all-round automonteur Kruispunt Abtspoelweg Oegstgeest breder Voetbalver. 'Katwijk' verhoogt contributie Verkeerslichten in centrum Voorschoten Parkeerterrein bij supermarkt Tamboerkorpsen in Noordwijkerhout oogstten succes VISSERIJNIEUWS Hofdijckschool- kinderen kampeerden in Driebergen 0NDERZ ETTEGEL OF PLACE-MAT nu kunt u kiezen I P. van Egmond damkampioen van Rijnsburg Aflest Musica wint „Klaroen 69" CHR. MAVO-SCHOLEN KATWIJK KREDIET VOOR SPORTHAL m KATWIJK IEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 JUNI 1969 Er zal dan een aparte rijstrook i kunnen- worden aangegeven (breed te ruim 4 meter) voor linksaf slaand verkeer van de Abtspoelweg naar de Lange Voort. De kosten worden op f 40.000 ge- - raamd. Omdat B. en W. van me ning zijn dat deze verbetering ur genter is (gezien de plaats van en de belangstelling voor het nieuiwe zwembad Poelmeer) dan de recon structie van het kruispunt Apollo- OEGSTGEEST Het zal in verband niet de financieringsmoeilyk- heden nog wel geruime tijd duren voordat de reconstructie van de Abts poelweg kan worden gerealiseerd. De gevaarlijke situatie op het kruis punt AbtspoelwegLange Voort vergt echter spoediger maatregelen. B. en W. stellen de raad dan ook voor de Abtspoelweg daar over een afstand van ongeveer 150 meter te verbreden tot ruim 11 meter. Restauratie boerderij Woelwijk in volle gang VOORSCHOTEN De restau- ratie van het beschermende monu ment „Boerderij Woelwijk" vergt een bedrag van f 124.173. De eige naar, prof. dr. J. G. van Manen, heeft al een rijkssubsidie toegezegd gekregen van 30 pet oftewel f 37.252. De provinciale staten zullen in hun eerstkomende vergadering be slissen over een provinciale sub sidie. B. en W. stellen de raad voor eveneens een subsidie van 30 pet van (f 124.173) te verlenen. De restauratie is reeds in volle gang. Het huis wordt als volgt omschreven: boerderij „Woelwijk", gemetselde bogen boven de ven sters, twee naast elkaar gelegen topgevels en opkamer 17e eeuw. tl VOORSCHOTEN Binnenkort zal de bouw van de supermarkt van Albert Heijn N.V. aan de Leidse- weg zijn voltooid. In verband daar mede is het noodzakelijk, dat de in het ontwerp-bestemmingsplan Cen trumVoorstraat geprojecteerde parkeerplaatsen tussen de Oranje- boomstraat en de Churchillweg wor- v, den aangelegd. He aantal parkeer- n plaatsen bedraagt 102. fi. Het parkeerterrein wordt zodanig uJ aangelegd, dat wordt geparkeerd 3j onder een hoek van 90 graden *j waardoor een maximum aantal par- n keerplaatsen wordt verkregen. De J rijbaan zal 6.25 meter bedragen. ajDe kosten voor aanleg worden ge- 1 raamd op f 136.000 en komen ten J laste van het grondbedrijf. In ver- al band met een snelle realisering ri stellen B. en W. voor tot onder- je handse aanbesteding over te gaan. 1 Op een deel van het toekomstige ^parkeerterrein is nu nog gevestigd /het noodgebouw van de dienst open- bare werken (voormalige houten noodschool). De dienst openbare werken zal worden ondergebracht in het nieuwe kantoorpand boven J de supermarkt. Het noodgebojiyv i zal verplaatst worden naar de Ad- miraal de Ruytersingel in het plan Noord-Hofland en kan gebruikt I worden voor allerlei wykvoorzie- 1 ningen. B. en W. vragen een kre- 't diet van f 45.000 voor verplaatsing e van dit noodgebouw. Omtrent de voorwaarden, waarop het gebouw j in gebruik zal worden gegeven, 3 moet nog nader overleg plaats vin- sden. Wijkraad Boschgeest koos voorzitter VOORSCHOTEN De nieuwe wijkraad Boschgeest