Leeftijden van Laura-rijders variëren van 10 tot 70 jaar WEEKAGENDA Brug toch te hoog Geslaagden van Chr. Kweekschool Leiden In Jeugdvakantiedorp kunnen kinderen zich uitleven Fietsen onder ideale omstandigheden Promoties in Leiden UNIEK VOOR LEIDEN JIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 3 JULI 1969 (Van onze correspondent) ALPHEN Het bestuur van de Laura zou niet recht propaganda kunnen maken met de slogan: de Laura voor heel het gezin. Want het komt voor. dat door bestuursleden heel kleine peuters in de auto mee genomen worden, die dan rustig liggen te slapen als pa of ma controle werkzaamheden verricht. En wat het meerijden op de fiets betreft: tussen de jongste en de oudste deelneemster is een leeftijdsverschil van zestig jaar. De jongste is het tienjarige Alphense meisje Anja Rood. die onder de hoede van haar moeder, die ook voor het eerst van de partij is. dagelijks tachtig kilometer peddelt. En de oudste is de zeventigjarige mevrouw Bij de Vaate uit Dedemsvaart, reeds tal van jaren van de partij. Ook zij doet het nog prima en mevrouw Van Beek. ook niet zo heel jong meer, fietst trouw aan haar zijde. Als je die samenwerking ziet. zo als gisteren, toen men een groot deel van het parcours een vrij ste vige tegenwind had, dan denk je: in die Laura is toch een prachtig ge voel van saamhorigheid. Voor de rijders van de grote af stand was het gisteren een zware dag. Want men rijdt wel 4 x 120 km. maar de kilometers variëren toch wel op de verschillende dagen. Gisteren heeft men er beslist wel 140 gereden. Het was een fantas tische tocht, door het mooie Gooi, dat men bereikte via Nieuwkoop, Wilnis. Vinkeveen, Baambrugge. Abcoude en Driemond-Amsterdam. Afgezien van het feit, dat de wei landen toch wel dringend wat regen nodig hadden, was ook het polder landschap boeiend en de wegen zijn bijzonder goed, met uitzondering van de dorpskernen, waar het nog wel eens wil hobbelen. Uit Alphen In Vinkeveen was de eerste stem pelpost. Hier zagen we tal van goe de bekenden. De heer en mevrouw Verhagen uit de Oranjestraat zijn ook weer van de partij, resp. voor de tiende en elfde maal. Het is voor hen steeds weer een hooggewaar deerde vakantieweek en het kost hen geen inspanning, al zijn ze ook de vijf kruisjes al gepasseerd. We zagen mevrouw Mol-van Rijn, ook een vaste klant en in haar gezel schap was ook mevrouw Vis uit de Raadhuisstraat, die dit jaar voor het eerst meedoet en enthousiast ras. Dat zijn dan mensen uit Alphen aan den Rijn. maar er zijn ook uit tal van andere gemeenten dames. i>- .in- ..illiiiljillti .mill lm. Voor de soep in Kockengen wil den vele Laurianen graag even afstappen. die de huiselijke beslommeringen een week laten rusten om er op deze manier eens echt uit te znij. Het was in Abcoude dat we voor de spoorwegovergang moesten wachten, waar ook een niet zo jonge vrouwelijke Lauriaan stond. Op on ze opmerking dat de rituitzetting nu niet zo voortreffelijk aangegeven was, repliceerde ze: voor mij geen moeite: ik kom uit deze omgeving. Deze deelneemster woonde in Ou derkerk aan de Amstel. Dat is nu niet bepaald naast de Alphense deur. maar ze komen van nog veel verder weg. Verkeerd gereden Wat de ritkaarten betreft, men moest echt wel een beetje kaart kunnen lezen. Vooral door Weesp en Muiden was het niet altijd een voudig, werd nog wel eens verkeerd gereden en zo zijn er ook nog wel onnodige kilometers gemaakt Zo maakten we het mee. dat na de tweede controle, die in Muider- bei-g was, waarna men naar het vestingstadje Naarden moest, en kele Laurianen op een bepaald punt linksaf gingen, waar ze rechtdoor moesten. Ze waren al een eind op weg naar de Flevopolder. toen ze hun dwaling opmerkten, omdat men maar niets anders zag dan eindeloze verten. Om nog even op die controlepost in Muiderberg terug te komen, deze was dicht bij het IJsselmeer. Lauri anen zijn altijd van alle gemakken voorzien en zo hadden