Intern. Olympisch Comité werd deze week 75 jaar DAF55 snel, ruim, comfortabel Okker balanceerde op rand van de afgrond Zwembad en sporthal in Melick onder één dak Sijbrands liep puntje uit op Rus Andreiko Zeilers konden hun positie consolideren De Haagse schaakdagen gaan dit jaar niet door Agostini snel bij training TT Hans Posthumus naar Wageningen Uniek voor Nederland: Franse sprinters waren sterker VOPS-wedstrijden nu in Voorburg: GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST Vijfde nederlaag in successie van Berlin Bears Sterk rennersveld bij provinciaal kampioenschap Sportprogramma De Zijl won, maar overtuigde niet WEGENS VERHUIZING NEDERLANDEN 'lEbWE LEIDSE COURANT a 17 VRIJDAG 27 JUNI 1W* Slotfeest van het voetbalseizoen met de be kerfinale in Sleeuwijk tussen SHO en IJsselmeervogels. Het is voorlopig het laatste feest van de zaterdagvoetballers en het is te hopen dat iedereen die maar Iets met het zaterdagvoetbal van doen heeft de weg naar Sleeuwijk weet te vinden. Afgaande op de ervaringen bij de beslissende kampioenswedstrijd WOG Spakenburg zaterdag in Har derwijk zijn we wat somber gestemd. Er is b.v. een klein aantal officials dat geen topper wil missen en als het enigszins te plooien is overal acte de presence geeft. Daarnaast zijn er helaas velen die je behoudens bij hun eigen club nooit ont moet. Morgen in Sleeuwijk zouden we bij het slotfeest van de zaterdagv'oetballers het gehele sectiebestuur moeten zien, be houdens natuurlijk zij die met vacantie zijn of anderszins wettelijk verhinderd zijn. En voorts natuurlijk alle leden van allerhande commissies, zoals bonds- afgevaardigden, districtsbesturders van West en Zuid, leden van de keuze commissies uit die disctricten, ver- tegenwoordlgers van het zaterdagvoet bal uit de afdelingen en vul maar aan. Bij dat slotfeest zijn alle za terdag-officials aan hun stand verplicht indien enigszins mogelijk aanwezig te zijn. Overigens is het eervol dat voor de eerste keer in de geschiedenis de bondsvoorzitter zelf de beker komt uit reiken In de persoon van de heer W. Meuleman. Mrer publiciteit MEDE door de op komst zijnde eerste klas gaat het zaterdagvoetbal steeds meer belangstelling krijgen van de publiciteitsmedia. Het Veluws Dag blad gaf b.v. vorige week een extra edi tie uit bij de wedstrijd WOG Spaken burg. Daarin stond een Interview met Herman Kuiphof die vroeger zelf in DEV- JO en JAC heeft gespeeld en het laatste seizoen een handjevol wedstrijden van het zaterdagvoetbal heeft gezien om commentaar te geven bij flitsen in Scala. In dat Interview doet de TV-commentator enkele rake maar ook enkele wonderlijke uitspraken. Zo deze: „Het zaterdagvoetbal moet I zich nog meer moderniseren. Geen elf talcommissies meer b.v. in de vereniging. Daarnaast zijn de accommodaties voor het publiek niet al te best zoals bij WOG en -•et er meer met rugnummers worden gespeeid." Eng I Het Is duidelijk dat KuiphoFs blik op het zaterdagvoetbal nog maar bijzonder eng la. want om technische redenen kan hij slechts clubs zien uit de directe om geving van Bussum. Zou hl] eens meer in de omgeving van Leiden, Den Haag of Rottordam komen, hij zou op Excelsior M na elke club met rugnummers zien, kwam bij vele 2de klassers een fraaie overdekte tribune tegen. Bovendien zou I hij dan ook niet meer opmerken: „Weet I 'je wat me opvalt, dat ze in het zaterdag- voetbal zo bang zijn om kort te spelen. De spelopbouw moet regelmatiger wor- den." Het zou toch aanbevelenswaard zijn dat de NTS met de camera eens wat meer in het Westen kwam... ASSEN Een druilerige motregen, die