heeft in de j eerste vergadering tot voorzitter de heer J. H. Marselis gekozen en tot secretaris de heer P. Maaskant. Er is een commissie ingesteld, die een reglement gaat opstellen, waarin de werkwijze van de wijkraad wordt vastgelegd en waarin regels worden gegeven voor de periodieke aftre ding van een deel der leden en voor de verkiezing van nieuwe leden. In deze commissie hebben zit ting genomen mevrouw A. Bijlsma en de heren J. H. Marselis en P. J. van Leeuwen. Vooruitlopend op het werk van deze commissie werd besloten, dat alle gewone vergaderingen van de wijkraad openbaar zullen zijn. Iedere wijkbewoner zal desgewenst de vergaderingen kunnen bijwonen en daar klachten of wensen depo neren. In verband met de vakanties werd de eerstvolgende vergadering vastgesteld op dinsdag 9 september. In de tussentijd zal geprobeerd wor den deskundige wijkbewoners te vinden, die bereid zijn zitting te nemen in een commissie, die het door het gemeentebestuur aange kondigde herstructueringsplan voor Boschgeest gaat beoordelen. Er zal ook een commissie gevormd wor den voor de sectie openbaar groen. Raad, Voorschoten VOORSCHOTEN De raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt: verhoging jaarwedden wethouders; het beschikbaarstellen krediet voor het verplaatsen van het noodkan- toor van de dienst openbare werken en voor het aanleggen van een par keerterrein aan de Oranjeboom- straat; het sluiten van een overeen komst inzake afkoop erfdienstbaar heid van vrij uitzicht betreffende gronden, begrepen in de bestem - mingsplannen „Adegee?t-sportpark" en „Adegeest 1968"; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van de Leidse- weg- Kon. Julianalaan-Veurseweg, voor het gedeelte gelegen tussen Raadhuislaan en Papelaan; verkopen bouwgrond in het bestemmingsplan „Boschgeest" aan de heer A. van der Valk; het verlenen van een sub sidie in de kosten van de restaura tie van het beschermde monument, huis „Woelwijk", Woelwijklaan 11; beschiikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een rolschaatsbaan; het beschikbaarstel len van een aanvullend krediet voor de bouw van de sporthal en enige onderwijsvoorstellen. laan-Rijnzichtweg-Van Assendelft- straat, willen zij de indertijd voor dit laatste project gereserveerde (en door G.S. goedgekeurde) f 37.700 aanwenden voor deze Abtspoelweg-werbetering. Met de werkzaamheden daar is reeds een aanvang gemaakt. Vrag< en Op enkele in vorige raadsverga deringen gestelde vragen op ver keersgebied geven B. en W. thans antwoord. Zo wordt voorlopig nog bestudeerd hoe de verkeerssituatie op de Lange Voort zich ontwikkelt voordat fietspaden en markerings- lijnen daarvoor worden aangebracht (vraag van socialist Lagas). De on dertunneling van de Abtspoelweg ten behoeve van bezoekers van het zwembad (vraag van soc. De Graaf) wordt in studie genomen. Het college ziet geen aanleiding bij het winkelcentrum Langevoort een parkeerzone in te stellen, even min acht het voldoende motieven aanwezig om het busstationement bij de Marelaan te verplaatsen naar bijvoorbeeld de Hofbrouckerlaan (mevrouw Gouverneur-kath.). Voor plaatsing van parkeermeters bij het winkelcentrum Langevoort (libe raal Dorgelo) voelt het college niet, wel is bij wijze van proef aan de Irislaan één parkeerplaats gereser veerd voor gehandicapten (Lagas). Noorduijkerhout Hervormde Gemeente verkoopt grond NOORDWIJKERHOUT De her- vormde gemeente van Noordwijker- hout is eigenaresse van een perceel