velen al gauw de zwemkleding aan om daar een duik te nemen. Ook op andere delen van de tocht heeft men naar hartelust gezwommen, vooral ook bij de tachtig kilometer rijders, die tijd genoeg hadden. Bepaald heet was het overigens niet op deze dag; echt lekker fiets weer. Pas ver na de middag kwam Leerlingen van de Ichthusschool als deelnemers aan de Laura fietsend langs de Vecht. de zon er goed aan te pas. Verschei dene Laurarijders herinneren zich geen vierdaagse waarbij het weer zo uitermate gunstig was. De gemeente Alphen aan den Rijn geeft altijd nog extra vakantie aan personeel dat de Laura meerijdt, n.l. drie dagen. Dus het kost het ge- meentepersoneel maar één snipper dag. Leider van de twaalf man/ vrouw sterke ploeg is bode Dem- mendaal van het raadhuis, die voor de derde maal. met veel genoegen, meedoet. Voor de mensen was het ook gisteren weer een ge makkelijke dag. Slechts voor enkele lichte gevallen moest men in actie komen. De rijwiel-reparatiewagen had hei drukker. Reeds spoedig na de start zag men fietsen op de kop staan. Het kon nog erger. Wim Dijkman, die we reeds eerder deze week noemden, laat zijn fiets bij zijn ouders staan. Gistermorgen bracht zijn vrouw hem met de auto. Toen ze huiswaarts reed. gaf zij met haar auto op het kruispunt Van Boetze- laerstraatBloemhofstraat geen voorrang aan een andere auto. De auto van onze fotograaf sloeg over de kop. kwam in een voortuin te recht en werd „total loss". Mevrouw Dijkman kwam met de schrik vrij en haar man heeft de tweede dag dan ook normaal mee kunnen rijden. Het is toch maar een prestatie, niet alleen door te fietsen, maar ook om al die dagen af te staan voor bestuurs- en controlezaken, zoals het echtpaar Groenhart, dok ter en mevrouw Van der Steen, de families Dirkzwager en Koren, de heer P van Heyningen en echtge note; misschien zijn er nog meer. Aan traktaties ontbrak het ook gis teren niet; men kreeg Erukaas. Ca- liforniasoep en yoghurt met vruch tensiroop van de Ned. Zuivelbond. Al deze gestes werden zeer op prijs gesteld en droegen ook weer bij aan de voortreffelijke sfeer op deze tweede Lauradag. „Vertellen kan je het niet: je moet het zelf meema ken!" zei de heer Groenhart. Zo is het ook! We herinneren er nog aan dat de intocht van de Laura-rijders mor genmiddag om 4 uur begint bij Avifauna. LEIDEN De heer J. W. M. Osse, geboren te 's-Gravenhage en wonen de te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld ..Functional morpho logy of the head of the perch (perca fluviatilis L.): an electromyographic study). De promotor was prof. dr. D. J. Kuenen. De heer P. van Schilfgaarde gebo ren te 's-Gravenhage en wonend te Capelle aan de IJssel is gepromo veerd lot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Teorekening van rechts handelingen (opmerkingen over het partij-zijn bij een contract in verte genwoordigingsverhoudingen)". De promotor was prof. dr. H. Drion. De heer F. C. Fischer, geboren te Leiden en wonend te Amsterdam, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld „Pyridineboronzuren". De promotor was prof. dr. E. Havinga. LEIDEN Dat men zich wel eens kan verkijken op de hoogte van Leidse bruggen ondervond gistermiddag een chauffeur van het internationaal transportbedrijf van C. P. de Groot uit Voorscho ten. Bij een poging zijn vracht auto, waarachter een oplegger met een dragline, over de Groenebrug aan het Steenschuur te krijgen, strandde hij, omdat de oplegger met de onderkant vastliep op het hoogste punt van de brug. Er was in het hele gevaarte geen beweging meer te krijgen en ook toen de dragline op de oplegger naar achteren werd verplaatst, had dit geen resultaat. Teneinde raad werden de puinruimei-s van De Bolster te hulp geroepen, die bezig waren met de sloop van de brand weergarage aan de Garenmark't. Ze kwamen met een vrachtauo volgeladen met puin. maakte deze aan de achterkantt van de oplegger vast en trokken het