urenlang van geen wijken wist, heeft de tweede trainingsdag van de Asser TT beheerst. Vooral in de lich tere klassen stonden de renners bij hun pogen, de tijden van woensdag scherper te stellen, vrijwel voor een hopeloze opgave. Slechts de Spaanse Ossa-renner Santiago Herrero en de Italiaan Sil vio Grassetti met zijn Jamaha «agen kans hun postie in de kwartliterklas- se duidelijk te verbeteren. Pas toen laat in de middag de regen ophield gingen de tijden over de gehele linie omlaag. Overeenkomstig de verwachting verdreef de Italiaan Giacomo Agosti ni zonder veel moeite de Britse Ja- maha-renner Rodney Gould in de 350 cc klasse van de eerste plaats. De veelvoudige wereldkampioen in de twee zwaarste klassen raasde in zijn voorlaatste ronde in drie minuten 15 seconden met zijn vuurrode driecilin der MV Agusta over het bochtige 7704,4 meter lange circuit in de Drentse heide Met een indrukwek kend gemiddelde van 142,234 kilome ter per uur staat hij veruit aan de kop. Een verontrustende gedachte voor de concurrenten is voorts dat het donkere Italiaanse fenomeen nog lang niet tot de rand van zijn moge lijkheden -s gegaan. Hij bleef zelfs aanmerkelijk onder het ronderecord, dat hij iwee jaar geleden op ruim boven de 145 kilometer per uur bracht. Na zege ronde verder, maar LONDEN Het centre court applaudisseerde dankbaar. Dat was eindelek de Okker, zoals men die vorig jaar tegen Emer son aan het werk had gezien. De vliegende Hollander, de snelste man op de baan, kortom de man die op Wimbledon zo ongeloof lijk popjulair is. Bij een snelle sprint was de Neder lander uitgegleden, had zich razend vlug weer opgericht, was weer geval len, weer opgekrabbeld en had ver volgens met een dreunende forehand het punt gescoord. Jammer was het echter, dat deze eerste explosie van het Okker-geweld pas gebeurde in de vijfde set van de ontmoeting tegen de kalende Amerikaan Ron Holm- berg. Rijkelijk laat, maar toch geluk kig nog net op tijd om niet te worden uitgeschakeld. Okker redde zich via 36, 2—6. 6—1. 64, 6—2 en heeft nu in de derde ronde de kans zich volledig te rehabiliteren tegen de hardslaande Australiër Dich Crealy. Okkers moeilijkheden waren terug te voeren op het gebrek aan lengte in de service. Okker: „Er zit altijd wel een dag tussen dat het minder gaat Vooral op het gras is de service van kardinaal belang. Gaat die goed, dan speel je goed. Gaat de service min der, dan is dat nauwelijks te com penseren". Okker was gisteren niet «Je enige ster die het bijzonder moeilijk had. Ook Arthur Ashe kreeg het zwaar te verduren. De Britse favoriet Graham Stilwell vergde alles van de tech nische en taktische kwaliteiten van Ashe, die na zijn blessure in de win termaanden aanmerkelijk aan service kracht heeft ingeboet. Ashe won tenslotte de slopende vijf-setter via 6—2, 1—6, 6—2, 13—15, 12—10. Ken Rosewali, als vierde geplaatst, heeft het gisteren niet kunnen bol werken. In vier sets ging de Austra liër roemloos ten onder tegen de 21-jarige Amerikaan Bob Lutz, die voordien slechts één overwinning op een professional (Ray Moore) had kunnen boeken. Voor de Nederlandse damesequipe begon de dag hoopvol, toen Marijke Schaar de afgebroken partij tegen Robin Lloyd in twee sets winnend afsloot. Maar bij het vallen van de avond waren alle Nederlandse meisjes uitgeschakeld. Marijke ver loor van de Amerikaanse Pamela Teeguarden, terwijl ook Ada Bakker, Tine Zwaan, Astrid Suurbeek en Bet ty Stöve werden uitgeschakeld. WOG'er ivordt semi-prof HARDERWIJK Hans Posthu mus, de 21-jarige aanvalsleider van landskampioen WOG heeft deze week een contract