weiland, groot 1.22.10 ha aan de Haarlemmertrekvaartweg in Noord- wykerhout, nabij de voormalige boerderij van de heer Koudijs. Omdat het perceel vrij van pacht is gekomen is de Kerkvoogdij van plan het aan de leden van de her vormde gemeente te koop aan te bieden. Vóór 1 augustus kunnen ge gadigden een schriftelijk bod uit brengen. Bij meerdere inschrijvers met een gelijk hoogste bod wordt de gelegenheid geboden een hoger bod uit te brengen. Als de biedingen te laag zijn verkoopt de Kerkvoog dij de grond op andere wijze. De opbrengst wordt gestort in het restauratiefonds van de hervormde Witte Kerk. NOORDWIJKERHOUT Het tamboerjeugdkorps van „De Jeanne d'Arc" en het tamboerkorps van „De Harpe Davids" hebben met nog tien andere korpsen deelgenomen aan nationale mars- en showwedstrijden te Zoetermeer. Zowel „St. Jeanne d'Arc" al „de Harpe Davids" be haalden in de eerste afdeling bij de marswedstrijden een eerste pry's met respectievelijk 136 (hoogste aantal van de dag) en 128 punten. Het succes van „St. Jeanne d'Arc" werd nog vergroot met een eerste en eenzelfde prys voor het gehele korps bij het défilé. Middelgroot levensmiddelenbedrijf in omgeving van Leiden vraagt voor haar uitgebreid wagenpark, vracht- bestel- en luxe wagens een bekend met dieselmotoren. Betrokkene moet leiding kunnen geven aan hem toegevoegd personeel en geheel zelfstandig kun nen werken. Geboden wordt een prettige werkkring, goed loon, tantième, en mogelijk opname in het pens.fonds. Sollicitaties schriftelijk onder nr. 2895 bur. van dit blad. OEGSTGEEST De zesde klassen van de Hofdijckschool hebben vo rige week vier kampeerdagen in Driebergen doorgebracht. Heel moe, maar ook zeer enthousiast, kwamen de zestig kinderen met hun bege leiders terug in Oegstgeest. Gisteen maakten de kinderen op school verslagen van de kampdagen, waarvan wij het volgende uitzochten: „We vertrokken met stralend weer en een goed humeur. We namen afscheid van onze ouders en stapten in. Eenmaal in Driebergen aange komen was onze anders zo rustige klas veranderd in een troep uitbun dige feestvierders. We begonnen met de buurt te verkennen. Later op de avond had den we een dolle verkleedpartij, ook wel nachtponnenshow genoemd. En -toen laat naar bed. Kostelijk De volgende morgen begon met de traditionele ochtendgymnastiek. Gevolgd door een als altijd koste lijk ontbijt en corvee. We hadden die morgen ook een vossejacht. Dat is een spel-waarin verklede mensen (in dit geval gewoon leerlingen) herkend moeten worden door de an dere medespelenden, 's Middags heb ben we spelen gedaan als tafelten nis. dammen, schaken, enz. Die nacht werden we ergens in het dorp afgezet en moesten we het kamp huis zo snel mogelijk vinden. En toen weer laat naar bed. U hebt wel begrepen dat het laat naar bed was en vroeg weer op. Ruim f 5 miljoen voor bouwrijp maken van twee complexen OEGSTGEEST Voor het bouw rijp maken van gronden van de complexen Noord-noordoost en R.K. centrum (plan ten westen van de Rhijngeesterstraatweg) vragen B. en W. de raad een krediet van f 4.499.288,13 ter beschikking te stellen. In de jaren 1957 tot en met 1967 zijn voor dit doel al kredieten beschikbaar gesteld van in totaal f 664.859.51. ROLSCHAATSBAAN IN VLIETWIJK VOORSCHOTEN B. en W. hebben de Ned. Heidemij. een plan laten opstellen voor de aanleg van een rolschaatsenbaan annex basket- ballveld op een terrein gelegen tus sen het Frans Halsplantsoen en de Vliet. De aanlegkosten inclusief