Kaag week begonnen WEEKAGENDA Flora bereikte omzet van veertig miljoen Commentaar if eer was vroeger toch gezelliger Gemeentebestuur faalt Warmond probeert er iets dichter bij te komen Waardgracht N.V. Nieuwe Leidse Courant VAKANTIEBEZORGERS voor OEGSTGEEST Bedrijf dat ingebouwd wordtis verloren UNIEK VOOR LEIDEN HJIUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JULI 1969 "17ANAVOND GAAN bewoners van de Waardgracht naar de burge meester om meer aandacht van het gemeentebestuur te vragen voor de schrijnende huisvestingstoestanden waarin zij moeten leven. Deze actie verdient de sympathie van de ge hele burgerij omdat er nog steeds stadgenoten zijn die in mensonte rende omstandigheden moeten leven. Het gemeentebestuur heeft na 1945 nogal wat aan krotopruiming ge daan maar blijkbaar nog lang niet genoeg. Dat is niet zomaar op reke ning van het gemeentebestuur te schrijven, want dit is ook gebonden aan de beperkte mogelijkheden die de hogere overheid de gemeente geeft. De actie legt de vinger bij een ernstig te kort en bij de zeer betrekkelijke betekenis van het be grip ..algemene welvaart". Iu een stad als Leiden is er nog steeds een te groot deel van de bevolking dat op het punt van de huisvesting daarin niet deelt Bij de bestaande situatie mogen wij ons niet neer leggen. Actie van de bewoners en van het gemeentebestuur kan het tempo om aan deze toestanden een eind te maken versnellen. De centrale en de provinciale overheid zal de moge lijkheden voor Leiden moeten ver groten en het Leidse gemeentelijke apparaat zal daarvan dan een recht vaardig en effciiënt gebruik moeten maken. De petitie van de Waard gracht kan dat zeker bevorderen. Het krottenprobleem dat de leef baarheid van Leiden blijft aantas ten, dient voor de gehele gemeen teraad een bron te zijn van voort durende zorg. Goedkope borrel LEIDEN Met behulp van een klinker werd in de ncht van zaterdag op zondag de ruit van een slijterij aan de Zijlsingel vernield; de dader nam negen flessen jenever en cognac mee. De schade bedraagt, behalve de ruit. ongeveer f 120. Burgerlijke stand gemeente Ter Aar TER AAR Geboren: Magdalena A. J. dv L. W. Bosman en J. J. Ludlage; Adrianus P. G. zv A. P. Akerboom en C. A. v d Hoorn Ondertrouwd: D Treur, 23 jaar, en J. H. van Harten. 22 jaar. vraagt met spoed nog enkele Aanmelden aan het kantoor: STEENSTRAAT 37 LEIDEN TEL. 31441 Dinsdag IS Juli Rijksmuseum Volkenkunde 8 uur: va kantiefilms voor de Jeugd. Breestraat 19 7—uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7—8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. KATWIJK AAN ZEE. Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelconcert Klaas Jan Mulder. Woensdag 16 Juli Gebouw Apostolisch Genootschap. Cé- sar Franckstraat, Zuid-West. 7 tot 9 uur: gelegenheid tot bezichtiging van dit nieuwe gebouw. Rijksmuseum Volkenkunde, 3 uur: va kantiefilms voor de Jeugd. Donderdag 17 jntl Rijksmuseum Volkenkunde. 3 uur: va kantiefilms voor de Jeugd. KATWIJK. Trlumfatorkerk. uur: or gelconcert Nico van den Hooven. Vrijdag 13 juli Pieterskerk, kwart over I: orgelcon cert Flor Peeters. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 3. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten ajn de gehele week geopend. Films CAMERA: Dr. Jekyll en Mr. Hyde. 18 Jaar, dag ook zo 7 en 9.15 uur elke mid dag om 2 en 4.15 uur Disney s tekenfilm parada vr- en zat-nacht 23 30 uur: lief desgodinnen, 18 Jaar. LIDO: Thomas Crown 14 jar, aag. 230, 7 en 9 15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR: 'n Raar stel a.l.. dag. 230. 7 en 915 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Liefde in het stenen t \oerk. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.14 uur. vr- en zat- nacht 23.30 uur: De vierde sex. 18 jaar. STUDIO: Lieve John. 14 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: Dat zit wel snor. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20480: voor informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klashe la. lb cn 2e dagelijks 10.30—>11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 1 maandag. (Van onze verslaggeefster) DE KAAG Het zag zaterdagmorgen niet zwart van witte zeiltjes toen het eerste schot van de 49ste tagweek over het water schalde. Het zou in de loop het weekend wel drukker wordenmaar toch wa ren er aanzienlijk minder wedstrijd- en volgboten dan vorige jaren. Als voornaamste redenen daarvan wor den gezien dat de Kaagiveek voorheen in de bouwvak- vakantie viel en nu vroeger wordt gehouden en het feit dat veel mensen hun vakantie liever in het buiten land doorbrengen. Als derde reden ziet men de klas- te-evenementen op andere plassen. woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dindsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 13.45—1930 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14-1630 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlio klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half S. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van i tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Stcenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum .Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur, zon dag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten. Museum molen Dc Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. Tentoonstellingen Lakenhal, tot 31 augustus: Penningpara de. dagel. v. 10—17 u., zond. 13—17 u. Heempark. Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 85 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2—5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de Jaren 1917 - 1969). van 7 Juni tot 13 Juli, dagel. van 10—17 uur, zondag van 13—17 uur. Galerie Van der Vliet Botermarkt S. S Juli tot 28 augustus zomerexposltie schil - derljen. grafiek, mozaïeken en plastieken van Grans de Haas, Iyd dc Jonge van Zwljnsbergen en Gerrlt Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 0 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR Kunstzaal Heuff: 2* Juni t.m. 23 Juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas. maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, dinsdagavond van 8—10 uur. Mobiel Kantoor ANWB ■''■'Terwijl de zeilers die 's middags lesten starten nog rustig een pijp- zaten te roken of hun boterham- Tien met margarine besmeerden, chten de ochtendzeilers nog ortsachtig naar een kwijtgeraakte I (keschoot. Lm)m half tien statten de team* dstrijden in de Flying Junior- agi isse. Er was tijdens die eerste kti rt te weinig wind maar al naar elg lang de dag verstreek nam de I nd toe. De wind was west en dat do tekende een half-winds eerste rak. loi* baan liep via Zweiland naar het i rremeer. Dieperpoel. terug naar >ta t Norremeer om daarna de Laker- ij Ider te ronden en als laatste het 07 ordewindse rak door de Laak. is (aast de teamwedstrijden in de ssen F. J. (winnaar K.W.V. De )uj ag). Schakel (winnaar W.Z.VV.) en o o (winnaar W.V. Braassemermeer» t rden zatërdag de een- B nswedstrijden gezeild. Opvallend taa hoe de eenmansklassen Solo en iwi het laatste jaar zijn toegenomen, i o )oor de verminderde deelneming zi de weinige volgboten hadden de istrijdzeilers lekker de ruimte op vi in vroegere jaren vaak te kleine agwater. Warmond .Verwijl de zeilers hun strijd strc- 1 i namen wij een kijkje in War- nd. dat sinds drie jaar bezig is j, l dichter bij hel Kaagweek-ge- j iren te komen. Speeiaal voor deze 1 j ik heeft de VVV een heel pro- mma samengesteld. Behalve een mis en een braderie is er voor jn( eerst in Warmondse geschiedenis schilderijenexpositie van Pieter na' "aerdts sr. lepjonge atleetjes van bet kin- circus Atleta gaven juist een -ft rste"'n8 °P bet schoolplein toen het dorp binnenkwamen. esi tVV-voorzitter G. Kamsteeg en i cretaris H. M. Tromp vertelden in eii openluchtcafé voor gymzaal De np iets over de Kaagweek in de rmond. n'e Bet ligt in onze bedoeling de zei- en hun supporters na de *n dstrijden naar Warmond te trek- We doen dan ook onze uiterste *ofl t om het hier zo gezellig mogelijk tnaken. Maar we hebben wel pro- men. Ten eerste is daar de slechte d0' binding met de Kaag-sociëteit, i waaruit alle wedstrijden worden wil egeld. Over land kan alleen «ia 1 