Verdedigend Excelsior verraste Quick Boys Dank zij Van Horzen speelde ARC gelijk STARS BONA STARS KON TEGEN HAPOEL NIET IMPONEREN HKB: na bescheiden start nu een sterke organisatie KATWIJKERS WEER GEHANDICAPT ONA na rust veel sterker Hagemeijer: sterker in Canada NA GOUDEN JUBILEUM FUSIE MET LKB HIDDEvaï PLOEG UITGERANGEERD Rouwkoop voortaan SV Randstad Sport Gymvereniging Odi hield wedstrijd in Hazerswoude Duidelijke zege KVS 1 «UWE tEIDSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 1959 Jongens in actie voor voetbalveld HAZERSWOUDE „Wij willen een voetbalveld, want wij plagen de plantsoenbewoners". Die geplaagde plantsoenbewoners zullen deze woorden de komende dagen onder ogen krijgen terwijl tien-jarige jon getjes hen vragen een handtekening te zetten. Met die handtekeningen zullen de jongens naar het gemeen tehuis gaan om het gemeentebestuur te vragen of er een sportveldje in Rhynenburch kan worden aange legd. Enkele weken geleden hebben leeftijdgenootjes van de jongens ook al een actie gehouden met hetzelfde doel. „We moeten actie blijven voe ren, want we willen graag een voet balveld" zeggen de jongens. ir Een duel tussen Bram Barn- hoorn (links) en Piet Wezemer. De Katwijker was eerder bij de bal dan de speler van Excelsior M. ..iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Diplomazwemmen in Leiderdorp LEIDERDORP Diplomazwem men Chr. MAVO: Geslaagd voor A: Marjan v Beyeren; Willie v Hoven: Koos Chaudron; Rinie v Poelgeest; Eddy de Munnik; Paul de Jong; Jan Koning. Diploma B: Marjan v Beyeren; Grè Boer; Marjanne Boekkooi; Eri ca Bonthond; Louisse Maurits; Cor- rie Griffioen; Nel de Graaf; Nelleke v Dam; Leo Zitman; Eddy de Mun nik; Henk v Sandijk; Arnold v Wijck; Rob Brouwer; Jos Hilverda; Wilfred Wijnmaalen; Pieter v d Sluys. Diploma C: Irene v d Vecht; Co- ra v Waas; Herma Schellingerhout; Anette Geerlof; Gerda v Tongeren; Wilma Volrlet: Lonneke Schoonho ven.. Diploma D: Rob Arends; Leo Tis- sink; Ronald v Evert; Martin Loos; Henk de Groot; Wim v Hoorn; Bram Kranenburg; Dick v Dalen; Fred Lamers; Tineke Schutte; Anja Schutte; Gerda Kolderman; Wim Vergunst; Eddy Hoogendam. Diploma E: Paul Koops. Diploma F: Mieke Hendriksen. AMSTERDAM Hagemeijer en Co's handelmaatschappij N.V. heeft haar organisatie in Canada versterkt door het contant overnemen van Internatio nal food distributors corporation in Montreal (een familiebedrijf). Door deze overneming is bereikt, dat naast vele Nederlandse vertegen woordigingen in levensmiddelen nu ook belangrijke contacten voor de Ca nadese markt zijn verkregen met fa brikanten in Engeland en de Verenig de Staten. International Food, dat op een goed rendabele basis opereert, be houdt eigen leiding. Academische examens LEIDEN. 20 Juni Universiteit: doet. ex. klassieke taal- en letterkunde: de heer A v d Pot (Waddinxveen)kandi daats -xa:ncn kunstgeschiedenis: mt E M A StokI- Ijzen (Utrecht), mej. II M Verloren (nilthoven); doet. ex. Ned. recht: de heren M R J Stillebroer (Den Haag), j w Bins (zwolle). G van Uhijn (A«rdenhout) DEN HAAG Op de achtste juli 1919, kort na het einde van de eer ste wereld-oorlog, kwamen enige Haagse jongeren byeen. Zy richtten de Haagse korfbalbond op. De oprichtingsdatum zegt al veel. Vijftig jaar geleden was het mogelijk midden in de zomer een sportbond op te rich ten. Thans zyn de mensen op die datum met vakantie en dat is al een hewys, dat er in een halve eeuw veel ten goede is veranderd. Vakantie was toen geen luxe, die voor een enkeling was weggelegd en in die tijd had de oprichting van een plaatselijke sportbond meer te be tekenen, dan men vandaag de dag denkt. Het is nu de gewoonste zaak van de wereld, dat men zijn korfbal wedstrijd kan spelen en dat is ver heugend. Het begin was bescheiden. Zes clubs traden toe, maar de groei was