Commentaar HANDICAP OMGEZET IN SUCCES EN.... GELD RADIO VANAVOND TE ZIEN Geslaagd Britse voetbal niet op tv VANAVOND TE HOREN Hongarije koopt koningsfilm Welkome kijkersvriend commissaris Bourrel De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES I.- -.1 POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL J^E NOS heeft niet te klagen ge had over luisteraarsbe langstelling voor het experimentele programma „Komt u maar" (de titel is te elfder ure veranderd) dat gister avond twee uren in de lucht was. Wat dat betreft, is het geslaagd. Het was de wens van de radio-program maraad, dat in een lange uitzending ccommunicatie tussen de luisteraars zou worden tot stand gebracht, zulks naar Amerikaans voorbeeld. De pro grammaraad kan tevreden zijn: tal van luisteraars reageerden. De techniek liet echter op het punt van het telefoonverkeer verstek gaan. Vijf toestellen in het hele land ble ken onvoldoende te zijn om de stroom van opbellers te verwerken en dat is altijd een irriterende kwestie voor mensen die graag tvil len meedoen. Er is nu geen peil op te trekken hoeveel luisteraars hadden willen reageren en meepraten over de aangeboden onderwerpen uit de luisterkring verzameld want de opgegeven nummers waren praktisch niet bereikbaar. Eén opbeller kreeg de kans, zich hierover aan het einde van de avond te beklagen. Dit was ook de reden, waarom de nummers slechts aan het begin van de uitzending werden ge- I noemd: wie wat later inschakelde, kreeg ze niet meer te horen. Dat is natuurlijk niet juist. Tegen het einde van het program ma kwamen meer spontane vragen los: een ex-gijzelaar meldde zich met klachten, een koningsgezinde mop- I perde over te veel bekijks bij de in Friesland gemeerde Piet Hein en er I uias zowaar ook een meneer die struikelde over de jurering op het Songfestival ïn Scheveningen. Er was echter geen telefoon meer beschik baar voor wederwoorden uit de luisterkring. Dit is echter allemaal niet erg. want het gold een experiment, 't Is geen kleinigheid, zo'n programma in juiste banen te leiden en de sa menstellers zullen er ongetwijfeld veel van hebben geleerd. Het is de bedoeling in het najaar nog een trits van deze programma's uit te zenden, alvorens er in het vol gende zomerseizoen mogelijk een we kelijkse uitzending van te maken. De televisie bood niet veel opmer kelijks: het Scheveningse festival kabbelde voort en de VPRO had blijkbaar wit zijn vorig bestaan nog een speelfilm overgehouden: een zoet en vervelend Brits produkt, dat langs de platgetreden paden ging. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond weer een Marty-show bij de VARA-televisie. „Ha", zegt ieder een dan, en niemand realiseert zich nog, dat een paar maanden geleden de naam „Marty" buiten de Engelse grenzen niets bete kende. Montreux heeft zijn ko meet doen losschieten en met een vaart omhoog gejaagd. Marty is in ongelooflijk korte tijd een internationaal begrip geworden. Wat is het geheim van Marty Feld- nran, die jaren en jaren sappelde en niet verder kwam dan zijn humor voorschrijven aan artiesten van tweederangs revues en aan acteurs die toch wel zijn radio- en tv-teksten voor de BBC speelden? Wie de man achter die teksten was, daarnaar werd niet gevraagd. Marty Feldman was de schrijver achter de schermen, zijn naam deed niemand iets. De humor, die hij zelf zo uitne mend kan brengen, kwam in handen van anderen dikwijls niet goed te recht en zo vreselijk leuk was het dan ook weer niet. Betaald werd al deze produktiviteit niet