Verwarrende cijfers over duurte Verbetering in koerspeil op obligatiemarkt Madrigal, stralende koorzang GOOI NIETS UIT DE TREIN In zuiden oppassen met water drinken HOND OP REIS Werklust parlement ongebreideld Verlaging prijs suiker van kraeht Bonny doet het rustig aan ZATERDAG 5 JULI 1969 Verschillen tussen Duitse en Nederlandse enquetes Hotelpr\jzen In Nederland. België. West-Duitsland en Engeland lopen betrekkelijk weinig uiteen, aldus blijkt uit cijfers, die het ministerie van ecoonomische zaken beeft gepubliceerd. Steekproeven hebben aan getoond, dat in Nederland de prijs voor een eenpersoonska mer (inclusief ontbijt per nacht in een zeer luxueus of luxe hotel) 38 gulden be draagt. in België eveneens 38. in West-Duitsland 35 en in Engeland 45. In zeer comfortabele hotels waren deze prijzen resp. 24. 22. 24 en 25 gulden. In com fortabele hotels 20. 18.50, 20 GIDSEN De uitgeverij Kosmos heeft haar serie reisgidsen weer met drie uitgebreid: Schotland. Ierland en Teuto- burgerwoud en omgeving. Evenals in de andere gidsen wordt er in verhalende vorm veel informatie in gegeven. 3,50). Alle Informaties over Frieslands toeristentrekker Gaasterland worden gegeven in het zojuist verschenen boekje met de gelijknamige titel. Het maakt deel uit van de serie Nederland in Mina- turen van de uitgeverij Cal- lenbach. Schrijver is Willem Boxma, de prijs 5,90. en 20 gulden en in eenvoudi ge, vrij gerieflijke hotels 15. 13,2 en 15,3 (voor Engeland waren geen vergelijkbare prijzen bekend.) Uit de in restaurants bere kende prijzen bleek, dat Ne derland en Duitsland op vrij wel gelijk niveau liggen. Tonen deze ciifers, dat Ne derland over de hele linie enigszins duurder is dan het buitenland, de Duitse auto mobielclub ADAC heeft bere kend. dat ons land helemaal nog zo'n gek figuur niet slaat. Bij haar onderzoek werd in het totaalcijfer echter alles berekend (o.m. ook het eten. benzine en service). De ADAC stelt het verblijf in Duitsland op 100 en komt voor Neder land dan op 94,35. Zweden is met 129.50 het duurst, maar ook België. Frankrijk. Zwitserland en Engeland ko men vrij hoog uit de bus (resp. 110,60. 128.50, 114,40 en 123.40). Omdat 'Joegoslavië niet in de lijst is opgenomen staat Spanje met 70 onderaan. Portugal en Italië volgen daar direct op met 82 en 84,90. Vast staat wel, dat niet al leen Nederland, maar ook an dere Europese vakantielanden de laatste jaren snel duurder zijn geworden. Verscheidene Amerikaanse reisbureaus hebben hun cliënten hiervoor al gewaarschuwd. De spoorwegen beginnen volgende week een strooibiljetten-actie. waarmee treinreizigers ervoor worden gewaarschuwd niets uit het coupéraam te gooien. Een uit het raam geworpen flesje kan met een vaart van 140 km voortsnellend projectiel worden, dat dood en verderf kan zaaien onder hen die zich langs de spoorbaan bevinden, aidu» NS. Dat kunnen seinhuiswachters, baanwerkers of treinmachinisten zijn. maar ook wachtenden voor overwegen of reizigers treinen. Vorig jaar deden zich zes ongevallen voor. waarbij vier personen werden gewond of aanzienlijke schade werd aangericht. r GAAT U NAAR DUTT5LAA'D Wegwerken en drukke wegen inoemaka'JTIE Drukte op Duitse wegen Duitse „Autobahnen" mogen dan snelle routes zijn voor vakantietoch- ten, er komen nog wel eens opstoppingen voor, vooral in de drukke weekends. Dit kaartje geeft de drukste punten aan en de plaatsen, waar werkzaamheden worden uitgevoerd. Dui delijk komt er uit naar voren, dat vooral de autowegen rond Frank fort. opstoppingen kun nen veroorzaken. Europa mag dan een hoog geciviliseerd werelddeel zijn. lang niet overal slaat de hy giëne in het buitenland op een zo hoog plan als thuis. Denk er bijvoorbeeld aan in zuidelijke streken geen water te drinken, maar landwijn. appelsap of bronwater uit een fles Het is niet de knoflook (zoals altijd wordt beweerd), die in Italië of Spanje inge wandsstoornissen