voorspoedig. Hierover kan men veel lezen in het op prettige wijze door de heer T. Thape geschreven boekje: 50 jaar Haagse Korfbal Bond. Voor oud-korfballers is dit een kostbaar kleinood, waarin op levendige wijze wordt verteld over „vroeger". De bond is in het jaar van zijn gouden jubileum een bundeling van clubs, die er mogen zijn. Het met zes verenigingen begonnen bondje is uit gegroeid tot een organisatie, waarin Ijedenstop bij HTC HAZERSWOUDE Hoewel de Hazerswoudse Tennisclub in april van dit jaar twee nieuwe tennisba nen in gebruik nam en de accommo datie daardoor op vier banen kwam, is er gezien het aantal kandidaatle den voor volgend jaar weer een ledenstop te verwachten. Aan het begin van deze maand telde HTC 184 senior-, 4 jeugd- en 44 junior leden. Hoewel het eerste team kam pioen werd van de derde klas, slaag de het er ni» in promotie naar de tweede klas te bewerkstelligen. An dere promotiekandidaat Alkemade was Hazerswoude met 42 de baas. week in week uit 220 ploegen hun korfbalwedstrijd kunnen spelen. Tot die 220 teams behoort ook een aantal, dat om principiële redenen op zater dag speelt. De kans daartoe hebben zij van de Haagse korfbalbond ruim schoots gekregen. De twaalftallen, die op zondag spe len, zijn tegen die teams op zaterdag uitgekomen. Toch menen wij, dat de korfballers, die op de zondag niet willen korfballen, daarvan een be scheiden gebruik moeten maken. En dit dan niet door zelf maar op de zondag te gaan spelen, maar wel door zoveel als mogelijk is een eigen zaterdag-afdeling op te bouwen. Pupillen. PUPILLEN De pupillen van de Haagse korf balbond spelen op zaterdag en toen de C.K.B. zijn jeugd niets had te bieden, kregen de jonge spelers en speelsters inwoning bij de Haagse korfbalbond. Dit ..samen-wonen" is naar de wens van beiden verlopen. Voor de C.K.B. clubbestuurders was het zelfs een reden tot het bestuur van hun bond te zeggen: Er zal heel wat moeten gebeuren, willen wij onze jeugd uit het H.K.B. halen. Het bestuur van de C.K.B. be greep de ernst van deze uitspraak. Het verzette de bakens. Binnen het domein van de H.K.B. is het C.K.B.- bestuur met de neus op de feiten ge drukt. Het gevolg ervan: de C.K.B. ging contact opnemen met het be stuur van de K.N.K.B. om te komen tot éen gezamenlijke competitie. De voorbereidende besprekingen hiertoe zijn inmiddels gevoerd en op zeven juni 1969 heeft de C.K.B. posi tief beslist. Het bestuur van de Haag se korfbalbond heeft, doordat het de pupillen van de C.K.B. zo gastvrij ontving, daartoe een belangrijk steen tje bijgedragen. UITBOUW De bond heeft zijn gouden jubileum precies kunnen „halen". Per 1 juli 1969 zal de Haagse Korfbalbond wor den opgeheven. Dit niet als gevolg van een teruggang van de korfbal sport. Integendeel zelfs, de verdere uitbouw van het spel van korf en bal maakte het noodzakelijk tot een sterkere organisatie te komen. Alle plaatselijke bonden verliezen op de eerste juli hun zelfstandighe den. De H.K.B. zal samen met de L(eidse)K.B. doorgaan onder de naam Rijndelflandbond. En wanneer de tekenen niet bedriegen, zullen de C.K.B.-ers ingaande augustus 1970 deelnemen aan de competities van genoemde bond. AMSTERDAM AMVJ heeft trainer Hidde v. d. Ploeg heenge zonden. De Amsterdamse trainer van de landskampioen volleybal wilde voor het komende seizoen vier of vijf keer per week trainen en die voorwaarde volgens v. d. Ploeg de enige mogelijkheid om tegen Oosteuropese ploegen tot succes te komen stuitte bij de AMVJ'ers op weerstanden. Zij voelen zich amateur en gingen niet met de eisen van v. d. Ploeg akkoord. Geert Trompetter gaat met coach Korsloot de training verzorgen. Moedeloos Men deed eraan wat er aan te doen was, maar zodra er een doelpunt ge scoord werd, maakten de gasten er ook één, het was om moedeloos van te worden. Maar eindelijk, na