te best: de klacht dat schrijven voor de omroep niet lonend is, wordt bepaald niet alleen in Nederland ge hoord. En dan schreef Marty nog niet eens hele spelen, maar conferences en dialogen op slapstick-toer. Dat loont bitter slecht. Gelukkig kon hij ook enigszins overweg met de trompet, niet te best, maar in een kleine band kon hij voldoende mee komen en dat hield de financiën zo wat in evenwicht. Ommekeer Voor Marty kwam de ommekeer plotseling, zoals ook zijn internatio nale roem in één klap ontstond. Allang had hij ervan gedroomd, zeif te kunnen optreden, maar zijn handicap scheen dat onmogelijk te -maken. Misschien heeft hij ooit ge dacht aan zijn grote Franse collega Fernandel, die succes en rijkdom heeft te danken aan zijn ongehoorde lelijkheid: het paardenhoofd, zoals hij dat zelf noemt. Fernandel buit deze lelijkheid uit middels zijn be langrijk toneeltalent, maar waarschijnlijk heeft Marty van zich- Het weer in Europa Amsterdam Brussel Frankfort Genève InnsbrUck Madrid Mallorca Münctaen Nice Parijs LONDEN De Britse voetbalbond heeft voor 1970 alle reohtstreekse uit zendingen van belangrijke wedstrij den verboden. Oorzaak: het stadion- bezoek loopt onrustbarend achteruit. Het liefst had de bond het verbod al in september laten ingaan, maar er was voor dit jaar al een contract met de omroep afgesloten. Een storm van kijkers-protesten moet de bond nu het hoofd bieden, maar men blijft op zijn stuk staan. Marty Feldman zeil al heel lang geweten, ook over zulk een begaafdheid te beschikken. Een van zijn BBC-werkgevers was David Frost, die hem uitsluitend als volop te bekritiseren broodschrijver beschouwde. Grieven hierover hield Marty jarenlang binnen; met ruzie en mogelijk ontslag kon hij immers de bakker niet betalen... Toen de BBC-show „At last the 1948" (wij hebben die hier ook ge zien) werd gemaakt, vernam Marty in de wandelgangen van de studio's dat er een man werd gezocht, die zonder iets te acteren het publiek geweldig aan het lachen kon maken. Thuis bekeek hij zich nog eens in de spiegel en als een waar artiest (zij het nog onontdekt) besloot hij, zeer moedig, zijn handicap te gelde te ma ken. Hij bevond, dat zijn gebroken neusbeen (overgehouden uit een on geluk op 8-jarige leeftijd, toen hij een harde bal in het gezicht kreeg), samen met de (nu wereldberoemde!) hinderlijk-uitpuilende ogen (over blijfsel van een schildklier-operatie) en zijn bittere, veel te grote mond onder een hoog voorhoofd gedekt met onnozel krulletjeshaar, onvervroren tentoongesteld aan een lachlustig, normaal-wreed publiek, wel gieren en brullen zou opleveren. Dus meldde hij zich bij de regis seur... en hij werd aangenomen. In de show was zijn succes ongeëvenaard. Er was plotseling een artiest., een clown geboren! Grote klap Ietwat geschrokken besefte de BBC. dat zij jarenlang een groot showman onopgemerkt door het be drijf had laten lopeh. Onmiddellijk besloot de tv-programmaleiding, het talent dat haar zomaar in de schoot viel, uit te buiten. En daar ging de wereld open voor Marty Feldman: hij kreeg zijn eigen show, compleet met tekstschrijven en ideeën spuien en alles wat hij onder nam slaagde. Dank zij zijn artistieke begaafdheid, en... zijn handicap die zijn kostelijke broodwinning werd. verreden etappe in de Ronde van Frankrijk. 20.40 Maigret en het spook, tv-spei van Otto Dijk. 27.55 Vlaanderen achter op in het wetenschappelijk onderzoek: discussie. 22.30 Journaal. Hilversum I 402 m. KRO. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: Luc Lutz. 20.00 Opera-aria's (gr). 