veroorzaakt maar het water. Een paar andere tips: ga niet ineens te lang in de zon liggen (voor ouders: vergeet niet. dat ook het urenlang in de zon ravotten van kinderen in feite een overdadig zonne bad is). Zonnebrand is niet alleen pijnlijk, maar kan bo vendien bij ernstige vormen ook gevaarlijk zijn. Ook schaafwonden en sneetjes kunnen onnodig on gemak veroorzaken wanneer ze niet goed behandeld wor den. Meestal genezen ze van zelf, maar de kans op een verzwering is snel te voorko men door een druppeltje jo dium en een pleister. Een kleine verbanddoos is daarom altijd aan te bevelen. Zorg ervoor ook iets mee te nemen tegen muggebeten en bijen- en wespensteken. Veel valt ook te voorkomen door een spuitbus met een insectenbestrijdingsmiddel me te nemen. Pas echter op met het gebruik ervan in kleine ruimten en in ruimten waarin geslapen wordt. Neem dan liever muegenolie. Wie goed voorbereid wil gaan zeilen heeft aan Wind in de zeilen door G. Grell (uitga ve Zomer en Keuning, 6,50. 95 blz.) een handzame hand leiding. Verduidelijkt met tientallen tekeningen vertelt het alles wat een zeiler be hoort te weten om zonder brokken de plas op te gaan. En, tenslotte, wie plannen heeft voor een echte wandel tocht. moet zorgen voor een aantal paren goede sokken, liefst half wol zonder naden of stoppen. De vakautieganger kan voortaan uit twee vouwcara vans méér kiezen. Navigare Nederland bracht de Rolling Home (onder) uit en Ford bouwde van zijn Escort de auto-caravan Elba. De Rolling Home is een wagentje met een geheel sta len buizenchasis en een alu minium beplating. Deksel en neergeklapte zijkant vormen de bodem en het tcntgedeelte wordt wordt als een harmoni- ka opengeslagen. Inclusief bermkeuken kost de caravan ƒ2975. Een grote keuken kan men voor 525 bijkopen. De Elba, waarin drie perso nen kunnen slapen, is volle dig uitgerust met was-, kook- en opslagruimte. Het dak, dat naar opzij geopend kan wor den, is 1.90 meter hoog. De achterbank kan worden ver anderd in een 1.80 m lang dubbelbed. In Engeland kost de Elba 6700 gulden. Met de hond op vakantie? Denk er dan wel aan, dat daar papieren voor nodig zijn. Waar men ook naar toe gaal, bij terugkomst in Nederland zal men een geldig „certifi caat betreffènde, gezondheid en enting" moeten kunnen overleggen. Dit certificaat wordt afgegeven dóór de die renarts na inenting tegen hondsdolheid en gelegali seerd door de inspecteur van de veearlssnijkundige dienst, voor Zuid-Holland in Leiden (Terwee park 4, 01710-50421) en Rotterdam (Voorschoten laan 10, 010-122587). De eisen, die het buitenland stelt, zijn de volgende: Bel gië: vrije invoer; maar het is wel raadzaam een certificaat te hebben omdat bij kampe ren en bij invoer uit Duitsland en Frankrijk wordt vereist, West-Duitsland: certificaat Frankrijk: certificaat ver eist, Engeland: toestemming no dig van ministry of agricultu re; zes maanden quarantaine, Italië: certificaat vereist, Joegoslavië: gezond heidsverklaring vereist mag niet ouder zijn dan 15 dagen, Luxemburg: certificaat ver eist. Oostenrijk: vrije invoer. Zwitserland: certificaat in Frans, Duits of Engels vereist, Spanje: certificaat vereist. CCHEVENINGEN Een koor dat zes jaar bestaat is een piepjong koor! Niettemin maakte het kamer koor „Madrigal" uit Boekarest bij het optreden in de oude kerk van Sche- veningen een bijzonder volwassen in druk. Dirigent Marin Constantin, te vens de oprichter, heeft een koor op gebouwd dat aan de hoogste eisen kan voldoen. Eens te meer valt het te betreuren, dat dit Holland Festival concert niet beter bezocht werd. „Madrigal" komt voort uit de afde ling koordirectie van het conservato rium te Boekarest. Momentcel bestaat het koor uit ongeveer 40 le den en deze vocalisten hebben zich toegelegd op de renaissance mu ziek en op het repertoire staan dan ook werken van Monteverdi, da P?