getekend met de tweede divisieclub Wageningen. De Harderwijker, die driemaal meespeelde in het Nederlands ama teur-elftal ontkent, dat hij een jaarsalaris van ƒ20.000 gaat verdie nen. „WOG krijgt ƒ3000,-- en ik ga naar Wageningen dat mij het meeste bood. Maar lang geen twintig mille. Laat me niet lachen", aldus de stuurse WOG-er. Posthumus, een van de belangrijkste steunpilaren uit het team van WOG, dat door het vertrek derhalve een gevoelig verlies lijdt, sloeg aanbiedingen van Elink- wijk, Haarlem en Vitesse af. (Van een onzer verslaggevers) MÉLICK en HERKENBOSCH Een nieuwe vinding van het Pellikaan-bouwbedrijf heeft het dorpje Melick, bij Roermond, een Nederlandse primeur bezorgd. Deze dagen is men namelijk ge reed gekomen met de bouw van een overdekt sportcomplex, waarbij sporthal en zwembad on der één dak zijn samengebracht. Een dergelijke combinatie was in Europa tot nu toe slechts in West-Duitsland te vinden. De hal is bijzonder eenvoudig van opzet. Luxe zal men er dan ook niet tegen komen. In de hal zijn bijvoorbeeld geen drempels, terwijl men ook tevergeefs zal zoeken naar een kassa voor de kaartverkoop. De toegangsbewij zen kunnen slechts door middel van een automaat verkregen worden. Verder zijn zowel de muren, vloeren als de plafonds afwasbaar zodat de onder houdskosten van de hal tot een minimum beperkt kunnen wor den. Drie baden Het zwembad bestaat uit een drietal baden: een „kikkerbad". een ondiepbad en een bassin voor gevorderden. Ook al uniek voor Nederland is dat het water geen chloor zit maar Goson, zodat de zwemliefhebbers geen hinder zullen ondervinden van de kwa lijke reuk die chloorwater verspreidt. Kleedhokjes voor jon gens, meisjes, zweminstructeurs en zelfs voor gehandicapten, die ook over eigen toiletten de beschikking zullen hebben. De sporthal is eveneens ruim. De afmetingen zijn 48 bij 32 me ter, zodat er bijvoorbeeld drie tennisbanen gemaakt kunnen worden. De tribunes zijn uitsc'nuifbaar, terwijl de grond natuurlijk verend is. Het totale project heeft 1,3 miljoen gulden gekost. Een gering bedrag, niet alleen mogelijk gemaakt door de eenvoudige opzet, maar ook door de korte aanlegtermijn: in slechts een half jaar tijd werd deze hal gebouwd. De gemeente Melick en Herkenbosch heeft dit kunnen fi nancieren door verkoop van ei gen erond aan het Staatsbosbe heer en door een subsidie van een rotaal bedrag van 300.000 gulden. Tom Okker is gisteren tot de derde ronde van imbledon doorgedrongen. Hij versloeg in een partij, waarin hij slechts bij de vijfde set kon impone ren, de Amerikaan Ron Holmberg. AMSTERDAM Hoogtepunt van de internationale wielerwedstrijden in Amsterdam vormde de olympische revanche tussen de tandemparen Jansen-Loevesijn en Moreion-Trentin (Fr). De eerste rit konden de Neder landers in grootse stijl op hun naam brengen, maar in de tweede gingen de Olympische kampioenen juist een banddikte eerder over de streep. In de sprintritten deux waren de Fransen oppermachtig Zowel Trentin als Moreion wonnen tweemaal. In het nummer a quatre werd het geen dubbele Franse zege. Trentin eindigde zelfs achter More- Ion, Loevesijn en Jansen pas op de vierde plaats. De uiteindelijke zege was voor Frankrijk met 13-8. O VOORBURG Ditmaal is het de beurt van VEO om op te treden als gastvrouwe van ODI (Schiedam), Pemix (Leiden) en Snel (Dordrecht), die morgen met hun eerste en junio ren twaalftal zullen deelnemen aan het jaarlijkse VOPS tornooi. Dit korfbal evenement, het oudste, dat de korfballers kennen, wordt jaarlijks gehouden en de inzet is een wimpel, waarvan de heer J. Kuilman, bij