21.00 Vrije vrijdagavond, hoorspel. 22.10 Bisschoppenconferentie te Chur, beschouwingen. 22.25 O- verweglng. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 De zingen de kerk (opn). 23.00 Toe ristische kroniek. 23.30 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Parijs In Emmeloord: amusementsmuziek. 18.55 Paris vous parlc. 19.00 Jrefpunt: discussierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Ver geet *t maar: gevarieerd pro gramma. 21.00 Stereo: Pianore cital (opn.) 21.30 Hierlng: Jeugdprogramma. 22.05 Caba retprogramma van Jonge ar tiesten. 22.30 Nieuws. 22.40 Ra diojournaal. 22.55 Nabeschou wing Ronde van Frankrijk. N.O.S.: 23.02 Stereo: Muziek van deze eeuw (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. Nederland I. 18.15 Tour de France: samenvatting van de vandaag verreden etappe. 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. STER: 19.03 Reclame. CVK/IKOR/RKK: 19.07 Ken merk: Informatierubriek over kerk en samenleving. VARA: 19.32 Kleur: Marty. kolderieke show. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Kleur: De shadoks en de Gibls. televisiestrip. 20.22 Achter het nieuws. 20.45 De laatste vijf minuten: Spoor van geweld: TV-detectievespel. (Franse Te levisie). N.O.S.: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. 19.03 Kleur: Wooblnda. TV-serle voor de Jeugd. 19.28 Scala, Informatief programma. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. 20.20 N.O.S.: Kleur: Dubbelspion. TV-fllm. 21.10 Het Generatie Conflict: Jeugd zonder grenzen, documentaire. België. Kanalen Nederlands: 2 cn 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Erasmus. Programma ge maakt n.a.v. de 50fle geboorte dag van Erasmus. 19.30 Tiener klanken. 19.55 Mededelingen. 20.00 Journaal. 20.30 Eurovisie: Fllmverslag van de vandaag Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte muziek met nieuws en actualiteiten. TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Ver- zoekplatenprogramma (8.30 - 8.32 Nieuws). 9.00 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 9.20 Heel toevallig. licht programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Stereo: Ver- zoekplatenprogramma van klassieke en moderne muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Op Sleep tros: voor automobilisten. 11.45 Actualiteiten, ca. 11.55 Mede delingen. KRO: 12.00 Gevari eerd programma (12.22 WIJ van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar NCRV: 14.00 Zestig Jaar C.N.V.: rechtstreekse reporta ge van een deel van de Jubi leum-bijeenkomst te Utrecht. 15.00 In 't zilver voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws: 16.02 Voor de Jeugd. 17.00 Llchf grammofoonmuzlek voor de tieners. 17.50 Overheidsvoor lichting. NCRV: 18.00 Stereo: veel gevraagde gewijde mu ziek (gr.). Hilversum II. 298 m. VARA- 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: lichte grammofoonmuzlek. (7.30 - 7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmu zlek. (8.30 - 8.35 Van alle mankten thuis). 9.00 Stereo: Opnamen van diverse VA- RA-orkesten en ensembles. 9.40 Voor de Jeugd 10.00 Plaatjes voor de pep (gr). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de-vrouw. 11.40 Ste reo: Klassieke muziek (gr). 12.00 Stereo: Operettemuziek (gr). 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11. Actualitei ten. 13.20 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Tus sen twee dagen, hoorspel. 15.00 Stereo: Planorecital. 