- lestrina, Gesualdo, Dowland e.a. Ook schenkt men aandacht aan eigen tijdse composities en in het bijzonder aan het werk van 20e-eeuwse Roe meense componisten. Het programma dat gisteravond in de sfeervolle Scheveningse kerk weerklonk en dat a.s. zondag in de Het Madrigaal-koor uit Boekarest, dat gisteravond in de Oude Kerk in Scheveningen een magistrale uitvoering gaf in het kader van het Holland Festival. Thomaskerk van Amsterdam her haald zal worden, werd geopend inet een superieure interpretatie van de Missa Brevis uit 1570 van da Pa- lestrina. Men hoorde voortreffelijk geschoolde stemmen, prachtig op el kaar afgestemd, helder als kristal en fonkelend als diamant. Een genot voor het oor deze zang, doch ook het oog werd verwend: de stijlvolle re- naissancecostuums (voor de pauze ge dragen) waren een lust om te zien. Wat jammer toch, dat niet meer koordirigenten en koorleden aan wezig waren. Een koor met een der gelijke aristocratie en distinctie, van zulk een perfectie en verfijning, zang van zulke klankschoonheid is zeer zeldzaam. Ieder jaar zingt dit koor op enige festivals en na de geraffi neerde weergave van bijv, „Matona mia cara" van Di Lasso kan men verheugd zijn, dat zij ook aan het Holland Festival deelnemen. Het is te verwachten, dat zij bij een even tueel volgend festival een groter aan deel zullen hebben. Het programma vermeldde meer deze vocale juwelen, o.a. 2 Chansons Byzantine en Scènes nocturnes van de 43-jarige Roemeense componist Vieru. Een werk dat na alle 16e en 17e eeuwse composities wonderwel in het geheel bleek te passen en dat de uitmuntende technische en muzikale kwaliteiten van dirigent en koorle den onderstreepte. Het publiek, w.o. wethouder Wilzen (die vrijwel alle Haagse festivalevenementen bij woonde) was terecht diep onder de indruk van deze zangavond op zulk een zeer hoog niveau. Bijzonder storend werkte het Sche veningse 7omeravondverkeer. Het commerciële element van de bad plaats overstemde luidruchtig het cul turele. Hedenavond werkt dit koor mede FINANCIEEL WEEKOVERZICHT De stemming op de effecten beurs is de laatste dagen wat vriendelijker geworden, al bleef de handel beperkt. Met belang stelling volgt men de ontwikke ling op de obligatiemarkt, omdat hier enige verbetering in het koerspeil is te constateren. Een daling van de rente zou niet al leen van betekenis voor vaste rentedragende stukken zijn, maar ook de basis kunnen leg gen voor een hogere waarde- i ring van de aandelen. Intussen is het nog niet zo ver. dat de ritseling in de rente van de laatste dagen de inzet genoemd mag worden van een definitieve dalende tendens in de rentevoet. Maar opmer aan Mozaris Krönungsmesse bij het concert van het Residentie Orkest in het Haagse Congresgebouw. Men ver- zuime deze gelegenheid niet! ADR. HAGER kelijk was wel de koersverbetering der jongste 7'/t pet. staatslening, die tijdelijk op 101'/« pet. kwam (uitgifte- koers 100 pet.). Wanneer men naar de oorzaken van de lichte koersverbetering zoekt, dan tast men nog in het vage. Sommi gen zeggen, dat de markt klaarge maakt wordt voor een nieuwe emissie van de Bank voor Ned. Ge meenten. anderen menen, dat de be perking van de buitenlandse uitzettin gen door de banken, waar men van een zeer hoge rente voor kortlopend geld kan profiteren, op aanwijzing van de Ned. Bank, van invloed op de obligatiemarkt is. Hoe dit overigens ook is, in ieder 1 geval is het duidelijk, dat met enige spanning de verdere ontwikkeling van de rente wordt gevolgd, welke van zulk een grote betekenis voor diverse sectoren van het economisch leven is. BOUW KLIMAAT Wij herinneren hier aan de resolu tie van de Nat. Woningraad aan de Tweede Kamer. waarin gezegd wordt, dat het huidige bouwklimaat ongunstig beïnvloed wordt, doordat maatregelen achterwege blijven, die het effect van de in 1969 opgetreden rentestijging van ongeveer 1 procent en de bouwkostenverhoging neutrali seren. hetgeen de