de instelling ervan in 1926 schreef: „Deze wimpel moet de eeuwen kunnen trotseren." Van de vier deelnemende teams speelt Pemix in de hoofdklasse, VEO en Snel in de overgangsklas en ODI in de eerste klas. Op grond daarvan moet Pemix de wedstrijden gaan winnen, maar het resultaat is wel eens meer verrassend geweest. De aanvang is bepaald om half drie en om half zes zijn de wedstrijden ten einde. Een foto van het sportcomplex in Melick en Herkenbosch. Rechts van de ingang het zwembad, links de sporthal. DEN HAAG Geen fotograaf heeft het historische ogenblik in de Sorbonne te Parijs op de gevoelige plaat vastgelegd en geen schilder heeft zich geroepen gevoeld om het ogenblik te vereeuwigen, waarop 75 jaar geleden, op 23 juni 1894, naar een idee van de toen 31-jarige Pierre HOOGEZAND Ton Sijbrands heeft in de derde ronde van het Brinta-damtornooi alleen de leiding genomen doordat zijn grote rivaal Andreiko tegen de Zwitser Kuvken heel verrassend niet verder kon ko men dan remise. Sijbrands maakte geen fout ook al zat hij tegenover de grote routinier Geert van Dijk. Sij brands liep meteen ook verder weg van Koeperman en Wiersma die bei den ook nu niet wonnen. Koeperman kon met zwart de Fransman Ilisard niet bedwingen en Wiersma deelde de punten tegen de zich uitstekend werende Bronstring. De uitslagen zijn: Eregroep: derde ronde: Sijbrands (Ned) Van Dijk (Ned) 2—0. Andreiko (Rus) - Kuyken (Zwlts) 1—1. Bronstring (Ned) Wiersma (Ned) 1—1. AdJiedJ (Suriname) Agafonov (Rus) 0—2. Smith (VS) Baby Sy (Sen) 1—1. Hisard (Fr) Koeperman RUS) 1—1. Stand: 1 Sijbrands 6 punten. 2. Andreiko 5. 3. Koeperman, Wiersma. Agafonov 4. 6. Kuyken en Baba Sy 3, 8. Hisard. Bronst ring. Smith 2. 11. Van Dijk 1. 12. Adjiedj 0 Hoofdgroep: tweede ronde: Verleene (België) Mesjanskl (Rus) 0—2. Stand: 1. Drost (Ned) en Mesjanskl 4 uil 2. 3. Delhom (Fr) 3 (2), 4. Pippel (Ned) en Langley (GB) 2 (2), 6. Koning Ferander (Sur). Kolk (Ned) en Heerlnga Ned) 1 (2). 9. Schotanus Ned) en Verleene (Belg) O). 11. DaUinga (Ned) 0 (0). de Coubertin het internationale Olympische Comité werd opgericht. Er is nauwelijks een andere datum te bedenken, die z&n grote invloed heeft gehad op de sport in het alge meen. Veel geprezen en bespot, met huldigingen overladen en sterk be kritiseerd, viert het exclusieve ge zelschap van hoge heren nimmer behoorde een vrouw tot de leden nu het 75-jarig jubileum. In driekwart eeuw heeft het IOC twee wereldoorlogen, de uitvinding en het gebruik van de atoombom, de verdwijning van oude naties en de verschijning van nieuwe staten alsmede de politieke verdeeldheid in de wereld overleefd. Het IOC heeft de „status" van diverse grote steden blijvend beïnvloed door het vergeven van Olympische Spelen, het heeft zo wel burgers als generaals, presiden ten als koningen in de ban van de Olympische gedachte gebracht en de sportbeoefenaren telkens weer tot •lieuwe topprestaties aangezet. In de man, die de Olympische be weging in het leven riep, er vorm aan gaf en er al zijn krachten aan wijdde tot üjn dood, in Pierre de Coubertin. telg van een uitgebreid Frans geslacht, verenigden zich de vele talenten van zijn voorvaderen. In hem bleken de deugden van sol daat, diplomaat, kunstenaar, hervor mer en filosoof aanwezig. Pierre de Coubertin wilde ge dachtig aan de oorlog van 187071, die in een Franse nederlaag eindigde het nationale bewustzijn van de Franse jeugd versterken. Dit was aanvankelijk zijn enige ideaal. Toen echter de vrede met Duitsland was gesloten, schokte hij de wereld met zijn Olympische ideeën. Hij verkon digde overal, bezield