15.35 Ste reo: Cello en plano: moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor boven de zestig. 17.02 N.O.S.. oude liedjes. VARA: 17.20 Voor de Jeugd. ca. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht vocale mu ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieuwe langspeelplaten, met kritisch commentaar. N.O.S.: 11.00 Nieuws. 11.03 Muziek - lezen. (12.00 Nieuws). AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radiojour naal met de Ronde van Frankrijk. 13.11 Platenpro- gramma. (14.00 Nieuws. 14.03 - 14.08 De Ronde van Frankrijk). 15.00 Nieuws. 15.03 De Ronde van Frankrijk. 15.08 Arbeidsvi taminen. 16.00 Nieuws. 16.03 De Ronde van Frankrijk. 16.08 Gimmick: licht platenprogram- ma met onderbreking voor de Ronde van Frankrijk. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 - 18.00 Pop- en country- muzlek. TELEVISIE MORGEN NCRV: 17.00 - 17.35 Voor de kinderen. Lappie Loep en de Moiboor Niet langer was hij nu de knecht van David Frost De Grote, maar zijn collega en de lang-opgezoute grieven kwamen eruit in felle kritiek, ver pakt in clowneske grappen. Boven dien stelde hij de BBC onverbidde lijk hoge honorariumeisen. Marty kreeg en krijgt in alles zijn zin, want de BBC is doodsbang, hem te verlie zen, vooral nu „na Montreux", waar zijn show terecht de Gouden Roos kreeg en hij werd bestormd door buitenlandse aanbiedingen, Amerika een opvallend-welwillend oog op hem houdt gevestigd. Schitterend Nederland was nummer één bij Marty's contractafsluiting in Mon treux: hij stemde toe in Mies-en-scène te verschijnen en maakte daarvan een schitterende voorstelling. De VARA had intussen wel een serie van zijn BBC-shows gekocht. Op het ogenblik is het zo, dat Mar ty, die zo aardig met een roos wist te manoeuvreren bij Mies cn een Gou den Roos won, zelf om zo te zeggen op rozen zit. Met de storm van uitno digingen kan hij nog lang vooruit. Zonder overdrijving kan worden ge zegd: de wereld rukt aan hem, 't Is maar, dat u het weet als u hem vanavond weer ontmoet. Ned. 1 VARA 7.07 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 8.22 uur Achter het Nieuws. 8.4g uur serie „De laatste vijf minuten": „Spoor van geweld". Ned. 2 NOS 7-03 uur Woobinda, daarna Scala. 8.20 uur Dubbelspion. 9.10 uur laatste aflevering „Het generatieconflict". 10.00 uur Singing Europe. Hilversum I KRO 8.00 uur Bel Canto, operafragmenten. 9.00 uur hoorspel „Vrije vrijdagavond". 11.00 uur toeristische magazine Horizonten. Hilversum II AVRO 7.35 uur 9.30 uur 10.05 uur 11.02 uur „Vergeet 't maar", gezellig platenprogramma. Hiering uit Bussum, o.a. discussie met het Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel. Muze zonder make-up. Muziek van deze eeuw. (Van onze radio- cn tv-redactie) HILVERSUM Ook achter het ij zeren gordijn bestaat belangstelling voor de film, die de BBC maakte over de Engelse koninklijke familie. De Hongaarse (staats-) televisie heeft het programma al aangekocht. Onge twijfeld zullen wij. het ook wel krij gen te zien, want het is een goed stuk export gebleken. Commissaris Bourrel uit de Franse serie „De laatste 5 minuten" is een van die tv-figuren, die tot ver over de landsgrenzen geheel wordt vereen zelvigd met zijn succesrol. Hij „is" een groot politieman en als zodanig een welkome vriend in talloze huiska mers. Toch is hij in feite de bekwame acteur Raymond Souplex, diie na ja renlang in de huid van commissaris Bourrel te zijn gekropen nog best afstand van zijn tweede ik kan ne men, ook al ziet menige kijker in Frankrijk