hele gevaarte weer terug het Steenschuur op. Via Steenschuur en Korevaarstraat kon het transport verder gaan. Vi'rViiiisclic examens LEIDEN Rijksuniversiteit: doet ex Ncd recht. A W Kist (Oegstgeest). A S Rueb (Rhedeni, CJP van Baas- bank (Haarlem). J Wisse (Leiden), mej M I v Dobben de Bruyn (Hazers- woude): semi-artsex: mej D M Duk- kers van Emden (A"dam>, mej M I Kooien (Nootdorp), mej E C M Plag «Den Haag), W L van Heijningen (Lei den), G J C M van Lieshout (R'dam), J A Lubbers (Breda). P A M Mas- sizzo (Wassenaar): artsex: J A v d Does (Arnhem), J D M Feuth (R'dam), J A M Fliescher (Bergen op Zoom),' G Ch J M M Legein (Leiden). Kandidaatsexamen II: geslaagd: mej E D Blok (Den Haag), mej J N van Doorn «Den Haag), mevr M L Visser van Heek (Den Haag), mej M J Herfst (Leiden), mej M E Klupstecn (Lei den). mej M G Ch L Lie Hon Fong (Leiden), mej M V Radmaker (Schie dam), mej C A Roeterink (Bloemen- daal), mej M L Ch Schieman cum laude (Leiderdorp), mej M L Wes- tedt (Hilversum), R H J ten Berge (Den Haag). P W Briët (Deventer). E Bruijnsteen «Den Haag), F P Bueno de Mesquita «Leiden), R C M Car- pentier «R'dam), A A Fortuin (Den Haag). C Th Herweijer (R'dam), B A M Kauer «Den Haag), M E Krol «Voorburg), J L M van Pelt (Den Haag), G C van der Plas (Leiden). P L van der Plas (Katwijk aan Zee), C van Rees (Sliedrecht), H J van der Rhee (Bilthoven), H Rijckborst (Rijs wijk), JAW Schepman (Leidschen- dam), S V Sleeswijk Visser (Den Haag), P P Taverne (Den Haag). J P Terwiel (Den Haag), R F A Thijssen Wassenaar". R H A Tjong Ayong «Leiden». R Vriesendorp «Arnhem1, A Th M van der Zon (Leiden), P van Zonneveld (Leiden). J van Zwie- ten «Den Haag), K J van Zwieten «.Alphen aan de Rijn). Herv. Gemeente Leiden beroept LEIDEN De Hervormde Ge meente heeft in de vacature-ds. L. Kievit een beroep uitgebracht op ds. G. C. Post te Hardinxveld-Giessen- dam. Ds. Post is 35 jaar oud. Hij werd kandidaat in 1960 en in dat zelfde jaar deed hij zijn intrede als predikant te Brandwijk; sinds 1965 staat hij in zijn huidge Gemeente. DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracbt 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710-33078 600 modellen - uniek ln de kastenwereld Haarlem Den Haag Leiden Donderdag 3 juli Kantine Royal McBee. 8 uur: contact bijeenkomst De Natuurvriend. KATWIJK AAN ZEE - Triumfatorkerk. 8 uur: Jan Welmers. orgel en Lize Schoo, sopraan. Vrijdag 4 Juli Pletcrskerkpleln (bij ongunstig weer Stadsgehoorzaal), half 2 tot 3 uur: demon stratie volksdansgroepen. Stadsgehoorzaal, kwart over 8: uitvoe ringen volksdansgroepen KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. 8 uur: concert Jubilate met Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Zaterdag 5 juli Stadsgehoorzaal, gehele dag: volksdan sen; 8 uur *s avonds: officiële voorstel ling volksdansgroepen. Zondag 6 Juli Stadsgehoorzaal. 10 tot 4 uur: volksdan sen. Vijf-Melhal. 8 uur: volksdansgroepen Is raëli en Nitsanim. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen. Apotheek van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 lot 3 u., zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. Films CAMERA: Jerry Lee Lewis, al., dag.. 2.30, 7 en 9.15 uur. zon. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur, vr. en zat.nacht: 23.30 uur: De amoureuze avonturen van Moll Flanders. 18 jaar. LIDO: Commando's. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Bullitt, 18 jaar. dag. 2.30, 7. en 9.15 uur, zon. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Terzake, schatjc. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9 15 uur. zon. 2.30 4 45, 7 en 8.15 uur. TRIANON: Oliver, a.l. dag. 2 en 8 uur. ion. 2. 5 en 8 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 n. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabe- thziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden-Zuid-West. secretariaat Jacques Urlusplantsoen 83: voor hulp verlening; teief. 