het aanbrengen van de bent-n* wor den geraamd op f 32.500. B. en W. vragen hiervoor een krediet te ver lenen en het werk op te dragen aan de Heidemij. Zodat de vier dagen die we kam peerden voldoende waren om ons volledig uit te putten. Zodoende verlangden we allen aan het eind van het kamp naar de moederlijke school. Na een voorspoedige reis kwamen we bij de school aan". Een 12-jarige feestvierder Burgerlijke stand Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Geb.: Mathilde, d v Th A Vermin en E T M Ruigrok; Janette BI, d v J G Rozeboom en W H Waijers; Maria J, d v T v Steenvoorden en P A Weijers; Jeroen G, z v H Pieterse en I T Hooft; Leonardus P W, z v W van Maris en C M Kerkvliet;. Ondertrouwd: G J van Duin, Sassenheim en A M M de Haas; J C J Kiebert, Sassenheim en C Q C M Oostdam. Getrouwd: H van der Zwart en S Grimmelikhuizen, Wierden;. Overleden: Marina van den Berg, 78 jr, echtgen v J van der Logt; Geertruida van den Berg, 64 jr, wed. v A C Flipphi. RIJNSBURG Woensdagavond 8 uur zal de evangelis F. Niemeijer, een bijbelbespreking houden in de bovenzaal achter woonhuis Katwij- kerweg 15. IJMUIDEN In de Noord bleef de koolvis de overhand houden. De wei nige Nederlandse treilers in dit ge bied moesten het voornamelijk van deze vissoort hebben. De kleine zwar te exemplaren waren in de meerder heid. Op een trek van zestig manden konden in het gunstigste geval 15 man den andere vis worden gezocht: gul, kabeljauw, wijting, schelvis en soms haring. De grotere kotters bij 55 NB haalden de laatste dagen lekkere beetjes gul, wijting, schelvis en een enkele keer kleine haai naar zich toe. Verscheidene vaartuigen voegden daar aantrekkelijke hoeveelheden ka beljauw aan toe. Dit vlootonderdeel is voor een belangrijk deel verant woordelijk voor de produktie aan rondvis. Onder de Nederlandse kust kwam de vissery moeizaam op gang. De log gers en kotters bestreken weer een groot gebied zonder tot succes van be tekenis te kunnen geraken. Een enke le keer kon men uit een trek tien manden hoops bergen, maar heel wat keren moest met de helft genoegen worden genomen. Platvis werd in dit gebied vrijwel niet aangetroffen. De tongvisserij in de omgeving van de routeboeien leverde ook niet al te beste resultaten op. Door elkaar ge nomen werd men van een poging niet meer dan 25 kilo rijker. Daarbij be vonden zich dan vijf manden andere vis. hoofdzakelijk schol. De tarbot was vrij schaars. De schepen in de buurt van De Sylt deden het stukken beter. Hun produk tie ging evenwel aan de IJmuidense neus voorbij. Zij brachten de vangst in de noordelijke aanvoerhavens aan de wal. Vooral Urk kreeg weer heel wat te verwerken. De haringtreilers konden nog niet goed uit de voeten komen. Het malse zeebanket was uiterst moeilijk te verschalken. Bij hoge uitzondering kon een re delijke hoeveelheid worden geborgen. Zonder zitten we aan de wal toch niet. Door het grote aantal schepen komt er voldoende los. ook al omdat snelle vaartuigen niet alleen hun eigen buit maar ook die van andere schepen mee naar huis nemen. Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 61 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 6310 kisten vis, waar van 650 kisten schelvis, 410 kisten wijting, 50 kisten gul en kabeljauw, 1180 kisten kleine gul, 1100 kisten koolvis. 220 kisten kleine haai, 1840 kisten schol, 12 kisten schar, 95 kis ten tarbot. 