enkele breaks was de stand iets draaglijker geworden en was het verschil gehal veerd tot 3631. De Israëli's waren niet van plan om zich over te geven en vochten door en wisten zelfs weer een voor sprong van negen punten op te bou wen. Na tien minuten was de stand dan -ook 45—36 en met nog slechts vijf minuten te spelen was de ach terstand weer opgelopen tot tien punten 5040. Met een laatste wanhoopsoffensief probeerde Bona Stars een beter re sultaat te boeken. De treffers vielen nu aan de lopende band, maar ook ALPHEN Hoewel zondag derde klasser (en ex-betaalde club) ONA uit Gouda na rust veel sterker was dan een niet overtuigend spelend ARC, kon de Alphensc club toch het 11 gelijke spel vast houden. Dat was wat geflatteerd, maar ONA kon nu eenmaal de soms briljant verdedigende keeper Lex van Horzen niet passeren. ARC moest al in de eerste periode alle zeilen bijzetten, maar na een tien minuten durend of fensief kon men aan te genaanvallen gaan den ken. Dat leverde onmid dellijk succes op. Na een misvestand kreeg Ver horst de bal te pakken en plaatste de bal langs doelman Straver (10). Direct verzette ONA de bakens, maar al in deze fase onderscheidde Van Horzen zich met enkele spec taculaire actieè. ARC had bovendien de meevaller dat linksbinnen Kei- mel van ONA voor open doel naast schoot. Bijna werd het daarna 20. De snelle Verhorst liet weer iedereen zijn hielen zien, maar de fraai uit gelopen Straver verkleinde de schiethoek, waarna Verhorst pech- vol tegen de paal schoot. Ook Krijgs man had daarna geen succes, ter wijl een serie corners van Boes veld (fraai genomen) evenmin een afronder vond. VAN HORZEN; GRANDIOOS dat door middel van een penalty gebeuren. Griffioen haalde Paap onderuit terwijl het eigenlijk niet meer nodig was. Paap nam de strafschop zelf en stuurde Van Hor zen de verkeerde hoek in: 11. Even later dreigde het zelfs 12 te worden, toen Van Dijke tot twee keer toe van dichtbij inschoot Maar twee uiterst snelle reacties van Lex van Horzen voorkwamen ander maal een doelpunt. Pas in de al lerlaatste minuten kon ARC aan tegenacties gaan denken, maar Boes veld, Timmer en Krijgsman zagen geen kans het winnende doelpunt te scoren. Dat zou trouwens onver diend zijn geweest. Leuk duel. Mede omdat ook Sterk in de ver dediging goed speelde, kon de voor sprong behouden blijven. De grote fout evenwel was het slechte plaat sen, wat ten koste ging van het spelpeil. Het gladde veld leidde tot vele valpartijen, waarvan juist de ARC'ers het meest de dupe werden. De laatste fase voor rust was weer voor ONA, maar na een fraaie com binatie niet Bogers miste De Jeu een mooie kans. GRANDIOOS Het meespelen van de blijkbaar nog niet geheel herstelde Timmer na rust was geen versterking. ONA viel steeds meer aan, mede omdat Vellekoop en Kraan steeds meer moeite hadden met het tempo. Maar weer was het Van Horzen die gran dioos zijn doel schoon hield. In de twintigste minuut werd het overwicht van ONA dan eindelijk met een treffer beloond, al moest VOORSCHOTEN Zoals op het naambord van de kantine is te lezen, heet Rouwkoop voortaan SV Rand stad Sport. Voorzitter Venema deel de dat op de jaarvergadering mee en stelde, dat de noodzakelijke wijzi gingen zullen worden doorgevoerd. Nadat de kampioenen de revue passeerden, werd het nieuwe bestuur samengesteld. Het bestaat uit: voor zitter G. P. Schellevis, secretaris, L. W. Rodenburg, penningmeester, H. H. Hamer, 2de secretaris, F. Perel, 2de penningmeester L. Schipper en de leden C. v. d. Werf, W. Kuyt, R. D. Thierry, P. Weduwer en S. Venema. HAZERSWOUDE In het gym nastieklokaal van de r.k. school hield de gymnastiekvereniging ODI onderlinge wedstrijden. De houd ster van de wisselbeker bij de dames mej. Clazien Kooter die deze trofee moest verdedigen, zag hem in an dere handen overgaan en wel in die van mej. A. Toor. Uitslagen: Jongens A: 1. Aard Jan Kooter, 2. Jos Streng, 3. Paul van Nierop; B: 1. Peter van Wijn hoven, 2. Vincent van Driessche, 3. Ton van Vliet; Meisjes A: 1. Ineke Streng, 2. Mieke de Boer, 3. Loes v. d. Voorn; B: 1. Lucia Lourier, 2. Wilma Kooter, 3. Brigitte Kooter C: 1. Monique Kooter. 