24101 bij geen gehoor telef. 20460; voor informatie: telef 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, tb en 2e dagelijks 10.30-11.30. 14.30 16 en 19-20 uur. Voor patiënten in klasse 1 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.13-19. dinsdag 13-14, zaterdag 15-16, zondag alge meen christelijke en nationale feestdagen 14.30-16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur. zondag 15.30-17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14-16.30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klasse-patiënten dagelijks van zeven tot acht. f Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u-: derde kl 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelllks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot halv 7. NOORDWIJK - Sole Milo klasse-pa- tiënlen dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospittum. longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 lol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en thc-afde!ing kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werdkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo- TENTOONSTELLINGEN Heempark. Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8-5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag «schilderijen en tekeningen uit de laren 1917-1969). van 7 Junl-13 juli. dagel. van in-17 uur. zondag van 13-17 uur Galerie Van der Vliet Botermarkt 3. 5 juli tot 28 augustus: zomerexposltle schil derijen. grafiek, mozaïeken en pltstleken van Grans de Haas. lyd de Jonge van Zwijnsbergen en Cerrit Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR Kunstzaal Heuff' 28 Juni t.m. 23 juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas. maandag t.m zaterdag van 10 tot 5 uuur. dinsdagavond van 8—10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. Jan C Vonk. Alphen Rijn: Zita Zui dervaart. Leiderdorp. Klas 4D: Jacob H Berkheij. Kat wijk Zee. Anne E v Driest. Oegst geest: Bob M Gorlee. Leiden: Piet er Hemerik, Leiden; Frans v Heusden, Woubrugge: Tom v Houten. Leiden; Jannie K de Jong. Noordwijk: Maria W de Jong. Katwijk/Zee; Willy M E Kepel. Leiden; Lucie Kikkert, Leiden; Theodorus D J Klein, Leiden; Corne- lis v Kralingen, Leiden: Hendrik Kreu. len. Leiden: Catharina Los, Oegst geest; Robert Mooten. Leiden: Tjom- me v Norden, Leiden; Aöriana v d Plas. Katwijk Zee: Jacoba Speelman, Nw-Vennep: Jan Verra. Oegstgeest. Klas 4E: Annie J M Beenhakker. Leiden: Willem F Buys. Leiden: Ja cob J Dee, Leiden: Henriette M C v Donkelaar. Sasscnheim: Jan Gulde- mond. Alphen Rijn; Wilhelmina Halm. Alphen Rijn: Marja v d Kwaak, Sas- senheim; Anthony Leune, Leiderdorp: Evert J Loen. Leidschendam: Margot A Mekkers. Voorburg; Joost Minnaa/'i, Bodegraven; Lamberta E J A Moeli- ker. Leiden: Arie v d Niet, Noordwijk: Willem Nijenhuis, Leiden: Jomieke E Papendrecht. Sassenheim: Jacob v d Plas. Katwijk Zee: Maartje Raaphorst. Leiden: Gerrit J van 't Riet, Wasse naar; Leendert J Schuurman, Nieuw koop; Mark B Smits. Noord wij ker- hout; Grietje R Snel. Hillegom; Cor- nelis Tijben, Katwijk; Maasje W C de Vries, Noord wijk/Zee; Mathilda Zie- rikzee. Leiden. Afgewezen 3. Films voor jeugd in olkenkundc LEIDEN In het Rijksmuseum voor Volkenkunde worden tot half augustus deze en komende maand op dinsdag-, woensdag- en don derdagmiddag vakantiefilms ver toond voor de jeugd. De voor stellingen worden gehouden in de aula van het museum aan de Steenstraat en beginnen om 3 uur. LEIDEN Aan de Chr. Kweek school slaagden: klas 4A: Johannes H v Bemmel. Leiden: Jakobus W Berg man. Katwijk/Zee; Anthoni Bloemen- daal. Leiderdorp: Maria C Bos. Lei den: Albertus B Brouwer Katwijk/ Zee: Jan Ch de Graaff. Leiden; Leo Groenewegen. Leiden: Rinkje Y Jager 's-Gravenhage: Marijke Labordus, Lei den; Marinus A C Lindhout. Voor burg; Jacobus P v Roon, Katwijk/Zee: Anne R Roosing, Leiden: Hendncus J