: 1. Van Goeverden, 2. Volle- bregt; Valken: 1. Van Buren, 2. Both; Regenbogen: 1. Hofland, 2. De Goederen: Spanker: 1. Hiemstra, 2. Krijtenberg; 16 m2: 1. Koenst, 2. Jansma; ÓK-jollen: 1. Moellers, 2. Van Hilten; Stern: 1. Van Ginderen, 2. Steensma. UTRECHT - Het Nederlands dam tiental heeft zaterdag een 12-8 over winning geboekt op een combinatie van Noord- en Zuidhollandse spe lers. De overwinning was stellig ge flatteerd, want vier van de vijf mee spelende Hagenaars verloren vaak onnodig. Zij hadden het Residentie- damtoernooi nog in de benen. Alleen Weerheijm kon winnen. Na een prachtige partij won hij van ex- kampioen Bergsma. Opvallen d was hei aantal winst - partijen. Slechts twee eindigden in remise, rrl. De Boer (NH)-Wiersma en W. de Jong (NH)-Bronstring- Cees Varkevisser leed een onver wachte nederlaag tegen Palmer (NH), terwijl Bakker (NH) van Sijbrands verloor. Boog, Toet, Kain en Ivens «allen ZH) verloren van Bom, D. de Jong, Pippel en Roozenburg. De uitslag luidt: ZH/NH-Ned. tiental: Bakker- Sijbrands 0-2. De Boer-Wiersma 1-1, Ivens-Roozenburg 0-2. Palmer-Var kevisser 2-0, W. de Jong-Bronst- ring 1-1, Boog-Bom 0-2, Weerbeijm- Bergsma 2-0. Toet-D. de Jong 0-2, Tielrooy-De Ruiter 0-2, Kain-Pippel 0-2. totaal 8-12. De tien spelers van het Nederlandse team vertrekken vrijdag per vliegtuig naar Riga voor de landenontmoeting tegen Rusland, die zal bestaan uit drie wedstrijden OEGSTGEEST Ook de Bond voor Dienstweigeraars (BVD), afd. Leiden en omgeving, heeft zich so lidair verklaard met de actie van de bewoners va nde Waardbuurt. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Andermaal drukte Quick Boys' cen trale verdediger Bram Barnhoorn zijn stempel op een wedstrijd. Ditmaal anders dan zijn supporters van hem gewend zijn. Immers, tot twee keer toe ving hij onnodig een voorzet met zijn handen op en tot twee keer toe was Piet v. d. Luyt de afstraffer vanaf de penalty-stip. Voor al daardoor verloor Quick Boys bij een gehandicapt Noordwijk met 3—2. al kwam de zege stellig toe aan de gemakkelijker spelende thuisclub. Nu viel de winnende treffer van deze eerste finalewedstrijd om, de Dokterscup juist in een periode dat de verdediging var, Noordwijk het niet makkelijk had teqen de veelvuldig switchende blauw-witten. Noordwijk was immers met een 20 voorsprong de rust ingegaan, maar die hield niet. lang stand. Keeper v. d. Niet plukt de bal weg boven het hoofd van Dries van Leeuwenzodat ook Wim v. d. Plus (rechts) geen kans meer krijgt. Aanvoerder Kuy- pers (geheel links) was ook nog ter assistentie aanwezig. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De indeling van de nieuwe (landelijke) schaakcom petitie, die begint op zaterdag 11 ok tober, luidt als volgt: Hoofdklas: Philidor (Leiden), Charlois 'Rotterdam). VAS/ASC (A'dam), Phi'lidor (Leeuwarden). Moerwijk (Den Haag), Rotterdam, Watergraafschapsmeer, en Het Oos ten (Haarlem). 1 A: Zutpihen, Unit-as «Groningen). Utrecht, VHS (Haar lem), BSG (Bussum), Witte Paard (Koog a.d. Zaan). WGA (A'dam i en Groningen, 1 B: SMB (Nijme gen), Vlissingen. VAS/ASC 2. Eind hoven. DD (DEN HAAG), DSC (Delft), LSG (Leiden), en DD 2 (Den Haag). 