hem voor een „echte" re chercheur aan. „Er wordt mij wel eens gevraagd, om mijn oordeel in moeilijke kwesties", zegt hlij. „Niet door de po litie natuurlijk, maar door fans. Ze begrijpen dan met, dat mijn hele slim migheid 'in de fantasie van de schrij ver zit... Ik doe niets dan rollen uit mijn hoofd leren en acteren... Neen, ik zou zelf nooit ergens een oplossing voor weten!" Maar vanavond lost hijbéj de gra tie van de auteur, toch maar weer het geheim van de vermoorde wissel wachter en diens hoofdprijs in de loterij op... 10 „Nee, en ik heb ook verder nergens naar gevraagd omdat ik bemerkte dat zij de herinnering eraan pijnlijk vond. U ziet dus wel dat het niets met., met dit te maken heeft, niet waar?" „Waarschijnlijk niet," stemde Verster toe. „U weet hele. maal geen nadere omstandigheden dus?" „Nee, maar dan ook niets," antwoordde ze beslist. „Mevrouw Deterinck, vond u juffrouw Hermine sympa- thiek?" „Ik had niets op haar tegen," zei ze na een korte aarzeling, „maar heel sympathiek hebben mijn man en ik haar nooit gevonden. Misschien was zij wel een heel beste vrouw, maar weet u, zij was nogal bazig en kon soms om een kleinigheid bijzonder scherp uitvallen." „Ook tegen de Bergers, nietwaar? Heeft u wel eens strut), belingen tussen juffrouw Hermine en hen meegemaakt?" „Als u kleine onaangenaamheden strubbelingen wilt noe men, ja, dan wel. Berger was gauw op zijn teentjes getrapt en verdroeg geen terechtwijzigingen en Hermine nam geen blad voor haar mond en zette de puntjes op de „i" als zij dat nodig vond. Maar Marie wist altijd te bemiddelen zodat er, bij mijn weten, nooit hooggaande ruzie's zijn geweest." „En uw mening over Berger? Behalve dan dat hij gauw op zijn teentjes getrapt is?" „Och, dat weet ik eigenlijk niet," antwoordde zij schouder- ophalend. „Ik geloof niet dat hij nu bepaald een prettig mens in de omgang is, maar dat er werkelijk kwaad in hem steekt zou ik niet denken." „Mevrouw Deterinck, ik ben u dankbaar voor de openhar tige manier waarop u met mij gesproken heeft en ik zal u nu niet langer ophouden," zei Verster en stond op. „Het zal wel niet veel geholpen hebben." Zij was eveneens opgestaan om hem persoonlijk uit te laten. „Alle eerlijk beantwoorde vragen helpen mij meer 01 minder op weg, mevrouw. Als iedereen reageerde zoals u, dan zou dat mijn taak heel wat gemakkelijker maken." „In ieder geval hoop ik dat u de schurk gauw te pakken krijgt," zei ze. „Daar zal ik zeer zeker mijn uiterste best voor doen," verzekerde Verster haar, waarna hij afscheid nam. Weer in zijn auto gezeten dacht hij dat het toch wel goed zou zijn voor alle zekerheid even te laten nagaan of Berger werkelijk die nacht bij zijn familie had doorgebracht. Vooral ook moest hij zien meer gewaar te worden over juffrouw Hermi- nes vroegere leven. Zij scheen niet bepaald een gemakke lijke dame te zijn geweest. Er bestond een' mogelijkheid dat zij ergens kwaad bloed gezet had. En toen schoot hem in de zin dat hij vergeten had naar het adres van de werkster te vragen. Enfin, eerst maar naar de Neyerodelaan waar Ten Bos woonde. Nadat hij gebeld en het dienstmeisje zijn kaartje overhandigd had verscheen Ten Bos persoonlijk in de hal. „Goedemorgen. Wat is er van uw dienst, hoofdinspecteur Verster?" „Goedemorgen. Wat is er van uw dienst, hoofdinspecteur Verster?" vroeg hij met een blik op het kaartje dat hij in zijn hand hield. „Meneer Ten Bos, veronderstel ik?" zei Verster op dezelfde koele toon waarop de ander gesproken had. „Ik zou u graag