8 kisten leng, 10 kisten poon, 310 kisten diversen, 3000 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong Verder waren er 85 kleine kisten schelvis, 90 kleine kisten wijting. 205 kleine kisten haring en 1000 kleine kisten diversen. Tong De tong was over het algemeen KATWIJK AAN ZEE In de kantine van het Hoornescomplex hield de voetbalvereniging „Kat wijk" de jaarlykse ledenvergade ring. Voorzitter L. van Duyn gaf een overzicht van het afgelopen sei zoen. De voorzitter ziet het komende seizoen niet somber in. Uit het jaarverslag van penning meester G. Guijt bleek dat de ver eniging een nadelig saldo heeft van f 2.256,47. Het bestuur stelde een kleine contributieverhoging voor. Na enige discussies werd de contributie bepaald als volgt pupillen van f 12 op f 15; de b.c. junioren van f 21 op f 24; de a-junioren van f 27 op f 30, de senioren van f 36 op f 40 en de nietspelende leden van f 18 op f 20 per jaar. By de bestuursverkiezing werd de heer J. van Duyvenbodc herkozen. Voor de heer C. Guyt, die zich niet meer herkiesbaar stelde en in de vakature M. van der Plas werden gekozen de heren P. Gujjt en W. C. Jonker. De heren F. Schaap, H. M. Tjebbes, P. Gillebaart, I). dc Best en M. van Duyvenvoorde hebben nu zitting in de elftalcommissie. In dc trainingscommissie namen zitting dc heren L. D. van Duyn. L. Schra- ma en D. Pronk. Dc voorzitter deel de tot slot mede dat begonnen kan worden met de uitbreiding van de kantine, wat onder leiding staat van de heer D. de Best. wat u wilt hebben als u 'n nieuwe abonnee opgeeft! Schrijf op de bon duidelijk het gewenste nummer: I DAIMLER 1886X0- 5 DURYEA 1893 3. PANHARD- LEVASSOR 1895 4. FIAT 1901 5. POPE WAVERLEY 1907 6. LANCHESTER 1895 Inzenden aan Bureau van dit blad Ik geef op als nieuwe abonnee: plaats: betaalt: per kwartaal per maand als beloning voor mijn aktiviteit kies ik 1 ONDERZET-TEGEL, nr 1 PLACE-MAT en.... schrijf ons beslist eens als U place-mats hebt of alle 6 tegels! Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant, Antwoordnummer 267, Leidem goedkoper. De grootmiddel deed op de laatste afslag slechts f 3,50. Op de eerste ronde betaalde men f 4,50. De koers voor de grote tong zakte van f 4,35 naar f 3,73. Ook ditmaal baalde de tong 1 met f 5,90 het hoogste bod. De slips bleef ruim een dubbeltje achter. De kleinmiddel handhaafde zich na een inzet van f 4,69 met moei te. Op de laatste rondgang bleef de notering op f 4,01 hangen. De notering voor de heilbot lag tus sen f 6 en f 3. De tarbot bereikte met een koers van f 5,10 tc*t f 4,40 een be ter gemiddelde. De grote en grootmid- delschol tekenden voor een redelijk gemiddelde van f 45. De kleinmiddel en de schol 1 volgden met een note ring van f 45 tot f 40, goed. Voor de schar was de belangstel ling weer gering. In de meeste geval len kon men voor een tientje terecht. Ook de kleine haai speelde niet veel klaar. Het gros ging voor f 11,50 per vijftig kilo van de hand De grote schelvis was op de eerste afslag onder de zestig gulden niet te koop. Hiervan moest later ruim een tientje worden prijs gegeven. De braad startte op f 38 maar moest hiervan f 14 afstaan De gul liet zich niet van het voorste plan verdringen. De kattencentrale kreeg weer geen schijn van kans. Zo wel de grote als de middelsoort be dongen een hoogste bod van vijftig gulden. Bij de wijting was de dichte soort niet erg gewild. De notering bewoog zich op de laatste afslag rond het mi nimum. De verse haring schommelde tussen f 62 en f 20. Het grote verschil werd veroorzaakt door de uiteenlo