door idealisme, zijn stellingen. Toen hij in 1937 over leed was hij een legende geworden. Pierre de Coubertin was de eerste van de Olympiërs en hij is de grootste gebleven. De 292 leden, die daarna hun opwachting maakten, hebben allen naar De Coubertins geest gehandeld. Zij zijn allen in de schaduw gebleven van hun onverge lijkbare voorganger. Ook presidenten als Baillet-Latour, Edstroem en de omstreden Brundage hebben de stem van De Coubertin in hun handelingen laten doorklinken. In die 75 jaar is een gouden hoofdstuk geschreven in de cultuur geschiedenis van de moderne tijd en op de jubileumdag blijft het slechts de vraag of het meesterwerk van de eerste voorvechter van een Olym pische wereld niet aan het verbleken Succesvol In vele internationale rallies. Prijs 5.895,- (incl. BTW 6.602,40). Stuur mij Informatie over DAF33. DAF44, DAF44 Stationcar. DAF56 DAF5S Coupé. DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat u wenst.) Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegstgeest, Rijnsbarg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) leiden - Telef. 50330 Geen successen in Kieler Woclie KIEL Op de vierde dag van de Kieler Woche hebben de Nederlan ders in de finnjollen en draken slechts hun posities in de totaal rangschikking kunnen konsolideren. Na een aanvankelijk goede positie bij de finnjollen, zakte Frits Beck weg uit de voorste linies en eindig de ten slotte als dertiende- Bink horst handhaafde zich op de fraaie zevende plaats in het totaalklasse ment door in de race van donder dag als zesde te finishen. Winaar werd de Italiaan Albarel- li, die tydens de race vele concur renten was gepasseerd. Als tweede ging de Belg Hupin over de aan- komstlijn. In de andere finnjollen- groep versloeg de Fransman Moria weliswaar zijn grootste tegenstan der, de Italiaan Golser. maar de laatste bleef in de algemene rang schikking eerste. Hupin is de Ita liaan echter zeer dicht genaderd (22.1 tegen 23.6 punten). Kruyer eindigde als zeiventiende. In de algemene rankschikking moesten Beek en Kruyter enige HAARLEM De California Stags bezorgden in de Haarlemse honk- balweek de Berlin Bears donderdag avond in het Pim Muiier stadion met 17-6 in zeven innings de vijfde nederlaag in successie. Ondanks het goede weer was het een buitengewoon onaantrekkelijke en trage wedstrijd, die alleen van belang was door het feit dat de Stags hun theoretische voorsprong op de Grand Rapid Süllivans be hielden. Beide ploegen hebben één wedstrijd verloren, maar de Sülli vans speelden een wedstrijd minder. Na een openinpsmint J- Bears liepen de Stags uit tot 14-1, door een vloed van fouten, vrij; lopen en home runs in de derde, vierde, vijfde en zesde innings. Even dreigden de militairen het einde van de wedstrijd na zeven in nings üit te stellen door de achter stand tot minder dan tien punten (14-5) terug te brengen, maar de Stags maakten er in hun laatste siag- beurt 17-5 van. De Bears stelden hier slechts één punt tegenover. Scoreverloop: California Stags 0 0 6 3 4 1 3 17 Berlin Bears 1000041= 6 Winnende 'werper: John Wiley (Stogs) in 5 innings 8-1-2 Roger Brandon 2 innings 1-3-2. De Stags maakten vier veldfouten. De verliezende werper: David Ouhl (Bears) 3 innings 1-2-6, Ja mes Finn 1 inning 0-3-3, Robert Reese 3 innings 4-2-6. De Bears maakten vijf veldfouten. Home runs: voor de Stags: Joe Moore. Robert McNamara en Don Lewis: voor de Bears: Louis Bu- roughs. Beste slagmensen: Don Le wis 0.667 (Stags), Harry Frank en Louis Buroughs (Bears) beiden 0.500. (Van onze sportredactie) OUD BEIJERLAND Het 5,5 km lange