even spreken." „Mag ik vragen waar voor u komt? Ik heb helaas maar heel weinig tijd." „De dames Huytema van Ommeren zijn vannacht ver moord," antwoordde Verster zonder enige consideratie, ge prikkeld door dé koele, hautaine houding van de ander. „Naar aanleiding daarvan zou ik u graag enige vragen willen stellen." Ten Bos verloor zijn arrogante houding en scheen nogal ontsteld. „Maar... maar dat is ontzettend.Wat zal mijn vrouw dat vreselijk vinden. Zij was zeer bevriend met hen," zei hij nerveus. „Uzelf was dan niet zozeer een vriend van hen?" „Och, twee oude dames. Dat ligt meer in de richting van mijn vrouw, nietwaar? Maar natuurlijk vind ik het ook vre selijk wat er gebeurd is." Hij keek op zijn polshorloge en vervolgde: êêHet spijt mij, hoofdinspecteur, maar ik heb werkelijk-geen tijd meer. Ik heb een afspraak met mijn bank directeur en nog enige andere heren waarbij ik bepaald pre sent moet zijn." (Wordt vervolgd) 49. „Wat een verwaande agent was dat", begon Jonas, „die liet me niet eens vertellen over onze tocht en voelde zich direct beledigd..huh, hij dacht dat ik een grapje maakte..." Lappie luisterde niet meer naar Jonas. Hij had een idee gekregen. De krant kon hen helpen! Hij draaide zich naar het raampje en riep de krantenjongen bij zich. „Wil jij een kwartje verdienen?" vroeg hij vriendelijk. De jongen knikte gretig. „Waarschuw dan iemand van de krant voor mij en zeg hem dat wij hem iets te vertellen hebben. We zijn met die vreemde machine gekomen, begrijp je?" Maar Lappie hoefde niet meer uitleg te geven. Als een pijl uit de boog rende de kleine jongen de weg op. Hij zwaaide met zijn armen en nam grote sprongen. Zou de kranten jongen zijn opdracht uitvoeren7 WAAfcoM lier we Moereio Z£2ICHDÜ0£ V p£ü e>CHT DiP- crUHDk' X i/iaifc.fi.m lAl Smidje Verholen en het geheim von de Uylenborgh 1262. Hoezeer smidje Ver holen gelijk had, moge wel blijken uit de onheilspel lende gebeurtenissen, die zich ongeveer tezelfdertijd afspeelden in het morsige herbergje „In den Swarten Piraet". Simon Anderhalf had Sijmen Knoet bij een tafel neergezet en dacht, dat hij zichzelf wel vast voor deze daad van mens lievendheid kon belonen door een greep te doen in Sijmens binnenzak. „In binnenzakken vind je al tijd geldbuidels", grinnikte Siem en zijn geoefende hand gleed bekwaam tus sen de voering van Siemens jas. Toevalligerwijs kwam de heer Knoet juist op dat moment uit zijn verdoving bij en omdat hij een geldwolf was. greep hij min of meer werktuigelijk naar zijn binnenzak. Het feit echter, dat hij aldaar echter de grote hand aantrof van ene Simon Anderhalf, beviel hem helemaal niet, weshalve hij als door een wesp ge stoken overeind vloog. Hij draalde geen moment en gaf Simon een optater van je-wel-ste! „Schurk! Schelm! Schavuit!" brulde hij. „Mijn dure gouden horloge heb je óók gejat!" De werkelijke dader van de horlogediefstal had zich intussen gauw verscholen achter de waard van de Swarte Piraet Deze waard nu, óók al zo'n nobel stukje zeèmansverdriet, vond dat het tijd werd in te grijpen voor er nog méér brokken vielen. „Kalm toch, edele heer", suste hij. „Hoe kómt .ge erbij deze brave, rondborstige zeelieden hier ervan te beschuldigen, dat zij u wilden bestelen? Integendeel! Zij hebben u juist uit de klauwen gered van een levensgevaarlijke rover, die hier al jaren de zee- mansbuurt onveilig maakt. Hij gaat gekleed in een lange, zwarte mantel met hoge hoed en niemand weet wie hij is FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6