2. Aida v. d. Werf, 3. Gonny Kooter; D: 1. Jo- landa Kooter, 2. Connie v. d. Ven, 3. Elly Plasmeyer; Adsp.: 1. Klazien Kooter, 2. Toos Lourier, 3. Francien Postma. Dames: 1. Anneke Toor, 2. Thea van Wetten, 3. Anneke Riet veld. SCHEVENINGEN—KVS benutte zijn vrije zaterdag met het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen GKV. Zoals bekend promoveerden de Schevenlngers, die met vijf invallers uitkwamen, naai de overgangsklas, terwijl het met drie invallers spelende GKV uitkomt in de tweede klas KNKB. Bij de rust had KVS een 60 voorsprong en het won tenslotte met 102. ■jc Keeper Vooys (links) in het nauw. Arie v. d. Sar (derde van rechts) is ondanks de interven tie van Bram Barnhoorn door gebroken, terwijl de liggende Maarten van Duijn al eerder werd uitgeschakeld. Tumdemonstraties van Kwiek en Lenig •WOUBRUGGE Voorafgegaan door het fanfarekorps Harmonie met drumband maakten de leden van de gymnastiekvereniging Kwiek en Le nig zaterdagavond een optocht door het dorp naar het sportveld. Helaas werkte evenals by vorige demon straties, het weer niet bepaald mee. De belangstelling was zeer groot. Na de opening met het bondslied werd het afwisselende programma geopend met massale oefeningen door alle deelnemers. De kleuters oefenden op de bank, waarna de meisjes en jongens van 7 tor 12 jaar afzonderlijk oefeningen ver richtten op de lange mat, de kast en de bank. Spectaculairder waren de geva rieerde oefeningen van de dames- adspiranten op de lange mat en bij het kastspringen. Het programma werd afgesloten met vrije oefenin gen bij walsmuziek van de dames. Na de pauze gaven enkele leden van de trampolineploeg Olympia uit Aalsmeer demonstraties trampoline springen. Zij ontvingen daarvoor een welverdiend applaus. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De verdedigende taktiek van Excelsior M heeft het afgelopen seizoen al heel wat winstpunten opgeleverd. Zo ook in Katwijk, waar het laatste land- competitieduel, tegen Quick Boys, door doelpunten van Nico Verhaas en Cor van Witsenburg in een 20 overwinning eindigde. En een verdiende overwinning, want Excelsior kan op een byzonder goede wedstryd terug zien. De ver dediging was de klap, die VVOG vo rige week heeft toegebracht, volledig te boven en was dus als vanouds weer schier onneembaar. Op het mid denveld heerste aanvoerder Ferry Groeneweg als een groot veldheer, terwyl in de voorhoede Nico Verhaas en Cor van Witsenburg met knappe (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN In een redelijk bezette Vyf Meihal heeft Bona Stars de laat ste wedstryd van dit seizoen niet in winst om weten te zetten. De Stars, die in de loop van deze week naar Tsjecho-Slowakye vertrekken konden tegen Hapoel niet imponeren. De taktiek was wel goed verzorgd, maar het schot moest hierdoor een veer laten, wat dan ook prompt de over- winning kostte. Men ging met 5652 j ten onder. De Israëli's hebben hun tegenstan ders in korte tijd tot capitulatie ge dwongen. Namen de Stars aanvan kelijk een kleine voorsprong, deze werd echter al spoedig door de gas ten uit Israël in een achterstand om gezet. Bona Stars heeft tijdens de gehele verdere strijd tegen deze ach terstand moeten aan kijken. Het dap pere Bona bleef echter fel doorvech ten, maar de verdediging van de Is raëli zorgde ervoor dat treffers uit bleven. De aanvallen van de Bona Stars waren zeer goed opgezet, maar het doeltreffende schot ontbrak steeds. Na afloop werd medegedeeld dat men hoofdzakelijk