derdorp/LeidenOver wat,er zou 0aan als onze aanleg-accummo- datie maar niet zo slecht was. We hebben hier aanlegruimte voor niet meer dan 50 boten. Vroeger hoorde Warmond bij de Kaag. De zeilers kwamen per trein en bus. Ze deden hier boodschappen. Hun boten lagen hier. Nu gooit men zijn boot op een trailer en rijdt 's nachts terug naar huis. Wij vinden echter dat de War mondse middenstand wel iets posi tiever tegenover de watersport mocht staan. Buiten de normale werktijden zijn alle winkels dicht. Terwijl ook de watersporters na een dag zeilen wel graag boodschappen willen doen. Veel medewerking krij gen we van Warmonds jeugd. We hebben nu de jeugd-sociëteit Ut Sloepie die veel doet om mensen naar Warmond te trekken". Te weinis Terug in de Kaagsociëteit spreken wij met de heer A. van Altena, se cretaris van het wedstrijdcomité. Hij ziet de noodzaak van Warmond bij de Kaagweek betrekken niet zo. Het interesseert hem weinig of zeilers boodschappen willen doen of niet. De mensen kunnen etenswaren in hun auto vervoeren. De heer A. D. de Koster is voorzit ter van het wedstrijdcomité en van het bestuur van de KWV De Kaag. Ook hij vindt de aanlegplaatsen een groot probleem. Men beschikt hier over een 400 aanlegplaatsen in de haven en ook dat is te weinig. Hij heeft al heel wat Kaagweken meegemaakt. Wat hem zo teleurstelt bij de huidige zeilers is dat zij de etiquette niet zo goed in acht nemen Ook vond hij de sfeer vroeger gezel liger omdat men toen hele tochten moest ondernemen eer men met de boot bij de Kaag was aangekomen. Men bleef kamperen. Tegenwoordig is het boot op de trailer en iedere avond naar huis. Bezoek cis. Post LEIDEN Ds. Post tie Giessen- dam, die in de Leidse herv. gemeen te werd beroepen in de vacature van ds L. Kievit, komt donderdag, 17 juli, in Leiden kennismaken. In het wij'kgebouw van de Koningakerk wordl om half 8 een bijeenkomst gehouden. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Vanochtend was er feest in de veilinghal van „Flora" in Rijnsburg. Zaterdag werd de omzet van veertig miljoen gulden ge passeerd en voor het bestuur was dit reden genoeg er de nodige aan dacht aan te schenken. Bloemenkweker C. A. M. Borst was degene die zaterdag met een lading alstruméria op de veiling kwam. Kopers van de partij waren de gebrs. Zandbergen uit de Burgemeester Meijboom- straat 13 in Rijnsburg. Toen de bloemen de veilingklok waren gepas seerd bleek dal met deze transactie de veertig miljoen gulden-omzet een feit was. Voor de eerste maal in de ruim vijftigjarige geschiedenis van „Flora" werd deze omzet in één boekjaar bereikt. Dat betekende dat gezien een zelfde periode van het vorige boekjaar een stijging van zeven miljoen gulden is genoteerd. UITBREIDING In de veilinghal sprak de voor zitter van „Flora", de heer P. van Delft; hij maakte het feestelijke gebeuren aan kopers en verkopers bekend. Hij noemde enkele oor zaken van de stijging, waarvan het feit dat de grenzen vorig jaar „open gingen" en de handelaar niet meer gebonden is aan bepalingen die een goede export naar het buitenland tegenhouden, wel als één van de belangrijkste factoren kan worden genoemd. „Nu dit aanloopjaar achter de rug is. kunnen wij verwachten dat de omzet de komende maanden nog meer zal stijgen", aldus de heer Van Delft, die zowel aan koper als kweker van de bloemen die de veertig miljoen volmaakten, een enorme kist sigaren aanbood. Niettemin heeft de medaille een keerzijde, zoals de heer Van Delft liet weten. Veiling „Flora" staat namelijk met de rug tegen de muur. Immers, men heeft te kampen met een enorm ruimtegebrek. Uitbrei ding is dringend noodzakelijk, maar de mogelijkheden daartoe ont breken ten enenmale. „Wij zitten in de knel mei de koelhuizen. Op vier verschillende plaatsen hebben wij de koelkisten ondergebracht en het ziet er naar uit dat wij elders in Zuid-Holland koelhuizen moeten vinden. Momcn- Ter gelegenheid van het bereiken van een omzet van veertig miljoen ontvingen de heren Borst (rechts) en Zandbergen een grote kist si garen uit handen van veiling voorzitter Van Delft (links). Foto Kruyt