realisatie van het bouwprogram voor het lopend jaar. althans voor 1970. in gevaar brengt. Het debat in de Tweede Kamer over de vrees, dat in 1969 de progno se van het aantal nieuw gebouwde huizen niet gehaald zal worden, heeft de afremming, o.a. door de du re rente, onder de aandacht ge bracht. Van de internationale aandelen was de laatste dagen vooral Konink lijke beter gestemd. De winst van Shell-Duitsland was blijkens de ge publiceerde cijfers, in het afgelopen jaar stukken beter en kwam op DM 64 miljoen tegen DM 26 in 1967. Na tuurlijk is deze dochteronderneming in Westduitsland slechts van beperk te bekentenis en heeft de Amerikaan se Shell Oil veel meer invloed op de winsten van de moedermaatschappij, maar de beurs leidt uit de gepubliceerde cijfers van de Duitse dochter der Kon. Shell af. dat het oliebedrijf zich gunstig blijft ontwik kelen. De koers der aand. Koninklij ke kwam van 177 op 182.70. dus een verbetering van ruim 37 punten. Ook Philips kwam beter voor de dag en herstelde zich van 63 tot 66. Een gunstige koersontwikke ling had gisteren Kon. Hoogovens, welk fonds de invloed onderging van het bericht, dat Hoogovens* Hoesch een definitieve aanvrage hebben inge diend voor een hoogovenbedrijf op de Maasvlakte. De koers verbeterde van 103.70 tot 107.50. K.L.M. was nog onrustig gestemd, maar kwam gisteren weer op 212 (v.w. 202). Het belangrijkste nieuws van de lokale markt was het bericht inzake een fusie tussen de verzekerings groep Delta met de Ned. Lloyd, welk feit goed geheim is gehouden. De nieuwe combinatie zal op het terrein van de schadeverzekeringen de tweede plaats in ons land innemen, als maatschappij van levensverzeke ring de derde plaats. Het totaal aan tal personeelsleden van de nieuwe combinatie Delta-Llovd zal circa 3800 bedragen Het ligt in dc bedoeling om de aandeelhouders Ned Lloyd te vragen hun stukken ir. te wisselen voor Del ta-aandelen. waarbij de naam van Delta gewiizigd za" worden in Del- ta-Lloyd. Voor elk aandeel Ned. Lloyd zal men twee aandelen Delta verkrijgen, ongetwijfeld een mooie aanbieding, welke trouwens geleid heeft tot e:i flinke koersstijging van aand. Ned. Lloyd Laatstgenoemde aandelen noteerden vóór het uitbren gen van het aanbod ƒ144 per ƒ20 nom.. terwijl gisteren de notering ge stegen was tot 161. dus een koers winst van 85 punten De aand. Delta waren iets lager genoteerd, omdat men enig aanbod van uit verwisseling komende aande len in de toekomst vreest Gezien de sterke fusiedrang in de verzekeringswereld zoekt de beurs naar nog resterende fusie-kandidaten, die er maar weinig meer zijn. Stad Rotterdam werd gekocht op hogere prijzen en hier was de koers verbetering van 740 tot 790 pet. Op de incourame markt werd Moira ge zocht tegen oplopende koersen, om dat men (K>k in dit concern nog een fusiekandidaat ziet Billiton M:i blijft actief bezig met het uitbreiden der belangen. Gemeld word de o* «rnamf van de aandelen De Vries Rnbbé en Co te Gorinchem. een constructiebedrijf van bruggen, kranen e.d. De koers van de aand. Billiton Mij rubriek II verbeterde van ƒ164 tot f 173 40 DE Tweede Kamer is deze week op reces gegaan. De parlementariërs hebben hun vakantie dan ook wel verdiend. Als werklust de maatstaf is voor beoordeling van het parlement, dan heeft Nederland een goed parle ment. Vorig jaar waren er 63 plenaire vergaderingen, dit jaar 75. Trou wens, op alle gebied was er een verhevigde activiteit. (Het aantal mondelinge vragen steeg van 11 naar 28. schriftelijke vragen van 794 naar 907. In dit verband is de vraag van de liberaal Joekes wel de moeite waard wat de beant woording van al die schriftelijke vragen het Rijk nu eigenlijk kost. De indruk bestaat namelijk dat veel vragen voorkomen zouden kunnen worden door er een tele foontje aan de betrokken minister aan te wagen. Tot vorige week waren er 3.560 pagina's Handelingen volgeschre ven. Er zullen