2 A: Amersfoort, Pallas (Deven ter», Sneek, Philidor 2 (Leeuwar den), Esgoo (Enschede), HSC (Hen gelo), Staunton «Groningen) en Es goo 2, 2 B: SMB 2. (Arnhem), Max Euwe/Morphy (A'dam), Kijk Ui' (Velsen). BSG 2. De Dom (Utrecht), VVV (Alkmaar) en HSG Hilver sum), 2 C: Philidor 2 (Leiden), Oharlois 2, Utstuid (Utrecht), DD 3, Spangen (R'dam), Rotterdam 2, Voorschoten en Wageningen, 2 D: Europoort 1 en 2 (R'dam). Vlissin- gen 2. Willh. Steinitz (R'dam), Max Euwe (Breda), Dordrecht en Licht toren (Eindhoven). Stijlvol plukt keeper Jaap v. Duijvenbode deze bal, wat met goedkeuring wordt gadegeslagen door Bram Barnhoornterwijl scheidsrechter Bos eveneens ter plaatse is. (Van onze sportredactie LEIMUIDEN De traditionele Ronde van Leimuiden. die morgen avond weer wordt verreden op het pjyeours aan de Dorpsstraat en werd georganiseerd door het Oranje-co mité in samenwerking met de wie lerclub Swift, heeft weer een sterke bezetting. Aan de start (19.00) kan men o.a. zien Joop Zoetemelk, Jan Zoons, Cees Schijff, Liek de Jong, Klaas Balk, M. Bertou, R. Cornelisse, Jan Hordijk, (kamp. van Z.H.), Rudie en Wim Liebrechts, G. Zantingh en acht renners uit Engeland en David Chauner uit de Ver. Staten. HAZERSWOUDE Er zijn heel wat vergaderingen aan voorafgegaan en er is onder leiding van mevrouw J. Martinot heel veel voorbereidend werk verzet, maar de eerste groots opgezette vakantieweek moet van daag de weersomstandigheden buiten beschouwing gelaten dan toch zijn begonnen. Morgen, dinsdag, kunnen de jon gens om negen uur een tentenkamp opslaan in de speeltuin De Rode Wip. Het is de bedoeling, dat de knapen met meegebrachte dekens, lakens en kleden een tent maken. Verder gaan ze op verkenningstoer en ze besluiten het feest 's avonds om negen uur met een kampvuur. De meisje handballen om negen en om twee uur op het terrein van de heer A. van Dorp. Om half vijf is er in de grote tent voor de meisjes mo deshow. Het tonnetje steken in de avondu ren gaat niet door. Zijn hand urnhoog stekend als protest, bekijkt Bram Barnhoorn hoe Cees Marijt van Noordwijk dit duel winnend gaat beindigen. Ai in de eerste minuut van de hervatting scoorde Johan van Duijn 21 en toen aanvoerder Marcel Kuypers in de negentiende minuut een voorzet van Dries van Leeuwen in eigen doel kopte, leek Noordwijk even te bezwijken (22). Pronk c.s. konden v. d. Niet even wel niet de baas en na de tweede hendsbal van Bornhoorn in de 25ste minuut was de wedstrijd wel be slist. Arie Haasnoot moest zelfs nog een keer de bal van de doellijn ha len, nadat keeper Van Duijvenbode door een inzet van Cees Marijt was gepasseerd. SLOTOFFENSIEF Quick Boys producerde nog wel een slotoffensief. maar kwam niet meer tot scoren. Johan van Duijn schoot tegen v. d. Niet op, die even eerder geluk had toen hij op de grond zittend een inzet van Cees van Duijvenbode net over zag gaan. Rechtsback Plaatzer van Noordwijk trok in de allerlaatste minuut Johan van Duijn aan rijn shirt, maar de toch al niet vlekkeloos leidende ar biter R. K. W. Bos zag daarin geen strafschop. De ongeveer 2500 toeschouwers hebben overigens, van meet af aan een boeiend duel gezien tussen twee gehandicapte ploegen. Vooral de snelle acties van Noordwijk via de vleugels hielden de spanning er in. Alb, Spaanderman op links was bij na onstuitbaar en Maarten van Duijn moest hem keer op keer la ten gaan. Albert Spaanderman was boven dien de grondlegger van de ope ningstreffer. die al in de elfde mi nuut kon worden gerealiseerd. Kee per Van Duijvenbode kreeg zijn voorzet niet onder controle, waarna Rick Heemskerk moeiteloos kon in schieten (10). Noordwijk trok het initiatief