Salman. Noordwijk: Petronella v d Schinkel. Voorschoten: Thies J Slcots. Katwijk Zee: Gerrit Steenwijk. Abbe- nes: Catharina Teeuwen. Leiderdorp- Petrus L Tibboel. Lisse. Cornelia J Woltjer. Leiden. Klas 4B: Justus J de Best. Oegst geest: Hendrika J Bokhorst. Nw-Ven- nep: Alida Brands. Oegstgeest: Bau- ke J Couperus. Woubrugge: Fernand G Crama. Noordwijk: Dirk Erades. Leiden; Cornelis P Habraken. Leiden, Coenraad L Helmich. Leiden. Franklin R Jacques. Leiden: Rinske Koolstra. Sassenheim: Paul Kooreman. Noord wijk Zee; Jaap Kramers. Voorschoten; Johanna M W Kroon. Boskoop: Leo nard W Kuit. Oegstgeest: Marianne W Lambinon, Leiden: Hendrikus A v d Linden, Noordwijk-Zee: Cornelia S W Mieog. Oegstgeest: Teuntje W Nell, De Kaag: Adriana H den Ouden. Al phen/Rijn: Chrisitiaan J Peets'old, Lei den: Hendrika de Ruiter, Abbenes: Anthonic S Schalkers, Zoeterwoude: Henri D P Stolp. Leiden: Wilhelmus Tielenburg. Leiden; Pieter Timmers. Nw-Vennep: Johan P C Vogel. Bos koop. Klas 4C: Johannes Boon. Wasse naar: Abraham de Bres. Voorschoten: Catharina Durieux. Katwijk 'Rijn: Ja coba P Dijkdrent. Katwijk/Zee: Yvon ne M v Eijbergen. Katwijk; Elisabeth J Glasbergen. Rijnsburg; Arie H Gouw. Leiden; Karin Heinrich, Leiden; Jo hanna W Heijmans, Voorschoten: Loui sa E de Jong, Katwijk/Zee; Cornelis Keizer. Alphen/Riin: Leendert D v Klaveren. Wassenaar: Dirk J Kolden- hof. Leiden; Nico Labordus. Leiden; Nicolaas Nieuwenhuysen. Zoetermeer: Dirk L Oudijk, Alphen Rijn: Wouier A Philippo. Lisse: Ton aA Reijerkerk. Lisse: Teunis J Sleeking. Wassenaar: Deliana A K Verlaan. Zoetermeer: Willem P Vochteloo, Aarlanderveen: (Van een verslaggeefster) LEIDEN Als je nog op de lagere school zit, heb je nu voor een week of zes vakantie. En als je van het jaar niet naar Torre- molinos gaat of pas volgende week kan je je natuurlijk best eens vervelen. Daarom heeft de Leidse Jeugd Aktie het Jeu.gd- vakantiedorp geopend, tvaar je weer zes weken lang, van maan dag tot en met vrijdag tussen tien en vier uur, terecht kan. Voor een gulden (per halve dag twee kwartjes) mag je het dorp in, rechts van het zwembad De Vliet aan de Voorschoterweg, achter de bosjes. De „douanier" van het dorp telde gisteren 60 kinderen, en op de eerste dag zelfs 100 meer. Ben je de grens over, dan mag je het verder zelf uitzoeken. Rond het dorpsplein staan de tentvormige huisjes waar je kan kleien, timme ren. verven, plakken. In de keuken wordt de limonade gemaakt en zijn de meisjes hard aan het werk om aan de vraag naar poffertjes te vol doen. Zelfs de voetballers die giste ren in de felle zon nog verwoed ach ter de bal renden onderbraken hun spel ervoor. Er worden trouwens nog veel meer sporten gedaan (zie foto: balwerpen). Primeur Van alle activteten in het dorp brengt de „Jeugödorper Koerier" verslag uit. Zo maakt het blad. dat vandaag voor het eerst zal ver schijnen, melding van een ongeval op het dorpsplein: „Dinsdag heeft een jongen omstreeks twee uur zijn arm zó geschaafd, zodat hij in de keuken verbonden moest worden. Direct nadat hij was verbonden, kon hij weer gaan spelen". Ook nationaal nieuws bereikt de kolommen van de Koerier. Het blad heeft zelfs een wereldprimeur in het „Nieuws van hogerhand'1. Prin ses Irene verwacht haar eerste DOCHTERTJE. (En verder:) 28 Juni kwam prinses Irene uit Spanje te rug. Iedereen dacht dat ze in Spanje bleef totdat ze het kindje kreeg. Wij gunnen het haar van harte. Want ze wenste al lang elk jaar maar weer een kindje". De krant, op 3 schrijf machines door de redacteuren ge schreven zal met vloeistofstencils worden vermenigvuldigd en waar schijnlijk ook worden aangeboden aan de burgemeester. Hij is voor een statiebezoek uitgenodigd. De dagelijkse leiding is in handen van de Leidse clubhuizen; het Leids Volkshuis neemt de eerste twee we ken voor zijn rekening. Op vrijdag 8 augustus zal hel dorp worden ge sloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3