er nog wel een paar honderd bijkomen. Vorig jaar 2.882. Kamervoorzitter Van Thiel trok de conclusie, dat dat een veelzeggend cijfer was. Honderd vijftig Kamer leden hadden het gepresteerd bijna 1.000 pagina's meer vol te spreken dan verleden jaar. Er werden 294 wetten afgehan deld tegen 262 in 1968. Er waren 30 regeringsverklaringen, nota's en brieven, in 1968 23. Interpellaties waren erg ln trek: 11 tegen 3. En dat de Kamerleden een ruim ge bruik weten te maken van de me thode van informaties via hearings te verzamelen, staat ook vast. Ze- t'en hearings zph gebonden >n sep tember staan er nog vier op de agenda. KIJKEN Als voorzitter Van Thiel zijn zin krijgt, zullen steeds meer be langstellenden al dat fraais mogen aanhoren en zien. Meer luidspre kers in het Kamergebouw, hij denkt zelfs aan een gesloten tele visiecircuit. Trouwens, de behui zing van het parlement baart nog steeds zorgen. Binnenkort komen Binnenhof 5 en 6. tot nu toe in gebruik bij Binnenlandse Zaken voor de Kamer beschikbaar terwijl nog steeds met gretige blik naar Binnenhof 7. de Raad van State, gekeken wordt. Maar het blijft be- heloen. Er zal vast geen parlement in de wereld te vinden zijn dat zo slecht behuisd is als het Nederlandse. Een Brits conservatief Lagerhuislid stelde zich zelfs niet meer beschik baar voor herverkiezing, omdat hij meende onvoldoende in staat te 'ün riin functie naar behoren uit ♦e ne'°neh. En dat had vooral met iizing te maken. Nu B'nnenhof 5 en 6. straks mis schien 7. Zou het zo gek zijn dat men er eens over ging denkPn een groot, modern gebouw neer te zet- *en ln de naaste omgeving van het Binnenhof, het Malieveld bijvoor beeld. Een ondergrondse verbin ding. een soort horizontale pater noster. zou de Kamerleden in vrij korte tijd naar hun werkvertrek ken daar kunnen brengen, terwijl het historische asnect behouden I blijft: de vergaderzaal blijft op het het Binnenhof. Als er zo'n gebouw zou zijn, moet men er natuurlijk wel van uitgaan dat Kamerleden alle beschikbare tijd aan het Kamerlid maatschap geven. Wat dat betreft is de lijst van nevenfuncties van KVP-fractieledcn een openbaring. Weliswaar valt het aantal commis sariaten mee (23 op 39 fractiele den). maar het is toch wel goed te vermelden dut diezelfde 39 meer dan 220 nevenfuncties hebben. Er zijn veel niet-gehonoreerde bij, maar betaald of niet, het kost tijd. Of zou Schmelzer wanneer hij een advies uitbrengt aan Verolme of aan de bankier Van Lanschot of zelfs maar een incidenteel advies hoe zouden die eigenlijk betaald worden? dit losjes en pasklaar uit de mouw kunnen schudden? HUN DREES DE LAATSTE Kamerweek was nog vol politiek gewoel. Eerst de Indonesië-nota met veel gekib bel of Den Uyl al of niet een motie mocht indienen. Marcus Bakker had wel gelijk toen hij zich ergerde aan het onvermogen van vooral de socialistische oppositie een behoor lijk politiek debat te voeren over een brandend politiek probleem. Met al dat gevraag om nadere on derzoeken schiet je niets op, was zijn mening, het leidt de aandacht alleen maar af van wat werkelijk relevant is. Iedere politicus moet in staat ge acht worden aan de hand van hem bekende feiten een conclusie te trekken. Hij had het al gedaan: het was toch hun Drees? Mogelijk is dal juist de achtergrond van het geroep om een nader onderzoek. Waarmee natuurlijk niet gezegd wil zijn dal niet bijna alle partijen boter op hun hoofd hebben. Voordat minister Schut zich stort in het begrotingsgesprek met colle ga Witteveen. kreeg hij nog eens te maken met de periodieke kritiek waarop de PvdA het patent schijnt te hebben. Het was voor de liberaal Wiegel, die zich terecht soms wei nig aantrekt van wat parlementair sebruik heet. aanleiding minister Schut te vragen of het reeds jaren durende gezeur en gezanik van de PvdA over de huurliberalisatie hem zo langzamerhand niet uit de keel begint te hangen. Vooral waar