pende kwaliteit. De makreel vertoef de met een notering van f 26 tot f 13 in de achterhoede. De grote kabel jauw bereikte een constante notering van f 130. De middelsoort ging na een inzet van f 122 ongeveer f 14 achter uit Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de KW 102 Esperanza met 105 kisten en 30 stuks styve kabeljauw, de IJM 46 De Hoop 4 met 105 kisten, 135 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve ka beljauw, de KW 55 Jacob met 60 kis ten. de WR 32 Marco met 153 kisten, de KW 152 Soli Deo Gloria met 87 kisten, 294 kleine kisten divresen en stuks stijve kabeljauw. De WR 33 Tino met 80 kisten, de KW 67 Arie met 84 kisten, de KW 132 Jacoba Catharina met 65 kisten, de KW 212 Zonnebloem school in Katwijk breidt uit KATWIJK Het bestuur van de vereniging tot stichting cn in standhouding van Christelijke scho len voor buitengewoon lager onder wijs voor Katwijk e.o. verzoekt de gemeenteraad gelden beschikbaar te stellen voor het uitbreiden van de Zonnebloemschool met twee loka len. Door de toename van het aantal leerlingen, daling van de leerlin- genschaal en het stichten van een afdeling voor voortgezet buitenge woon onderwijs aan de school is het weldra niet meer mogelijk alle leerlingen in het bestaande school gebouw onder te brengen, aangezien alle lokalen in gebruik zijn. Met een afdeling voor voortgezet buitengewoon onderwijs hoopt men reeds bij de aanvang van het cur susjaar 1969-1970 met drie groepen te kunnen starten. RIJNSBURG De strijd om de burgemeester B. H. Koomansbeker is beslist. In groep-A was het Van Eg- mond die met 9 punten de eerste plaats bezette en in groep-B was het A. Schaddelee, die met evenveel punten bovenaan eindigde. De beslissingspartij werd door de dam kampioen van Rijnsburg na een spannende partij gewonnen. Einduitslag: Groep-A 1 P. van Eg- mond, 2 A. van Ees. 3 R. Kromhout, 4 Jac. v. Delft, 5. M. J. Schyff, 6. A. P. H. Fernandes; groep-B 1 A. Schaddelee, 2 L. Doornheim, 3 A. Samson, 4 G van Delft, 5 C Glasber gen, 6 D van Ees. SNELDAMMEN Donderdag zullen in het clublokaal van RDC, wedstrijden worden gespeeld voor het sneldamkampi- oenschap van Rijnsburg. Ook niet-leden van RDC kunnen hieraan deelnemen. Men kan zich opgegeven bij de heer Kromhout, tel. 4884 of P. van Egmond, Santlaan 15. Aanvang 8 uur. FEESTWIJK De dammers van RDC zullen een avond dammen in de feestweek. Ook aan deze wedstrijden kan iedereen meedoen. De wedstrijd wordt op 29 juli gespeeld. Uitgenodigd is de be kende dammer Tonny Sybrands uit Amsterdam. Marlena met 115 kisten, 4 kleine kis ten haring en 240 stuks stijve kabel jauw, de KW 117 Mare Liberum met 85 kisten, de KW 165 Alida Jacoba met 126 kisten, 84 kleine kisten di versen en 250 stuks stijve kabeljauw, de KW 32 Sakina Martina met 49 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 90 kisten, 180 kleine kisten diversen en 250 stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 70 kisten en 106 stuks stijve kabeljauw en de IJM 54 Swift met 100 kisten cn 200 stuks stijve ka beljauw. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 20 kisten schelvis, 80 kleine kis ten schelvis, 50 kisten wijting, 50 klei ne kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw. 40 kleine kisten haring 250 kisten schol, 250 stuks stijve ka beljauw en 6500 kilo tong. SASSENHEIM Ook in het laat ste weekend van het door de Hoog ovens georganiseerde muziekconcours „Klaroen '69" is het geen der deel nemende drumbands gelukt onze plaatsgenoten van de eerste plaats te verdringen. Van de 40 deelnemende bands bereikte „Adest Musica" met 216 punten het hoogste aantal en bleef daarmee de naaste concurren ten. voornamelijk uit de „muziek- stad" Kerkrade, met Vit punt de baas. De Sassenheimse band wist de drie hoogste prijzen weg te slepen: een Hoogoven-bokaal voor een eerste plaats, een extra prijs voor het hoog ste aantal punten in de hoogste af deling tambourkorpsen (de superieu re/wimpel afdeling), en de hoogste of Ere-prijs, een instrument voor het winnen van het Hoogoven-concours afdeling tambourwedstrijden. Naast de inzet der leden, die met enthou siasme hun werk verricht hebben, hadden ook hun instructeurs in het grandioze succes van de band een be langrijk aandeel; voor de muziek de heren J. F. Boelhouwer en J. H. Groen; voor de excercitie de heer D. C. van Elk. VOORHOUT De postduivenver eniging „De Vliegende Voorhouter hield een wedvlucht vanaf Orleans. Afstand 522 km. In concours 95 dui ven. Aankomst eerste duif om 14.05 uur. Eerste tien: P. Warmer dam 1 3, Th. van Schie 2 6, G. Zand bergen 4; J Duivenvoorde 5; A Dijs- selbloem 7, L J Bax 8, P Angevaare 9 10. Ook werd een wedvlucht gehou den vanaf Werbomont. Afstand 222 km. In concours 115 duiven. De eerste tien: H van Gerven 14 6 10; L L Bax 2 7; P Angevaare 3 9; J Duivenvoorde 5; A Dijsselbloem 8. Een derde wedstrijd ging vanaf Bastogne met in concours 125 dui ven. Deze werden gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 10.19.47 uur. De eerste tien L L Bax 1 7; J J Berg 2 8 9; H van Gerven 3 10; A Dijsselbloem 4; J Duivenvoorde 5 6. Katwijk. jur>i 1969 Bi| het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat de heer W. F. Bentsnijder af scheid nemen als directeur van de Juliana- Mavoschool, alhier. Ter gelegenheid daarvan zal een afscheids receptie worden gehouden voor oud-leerlin gen en andere belangstellenden op donder dag 26 juni a.s. van 16.30 tot 18.30 uur in de aula van bovengenoemde school, aan de Kon. Julianalaan. HET BESTUUR VOORSCHOTEN B. cn W. stellen de raad voor een voorlopig kre diet te verstrekken van f 1.674.000 voor de reconstructie van de ver- keerstraverse LeidsewegKon. JulianalaanVeurseweg voor het ge deelte gelegen tussen Raadhuis en Papelaan. De totale kosten van de uit te voeren werken worden als volgtg eraamd: reconstructie verkeers- traverse tussen raadhuisPapelaan f 1.183.000; kosten voor het ver leggen van leidingen en kabels en aanpassing openbare verlichting f 389.000; kosten verkeerslichteninstallatic f 100.000 en kosten gemeen- telijk toezicht f 2.000. Ten aanzien van de kosten voor de verkeerslichten installatie delen B. en W. mee, dat het provinciaal bestuur heeft toegezegd in deze uit gaven voor de helft te Participeren. De verkeerrlichteninstallatie zal worden geplaatst op het kruispunt WijngaardenlaanKoningin Julia nalaanSchoolstraat. Verkeerstel lingen hebben uitgewezen, dat zulks dringend gewenst is. B. en W. op peren de mogelijkheid, dat binnen afzienbare tijd ook het kruispunt Raadhuislaan—Koningin Juliana laanLeidseweg van een verkeers- lichteninstallatie moet worden voor zien, daarom zal nu al rekening ge houden worden met de mogelijkheid tot koppeling van beide installaties. In het reconstructieplan is de dienweg van de Koningin Juliana laan verwijderd. Uit verkeerstellin gen is gebleken, dat de verkeersin tensiteit zodanig is, dat slechts met opoffering van de dienweg voldoen- KATWIJK