op techniek en taktiek had geoefend en dat het schot wel in Tsjecho-Slowakije aan de beurt kwam. Iedereen deelde in de ma laise, zelfs de anders goed op schot zijnde P. Ruysenaers en P. de Jong konden de basket niet vinden. Alleen P. van Tuyll kon trots zijn op zijn 100 pet schot. Al zijn schoten troffen doel. Zijn goede gemiddelde mocht echter niet baten. Reeds na rijf minuten stonden de Stars achter met 1612, deze stand was na tien minuten'opgelopen tot 2217. De Is raëli's wilden hun Hollandse gasthe ren wel een lesje geven en bleven dan ook regelmatig door gaan. De voorsprong van de gasten liep uit naar 34—25 na een kwartier en bij de rust hadden ze zelfs een voor sprong van tien punten behaald. Met een 36—26 achterstand moest de Bona Stars aan de tweede speelpe riode beginnen. de Israëli's wisten nog een enkele keer te scoren zodat de eindstand met 5652 kwam en de nederlaag een feit was. Het duel werd geleid door de scheidsrechters Snek Bern Ami en mevrouw L. Brekhof. Het Israëlische team werd gecoacht door de heer Sa muel Jacobson. Bij Bona Stars was dat de heer Kallenberg. Voor de Is raëli's scoorden Ginzbourg 22 maal terwyl Stern 15 keer de roos trof. Zilbovic zorgde voor 11 treffers en Grossman 4 terwyl Goldberg en Con- forti elk twee maal het netje door boorden. Voor Bona waren de gelukkigen P. van Tuyll 18, P. Ruvsenaers 13, P. de Jong 4, C. Pley en H. Stol elk 3 ter wyl A. de Jong en R. Wallaart met elk 2 dc 52 volmaakten. ie Bona Stars onderschept hier een Israëlische aanval op de Leidse basket, maar zal niet al tijd zo succesvol zijn. Hapoel zal tenminste de wedstrijd gaan winnen. combinaties de Quick Boys-verdedi ging vaak voor grote problemen stel de. De eerste aanvalsstoten waren echter voor de thuisclub. Reeds bin nen vijf minuten ontsnapte het Ex- celsior-doel tot tweemaal toe aan een doorboring, maar eerst Johan van Duin en daarna Barnhoorn misten oog in oog met doelman Geurtsen. Na ruim een kwartier spelen sloeg Excelsior hard toe. Groeneweg speel de zich keurig vrij en zette met een magnifieke pass Nico Verhaas alleen voor doelman Gerrit Vooys. Verhaas had totaal geen moeite om, volgens velen in buitenspelpositie, Excelsior een op dat moment niet geheel ver diende 10 voorsprong te verschaf fen. Hierna zijn de bezoekers eigenlijk geen ogenblik meer in gevaar ge weest. Quick Boys speelde wel bij zonder geestdriftig, het team als ge heel miste echter te veel routine om de Excelsior-verdediging aan het wankelen te brengen. De bezoekers hadden zelfs riante uitzichten op een ruimere voorsprong bij de rust, maar Van de Sar miste vlak voor doelman Vooys en Nico Verhaas- schampte met een keihard schot de deklat. Aantrekkelij Na de rust was Excelsior veruit superieur. Het speelde aantrekkelijk voetbal, wat vooral werd mogelijk gemaakt door het uitstekende spel van aanvoerder Groeneweg. Keer op keer bereikte hy Arie van de Sar en Cor van Witsenburg met zyn sluwe en bekeken passes. Goed ingrijpen van de prima spelende Plug, goed gesecondeerd door Haasnoot, was er echter de oorzaak van dat het tot de 26ste minuut duurde eer Excelsior definitief afstand van Quick Boys nam. Cor van Witsenburg klopte uit een gave voorzet van Arie van de Sar de goed keepende Gerrit Vooys met een kopbal onhoudbaar. Quick Boy-s is hierna nog wel fel in de aanval geweest, maar verder dan afstands schoten van aanvoerder Cor van Duyvenbode kwam het niet. QUICK BOYS: d. Vooys; a. Verdoes, Plug, Haasnoot (v. Duyvenbode) en M. van Duyn; m.: v. d. Oever en Barnhoorn; v.: C. van Duyvenbode, J. van Duyn, Pronk en Van Dijk. EXCELSIOR M: d.: Geurtsen; a.: Weltevreden, Den Boer, Van Beu- ningen en v. 't Hoff; m.: Wezemer en Frantzen; v.: Vaan de Sar, N. Verhaas, Groeneweg en Van Wit senburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9