excessieve huurverhogingen nooit aangetoond zijn. Kamervoorzitter Van Thiel maakte bezwaar tegen „gezeur en gezanik". Minister Schut merkte fijntjes op dat hij bang was dat de heer Wiegel het ene kwaad met het andere wilde bestrijden. SIMPLISTISCH Minister Schut ontdekte trou wens de blanke pit in het ruwe bolster van opponent Van den Doe'. Hij ging niet in op diens op merkingen over bestuurlijk onver mogen en rechts dogmatisme en zijn zinspelingen op een naderend afscheid. Hij zei alleen dat de heer Van den Doel het hem zo vlak voor het reces niet al te moeilijk wilde maken. Verder dat Van den Doel wel eens de neiging had de zaken te simDlistisch te benaderen, hetgeen natuurlijk uit propagandistische overwegingen wel aardig was, maar toch niet voldoende om een zo moeilijke en complexe materie als volkshuisvesting dichter bij een oplossing te brengen. C. van der Wild Toestel neergestort: ze> en mensen gedood PAU Tijdens de militaire kam pioenschappen parachutespringen is gisteren op het vliegveld van de Zuidfranse plaats Pau een vliegtuig van het Franse leger kort na de start neergestort Zeven mensen veronge lukten. GUNSTIG Overzeese Gas heeft medegedeeld dat de bedrijven in Peru niet genaast zijn. terwijl de gang van zaken in dat land voor de Ogem gunstig lopen. Trouwers de belangen ginds verte genwoordigen slechts 8 procent van het totale concern-vermogen. De koers ''er aand OGEM verbeter de aanmertelijk en kwam van ƒ85 op ƒ90. ftoomspinneri' „Twenthe" welke onderneming na diverse divi- dendloze jaren over 1968 een winst uitkering van 4 procent leverde, heeft medegedeeld dat de gang van zaken in h-1 lopend iaar gunstiger is dan vorig jaar. Het winstsaldo over de eerste 20 weken is hoger dar over heel 1^68 de geldomzet steeg ln die periode met 31 procent. De koers van dit fonds verbeterde van 70 tot 74 pet. Belangrijk is. dat de textiel- vooruitzichten de laatste tijd niet meer zo somber zijn als ze eerst wa ren. De vraag naar textielgoederen is toegenomen in Europa en volgens dr. Kroese, de bekende directeur van Nij- verdal-Ten Gate, belooft 1969 een re delijk gunstie text'eljaar te worden Op de beurs doet men het overigens nog voorzichtig aan mei textielaande- len. vanwege de grote inzinking in de vorige jaren door overproduktie en concurrentie Nijverdal-Ten Cate. vroeger "en A-l fonds, noteert nog maar 86 DCt Van der Grinten komt met een con verteerbare obligatielening Reeds is medegedeeld dat de omzet in het bedrijf in de eerste helft van dit jaar een kwart hoger ligt dan v.j. De di rectie verwacht een voortzetting in de groei en winst De koers van dit aandeel was gisteren ƒ282 legen v.w. 278. DEN HAAG In de Nederlandse Staatscourant van 4 juli is gepubli ceerd de prijzenbeschikking suiker en suikerhoudende goederen. Deze beschikking houdt in dat de prijzen van suiker en suikerhoudende goeder ren met ingang van 7 juli a.s. ver» minderd moeten worden met het be drag waarmee de terzake verschul digde suikeraccijns en de daarover geheven belasting, met ingang van 7 juli 1969 is verlaagd. Voor de suiker houdt dit in dat de maximaal toelaatbare consumenten prijs omlaag gaat van 1,33 tot 1.17 per kilogram. KAAP KENNEDY Bonny, de aap. die vorige week zater dag in een baan om de aarde is gebracht om de gevolgen van langdurige gewichtloos heid te onderzoeken, toont een dalende belangstelling voor de geheugentests, die men voor hem heeft uitgedacht. Gevoe lige instrumenten, die aan de kop. het hart en de spieren van het aapje zijn bevestigd, hebben dit laten weten. Hoewel de lichaamsconditie van Bonny. volgens de experts, nog uitstekend is, vinden ze wél. dat hij niet meer zo actief is als direct na de lancering. Daardoor krijgt hij ook minder voedseltabletten: hij voelt er kennelijk weinig meer voor zo veel handelingen te verrichten voor één tabletje...

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9