naar zich toe en bijna was het tien mi nuten later 2—0. maar het wippertje van Cees Marijt na een snelle aan val schampte de lat en Marijts laag- bij-de-grondse kopbal in de 32ste minuut belandde op de paal'. VERPLAATSEN Daarvoor had Quick Boys getracht het spel vooral via linksbuiten Cor van Duijvenbode en vooral Leen de Best het spel te verplaatsen, maar was daarin mede door het goede spel van Anton Marijt niet ge slaagd. Wim v. d. Plas kon Van Resteren niet voorbij en Van Leeu wen en Van Duijn hadden in Marijt en Kuypers niet te intimideren te genstanders. V. d. Oever was even eerder door Cees van Duijvenbode vervangen en deze invaller had bij na succes na een actie van Cor van Duijvenbode. Het was echter Noordwijk dat nog voor rust op 20 kwam, toen Barnhoorn in de 41ste minuut de bal na een voorzet van Van Kes- teren opving. V. d. Luyt scoorde be heerst. In de tweede helft speelde bij Noordwijk Karstens mee voo A. Duindam en bij Quick Boys Cor Pronk voor M. van Duijn. NOORDWIJK: d: v d Niet. a: Plaatzer, Kuypers, A Marijt en Van Kesteren, m: A Duindam (Karstens) en C Spaanderman, v: v d Luyt, C Marijt. Heemskerk en Alb Spaan derman. QUICK BOYS: d: J van Duijven bode, a: M van Duijn (Cees van Duijvenbode), Barnhoorn. Haasnoot en Verdoes, m; v d Oever (Pronk) en De Best, v: v d Plas, Van Leeu wen en Cor van Duijvenbode. KOUDEKERK De club „Ons Genoegen" nam deel de wedvlucht vanuit Maastricht, km. Er werd gelost om 9 uur. eerste prijsduif kwam binnen 11.21 uur, de 43ste om 11.38 uur uitslag luidt als Wit 1—2—3—9—1 2. H van Begten 13—14—16;3. M. 12—18—20—34; 4. G van 101933; 5. Jac. de Jongh 23; Comb, Hoogenboom 2729—43; H Schellingerhout 40. Wie beweert, dat hi j zijn totoformulier beter invult omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat (jjüür) een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u er nu 13 of weer 7 goed hebt geraden, steek een (pü) op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! VOOYS (rechts) EN DEN HOLLANDER (links). Er wordt in drie gestreden om de Rietveldse De jongêns tot en met vijftien gaan trachten de kampioen van Henk Schrama, de titel te De dames zullen Corry van der ervan trachten te weerhouden, titel te prolongeren. Gijs van Lip ten slotte moet de titel gen bij de heren. Insiders zijn mening, dat het hem deze moeilijk zal afgaan. Hij heeft roeiboot namenlijk voorzien van elektrische motor. Tot de kanshebbers worden nu Jan van der Lip, Sjaak van Neut, Arie de Groot en Martien Frankrijker. (Van onze sportredactie) KATWIJK Quick Boys-in-opbouw raakt al voor het seizoen twee spelers kwjjt. Allereerst Jeroen den Hollander, die met stopt nu hij nog altijd last heeft van een hardnekkige knieblessure vanaf morgen ook doelman Ger Vooys. De Katwijker tekent avond een contract bij de Alkmaarse eredivisieploeg AZ'67. speelde daarom zaterdag niet mee in de eerste finalewedstrijd om Dokterscup in en bij Noordwijk, al was hij wel als toeschouwer wezig. HAZERSWOUDE Hét grote gebeuren van het jaar in het zerswoudse Rietveld staat vond (dinsdag 15 juli) weer op programma. Oud-Rietvelder Piet Th. van der Werf, het woudse gemeenteraadslid, die in de wijk Zuid woont, geeft zeven uur het eerste sein voor roeikampioenschappen. alle ingezetenen van waterrijkste gebied. Plaats van deling: de Rietveldse Vaart, restaurant „Klein Giethoorn".

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 8