parcours aan de Langewcg e.o. In Oud Bcyerland is morgen het strijdtoneel van het provinciaal wie lerkampioenschap voor aspiranten, nieuwelingen en amateurs. De meeste belangstelling zal uit gaan naar de amateurs, die om één uur starten en gezien de bezetting is dat gerechtvaardigd. Om enkele fa vorieten te noemen: de Hagenaars Piet Legierse, Bertou en Kettenis, de Rotterdammer Jan Hordijk, Rudie Liebrechts, streekfavoriet Velthuizen uit Maasdam, Bravenboer en v. d. Klooster. Verder Zoons (Voorschoten) en Verbeek uit Poeldijk. Gezien de namen kan het in Oud Beijerland een interessante koers worden, die waarschijnlijk eerst in het laatste gedeelte van de 154 km lange rit zal worden beslist. Er is een aantrekkelijke prijzenpot, terwijl da KNWU voor drie medailles zorgt. plaatsen prijsgeven. Binkhorst ma?>kt met aftrek van het slechtste resul taat, een goede kans in nc, t.nd- kiassement als zesde te eindigen. Er moeten nog twee races gezeild wor den. Bij de draken ging Jan Bol zeer voorspoedig van start- Na een derde positie ingenomen te hebben, zakte hij echter af om als elfde te ein digen. Hierdoor konden de Neder landers Bier en Mulder zich nog voor hem in de dagrangschikking plaatsen. Zij werden respectievelijk negende en tiende. De zege bij de draken was voor de Griek Eskitzog- lou, die in de totaalstand nu een derde plaats inneemt achter de Deen Börresen en de Duitser Oldendorff. UITSLAGEN De uitslagen van de wedstrijden die donderdag in Kiel werden ge houden zijn: drakenklasse: 1. Eskit- zoglov (Grie) 2. Holm (Den) 3. Jokinen (Fin) 4. Mulder (Ned) 10. Bier (Ned). Stand: 1. Börresen (Den) 22 punten 2. Oldendorff tWdl) 27 punten 3. Eskitzogiov (Grie) 28 punten. Finnjollen groep b/d: 1. Albarelli (Ita) 2. Hupin (Bel) 3- Straubinger (Wdl) klassering van de Nederlan ders: 6. Binkhorst 17. Kruyer 21. Keijzer 22. De Jong 31 Hofland 36 Van Eist 38. Wiegers 59. In der Mauer. Finnjollen groep a/c: 1. Soria (Fra) 2. Golser (Ita) 3. Akerson (Zwe). Klassering Nederlanders: 13. Beok 32. Vries 48. Brandt 55. Kruyer 57 Loozer 62. Nagel 66- Ballon. De stand is: 1. Golser (Ita) 22.1 punten 2. Hupin (Bel) 23.6 pun ten 3. Straubinger (Wdl) 26.1 pun ten. OK jollen: 1- Larsen ('Den), 2. Jungblut (Wdl), 3. Wissen (Wdl). De stand: 1. Larsen 1.6 pnt. 2. Jung blut (Wd'1) 19.1 pnt, 3. Dahl (Den) 22.1 pnt. Soling: 1. Hellner (iZwe). 2. Bri- and (Fra), 3. Von Grünewalt (Zwe) Stand: 1. Von Grünewalt 6.1 pnt, 2. Briand (Fr) 23.5 pnt 3. Holwad (Wdl) 25-0 pnt. Stars: 1. Raudaschl (Oost), 2. Pet- terson (Zwe), 3. Wagner (Wdl). Stand: 1. Petterson (Zwe) 8.5 pnt 2. Carlsson (Zw) 21.2 pnt, 3. Mares (Wdl» 23.0 pnt. Flying Dutchman: 1. Pattison (Gbr). 2. Prenzler (Wdl), 3. Hageli (Fr). Stand: 1. Pattison (Gbr) 0 punten. 2 Libor (Wdl) 30.7 pnt 3. Prenzler (Wdl) 40.6 pnt. De klassering van de Nederlan ders in de drakenklasse is: 11. Bol. 35. De Jong, 37. Blussé van Oud Alblas. In de Flying Dutchman- klasse: 33. Bellinga. In de soling- klasse: 19. Bakker. De uitslagen van de Tempest- klasse zijn: 1. Norbury (Gbr) 2. Mo'hnhaupt (Wdl) 3. Marang (Fr). De stand na vijf races: 1. Norbury (Bbr) 1.6 pnt 2. Mohnhaupt (Wdl) 10.4 punt. 3. Marang (Fr) 17.6 pun ten. In de Finnjollenklasse groep a/c: 7. Kees. VOETBAL ARC-Noordwijk (7.00), om kam pioenschap afdeling Den Haag. Sem per Alt. 2-Verburch 2 (18.45, terrein VELO-W a teri ngen Bekerfinale SHO-IJsselmeervo- gels op terrein Sleeuwijk (3.30). KORFBAL VOORBURG: Jaarlijkse VOP9- series door VEO georganiseerd, aan vang 2-30 uur, einde 5.30 uur. Deel nemende teams: VEO, ODI, Pemi* en Snel. WIELRENNEN