Nu de sporthal haar voltooiing nadert is een aan vullend krediet nodig voor de aan schaf van meubilair en het treffen van enkele voorzieningen, waarmee in de voorgaande begrotingen geen rekening kon worden gehouden. Het betreft in hoofdzaak de kleine zaal, die bij ontbreken van een cultureel centrum geschikt is gemaakt voor vergaderingen, toneeluitvoeringen etc. De kosten van het bouwkun dige gedeelte hiervan a f 15.240 kunnen uit het bouwkrediet worden gefinancierd. Ook willen b. en w. da<t de grote zaal eventueel beschikbaar gesteld kan worden voor grotere manifes taties en daarom is een losse vloer bedekking in de plannen opge- men, waarvoor de kosten f 11.500 bedragen. Met de kosten van in richting en stoffering van het ge hele complex uitgezonderd het res taurant, is een bedrag gemoeid van f 42.592. Aan de raad wordt voor gesteld in totaal een aanvullend krediet van f 120.000 beschikbaar te stellen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag 25 juni: Hoogwater 10.4723.17, laagwater 6.1818.56. de verkeerscapaciteit kon worden gemaakt. In verband met de plannen tot verplaatsing van het raadhuis wordt de technische mogelijkheid onder zocht de reconstructie van het weg gedeelte in de bestaande S-bocht zo eenvoudig mogelyk te houden. Wedvluchten Oude Blauwbaiid LISSE De postduivenvereniging „de Oude Blauwband" hield enkele wedvluchten. De uitslag van de vlucht van Chateauroux, een vlucht over 640 km waaraan 55 vogels deelnamen, is al3 volgt: 1 en 10 Nic de Kujrper, 2 Th van der Ploeg. 3 D Witteman: 4, 5, 9 en 12 M de Vreugd: 6 en 8 C Zuidhoek; 7 B Roodenburg en 11 Mijnders-Dui- venbode combinatie. De duiven, die om 5.30 uur werden gelost, waren 's nachts om 12 uur thuis. De eerste duif werd geklokt om 15.37, terwijl de laatste vo gel om 20.52 werd aangetroffen. De uitslag van de vlucht van Noyon. een vlucht van 318 km met een deel name van 84 duiven is als volgt: 1 A Tulen. 2. 18 en 19 B Roodenburg; 3, 9 en 10 G Doeswijk: 4 N de Kuyper; 5, 8. 15 en 21 M de Vreugd; 6 en 12 A Balkenende: 7 en 14 C Zuidhoek; 11 en 20 Th van der Ploeg: 13 C Oppe- laar: 16 D de Zwart en 17 Mijnders- Duyvenbode combinatie. De eerste prijsduif werd geklokt om 10.34 en de laatste om 10.56 uur. Zij waren gelost om 6.20. Ten slotte nog de uiitslag van de vlucht van Survllller-Fosses, een vlucht van 380 km met een deelname van 121 duiven. In de prijzen vielen: 1, 21 en 27 H van Resteren: 2. 8 en 29 D van Ruiten: 3 en 23 J Mol: 4. 6 en 18 Aad van Diest; 5. 26 en 28 C van der Poll; 7, 12 en 17 A Arendsman: 9 H van Diest en Zn: 10, 24 en 30 Chr de Bruin: 11 H Duivenvoorden; 13 J van Diest: 14, 15. 19 en 25 H 't Hort; 16 en 20 Q Doeswijk en 22 A de Borst. De eerste prijsduif kwam aan om 10.33 en de laatste 10.49. Zij waren gelost om 5.50 uur. Geslaagden Mavo-Lisse 1.ISSF Voor het mulo A diploma (Chr. Mavo-school) slaagden: A Apon; A Balkenende; S Balkenende: H Beu kers; J Blom; J Bos; B van de Bosch; C Broekhuizen; R Brussé; E Buurman; H Buurman; J Buurman; H Groothedde; 11 van Hartingsveldt; S Hekkert; G Hol lander; J de Kooker; J Kranenburg; N van den Oever; T Rensen; w Reyer- kerk; A Roem; J Ros; H Ruigrok; D Schippers; E Spaargaren; M van Steensel; A Tlbboel; T Vlsscher; R Vos; M Weber: B dc Weerdt: H Workala; J van 't Wout cn G van der Zwan. Voor het mulo B diploma slaagden: L Koning: K Segcrs; H Smits en J de Wilde. Een leerling werd afgewezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13