mmiiniiimiiniiiiiHiiiiniifimimiiiniininiinniiiTninHHn teel is de fundering gelegd voor een uitbreiding, maar als die is gereali seerd is er geen vierkante meter meer over. Het is zelfs zo dat wij er aan denken of hel niet beter zou zijn in de toekomst de veiling naar een andere gemeente te ver plaatsen. Wij hebben het gemeen tebestuur nog steeds niet kunnen overtuigen van de noodzaak meer grond tot onze beschikking te stel len", aldus de heer Van Delft. LAUW Na afloop van de bijeenkomst in de veilinghal lichtten de heren Van Delft en secretaris H. J. den Haan. de moeilijkheden waarmee men te kampen heeft, tijdens een gesprek in de bestuurskamer, nader toe. De heer Den Haan: „Een bedrijf dat ingebouwd wordt is verloren Het wordt hoog tijd dat de kwekers in de gemeenteraad zijn vertegenwoor digd. Het is nu moeilijk „vechten" tegen het gemeentebestuur. Mis schien zijn de kwekers zelf iets te lauw". De heer Van Delft: „Volgens het gemeentebestuur is 50 a 60 pet van de Rijnsburgers op welke manier dan ook verbonden aan „Flora". Een uitbreiding van de omzet be tekent méér werk en ook dat er méér mensen aan „Flora" een bo terham verdienen". Het bestuur van de veiling heeft veel waardering voor het werk van hert gemeentebe stuur. maar wat betreft „Flora" is men unaniem van mening dat het bestuur van de gemeente zonder meer faalt. De suggesties dat er tweemaal per dag een veiling wordt gehouden zou kunnen worden, dan wel in twee verdiepingen kan wor den gebouwd, worden door deskun digen op dit gebied volledig van de hand gewezen. Economisch is dat een onbegonnen zaak. „Wij wachten op de uitspraak van de Kroon in de procedure die wij nu hebben lopen. Misschien ook dat de volgende gemeenteraad een open oog heeft voor de belangrijke plaats die onze veiling inneemt en reke ning houdt met onze toekomstmo gelijkheden". Ten slotte werd er op gewezen dat woningen leeg staan in Rijnsburg waarvoor geen koper te vinden is omdat ze te duur zijn. Daarom begrijpt het veilingbestuur niet dat de gemeente weigert meer grond ter beschikking van dc vei ling te stellen. Hoe dan ook. zaterdag bereikte „Flora" een welkome mijlpaal. Hieruit kan ook de leek de con clusie trekken, welk een belang rijke plaats „Flora" inneeml in bloemenminnend Nederland. En dat niet alleen, want ook de ex port neemt zienderogen toe. Dank zij „Flora" wordt de naam van Rijnsburg ook in het buitenland méér bekend. Kleuter overreden op kampeerterrein in oordduinen KATWIJK De anderhalf jaar oude Linda van der Vaart uit Utrecht is zaterdagmorgen om het leven gekomen, toen ze op het cara vanterrein in de Noord duinen werd aangereden door een bestelauto, die achteruit weg wilde rijden. Hij had juist een van de kampwinkeltjes be voorraad. Het meisje werd met erns tig hoofdletsel naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht, waar het al spoedig overleed. DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracbt 47-4© hoek Nieuwstraat, LEIDEN iel. 01710-33078 600 mod€,,<* de kasten* ereld Haarlem Den Haag Leiden J. C. Schoneveld ontving brons LEIDEN Burgemeester Van der Willigen is de afgelopen dagen druk in de weer geweest met het uitrei ken van Koninklijke onderscheidin gen. In de koffiekamer van het Stad huis ontving vanmorgen de heer J. G. Schoneveld de bronzen ere-me- daille, verbonden aan dc orde wan Oranje-Nassau, uit zijn handen. De heer Schoneveld trad veertig jaar geleden in dienst van de NZH. Aanvankelijk werd hij aangesteld als cokesdrager. Vervolgens doorliep hij de functies poetser, reservewagen- voerder, dienstdoend conducteur en conducteur II- Vorig jaar volgde zijn benoeming in de huidige functie van klerk II. De heer Schoneveld. die ln Leiden is gedetacheerd, ontving van mr. J. P- A. van Ballegoijen de Jong, die sprak namens de directie van de NZH, het bij de bronzen medaille be horende draaginsigne. LEIDEN Een Alfa Roimeo reed zondagavond om negen uur zonder bestuurder het water aan de Steen- schuur in. De eigenaar, een 27-jarige Leidenaar van de Rijnsburgerweg, had de auto niet op de handrem ge zet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3