OUD BEIJERLAND: Provinciaal wielerkampioenschap in Oud Beijer land. Start en finish: Langeweg. De aspiranten vertrekken om 10.30 uur voor een rit van 27.5 km. de nieu welingen beginnen om 11.30 voor 66 km en de amateurs om 13.00 uur. WANDELEN MAASSLUIS: Dertiende Verto- mars. Start vanuit de kantine van de NV Ver. Touwfabrieken aan de Lange Boonestraat in Maassluis. Vertrek tussen 9 en 10 (40 en 50 km) en tussen 2 en 3 uur (5, 10, 15 en 25 kim). Tot de deelnemende verenigingen behoort o.a. Irene- Monster. LEIDEN In de waterpolocom- petitie lonkt De Zijl naar de eerste klas, maar wanneer de Leidenaars zo blijven spelen als gisteravond zal het wel bij lonken blijven. In de wedstrijd tegen De Maas. de zwak ste ploeg uit de afdeling, kwamen de rood-witten niet best voor de dag en waren er vele nogal moei zaam opgezette combinaties nodig om een 6-2 overwinning te berei ken. De punten waren hiermede binnen, maar of coach Van Egmond vertrouwen heeft gekregen voor de rest van de competitie staat nog te bezien. De Maas is technisch zeer zwak, en moest het gisteravond hebben van spelen vanuit de achterhoede op de midivoor. Het gehele midden veld bleef hierdoor in het bezit van De Zijl, maar die wist daar maar weinig gebruik van te maken. Na een aanval, die strandde in de de fensie van de Rotterdammers, kreeg Loek van Kampen een vrije bal toe gewezen. Hij plaatste snel en cor rect op Frans de Boer, die de kee per het nakijken gaf. Enkele minuten later verkeerde Theo Uittenhout in dezelfde positie. Een misverstand in de verdediging van De Zijl bracht een speler van De Maas in vrije positie en hij schoot goed en hard in: 1-1. Ondanks aanmoedigingen en aan wijzingen (van de stuurlui op de wal) kwam De Zijl niet op toeren. Wel maakte Leo Onderwater er 2-1 van, maar hierna miste hij een straf- worp- Als excuus mag misschien gelden dat deze penalty eigenlijk ook niet verdiend was Een vol gende strafworp werd door Jacob Spijker in de derde speeltijd wel benut Onderwater rondde een aardige aanval goed af en bracht hiermtde de stand op 4-1. Het had nog ten doelpuntje meer voor De Zijl moe ten zijn, maar ditmaal was het Al- bert Spijker die een vier meter worp niet in een treffer kon om zetten. In de laatste periode gingen de handen op elkaar voor Theo Uit tenhout. De sympathieke keeper van De Zijl wist een straf-worp uit zijn doel te tikken en dit bracht even inspiratie en een doelpunt van Frils Welling. In de slotfase wist De Maas zowel als De Zijl - via Van Kampen - nog één keer te scoren. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Heit vorig jaar zo geslaagde schaaktornooi, de „Haagse Schaakdagen"kan dit jaar niet doorgaan. De oorzaak hiervan ligt in het feit dat de sponsor, de Nederlanden van 1845, op 14 oktober het nieuwe gebouw gaat be trekken. Aangezien de Haagse Schaakdagen waren ge pland op 16 tot 24 oktober en de Nederlanden uiteraard wordt geconfronteerd met organisato rische problemen, moet dit internationale schaaktornooi, vorig jaar voor het eerst in de nieuwe opzet, een jaar blijven „overstaan". Organisator, de Voorburgse leraar C. J. J. Schoenmakers, had overi gens het tornooi al weer rond. Br zouden in ieder geval twee groot meesters en vier meesters in de hoofdgroep uitkomen, die daardoor bepaald sterker zou zijn dan vorig jaar, toen Kavalek, Ree en Langeweg de „kasstukken" vormden. Bovendien was het prijzengeld aangepast. Vooral omdat regelmaat vereist is, wordt door het organisatiecomité betreurd dat de JHaagsé Schaakdagen" niest kunnen doorgaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17